MaasposT POLITIE RAPPORT w 49 MaasposT Maatwerk van Fidice Albert Heijn relkt Coca Cola-prijzen uit Informatieborden wijzen de weg op nieuwe route havenwandeling MaasposT Subsidie HR- ketels Getuigen gezocht Toezeggeriingen niet nagekomen premiere van nieuw peuterstuk Quibus CITY *BUGGY 79^5cr SCHIEDAM SCHIEDAM - Schiedam besteedt niet voldoende aan- dacht aan het wijkbeheer. Er wordt beknibbeld als het gaat om financiele steun en raadsleden laten te weinig hun neus zien op vergade- ringen en gesprekken. Dat is in het kort de kritiek die Be- woners Vereniging Schiedam Zuid (BVSZ) heeft geuit in een niet malse brief aan het college van burgemeester en wethou- ders. Bovendien vindt de vereniging dat de ongeinte- resseerde houding van de gemeente onmotiverend werkt voor bewoners die geen vertrouwen meer heb- ben in het wijkbeheer. Jongen met pijltjes beschoten Tas met medicijnen gestolen WATERWEG - Ongelooflijk opgewekt worden Rood en Geel wakker. „Goeiemorgen Rood!" „Goeiemorgen Geel!" Het uitbundige gegaap van de beide speelsters doen de vijftien aanwezige peuters naar hun warme bedje terug verlangen. Maar dan ontrafelt zich het spannende verhaal: de Maan is haar slaapmuts vergeten! Rood en Geel zijn vastbesloten om de Maan hoe dan ook haar slaapmuts terug te geven. Een 'mis sion impossible'? DROGIST TOPPER VO O R DE JEUGD Dokter Martins model indivkleucoT rrerk Palpa rratai 28-42 ELDERS HUGGIES JUMBOPAK ELD 'VAN DEN H0VEN SCH0ENM0DE Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk C402 Woensdag 19 j u n i 1996 MAASffQCTSff MISDAMl XQ)7.52? SCHIEDAM - De energiebedrij- ven stoppen 1 juli met de subsidie- ring van HR-ketels geplaatst in wo- ningen. De subsidie stopt omdat de HR-ketel inmiddels voldoende is ingeburgerd; stimulering van de aanschaf door midden van subsidie is dus niet meer nodig. ONS Energie heeft dit reeds be- kend gemaakt in januari 1996. Het gaat uitsluitend om HR-ketels die in bestaande woningen worden ge plaatst. Voor nieuwbouw is de subsidie eind 1995 al afgeschaft in verband met de komst van de ener- gieprestatienorm, die plaatsing van HR-ketels afdwingt. Voor utili- teitsgebouwen blijft de subsidie op HR-ketels voorlopig gehandhaafd. Ook blijft er subsidie voor diverse vormen van isolatie beschikbaar. Subsidie-aanvragen voor HR-ke tels kunnen nog tot en met 30 juni worden ingediend; de ketel dient dan al te zijn geplaatst. Verder moet de aanvraag onder meer ver- gezeld gaan van de factuur en een bewijs van betaling. Voor een aan- vraagformulier kunt u contact op- nemen met de afdeling Klantenser- vice van de N.V.ONS Energie op telefoonnummer 4465250. SCHIEDAM - In Schiedam heb- ben zich donderdag 13 juni twee berovingen voorgedaan. In de Bokkensteeg werd een 26-jarige Schiedammer onder bedreiging van een stiletto beroofd van enkele tientjes. Het slachtoffer liep rond half drie met de fiets in zijn hand in de richting van de Lange Haven, toen hij door een onbekende man werd aangesproken. Nadat het slachtoffer het geld had afgestaan, kreeg hij een klap in zijn gezicht. De dader is vervolgens in de rich- ting van de Koemarkt weggerend. De politie is nu op zoek naar getui gen van deze overval. De dader was gekleed in een blauw trai- ningspak en had een zwarte Nike basebalpet op. De man is licht ge- tint en heeft zwart lang krullend haar tot op de schouders. De twee- de beroving vond donderdagavond rond half negen plaats in de Hoog- straat, waarbij een 16-jarige Schiedamse vrouw het slachtoffer werd. Een onbekende man, waar- van een beter signalement beschik baar is, liep eerst tegen haar aan om vervolgens de tas van haar schouders weg te trekken. Daarna is de verdachte weggerend in de richting van de Appelmarkt. De buit bedroeg enkele tientjes. De politie is ook bij deze beroving op zoek naar getuigen. Het gaat om een man van ongeveer 25 jaar oud, 1.80 meter lang en een stevig pos- tuur. Hij heeft kort donker haar. Verder droeg hij een glimmend lichtgroen trainingspak met witte glimmende sportschoenen. Men- sen die de politie kunnen helpen bij de oplossing van de twee bero vingen, kunnen bellen naar het bu reau Schiedam, 010-4494499. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Zuid-Schiedammers uiten in brief felle kritiek aan college Vooral dat laatste is de Zuid- Schiedammers een doom in het oog. In de brief verwijt de bewo- nersvereniging dat veel actieve individuen en, straten in het geheel niet meer zo enthousiast zijn als in het begin. De deelname aan het wijkoverleg is dan ook een stuk minder geworden. Ge- vraagd naar een verklaring hier- voor, wordt vaak gezegd dat be woners geen zin hebben om weer eens een keer te horen dat eerder gedane beloftes worden ingetrok- ken. De terugplaatsing van de Wil- lemsbrug over de Westerhaven, het aanbrengen van een honden- rooster op een binnenterrein aan de Rijnstraat, verkeersborden in zijstraten van de Nieuwe maas- straat en de plaatsing van planten- bakken vormen slechts een kleine greep uit voorbeelden van toege- zegde zaken die bedenkelijk lang op zich laten wachten. Datzelfde geldt voor de renovatie van het Rozenburgerplein. Hieraan is nog altijd helemaal niets gedaan. De BVSZ en Klubhuis Zuid vra- gen zich af of de gemeente wel voldoende investeert in het wijk- SCHIEDAM - Een 17-jarige Schiedammer heeft aangifte gedaan van openlijke geweldpleging. De jongen werd op de Hogebanweg door drie jongens van ongeveer 11 jaar met papieren pijltjes beschoten waarin in de uiteinden een naald was bevestigd. Het slachtoffer werd in zijn oor, rug en arm geraakt, maar raakte niet ernstig gewond. Ook zou een nieisje in haar been zijn geraakt. Aangezien de identiteit van de dadertjes bekend is, gaat de politie contact opnemen met de ouders voor een diepgaand gesprek. SCHIEDAM - Een 26-jarige Rotterdammer heeft dinsdagochtend, 11 ju ni, aangifte gedaan van diefstal van medicijnen. Het gaat om 120 pillen Diazepam 10 mg (Valium), die bij inname gevaarlijk kunnen zijn voor de gezondheid. De pillen waren opgeborgen in eep heuptas, terwij) de heup- tas in een zwarte sporttas zat. De Rotterdammer moest op NS station Schiedam/Rotterdam-West bellen en zette zijn sporttas even op de grond. Een onbekend persoon heeft deze vervolgens meegenomen. De politie van het district Schiedam vraagt mensen die de zwarte sporttas vinden of de heuptas met daarin de pillen contact op te nemen met het bureau, 4494499. Ook beloftes over het Rozenburgerplein zijn nog steeds niet nagekomen. beheer en wijkoverleg. Beiden zijn verontwaardigd over ontwik- kelingen die de functie van het wijkoverleg ter discussie stellen. Het vertrouwen van de bewoners is geschokt door het besluit van de gemeente om gespaard geld uit de wijkbudgetten van 1994 en 1995 in te houden. Volgens de BVSZ mocht er van de gemeente gespaard worden van het wijk- budget en zij betreurt dan ook dat er op een brief die deze kwestie aankaartte niet gereageerd is door de gemeente. Ook de kwestie met de vuilcon- tainers heeft de vergader-grage- bewoners afgeschrikt. Het beleid van Schiedam-Zuid is de laatste jaren gericht geweest op het feit om glasbakken en andere vuil- containers uit het straatbeeld te weren. Dit streven heeft mede de komst van de Retourette bevor- derd, een schoon inzamelpunt dat thans meedingt naar de Europese milieuprijs. Onlangs werd het wijkoverleg, volgens eigen zeg- gen, overrompeld door de mede- deling dat het ONS moest over- gaan tot de tijdelijke plaatsing van nieuwe containers. De bewo ners zijn verbolgen, dat ze geen stem in deze kwestie hebben kun nen inbrengen. Het ONS heeft in middels laten weten dat zij de gang van zaken betreurt en begrip heeft voor het wijkoverleg. „Ple- zierig", vindt de BVSZ, „maar daarmee hebben we verontwaar- digde wijkbewoners nog niet te- rug aan de ronde tafel." „Dit college laat de wijk maar wat aanmoddereii, is de volgende harde kritiek van de BVSZ. De vereniging doelt hiermee op het feit dat de actiegroep 'De Veilige Gorzen' onlangs rechtstreeks aanklopte bij wethouder De Leede en van hem enkele toezeg- gingen loskreeg. „Het college zou tenminste het fatsoen kunnen hebben om aanbevelingen en toe- zeggingen eerst af te stemmen op wat de wensen en behoeften zijn van het wijkoverleg. Indien het college dat nalaat, wordt de func tie en de positie van het wijkover leg ondermijnd." Volgens de be- wonersvereniging had deze kwestie procedureel aangekaart moeten worden. De BVSZ nodigt de gemeente uit in de toekomst actiever deel te nemen aan het wijkoverleg. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad beter haar visie voor het voetlicht brengt en duidelijk maakt wat zij van het wijkoverleg verwacht. De bewo ners hopen dat een betere uitwis- seling van ideeen zowel het werk en de inzet van het wijkbeheer als de gemeentelijke beleidsontwik- keling ten goede komt. MONIQUE SIEMSEN Rood en Geel samen met peuters op zoek naar Maan Niet volgens een bijdehante peu- ter. „Daar is de Maan", gilt hij wijzend met zijn vingertje naar het gat in de kartonnen doos waar de Maan (een ballon met twee stip- pen, een neus en een mond) even te voren langzaam in elkaar was ge- krompen. „Kan je openmaken! De Maan is daar!" Ze kunnen peuters tegenwoordig niets meer wijs ma- ken. Na de premiere van het peuterstuk 'Goeiemorgen Maan' blikken Jac queline de Graaf (Rood) en Irene Baas (Geel) tevreden terug. Baas: „Het stuk ziet er nu heel logisch uit, maar voordat het zo ver is... Het heeft ons veel knippen en uit- proberen gekost." De Graaf vond een paar jaar geleden dat er te wei nig theaterstukken speciaal voor peuters geschreven werden. De kleuterprogramma's waren weer net iets te moeilijk voor de peuters. „Het was veel te veel avant-gardis- tisch, te experimenteel. De peuters keken alleen naar losse stukken zonder samenhang." Een gat in de markt, concludeerde De Graaf. Ze ging na waar peuters zich mee be- zighouden en maakte daaromheen een peuterstuk als Het Watermon- ster en het op donderdag 6 juni in premiere gegane stuk 'Goeiemor gen Maan'. De Graaf: „Peuters zijn gefascineerd door basale din- gen als eten, geluiden, tandenpoet- sen en het slapengaan. Dat leeft voor hen." De methode blijkt suc- cesvol. Pakkende liedjes als 'Ie wie waai, waar is de Maan?' blij- ven weken in de hoofden van de peuters zitten. Ook peuters die de voorstelling nog niet hebben ge- zien pakken de liedjes van hun vriendjes en vriendinnetjes op. Voor het slapengaan poetsen Rood en Geel hun tanden met een grote rode tandenborstel. Ook de teddy- beer moet er onherroepelijk aan geloven. „Teddybeer: tandenpoet- sen!", roept Geel kordaat. „Poet- sen, dat moeten wij ook", zegt een meisje opgewekt. De maan, nog zo'n gegeven dat grote indruk maakt op de belevingswereld van peuters. „Mijn zoon Ruben wil's avonds altijd even naar de maan kijken. Vaste prik voor het naar bed gaan", constateert Baas. Ook peuterspelletjes als 'kiekeboe' en het maken van gekke gezichten hebben de beide speelsters in het stuk 'Goeiemorgen Maan' ver- werkt. „Peppep!" Geel trekt een gek gezicht naar de eerste rij peu ters. De kinderen schreeuwen op- gewonden terug en beantwoorden het gekke gezicht. Een meisje wil met haar speelgoedcamera een foto maken van Geel. 't Lukt niet. „Batterijen zeker op!" De komende twee jaar zullen de twee speelsters van theatergroep Quibus met hun stuk de regio rondreizen. Hoewel de vorm van 'Goeiemorgen Maan' nu vaststaat, blijft er tijdens het spelen altijd ruimte over voor improvisatie. Baas: „Soms zijn de kinderen niet echt wakker. Dan moet je er echt aan trekken om ze mee te krijgen. Daar moet je op inspelen, improvi- seren." Met improviseren heeft Baas zeker geen moeite, zegt De Graaf. De Graaf, die cursussen drama en improvisatie geeft bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam, kwam Baas een paar jaar geleden op een improvisatieles tegen. ,,Die moet ik hebben, dacht ik. Het klikte meteen." Het eigenwijze jongetje dat zojuist keer op keer Rood en Geel naar de verblijfplaats van de maan had ge- wezen, loopt naar Baas toe. Z'n moeder. Er wordt een hoop duide lijk. Boeking en info: Theatergroep Quibus (435 71 67/43 63 19). Het programma duurt ongeveer veertig minuten en is geschikt voor peuter- speelzalen, kinderdagverblijven, buurthuizen en theaters. SCHIEDAM - Financieel dien- stencentrum Fidice is vanaf zijn opening op 1 april al veelvuldig door Schiedamse bedrijven en bur gers geraadpleegd. Fidice is voort- gekomen uit Company Partners, dat al eerder in Schiedam is geves- tigd. De twee vormen een hecht sa- menwerkingsverband. Het zijn moeilijke tijden. Het rege- ringsbeleid richt zich nadrukkelijk op privatisering van verzekeringen die vroeger door de overheid zelf werden geregeld. De burger moet meer en meer zijn eigen verant- woordelijkheid nemen, om het ge- vaar van onderverzekering te voor- komen. „Allemaal dankzij mijn 'grote" vriend Robin Linschoten, staatssecretaris van Sociale Za ken", zegt A. Kooij, adviseur bij Fidice. „De manier waarop die man er mee weet weg te komen... Ongelooflijk. De bonden reageren niet, de media houden zich van de domme." Fidice werpt zich op om de burger en het bedrijfsleven in de snel ver- anderende verzekeringswereld met raad en daad bij te staan. Kooij: „Wij vullen het verzekeringsgat aan. Dat gaat heel gemoedelijk, met een kopje koffie, een koekje. Ik leg ze in gewone mensentaal uit wat een een WAO-gat is, wat de gevolgen zijn van de nieuwe Alge- mene Nabestaanden Wet. Dat geeft de mensen zo'n rust, dat ze weten waar ze aan toe zijn." Kooij en haar zakenpartner I.R. Boedhram inventariseren eerst wat de burger aan verzekeringen al in huis heeft. Wat ontbreekt, kan het financieel dienstencentrum zo voordelig mogelijk aanbieden. Kooij: ,,Ik werkte vroeger in loon- dienst bij RVS en dan was ik ge- dwongen om alleen RVS-produk- ten aan te bieden. Nu werk ik geheel zelfstandig en kan ik door premievergelijking met de compu ter het goedkoopste en beste pak- ket samenstellen. Wil je de de kerstboom met alle ballen en de piek, of stel je je tevreden met al leen de verlichting: bij ons is alles mogelijk." Want geen mens is het- zelfde. Een veelvoorkomend tafe- reel. Op een verjaardagsfeestje vertelt 'ome Karel' dat zijn hypo- theek stukken voordeliger is dan die van zijn neef. „Het punt is dat ome Karel niet hetzelfde is als de dame die net een handje nootjes neemt. Iedereen heeft eigen wen- sen, een andere achtergrond en mogelijkheden", legt Kooij uit. „We leveren maatwerk, geen con- fectie", zegt Kooij. Fidice heeft alles in huis: hypotheken, verzeke ringen, advisering, fiscale onder- steuning. Bovendien begeleiden we de mensen zo goed mogelijk, tot en met bij de notaris." En het zijn niet de eerste de beste produk- ten die Fidice aanbiedt. Fidice heeft een agentschap bij AMEV, AEGON, Delta Lloyd, Stad Rot terdam Verzekeringen en Nationa- le Nederlanden. Fidice is verder in hetzelfde pand gehuisvest als Company Partners. P. Roctus, fis- calist van Company Partners, kan dan ook gemakkelijk door Fidice worden geraadpleegd. Fidice is te vinden aan de Boter- staat 12, telefoon 473 76 68. Fax: 010-273 06 01De klanten kunnen behalve in het Nederlands ook in het Urdu, Papiemento, Spaans, En- gels en Duits te woord worden ge- staan. P. den Burger won de midweek Gran Dorado. SCHIEDAM - Coca Cola heeft een fijne neus voor het verbinden van wedstrijden aan sportieve evenementen van wereldklasse. De Albert He ijn aan de Lange Kerkstraat ook. Daarom mochten de drie geluksvogels die met de door hen ingevulde tijd op het wedstrijdformulier onlangs het dichtst bij de winnende tijd van de Rotterdam Marathon zaten, donderdag 13 juni hun presentje in deze Albert Heijn-vestiging komen afhalen. De hoofdprijs, een midweek in een Gran Dorado-park naar keuze ging naar de inzender die de tijd exact goed had: de heer P. den Burger. De tweede prijs, een boodschappenpakket van Albert Heijn, ging naar C. Hooger- werf. De derde prijs, een badlaken en 't shirt gingen tenslotte naar K. hoogmoed. SCHIEDAM - Wandelaars kunnen voortaan een ommetje maken op een zwoele zomeravond langs de haven en de maan over het water zien schijnen. Er zijn onlangs ze- ven informatieborden geplaatst, die tezamen de Havenwandeling vormen. De bezoekers wordt langs het steeds wisselende beeld van de Nieuwe Maas en haar havens ge- voerd. Op de borden is informatie opgenomen over het wereldhaven- gebied waarvan Schiedam deel uit- maakt. De onderwerpen op de borden va- rieren van de historische ontwikke- ling van de Jeneverstrijd tegen het water tot de moderne overslagmo- gelijkheden in de Waal- en Eems- haven. De borden zijn gesitueerd op en rond de Maasboulevard( een gebied dat een ruime blik biedt op een veelheid aan havenaktiviteiten. Het Hoofd waar sleepboten vast- maken aan zeeschepen, het drukke scheepvaartverkeer op de rivier, de Spuihaven met de vele pleziervaar- tuigen en de Wilhelminahaven me de vaak spectaculaire schepen. Het uitbreiden en versterken van de gebruikswaarde van de Maas- oever, waar zowel de Brandersstad Fietsroute als de Rotterdamse ANWB auto-Havenroute langs voert, heeft niet alleen tot doel de toeristisch-recreatieve mogelijkhe den in de stad te vergroten. De Maasoever moet tevens bijdragen aan een betere beleving van het groen an het water in dit sterk ver- stedelijkte gebied. De wandeling is een initiatief van de VVV in samenwerking met de gemeente en werd mede mogelijk gemaakt door een financiele bij- drage van de provincie Zuid-Hol- land in het kader van de toeris tisch-recreatieve ontwikkeling van Schiedam. Na de zomer zal over de havenwandeling een brochure uit- komen waarin de route is opgeno men en die meer vertelt over de Schiedamse havengebied. Ook wordt overwogen de route vanaf de VVV via de Plantage te beweg- wijzeren. HANDIGE IDEAAL VOOR OP VAKANTIE CAMPING ETC s-GRAVENZANDE. Gravenhof 10 SCHIEDAM. Hoogstraat 156 SCH00NH0VEN Lopikstraat 83. SCHIEDAM: Broersveld 67-76 (naast Bas v/d Heijden)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5