i/ugnnwR x VVoN MARCODENT 63 G's Spot drukkGrij ^tout MARBERT MARBERT Ook vrouwen welkom bij de Rijnmondband Jeugd Rijnmondband in de prijzen MORE THAN JUST BEAUTY J- BAKKER SAM Een muzikaal bezoek aan Flipje van A DRRfKSn 1 Filmclub nterieur Repertoire slijterij en wijnhandel Herenkapsalon BREIDTHAAR "atezW* SERVICE UIT!! k SCHNEIDER repeteren v.a. f 10,- per uur volledig ingerichte cabines gezellig ontmoetingscentrum verhuur van apparatuur 010-4379821 professionele geluidsstudio 40,- per uur opname gratis op CD gezet ook grote aantallen cd's leverbaar 010-4157501 TIEL - De Rijnmondband bracht zaterdag 22 juni een muzi kaal bezoek aan Tiel. Het tamboers en trompetterkorps speelde daar in de middaguren mee in een streetparade' die de Schiedammers onder meer leidde langs het standbeeld van Flipje. 's Avonds werden de instrumenten in de Betuwe op nieuw tevoorschijn gehaald. Ditmaal om deel te nemen aan de grote Tielse taptoe. ■h Patent Promotie X Spoorstraat2 3134 TA Vlaardingen i?:9t* Tel. (010)4348244 ©omnidsdi Fax 010 4348731 $irr £1A N.V. ONS, uwenergie- en milieubedrijf Van Heekstraat 15 Postbus 79 3100 AB Schiedam 2621000 Stichting Kringloopcentrum Schiedam Nergens kunt u zo goedkoop uw huis inrichten als bij ons. Wij verkopen o.a. alle merken wasaulomaten, ijskasten, bankstellen, salontafels, enz. enz. Kom vrijblijvend langs en overtuig u. Tevens halen wij uw nog bruikbare huisraad bij u op. ons het milieu schoner te maken. En wij ontruimen ook woningen. -/ Glashandel Lange Kerkstraat 72 3111 NR Schiedam Tel: 010-426 53 93 -k Blank- en figuurglas ik Geslepen glas Inzetten van ruiten •k Raamventilatoren ■k Isolerende beglazing Video Shop Tel: 010-4733597 Fax:010-4733597 Gerrit Verboonstraat 17, Schiedam Openingstijden: Maandag t/m Vrijdag: 13.00 - 23.00 uur Zaterdag: 12.00 - 23.00 uur Zondag: 14.00 - 23.00 uur Geen inschrijfgeld Tevens verhuur van movieboxen en verhuurvan NINTENDO spelcomputer en spelletjes - ook voor permanenten en blonderen St. Liduinastraat 5 Schiedam Voor afspraken tel. 4730521 Door samenwerking met de tandarts kunnen wij ons pakket uitbreiden o.a. Immediaatprotheses. (Trekken en plaatsen in een behandeling). Reparaties klaar terwijl u wacht! 65+ers en WAO-ers 10% korting, alleen op protheses. Geopend van 9.30 t/m 15.00 uur. (Tussen van Hallstraat en Donker Curtiusstraat) Vervoer bus 53, 54 tramlijn 1 halte Piersonstraat of station Nieuwland. Pertrein 5 min. lopen van station Nieuwland b.g.g. na 18.00 uur 010-4711643 BURG. VAN HAARENLAAN 742 3119 GT Schiedam Groenelaan 45-49 3114 CB Schiedam Tel. 010-4269862 V Calandstraat 111a, Industrieterrein Schiedam Arnold Hoogvlietstraat 6 3134 CC Vlaardingen Tel. 010-4349791 Fax 010-434 48 78 MORE THAN JUST BEAUTY MORE THAN JUST BEAUTY Woensdag lOjuli 1996 MAASPOST SCHIEDAM - XQ703 SCHIEDAM - In het kader van de ledenwerf-actie 'De Rijnmond band. Wij gaan ervoor! Jij ook?' heeft het Schiedamse tamboer- en trompetterkorps besloten met in- gang van het nieuwe seizoen dat 1 September zal beginnen, ook vrou- welijke leden toe te laten. ..Gezien de maatschappelijke ontwikkelin- gen op het gebied van integratie en emancipatie, achten wij het als be- stuur niet langer wenselijk om de Rijnmondband als een pure man- nenvereniging te laten voortbe- staan", vertelt voorzitter Coen Magielsen. ,,Bij het ontwikkelen van het beleid voor zowel de jeugd- als de seniorenafdeling zul- len wij vanaf nu tevens rekening houden met het feit dat dames en meisjes deel uit kunnen maken van ons muziekkorps." Het is overigens niet voor het eerst in de historie van de Rijnmond band dat vrouwen mogen mee mu- siceren. In 1961 werd om een te- kort aan fluitisten te compenseren besloten dat vrouwelijke leden tot de fluitistengroep mochten toetre- den. Deze noodgreep leidde in die periode niet tot de verwachte le- denwinst. Daarom werd in 1966 besloten het hele fluitistenkorps op te doeken. Een beslissing die de dames weer even abrupt uit beeld liet verdwijnen als zij er vijf jaar eerder in waren gekomen. Vrouwen die er samen met de Rijnmondband voor willen gaan, kunnen contact opnemen met Ed win Poot, (010) 4734287, of eens langskomen tijdens de repetities in het Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam, (010) 4269393. Deze repetities zijn op vrijdagavond van 19.00 uur tot 22.15 uur. SCHIEDAM - Van het repertoire van de Rijnmondband zijn diverse grammofoonplaten en compact disks verschenen. In 1968 werd ter gelegenheid van het 40-jarig jubi- leum voor het eerst het geluid van het Schiedamse tamboer- en trom petterkorps op plaat vastgelegd. De meest recente cd 'Band across the Sea' stamt uit 1995. Dit werk- stuk bevat bijvoorbeeld muziek- stukken als 'Hands across the Sea', 'US Medley' en 'Music for Drums' die nog steeds in de huidi- ge Oost-West show van de Rijn-- mondband worden uitgevoerd. 'Band across the Sea' bevat zeven- tien gevarieerde tracks en is nog steeds te koop. 'Wij willen gewoon muziek maken' SCHIEDAM - In het weekeinde dat hun grote voorbeelden een be zoek brachten aan Tiel, waren ook de leden van de Jeugd Rijnmond band actief. De beloften voor de toekomst reisden zaterdag 22 juni af naar Zwijndrecht om daar, in het kader van het 60-jarig bestaan van de band Jong Holland, deel te ne- men aan een taptoe. Een dag later werden de instrumenten opnieuw beroerd. Ditmaal betrof het een promotie-optreden op het Maas- boulevardfeest. Naast het reguliere optreden werd de daar aanwezige ledenwerf-stand enige muzikale luisterbijgezet. In Zwijndrecht zette de Jeugd Rijnmondband een van hun beste optredens van dit jaar neer. „Dat is een mooie opsteker zo vlak voor de vakantie", vertelt begeleider Edwin Poot. „We zijn ons op dit moment aan het voorbereiden voor het jaarlijkse concours in Bar- neveld en hebben in Zwijndrecht aangetoond dat we daarmee nog steeds vorderingen maken." Het doel van de jonge Schiedammers is om in Barneveld, net als vorig jaar, tot beste jeugdkorps van het KNF uitgeroepen te worden. ,,Als dat lukt maken we kans om volgend jaar in de basis-klasse aan het over- koepelende Nederlands kampioen- schap deel te nemen", vult Poot aan. De vorm waarin de Rijnmondband tijdens het bezoek aan Zwijndrecht stak, bleef overigens niet onopge- merkt. Tijdens het. aan de taptoe voorafgaande defile viel het jeugd korps in de prijzen. Een jury be- paalde dat de Schiedammers, in het voorbij gaan van een met belang- rijke Zwijndrechters gevuld po dium, qua muziek en presentatie de meeste indruk maakten. ,,Dat was eigenlijk niet zo verwonder- lijk. De andere bands zoals Jong Holland zelf, Jong Wilhelmus en het Vlaardingse Avalance, zijn al ien gel'nspireerd door de extrava- gante Amerikaanse showband-tra- ditie. De Rijnmondband hanteert daarentegen de ingetogener en meer op de muziekkwaliteit ge- richte Engelse stijl en dat valt dan op", concludeert Edwin Poot. Voor de Rijnmondband begint het buitenseizoen traditiegetrouw op Koninginnedag. Vanaf die datum worden nagenoeg wekelijks optre dens verzorgd. Dat gebeurt niet al- leen binnen onze landsgrenzen, maar ook geregeld daarbuiten. Zo werd in de afgelopen twee maan- den bijvoorbeeld afgereisd naar Bemmel en Voorthuizen, St. Quentin en Beauvais in Frankrijk en Sleidinge in Belgie. „Ons pro- gramma is overvol", vertelt PR- man Hen Allewelt. „We krijgen jaarlijks zoveel uitnodigingen dat we eigenlijk maar een beperkt ge- deelte kunnen honoreren." De Stichting Evenementen KTSM uit Tiel was dit jaar een van de ge- lukkigen die het Schiedamse korps wist te boeken. „Wij proberen het spelen voor onze leden zo aantrek- kelijk mogelijk te maken en varie- ren daarom jaarlijks onze agenda. Ons korps had in Tiel bijvoorbeeld nog niet eerder aan de taptoe deel- genomen. Hetgeen zodoende een van de redenen was om op deze uitnodiging in te gaan", vertelt voorzitter Coen Magielsen als de bus rond het middaguur koers zet richting de Betuwe. De groep was toen al een uurtje in touw om de verschillende instrumenten in de bus en de uniformen in de aange- koppelde aanhangwagen te laden. Het aantal uniformen en instru menten dat daarmee op transport werd gezet, leek groter dan het aantal leden dat even later in de bus heeft plaats genomen. ,,Dat klopt", beaamt de voorzitter deze inschatting. „Een aantal leden komt vanwege andere verplichtin- gen pas vanavond naar Tiel." Het is een situatie die het probleem waar de Rijnmondband de afgelo pen tijd in toenemende mate mee te maken krijgt, treffend weergeeft. Veranderde werktijden door het verruimen van de winkelsluitings- wet, steeds meer werken in het weekeinde en minder mogelijkhe- den tot het ruilen van diensten zijn er de reden van dat niet bij elke uit- voering met een optimale bezetting kan worden gemusiceerd. „Om deze ontwikkeling tegengas te geven, zijn we eind april van start gegaan met een grote leden- wervingscampagne", vertelt Ma gielsen verder. „Met een groter aantal spelende leden wordt het, bijvoorbeeld bij afzeggingen, makkelijker om een volwaardige band op de been brengen." Dat het probleem nog niet nijpend is, bleek toen het tamboer- en trompetter korps zijn spullen had uitgepakt en in de straten van Tiel zijn eerste riedeltje speelde. Met een tiental afwezigen wordt de stad van Flipje toch getrakteerd op de hoogstaan- de muzikale klanken waar de Rijn mondband patent op lijkt te heb ben. Na de tocht door het centrum wordt de hele band opnieuw in de bus geladen. Op verzoek van de organisatie wordt een bezoek ge- bracht aan een bejaardenflat. Op- gesteld in de tuin en met op de di verse balkons een dankbaar ge- hoor, neemt het Schiedamse korps rustig de tijd voor een uitgekiende selectie uit het repertoire. „Vanmiddag in het centrum kon- den we door de tijdsdruk steeds maar korte gedeeltes uit onze show brengen. Hier was er gelukkig even tijd om echt te laten zien wat we kunnen", vertelt de tamboer- maitre als het gezelschap zich weer in de bus heeft genesteld en zich richting het taptoe-terrein ver- plaatst. De, inmiddels nagenoeg voltallige Rijnmondband opende daar, op een met tijdelijke tribunes aange- klede parkeerplaats, rond 20.15 uur de taptoe. Samen met show- band De Eendracht uit Best, drum- fanfare DVS uit Katwijk, show- band Marum, drumband EDES uit Enschede en showkorps Irene uit Ede werd het publiek dat ondanks de weersomstandigheden en de concurrentie van het voetbal op de buis toch nog met redelijke aantal- len de tribunes bevolkte, op een avondvullend programma getrak teerd. De variatie van het gebode- ne is groot. Het, net als de Rijnmondband tot de internationale top gerekende. Door Vriendschap Sterk kreeg de toehoorders op de banken met een ludieke show op populaire Europe- se melodieen. Marum en Irene brachten vervolgens een op Ame rikaanse leest geschoeide en heel wat decibellen producerende spek- takelshow. De Schiedamse trots koos in zijn muzikale beleid echter voor een andere strategie om de goedkeuring van het publiek te oogsten. „Wij zeggen wel eens gekscherend. Het gaat ons niet om het volume. Wij willen gewoon muziek maken", aldus PR-man Allewelt die in de band als tamboer zijn partijtje meeroffelt. Van het optreden dat de Rijnmond band in Tiel bracht straalde inder- daad kwaliteit af. De, volgens de aloude Engelse tradities gebrachte marsmuziek klonk professioneel en de bijhorende loop-patronen uit de show met het thema 'Oost- West' werden goed geolied afge- werkt. Gezien de, in jaren opge- bouwde, reputatie hadden muziek- kenners onder de Tielenaren ei genlijk ook niet anders verwacht van de Schiedammers. Nadat de Taptoe is afgesloten met een finale waarin alle bands nog eens gezamenlijk onder meer het Wilhelmus speelden, de uniformen in de aanhanger zijn gehangen en de instrumenten zijn ingeladen, verliet de bus omstreeks midder- nacht de Fruitstad. Met nog een klein uur rijden en het opruimen van het instrumentarium voor de boeg, was de algemene stemming in de bus als volgt samen te vatten: „Het was een erg lange en ver- moeiende dag maar anderzijds een prima mogelijkheid om de Rijn mondband te promoten." NORBERT VERINGMEIER MARBERT Agentschap A 0ns adres is: Parkweg 7, telefoon 010-426 09 19 Openingstijden: ma. van 12.00-17.00 uur zat.van 10.00-16.00 uur di. t/m vrij. van 09.00-17.00 uur In de Marconistraat 99 te Schiedam hebben wij tevens ruime keus in meubels. Deze is geopend woe. en vrij. van 10.00-17.00 uur Woensdag na 12 uur gesloten Zaterdag geopend 010-4700246 W00NK0MF0RT SLAAPADVIES VLOERBEDEKKING RAAMDECORATIE Muzikantan voor Muzikantan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5