MaasposT 'Als overheid niets doet, moeten we leren leven met een wachtlijst' Bewoners Schuttersveld vieren feest Bouman en Trendhopper maken schoon schip MaasposT MaasposT KORT MaasposT Koor BOUMAN Stichting Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord: REEBOK Afsluiting project 'De Wijk is van ons Allemaal' Kinderboerderij De Gorzen krijgt steeds meer profiel IVAN DEN HOVEN 'SCHOENMODE SCHIEDAM KERKDIENSTEN SCHIEDAM - Stichting De Harg Spaland organiseert zaterdag 29 juni een fancy fair in lokatie De Harg. Vanaf 10.30 uur is iedereen van harte welkom om aan verschillende aktiviteiten mee te doen. De opbrengsten van deze dag hebben een goede bestemming: aanschaf van aangepaste spelmaterialen voor de bewoners. Er zijn diverse kramen met snuisterijen en ook het Rad van Fortuin ontbreekt deze dag niet. Natuurlijk is er ook een terrasje met drankjes en hapjes. De dag duurt tot ongeveer 16.00 uur. De Harg is gelegen aan het Hargplein 100. Contactzondag Inloopconcert Oproep Bridge Koersbal Jongleren Bridge Lunch Zomerconcert Flippo's Beurs SCHIEDAM - Stichting Thuiszorg Nieuwe Water- weg-Noord werd eind vorig jaar plotseling 'overvallen' door een enorme toename van het aantal hulpvragers. Naar de oorzaak van die stij- gende hulpvraag tast de di- rectie nog steeds in het duis- ter. De organisatie hoopte nog even dat de strenge win ter er debet aan was, maar helaas. Wie zich nu aan- meldt krijgt te horen dat er 'nog honderdvijftig wach- tenden voor u' zijn. Een op- lossing is nog niet in zicht. „Als de overheid niets doet, zullen we moeten leren le ven met een wachtlijst", klinkt directeur Guus van Weelden berustend. Reserves berer- ar damesschoenen indiv. kLautai or modeller Staartje SCHIEDAM - Dat Neder landse en Turkse Schiedam- mers samen een heel gezellig feest kunnen organiseren, be- wezen de bewoners van het Schuttersveld afgelopen weekend. De warme, gemoe- delijke sfeer, maakte het kou de weer helemaal goed. Het feest was de afsluiting van het tweede deel van het pro ject De Wijk is van ons Alle maal, waarin de bewoners hun eigen wijk opfleuren. Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 26 juni 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 s-GRAVENZANDE. Gravenhol 10. SCHIEDAM. Hoogstraat 156 SCH00NH0VEN Lopikstraat 83 Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur. Hr. G.A. Bruin. Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. T. Zeven- bergen. Aanvang: 17.00 uur, drs. D.J. Cuperus. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Bouter- se. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. ds. W.W. Verhoef. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. R. de Vos. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, hr. J. Meinders. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, hr. W. de Bone. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds C.A. Philipse. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, dr. P.H. van Harten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, drs. D.J. Cu perus. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Zondag 09.30 uur: br. H.G. Buitenhuis, 16.30 uur: br. H.P. Kool. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Vrijdag 19.00 uur: Ves pers in Paradijskerk, Nieuwe Bin- nenweg. Zondag 10.15 uur: gezon- gen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D), 11.00 uur: eucharistievie ring, 16.30 uur: gezongen vespers ter ere van Liduina. Celebrant: pas- toor P.M. Vismans, predikant: dia- ken P.M. Martens. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur eucharistieviering (paro- chieviering). Zondag 09.15 uur eu charistieviering (huisviering). V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. L.H. v.d. Bilt. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Christelijk Kinder- koor 'Jong Begin' sluit op 28 juni het seizoen af met een zomercon- cert dat begint om 19.30 uur. Aan dit concert verlenen onder an- dere zanggroep 'Canzonette' en groepen van 'The Yellow Rain bows' hun medewerking. Naast delen uit het repertoire van dit jaar. zullen ook liedjes worden gezon gen van Annie M.G. Schmidt. Het kinderkoor wordt op piano bege- leid door Pieter de Ruiter; de alge- hele leiding is in handen van Elly Meijboom. Het concert begint om 19.30 uur in 'De Ark' aan het Hargplein in Schiedam. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur r=r-\ rn CoCm^\ 1 Openingstijden: maandag 13.00-17.30 uur, uit I I zb. P IV? dinsdag t/m donderdag 10.00 17.30; vrijdag 10.00 - 21.00 uur, Ti J In-AJ ULJ I1 zaterdag 9.30 -17.00 uur 300 gratis parkeerplaatsen. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 30 juni tussen 13.30 en 16.30 uur een con- tactzondagmiddag gehouden. De toegang is gratis. Woensdag 3 juli wordt er in hetzelfde dienstencen trum een soos-instuif gehouden. Deze vindt plaats van 19.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - Het inloopconcert van zaterdag 29 juni zal dit keer worden verzorgd door Hans van Gelder, docent aan het Rotterdams Conservatorium en organist in Ba- rendrecht. Op het hoofdorgel speelt hij composities van Swee- linck. Bach en Mendelssohn. De toegang is vrij. SCHIEDAM - De Stichting Schiedamse Vrouwen-emancipatie Organisaties (SVO) organiseert op 10 September voor alle aktieve vrouwen een reiinie vanaf de jaren '70 en '80. De vrouwen zullen elkaar ontmoeten in Het Gebouw, Broersveld 142, bij een lopend buffet en een gezellige avond van af 18.00 uur. Wie geen persoonlij- ke uitnodiging heeft gekregen en wel wil komen, wordt verzocht te bellen of te schrijven naar SVO Broersveld 142 3111 LK Schiedam, tel. 4734545. SCHIEDAM - Een potje bridge kan zondag 1 juli worden gespeeld in dienstencentrum De 4 Molens. Men is welkom voor dit gezellige en interessante kaartspel tussen 12.30 en 16.15 uur. Dames kunnen hier woensdag 3 juli komen biljar- ten van 18.00 tot 22.00 uur. Het dienstencentrum is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan. SCHIEDAM - Gedurende de zo- mermaanden zal er in dienstencen trum De 4 Molens Koersbal wor den gespeeld. Het eerstvolgende potje zal worden gespeeld op woensdag 3 juli van 19.30 tot 22.00 uur. men dient dit bij voorkeur voor 4 juli te melden. De lunch duurt van 12.30 uur tot 13.45 uur en de kos- ten zijn vier gulden. Opgeven kan op de lijst in De Weerklank of bij mevr. Groenewegen, tel. 4709971 SCHIEDAM - Aan een korte ken- nismaking 'Jongleren' kan op don derdag 4, 11 en 18 juli worden deelgenomen in het Julianapark. Iedereen vanaf 14 jaar kan mee- doen tussen 16.30 en 17.30 uur. Er wordt verzameld bij Studio Basis- Balans aan de Tielman Oemstraat 16a, zijstraat B.K.-laan. Bij slecht weer vinden de lessen binnen plaats. Voor meer informatie kan er gebeld worden met Roos Cra- ma, tel.4267702. SCHIEDAM - In het interkerkelijk ontmoetingshuis De Weerklank aan het Cornelia van Zantenplein 51 wordt op zaterdag 6 juli een lunch gehouden die voor iedereen toegankelijk is. Wie wil deelne- SCHIEDAM - Bridgevereniging Brandersstad organiseert in samen- werking met de andere Schiedam se bridgeverenigingen een groot zomertoernooi in de maanden juni, juli en augustus. Elke maandag-, donderdag en vrijdagavond wordt er gespeeld in aparte lijnen. Elke avond zijn er prijzen en meester- punten te verdienen. Ook kan men zich plaatsen voor de finale, waar om de fel begeerde Brandersstad- bokaal wordt gespeeld. De aan vang van de speelavonden is 20.00 uur en het adres is Boterstraat 6. Inlichtingen: 4736466. SCHIEDAM - De kinderen van kinderkoor Jong Begin verzorgen vrijdag 28 juni een uitvoering om 19.30 uur in De Ark aan het Harg plein. Het programma is zo samen- gesteld dat het ook voor kinderen heel leuk is om naar te kijken. In de pauze is er voor hen iets te drinken en na afloop ligt er een kleine ver- rassing klaar. Tienerzangroep Can zonette en de Yellow Rainbows van Harpe Davids verlenen mede werking. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw- land organiseert zondag 30 juni een flippo-ruilbeurs van 13.30 tot 15.00 uur. De beurs wordt gehou den in de ontmoetingsruimte en de grote zaal van het gebouw aan het Dr. Willem Dreesplein 2. De en tree is gratis. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw- land organiseert vrijdag 28 juni weer een Kleding- en Speelgoed- beurs Voor een verkoopnummer kan er tot en met 27 juni gebeld worden. De spullen kunnen ger- pijsd en genummerd worden inge- leverd op 28 juni tussen 09.00 en 09.45 uur. De verkoop is van 10.00 tot 12.00 uur. De niet-verkochte spullen kunnen dezelfde dag tus sen 12.00 en 13.00 uur worden op- gehaald. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parentsplan. Het Buurthuis is te vinden aan het Dr. Willem Dreesplein 2. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam „De gezinszorg en het kruiswerk waren eigenlijk behoorlijk vast- geroest", stelt algemeen direc teur Guus van Weelden van de stichting Thuiszorg Nieuwe Wa- terweg-Noord. Op aandringen van de overheid, die vond dat de stichtingen voor gezinszorg en de kruisverenigingen veel efficienter moesten werken, gingen veel van deze organisaties fuseren. In deze regio is er sinds 1993 nog maar een Thuiszorg-organisatie voor Schiedam, Vlaardingen, Maas- sluis en Maasland. Dat heeft veel voordelen. Voorheen kreeg ie- mand die hulp nodig had van ge zinszorg en kruiswerk, van beide clubsbezoek om te beoordelen welke hulp nodig was had en hoe urgent dat was. Sinds de fusie is er alleen nog een 'intake' van de stichting Thuiszorg Nieuwe Wa- terweg-Noord. Elke gemeente heeft haar eigen loket met eigen telefoonnummer waar mensen met hun vragen terecht kunnen. Deze monopoliepositie is minder machtig dan ze lijkt. Doordat de overheid een groot voorstander van concurrentie is, kan iedereen voor thuishulp ook terecht bij particuliere organisaties. Voor de meeste mensen in deze regio is dergelijke hulp niet betaalbaar. Maar zij weten wellicht niet dat het onder bepaalde voorwaarden voor sommige vormen van hulp door een particuliere organisatie mogelijk is bij de DSW het geld Thuiszorg directeur Guus van Weelden kan, ondanks de wachtlijsten, toch nog lachen. terug te vragen vragen dat het de stichting Thuiszorg had gekost als ze zelf die hulp had moeten geven. Gelijk met de fusies moesten de verpleegkundigen. verzorgenden en huishoudelijke hulpen ineens een stuk efficienter werken - zon- der dat er extra geld beschikbaar kwam. En dat lukte; met hetzelf de aantal medewerkers verleen- den ze meer uren zorg dan voor de fusie. Zelfs de wachtlijsten verdwenen. Tot eind vorig jaar plotseling het aantal hulpaanvra- gen met tien procent steeg. In het begin hoopte algemeen directeur Guus van Weelden nog even dat het te maken had met het koude weer. ,,Maar de aanvragen bleven binnenstromen, dus daar ligt de oorzaak niet", concludeert Van Weelden. Hij kan wel redenen aanwijzen waardoor de vraag naar thuiszorg is toegenomen. Hij noemt het toenemend aantal ou- deren en de stijgende leeftijd van die ouderen. En als die ouderen iets mankeren, kunnen ze minder vaak dan vroeger rekenen op de mantelzorg van familie, buren en vrienden. „Bovendien is de hulp die mensen nu thuis nodig hebben een stuk ingewikkelder dan vroeger. Vroeger bleef je in het ziekenhuis zolang je een infuus nodig had. Nu krijg je dat infuus gewoon mee naar huis", aldus Van Weelden. Geruchten dat de stichting Thuis zorg te kampen heeft met bezui- nigingen ontkent Van Weelden. „We hebben zelfs een procent meer budget dan vorig jaar." De problemen liggen vooral bij de wachtlijst die de stichting sinds 1 mei hanteert. ,.Toen we meer aanvragen binnenkregen dan we aankonden hebben we meer geld uitgegeven dan begroot was en moesten we onze reserves aan- spreken. We hebben er geen extra geld bijgekregen en konden op deze manier dus niet doorgaan", aldus de directeur. De sinds 1 mei gestarte wachtlijst telt momenteel zo'n honderdvijf tig mensen, waarvan er honderd wachten op bemiddeling met alp- hahulp, veertig mensen wachten op huishoudelijke zorg van de stichting zelf en tien mensen heb ben behoefte aan verpleging en verzorging. In tijd betekent dit, dat hulp van verzorgende en ver- pleegkundige aard een of twee weken op zich laat wachten en al- phahulp soms wel zes maanden. Vooralsnog ziet Van Weelden geen oplossing. ,,Als de overheid niets doet, zullen we moeten leren leven met een wachtlijst", aldus de directeur. „We zoeken natuur lijk wel naar manieren om nog ef ficienter te werken, maar volgens mij zijn de grenzen inmiddels wel bereikt. De dertig miljoen die het kabinet nu extra voor de thuis zorg heeft uitgetrokken, lijkt meer dan het is. Het bedrag moet verdeeld worden over alle thuis- zorgorganisaties in heel Neder- land, dus blijft er voor ons niet veel over'. Toch wil Van Weelden niet terug naar de tijd van voor de fusie. Hij staat in principe positief tegen- over klantgericht werken. „Ik kan niet ontkennen dat de organisaties wat waren vastgeroest", aldus Van Weelden. „Maar dat de poli- tiek vindt dat de mantelzorg meer moet doen is echt onzin. De fami lie is vaak al overbelast op het moment dat wij worden ingescha- keld. Een commisie uit het vorige kabinet heeft zelfs gesteld dat dertig procent van wat de thuis zorg doet. door de mantelzorg kan worden overgenomen." Staatssecretaris Terpstra, die de thuiszorg onder haar hoede heeft en erg populair is bij senioren, heeft dit niet tegengesproken. \m26 jini t/tn 2 juli 1996 Op de feestdag zelf kregen de vele kinderen die de buurt rijk is alle aandacht. Voor hen waren kinder- spelen georganiseerd en was een luchtkussen gehuurd, waar de kleintjes door Nederlandse en Turkse mannen werden opgetild. Samen met een heuse pottenbak- ker konden ze hun eigen vazen en schaaltjes maken en op het podium blonken de jonge sterren tijdens de playbackwedstrijd. Als toonbeeld van integratie stonden Turkse en Nederlandse vrouwen samen pof- fertjes te bakken en zelfgemaakte appeltaarten te verkopen. Ook de kofte ontbrak niet. Even zag het er naar uit dat van de twee bands die zouden optreden - een Nederland se en een Turkse - alleen de Neder landse coverband zou spelen. Ge- lukkig bleek later ook de Turkse Na de Van Heuven Goedhartstraat was het de beurt aan de bewoners van het Schuttersveld om de kop- pen bij elkaar te steken en de buurt op te vrolijken. De Wijk is van ons Allemaal is een landelijk buurtbe- heerproject, waarvoor Schiedam als tweede stad - na Roosendaal - in aanmerking kwam. Omdat de wijk Nieuwland zo uitgestrekt is, zijn voor het project vier buurten uitgekozen. Na het Schuttersveld zullen de Van Hogendorpstraat en de Dr. Schaepmansingel aan de beurt komen. De coordinatie is weliswaar in handen van beroeps- krachten; de bewoners zelf moeten het meeste werk verrichten. Iedere buurt kiest haar eigen manier om de omgeving op te fleuren. Het De prijswinnaartjes op de geimproviseerde kinderboerderij op de Maasboulevard. SCHIEDAM - Ruim 350.000 gul den moet het gaan kosten; een kin- derboerderijtje aan de Maasboule vard in Zuid. Een serieus projekt dus, dat van het begin af aan al even serieus is aangepakt. Na maanden hard werken is het com plete plan nu klaar. Wethouder De Leede aan wie de definitieve opzet als ^en van de eersten werd gepre- senteerd, was eveneens laaiend en- thousiast. Ook aan draagvlak in de wijk ontbreekt het de vereniging 'kinderboerderijtje. Gorzen' niet. Zelfs de jeugd droeg een steentje bij door alvast met schaar, lijm en karton een maquette van het nieu we projekt in te leveren. Om de nodige sponsors aan te trek- ken was tijdens het Maasboule- vardfeest van 22 en 23 juni alvast een geimproviseerde VIP-ruimte ingeruimd. Dit om mogelijke geld- schieters op professionele wijze te overtuigen van het nut van de boerderij. Tegelijk kon de bekend- heid van de nog prille vereniging in een klap een flink stuk vergroot worden. Ook stond de prijsuitreiking op het programma van de knutselwed- strijd en de naam-verzinwedstrijd. En of dat allemaal nog niet genoeg was, renden de leerlingen van de St. Willibrordusschool en O.B.S. De Gorzen menig rondje voor de boerderij rond de boulevard. Dat bracht uiteindelijk een ruime 1500 gulden in het laatje. Wanneer de bouw van de boerderij van start kan gaan, is op dit mo ment nog niet bekend. Eerst moe ten de nodige sponsors worden ge- vonden voor de bouw- en opstart- kosten, terwijl ook aan tal van mi- lieuwetgevingen zal moeten wor den voldaan. Nieuwland en buurtconcierge Dirk Kouwenhoven, die de laatste we ken hun handen vol hebben gehqd aan de organisatie, blikken met grote tevredenheid terug. Vooral omdat het project waarschijnlijk itog een leuk staartje krijgt. De groep Turkse meiden, die buurt - krant De Schuttersveld Koerier heeft gemaakt, heeft het stellige voornemen om hier mee door te gaan. Pauw vindt dit zo'n leuk ini- tiatief dat ze alles.in het werk zal zetten om die wens in vervulling te laten gaan. Verder hopen Pauw en Kouwenhoven een buurtgroep van de grond te krijgen die zich sterk maakt voor de belangen van de buurt. Ze kunnen tegenover bij- voorbeeld de woningstichting veel gemakkelijker onderwerpen als bebossing en parkeerproblemen aankaarten dan als individu. „Als groep wordt je als sterke gespreks- partner gezien", aldus Pauw, die er steeds sterker van overtuigd is dat de beroepskrachten in de wijk- centra daadwerkelijk de buurt in moeten gaan en niet moeten wach ten tot de buurtbewoners naar het wijkcentrum komen. LOES SCHRIJVER IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 21 11 De hele buurt was uitgelopen om samen feest te vieren. Schuttersveld organiseerde onder meer een drie weken durend voet- baltoernooi en heeft aan iedere ga- lerij bloembakken opgehangen. Bij de voorbereidingen van een schoonmaakactie raakten de bewo ners zo enthousiast dat ze in plaats van een keer maar liefst drie keer de buurt hebben opgepoetst. Der gelijke spontane gebeurtenissen vonden wel vaker plaats. Zo ont- stond op de avond voor het feest, toen de muziekinstallatie werd uit- geprobeerd, binnen de kortste ke- ren een feestje met mensen die op afwisselend Nederlandse en Turk se muziek gingen dansen. band het podium nog te kunnen vinden. Christine Pauw van Buurthuis

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3