Verbindingen tussen mensen thema van Kunstestafette 96 Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... A Huntsman's Apology Apollo Toneel wint prijs Mi Maasboulevardfeest Vijfde editie een grote cultuurmix flP Orgelconcert Concert Expositie Theaterpark Hoboken BON y SCHIEDAM - „Een piek voor de muziek en voor een riks is het ook volgend jaar voor niks", luidde een ge- deelte van de tekst die ge- plaatst was bij de, over het festivalterrein verspreide, collectebussen. Samen met de enorme hoeveelheid afval- bakken, papier prikkende scholieren en de 'statiegeld op plastic beker'-kramen wa- ren deze spaarpotten de stille getuigen van de problemen waarvoor de organisatie van het Spectrumfestival zich na afloop van de vorige en in de aanloop naar de vijfde editie, gesteld zag. SCHIEDAM - Het thema voor de Schiedamse Kunstes tafette is dit jaar uitgewerkt tot 'Het Huwelijk als Me- tafoor voor Verbindingen'. De intermenselijke verbin- ding staat centraal tijdens de Kunstestafette. Hierbij kan worden gedacht aan verbin dingen tussen mensen onder- ling, mensen en het bestuur- lijk apparaat, kennis en men- sen en informatiesystemen en hun gebruikers. KUNSTESTAFETTE 96 TeusJ+TekeiwHG£M: dcknis soimae, RFtaoib sTeidzie Dii MA A12 be RT EEN OMfi£uJOk£ Z.I66/UG Aanvangstijden Zaterdag 22 juni Aanvangstijden Zondag 23 juni Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. rj Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Tlus SCHIEDAM - De band 'The Huntsman's Apology' is al lang geen onbe- kende meer in de regio. En deze bekendheid zal dit jaar buiten de regio al- leen nog maar groter worden. Zo speelden ze dit jaar op de U2 fanclub- dag en stonden zij geprogrammeerd voor bekende mojo-acts als K's Choi ce (Nighttown), The Corrs (Tivoli) en Peter Hammill (Paradiso). Met een gedeeitelijke nieuwe bezetting, een bassist en de drummer van 'Beschuit' is de muziek alleen maar krachtiger en overtuigender geworden. Na het optreden in het Podium gaat de 'Huntsman' de studio in om daar de de- buut-CD op te nemen. Deze zal dit najaar uitkomen. Dus voor iedereen die houdt van eigenzinnige muziek die niet onder een bepaalde stijl of noemer te vangen is, wordt dit een avond om niet te missen. De band treedt zaterdag 22 juni op in cafe Podium aan de Lange Haven. De aanvang is 22.00 uur. SCHIEDAM - Tijdens het Eenak- terfestival, dat van 3 tot en met 8 juni in het Rotterdamse Biblio- theektheater is gehouden, heeft Denise Beeckmans de prijs als Beste Actrice gekregen. Haar rol als Moeder in 'Dollie of avocado's bij de lunch' vond de jury met overtuiging en met veel gevoel voor timing gespeeld. Denise speelde haar eerste rol bij Apollo Toneel in de komische thriller van Gerardjan Rijnders. Tijdens de prijsuitreiking die op zaterdagavond na de laatste voor- stelling plaatsvond, bleek dat Apollo Toneel, naast de persoon- lijke prijs voor Denise Beeckmans, voor de voorstelling twee nomina- ties heeft gekregen. 'Dollie' was een van de vier nominaties voor de Juryprijs. Bovendien werd Dollie genomineerd voor de Techniek- prijs, bepaald door de medewer- kers van het Bibliotheektheater, voor de vormgeving, techniek en organisatie van de voorstelling. De Techniekprijs is in 1993 aan Apol lo Toneel uitgereikt voor de eenak- ter 'Heb jij mijn kleine jongen niet gezien'?' in de regie van Fedde Spoel. Voor Apollo Toneel en vooral voor de vijf spelers en voor regis- seur Yvonne van der Haven een grote blijk van waardering voor hun inzet en speltalent. Na de zo- mer start Apollo Toneel met de re- petities van een nieuw avondvul- lend stuk dat in april 1997 in Thea ter De Teerstoof wordt gespeeld. Culturen en afvalbeperking kenmerken Spectrumfestival De organisatoren oogsten vorig jaar veel kritiek met de rommel die zij daags na het, als maatschappe- lijk betrokken geafficheerde, festi val achterlieten in het Beatrixpark. Een snelle opruimactie met veel vrijwilligers kon vervolgens de blamage nog enigszins wegpoet- sen. Deze keer verviel de Stichting Medelanders van overal en ner- gens niet in dezelfde fout. Door in zet van scholieren die na een mi- lieuproject in de schoolbanken als gedreven papierprikkers waren in- gehuurd om de theorie in de prak- tijk te aanschouwen, door de pro- minente plaatsing van, zelfs ge- scheiden, afvalbakken en door het initiatief om statiegeld op de plas tic bekers te heffen, werd een, in ieder geval in het oog springende, poging gedaan om al tijdens het multi-culturele evenement de af- De spectaculaire acties van skaters en inliners in de half-pipe hadden veel bekijks. valstroom te beheersen. Het Spectrumfestival kroop daar- naast in de aanloop naar zijn vijfde De estafette is een reeks kunstma- nifestaties die gedurende de zomer in de provincie Zuid-Holland wordt gehouden. Negen gemeen- ten organiseren tussen juni en eind September van dit jaar kunstprojec- ten in het kader van 'Verbindin gen'. De Kunstestafette wordt dit jaar voor de vijfde keer op rij ge houden. De Schiedamse editie vindt plaats tussen 31 augustus tot en met 29 September. Deze grootscheepse kunstmanifes- tatie wil een stimulerende bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het kunstklimaat in Zuid-Holland. De Schiedamse organisatie is trots op het grote aantal kunstenaars dat zich dit jaar inzet voor het evene ment. Onder de kunstenaars bevin- den zich de Schiedamse Bram Uil, Diet Wiegman en Gerard van Soest. Ook de kunstenaars A.P.Komen/Karen Murphy, Giny Vos, Jouke Kleerebezem, Gre van den Berg, Anette Braad, Yvon Koopman, Marianne de Bruin en Albert van Westing nemen project- onderdelen voor hun rekening. In de komende maanden gaan di verse projecten van start. Zo ver- strekt een moderne stadsomroeper informatie aan bewoners en pas- santen in de stad. De moderne stadsomroeper wordt in September op twee manieren gestalte gege- ven. Enerzijds door grote vi- deoschermen in onder andere win- kelcentrum De Nieuwe Passage. Tevens is er een pagina op het vi- deo-stadskanaal gedurende de eer ste week van September. De infor matie bestaat uit proclamaties van huwelijken, informatie van de ge- meente en over de Kunstestafette zelf. Ook worden er regelmatig vi- deofilms vertoond op de moderne stadsomroeper die gemaakt wor den door verschillende kunste- Verder wordt er door vijf zoge- naamde stand-up comedians een cabaret avond verzorgd in theater de Teerstoof. De komieken zullen aan de hand van readies en vragen uit het publiek improviseren op het thema 'Huwelijk'. De interactie met het publiek staat hier centraal. Andere kunstzinnige projecten die de Schiedammer wacht zijn vide- obrieven van leerlingen van Scho- lengemeenschap Spieringshoek, een vido-installatie in het Stedelijk Museum, een poetisch theaterstuk en een kunstzinning vormgegeven huwelijksreportage. editie door het oog van de finan- ciele naald. De gemeente Schiedam leek niet langer van zins diep in de buidel te tasten voor het evenement. Na breed maatschap- pelijk protest werd in ieder geval voor een jaar het gat in de begro- ting weer gedicht met een forse subsidie. Maar of die houding van b en w een structurele zal zijn, valt te betwijfelen. En dat is heel jammer als je ziet hoeveel mensen op een zonnige dag als afgelopen zondag 16 juni het Beatrixpark weten te vinden om kennis te maken met het zeer gevarieerde aanbod van culturele verworvenheden. Een christelijk koor uit Zaire, een traditionele mu- ziekgroep uit de Molukken, een salsaband met Latijns-Amerikaan- se wortels en een 'recht toe recht aan' punkgroep uit eigen land, is maar een kleine greep uit de extre me multi-culturele mix die op de vijf Spectrumpodia verscheen. Zaterdag 22 en zondag 23 juni staat alweer het achtste Maasboule vardfeest op het programma in Schiedam. Hierbij het complete pro- gramma, uitgebreidere informatie is te vinden in de speciale festi- valkrant. 10.00-17.00 uur Luchtkasteel Mogelijk gemaakt door Wagteveld Metaal producten Rotterdam 10.00-17.00 uur Kofferbakverkoop Inschrijven mogelijk na telefonische aanmelding via 010 42 70 644 10.00-17.00 uur Braderie Non-food kramen via Marbo 010 20 21 559 10.00-17.00 uur Disco 10.00-17.00 uur Kinderboerderij 10.00-17.00 uur Miniatuurschepen 10.00-17.00 uur Simultaan schaken van't Zwarte Paard 10.00-17.00 uur Kindervrijmarkt 11.00-16.00 uur Pony Rijden 11.00-17.00 uur De Halfpipe 11.00-17.00 uur Klimtoren Klimcentrum Caillou 11.00-17.00 uur Indiana Jones Brug 11.00-17.00 uur Deltavliegen 11.00-17.00 uur Vliegende Perzische Tapijten 11.00 uur Eerste voorstelling Kakkie Prakkie 13.00 uur Tweede voorstelling Kakkie Prakkie 15.00 uur Derde voorstelling Kakkie Prakkie 11.00-16.00 uur Rondrit met Legertrucks 11.30-16.30 uur Zingende IJSCOMAN geeft gratis ijs weg 12.00 uur Eerste voorstelling Circus Sarantie 14.00 uur Tweede voorstelling Circus sarantie 16.00 uur Derde Voorstelling Circus Sarantie 12.00-16.00 uur Kinderdorp van Klubhuis Zuid 12.15 uur Eerste voorstelling van de Roskinovs 13.30 uur Tweede voorstelling van de Roskinovs 15.30 uur Derde voorstelling van de Roskinovs 11.45 uur Eerste voorstelling Jonglerende Goudvissen 12.45 uur Tweede voorstelling Jonglerende Goudvissen 15.45 uur Derde Voorstelling: Jonglerende Goudvissen 13.00-16.00 uur Tafelgoochelaar 13.00-16.00 uur Luchtballonvaarten 14.50-15.20 uur Landing Parachutisten 15.30-20.30 uur Grootbeeld Televisiescherm voor EK 12.00-23.00 uur Popfestival. 10.45-17.00 uur 1000 actieve sporters gaan van acquit. 10.45-17.00 uur Luchtkasteel Sumoworstelen. 10.45-17.00 uur Disco. 11.00-14.00 uur Dweilorkest 11.00-17.00 uur De Halfpipe 11.00-20.00 uur Braderie Vanaf 11.00 uur Demonstratiepodium Vanaf 13.00 uur Kindersponsorloop 13.00-16.00 uurTrucktrekken 13.00 16.00 uur Streetbasketballtoernooi 13.30-14.00 uur Optreden Jeugd Rijnmondband 14.00-17.00 uur Goochelaar Afsluiting met Hollandstalige artiesten! 14.30-18.30 uur Karaokeshow 15.00-15.30 uur Just for Fun Meidenband 16.00-16.30 uur Franklin Brown 17.45-19.30 uur Peter de Vries Joris Lutz Door deze manier van programme- ren trekt het Spectrumfestival ieder jaar opnieuw bezoekers met ver schillende culturele achtergronden die vervolgens voor of na het aan schouwen van de eigen voorkeur als vanzelfsprekend kennis maken met andersoortige uitingen. Een belangrijk aspect daarbij is ook de kramenmarkt die al rondgaande in ieder geval een culinaire ontdek- kingsreis betekent. Op het hoofdpodium bleek zondag met het optreden van de Turks-Ne- derlandse muziekgroep Dilan dat de integratie zich ook in een en de zelfde groep kan openbaren. Hun repertoire kon het met gemak op- nemen tegen de, als hoofdact aan- gekondigde, Zuid-Afrikaanse zan- geres Busi Mhlongo. De remmen gingen in het Beatrixpark echter pas echt los toen de Nederlandse Heideroosjes op het speciale jon- gerenpodium klommen. Bij hun punk zonder franje raakte het hoofd van menig bezoeker op hoi. Bij sommigen leidde dat tot een hoofdschiDdend omzien naar an dere meer verfijndere culturele at- tracties. Een zeer grote schare fans drong zich echter subiet richting podium voor een ongegeneerd staalje uit de bol gaan, 'crowd- surfen' of een gewaagde duik van het podium. De, als afsluiting geprogrammeer- de, salsagroep Ritmo Caliente zorgde ook voor een dansstem- ming. Zij het iets minder heftig en iets minder op een gepakt. De dansliefhebber moest op dat mo ment eigenlijk kiezen. Geheel spontaan was namelijk achter een Turks eettentje een klein feestje ontstaan waar op de aanstekelijke klanken van Turkse toetsenist ook op zeer inspirerende wijze gedanst werd. Dansen was er op dat moment nog niet bij voor de milieubewuste leerlingen van Spieringshoek. Hun gedreven opruim-activiteiten zorg- den ervoor dat het Beatrixpark een stuk toonbaarder werd achter gela- ten als vorig jaar. Een prestatie die hun beoordeling voor het doorlo- pen milieuproject ongetwijfeld naar grote hoogte zal doen op- schroeven. NORBERT VERINGMEIER MAASSLUIS - Na het sue- cesvolle eerste concert in de zomerserie zal op zaterdag 22 juni om 20.15 uur de se- rie orgelconcerten in de Im- manuelkerk worden voort- gezet door de jonge talent- voile organist Alexander Prins. Momenteel studeert hij nog aan het Koninklijk Haags conservatorium. Voor dit concert'werd een boeiend en afwisselend pro gramma samengesteld. Di verse stijlen uit de orgellite- ratuur zijn er in vt'rtegen- woordigd. Het programma omvat werken als 'Balletto del Granduca" van Swee- linck, 'Variaties over psalm 24* van Van Noordt en "Coc- cate In F' van Bach, De toe- gang bedraagt fl. 8,- en fl:5.- voor de jeugd, CJP en 65+. SCHIEDAM - Muziekcen- trum OpMaat organiseert op vrijdag 21 juni een bij- zonder concert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Diverse getalenteerde leerlingen blokfluit, gitaar en harp zul len een gevarieerd program ma ten gehore brengen. Componisten als onder an dere J. Thomas, A. Hassel- mans en F. Carulli zijn te beluisteren. De toegang i£ gratis. Voor meer info kan er werkdagen tussen 14.00 en 17.00 gebeld worden naar 4269680. SCHIEDAM - De kunstena- res Ineke Zeeuw-Koops ex- poseert tot en met 15 augus tus in de DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35 in Schiedam. Zeeuw-Koops schildert aquarellen, die zij maakt naar voorheeld van een vakantiefoto of direct uit de tuin. Het resuttaat is allemaal uitermate vrolyke, zonnige schilderijen. Gei'nte- resseerden zijn welkom om de expositie te bezoeken op maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12,00 uur en tussen 15.00 tot 17.00 uur. Op zondag is de expositie te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur. De schilderijen zijn tevens te koop. ROTTERDAM - In het Mu- seumpark in Hoboken wordt nog tot en met zondag 23 juni Theaterpark Hobo ken gehouden. Naast het he- le gevarieerde aanbod aan theatervoorstellingen is daar ook te genieten van di verse muzikale optredens. La Luna is daarvoor 'the place to be'. Woensdag 19 juni neemt Annie van de Be- rini's daar het heft in han- den. Dit keer zonder Har, maar met de Formica's. Donderdag wordt de tent gevuld met Voices of Soul, vrijdag is er een tropisch op treden van Charanga Haba nera en zaterdag staan Triickener Kecks in de prachtige tent. Het feest wordt zondag afgesloten met een concert van Les Kingo Star. Ook in Cafe Ba zar staan de nodsge muzika- liteiten op het programma met onder meer optredens van The Poolsharks, Enge Buren, Zusjes van Wanrooi j en de Keith Dunn Band. Naast alle optredens en voorstellingen is het op Ho boken trouwens ook goed genieten van hapjes en drankjes uit alle hoeken van de wereld. TelefOOn:(i.v.m. coritrotebezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9