MaasposT KORT A20's avonds dicht Kinderen spelen straatvuilspel in West i Noten en zuidvruchten in Hof van Spaland ^MONTEL MaasposT Buurtfeest Schuttersveld Samenwerking GAK en Arbeidsburo a EKES Nieuwe gasprijs per Bridge Bijen gedood Verdachte Sexueel misbruik aangehouden Overlast tijdens pauzes door schooljeugd El BOUMAN i juli 1996 KERKDIENSTEN SCHIEDAM - Gebroken ra- men, deurklinken die ver- dwijnen en deurdrangers die om de haverklap loszitten. In de Heemskerkstraat zijn dergelijke vernielingen schering en inslag. Oorzaak: scholieren die tijdens de pauze vertier zoeken in de omliggende flats. Eigenlijk heeft Thea van der Avoird het prima naar haar zin in haar flatje in de Heemskerk straat. Alleen het vandalis me is ze zat. „Iedere keer is er van alles kapot", zegt ze. „De ene keer halen ze de deurdrangers eraf, een vol- gende keer zijn ineens de deurknoppen verdwenen en nu is er weer een ruit ka pot." Snel SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 22 juni verzorgd door gemengd koor Sanctus onder leiding van Everhard Zwart. Deze zal ook het kerkorgel bespelen tijdens deze sessie. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is natuurlijk weer gratis. Bingo Helderziende Bazaar Plassentocht Woensdag 19 juni 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. M.A. Sybrandy-Verbist. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. J.A. Sper- na Weiland. Aanvang: 17.00 uur, ds. K.J. Visser. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. H.J. van der Steen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. D.C. van Houwelingen-Verdonk. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, hr. A.F. Ruijl. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. D.C. van Houwelingen-Verdonk. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, mw. J.E.M. Byrnes. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, pastor G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. C.J. van der Plas. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, ds. K.J. Vis ser. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en 0.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor 1.H.D), 11.00 uur: eucharistievie ring, 16.30 uur: gezongen vespers ter ere van Liduina. Celebrant: pas- toor P.M. Vismans, predikant: dia- ken P.M. Martens. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur eucharistieviering (paro- chieviering). Zondag 09.15 uur eu charistieviering (huisviering). V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur. dr. M.D. Koster. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Denksportcentrum Brandersstad organiseert in samen- werking met de Schiedamse bridgeverenigingen een groot zo- mertoernooi in de maanden juni, juli en augustus. Er wordt gespeeld op maandag, donderdag en vrij- dagavond en in aparte lijnen. Elke avond zijn er prijzen en meester- punten te verdienen, waarmee men zich bovendien kan plaatsen voor de finale. Aanvang van de speel- avond is 20.00 uur en de lokatie is Boterstraat 6. Voor meer info: 4726466. SCHIEDAM - Onder het toeziend oog van ouderen hebben enkele jeugdige buurtbewoners dinsdag- avond in het Vendelhof enkele honderden bijen gedood. Ondanks de aanwezigheid van een milieu- coordinator van het ONS (Open- baar Nutsbedrijf Schiedam), die de jeugd waarschuwde, werd de zwerm met stenen bekogeld. Ver- der zijn in de loop van de avond honderden bijen gedood door ze in brand te steken. Vermoedelijk is dezelfde groep daarvoor verant- woordelijk geweest. In totaal gaat het om ongeveer 1000 bijen. Ove- rigens heeft de jeugd flinke risico's genomen om gestoken te worden. Bij een fors aantal steken kunnen de verwondingen zeer ernstig zijn. Zowel de politie als de imker van het ONS adviseren om de nuttige beestjes absoluut met rust te laten. Indien men een zwerm bijen of wespen aantreft, dan kan contact worden opgenomen met het ONS. Zij zorgen er dan voor dat de zwerm door een bevoegd imker wordt verwijderd. SCHIEDAM - De politie van het district Schiedam heeft woensdag- morgen vroeg, 12 juni, een 23-jari- ge Schiedammer in zijn woning aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht een Schiedams meisje sexueel te hebben mis- bruikt. Het slachtoffer, 16 jaar, verklaarde tegenover de politie tussen 1988 en 1990 door haar toenmalige bovenbuurjongen meermalen sexueel te zijn mis- bruikt. De handelingen vonden plaats op avonden dat de verdachte als oppas in haar woning fungeer- de. Het meisje was toen tussen de acht en tien jaar oud. Na overleg met de officier van justitie werd de verdachte echter woensdagmiddag weer heengezonden. Na onderzoek was gebleken dat het een verjaarde zaak betreft. Derhalve is besloten de Schiedammer strafrechtelijk niet te vervolgen. Wei gaat hij op vrijwillige basis de hulpverlening in. Heemskerkstraat is het vandalisme meer dan zat Als boosdoeners noemt Van der Avoird leerlingen van de afdeling Gilde van Scholengemeenschap Aquamarijn, het voormalige Gil de College aan de Nieuwe Dam laan. Tijdens de pauze zoekt een groepje scholieren vertier in het halletje bij de hoofdingang van de flat. Daar zitten ze wat en kletsen en roken met elkaar. En blijkbaar sneuvelt af en toe een ruit, deur- dranger of deurknop. Toen Van der Avoird bij het Gilde ging kla- gen, mocht ze in het fotoboek aanwijzen welke leerlingen in de flat aanwezig waren. ,,Maar ik durf die jongeren, soms wel twin- tig, nauwelijks aan te kijken als ik door het halletje moet terwijl zij daar zitten, van een foto kan ik ze dus helemaal niet herkennen", aldus Van der Avoird. Toch schijnt het fotoboek met leerlingen een goed middel te zijn om de daders van vandalisme te achterhalen. Maar dat is niefhet enige initiatief van vestigingsdi- recteur A. Snoeij om de klachten- stroom van buurtbewoners en winkeliers te verminderen. „Vooral de kleine pauze rond elf heemsk«>rksi»oot 16 ,'m 86 a Het portiek aan de Heemskerkstraat waar nogal wat vernield wordt. uur s ochtends was vaak een pro- bleem. We hanteren daarom nu de regel dat de kleine pauze schooltijd is en de leerlingen dan alleen op het schoolplein en di rect om de school mogen wande- len. Twee leraren houden in de gaten of de leerlingen inderdaad op de stoep blijven", aldus Snoe ij. Dergelijke regels kan de school niet opleggen tijdens de grote pauze. „De leerlingen hebben dan de vrijheid om naar huis te gaan. Net als na schooltijd. Ik kan er niets aan doen als ze dan ergens anders blijven hangen", vindt de vestigingsdirecteur. Verder ma- ken de leerlingen zelf om toer- beurt de directe omgeving van de school schoon en onderzoekt een speciale schoolpleincommissie de mogelijkheden om het school plein gezelliger te maken. Snoeij, die er overigens alle begrip voor heeft dat mensen het eng vinden om zo'n groep jongeren aan te spreken: „Als mensen klachten hebben over leerlingen, dan kun nen ze het beste even bellen. Dan kunnen we erover praten en kij ken wat we er aan kunnen doen." Ook Woningstichting Noordvest blijkt van goede wil om met de klachten van Van der Avoird aan de slag te gaan. Van der Avoird was in de veronderstelling dat je alleen bij de Woningstichting kon klagen als de gebreken niet wer- den verholpen. „Maar ze repare- ren alles altijd heel snel", aldus de bewoner. Wijkteamcoordina- tor M. van Eck: „Wij hebben in de wijk een administratief be- heerder, een technisch beheerder en een sociaal beheerder. Een van de taken van die sociaal beheer der is de aanpak van het vandalis me." Overigens vindt de wijk- teamcoordinator dat het wel mee- valt met het vandalisme in de Heemskerkstraat. ,,In andere stra- - I s ten is het stukken erger", stelt hij. De kersverse wijkcoordinator Rob Abers van de stichting Wel- zijn Nieuwland i.o. vindt net als de wijkcoordinator dat bewoners met hun klachten over vandalis me bij Woningstichting Noord vest terecht moeten kunnen. Daarnaast is hij een groot voor- stander van buurtconcierges, die een aanspreekpunt voor de bewo ners van een paar flats zijn. Deze gedachte spreekt ook Van der Avoird aan. „Er moet iemand zijn waar je naar toe kunt met je klachten", vindt ze. LOES SCHRIJVER SCHIEDAM - In Woon- en Zorg- centrum Thurlede kan er woens dag 26 juni weer een potje bingo worden gespeeld. De aanvang is 14.00 uur en de toegang bedraagt fl.2,50. Het wooncentrum is geves- tigd aan de Nieuwe Damlaan. SCHIEDAM - Een demonstratie helderziende waarnemingen wordt donderdag 20 juni gegeven door mevrouw Trippelaar bij Spirituele vereniging Harmonia. Zij doet dit aan de hand van ringen en foto's die door de bezoekers zijn meege- bracht. Belangstellenden zijn wel- kom in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt fl.7,50. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt zaterdag 22 ju ni een bazaar gehouden, die geor- ganiseerd wordt door de Indone- sisch-Nederlands Christelijke Kerk (GKIN). De bazaar duurt van 10.00 tot en met 16.30 uur en om- vat tal van gezellige onderdelen. Zo zal er onder andere een Baline- se dans te zien zijn en kan er wor den meegedaan met de karaoke. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Fietstourclub Rijn- mond organiseert op zondag 23 ju ni de fietstocht 'Westeinder Plas sentocht' met een lengte van 140 kilometer. Via Nootdorp en Leiden worden de weilanden doorkruist naar het Zuid-Hollandse Plassen- gebied. De 25 km/uur zal niet wor den overschreden. deelname met een trim- of racefiets is echter ver- plicht. De start vindt plaats om 08.00 uur bij de kantine van Wie- lerbaan Schiedam aan de Olympia- weg in Sportpark Harga. De kosten bedragen vijf gulden. Voor meer info: 5919230 of 4741962. SCHIEDAM - In Schuttersveld in Schiedam wordt op zaterdag 22 en zondag 23 juni een buurtfeest ge houden, georganiseerd door de buurtbewoners zelf. Ze zijn al maanden bezig met de voorberei- dingen van de feest om te laten zien dat Nederlandse en buiten- landse buurtbewoners samen wat heel wat leuks kunnen opzetten in hun eigen buurt. Op zaterdag om 12.00 uur is dan eindelijk de finale van de buurt- voetbaltoernooi dat al drie weken aan de gang is. De prijsuitreiking van het voetbaltoernooi vindt de volgende dag om 14.00 uur plaats. De prijsuitreiking is tevens de ope ning van een grandioze buurtfeest met een playback show, demon stratie pottenbakken/borduren, de monstratie volksdansen; die geheel verzorgd wordt door de buurtbe woners zelf. Voor de kinderen zijn er op die dag verschillende spelle- tjes en een groot luchtkussen waar- op ze zich kunnen uitleven. Een feest zonder muziek is net zo als EK zonder Oranje. Daar heb ben de bewoners van Schutters veld natuurlijk ook aan gedacht. De Nederlandse band Mixed Emo tions en de Turkse band Kervan zullen het buurtfeest muzikaal en kleurrijkafsluiten. REGIO - De zuidelijke rijbaan van Rijksweg A20, Maassluis richting Vlaardingen. zal van maandag 24 juni tot zaterdag 29 juni en van maandag 1 juli tot zaterdag 6 juli SCHIEDAM - Hoe leuk een spel kan zijn dat helemaal is opge- bouwd uit afvalmaterialen, konden kinderen in de Westwijk de afgelo- pen week ondervinden. Wijkcen trum De Erker aan de Jan van Avennestraat had voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar namelijk het mega-straatvuilspel bedacht. Maandag 10 juni konden de eerste kinderen er op het Frans Halsplein mee aan de slag. De dagen hierop- volgend stond het 'mega-straat- vuilcircus' opgesteld op de drie an dere pleinen die de Westwijk rijk is. Het spel had een duidelijk educa- tief doel. Door het spelen van een spel bestaande uit afvalmateriaal zouden kinderen zich bewuster worden van het straatvuil om hen heen. De opdrachten die er tijdens het spelen moesten worden uitge- voerd, richtten de aandacht even- eens op verschillende milieu-as- pecten. Spelenderwijs kregen de kinderen zo de mogelijkheid met het milieu bezig te zijn in de direk- te omgeving van school en huis. Fanatiek en serieus werden de op drachten stuk voor stuk afgewerkt. En dat terwijl iedereen er al een zware schooldag op had zitten. Voor het spel was namelijk van 15.15 tot 16.15 uur tijd uitgetrok- ken. Na afloop kon De Erker op een aantal zeer geslaagde dagen te- rugkijken. Zeker weten dat geen van de deelnemertjes voortaan nog een papiertje of stukje kauwgom op straat gooit. Ook het mooie zo- merweer droeg aan het slagen van het spel in belangrijke mate bij. Door het schitterende weer, kon meteen een ruim voorschot wor den genomen op de hete zomerzon en beginnende zomertijd. De kinderen vermaakten zich prima op de Straatvuilspeldag in Schiedam. REGIO - Arbeidsbureau Schiedam en het Gemeenschappelijk Admi- nistratie Kantoor (GAK) Vlaardin gen werken sinds enige tijd samen onder een dak: medewerkers van Arbeidsbureau Schiedam zijn ge- huisvest in het GAK-pand in Vlaardingen. Een verbetering van de dienstverlening voor clienten van het arbeidsbureau in de ge- meenten Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. Werkzoe- kenden uit genoemde gemeenten kunnen nu ook in Vlaardingen te recht voor inschrijving, informatie en advies en bemiddeling. Door de samenwerking met het GAK kan het arbeidsbureau haar werkzoekenden ook kwalitatief beter van dienst zijn. Voor de aan- vraag van een WW-uitkering of een uitkering van de sociale dienst is een Bewijs van Inschrijving bij het arbeidsbureau noodzakelijk. Nieuw is de mogelijkheid van in schrijving op afspraak met ingang van 17 juni 1996. Wachttijden zijn hiermee verleden tijd en de client is zeker van een efficiente dienst verlening. Montel verhuist naar Alexandrium. Daar starten we met een geheel nieuwe presentatie. En daarom mag onze huidige kollektie nu weg voor ongekend lage prijzen. Kom dus snel naar onze vestiging aan de IJsselmondselaan. Want wie het eerst komt, profiteert't meest! IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, Tel. 010 - 284 2110 Openingstijden: maandag 13.00 17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 10.00 17.30; vrijdag 10.00 21 00 uur; zaterdag 9.30 - 17.00 uur 300 gratis parkeerplaatsen. 1996 tussen 20.00 's avonds en 6.00 uur 's ochtends afgesloten worden voor alle verkeer. De rijksweg wordt twee weken lang 's avonds en 's nachts afge sloten voor het verkeer om werk- zaamheden aan het wegdek uit te kunnen voeren. Het oude wegdek tussen de afslag Maassluis en de afslag Vlaardingen-West wordt verwijderd. Daarna zal een nieuwe laag zeer open asfaltbeton (ZOAB worden aangebracht. De afsluiting duurt steeds van 20.00 uur 's avonds tot 6.00 uur de volgende ochtend. Overdag kan het verkeer wel gewoon gebruik maken van beide rijbanen van de A20. Tijdens de uren dat de zuidelijke rijbaan is afgesloten, zal het ver keer worden omgeleid. De omlei- dingsroutes zullen door middel van borden worden aangegeven. Het verkeer dat vanuit het westen in de richting van Amsterdam/ Utrecht gaat, wordt bij het ver- keersplein Westerlee richting Delft geleid. Het verkeer in de richting van Vlaardingen en Rotterdam wordt vanaf de afslag Maassluis omgeleid via de Laan 1940-1945, de Prinses Julianalaan en de Vlaar- dingerdijk in de richting van Vlaardingen. Bij de afslag Vlaar dingen-West kan het verkeer weer naar de A20 worden toegeleid. De omleidingsborden zullen aangeven hoe het verkeer dient te rijden. SCHIEDAM - Bijna twintig jaar geleden opende John van Buuren op de Hoogstraat zijn eerste C'est bon. Het assortiment noten, zuid vruchten, thee en honing bleek zoc/n succes dat na acht jaar ook in Vlaardingen C'est bon van start ging. Vorige maand is de derde vestiging geopend. Schiedammers van boven de spoorlijn hoeven niet meer helemaal naar het centrum van Schiedam of Vlaardingen af te reizen, maar kunnen nu in het Hof van Spaland terecht. Van de der- tigduizend in woners die Schiedam- Noord rijk is hebben velen C'est bon snel ontdekt. „Het is gigan- tisch druk geweest. De resultaten van de eerste maand waren onge kend", aldus Van Buuren. En dat terwijl veel detaillisten hun hoofd nauwelijks boven water kunnen houden. Omdqt de ondernemer zich wil onderscheiden van con- currenten, heeft hij gekozen voor gespecialiseerde producten. Zo is m. In de winkel van C'est Bon zijn talloze lekkernijen te krijgen. de muesli - „natuurlijk met extra veel noten en vruchten", aldus Van Buuren - van eigen makelij en gaan iedere dag verse noten de pan in. Er is zelfs een eigen honingtap- perij voor de meer dan twintig soorten hoging die hij verkoopt. In deze tijd van barbecue en sala- des heeft C'est bon enkele zomerse specialiteiten aan het assortiment toegevoegd. Van onder andere pijnboompitten en ananas is een mix samengesteld om door de sala- de te mengen en voor bij de barbe cue is een speciale mango-chutney uit India gei'mporteerd. Verder is Van Buuren apetrots op de gecon- fijte kumquats en de Australische gember met een laagje chocolade, ook weer zelf gemaakt. Zij dienen als verwennerij voor bij de thee of als zoete after dinner. Overigens hanteert de winkel een tweede koopavond: op Vrijdag kun je er tot 20.00 uur terecht. Als gevolg van een stijging van de inkoopprijzen zal met ingang van 1 juli aanstaande de gasprijs voor kleinverbruikers met 2,5 cent (exclusief BTW) worden verhoogd. Hieronder zijn de nieuwe tarieven vermeld zoals die vanaf 1 juli zullen gelden. Tarief per m3 Brandstoffenheffing per m3 Milieu-toeslag per m3 Energieheffing per m3 Vastrecht per jaar (in centen) (in centen) (in centen) (in centen) (in guldens) Tarief voor 1-7-1996 38,60 2,155 0,55 3,20 99,00 Tarief na 1-7-1996 41,10 2J55 0,55 3,20 99,00 Alle vermelde prijzen zijn exclusief 17,5% BTW en onder voorbehoud van goedkeuring door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de NV Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Energie. oriB N.V. ONS Energie, Van Heekstraat is, postbus 79, 3100 AB Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3