'Laat bloeiende Bereklauw met rust' Ecologische ruggengraat Schiedam gepresenteerd Kortingen tot 60%! MaasposT MaasposT KORT Bouman en Trendhopper maken schoon schip MaasposT Amivedi Ondanks diploma voor grafische afdeling Regiogemeenten bindenstrijd aan met voormalig statussymbool: Nieuwalarmeringssysteem Groenoordse Heyermansflat BOUMAN Brand verwoest woningen KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Als minister Melkert zijn zin doordrijft, ziet de toekomst van de Be- drijfs Gemeenschap Schiemond (BGS) er som ber uit. De wachtlijst zal weliswaar krimpen, maar al- leen doordat steeds minder mensen in aanmerking zul- len komen voor een baan via de Wet Sociale Werkvoor- ziening (WSW). Voor de huidige werknemers zal er weinig veranderen. Zij hoe- ven voorlopig alleen maar trots te zijn, zeker als ze op de grafische afdeling wer- ken. Die is namelijk vanwe- ge haar hoge kwaliteit door de Vereniging voor Pro- duktbewaking Grafische In dustrie beloond met het di ploma Q-plus. SCHIEDAM - De stadstuin aan de Lindenhof in het hart- je van Schiedam-Centrum geldt als een mooi voorbeeld van het beleid dat de afdeling Groenvoorziening en Natuur in het onlangs gepresenteerde Groenstructuurplan heeft op- getekend. Wethouder Haf- kamp van Ruimtelijke Orde- ning kreeg het plan daarom woensdag 3 juli in de Linden hof door afdelingshoofd P. Bliek overhandigd. SCHIEDAM - De Schiedamse band Threnody verzorgt de ko- mende tijd weer tal van optredens. Zaterdag 27 juli laten zij zich bijvoorbeeld zien op het Stonehenge Festival in Steen- wijk. Wat dichter bij huis is de band zaterdag 3 augustus te zien en te horen in cafe Podium aan de Lange Haven. Bij dit optreden in het Podium zal de band traditiegetrouw nagenoeg alle nieuwe nummers van de komende derde CD, getiteld Threnody, spelen. Vier dagen later zal de band vertrekken naar Duitsland voor de opname van deze CD. Volksdansen Quiz Huidverzorging Busreis Summerfair Erker Bridge Playback Koffie-inloop Boeken Concert Podium Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 17 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur. ds. A. van Zetten. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Huize Thomas. Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. G.A. Bruin. Bethel- kapel, Nieuwe Maasstraat. Aan vang: 10.00 uur, ds. H.W. Hem- mes. Gereformeerde Kerk Schiedam Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maas straat. Aanvang: 10.00 uur, ds. H.W. Hemmes. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 09.30 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. Aanvang: 09.30 uur, mw. M.A. Sijbrandy- Verbist. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds A. van der Klaauw. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. T. Ouwer- kerk. Grote Kerk, Lange Kerk straat. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Zondag 09.30 uur: ds. R. Keesenberg, 16.30 uur: br. P.U. van't Hoff. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: gezon- gen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D), 11.00 uur: eucharistievie ring. Celebrant en predikant: pas- toor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur eucharistieviering (parochievie- ring). Zondag 09.15 uur eucharis tieviering (huisviering). V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. G.Ch. Duinker. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Amivedi is een lan- delijke opsporingsdienst voor die- ren met als doelstelling vermiste en gevonden dieren zo snel mogelijk bij hun baasjes terug te bezorgen. De hulp van Amivedi is kosteloos. Wie een dier kwijt is of gevonden heeft kan contact opnemen met de hulppost van Amivedi, 010 - 4711857 Vermist: 5/7/96 Zwarte poes (v) witte bef tot aan buik, wit bekje tot aan lin ker oog. 13 jr. Sientje. 8/7 Gecast. (m) witte bef verder zwart en hele licht tijgerstreep over rug bijna niet te zien. Net 1 jaar. 8/7 Sinds 21 da- gen zwarte kater ongecast. 9 jr. witte haren op bef. Gevonden: 2/7 rode kater gecast. rond mond en kin wit, grote oren 2,5 jr. 3/7 wit zwa. gee. kater overw. wit 7jr. 9/7 Licht grijs cyper, rode neus bek rode vlekken rug, 6 mnd (v) wit te voetjes. 2/7 Donker bruine pers loopt mank (v). MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Trots BGS gaat uitermate moeilijke tijden tegemoet Martin Hijbeek is apetrots. De grafische afdeling van de BGS, waar hij de scepter zwaait, heeft het diploma Q-plus gehaald. De Vereniging voor Produktbewa- king Grafische Industrie reikt het diploma uit aan grafische bedrij- ven die aantonen dat ze hun kwa liteit hebben verbeterd. De BGS heeft alle klachten geregistreerd, zowel de aantallen als het soort. In vergelijking met vorig jaar zijn de klachten enorm afgenomen. Ook de efficientie van het pro- ductieproces is verbeterd. In het Trots wordt het diploma Q-plus getoond. begin was het diploma alleen een stokpaardje van Hijbeek zelf, maar inmiddels betrekt hij ook het personeel in zijn streven naar nog meer perfectie. Want ook nu de BGS het diploma op zak heeft, kan het bedrijf zich niet veroorlo- ven in slaap te sukkelen; ieder jaar zal Hijbeek opnieuw moeten bewijzen dat zijn afdeling het di ploma waard is. De BGS is overigens het eerste grafische bedrijf in Schiedam en het eerste WSW-bedrijf in heel Nederland dat het diploma in ont- vangst heeft mogen nemen. En dat allemaal terwijl het de BGS, die overigens ook nog beschikt over een groentechnische groep, een schoonmaakgroep en een en- quete-afdeling, niet gemakkelijk wordt gemaakt door het ministe- rie. Plaatsvervangend directeur Siep Adolfs kan zich daar be- hoorlijk boos over maken. Minis ter Melkert heeft namelijk het plan opgevat om het aantal men- sen dat in aanmerking komt voor een baan via de Wet Sociale Werkvoorziening, waardoor de salarissen van de bijna driehon- derdvijftig mensen bij de BGS betaald worden, te verminderen. Hierdoor zou de wachtlijst kun- nen krimpen. En dat zou zo slecht niet zijn; momenteel kan het ge- beuren dat iemand drie jaar moet wachten tot hij aan de slag kan. „Natuurlijk is *het fijn als de wachtlijst vermindert, maar ik voorzie dat heel veel mensen die nu in aanmerking komen voor de WSW, tussen wal en schip zullen vallen", voorspelt Adolfs. „En wie eindelijk kan beginnen. moet de eerste twee jaar 32 uur per week voor het minimumloon moeten werken. Dat is hartstikke onrechtvaardig, want je collega die hetzelfde werk doet, krijgt er een stuk meer voor." Ook voor de BGS zelf hebben de plannen, die overigens nog door de Tweede Kamer moeten wor den goedgekeurd, grote nadelen. „De bedrijfsvoering wordt dan een stuk moeilijker. Veel van de mensen die volgens de nieuwe wet niet meer in aanmerking ko men voor de WSW, zijn namelijk erg produktiefaldus de direc teur, die om de kosten te kunnen dekken sterk afhankelijk is van de opbrengsten. De lange wachtlijst is volgens Adolfs vooral een kwestie van geld. ,,De BGS krijgt van het mi- nisterie voor een bepaald aantal werknemers geld. Iedereen die we extra aannemen, moet de BGS uit eigen zak betalen. Aan de an- dere kant is voor heel veel men- sen op de wachtlijst ook simpel- weg geen werk voor handen", legt hij uit. Toch laat de directeur alle wetswijzigingen niet passief over zich heen komen. Via het NOSW, het overkoepelend or- gaan van WSW-bedrijven, is op verschillende aspecten van het wetsvoorstel een negatief advies gegeven. „We blijven zoveel mo gelijk mensen met een beperking aan het werk helpen. Aan ons zal het in ieder geval niet liggen." LOES SCHRIJVER REGIO - De Reuzenbereklauw staat momenteel in voile bloei. Langs vaarten, wegbermen en in parken kan de metershoge plant met zijn handvormig blad, dikke steel en parapluvormige bloemen weer in grote getalen worden aan- getroffen. De regiogemeenten voe- ren sinds jaar en dag een strikt be- leid om de verspreiding van de Be reklauw tegen te gaan, omdat het sap van deze plant bij de mens ver- velende brandwonden en jeuk kan veroorzaken. ,,Maar je moet dit ook weer niet al te ernstig opvat- ten", zegt T. van der Werf van de Vlaardingse Dienst Milieu. .Al leen wanneer je in voile zon flink tegen de Bereklauw aanschurkt, loop je kans op brandwonden." Toch is dit voor de gemeenten re- den genoeg om de Reuzenbere klauw in de regio zoveel mogelijk te bestrijden. In Vlaardingen is de Bereklauw vooral in de Broekpol- der en langs de Vlaardingse Vaart aangetroffen. Verder is een enkel exemplaar in de Westwijk en langs de Lepelaarssingel gesignaleerd. Maassluis schijnt de Bereklauw onder controle te hebben. In Schiedam kan men de plant in par- ken en langs vaarten tegenkomen. Twee indrukwekkend hoge exem- plaren kunnen verder op het ver- wilderde terreintje bij de Noord- molenstraat worden aangetroffen. Maar door de hoge zaadproduktie De bereklauw tiert niet niet alleen welig in de vrije natuur, de giftige plant duikt ook steeds meer op midden in de stad, zoals hierin een gewone achtertuin. leveren de gemeenten feitelijk een ongelijke strijd. Van der Werf: „Een Bereklauw produceert onge- looflijk veel zaden. Die worden door de wind overal naar toe ge- blazen." Mensen die een Bereklauw in de tuin hebben, hoeven hun plant echt niet te rooien. benadrukt Van der Werf: „Nee hoor, tuintjes worden sowieso goed geschoffeld en dan heeft de Bereklauw geen kans om in een andere tuin op te komen." Katten en honden hebben boven- dien van de Bereklauw geen enkel gevaar te duchten, verzekert Van der Werf met klem. Mensen kun nen bij contact met het sap van de Bereklauw wel brandwonden op- lopen. Over het algemeen genezen deze wonden snel, maar bij grotere brandwonden wordt geadviseerd om contact met de huisarts op te nemen. Er bestaan in Nederland twee soorten Bereklauwen. De Ge wone Bereklauw, een veel kleiner exemlaar dan de Reuzenbere klauw, komt hier al eeuwen voor en levert voor de mens geen enkel probleem op. In Nederland is de Gewone Bereklauw, na Zevenblad en Fluitekruid, de algemeenst voorkomende schermbloem. De Reuzenbereklauw (Heracleum mantegazzianum) is een uitheemse plant. In de negentiende eeuw werd deze plant uit Zuidwest-Azie als statussymbool in Europa inge- voerd: de metershoge plant moest het tuintje van de buurman letter- lijk en figuurlijk volledig over- schaduwen. In deze eeuw begon de plant te verwilderen nadat de po- pulariteit van deze reus flink was afgenomen. Vooral in de midden- bermen van autowegen en andere onbereikbare standplaatsen zag de Reuzenbereklauw zijn kans schoon om zich over heel Neder land te verspreiden. In het Groenstructuurplan wordt een globale visie gegeven op de groenvoorzieningen in Schiedam. Naast op zich staande voorzienin- gen zoals de inmiddels gerealiseer- de stadstuin aan het Lindenhof is geprobeerd een structuur aan te brengen tussen al het in Schiedam aanwezige groen. Een van de in- strumenten daartoe is de aaneen- schakeling van bestaande bossa- ges, parken, waterwegen en gras- vlakten tot een soort ecologische en natuurlijke ruggengraat van Schiedam. Een in het oog sprin- gende rol is daarbij weggelegd voor de Poldervaart. De vaart die in de afgelopen decennia op ver schillende plekken is droog ge- legd, zou naast de Schie en de Pol- MMm Wethouder Hafkamp geeft even een plantje water. derwatering als aaneengesloten waterweg de basis voor de Schiedamse structuur moeten vormen. Het doel van het. al in September 1995 door de raad goedgekeurde, plan is om de groene structuur een dusdanige rol te geven dat zij niet verdrongen kan worden door de steeds verder gaande verstedelij- king. In het Groenstructuurplan worden daarom ook aanbevelin- gen gegeven om enkele toekomsti- ge bouwprojecten in te plannen in de groene structuur. Zo zou bij de bouw van het nieuwe ziekenhuis nabij station Nieuwland het groene karakter van de locatie behouden moeten blijven. Tijdens de overhandiging van het fraai vormgegeven plan gaf de wethouder aan dat het hier slechts gaat om een sturinggevend advies maar dat inmiddels door de ge meente wordt gewerkt aan het be- stemmingsplan De Groene Long waarin veel van de aanbevelingen, bij aanvaarding door de gemeente- raad, definitief stevige grond onder de voeten krijgen. Zo zouden de huidige groengebieden voor lange- re tijd beschermd kunnen blijven tegen de oprukkende woning- bouw. SCHIEDAM - De bewoners van de Heyermansflat (Groenoord- Schiedam) krijgen per oktober 1996 een nieuw individueel alar- meringssysteem aangeboden. Te- gelijkertijd kunnen de bewoners zich abonneren op een zorg-abon- nement. Hiertoe sluiten Wo- ningstichting Noordvest (eigenaar van de woningen) en stichting de Harg-Spaland (zorgverlening) een overeenkomst. Beide organisaties zien grote voordelen in de samen- werking. waarbij ieder datgene verzorgd waarin de organisatie is gespecialiseerd. Over het vervangen van het huidi ge - collectieve - alarmeringssys- teem is geruime tijd gesproken: naast het vervangen van de alarme- rings-apparatuur stond ook het re- gelen van een goede opvang bij alarmering en het aanbieden van een zorgpakket op de verlanglijst van zowel bewonersorganisatie Recht voor Ouderen als de Wo- ningstichting Noordvest. Dit alles wordt per oktober gerealiseerd. Ook met de bewonersorganisatie is overeenstemming bereikt over de vervanging van het alarmerings- systeem en het zorgabonnement. Met het persoonlijk alarmerings- systeem schakelt de bewoner bij ongevallen draadloos de alarme- ringscentrale in. De centrale speelt het verzoek om hulp direct door aan personen (bijvoorbeeld naaste familie) die door de bewoner zijn opgegeven. Indien nodig wordt di rect de hulp van een dokter c.q. ambulance ingeschakeld. De kos ten voor dit nieuwe systeem bedra- gen fl.37,50 per maand. Dit is min der dan bij het oude systeem (f 42,50), o.a. doordat de alarme- ringsopvolging nu niet meer via de Woningstichting Noordvest gere- geld en gecoordineerd hoeft te worden. Was het alarmeringssys- teem voorheen verplicht voor alle bewoners, nu is het aan de bewo ners vrij om zelf te kiezen of zij be- hoefte hebben aan persoonlijke alarmering. Met de gemeente is wel afgesproken dat de extra finan- ciele bijdrage, die de bewoners voor het collectieve systeem krij gen (z.g. bijdrage voor Woontus- senvoorziening) behouden blijft voor diegenen die voor het nieuwe systeem kiezen. Naast het persoonlijk alarmerings- systeem bestaat de mogelijkheid voor een zorgabonnement. Indien een bewoner alarm slaat, bieden professionele zorgverleners van stichting de Harg-Spaland de hulp die op dat moment nodig is. Hier- voor betalen de bewoners fl.20,- per maand. In de nabije toekomst kunnen de bewoners zich abonneren op een uitgebreid service-pakket, waarbij zij gebruik kunnen maken van een aantal diensten van Stichting de Harg-Spaland. De bewoners zijn op 9 juli over het nieuwe alarmeringssysteem gei'n- formeerd. Binnenkort krijgt iedere bewoner een huisbezoek, om te be- spreken of hij/zij behoeft heeft aan het individuele alarmeringssys teem en aan het zorgabonnement. De verwachting is dat dit veelal het geval zal zijn. SCHIEDAM - In dienstencentrum de Woudhoek kan vrijdag 19 juli een kijkje worden genomen bij het volksdansen. De lessen worden tussen 10.00 en 11.30 uur gegeven en de toegang bedraagt fl.2,-. Het dienstencentrum is gevestigd aan het Heyermansplein in Schiedam- Noord. SCHIEDAM - Ouderen die (wat) kennis hebben van muziek. hebben kans mee te spelen met de quiz die dienstencentrum de Woudhoek voor zondag 21 juli verzonnen heeft. De quiz is onderdeel van een dansmiddag, dus alleen lekker even de voetjes van de vloer kan natuurlijk ook. De kosten bedragen fl.2,- per persoon en men betaalt een gulden per quizlot. De middag vindt plaats tussen 14.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM - Onder deskundige leiding van een schoonheidsspe- cialiste kunnen ouderen zich laten inleiden in de wereld die 'huidver zorging' heet. In dienstencentrum de Woudhoek wordt de cursus weer gegeven op woensdag 24 juli tussen 14.00 en 15.30 uur. Men be taalt vijf gulden per keer en hierbij zijn de materialen inbegrepen. SCHIEDAM - Een leuke en infor- matieve tocht door oude en nieuwe gedeelten van Rotterdam wordt woensdag 14 augustis georgani- seerd door Ouderenwerk Schiedam. De reis duurt van 13.00 tot 17.00 uur en kost 11.18,50 per persoon (inclusief koffie en gebak) Opgeven kan aan de receptie van dienstencentrum de Woudhoek voor 9 augustus. Er is plaats voor 45 personen. SCHIEDAM - Op elke zaterdag in de maand juli wordt er door de Oud-Katholieke Kerk in Schiedam een summerfair georganiseerd aan de Dam 30. De summerfair is open van 11.00 tot 15.00 uur. De op brengsten zijn bestemd voor de oe- cumenische hulpaktie Kinderen in de knel'. tijdens de inloop gebruik worden gemaakt van de vrouwenbiblio- theek. De inloop op de woensdag- ochtend is gedurende de maanden juli en augustus gesloten. SCHIEDAM - De Erker organi- seert speciale zomeraktiviteiten voor de thuisblijvers. Kinderen kunnen woensdag 24 juli onder leiding van een plaatselijke dichte- res gedichten maken. Dit duurt van 13.30 tot 15.00 uur en deelname is gratis. Om 10.00 uur gaat hier een wandeling van start voor volwas- senen. Om 12.00 uur is men terug voor de lunch. De kosten, inch lunch, zijn zes gulden. Aanmelden bij fam. Poot, tel. 4701779. Op 25 juli en 1 augustus gaan tekenlief- hebbers buiten tekenen in het Juli- anapark. Kosten voor beide och- tenden, inch lunch, zijn fl. 15,-. Voor meer info en aanmelden: 4733288. SCHIEDAM - Op donderdag 1 au gustus om 14.00 uur organiseert Stichting Welzijn Nieuwland i.o. een playbackshow. Het betreft hier een voorronde. Kinderen van 5 t/m 14 jaar kunnen zich hiervoor in- schrijven voor 26 juli, bij Buurt- huis Dreesplein, Wijkcentrum Wi- bautplein of bij extramarkt Ga- nesh. De finale wordt gehouden op 31 augustus tijdens het Nieuwland Nazomer Festival op het grote po dium. SCHIEDAM - Bij de SVO aan het Broersveld gaat de koffie-inloop op vrijdagochtend tijdens de zo- mermaanden gewoon door. Men is welkom voor een kopje koffie en een praatje. Helaas is er gedurende de vakantieperiode geen kinderop- vang. Wel mogen ze natuurlijk worden meegenomen. Ook kan er SCHIEDAM - Bridgevereniging Brandersstad organiseert in samen- werking met de Schiedamse bridgeverenigingen een groot zo- mertoernooi in de maanden juli en augustus. Elke maandag-, donder dag- en vrijdagavond wordt er ge- speeld in aparte lijnen. Elke avond zijn er prijzen en meesterpunten te verdienen. Daarbij kan men zich ook plaatsen voor de finale, waar om de Brandersstad bokaal wordt gespeeld. De speelavonden begin nen om 20.00 uur en het adres is Boterstraat 6. Meer inlichtingen: 4736466. SCHIEDAM - Dienstencentrum De 4 Molens zal tijdens haar Open Dag, op 27 augustus, een boeken- verkoop houden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de res- tauratie van molen De Walvisch. Mensen die boeken over hebben wordt verzocht deze bij het dien stencentrum aan de Nieuwe Dam laan te brengen. Voor meer info kan men tussen 09.00 en 12.00 uur en 13.00 en 16.00 uur bellen naar 4705500. Op deze tijden kunnen er ook boeken worden ingeleverd. SCHIEDAM - Een pianorecital door Jac Vinke vormt het program- ma van het wekelijkse inloopcon- cert op zaterdag 20 juli. Het con cert wordt gegeven in de Grote- of St. Janskerk en begint om 15.00 uur. De toegang is zoals gebruike- lijk weer helemaal gratis. SCHIEDAM - De band LOOS treedt zaterdag 20 juli op in cafe Podium aan de Lange Haven. Deze vijfmans formatie speelt covers van onder meer The* Scene. De Dijk, Borsato en VanDikHout. Hier en daar wordt een eigen num- mer gespeeld. LOOS bestaat al bij na een jaar en is ontstaan uit de band Claptomania. De kritieken zijn lovend en in de derde week van juli wordt zelfs gesproken met Willem van Kooten die serieus be- langstelling heeft voor een platen- contract. Het optreden begint om 22.00 uur. IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 21 11 (7=^\ m CorOpeningstijden: maandag 13.00 -17.30 uur, Qfc. Q p ^>1 dinsdag t/m^donderdag 10.00 - 17.30; vrijdag 10.00 - 21.00 uur, zaterdag 9.30 17.00 uur 300 gratis parkeerpiaatsen. SCHIEDAM - Een felle brand heeft maandagmorgen rond half elf zes woningen aan de Professor Kamerlingh Onneslaan in Schiedam verwoest. Een 69-jarige invalide bewoner van een van de in brand geraakte woningen is door politiepersoneel en enkele buren uit zijn woning gehaald. Het slachtoffer is met ademhalingspro- blemen naar het Schielandzieken- huis in Schiedam vervoerd, waar hij is behandeld. De gemeente Schiedam zal samen met de getrof- fen bewoners naar een passende oplossing zoeken voor hun huis- vesting. Nadat zij voorlopig wer- den opgevangen in het schoolge- bouw van De Peperklip in Schiedam, vonden de meesten daarna al spoedig onderdak bij fa milie of kennissen. Enkelen zijn in een hotel ondergebracht. Zes wo ningen zijn voor langere tijd onbe- woonbaar. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek inge- steld. De schade wordt voorlopig geschat op fl.750.000,-.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3