Sport flitsen Optimisme op kampioensreceptie SMC Bedenk een kreet en win een VIP-plaats 6 DICHTGESPIJKERD oranje Boven Stand Sport G-teams bij HBSS Belg verslaat Feike Waque Survival-run Varen tijdens avondfiets vierdaagse Sportnieuws Lodewijk Westerveld niet weg te den ken bij PPSC World League Vol leyba I prijsvraag MaasstaD Weekbladen/De Lotto Bijna alle wedstrijden gespeeld SCHIEDAM - Bescheiden- heid siert de mens. En zeker Lodewijk Westerveld. De 35-jarige Schiedammer is bij PPSC niet weg te denken. A1 achttien jaar schoffelt en schaaft hij in het eerste team. Altijd op een nette manier, nooit onsportief. Meer dan 500 wedstrijden heeft de stugge verdediger in de hoofdmacht van de zaterdag- club op zijn naam staan. Re- den genoeg voor een beetje aandacht, maar voor Wester veld hoeft het allemaal niet. „A1 die poespas is niet aan mij besteed", verzucht hij. „Daar houd ik helemaal niet van." SCHIEDAM - Gevoel voor humor? Nico Maagdenberg is ermee geboren. De rond- borstige Schiedammer fun- geerde zaterdag 25 mei op charmante wijze als ceremo- niemeester bij de kampioens receptie van zijn club SMC. Bij de afsluiting van het offi- ciele gedeelte werd hij heel even brutaal. „Iedereen is al- vast uitgenodigd voor onze receptie in 1997!", riep Maagdenberg met veel bra- voure. Een homerisch gelach viel hem ten deel. „Ach, na drie titels op rij mag je best een heel klein beetje kapso- nes hebben", grijnsde hij. Een keur van sprekers 'eiste' tij dens de geanimeerde bijeenkomst de microfoon op. Sportwethouder Luub Hafkamp beet het spits af en overlaadde bestuur, technische staf en spelers met complimenten. De VVD-voorman sprak de hoop uit dat het team komend seizoen in de eerste klasse opnieuw bovenin kan meedoen. Eventuele steun in fi nancieel en/of materieel opzicht van de gemeente bij de renovatie- en nieuwbouwplannen van SMC sloot hij niet op voorhand uit. „Ik wacht de voorstellen van het be stuur rustig afzei Hafkamp. ,,Ik wil best een bijdrage leveren om het voetbalprodukt in Schiedam Zorgen voor feestend Juventus Bijkleuren in de Katwijkse duinen Olympiahal toneel van tafeltenniswedstrijden Families in de ban van koe en karaoke Schiedamse selectie bezoekt Ursus Woensdag 29 mei 1996 MAASPOS i SCHIEDAM XQ7.55 SCHIEDAM - De Schiedamse voetbalvereniging HBSS organi- seert op 1 juni voor de negende maal het HBSS-gehandicapten- toernooi. Naast het G-elftal van HBSS en titelverdediger vv Spij- kenisse zullen 13 verenigingen naar het Schiedamse sportpark Harga aan de Olympiaweg afrei- zen. De eerste wedstrijden begin- nen om 10.00 uur en het laatste fluitsignaal zal klinken omstreeks 16.00 uur. De 15 deelnemende clubs leveren totaal 18 teams die in drie sterkte poules worden onderverdeeld. In poule A is een plaats ingeruimd voor RCL, GONA, RDC, Internos, Spijkenisse en HBSS. Poule B wordt bemand door Meeuwen- plaat. Hillesluis, Oranje Wit, SVS, den Hoorn en Naaldwijk en in pou le C zullen Alphense Boys, Inter nos 2. Naaldwijk 2, sv Ommoord, Be Fair en Hekelingen strijden om de sportieve eer. Het gehandicapten-sportevene- ment waarbij de voetballers vol overgave, met veel plezier en een aanstekelijk enthousiasme voor de overwinning gaan, wordt afgeslo- ten met muzikale optredens van Rita Young, Martin Eden en Harry Slinger. De prijsuitreiking staat voor 17.00 uur op de rol. SCHIEDAM - Aan de zegereeks van Feike Waque is tijdens de atle- tiekwedstrijden om de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo een einde gekomen. Onder het oog van diverse internationale en nationale valide atletiektoppers maar met opzettelijke wegzwenkende came ra's van de NOS, gingen diverse wheeler-giganten waaronder Wa que van start op de 1500 meter voor rolstoelatleten. Na twee rondes hadden Waque, de Belg Steve Orens en de Duitser Weinsheimer zich los gemaakt van de rest van de deelnemers en zou- den zij samen in een eindsprint moeten uitmaken wie met de over- winning huiswaarts zou keren. Het bleek Orens die het snelste eind- schot in huis had. Waque moest daardoor voor het eerst sinds tijden genoegen nemen met een overi- gens eervolle tweede plaats. MAASSLUIS - Het terrein om en nabij het Lickebaertbos, zal 15 juni aanstaande weer het prachtige de cor zijn van de Roest/Staalduinen Mahorokan-survival-run. Omdat het evenement de laatste jaren in populariteit zo is gestegen, besloot de organisatie voor deze jubileum editie (de vijfde aflevering alweer) een deelnemersstop in te voeren. Bij tweehonderd aanmeldingen sluit de inschrijving. Dat aantal is nog niet behaald en dus blijft voor iedereen de mogelijkheid zich in te schrijven voor dit unieke evene ment. Deelnemers kunnen kiezen uit een survival-run van vijftien ki lometer (kosten 20 gulden) of acht kilometer (kosten 17.50 gulden) en kunnen zich aanmelden (tot 25 mei) bij budosportvereniging Ma- horokan. of bellen, tel: 5914300. SCHIEDAM - Fietstoerclub Rijn- mond organiseert van maandag 3 juni tot donderdag 6 juni voor de vijfde maal de avondfietsvierdaag- se. Het evenement waarbij vier avonden achtereen ongeveer 25 ki lometer wordt gefietst, zal mede worden begeleid door het Rode Kruis en Motortoerclub Schiedam. Toerclub Rijnmond heeft dit jaar voor elke avond nieuwe routesuit- gepijld waarbij op een van de tra- jecten zelfs gebruik dient te wor den gemaakt van een veerpont. De start- en finishplaats is ongewij- zigd gebleven. Daarvoor kunnen de deelnemers nog steeds terecht bij de Wielerbaan aan de Olympia weg in het Schiedamse sportpark Harga. Er wordt aldaar dagelijks gestart tussen 18.30 uur en 19.00 uur. Iedere deelnemer ontvangt elke avond een gedetailleerde routebe- schrijving, wacht onderweg diver se verrassingen en krijgt op de laat ste avond een muzikaal onthaal en een herinnering. Het inschrijfgeld bedraagt zeven gulden. Bij voorin- schrijving bij de geselecteerde rij- wielhandels en de VVV-kantoren in Schiedam en Vlaardingen wordt op het inschrijfbedrag een gulden korting gegeven. Informatie over de avondfietsvier- daagse en de geselecteerde voor- verkoopadressen wordt gegeven door Henk Gusman, (010) 4710312, en Bert Roeling, (010) 4741962. SCHIEDAM - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Wa- terweg-gebied worden opgeroepen persberichten. clubbladen, agen da's, etc. te sturen naar de sportre- dactie van Maaspost. Het enig juis- te adres daarvoor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor. gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010)4731589. 'We zijn klaar voor promotie' Toch werkt hij bereidwillig mee aan een stukje in de krant. Niet om zichzelf te kietelen, maar om de club een beetje te promoten. Want PPSC heeft zijn hart gestolen. „Ik ben lid vanaf mijn achtste jaar. Ik beschouw de club als een grote fa- milie. Ik zou niet zonder de gezel- ligheid en vriendschap kunnen. Mij zul je daarom nooit bij een an- dere vereniging zien." Hoewel het voetbalseizoen vrijwel voorbij is. draait bij PPSC de A-se- lectie nog op voile toeren. Onder de gedreven leiding van de schei- dende trainer John Kloppers pro- beren de Schiedammers via de na- competitie toegang te verkrijgen tot de (nieuwe) tweede klasse van de KNVB. De eerste hindernissen zijn al genomen. PPSC versloeg zaterdag 18 mei op eigen veld Schiebroek met 2-0. En op tweede pinksterdag verrichtte de Klop- pers-brigade een huzarenstukje te- gen stadgenoot VVK. Na een ach- terstand van 3-0 bij de rust kon PPSC in een zinderende slotfase dankzij een ontketende Eric van Harmelen alsnog twee keer scoren: 3-2. Daardoor verzekerde de Thur- lede-formatie zich ternauwernood van een allesbeslissende promotie- wedstrijd tegen Xerxes, op zater dag 1 juni waarschijnlijk op het SVV-terrein. „De overwinning op Schiebroek was dik verdiend", blikt Wester veld terug. „We hebben de hele wedstrijd het spel gemaakt. Die gasten speelden puur op de counter Lodewijk Westerveld, een sportman en clubman in hart en nieren. en dat was best wel link, (jelukkig kwamen we in het laatste half uur toch nog tot scoren. Een paar we- ken geleden wonnen we thuis ook al met 5-2 van Schiebroek. Maar toen hadden we het idee dat we een beetje in de maling werden geno men. Want ze speelden toen in een hele rare opstelling. Waarschijnlijk om ons voor de nacompetitie op het verkeerde been te zetten. Maar dat is niet gelukt." Westerveld ontbrak aanvankelijk op tweede pinksterdag in de topper tegen stadgenoot VVK, dat eerder met 3-2 verloor van datzelfde Schiebroek (na een voorsprong van 2-0). ,,Ik stond ernaast om tak- tische redenen", legt hij uit. „Dat vond ik niet zo leuk, maar in de tweede helft mocht ik alsnog het veld in. En toen heb ik het foutje van Kloppers even rechtgezet. In feite heb ik met 2-0 gewonnen van VVK, ha ha. Geintje, natuurlijk." PPSC speelde in de drukbezochte Schiedamse kraker bijna zeventig minuten met tien man. Verdediger Remco Magni kreeg al snel de ro de kaart. VVK leek van de nume- rieke meerderheid te profiteren, maar stortte na de eerste treffer van Van Harmelen (solo) in. Twee mi nuten voor tijd scoorde hij op- nieuw uit een vrije trap. De blijd- schap bij PPSC kende geen gren- zen. ..Het was een kwestie van al- les of niets, van pompen of verzui- pen", oordeelt Westerveld. „Op karakter hebben we het gered. Het was daarom na afloop in ons club- huis nog lang onrustig. Het duel met Xerxes kan alle kanten op. Het is weer een finale voor ons. Ik heb goede hoop op een voorspoedige afloop." Westerveld, in het dagelijkse leven financieel medewerker bij een fruitbedrijf op het Marconiplein, geniet van het 'toetje' van het sei- zoen. Hij is nog alles behalve aan vakantie toe. Hetzelfde geldt voor zijn teamgenoten. ,,Als winnaar van de eerste periode wisten we al geruime tijd dat we aan de nacom petitie zouden meedoen. De laatste drie, vier wedstrijden van de regu- liere competitie hebben we daar door min of meer laten lopen. Maar nu staat iedereen weer op scherp. De sfeer is prima, de op- komst bij de training groot en'de inzet hoog. Nu er iets op het spel staat, heeft iedereen er weer volop zin in. We snakken daarom abso- luut nog niet naar het einde van het seizoen." Volgens Lodewijk Westerveld, die ooit als rechtsbuiten zijn lange loopbaan bij PPSC begon, zou zijn club in de tweede klasse zeker niet misstaan. „Deze ploeg is er rijp voor. Maar we moeten niets. Een promotie is leuk, meer niet. Druk van het bestuur of van de achter- ban is er bij PPSC nooit geweest en zal er ook nooit komen. Dat past niet bij de cultuur van de club." Westerveld, die Coen Winkelman als beste ploeggenoot uit zijn tijd kwalificeert, heeft niettemin prachtige jaren in de top van de amateurs meegemaakt. Aan de hand van trainer Arnold Lobman („hij heeft me gevormd en zelfver- trouwen als verdediger gegeven") stoomde PPSC in de beginjaren tachtig tot ieders verbazing op naar de eerste klasse, het walhalla van het zaterdagvoetbal. Wat iedereen daarna verwachtte, gebeurde ech- ter niet. Het degradatiespook kon, met bescheiden middelen, vier jaar buiten de deur worden gehouden. Uiteindelijk ging het onder de iet- wat merkwaardige Cor Habermehl fout. „Een fantastische tijd. het hoogte- punt uit mijn loopbaan", conclu- deert Westerveld, die sinds een jaar als tweede penningmeester van PPSC fungeert. ,,We speelden bij Quick Boys soms voor 4000 toeschouwers. We keken onze ogen uit op al die schitterende vel- den en accommodaties, maar ver- gaten daarbij niet te voetballen en keihard te werken. Ik voelde me als verdediger best op mijn gemak in de eerste klasse. Je kreeg bij- voorbeeld lekker de ruimte om op te bouwen. Dat is er in de vierde klasse niet bij. Vaak is een lei naar voren de enige oplossing. Dat moet dan maar." Een promotie zou Lodewijk Westerveld, die geen ambities heeft om het trainerschap op zich te nemen, heel goed uitkomen. Want welke voetballer wil niet af- scheid nemen met een prijs? Met zijn enorme staat van dienst ver- dient hij ook een waardig einde. Helemaal zeker is zijn besluit om te stoppen echter nog niet. „Vorig jaar had ik ook al gezegd dat ik niet meer in aanmerking wilde komen voor het eerste team", glimlacht hij. „In de oefenperiode ging het echter dermate lekker, dat ik toch maar weer een seizoen ben doorge- gaan. Nu speel ik weer serieus met de gedachte om lager te gaan spe- len. Het is de hoogste tijd dat de jeugd het van mij gaat overnemen. Talent is er genoeg. Als de nood aan de man komt, kan de nieuwe trainer Ron de Bruijn altijd nog een beroep op mij doen." Westerveld is in al die PPSC-jaren eigenlijk nooit ernstig geblesseerd geweest. Hij verzorgt zichzelf goed en pakt op tijd zijn rust. Hij heeft altijd voor zijn sport geleefd. Maar toch gaan ook bij hem de ja ren tellen. ,.Ik herstel veel minder snel van een wedstrijd of een zwa- re training", grinnikt hij. „Een dag later ben ik behoorlijk stijf. Daar had ik vroeger nooit last van. Tsja, ieder mens wordt ouder." Norbert Kleinherenbrink verder te verbeteren. Maar niet al les kan daarbij van de gemeente af- hangen. De club zal zelf ook een flinke inspanning moeten verrich- ten." Namens de KNVB voerde be- stuurslid Ruud Kooijmans (oud- voorzitter van VVK) het woord. Hij zag in de drie kampioenschap- pen op rij voldoende bewijs om de fusie tussen SFC en Martinit een groot succes te noemen. Hij waar- schuwde het bestuur wel voor een te snelle opmars naar de top van het amateurvoetbal. „Misschien kan een jaartje rust geen kwaad", betoogde Kooijmans. ..Maar de ca- paciteit'en zijn nu al in alle geledin- gen van de club aanwezig om ook de laatste stap naar de hoofdklasse nog te maken." Arie Plomp. de nieuwe voorzitter van het gedegradeerde Fortuna Vlaardingen. reageerde spontaan op de woorden van Kooijmans. ,,Het kan nooit te hard gaan", stel- de hij. ,,Als je succes ziet, moet je het grijpen. SMC moet gewoon doorgaan op de ingeslagen weg. Als je binnen drie jaar drie keer kampioen wordt en slechts een. keer verliest (van Leonidas), dan is dat een fantastische prestatie. Een groot compliment waard. Ik neem mijn pet diep af voor SMC." Frans van Krugten sprak namens de Schiedamse sportraad. Vorig jaar stal hij bij SMC nog de show met een hilarische speech, waarin de Italiaanse sportkrant Gazetto dello Sport een hoofdrol .vervulde. Dit keer bleef een toneelstukje uit. „Sorry, ik ben net terug van een zakenreis", sprak hij deemoedig. Toch kreeg Van Krugten de la- chers weer op zijn hand. Hij nodig- de SMC met veel omhaal uit om het komend seizoen in het stadion van zijn geliefde SVV te komen voetballen. „Met de hulp van Haf kamp kopen we dan meteen de proflicentie terug van de heren Den Braven en Van Dijk. Dan heb ik eindelijk weer mijn Avondje Harga terug. Want, jongens, dat mis ik toch zo..." Namens het bestuur van SMC diende secretaris Luuk Franken al le sprekers keurig van repliek. Tussen neus en lippen door heette hij ook oud-trainer Henk Salari nog even van harte welkom. Fran- ken gaf eerlijk toe dat de hoofd klasse het doel is waarnaar SMC streeft. ,,We moeten wel, want we worden flink opgejaagd door SVV en mischlen dadelijk ook nog door Hermes DVS. En we willen graag de beste vereniging van Schiedam blijven. Maar we hebben bij SMC geen oogkleppen op. We kijken graag over de horizon van onze ei gen vereniging heen. Omdat daar de werkelijke toekomst ligt. Mis- schien komt het ooit nog tot een nieuwe fusie. Ik gooi daarvoor nu graag een voertje uit." Voorzitter Henk Offenberg, die tij dens 'verplichte figuren' liever op de achtergrond blijft, keek tijdens het informele gedeelte van de re ceptie dik tevreden terug op het af- gelopen seizoen. „Er zijn nogal wat mensen die hebben getwijfeld aan onze beslissing om Paul de Roos te promoveren tot hoofdtrai- ner", constateerde hij. „Maar het was absoluut geen gok. We kenden zijn kwaliteiten en de kwaliteiten van de selectie. Na drie maanden wist ik dat het goed zat. Toen heb ben we al besloten om door te gaan met Paul. Zoals hij nu werkt, mag hij nog wel tien jaar blijven bij SMC. Als we dan ook dezelfde successen blijven boeken, hebben we tegen die tijd een Europa Cup gewonnen. Maar zonder gekheid, ik denk dat het vaak na drie of vier jaar beter is om uit elkaar te gaan. Daarom hebben we vorig jaar ook afscheid van Henk Salari geno men. En voor alle partijen heeft dat prima uitgepakt." Offenberg, die nog altijd zoekt naar een geschikte opvolger, is niet bang dat het succes SMC boven het hoofd gaat groeien. „Ben je gek, daar zijn we altijd nog zelf bij. Wat je gehad hebt, kan niemand je meer afpakken. Zo is het in het le ven en zo is het in het voetbal. Het kan wat ons betreft nooit te hard gaan. Maar ik geef toe, dat een jaartje rust misschien geen kwaad kan. Er komen in elk geval een paar versterkingen van Feyenoord en Hekelingen bij. Normaal ge- sproken, moeten we daarom weer bij de bovenste vijf kunnen eindi- gen." Offenberg heeft naar eigen zeggen nog nooit zo'n gemakkelijk jaar als bestuurslid van SMC meegemaakt. „Alles klikte, er waren hoege- naamd geen problemen. Goed, we hebben een keer van Leonidas ver- loren, maar daarna hebben we juist een enorm feest gebouwd. Bij de eerstvolgende nederlaag zullen we weer een flinke neut nemen, schrijf dat maar op. Want we zijn heus niet bang voor verlies. Dat hoort nu eenrpaal bij de sport." Veel te wensen heeft Offenberg niet. Of het zou een nieuwe tribune met nieuwe kleedkamers moeten zijn. Maar daarvoor dienen organi- satorische en financiele middelen vrijgemaakt te worden. „Ga er maar vanuit dat nog dit jaar de or ders de deur uitgaan'zei hijAls dan ook onze onvolprezen werk- ploeg nog een beetje verjonging en uitbreiding krijgt, komt het alle maal dik voor elkaar." Die mening is ook Toon(tje) Wol- ters toegedaan. De 25-jarige mid- denvelder, die heel slecht tegen zijn verlies kan, krijgt geen genoeg van alle kampioensfeestjes bij SMC. De Schiedamse autohande- laar wil met zijn favoriete club dol- graag naar de hoofdklasse. „Daar heb ik echt alles voor over", glimlachte de karaktervoetballer. „Ik denk dat ons positiespel in de eerste klasse nog beter tot zijn recht komt. We hebben nu een- maal een steengoeie ploeg.", Norbert Kleinherenbrink ROTTERDAM - In Ahoy' Rotter dam worden van 24 tot en met 29 juni de finale-wedstrijden van de World League Volleybal '96 ge houden. Naast gastheer en vice- Olympisch, vice-Wereld en vice- Europees kampioen Nederland tre- den de sterkste volleybalnaties, zo als Italie, Brazilie. Cuba en Bulga- rije aan. U, als lezer van MaasstaD Weekbladen maakt kans dit mon- diale evenement als VIP-gast mee te maken. Of een van de andere fraaie prijzen te winnen. Hoe? Door mee te doen aan de speciale lezersprijsvraag die MaasstaD Weekbladen in samenwerking met De Lotto organiseert. Deelnemen is eenvoudig: bedenk een originele tekst voor het lege spandoek in de tekening van Dick Bruynesteyn. Stuur uw ingevulde spandoek voor 12 juni, onder ver- melding van MaasstaD/De Lotto, naar Postbus 910. 1180 AX Am- stelveen. Vergeet niet de briefkaart of envelop te frankeren. Een des- kundige jury, bestaande uit de coach van het Nederlandse heren- volleybalteam, Joop Alberda, aan- voerder Peter Blange, tekenaar Dick Bruynesteyn en chefredac- teur Harry Mulder van MaasstaD Weekbladen, zal de winnaars kie zen. Alle inzendingen zullen wor den opgehangen in Ahoy' tijdens de WLV '96. De uitslag van de spandoekwedstrijd zal worden ge- publiceerd in de edities van Maas staD Weekbladen van week 25. Prijswinnaars krijgen tevens per- soonlijk bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespon- deerd. Prijzen De eerste prijs van de spandoeken- wedstrijd is een VIP-arrangement voor twee personen voor de wed strijd van het Nederlandse team. De tweede prijs bestaat uit twee passe-partouts voor alle poule- wedstrijden. De derde prijswinnaar krijgt een gratis abonnement op het volleybalblad: "Volleybal Magazi ne' De vierde prijs ten slotte is een wedstrijdvolleybal van Mikasa. BASKETBAL - De Schiedamse basketbalvereniging Juventus gaat be- stuurlijk een ongewisse periode tegemoet. Het huidige college zal met in- gang van de algemene ledenvergadering op vrijdag 31 mei voor een drie- tal posities op zoek moeten naar vers bloed. Tijdens de vergadering in sporthal Oost zullen eerste wedstrijdsecretaris Martine de Jong en penningmeester Vladan Jankovic hun functies neer- leggen. Voor deze te ontstane vacatures heeft de basketbalvereniging inmiddels een tweetal gegadigden. Theo Vos en Dave de Held hebben te kennen te geven in te zijn voor respectievelijk de functie van wedstrijdse cretaris en penningen-beheerder. De vacature die voorzitter Peter Snel na 4 1/2 jaar nalaat, levert de kers- verse promotieklasser de meeste zorgen op. Diverse pogingen om een op volger te strikken zijn tot op heden op niets uitgelopen. Ook heeft geen van de 240 leden de stoute schoenen aangetrokken en zich aangemeld voor een plaatsje op de pluche zetel. Ondanks de bestuurlijke problemen wil het bestuur van sbv Juventus op zaterdag 1 juni feestelijk stil staan bij de promotie van het eerste heren- team. De ploeg is er na een seizoen eerste divisie in geslaagd meteen door te promoveren naar de promotiedivisie. De feestdag die zich concentreert rond sportzaal Oost, begint om 10.00 uur met een sponsoractie van de Juventus-jeugd. De seizoensafsluiting zal, na een basketbaltraining voor ouders van jeugdleden, een drie-tegen- drie toernooi, flipperkampioenschappen, een oefenwedstrijd voor feest- varken Heren 1 en driepunt- en dunkwedstrijden, om 22.00 uur uitmonden in een spetterend feest. TOERFIETSEN - Fietstoerclub Rijnmond organiseert op zondag 2 juni een fietstoertocht met een lengte van 120 kilometer. Deze zogenaamde Katwijkse Duinentocht start om 9.00 uur en volgt een route die achtereen- volgens Hoek van Holland, Kijkduin, Scheveningen. Katwijk, Valken- burg, Leiden en Leidschendam aandoet. Op het Katwijkse strand worden de deelnemende toerfietsers in de gelegenheid gesteld even neer te vleien en bij te kleuren een het hoogstwaarschijnlijk waterige zonnetje. De, door ervaren fietsers begeleide, tocht zal omstreeks 14.00 uur in Schiedam terugkeren. Gezien het gemiddelde fietstempo van 25 kilometer per uur heeft de organisatie verplicht gesteld dat eventuele deelnemers al- leen mogen mee fietsen op een trim- of raeefiets. De kosten voor deelna- me zijn vijf gulden en het inschrijtbureau in de kantine van de Wielerbaan aan de Olympiaweg in het Schiedamse sportpark Harga is geopend van 8.30 uur tot 8.50 uur. Bert de Mik, (010) 5919230, en Bert Roeling, (010) 4741962, zijn namens toerclub Rijnmond beschikbaar voor het geven van meer informatie. TAFELTENNIS - De Olympiahal in Maassluis is op zaterdag 1 juni het strijdloneel voor tafeltennissers uit Nederland en Duitsland. Vijf zes- mansteams met spelers van de organiserende vereniging TOG in Maas sluis aangevuld met tafeltennissers vanhet Schiedamse NOAD nemen het op tegen even zoveel Duitse teams met spelers van ondermeer Rhade, Es sen, Dorsten. Gladbeck en Ulfkotte. Een ontmoeting tussen TOG-ers Fer ry en Marjan Baretta en een eveneens tafeltennisgek Nederlands-Duits echtpaar was tien jaar geleden de bakermat van deze internationale tafel- tennis-uitwisseling. Na een aantal uitstapjes naar onze Oosterburen is het dit jaar weer eens de beurt aan de^Baretta's van de Maassluise tafeltennis- vereniging Tot Ons Genoegen om de organisatie ter hand te nemen. Het toernooi waarbij de gezelligheid voorop staat, begint zaterdag om 10.45 uur en zal zich afwikkelen tot ongeveer 19.00 uur. Na afloop krijgt de ge zelligheid totaal de overhand als er in de kantine van de Olympiahal wordt aangeschoven voor een etentje, de prijsuitreiking, een tombola en wat mu- ziek. VOETBAL - Op Sportpark Kethel aan de Schiedamseweg in Schiedam is op 1 en 2 juni de familie gebombardeerd tot hoeksteen van het voetbal. Voetbalvereniging Kethel opent op zaterdag het familie-evenement met onderlinge toernooien, diverse attracties en een, tot Koescheiten omge- doopte, loterij waarbij een in vakken verdeeld grasveld de loten verbeel- den en een koe door middel van het deponeren van zijn uitwerpselen het winnende stuk grasveld zal markeren. Het familie-spektakel vindt vervol- gens zijn hoogtepunt in de door John van de Mey gepresenteerde Holland- se avond. Buurvereniging ODC doet daar een dag later, op zondag 2 juni. nog een schepje bovenop. De familiedag van de Olympus/DHS combina- tie staat in het teken van een zes-tegen-zes voetbaltoernooi, een barbecue en een. als spetterend aangekondigde, disco-karaokeshow. VOETBAL - De Schiedamse voetbalvereniging Ursus blijft door zijn on- ophoudelijke overwinningsreeks actief op de velden. Als Gouden Plak- winnaar reist het team van trainer Jan van der Velden op zondag 2 juni af naar Domburg in Zeeland voor een wedstrijd tegen mede-Gouden Plakker Flakkee. Door deze ontmoeting is de traditionele wedstrijd van Ursus te gen de Schiedamse selectie verschoven naar dinsdag 4 juni. Het beginsig- naal zal, op een van de velden van het Ursus terrein in sportpark Harga, klinken om 19.00 uur. Dichtgespijkerd is een competitie die vorig jaar door de helaas veel te vroeg overleden Paul de Bakker in samenwerking met MaasstaD Week bladen is gestart. Dit seizoen gaat de ze competitie door in een iets gewijzig- de opzet. Er doen nu in totaal .107 voetbalclubs uit de hele MaasstaD- regio mee. De enige voorwaarde waaraan de clubs moeten voldoen, is dat ze uitkomen in een van de di- visies van de KNVB. Aan het eind van het seizoen gaat de Paul de Bakker-trofee naar de club, die ge- durende het hele seizoen het min- ste aantal tegengoals heeft moeten incasseren. Daarnaast heeft Foto Klein voor de winnende vereni ging een videorecorder en -camera ter beschikking gesteld. Hiermee kunnen trainingen en wedstrijden worden opgenomen en geanaly-J seerd. Ook de nummers twee en drie zullen niet worden ver- geten. De stand wordt wekelijks bijge- werkt en gepubliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aan tal gespeelde wedstrijden. Ge- staakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met de redac- tie van MaasstaD weekbladen, postbus 1685, 3000 BR Rotter dam. Telefoon: 010-400.44.91. In het Pinksterweekeinde speelden vrijwel alle eerste klasse en hoofdklas- se amateurs hun laatste wedstrijd. Alleen Capelle. Rozenburg en Spijke nisse komen nog een keer in actie. SC Feyenoord werd in Amsterdam kampioen door met 1-1 gelijk te spelen tegen DWV. Door dat tegendoel- punt is Feyenoord geeindigd op de vijftiende plaats, een plaats die het bo- vendien moet delen met NSW en EDS. In het begin van het seizoen stond Feyenoord lang derde, maar na de winterstop zakte de ploeg terug. Reserve-keeper Pirn Doesburg nam het toen over van de geblesseerde Ed win van Zwieteren. SHO verzekerde zich twee weken geleden al van de Paul de Bakker-tro fee. CKC en HION eindigen definitief als tweede en derde. De prijzen zul len binnenkort worden uitgereikt. Ondanks het feit dat alle voetbalcompe- tities zijn voltooid, zal de rubriek Dichtgespijkerd dit seizoen nog een keer verschijnen. De laatste Dichtgespijkerd van het seizoen bevat de volledige eindstand van alle 107 deelnemende clubs uit de regio. Wedstrijden die gespeeld werden in het kader van de nacompetitie telden niet mee. 12 tegengoals: 1. SHO 16 tegengoals: 2. CKC 19 tegen goals: 3. HION 21 te gengoals: 4. Heinen- oord 22 tegengoals: 5. De Zwervers 23 te gengoals: 6. Zuid- land, SVV, Zwervers 24 tegengoals: 9. Ex celsior Maassluis, Smitshoek, Slikker- veer 25 tegengoals: 12. DOTO, SC Botlek 26 tegengoals: 14. Overmaas 27 tegen goals: 15. SC Feye noord, NSW, EDS 28 tegengoals: 18. Excelsior'20. TOGB. Hellevoetsluis 29 te gengoals: 21. RVVH, WOR, PFC, BZC'95, DHZ 30 te gengoals: 26. Zwalu- wen Vld., Delta Sport, PPSC, SMC, LMO. De Musschen 31 te gengoals: 32. HBSS. Bolnes, Spartaan'20 32 tegengoals: 35. Puttershoek. HOV. VDL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5