Bouman en Trendhopper maken schoon schip Dona Blanca nieuwe meester in onvervalst 'avondje unplugged' Invulbebouwing Nieuwland gereed Programma Jeugdland Schiedam Kortingen tot 60%! MaasposT MaasposT KOR-T Alternatieve genezing zieke bomen Grote namen in nieuwe Tempel Optiek MaasposT 'Elke sfeer vraagt eigen nummers' BID (SIP Vuurwapens Amivedi KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - De meeste un- pluggeds zijn afkomstig van beroemdheden die het even wat rustiger aan willen doen. De vijfentwintigjarige un- plugged-specialiste Bianca van Zeist is geen wereldster. Maar met haar band Dona Blanca verzorgt ze wel al meer dan een jaar uitermate gezellige avonden met 'un plugged covers'. Naast oude bekenden van onder meer Rolling Stones en Bon Jovi staan nu ook Alanis Moriset- te en K's Choice op het re pertoire. Repertoire SCHIEDAM - Het blokfluitensemble van Magda van der Geer verzorgt zaterdag 13 juli het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk. Het optreden begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Aan de deur zal een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Podium Summerfair Maaltijd Bridge Jongleren Volksdansen Contactmiddag Handwerken Huidverzorging Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 10 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 W&m Hervormde gemeente Schiedam Dpstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, geen dienst (zie Magnalia Dei Kerk). Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. R. de Graaff. Aanvang: 17.00 uur, drs. J. Noordam. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van Zetten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. K.B.A. Kielder. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. A.N. Verheul. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang; 10.00 uur, ds. K.B.A. Kielder. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 09.30 uur, geen dienst (zie Ark, Martinus). St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. N.K. Mos. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds W. van Haften. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, drs. J. Noord am. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Zondag 09.30 uur: ds. F. van Deursen, 16.30 uur: ds. F. van Deursen. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: gezon- gen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en 0.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor 1.H.D), 11.00 uur: eucharistievie ring. Celebrant en predikant: pas- toor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur eucharistieviering (paro- chieviering). Zondag 09.15 uur eu charistieviering (huisviering). V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. D. Peters. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, zr. W. Klepke en zr. A. van Zanten. SCHIEDAM - Tijdens een contro le van een personenauto in de Ger- rit Verboonstraat trof de politie vrijdag 5 juli in de kofferbak twee vuurwapens met munitie aan. De vier inzittenden, twee mannen uit Vlissingen en twee woonachtig op Cur^ao, werden aangehouden. Naar aanleiding van de vuurwa- penvondst werd nog diezelfde avond huiszoeking gedaan in een woning van een zus van een van de verdachten in de Valeriusstraat. In de woning werd een doosje met patronen aangetroffen, alsmede een bundeltje bankbiljetten. De vier mannen zijn voor nader on- a derzoek ingesloten. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Het zingen is haar niet met de pap- lepel ingegoten. Verder dan de badkamer en een onbeduidend koortje kwam Bianca van Zeist lange tijd niet. Tot ze zo'n vier jaar geleden haar zangplezier met een wat ambitieuzer oor ging beluiste- ren en vrienden begonnen aan te dringen om in een bandje te gaan zingen. Omdat de meeste bandjes geen lang leven beschoren zijn, volgden na de eerste metalband nog vele andere; allemaal voor korte tijd. Het laatste bandje, Waar ze nog steeds in zingt, bestaat nu ruim een jaar en die bevalt Van Zeist prima. Dona Blanca speelt voornamelijk akoestische covers, met hier en daar een eigen nummertje. De jon- ge zangeres wordt bijgestaan door Tom Kroos en Nico Bartelse, bei- den op gitaar en met backing vo cals. „Voor hen is Dona Blanca een bijzaak. Ze spelen namelijk ook in Lemon Crush en die band is een stuk succesvoller", legt Van Zeist uit. Toch heeft Dona Blanca Doha Blanca bestaat uit Tom Kroos,, Bianca van Zeist en Nico Bartelse (v.l.n.r.). een eigen plek in hun leven ver- overd. Ondanks de overvolle agen da's repeteren ze minstens een keer per week en verwachten ze binnenkort een nieuwe demo te kunnen presenteren. Behalve 'ouwe bekenden' van Bon Jovi, Rolling Stones en Golden Earring zijn in het repertoire nu ook wat actuelere en meer swin- gende songs van voornamelijk vrouwelijke zangeressen opgeno- men. Dat zijn onder meer 'You oughta know' en de hit 'Ironic' van Alanis Morissette, 'Song inste ad of a kiss' van Alannah Myles en 'Like the way I do' van Melissa Etheridge. Ook over het nu zo po pulate K's Choice is ze reuze en- thousiast. „We willen een groot re pertoire' vertelt de zangeres, „zo- dat we de nummers aan kunnen passen aan de sfeer van het cafe waarin we optreden." De nummers van de mannelijke zangers past Van Zeist altijd aan haar eigen stem aan. „Die zijn meestal veel te laag en moet ik he- lemaal ombouwen", vertelt ze. Dit in tegenstelling tot de covers van de dames, die ze zo authentiek mo- gelijk probeert te laten klinken. Over een muzikale carriere is ze uitermate nuchter. „Natuurlijk zou ik heel graag prof worden, maar ik ben heel laat begonnen en speel zelf geen instrument. Bovendien ben ik niet iemand die zichzelf de hemel in kan prijzen. Ik heb een gewone kantoorbaan en maak daar mijn carriere wel", aldus de tevre- den Van Zeist. De metalbandjes heeft ze overi gens nog niet helemaal de rug toe gekeerd. Toen bijvoorbeeld bleek dat een Schiedamse dead-metal band een project met een zangeres wilde, was Van Zeist de eerste om hierop in te springen. De enthousi- aste zangeres zag er wel wat in en dat betekent dat zij nu naast de covers van Dona Blanca ook de ei gen nummers van Gridlog instu- deert. LOES SCHRIJVER SCHIEDAM - In cafe Podium aan de Lange Haven treedt zaterdag 13 juli de band 'Lucy, not the whore' op. Dit is een uit Rotterdam af- komstige gitaarband die rond de jaarwisseling het een-jarig bestaan vierde. Onlangs werd in opname- studio Dynamo de eerste officiele demo 'shattered' opgenomen. Het optreden begint om 22.00 uur. Donderdag 11 juli zijn er eveneens optredens in Podium. Om 21.30 uur is de band Sin (pop&rock- covers) te horen en daarna Painless (eigen werk). SCHIEDAM - In de Oud-Katho lieke kerk aan de Dam 30 wordt op alle zaterdagen in de maand juli een summerfair gehouden. De op- brengsten worden besteed aan de oecumenische aktie 'kinderen in de knel'. De summerfairs zijn open van 11.00 tot ongeveer 15.30 uur. SCHIEDAM - In interkerkelijk ontmoetingshuis De Weerklank aan het Cornelia van Zantenplein wordt donderdag 18 juli weer een warme maaltijd geserveerd die voor iedereen toegankelijk is. Wie deel wil nemen wordt verzocht dit voor 16 juli bij De Weerklank ken- baar te maken. Dit kan middels in- tekenen op de lijst of een telefoon- tje naar mevr. Groenewegen, tel. 4709971Men wordt om 17.00 uur verwacht en de kosten zijn fl.6,50. SCHIEDAM - Denksportcentrum Brandersstad organiseert in de zo- mermaanden een avondcompetitie bridge. ELke maandag-, donder dag- en vrijdagavond wordt er ge- speeld in aparte lijnen. De avonden beginnen om 20.00 uur in het cen trum aan de Boterstraat 6. Voor meer informatie: 4736466. SCHIEDAM - In het Julianapark kan op donderdag 11 juli weer een poging worden gedaan om onder leiding van dans- en bewegingsdo- cente Roos Crama de fijne kneep- jes van het jongleren onder de knie te krijgen. Iedereen van 14 jaar en ouder kan tussen 16.30 en 17.30 uur meedoen. Er wordt verzameld bij Studio Basis-Balans aan de Tielman Oemstraat 16a. Voor meer info: 4267702. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek kan er vrijdag 12' juli worden ingelopen tijdens het volksdansen. Dit vindt plaats van 10.00 tot 11.30 uur. De toegang bedraagt twee gulden. SCHIEDAM - Elkaar ontmoeten op een ongedwongen en gezellige manier, dat is waar het bij de con- tactzondagmiddagen van diensten centrum De 4 Molens allemaal om draait. De middag wordt gehouden op zondag 14 juli van 13.30 tot 16.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In dienstencentrurp De Woudhoek kan er maandag IS juli worden gewerkt aan een eige^i handwerkje. De groep komt vap 14.00 tot 16.00 uur bij elkaar. Eefi dag later, dinsdag 16 juli, kan er iiji hetzelfde dienstencentrum worden gehandwerkt voor het Rode Kruis. Ook deze middag duurt van 14.Of) tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Een cursus Huid verzorging wordt woensdag 17 juli gegeven in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heyermans- plein. De cursus duurt van 14.00 tot 15.30 uur en kost vijf gulden per keer (inclusief materiaal). SCHIEDAM - Een klein jaar nadat op precies dezelfde locatie de eer ste paal is geslagen, werd woens dag 3 juli de officiele afronding gevierd van de nieuwbouw in Nieuwland. Het gaat hier om zoge- naamde invulbebouwing. De eer ste bewoners, de familie Mulder, wijdde hun toekomstige woning in door deze te onthullen en een grote vlag te verwijderen die erover was gehangen. De andere nieuwe be woners kregen allemaal een plant aangeboden. De invulbebouwing is een klein bouwproject op een lege plaats op de hoek van de Piersonstraat en de Minister Donkerstraat. Hier heeft Woningstichting Noordvest 20 eengezinswoningen en 3 apparte- menten gerealiseerd. Met de nieuwbouw van de eensge- zinswoningen is wederom een pro ject uit het beheerplan Nieuwland gerealiseerd. Een van de doelstel- lingen uit dit integrale plan voor de na-oorlogse wijk Nieuwland, is te zorgen voor meer variatie in wo- ningtypes. Nieuwland ondergaat een ingrijpende metamorfose. Aan alle kanten wordt door velen han- den gewerkt aan een grootschalige opkanpbeurt voor deze wijk. Naast zeer omvangrijke projecten is er ook plaats voor wat kleinere bouw- projecten zoals deze invulbebou wing. Doordat nog gebruik kon worden De familie Mulder onthult de nieuwe woning. SCHIEDAM - Alternatief genezen van mensen is intussen, met name dankzij de inmiddels bekende 'Tiel-sessies' van Jomanda, een vertrouwd verschijnsel. Wat an- ders ligt dat met het genezen van dieren, al zal ook daar niemand meer verbaasd van opkijken. Als ronduit nieuw mag toch wel het op alternatieve wijze genezen van- bomen bestempeld worden. Mevrouw Leiwakabassy draait er inmiddels haar hand niet meer voor om. Of misschien juist wel. Belangstellenden konden het zon dag 7 juli allemaal van dichtbij meemaken tijdens de heemtuinex- cursie die de afdeling Groenvoor- ziening en Natuur van de gemeente Schiedam in het Beatrixpark geor- ganiseerd had. Voor het bepalen van de gesteldheid van elke boom die het park rijk is, was een zoge- naamd radionica-apparaat voor handen. Was eenmaal een zieke boom op het spoor gekomen, dan toonde de alternatief struik- en Alternatieve genezeres voor bomen, mevr. Leiwakabassy. boomgenezeres Leiwakabassy de deelnemers een snelle, heilzame en niet-chemische weg tot snel herstel aan. Na de toch wel wat vreemd aan- doende alternatieve boomgenees- kunsten, konden de excursisten wat later op de middag al weer snel terugkeren naar de huis-, tuin en keukenkruiden. Deze waren name lijk te zien in de speciale kruiden- tuin, die in de buurt van de heem- tuin te vinden is. gemaakt van overheiddsubsidies was het mogelijk om ruime wonin- gen te bouwen voor een redelijke huurprijs. Deze varieert van fl.690,- voor een driekamerappar- tement tot fl.733 voor een vierka- mereensgezinswoning en fl.852 voor een vijfkamer eensgezinswo- ning. De eengezinswoningen zijn vrij- wel allemaal al verhuurd. De be- langstelling voor deze woningen is vrij groot. Gemiddeld zijn er voor deze woningen 50 woonbonnen per woning binnengekomen. Op de andere beschikbare wonin gen van Woningstichting Noord vest komen gemiddeld 21 readies. De verwachting is dat de laatste eengezinswoningen ook snel ver huurd zijn. De drie appartementen zijn inmiddels verhuurd aan Stich- ting Lindenhof, die staat voor be- geleid wonen. SCHIEDAM - Jeugdland Schiedam heeft weer talloze leuke vakantie-aktiviteiten in petto voor de Schiedamse schooljeugd. Alle onderdelen zijn verspreid over zes wijken van de stad, dus veel reizen is overbodig. Donderdag 11 juli Spelcircuit: schoolplein De Regen- boog, aanvang: 10.15 uur. Edison- plein, aanvang: 14.15 uur. Kreativiteit: Frans Halsplein, aan vang: 10.00 uur. Schoolplein De Klinker, aanvang: 14.00 uur. Straattheater Snabbel: Frans Hals plein, aanvang: 14.30 uur. Vrijdag 12 juli Spelcircuit: Mieriksveld, aanvang: 10.15 uur. Vriendschapsplein, aan vang: 14.15 uur. Kreativiteit: Edisonplein, aanvang: 10.00 uur. Dr. Wibautplein, aan vang: 14.00 uur. Straattheater Dick Camu: Wilhel- minaplein, aanvang: 10.30 uur. Boekweitakker, aanvang: 14.30 uur. Zaterdag 13 juli Straattheater Arno Hubers: He- maplein, aanvang: 14.30 uur. Viswedstrijd: prinses Beatrixpark, aanvang: 14.00 uur. Maandag 15 juli Kreativiteit: Mieriksveld, aanvang: 10.00 uur. Wilhelminaplein, aan vang: 14.00 uur. Spelcircuit: Dr. Wibautplein, aan vang: 10.15 uur. Frans Halsplein, aanvang: 14.15 uur. Jeugdland Schiedam ging maandag 8 juli enthousiast van start. Straattheater Ton Laros: Dr. Wi bautplein, aanvang: 14.30 uur. Dinsdag 16 juli Kreativiteit: Frans Halsplein. aan vang: 14.00 uur. Sport en spel: Vlaardingerdijk, aanvang: 10.15 uur., Maasboule- vard, aanvang: 14.15 uur. Bloemschikken: Hof van Spaland, aanvang: 10.30 uur. Edisonplein, aanvang: 14.30 uur. Clown Ron Ronell: De Blauwe Brug, aanvang: 14.00 uur. Woensdag 17 juli Kreativiteit: Dr. Wibautplein, aan vang: 10.00 uur. Geuzenplein, aanvang: 14.00 uur. Spelcircuit: Edisonplein, aanvang: 10.15 uur. Wilhelminaplein, aan vang: 14.15 uur. Straattheater Ravioli: Koemarkt- plein. aanvang: 14.30 uur. SCHIEDAM - Maaspost pu- biiceert met ingang van heden regelmatig een lijst gevonden/ vermiste dieren van Stichting Amivedi. Amivedi is een landelijke op- sporingsdienst voor dieren met als doelstelling vermiste/ gevonden dieren zo snel mo gelijk te herenigen met hun rechtrnatige eigenaren. De hulp van Amivedi is koste- loos. Voor vermiste en gevonden dieren kan de hulppost van Amivedi gebeld worden; tel. 4711857 Bij Amivedi Schiedam staan de volgende dieren geregis- treerd: Vermist: 27/6 overwegend witte kater 14 mnd tijgerstaart gevlekt op rug. 29/6 steversen hond reu bruin/ wit. zwart met koper beslagen band 2 jr 'Bono' tatouagenr: st 1420 Gevonden: 1/7 bastaard reu, ongeveer 1 jr, mager zwart witte bef te- nen. 2/7 kat geslacht vrouw zwart wit plekje op borst. +/- 11 mnd 29/6 kat wit met grijs (tijger) wit vlek op neus, grijze staart vrij jong nog geen jaar witte pootjes bef inlichtingen. SCHIEDAM - Andre de Jong was eigenlijk al een tijdje niet meer zo tevreden over zijn pand op de Broersvest. De eigenaar van Tem pel Optiek wilde vooral meer ruimte en mooiere merken. Dat heeft hij nu, en wel op de hoek van de Hoogstraat en de Koemarkt. Het vroegere pand van Alfa Schoenen, bij de oudere Schiedammers beter bekend als de Kaplaars, moest wel eerst een grondige verbouwing ondergaan. De ingang is verplaatst naar de hoek, waar die oorspronkelijk al was en met warme kleuren, ronde vormen en verschillende zitjes is in samenwerking met een binnen- huisarchitect een huiselijke, gezel lige sfeer gecreeerd. Dat is ook wel nodig, want de aanschaf van een bril of een paar lenzen is natuurlijk een uitermate serieuze aangelegen- heid. Daar moet de klant de tijd voor nemen en zich op zijn gemak bij voelen. Een bril is meer dan een noodzaak om goed te kunnen zien. Hij bepaalt het gezicht en daarmee de uitstraling van een persoon. Bo vendien heeft ieder mens maar een stel ogen en daar moet je zuinig op zijn, vindt de opticien. Hij werkt daarom met goed opgeleid perso- neel en de nieuwste apparatuur. Ook met de verhuizing is weer ge- investeerd in de laatste noviteiten op het gebied van oogmetingen. Terwijl die oogmetingen en het aanmeten van lenzen voorheen in een klein hoekje achterin de zaak moesten plaatsvinden, zijn daar nu drie kamers voor ingericht. Op de bovenetage is zelfs een speciale lenzenafdeling ingericht, compleet met wachtruimte en een kamer waar de klant kan oefenen met het inzetten van de lenzen. Last but not least heeft De Jong van de gelegenheid gebruik ge maakt om een stevige bries door het assortment te laten waaien. Het is hem gelukt om grote namen als Jean-Paul Gaultier, Yves Saint Laurent, Armani, Calvin Klein en Matsuda in het assortment op te De Tempel Optiek op de hoek nemen; net als de enorme hoeveel- heid zonnebrillen, eveneens voor- zien van dergelijke grote namen. Ondanks alle veranderingen waakt de ondernemer uiterst streng over het behoud van minstens een facet uit het verleden en dat is de gezelli- van Koemarkt en Hoogstraat. ge sfeer in de zaak. De Jong: „Vanwege het grote aantal top- merken wilde ik weliswaar dat het extra mooi zou worden, maar ik wil pertinent geen 'high-tech sfeer' waar onze klanten zich niet meer op hun gemak zouden voelen' IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 21 11 Openingstijden: maandag 13.00 -17 30 uur dinsdag t/m donderdag 10 00 17.30; vrijdag 10.00 21.00 uur, zaterdag 9.30 17.00 uur 300 gratis parkeerplaatsen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3