OP EN TOP GENIETEN IN HET KRAAMZORGHOTEL AIRPORT HOTEL ROTTERDAM I m 'WERKEN IN HET KRAAMZORGHOTEL BEVALT UITSTEKEND' HET KRAAMZORGHOTEL The Happy Horseman b.v. Kraamzorghotel biedt prima zorg en service 4'%,, A Kraamzorghotel bestaat 4 jaar Where People Meet Je moet er niet aan denken dat je prillegeluk ruw verstoord wordt. NIET STOREN Je moet er wat aan doen. Kinderen laten grote sterren in de schaduw staan!!!! Poppendokter heelt knuffels "Ze zeggen weleens dat je in het Kraamzorghotel geen kraamtijd hebt, maar een kraamvakantie. Je zult het misschien niet geloven, maar het klopt echt." Kersverse moeder Desiree Becker ge- niet op en top. Van haar wolk van een dochter Sanne. Van de, volgens haar eigen zeg gen, fantastische verzorging. Van het uitzicht, de rust en de luxe. Een kraamtijd in een ho tel? Dat kan in het Kraam zorghotel van Thuiszorg Rot terdam. Bijtanken Kraamtranen Ideaal i' r Open Huis Kraamzorghotel T Informatie-markt T Vele Stands (o.a. kraampresentjes, boeken en kleding) T Kinderkermis T Mini Play Back Show X Kinderballet r Ideurplatenwedstrijd X Pannekoekenbaldcen T Prachtige prijzen (rondvlucht Rotterdam, retour Londen voor kinderen, weekend in luxe hotel, gratis verblijf Kraamzorghotel) Zaterdag 22 juni 1996 van 11.00 tot 1 7.00 uur Entree f 2,50 per persoon Grafisch Ontwerp produktie bureau Catalog! bedrljfsbrochures reisgidsen person eel sbladen A v KRAAMZORG HOTEL Zilveren Kruis PROGRAMMA STANDS The Tarty Entertainment Shop Het Midzomerkraamfeest is mede mogelijk gemaakt door: grafisch produktiebureau The Happy Horseman bv, Zilveren Kruis Zorgverzekeraar Rijnmond, Rotterdam Airport, Rotterdam Airport Hotel en Friesland Nutrition. Baby Sanne ligt heerlijk te slapen. In haar eigen wiegje naast het bed van haar moeder Desiree. "Ik ben eigen- lijk bij toeval in het Kraamzorghotel terecht gekomen', vertelt de trotse moeder. "Door omstandigheden hadden mijn vriend en ik nog geen kraamzorg geregeld. Toen ik zeven maanden zwanger was, sloeg ik de Gouden Gids open om de thuiszorg te bellen. En daar zag ik opeens het Kraamzorghotel in staan." Desiree trok de stoute schoenen aan en belde uit nieuwsgierigheid op. A1 gauw kon ze terecht op een van de open avonden van het Kraamzorghotel. "Toen ik het hotel zag, was ik me- teen verkocht", herinnert zij zich. "En toen ik hoorde wat de kosten waren, sloeg ik van verbazing steil achterover. Je denkt dat het heel duur is, een kraamtijd in een hotel. Maar in feite betaal je voor de ver zorging en het verblijf net zoveel als een kraamtijd thuis." Sanne is op zaterdag 1 juni 1996 ge- boren. Twee dagen later meldde de nieuwe wereldburger zich met haar vader ©n moeder bij het Kraamzorg hotel. Desiree: "Ik wilde eigenlijk in het Kraamzorghotel bevallen, maar uiteindelijk moest ik toch naar het ziekenhuis. Sanne is met de va- cuiimpomp ter wereld gekomen. Voor ons was de hele bevalling een enorme uitputtingsslag. Maar na twee dagen in het Kraamzorghotel zijn we alweer behoorlijk uitgerust. We zijn fantastisch goed opgevan- gen. De eerste nacht hier hebben we Sanne 'even uitbesteed'. Ze heeft toen bij de kraamverzorgende op de kamer gestaan. Konden wij even lekker bijtanken." De vriend van Desiree slaapt 's nachts ook in het hotel. "Wij zien de opvoeding en verzorging van Sanne als een team- taak. Als ik 's ochtends m'n ogen opensla, ziet ik hem met Sanne sla- pend op z'n buik," glimlacht Desi ree."We genieten hier echt met z'n drietjes!" "Het grootste voordeel van het Kraamzorghotel is dat je zorg en ser vice krijgt op het moment dat het no- dig is", meent Desiree. "Dus op het moment dat jij daar behoefte aan hebt. Sanne is ons eerste kindje. Dan heb je dus veel vragen. Over de ver zorging, overde voeding. Het maakt niet uit of het nu vier uur's nachts is of acht uur's avonds. Je kunt hier al- tijd iemand bellen en er komt altijd iemand langs. En de kraamverzor- genden zijn echt steengoed. Dat geeft me zoveel rust en vertrouwen. Ik weet zeker dat het me heel veel kraamtranen scheelt!" Het Kraamzorghotel kent geen vaste bezoektijden. Bezoek kan dus altijd binnenlopen. De familie en kennis- sen zijn ook zeer te spreken over het Kraamzorghotel. "Er staat op de gang altijd verse koffie en thee voor het grijpen. Met beschuit met muis- jes natuurlijk", lacht Desiree. "Mijn Wil en Huub Lenders, met dochter Madelief en kleine Sebastian, genieten van een oer-Hollandse kraamtijd in Kraamzorghotel schoonmoeder had nog nooit van het Kraamzorghotel gehoord. Ze kon ook niet geloven dat het voor dat geld mogelijk was om in een hotel te kramen. Maar nu ze het gezien heeft, zegt ze dat we het niet beter hadden kunnen doen. En voor ons is het het meest ideale. Gewoon gigantisch goed!" Voor Wil en Huub Lenders-Bie- mond was het al snel duidelijk: de kraamtijd van hun kind zou plaats- vinden in het Kraamzorghotel. Een echte kraamtijd, met alles erop en er- aan. Op een goed bereikbare locatie, zodat alle familie en vrienden uit het hele land op bezoek konden komen. De familie Lenders woont in Portu gal, maar koos voor een bevalling en kraamtijd in Nederland. Om te ge nieten van die oer-Hollandse tradi- ties en om hun zoon, want dat werd het, vol trots zo snel mogelijk aan ie- dereen die het maar wil te laten zien. Wil Lenders over een dag in het Kraamzorghotel. '"s Ochtends om zeven uur komt het ontbijt binnen. Dat is niet vroeg hoor! En trouwens, als je nog geen honger hebt, is dat geen probleem. Koffie en thee haal je dan later ge woon op de gang en je ontbijtje wordt niet koud. Mijn man en onze dochter Madelief van drie, slapen hier ook op de kamer. Gelulddg slaapt Madelief's nachts door alles heen. Want met zo'n klein baby'tje heb je natuurlijk wel gebroken nach- ten. We ontbijten dan met ons gezin- netje op de kamer en dan ga ik lekker in bad. Niemand jaagt je hier op, dat is zo heerlijk." "Intussen hoor je dat op de gang ook de dag weer begint. Na het voeden van Sebastian komt de kraamverzor gende langs. Samen doen we hem dan in de emmer. Dat is iets nieuws! Ik neem er zeker een mee naar Portu gal. Ik doe hier ook veel nieuwe ideeen en praktische adviezen op. Sebastian is niet onze eerste, dus sommige dingen weet ik nog wel van de vorige keer. Maar ik hoor ook veel nieuwe 'weetjes'. Ooit gedacht dat je tepelkloven kunt voorkomen met een ijsblokje? Na het bad krijgt Sebastian nog wat voeding en is hij heerlijk slaperig. Intussen is Made lief gewassen door papa en aange- kleed. Met een mooie staart in d'r haar gaat zij dan voor een uurtje naar de creche hier vlakbij. Dat kan hier dus ook!" "De kraamverzorgende blijft even kletsen en maakt, eigenlijk zonder dat je er erg in hebt de' boel aan kant. Je draait je om en .je kamer is schoon! Rond twaalf-uur komt de lunch. Intussen ben ik dan ook ge- controleerd. Na de lunch rusten we wat uit en maken ons dan snel weer klaar voor het eerste bezoek. Be schuit met muisjes staat op de gang, daar hebben we dus ook geen omkij- ken naar. We hebben er bewust voor gekozen om zoveel mogelijk bezoek in de kraamtijd te ontvangen. We wonen immers ver weg! -We gaan straks nog wel een weekje naar mijn schoonouders, maar die zijn al wat ouder. Die wil ik toch ook niet belas- ten met al dat bezoek." 's Middags en's avonds komt er ook altijd nog even een kraamverzorgen de langs. Om wat door te spreken en moederlijk een glas melk neer te zet- ten voor de nacht. En als ik tussen- door vragen heb, kan ik ook altijd even bellen. Een veilig idee. En het is heerlijk om je hier eens lekker te laten verwennen. We weten uit erva- ring wat het is: een hotel. In ons ei gen hotelletje in Portugal zijn we zelf altijd in de weer om het anderen naar de zin te maken. En nu zijn wij aan de beurt! Het is hier tot in de puntjes verzorgd. Perfect gewoon. We voelen ons als in een ooievaars- nest, op de hoogste toren." Zilveren Kruis Zorgverzekeraar Rijnmond is vanaf het begin betrok- ken geweest bij het Kraamzorghotel. Wij vinden het Kraamzorghotel dan ook een mooi concept dat helemaal past in het streven naar zorgvernieu- wing. Het Kraamzorghotel is een goede aanvulling op wat er al aan kraamzorg wordt geboden. De zorg en service die worden geboden is prima. Het Kraamzorghotel biedt vrouwen 24 uur per dag kraamzorg. U kunt ook in het Kraamzorghotel bevallen. De 24 uurs zorg in het Kraamzorg hotel kan heel prettig zijn wanneer u bijvoorbeeld middenin een verbou- wing zit of als uw partner onregel- matig werk heeft. Zo kunt u toch in alle rust genieten van uw baby en van uw kraamtijd. Wanneer u meer informatie wilt over onze vergoedingen voor beval ling en kraamzorg, dan kunt u te recht bij onze informatiestand tij- dens het Midzomerkraamfeest. Na tuurlijk kunt u ook altijd onze afde- ling klantenservice bellen, telefoon (010) 244 66 55, we zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Daamaast kunt u ons bezoeken in onze verze- keringswinkels aan de Westblaak 214 of het Zuidpleirt 106. De verze- keringswinkels zijn op werkdagen geopend van 8.30 uur tot 17.30 uur. Het is nacht. In de verblijfsruimte voor de kraamverzorgenden, zit Thea de Visser te knuffelen met een schattig pasgeboren meisje. De moe der is gisternacht bevallen maar wil vannacht lekker doorslapen. Dus is de baby tijdelijk bij Thea 'gepar- keerd', een welkome afwisseling voor de lange nacht. In de hoek van deze voormalige bruidssuite van het Airport Hotel staan wasmachine en droger driftig te stampen. Kleine truitjes, luiers en omslagdoeken dan- sen om de beurt voor het ruitje van de wasmachine. Want's nachts is er tijd om alle was weg te werken. "Het is een hele afwisselende en drukke baan", vertelt Thea de Vis ser, full-time kraamverzorgende in het Kraamzorghotel. "Ik heb bewust voor het hotel gekozen. Thuis ben je bij een gezin. Hier zie je gewoon een paar verschillende gezinnen per dag. Er is dus meer afwisseling en dat trekt me gewoon aan. Thuis moet je je meer aan vaste dagindeling hou- den, anders red je het niet. Hier wordt een stukje zorg overgenomen door het hotel, maar je zorgt wel vbor meerdere moeders en baby's tegelijk, dat vind ik erg leuk. En wat ik erg prettig vind, is het werken in teamverband. Ik heb collega's hier!" Theais32jaaren werkt ruim 13jaar als kraamverzorgende bij Thuiszorg Rotterdam. Sinds oktober 1995 is ze in vaste dienst bij het Kraamzorgho tel. Als je als kraamverzorgende in het hotel wilt werken, moet je mini- maal drie jaar ervaring hebben. "En je moet het natuurlijk geen probleem vinden om alle diensten te draaien. Want het hotel is 24 uur per dag en zeven dagen per week open", vult Thea enthousiast aan. "Ik heb er in ieder geval geen moeite mee. De nachten zijn lang maar er is zo veel te doen. In de eerste plaats moeten we natuurlijk paraat zijn voor alle moe ders en hun baby's. Een telefoontje en we staan in de kamer. We draaien 's nachts alle was erdoor zodat we overdag niet mis grijpen. Ook ligt er vaak wat administratie op ons te wachten en een enkele keer moeten we assisteren bij een bevalling. En geen nacht zonder het gezelschap van een of meer baby's. Want door slapen is soms een 'must' voor de pasbevallen moeder." Overdag zijn de kraamverzorgenden ook aardig in de weer. 's Morgens alle kamers af. De baby's moeten in bad en de kraamvrouwen gecontro- leerd. De kamer en de badkamer wordt schoongemaakt en de maaltij- den besteld. "Maar ook overdag ligt de prioriteit bij moeder en kind", be- nadrukt Thea. "Zij moeten zorg en service krijgen wanneer zij maar willen. Dat is ook een van de grote voordelen van het hotel: er is 24 uur per dag een kraamverzorgende aan- wezig. Dat geeft veel rust. Ik merk dat ook altijd heel goed aan de moe ders als zij naar huis gaan. Ze zijn na acht dagen gewoon meer uitgerust. Ook de vaders profiteren hiervan en daardoor het hele gezin. Natuurlijk, thuis is ook erg leuk. Maar ik zou toch iedereen aanraden hier te beval len en/of te kramen. Je hebt 24 uur per dag luxe en zorg om je heen. Kraamverzorgende Thea de Vis ser met twee kleine klantjes: Ron Driesen en Romano Ramdajal Wellicht voorlopig de enige kans om in alle rust samen met je partner een weekje van je kind te genieten." Thea loopt al aardig wat jaartjes mee en heeft al heel wat gezien. Toch ge- beurt er regelmatig iets wat nieuw voor haar is. "Een onderwaterbeval- ling. Dat had ik nog nooit gezien. Laatst beviel een klant hier op deze bijzondere wijze. Je hebt wel een speciaal bad nodig. De klant die hier kwam, had dit bad gehuurd. Toen de weeen begonnen, hebben we het bad opgezet. De bevalling ging heel ont- spannen en daarna lag moeder lek ker te dobberen met haar baby ROTTERDAM AIRPORT HOTEL Midzomerkraamfeest op het terrein van het Rotterdam Airport Hotel nabij Rotterdam Airport. Per auto: via Al3 (afslag Rotterdam Airport). Met openbaar vervoer: busHjtt 33 vanaf Rotterdam C5. II ss Wz „;v r> Hks De kleine Sanne Becker. Nog geen week oud en nu al te gast in een hotel 'De blijde vleugel', de bijnaam voor het gedeelte van het Airport Hotel waar het Kraamzorghotel gezeteld is. Op de tafel in de gang staat conti nue een schaal met kleine beschuit met muisjes klaar. "De sfeer moet hier aangenaam en gezellig zijn. We proberen zoveel mogelijk de thuissi- tuatie na te bootsen." Orja Schuur, manager Kraamzorghotel, zwaait de scepter over het hotel. "De behoefte om elders dan thuis te kramen, is de laatste jaren enorm toegenomen. Vooral bij moeders die er alleen voor Staan of in andere bijzondere situ- aties verkeren. Of om gewoon goed uit te rusten om straks de drukte van het huishouden weer aan te kunnen. Kraamzorg thuis duurt dagelijks ge- middeld acht uur (maximaal), daarna zitten veel pas bevallen moeders zonder hulp. Thuiszorg Rotterdam heeft het Kraamzorghotel in het le- ven geroepen als een uitbreiding daarop. Alle ziekenfondsen vergoe- den deze vorm van zorgverlening. De eigen bijdrage per dag bedraagt 48 gulden voor de verzorging, dat is hetzelfde bedrag als bij interne thuis- kraamzorg. Is men ook aanvullend verzekerd dan stort het ziekenfonds een bedrag terug. Voor alle maaltij- den en consumpties (inch koffie/thee voor bezoek) betaalt men 40 gulden per dag, dit kan minder bij afname van bijvoorbeeld minder gangen bij het diner. Dan komt er alleen nog 10,50 per dag bij voor de materialen zoals luiers, babyvoeding, verband, gaasjes enz. Er hoeft dan geen kraampakket aangeschaft te worden. Particuliere verzekeraars betalen bij een bevalling vaak een vastgesteld bedrag ineens uit, waarmee deze kraamperiode ruimschoots kan wor den betaald. Bij overnachting en mee-eten door partner (of anderen) wordt iets extra's in rekening ge- bracht. Veel partners maken inder- daad gebruik van de mogelijkheid tot overnachten." Het Kraamzorghotel heeft geen vas te bezoektijden. Wel wordt er tussen 13.00 en 15.00 uur een rustuurtje voor moeder en kind geadviseerd. Kramen in het Kraamzorghotel heeft een enorme vlucht genomen. "De mensen schrijven nu al in voor fe- bruari volgend jaar. Zij willen verze kerd zijn van een plaats", aldus Orja Schuur, die nogmaals wil benadruk- ken dat iedereen welkom is in het Kraamzorghotel, ongeacht de woon- plaats. Wie meer wil weten over het Kraam zorghotel van Thuiszorg Rotterdam is hartelijk welkom op het Midzo merkraamfeest op 22 juni 1996. Bent u niet in de gelegenheid om te ko men? Bel dan voor meer informatie naar: (telefoonnummer 010 - 282 62 30) of bezoek een van onze open avonden op iedere eerste maandag van de maand. Ojj'icieel Sponsor van Kef JWtdzome-r Knaamfeest De foto's op deze paqina zijn gemaakt en aangeboden door: Lou Wolfs Fotografie, Rotterdam, tel.nr. 010 - 4 66 17 04. j ©i ROTTERDAM U bent net bevallen, maar door omstandigheden. bijvoorbeeld teveel drukte thuis. kunt u niet met voile teugen van het prille geluk genieten. Je moet er niet aan denken. Zilveren Kruis Zorgverzekeraar Rijnmond vindt dat je er wat aan moet doen. Door er voor te zorgcn. dat vrouwen in een rustige omgcving alle aandacht aan hun baby kunnen geven. In het Kraamzorghotel Rotterdam kunt u na de bevalling acht dagen lang. het klokje rond. verzorging krijgen. Zo laten we zien hoe uw gemoedsrust en die van uw baby ons aan het hart gaan En hoe we er wat aan doen. g Zorgverzekeraar Rijnmond Verzekeringswinkels: Westblaak 214 en Zuidplein 106. Telefoon 010-2446655. 11.00 12.00 12.30 13.00 13.30 14.00 14 30 15.00 16.00 Aanvang Midzomerkraamfeest Eerst ronde Mini Play Back Show Rad van Avontuur, voor volwassenen en kinderen Optreden kinderballet en kinderkoor Rad van Avontuur, voor volwassenen en kinderen Presentatie kinder- en positiekleding Tweede ronde Mini Play Back Show Ballonnenwedstrijd Prijsuitreiking Tijdens het Midzomerkraamfeest vinden er diverse optredens plaats van kleine 'grote' internationale ar- tiesten. Op onnavolgbare wijze geven kinderen een imitatie van hun idolen waarbij de gelijkenis van tijd tot tijd verbazingwekkend treffend is. Op de muziek van bijvoorbeeld Madonna, Whitney Houston, Michael Jackson, Ruth Jacott, Marco Borsato, Linda met Roos Jessica, betreden Mini Playbackers het podium. Wilt uw kind ook meedoen aan de Mini Play Back Show, neemt u dan contact op met Yvonne Boer, tel. nr. 010 - 462 Isje beer verkouden? Is je pop geval- len? De poppendokter op het Midzo merkraamfeest heelt alle wonden! Zieke beren. poppen of knuffels? Met een bezoekje aan de poppendokter zijn ze er zo weer bovenop. Neem dus vooral je lievelingsknuffel mee naar het Midzomerkraamfeest! Unicef Rode Kruis Nederland Sjardee Coconelle Fotograaf Klijne Themataart Weleda St. Welzijn Overschie Wigwam Speelgoed Drukwerkwinkel Typco Bevallen Kan Anders Babyboetiek Jacqueline Cache Cache ABN/Amro N.S.A.T&T Network BeBe Love Express La Leche League Tevic International Procter Gamble GBM Nederland Happy Service Verzekeringen Zilveren Kruis Zorgverzekeraar Rijnmond Rotterdam Airport Winkeliersvereniging Burg. Bau- mannlaan Kraamzorghotel Ouder- en Kindzorg Aquababy Mevr. C. Daalhuijzen Mevr. Hoebe Moeders voor Moeders Mevr. D.L. Demnanicis Emens Kortman Introdal Friesland Nutrition Mevr. B.M. Mark-v/d Graaf The Party Entertainment Shop Rotterdam Airport Hotel

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 6