flitsen 'Seizoen moet eigenlijk nog beginnen' fTMANS Sport Dance-arena uniek in festival/and Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Steun voor Feike Waque Regionaal tennis-succes RKWIK huldigt Titelverdediger Excelsior mist (nog) vorm en beleving BON SCHIEDAM - Dekens, win- terjassen, paraplu's en koffie. Heel veel koffie. Cricket, de 'King of Sports', heeft het dit seizoen zwaar te verduren. De zomersport bij uitstek krijgt van de wrede elemen- ten keer op keer een draai om de oren. De vele liefhebbers van het edele balspel snakken eigenlijk maar naar een ding: de zon. ,,Want cricket is een leuke sport, maar niet in de kou of regen'zegt Erik Dul- fer, captain van landskampi- oen Excelsior. transport bv MHPShHM&h Trefpunt vernieuwt schermcursus Sportdag voor 55-plussers Jongeneel Houtloop op eigen benen Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 3 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 SCHIEDAM - Rolstoelatleet Feike Waque heeft dinsdag 2 juli van burgemeester R. Scheeres in een feestelijke ambiance te horenge- kregen dat er een steunfonds voor hem is opgericht. Het fonds Stich- ting Holland Wheelers zal Waque ondersteunen in zijn pogingen de internationale top op wheeler-ge- bied te bereiken. Holland Whee lers is een initiatief van de Rotary- club Schiedam. Daarnaast heeft ook het VSB-fonds Schiedam- Vlaardingen een duit in het zakje gedaan. Nog onwetend van de verrassing van dinsdag, is Feike Waque er het afgelopen weekeinde, 29 en 30 ju- ni, in Parijs niet ingeslaagd zich te plaatsen voor de demonstratie-race over 1500 meter tijdens de valide Olympische Spelen. Met een vier- de plaats, klasseerde de 19-jarige Schiedammer zich net niet bij de vereiste eerste vier. VLAARDINGEN - Het ranglijst- toernooi van tennisvereniging Ho ly mocht zich van 10 tot 16 juni verheugen op een grote deelname. Ruim 130 deelnemers uit een groot deel van het land wisten de tennis- banen van de Vlaardingse club te vinden. In dit toernooi voor de be- tere jeugdspelers wisten diverse re- giospelers hoge ogen te gooien. Er waren overwinningen en tweede plaatsen voor de Vlaardingers Reinoud Spliet van Holy en Pauli ne Wong van Maas. Ingmar van der Wiel van Ever green Maassluis en Bas Anemaat van Bequick MaasSluis behaalden tijdens het tennistoernooi net iets minder punten voor de nationale Lotto ranglijst. Zij werden beide tweede in hun eigen categorie. VLAARDINGEN - De Vlaar dingse voetbalvereniging RKWIK heeft tijdens de algemene leden- vergadering penningmeester Ge rard Poldervaart benoemd tot nieu- we voorzitter. Poldervaart die de financien overlaat aan mevrouw Koos van der Ven, volgt de ver- trekkende Leon Vlug op. Vlug be- kleedde het hoogste ambt binnen RKWIK zeven jaar. De vergadering vormde tevens het decor voor de huldiging van een aantal speciale leden. Ries van Rossum, Hans Wijzenbroek en Ad Kruidenier werden benoemd tot lid van verdienste. Daarnaast kregen Bertus van Rossum en Ton Odijk de versierselen opgespeld die ho- ren bij respectievelijk het 40-jarig en het 25-jarig lidmaatschap van RKWIK. Hoewel sommige spelers 'ernstig' rekening hadden gehouden met af- gelasting van de thuiswedstrijd te- gen VOC, ging het duel met de Rotterdamse rivaal VOC afgelo pen zondag (30 juni) toch gewoon door. Het optreden van Excelsior, dat met 231/4 tegen 180 tamelijk dik verloor, was illustratief voor het seizoen tot dusver: het is alle- maal (nog) net niet goed genoeg. Vooral het batten laat te wensen over. „Maar ook het bowlen en fielden zijn nog niet indrukwek- kend", geeft Dulfer (35) eerlijk toe. De Schiedamse leerkracht wil niet al te dramatisch doen over de ietwat magere tussenbalans van Excelsior. Feitelijk is daartoe ook weinig aanleiding. Na zeven over winningen en drie nederlagen ba- lanceert de Thurlede-formatie met stadgenoot Hermes DVS op het vinkentouw, slechts twee punten achter het leidende tweetal VCC en VOC. Maar Excelsior, meent Dulfer, mist voorlopig niet alleen de noodzakelijke topvorm voor een toonaangevende positie in de hoofdklasse. De hoofdmacht blinkt momenteel evenmin uit in concentratie, spelvreugde en team- geest. „Dat is allemaal wel eens beter ge- weest", bekent Dulfer. „Het is een beetje gezapig allemaal. Boven- dien is er onderling soms wat irri- tatie, zeker als te veel mensen zich bemoeien met bijvoorbeeld het uit- zetten van het veld. Maar ik ben er- van overtuigd dat het echte plezier vanzelf terugkeert als het elftal als- nog gaat draaien. We hebben nog steeds de kwaliteiten om opnieuw kampioen te worden. Maar die kwaliteiten moeten we dan wel snel gaan benutten. Anders zijn we nog slechter dan slecht bezig. Voorlopig heb ik het idee dat het seizoen voor ons nog moet begin nen. Volgens mij denkt ons trouwe publiek er ook zo over." Dulfer, die stilaan tot Mister Ex celsior van de cricketafdeling uit- groeit, vindt dat iets te veel spelers met zichzelf bezig zijn. En dat komt de eenheid binnen de ploeg niet ten goede, concludeert hij. Landskampioen Excelsior ging zondag onderuit tegen de Rotterdamse rivaal VOC. Captain Erik Dulfer wanhoopt echter nog niet. „Het is absoluut geen onwil, be- grijp me goed. Misschien willen sommige spelers juist wel eens iets te graag. En omdat ze zo graag wil len presteren, gaat het allemaal ge- forceerd en krampachtig. Terwijl juist een zekere mate van ontspan- ning, vooral bij het batten, geen kwaad kan. Een figuur als Ted Troost zouden we momenteel mis schien best kunnen gebruiken. Geintje. Maar ik kan natuurlijk moeilijk in de geest van mijn ploeggenoten kruipen. Uiteindelijk moet iedereen zijn sportieve en/of persoonlijke problemen toch zelf oplossen." Excelsior heeft het volgens Dulfer altijd van de diepte in de battingor- der moeten hebben. De eerste en laatste century (100 runs) van een Nederlandse speler bij de Schiedamse club dateert alweer van 1987 en staat op naam van Carl Schewe (Rood en Wit uit). „We zijn nooit afhankelijk ge- weest van een of twee man", legt Dulfer uit. ,,Bijna altijd kwamen vijf of zes spelers wel tot een goe de bijdrage. Dat brede draagvlak missen we nu even. Carl Schewe en Luuk van Troost zijn dit seizoen al wel redelijk op dreef. Maar an- dere toppers als Trotman, Marcel Schewe en Dennis en Erik Gouka komen jammergenoeg nog niet echt uit de verf. Vooral Erik kan aan het wicket nog niets goed doen. Wat hij ook probeert, hij heeft geen greintje geluk. Het kan bijna niet anders of al die jongens krijgen binnen afzienbare tijd als- nog de geest. En in dat geval kun nen we nog een geweldige eind- sprint maken. Maar voorlopig tip ik VCC als belangrijkste kandidaat voor de titel. Wat beleving betreft, is die ploeg tot heel veel in staat." Misschien kan een keertje eerst batten Excelsior, dat in 1991, 1993 en 1995 landskampioen werd, over het schijndode punt heen helpen. Want tot dusver heeft de brigade van Dulfer in de eerste innings van de tien gespeelde wedstrijden steeds de bal gehanteerd. Dat ge- beurde overigens niet geheel vrij- willig. Want de Schiedamse aan- voerder slaagde erin liefst negen maal de toss te verliezen! „Dat heeft echter voor het wedstrijdver- loop niet veel uitgemaakt", stelt hij. „Eerst fielden blijft ons uit- gangspunt. Die keuze is gebaseerd op de vele successen uit het verle- den. Maar misschien moeten we het gewoon weer eens omdraaien. Ik weet dat bijvoorbeeld 66n van mijn voorgangers bij Excelsior, Koos Gouka, zwoer bij eerst bat ten. Een van de voordelen daarvan is, dat je tijdens de tweede innings het publiek met de val van elk wicket kunt plezieren. De weers- omstandigheden spelen echter ook een belangrijke rol in de besluit- vorming. Als er regen wordt ver- wacht, moet je eerst gaan fielden. Welnu, regen is er dit seizoen ge noeg voorspeld en gevallen." Erik Dulfer is twee jaar geen cap tain geweest van Excelsior. Het be- stuur gaf om uiteenlopende rede- nen de voorkeur aan een dubbelrol voor de Australische trainer-coach Sean Cary. Hij is inmiddels bij Ex celsior opgevolgd door zijn land- genoot Mark Atkinson. In de aan- loop naar het seizoen besloten de spelers onderling Dulfer weer tot captain te 'benoemen'. ,,Dat ge- beurde tijdens informeel overleg in sportcentrum Klaverstede, waar we onze wintertraining altijd af- werken", geeft Dulfer aan. „Het bestuur heeft daarbij verder geen rol gespeeld. Ik stond niet echt te trappelen om weer captain te wor den, mede omdat ik geen echte lei- dersfiguur ben. Maar ik heb het toch maar weer gedaan. Ach, ik vind het eigenlijk best leuk. Ik pro- beer in welke situatie dan ook zo- veel mogelijk ontspannen te blij- ven." Over de inbreng van Atkinson (26) is Dulfer best te spreken. „Het is een makkelijke jongen en hij valt goed in de groep. Hij heeft in prin- cipe meer kwaliteiten als bowler dan als batsman. Maar zijn batten ziet er voorlopig beter uit dan zijn bowlen. Misschien maakt hij nog wel te weinig gebruik van zijn mo- gelijkheden als batsman." Dulfer boekte dit seizoen al wel een persoonlijke triomf. Na een absentie van een paar jaar kreeg hij tot ieders verrassing weer een uit- nodiging voor de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe cap tain Tim de Leede denkt hem mis schien nodig hebben op de mat- wickets bij het B-WK in Maleisie, volgend jaar. Met de nodige aarze- ling heeft Dulfer ingestemd met een herkansing bij Oranje. Want als geen ander weet hij dat de con- currentie groot is. De vernieuwde selectie bestaat uit liefst 25 spelers. „En ik heb niet zoveel zin om als bijwagen te fungeren", besluit hij. „Ze nemen me wel of niet. Ze moeten bij de KNCB onderhand toch wel weten wat ze aan mij heb ben. Als ik me nu nog moet bewij- zen, zit er iets fout bij de bond. Ik kijk de gang van zaken nog even aan, want het is tenslotte mijn laat ste kans om een WK mee te ma ken. Maar ik staar me er niet blind op. Graag of niet." Norbert Kleinherenbrink SCHERMEN - Schermvereniging Trefpunt Vlaardingen organiseert na de zomervakantie een introductiecursus. De opzet van deze schermcursus is vernieuwd. Trefpunt heeft namelijk fors genvesteerd in nieuwe materialen zodat de cursisten nu kunnen kennismaken met zowel sabel, floret als de- gen. Door deze uitbreiding wordt dit jaar onder leiding van maitre Ab de Jong, in plaats van zes, een negental lessen gegeven. De cursus wordt gegeven op donderdagavond van 20.00 uur en 21.00 uur in de sportzaal aan de Thorbeckestraat la te Vlaardingen en start vanaf 12 September. Aansluitend op de lesuren kunnen de deelnemers praktijkerva- ring opdoen samen met de Trefpunt-schermers. Materiaal en schermkle- ding wordt ter beschikking gesteld door sv Trefpunt. Cursisten dienen zelf te zorgen voor een T-shirt, trainingsbroek en zaalschoenen. De complete cursus kost 85 gulden per persoon. Gei'nteresseerden die zich voor 1 au- gustus inschrijven krijgen een tientje korting. Voor Rotterdam-pashouders geldt een aparte regeling. Gezien de stijgende populariteit van het scher- men en het maximum aantal van twaalf deelnemers is snel reageren be- langrijk. Jan Buijsse, (010) 4748883, en Inge Schoonderwoerd, (010) 4487688 op kantoor of (010) 4358903 prive, zijn bereikbaar voor aanmel- dingen en extra informatie. Aanmelding per fax: (010) 4352183. OUDERENSPORT - De 55-plussers uit het Waterweg-gebied kunnen op vrijdag 23 augustus wederom deelnemen aan een voor hen georganiseerde triathlon. Dit sportieve evenement zonder wedstrijdelement is er voor mo- biele en minder mobiele ouderen die op een dag drie takken van sport wil len en kunnen bedrijven. Er kan gekozen worden uit de hoofdonderdelen banenzwemmen. 20 kilometer fietsen, 5 kilometer wandelen en de reserve onderdelen jeu de boules, golf of aerobics. In Maassluis wordt 23 augustus vanaf dienstencentrum de Vloot en via het zwemonderdeel in sportbad Dol-Fijn gefietst naar het Free Golf-terrein aan de Zuidbuurt in Vlaardingen. In Vlaardingen wordt er gezwommen in het Kolpa-bad en vervolgens gefietst naar het Free Golf-terrein en in Schiedam wordt vanaf dienstencentrum De 4 Molens en via het zwemon derdeel in nieuwe bad van Frankeland gefietst naar hetzelfde Free Golf- terrein. Deelnemers die niet naar het golfterrein willen of kunnen fietsen, kunnen vanuit alle drie de plaatsen rekenen op vervoer naar de Zuidbuurt in Vlaardingen. Het Free Golf-terrein is vervolgens het centrale punt van de triathlon. Hier kan de lunch worden gebruikt en worden deelgenomen aan demonstraties van jeu de boules, aerobics en golfen. Vervolgens kan men vanaf het Free Golf de uitgezette wandelroute volgen. Deelname kost 15 gulden. 55-plus triatleten die al voor 1 augustus hun deelnamekaart aanschaffen betalen fl. 12,50. Voor extra informatie over bijvoorbeeld de verkoopadressen geldt in Maassluis het telefoonnummer (010) 5911144, in Vlaardingen (010) 2485100 en in Schiedam (010) 4264022. ATLETIEK - In de traditie van de voormalige Brandersloop vindt op zon dag 1 September voor de tweede maal de Jongeneel Houtloop plaats. Omdat het sterk gegroeide evenement inmiddels voldoende aantrekkings- kracht heeft om op eigen benen te staan, is besloten de hardloopwedstrijd los te koppelen van de in dezelfde periode georganiseerde Brandersfees- ten. Het atletiek-spektakel dat zijn start en finishlijn heeft getrokken op het terrein van Houthandel Jongeneel aan de Buitenhavenweg 34 in Schiedam, kent ook dit jaar weer een drietal loopafstanden. Er is een 1000 meter voor de jeugd en een 5 en 10 kilometer voor de overige atleten. Elke deelnemer krijgt een herinnering en maakt na afloop kans op een van de vele natura-prijzen. Jeugdlopers ontvangen na het volbrengen van hun wedstrijd een medaille. De overige deelnemers krijgen na afloop een T- shirt. De beste 10 kilometer-lopers verdelen 3000 gulden aan geldprijzen en er zijn daarnaast forse premies te verdienen voor de atleten die een nieuw wedstrijdrecord op de klokken zetten. Inmiddels hebben een aantal topatleten waaronder de Nederlanders John Vermeule, Aart Stigter, Ge rard Kappert, Peter van de Velden, Kristyne Loonen, de Belgen Theo van den Abeele en Wim Borms, toegezegd te zullen starten in de wedstrijd- loop. De organisatie stelt tevens alles in het werk om een waardige opvol- ger te vinden voor Nelli Cooman die vorig jaar op haar geheel eigen wijze het startschot loste. Er wordt op dit moment onderhandelt met de baan-at- letes Stella Jongmans en Ellen van Langen. Het sportevenement wordt op- geluisterd met tal van randactiviteiten. Zo zijn er diverse artiesten, een doedelzak-speler, een sportmarkt en een aerobics en aikido demonstratie. De voorinschrijving start op 1 augustus. Bij het VVV in Schiedam, de ves- tigingen van Jongeneel in Schiedam en Rotterdam, Daka Sports Bergweg in Rotterdam en Ritman Sports in Schiedam zijn vanaf die datum voor een knaak (de jeugdloop) en een tientje startnummers verkrijgbaar. Informatie over de Jongeneel Houtloop is te verkrijgen op de telefoonnummers (010) 4701987 en (0186) 621422. Wordt Kula Shaker de verrassing van dit jaar? Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar/13,50. J Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(i.v.m. controte bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 ?g Metropolis heeft weer nieuwtje Zweedse skatepunk van Millencolin. ROTTERDAM - Ze fiikken het weer dit jaar, de jongens en meisjes van Metropolis. Het fes tival blinkt al jaren uit in het vin den van relatief onbekende groe- pen die na Metropolis in "no ti me' groot worden. Dat zal dit jaar ongetwijfeid weer zo zijn. Ook middels het randgebeuren onderscheidt Metropolis zich al jaren van andere festivals. Zo ook nu weer met de introductie van een nooit eerder vertoonde dance-arena. Plaats van hande- ling is zoals gebruikelijk het Zui- derpark, en dit keer weer ge woon op zondag. Metropolis moet dit jaar vooral spannend, avontuurlijk en verras- send zijn. Ik weet wel dat ieder fes tival dat altijd wil en zegt te zijn, maar wij zijn het echt", benadrukt Eric Bal van Metropolis. ,.Bij ons staan zoals gebruikelijk geen grote bekende bands, maar juist onbe kende namen die nog voor een ver rassing kunnen zorgen. Ik zeg daarom ook altijd 'Kijk niet of het onbekend is, kijk wat het morgen is." En gelijk heeft hij, gezien de lange lijst van grote namen, waar- van nog nooit iemand gehoord had toen ze op Metropolis stonden. Zeg nou zelf: wie had er in 1992 al een cd'tje van The Smashing Pumpkins in de kast staan. Om niet te spreken over Radiohead (93) of The Offspring en The Prodigy die allebei in 1994 op het podium in het Zuiderpark stonden. Dit jaar staat de bezoeker ook weer de nodige verrassingen te wachten. En niet alleen van de optredende bands. Eric Bal tipt de band Kula Shaker als aanrader, maar hij is nog het meest trots op de nieuwe dance-arena, een unicum op een popfestival. ,,Op popfestivals wordt tegenwoordig veel aandacht besteed aan dance, en terecht. Meestal gebeurt dat in een tent. omdat de muziek vaak toch een iets intiemere sfeer nodig heeft. Wij hebben het ook een tijdje met een tent gedaan, maar nu wilden we weer iets nieuws. Ook omdat er in een tent natuurlijk maar een be- perkt aantal mensen kunnen. Dus komen we nu met de dance-arena, waar zo'n achtduizend mensen in kunnen. Op Veld Oost komen acht torens te staan. In vier torens ko men luidsprekers zodat er random geluid is. Tussen twee van die to rens komt het podium waarop de deejays en bands hun kunsten moeten vertonen. De torens en het podium worden onderling verbon- den met gaasdoek waardoor een afgesloten geheel ontstaat", aldus de met de vondst ingenomen publi- citeitsmedewerker van het festival. De dance-arena is overigens wel van alle kanten makkelijk toegankelijk; het gaasdoek hangt niet helemaal tot op de grand. Metropolis heeft minder randacti viteiten dan voorheen. „Dat is vooral een financiele kwestie", vertelt Bal. „We hebben dit jaar bewust gekozen om het weinige geld wat we hebben, te steken in de kwaliteit van de muziekprogram- mering. Uiteraard hebben we nog wel de nodige activiteiten. Zo is er uiteraard wel een festivalmarkt. Ook hebben we het kanoen op de vijver wegens succes geprolon- geerd. Maar KinderMetropolis bij voorbeeld is er niet meer. Heel spijtig, maar we moesten keuzes maken." Kinderen zijn uiteraard wel wel- kom, al was het maar vpor het mi lieu of de spaarpot. Metropolis gaat namelijk dit jaar in samenwer- king met de Roteb en de Stichting Louis d'Eco 'op Groen'. Dat bete- kent dat er nog meer afvalbakken en toiletten op het terrein komen te staan en dat een GreenTeam zal proberen de velden zo schoon mo- Het al wat bekendere Dub War. gelijk te houden. Ook kinderen kunnen daaraan meewerken door de plastic bekertjes in te zamelen. 'Metropolis op Groen' betaalt twee kwartjes per 25 bekers. En ieder een die weet hoeveel er op een fes tival gedronken wordt, weet dan dat er voor de kids behoorlijk wat te verdienen is aanstaande zondag. Metropolis op zondag 7 juli in het Zuiderpark begint om 13.00 uur op het podium van Veld West met een optreden van het Belgische Soulwax. Aansluitend concerten van 12 Rounds, Fu Manchu, DubWar, Pro Pain, Kula Shaker en Millencolin. Het programma op Veld Oost, de Dance-arena, begint om 13.15 uur met Sneakerpimps uit Enge- land. Daarna komen De Puta Madre, The Roots, Ken Ishii, Eboman, Dj Krush en Lucky Pe ople Centre. Meer informatie over Metropo lis is te vinden in de speciale festi- valkrant en uiteraard op Inter net: http://www.metropolis- ■luna.nl MAURICE HEIJNEN

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13