MaasposT 'Huisdieren worden vaak uit onwetendheid op straat gezet' A* PvdA wil lastenverlaging en inkomstenverhoging kansarmen Programma Jeugdland eugdland Douglas reikt prijzen uit VElllIOlJWINGS- Ol'llIJIMING Q© G©G ©©IS ASSEM L MaasposT KORT zijn de winkels open. Bouman en Trendhopper maken schoon schip Kortingen tot 60%! MaasposT Man gered Drukke periode voor De Hargahoeve Instituut Sociaal Raadslieden BOUMAN SUSIES Wij zetten de zaak op z'n kop! KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Met de va- kantieperiode in aantocht, breekt een drukke periode aan in dierenasiel en -pen sion De Hargahoeve. Het pension is inmiddels geheel volgeboekt en daarnaast blijkt deze tijd van het jaar, treurig genoeg, nog altijd het sein om het ongewenste huisdier zo maar op straat te zetten. „Dat gebeurt inder- daad nog steeds. Laatst is hier bijvoorbeeld een doos met twee jonge katjes onder het hek doorgeschoven. En- kele dagen daarvoor hadden we al een melding van een nog een doos met kittens. Op die plek vonden we ver- volgens nog eens zes jonge dieren", vertelt beheerder Margreet Witte van de Har gahoeve. „Wij vermoeden dat de tijd van het jaar hier- bij ook een rol heeft ge- speeld. Doordat veel men- sen op vakantie gaan, kun- nen zij de dieren moeilijker kwijt raken aan anderen. Op zo'n moment worden dan, ten einde raad waarschijn- lijk, de dieren maar op straat gezet." Melding j van filiaal Weissenbruchlaan Speciale aanbiedingen dames- en herenschoenen (damesmaten 34-42/herenmaten 38-47) Uiteraard geldt dit ook voor filiaal Aert van Nesstraat. SCHIEDAM - Tuinliefhebbers kunnen elke vrijdagmiddag leuke heemplanten kopen bij de Boshoek aan het Bospad 3. De prijzen varieren van een gulden tot een rijksdaalder. De Boshoek is elke vrijdag geopend van 12.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie kan er gebeld worden: 4702050. Concert Swingen Bridge Expositie Jongleren Maaltijd Volksdansen Huidverzorging Boeken Distanza Podium Playbackshow Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 3 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Blonet. Aanvang: 17.00 uur, cand. P.C. Zorge. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. H.W. Hemmes. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van Zetten. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: geen dienst, zie Opstan dingskerk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van Zetten. Dorpskerk. Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: geen dienst, zie Ark/Dorpskerk. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, hr J.A. van Vliet. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, cand. J.P. de Man. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, cand. P.C. Zorge. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Zondag 09.30 uur: cand. Sinia, 16.30 uur: cand. Sinia. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: gezon- gen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Vrijdag 19.00 uur: eu charistieviering en biechtgelegene- heid. Zaterdag 18.30 uur: eucharis tieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D) 11.00 uur: eucharistieviering. Ce lebrant en predikant: pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur eucharistieviering (paro- chieviering). Zondag 09.15 uur eu charistieviering (huisviering). V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, drs. M. Roos. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, maj. en mevr. H. Bolhoeve. SCHIEDAM - Een 58-jarige Schiedammer werd 28 juni door omstanders van de verdrinkings- dood gered. Het slachtoffer, dat onder invloed van alcohol verkeer- de, viel aan de Jachthavenlaan in het water. Nadat hij werd gered is hij met onderkoelingsverschijnse- len door de GGD naar het Schie- landziekenhuis vervoerd. De man had ook een hond bij zich, die na het incident naar huis is gerend, waar het dier zittend voor de deur werd aangetroffen. De viervoeter beet een politieman in zijn arm op het moment dat hij hem wilde pak- ken. De agent is voor nader onder- zoek naar het ziekenhuis gebracht. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Op het moment dat Witte vertelt dat de ongewenste huisdieren re- latief vaak in de directe nabijheid van het asiel gedropt of aan een boom gebonden worden, komt op De Hargahoeve een melding bin- nen van een loslopende hond. De medewerker die er op uitgestuurd wordt om het dier te vangen, meldt even later dat zij de zeer angstige en vermagerde zwarte labrador kon vangen. „Het zou heel goed kunnen dat ook deze hond zo maar op straat is gezet", vervolgt de beheerder haar ver- haal. ,,In dergelijke gevallen gaan we voorlopig over tot opvang en gaan we proberen de herkomst te achterhalen." In geval van een Verzorgster Margreet Witte van de Hargahoeve bekommert zich over een nest jonge poesjes. tatoeage in het oor is dergelijk op- sporingswerk relatief eenvoudig maar ook in ingewikkelder geval len zal De Hargahoeve proberen om de eigenaar te vinden. „We kunnen in zo'n geval bijvoor beeld een opsporingsbericht via de lokale pers verspreiden", legt Margreet Witte uit. Bij het op straat zetten van dieren gaat het vaak om onwetendheid. „Mensen die om wat voor reden dan ook afstand willen doen van hun hond of kat, kunnen daarvoor altijd bij ons asiel aankloppen. Waarna wij zullen proberen het huisdier bij nieuwe verzorgers onder te brengen", aldus Witte die aangeeft dat de kosten van dit afstand doen afhankelijk van bij voorbeeld het aantal inentingen die nog gegeven moeten worden, varieert van fl. 25,00 tot fl. 47,50 bij katten en fl.40,00 tot fl.87,50 bij honden. ,,Als iemand dergelij ke bedragen niet kan betalen wordt in het belang van het dier altijd gezocht naar een andere re- geling." Als de Hargahoeve in geval van een op straat gezette hond of kat de eigenaar opspoort, wordt overigens achteraf alsnog een dergelijke vergoeding geeist. De vergoedingen die De Harga hoeve rekent voor zijn diensten, zijn eigenlijk maar een druppel op de gloeiende plaat. Door de in- komsten uit het pension, giften van instellingen en particulieren en de inzet van vele vrijwilligers is het asielwerk toch draaiende te houden. Naast een opvangcen- trum voor dieren is De Hargahoe ve ook een meldpunt van de dier- enbescherming. „Samen met een tweetal inspecteurs trekken wij nteldingen na van vermeende die- renmishandeling na en zullen in het geval van dergelijke praktij- ken proberen de huisdieren daar weg te halen", verhaalt beheer der van het 24-uur per dag draai ende opvangcentrum over deze juridisch vaak ingewikkelde kwestie. Een andere activiteit die De Har gahoeve sinds enige tijd op zich heeft genomen is het steriliseren of castreren van wilde katten. „Als wij een melding krijgen van een grote populatie aan wilde kat ten. Zullen wij daarvoor de katten stuk voor stuk weg proberen te vangen en hen na behandeling weer terug te plaatsen", aldus Witte die aangeeft dat op die ma- nier wordt bereikt dat zo'n popu latie niet verder zal groeien. De Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam, (010) 4714151. NORBERT VERINGMEIER SCHIEDAM - De hoogte van de bijstandsuitkeringen moet omhoog en er moet meer begeleiding ko- men om te voorkomen dat mensen in een uitzichtloze schuldenpositie terecht komen. Dat zijn slechts een paar van de oplossingen zoals de PvdA die presenteert in haar rap port 'Grenzen aan de Armoede'. Het plan, dat is opgesteld door een afdelingscommissie van de PvdA, onder voorzitterschap van M. Sil- jee, bevat suggesties voor de be- strijding van de armoede in Schiedam. Om meer zicht te krijgen op de Schiedamse armoede-situatie, zijn de minima verdeeld in vijf catego ries, naar gelang de afstand tot de arbeidsmarkt. Dit omdat het beleid van de jeneverstad gericht moet zijn op de door de gemeente ver- strekte uitkeringen. Categorie 1 tot en met 3 omvat de kansrijken op de arbeidsmarkt, die beroep doen op de bijstand als overgangsrege- ling naar betaalde arbeid. Catego rie 4 zijn de kansarmen op de ar beidsmarkt die in aanmerking ko men voor gefinancieerde arbeid als Melkert-banen, een lange beroeps- gerichte scholing of een intensieve bemiddeling naar werk. De laatste categorie omvat de kansarmen zo als AOW'ers. WAO'ers en ande- ren die voor een langere tijd zijn aangewezen op een inkomen net op of boven het sociaal minimum. De PvdA vindt vooral dat het inko men van de laatste groep omhoog moet en dat lasten voor hen ver- licht moeten worden. De PvdA denkt hierbij vooral aan vrijstelling van de gemeentelijke heffingen. Zo krijgen deze mensen meer ruimte en kunnen zij zich beter ontplooien en meer participeren in de maatschappij. Minima zijn na- melijk vaak, door hun beperkte budget, nogal gei'soleerd. Volgens 'Grenzen aan de Armoe de' moeten verenigingen en stich- tingen indirect gesubsidieerd wor den, zodat de tarieven omlaag kun nen. Daartoe kunnen de stichtin- gen deel nemen in het Rotterdam- Pas-project. Ook zouden er meer vrijwilligers-projecten moeten ko men waarvoor de vrijwilligers een vergoeding krijgen. Belangrijk is wel dat de reguliere arbeid niet verdrongen wordt. Ook voor de wat meer kansrijken doen de sociaal-democraten een aantal aanbevelingen. Er zou niet meteen gekort moeten worden op de uitkering bij kleine verdiensten, omdat dit zeer demotiverend werkt. Aan de andere kant moet het sanctiebeleid verscherpt wor- den. Wanneer blijkt dat werk niet uit onmacht maar uit onwil gewei- gerd wordt, moet de uitkering ge kort worden. Belangrijke speer- punten zijn ook het tegengaan van schooluitval, intensiever gebruik van bijzondere bijstand en uitbrei- ding van wijk-en buurtbeheer om klussendiensten en buurtconcier- ges in te stellen. SCHIEDAM - Terwijl de laatste zaken op school nog moeten worden af- gehandeld is de Schiedamse schooljeugd met de gedachten al volop bij de aktiviteiten van Jeugdland Schiedam. Dat zijn er dit jaar weer vele. Als 'gouwe-ouwe' gelden inmiddels de spelcircuits en de theateronderdelen. Als vrij nieuw mogen het jeugdcircus en het boottochtje worden aange- merkt. Volop keus dus bij Jeugdland, zelfs als het weer het een beetje af laat weten. Maandag 8 juli Openingsdag van 11.00 tot 15.00 uur in de Plantage aan de Lange Nieuw- straat. Dinsdag 9 juli Kreativiteit vanaf 10.00 uur in Hof van Spaland en theater Fred en Fred Star in W.O.C. de Blauwe Brug. Spelcircuit aan het Dr. Wibautplein vanaf 10.15 uur en Kreativiteit op de- zelfde lokatie vanaf 14.00 uur. Spelcircuit op het Wilhelminaplein vanaf 14.15 uur. Woensdag 10 juli Kreativiteit op het Wilhelminaplein vanaf 10.00 uur en vanaf 14.00 uur op het Hemaplein. Theater Slim treedt op in Wijkcentrum Nieuwland vanaf 14.00 uur. Sport en Spel wordt gespeeld in de Marconistraat vanaf 10.15 uur en van af 14.15 uur aan de Vlaardingerdijk. GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - Instituut So ciaal Raadslieden, Nieuwe Haven 147, houdt in de maan- den juli en augustus op de woensdag geen spreekuur. De spreekuurdagen zijn: dins dag 9.00-12.00 uur, donder- dag 9.00-12.00 uur en 17.00- 19.00 uur en vrijdag 9.00- 12,00 uur. Het Instituut is ook telefo- nisch bereikbaar op deze da gen, tel. 426 99 57. In September is er op de woensdag wel weer gewoon spreekuur. Op donderdagavond 4 juli is er overigens ook geen avond- spreekuur. SCHIEDAM - Na lang jury-overleg en hard nadenken was het zaterdag 29 juni dan zover. Drie artiesten-in-de-dop waren in alle vroegte bij parfume- rie Douglas uitgenodigd om de prijzen af te komen halen die verdiend wa ren met de Bassie en Adriaan kleurwedstrijd. Verschillende prachtige in- zendingen waren binnengekomen, maar natuurlijk konden er maar drie de beste zijn. De eerste prijs ging naar Keesje de Bode, de tweede naar Moni ca van Dijl en de derde naar Kimberley Neuschwang. Het prijzenpakket bestond heel toepasselijk uit Bassie en Adriaan kindercosmetica. SCHOENEN IN HET BETERE GENRE Rotterdam: Aert van Nesstraat 38 (hoek Lijnbaan) tel. 010-4112111 Rotterdam-Hillegersberg: Weissenbruchlaan 66 tel. 010-4228170 SCHIEDAM - Violist Hans van Kerckhoven verzorgt zaterdag 6 juli het inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk aan de Lange Kerk straat. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is zoals gebrui- kelijk gratis. SCHIEDAM - Een gezellige swingavond staat zaterdag 6 juli weer op het programma van wijk centrum De Erker. Er wordt mu- ziek gedraaid voor jong en oud. Ie- dereen is dan ook welkom en de entree is gratis. Gratis kaarten kun nen worden afgehaald aan de balie. De zaal gaat open om 20.00 uur, maar de avond begint pas echt om 20.30 uur. Voor meer info kan contact worden opgenomen met De Erker, tel. 4267767. opbrengst hiervan komt ten goede aan de restauratie van molen De Walvisch. Mensen die boeken over hebben, worden verzocht deze bij het dienstencentrum in te leveren. Bekeken zal dan worden of ze ge- bruikt kunnen worden in de eigen bibliotheek of geschikt zijn voor de verkoop. Voor meer info: 4705500. De receptie is geopend van 09.00-12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. WATERWEG - In de hal en gan- gen van de polikliniek van het Ho ly Ziekenhuis zijn van donderdag 4 tot en met dinsdag 30 juli werken te zien van cursisten van Nel de Haan. Gedurende een aantal woensdagmiddagen hebben zij in weer en wind in de vrije natuur ge- zeten en het moois om hen heen vastgelegd op papier. De lokatie was iedere keer anders. Zo is onder andere het uitzicht op de Vlaar- dingse molen getekend, gezien vanaf begraafplaats Emaus. Ook is het erf van een boerderij aan de Holyweg geschilderd. De cursisten van De Haan zijn afkomstig uit Maassluis, Maasland, Vlaardingen en Schiedam. Alle werken zijn vrij te bezichtigen tijdens de openings- uren van de polikliniek. SCHIEDAM -'t Lijkt een zinloze bezigheid, maar het is heerlijk; jongleren. Dat kunnen liefhebbers donderdag 4, 11 en 18 juli onder- vinden in het Julianapark. Tussen 16.30 en 17.30 uur kan iedereen vanaf 14 jaar mee doen met dans- en bewegingsdocente Roos Crama van studio Basis-Balans. Bij slecht weer vinden de lessen binnen plaats. Er wordt verzameld bij de studio aan de Tielman Oemstraat 16a. Voor meer info: 4267702. SCHIEDAM - In het interkerkelijk ontmoetingshuis De Weerklank aan het Cornelia van Zantenplein 51 wordt donderdag 18 juli een warme maaltijd geserveerd die voor iedereen toegankelijk is. Wie wil deelnemen wordt wel verzocht dit in ieder geval voor 16 juli ken- baar te maken. De maaltijd vangt aan om 17.30 uur, maar een aperi- tief is al te nuttigen om 17.00 uur. De kosten zijn fl.6,50 per persoon. Opgeven kan op de lijst of telefo- nisch bij mevr. Groenewegen, tel. 4709971. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek kan er op vrijdag 5 juli vrij worden ingelopen bij het volksdansen tussen 10.00 en 11.30 uur. Een bonboekje voor vier les sen (fl.8,- incl. een gratis kopje koffie) is te verkrijgen bij de recep tie of bij de eerste les. Men kan ook per keer fl.2,- betalen. Het centrum is gevestigd aan het Heyermans- plein. SCHIEDAM - Een cursus 'huidverzorging' wordt woensdag 10 juli gegeven in dienstencentrum De Woudhoek van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten zijn fl.5,- per keer, inclusief materiaal. Onder leiding van een professionele schoon- heidsspecialiste leert men de huid goed te verzorgen. De les van 10 juli is de eerste in een reeks van vijf. SCHIEDAM - Tijdens de open dag van dienstencentrum De 4 Mo- lens, op 27 augustus, zal een boe- kenverkoop worden gehouden. De SCHIEDAM - Bridgevereniging De Brandersstad organiseert in sa- menwerking met de andere Schiedamse bridgeverenigingen een groot zomertoernooi in de maanden juli en augustus. Elke maandag, donderdag en vrijdag- avond wordt er gespeeld in aparte lijnen. In de Finale wordt om de 'Brandersstad Bokaal' gestreden. De aanvang van elke speelavond is 20.00 uur en het adres is Boter- straat 6. Inlichtingen: 4736466. SCHIEDAM - In Galerie Distanza aan de Dam 1 is van donderdag 4 juli tot en met zaterdag 6 juli werk te bezichtigen van eindexamen- kandidaten tekenen VWO van scholengemeenschap Aquamarijn in Vlaardingen. De galerie is van woensdag tot en met zaterdag ge opend van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - April Sky, een se- mi-akoestische Antwerpse band, treedt zaterdag 6 juli op in cafe Po dium aan de Lange Haven. De band werd drie jaar geleden opge- richt rond zanger-samensteller Carmen. Hun stijl kan het best worden omschreven als een mix van verleden en toekomst met in- vloeden van pop, folk en rock. Aanvang van het optreden is 22.00 uur. SCHIEDAM - Ter afsluiting van het schooljaar houden de leerlin- gen en leerkrachten van groep 1 tot en met 8 van openbare basisschool de Troubadoer vrijdag 5 juli een playbackshow op het schoolplein aan het Bachplein. Ouders van leerlingen zijn tussen 09.00 en 11.00 uur van harte welkom en in de pauze krijgt iedereen nog iets te drinken aangeboden. Voortaan is het elke eerste zondag van de maand gezellig winkelen in hartje Rotterdam. De winkels zijn vanaf 12 uur open. r MEUBELEN KIIEfcMI IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 2111 Openingstijden: maandag 13.00 -17.30 uur, dinsdag t/m donderdag 10.00 -17.30; vrijdag 10.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 -17.00 uur 300 gratis parkeerplaatsen. I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3