Een beleving voor alle zintuigen Jubilerende vereniging houdt geslaagde natuurhappening /wm> n MaasposT MET KORTINGEN TOT ^MONTEL MaasposT KORT M MaasposT Nederlands Gedistilleerd Museum geopend bij ons speciale aanbiedings- prijzen voor de gehele Ecco collectie!! Windas A.s. zaterdag 8juni op de braderle in de Lange Kerkstraat maakt bakker Louis de door u zelf samengestelde ZomerkalenderOuderenwerk Spreekuur Greep uit de Ecco collectie KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Het zal nie- mand in Schiedam zijn ont- gaan. Minister J. van Aartsen (LNV) heeft woens dag 29 mei door het storten van een zakje gist in een van de beslagkuipen, het Neder lands Gedistilleerd Museum officieel geopend. Het mu seum, dat de toepasselijke naam 'De Gekroonde Bran- dersketel' meekreeg, geeft een overzicht van vijf eeu- wen gedistilleerd geschiede- nis. Van de middeleeuwen tot nu. Alle aspecten die sa- menhangen met het distille- ren komen aan bod. Van de produktiewijze tot en met de waarschuwingen tegen overmatig drankgebruik. Montel verhuist naar Alexandrium. Daar starten we met een geheel nieuwe presentatie. En daarom mag onze huidige kollektie nu weg voor ongekend lage prijzen. Kom dus snel naar onze vestiging aan de IJsselmondselaan. Want wie het eerst komt, profiteert't meest! SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland organiseert op zaterdag 15 juni een rommelmarkt op het Dr. Willem Dreesplein. Een tafel kost fl. 15,- en de verkooptijden zijn van 10.00 tot 15.00 uur. Kinderen tot en met 14 jaar kunnen jun spulletjes op een zelf meegebracht kleedje verkopen. Voor informatie of het hu- ren van een tafel kan men tot 6 juni terecht aan de balie van het buurthuis, tel. 4738671. Inloopconcert Biljart The-dansant Fitland Braderie Rommelmarkt Bloemenseance Beurs Optreden GHSV Muziek in kerk zowel dames als heren normale prijs 129,95 maten 36-47 Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 5 juni 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lamping. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Aanvang: 15.00 uur, be- vestiging en uitzending van S. Arendse en I. Keltsch. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. W. Uijt- dewilligen-Koenders. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, hr. J. A. van Lambalgen. Magnalia Dei Kerk. Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bos ch. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. W. Uijt- dewilligen-Koenders. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, mw. J.E.M. Byrnes. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur,.ds. D.C. van Houwelingen-Verdonk. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10,30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, cand. M.J. Tekelenburg. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Basiliek van de H.Liduina en 0.L.V. Rozekrans Singel 106. Vr.07/06: 19.00 uur eucharistieviering. Za 08/06: 18.30 uur Eucharistieviering. Zo 09/06: 09.15 uur Hoogmis (herenkoor 1.H.D.), 11.00 uur Eucharistievie ring met pastor P.M. Vismans. Huize Frankeland: zaterdag 08/06: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans. Zondag 09/ 06: 09.15 uur Eucharistieviering. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur: >veekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kapt. en mw. A.J. Plaisier. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, drs. W.J. Stenfert Kroese (VH) SCHIEDAM - Voor een dag stond het terrein rond basisschool Het Windas in het teken van de Mid- deleeuwen. 1 juni organiseerde de school aan de Nachtegaallaan de jaarlijkse manifestatie. A1 vroeg liepen er ridders, jonkvrouwen en monniken rond, die later in een op- tocht aankwamen bij een kasteel- muur met zelfgemaakte schilden. Hierna konden de leerlingen deel- nemen aan diverse Middeleeuwse spelletjes zoals steltlopen. monnik- mikken en hoefijzergooien. Ook was er een echte schandpaal. Voor de groepen zeven en acht was er een speurtocht. De leerlingen had- den vooraf bijna 5000 loten ver- kocht waarvan de opbrengst be- stemd is voor de aanschaf van sport en spelmateriaal. De hoofd- prijzen vielen op de nummers 1584, 596 en 3851. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur De opening van het museum valt mooi samen metHet Jaar van het Industriele Erfgoed'. Meer en meer wordt de charme en de his- torische betekenis van oude in dustriele complexen in Nederland onderkend. Het pand waarin de Gekroonde Brandersketel is ge- vestigd, is vanaf de achttiende eeuw in gebruik als moutwijn- branderij en jeneverstokerij. In 1985 werd het gebouw getroffen door een felle brand. Sloop leek onvermijdelijk, waardoor weer een belangrijk deel van de Schiedamse historie voorgoed zou verdwijnen. De wederop- bouw, onder andere bedoeld om de collectie van het Nederlands Gedistilleerd Museum te herber- gen, heeft dit weten te voorko- men. Vier jaar duurde het karwei. De kosten bedroegen 6,6 miljoen gulden. Het museum staat aan de Lange Haven. Het is een vriendelijk ogend pand, uitkijkend op een van de mooiste plekjes van Schiedam. Een kaartje voor vol- wassenen kost fl. 7,50. Een vrouw bij de balie ontvangt de bezoekers met een vriendelijk ge- zicht en drukt ze op het hart met- een de werkende moutwijnbran- derij in te gaan. ,,Jullie hebben geluk. Ze zijn nu net bezig met het storten van gist. Het zal wel een beetje stinken, hoor", waar- schuwt ze. Inderdaad is de ruimte gevuld met een aparte geur, maar na een paar minuten lijkt de walm in rook te zijn opgelost. Een me- Minister van Aartsen laatzich de werkende moutwijnbranderij uitleggen. dewerker leidt de bezoekers rond en legt het proces van distilleren uit. ,,Maar eerlijk gezegd moet ik nog een hoop leren: het is van- daag pas m'n eerste dag." Via een smal houten trapje is het mo- gelijk om in een van de beslag kuipen te kijken. Een ondoor- dringbare soep lijkt uit zichzelf rondjes te draaien. Opeens begint het brouwsel te borrelen. Het is een spectaculair gezicht. ,,'t Lijkt wel cola, he?" Dan besluit de soep er even mee te stoppen, maar na een paar minuten begint het borrelen en bruisen weer van voor af aan. Jos Gunneweg, de museumdirecteur loopt de ruimte in en bestijgt het trapje naar de beslagkuipen. Goedkeurend kijkt hij naar de ondoordringbare mas- sa. Via een andere deur bereiken de bezoekers de afdeling 'Accijnzen in de peiling'. Een tv-toestel ge- plaatst in een grondvat geeft in- formatie over alles wat er vroeger kwam kijken bij het bepalen van het alcoholpercentage en de daar- bij behorende accijnsheffing. Een pop gekleed in een authentiek douane-uniform kijkt goedkeu rend toe. Schuin tegenover is het mogelijk om de geur van mout- wijn en oude jenever op te snui- ven. Je moet er een beetje voor- over voor bukken, maar de in- spanningen worden beloond. Vooropgesteld dat je de aparte geur kan waarderen. Via de trap wordt de eerste ver- dieping bereikt. De inrichting doet zoveel mogelijk recht aan de geschiedenis van het pand. De muren zijn niet glad afgewerkt, maar tonen de charme van 'eerlij- ke' oude bakstenen. De vloer be- staat uit simpele houtplanken, wat de beleving alleen nog maar ver- sterkt. 'Geen ketel zonder koper- slager' laat zien wat er allemaal samenhangt met het fabriceren van gedistilleerd. Door de kiap- deuren komen de bezoekers op de kruidenzolder terecht. De Ge kroonde Brandersketel is een mu seum van zintuigen: het aroma van.tientallen kruiden, onmisbaar voor het maken van verschillende jenevers, dringt door de neus- vleugels heen. Een wand met al- lerlei soorten jenevers geeft de bezoeker de gelegenheid om het verschil tussen Oranjebitter en Citroenjenever met de neus waar te nemen. In de wetenschap is vaak gewezen op de beelden op- roepende kracht van geuren. En ipderdaad: een jonge man knijpt in een rubberen bal en snuift de geur van citroenjenever op. „Oh nee, citroenjenever!" Vol wal- ging wendt hij zich van de gele jenever af. „Ik ben een keer in m'n leven dronken geweest, op m'n veertiende. En dat was door het drinken van een fles citroenje never van mijn vader." Hij loopt gauw naar een andere jenever toe. „Ik zie me nog kotsen op de nieu we bank." De 'evocatieve' wijze van inrichten van Bureau Plat- vorm, verantwoordelijk voor de totale inrichting van het museum, lijkt inderdaad zijn vruchten te hebben afgeworpen. De tweede verdieping herbergt een van de hoogtepunten van het museum: duizenden miniatuurf- lesjes uit alle windrichtingen vormen samen de Wereldatlas van Gedistilleerd. In een hoek staat de opstelling 'Geniet/Drink met mate'. Een nagebouwde huiskamer met tv, schilderijtjes en twee jeneverglazen verbeelden het gegeven dat drankmisbruik en het genieten van drank in het da- gelijks leven door elkaar heen loopt. Helaas is de tv nog buiten werking, maar het is de bedoeling dat de voorbijganger drankrecla-' mes en ernstige drankdocumen- taires elkaar ziet afwisselen. Het schilderij aan de muur laat zien hoe het thema Drank door de eeu- wen heen is geschilderd. Na het museum verder te zijn doorlopen kan de jenever, waar het allemaal om draait, worden geproefd. Het grootste assorti- ment Nederlands jenevers, likeu- ren en bitters kan hier worden ge- dronken. Later is het ook moge lijk om eigen gefrabriceerd gedis tilleerd van De Gekroonde Bran dersketel te proberen. De Gekroonde Brandersketel is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Maandag gesloten. Vol- wassenen fl. 7,50, kinderen tot zestien jaar zes gulden. Bij het kaartje is een consumptie in het proeflokaal inbegrepen. JALMAR TEUNISSEN REGIO - Tien jaar Boshoek, 24 uur natuur. Onder dit motto vierde de Koninklijke Nederlandse Na- tuurhistorische Vereniging (KNNV) zaterdag 1 en zondag 2 juni het tienjarig bestaan van haar natuurcentrum De Boshoek in Schiedam-noord. Nacht- en dagex- cursies gaven de vele bezoekers een beeld van de flora en fauna die er in de Rijnmond te vinden zijn. Tien jaar geleden kreeg de KNNV van de gemeente Schiedam een oud schoolgebouw aan het Bospad 3, op basis van een 'kraakcon- tract'Huur hoefde er niet voor te worden betaald, maar de KNNV moest zelf maar uitzoeken hoe ze het schoolgebouw weer enigszins leefbaar kon maken. Stukje bij beetje werd het natuurcentrum in de loop der jaren verbouwd. „Ik daag u dan ook uit om in dit gebouw een stuk te vinden dat nog in de oorspronkelijke staat ver- keert", zei burgemeester Scheeres net voordat hij het nieuwe dieren- diorama had geopend. In zijn toe- spraak memoreerde Scheeres ver der aan het belang van de KNNV voor het milieu-beleid van de re- giogemeenten. De gemeenten pro- fiteren vooral van de inventarisatie die de werkgroepen van de KNNV van insekten, vogels, amfibieen en planten hebben opgemaakt. Alleen op deze manier kan worden onder- zocht of een soort voor- of achter- uit gaat. De KNNV pakte flink uit om het jubileum te vieren. Zaterdagnacht Burgemeester Scheeres van Schiedam opent het nieuwe Dierendiorama van de Boshoek, vertrokken twee excursies, naar de Broekpolder voor een nachtvlin- derexcursie, en naar Landgoed De Tempel in Overschie om vleermui- zen te observeren. Zondag was het een af- en aanrijden van de bussen die de bezoekers gratis naar allerlei excursies brachten. Binnen in het natuurcentrum lieten de leden van KNNV met dia-presentaties en op- stellingen zien wat je allemaal in de Rijnmond aan flora en fauna kan tegenkomen. Dan klinkt het sein dat de excursies B A K K E R I J BRCERSVELD 149 - SCHIEDAM TEL. 4266828 van een uur van start gaan. De bootexcursie in de Vlietlanden is al volgeboekt, maar gelukkig is er nog voldoende plaats voor de Vlinderexcursie in de Vlaardingse Broekpolder. De natuurexcursie blijkt al voor het instappen in de bus te zijn begonnen. Een jonge vrouw kijkt gefascineerd naar twee parende lieveheersbeestjes. „Goh, net als bij de mensen. Ze slaken er alleen geen kreetjes bij." Gids Willem Mak stapt de bus in: ,,Zul- len we de buschauffeur een geeltje geven? Rijden we meteen door naar Benidorm." Een voor een druppelen de mensen de bus in. „Mooi, tien deelnemers, drie gid- sen... Iedere deelnemer kan dus ge- bruikmaken van een-derde gids, da's toch heerlijk." Na een kwartiertje stopt de bus middenin de Broekpolder. Na twintig meter te zijn gevorderd, blijkt dat de vlinderpopulatie van- daag niet de beroerdste is. Een Atalantavlinder, een trekvlinder die elk jaar over de Pyreneeen naar Nederland trekt, vliegt over de hoofden van de excursiedeelne- mers heen. Mak: ..Het is een raad- sel waarom ze hier naar toe vlie- gen, want ze kunnen het klimaat hier echt niet overleven." Met een vlindernetje wordt tevergeefs ge- probeerd de vlinders te vangen. De gidsen staken de pogingen als Mak opeens een Jacobsvlinder ziet vlie- gen. De vlinder wordt snel door Aart van de Berg gevangen. ,.Het is altijd wel een dankbaar iets wan- neer we hem tegenkomen", zegt Mak. Mak legt uit dat de insekten- werkgroep van de KNNV in 1988 de vlinder in duizenden heeft uit- gezet, nadat was gebleken dat in de Broekpolder spontaan Sint Jacobs- kruiskruid was opgekomen. Deze plant is onmisbaar voor het voort- bestaan van de Jacobsvlinder. Mak meent stellig dat er geen sprake is van faunavervalsing: ,,De vlinder hoort hier gewoon van nature thuis. Zal ik 'm maar loslaten?" Mak opent de pot en laat de vlinder wegvliegen. Een beetje versufd landt de Jacobsvlinder op de eerste de beste brandnetel. De excursie is wat later bijna ten einde. Mak legt nog even uit hoe je kan zien of een blad aangevreten is door een rups of made. Rupsen la- ten een net poepspoor op het blad achter, in tegenstelling tot de made die door zijn krioelbewegingen de stront alle kanten opdrukt. ,,Zo, ik hoop dat u het allemaal een beetje interessant heeft gevonden", zegt Mak in de bus, „we hebben u deze keer maar niet verveeld met allerlei moeilijke soorten bladluizen." 7 U IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, Tel. 010 - 284 2110 Openingstijden: maandag 13.00-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 10.00 - 17.30; vrijdag 10.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. 300 gratis parkeerplaatsen. SCHIEDAM - Het Leids kamer- koor treedt zaterdag 8 juni op in de Grote Kerk aan de Lange Kerk straat. De aanvang hiervan is 15.00 uur en de toegang is gratis, 's Avonds treedt in deze kerk het Musica Vocalis Scyedam op. Dit muzikale gezelschap voert werken uit van ondermeer Mendelssohn, Brahms en Reger. De toegangs- prijs van dit condert bedraagt fl. 10,- en de aanvang is 20.00 uur. SCHIEDAM - Tot het eind van de ze maand kan er in dienstencen- trum De 4 Molens op donderdag- avond biljart worden gespeeld in competitievorm. Het biljart duurt van 18.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - Een zomer the-dan sant wordt woensdag 12 juni ge- houden in dienstencentrum De 4 Molens. Disc-jockey Greet Ke- selaar zorgt voor het muzikale ver- maak. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur en kost helemaal niets. SCHIEDAM - Een mooie dag aan de costa del Spaland kan zondag 16 juni worden doorgebracht op het terrein achter Fitland aan de Slimme Watering in Spaland. De dag begint om 11.00 uur. Er kan onder andere worden deelgeno- men aan een beach volleybaltoer- nooi, onder muzikale klanken uit zuidelijke landen. Ter verkoeling is er een ijsbar en eok wordt er een barbecue opgesteld. Voor meer in formatie kan men terecht in Fit- land, tel. 4710404. SCHIEDAM - Woon- en zorgcen- trum Thurlede organiseert zater dag 8 juni een oud-Hollandse branderie tussen 10.00 en 16.00 uur. De braderie wordt georgani- seerd om een nieuwe piano voor de recreatiezaal te kunnen aanschaf- fen. Ook het rad van avontuur draait de hele dag en vele artiesten geven acte-de-presence. Thurlede is gevestigd aan de Nieuwe Dam laan 759. SCHIEDAM - Tafeltennisvereni- ging De Korenbeurs organiseert haar jaarlijkse rommelmarkt ten behoeVe van de jeugdafdeling dit jaar op zaterdag 8 juni. De markt is te vinden in de Korenbeurs op de hoek van de Dam en de Lange Ha ven. De aanvang is 10.00 uur en men kan er tot 16.00 uur terecht. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Diana Veer houdt op donderdag 6 juni een bloemen seance bij spirituele vereniging Harmonia. Aan de hand van bloe- men, die door de bezoekers zelf zijn meegenomen, worden bood- schappen uit het hiernamaals door- gegeven. Belangestellenden zijn welkom in wijkcentrum Nieuw land aan het Dr. Wibautplein 165. De zaal gaat om 19.30 uur open en de toegang bedraagt fl.7,50. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid or ganiseert op donderdag 6 juni een beurs voor zomerkleding en speel- goed. Belangstellenden kunnen hierop hun spullen te koop aanbie- den. De deelnemers stellen zelf de prijs van de kleding vast. Van de verkoopprijs komt twintig procent ten goede aan de aktiviteiten van het clubhuis. Per nummer kunnen niet meer dan tien kledingstukken te koop worden aangeboden. Deel nemers moeten de kleding 6 juni tussen 09.00 en 10.00 uur komen brengen, waarna iedereen welkom is van 10.30 tot 14.00 uur. Inlich- tingen: 4267297. SCHIEDAM - In cafe Nergens aan de Vlaardingerdijk treden zaterdag 8 juni zangeres Molly Foster en zanger Peter Vlietstra op. Op het repertoire staan moderne en pop- nummers, maar ook mooie luister- liedjes, covers en veel eigen mate- riaal. Het optreden begint om 22.00 uur. SCHIEDAM - De GHSV Schiedam organiseert op 8 en 9 ju ni de strijd om de P.A. Romijn Bo- kaal in het Hargapark. Op het pro- gramma, dat dagelijks van 08.00 tot 18.00 uur duurt, staan onder an dere de onderdelen speuren, appel en pakwerk. De wedstrijden zijn te volgen op het terrein van Honk- en Softbalvereniging Schiedam. SCHIEDAM - 'Will you be there? zong Michael Jackson. Een goe de vraag. Voor zulke vragen, en voor dat soort muziek zou in de kerk toch eigenlijk ook plaats moe ten zijn! Daarom organiseren de kerken in Schiedam een muziek- middag, 90 9 juni, 14.00 uur. Jon- geren maken muziek op hun in- strumenten: gitaar, drums, blaasin- strumenten en stem. Als het goed is loopt het uit op een viering. Jon- geren van 14 tot 22 jaar kunnen zich nog opgeven bij ds Roel Bos ch, 4262462. De muzikale leiding is in handen van Willem Blonk. Tussendoor staan eten en drinken klaar. Bij de slotviering is iedereen welkom, in de Magnalia Deikerk, Albardastraat 67, 19.00 uur. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk heeft voor het eerst een zomerkalender samengesteld, die onlangs is uitgekomen. In deze ka- lender bevinden zich de aktivitei ten die de dienstencentra in de maanden juni, juli en augustus or ganiseren. Een veel gehoorde op- merking van ouderen is dat er 's zomers niets te doen is. Veel leef- tijdsgenoten zijn op stap: naar de camping, fietsen, wandelen of op vakantie. Maar er zijn ook 55-plus- sers die geen zin hebben om weg te gaan. Of die wel zouden willen. maar vanwege de gezondheid of financien niet kunnen. In en vanuit de dienstencentra is er daarom de ze zomer van alles te doen. Som- mige aktiviteiten gaan gewoon door zoals bridge, damesbiljart, koersbal, klaverjassen, handwer- ken en soos. In dienstencentrum De 4 Molens zijn regelmatig zomer-the-dan- sants en contactzondagmiddagen. De bingomiddagen ontbreken ook niet. Dienstencentrum De Woud- hoek heeft speciale dingen op het programma staan zoals een Tussen Kunst en Kitsch-bijeenkomst, een cursus huidverzorging, dansmid- dagen en een paar uitstapjes. Voor een van die uitstapjes, op donder dag 6 juni, kunnen belangstellen den zich tot en met 31 mei inschrij- ven. Het gaat om een wandeltocht door de Woudhoek en omgeving. Deze wandeling wordt begeleid door de familie Poot. De kosten zijn fl.3,50, inclusief een kopje koffie vooraf en een kop soep na afloop. De wandeling begint om 10.00 uur en zal om 11.45 uur ein- digen. Inschrijven kan bij De Woudhoek, Heijermansplein van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. De Zomerka lender, waarin alle aktiviteiten ver- meld staan, is verkrijgbaar bij de verschillende dienstencentra. SCHIEDAM - De CDA gemeente- raadsfractie houdt op donderdag 6 juni spreekuur in de fractiekamer in het stadhuis aan de Grote Markt. Van 19.00tot 20.00 uur is gemeen- teraadslid M. Paul van Mansum aanwezig om in te gaan op vragen en problemen van Schiedammers. Het is niet nodig tevoren een af- spraak te maken. Wie donderdag- avond niet zelf kan komen kan de CDA-fractie ook per fax bereiken onder nummer 2732183 of een kaartje sturen naar Postbus 830, 3100 AV Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3