r Stralende Koningin Zomercarnaval Schiedamse bakker wint concours m Brooks reikt prijzen uit Amerikaans softbalteam op bezoek bij sc Holy Waterweg-kwartet actief in Atlanta Sport Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in cifu 1 Winnende taart levert immense beker op Vijfde bij triathlon Lange baan zwemmen Oefenreeks SMC Sportnieuws MaasposT m BON <3 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Uitgebreide oefenreeks Deltasport Eerste beach-voetvolleytoernooi Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 17 jul i 1996 m A? Eu red ice Park, een 25-jarige exotische schoonheid uit Amsterdam, gaat een jaar lang door het leven als de Nederlandse Carnavalskoningin en zal de Straatparade op 27 juli in Rotterdam voorgaan ROTTERDAM - De Amster- damse exotische schoonheid Eu- redice Park (25) zal het stralende middelpunt zijn van de Zomer carnaval Straatparade die op 27 juli naar verwachting weer een kleine half miljoen bezoekers zal lokken naar Rotterdam. Euredi- ce Park, van Surinaamse af- komst maar geboren en getogen in Amsterdam, werd door een deskundige jury en onder luide bijval van een zeer enthousiast publiek afgelopen zondag geko- zen tot Nederlandse Carnavals koningin 1996. Ze won daarmee behalve de felbegeerde titel, een ticket naar het Carnaval op de Antillen 1997, een galajurk en duizend gulden handgeld. Euredice Park, die binnenkort een makelaarsopleiding hoopt af te ronden, stal de show met een wer- kelijk schitterende carnavalskos- tuum en een spectaculaire dans- show met als thema 'Are we in he aven or in hell' Na de kroning bleek de nieuwe carnavalskonin gin duidelijk in de zevende hemel en gaf aan dat met deze verkiezing een droom werkelijkheid was ge- worden. De kandidates aan de ver kiezing vertegenwoordigden alle- maal een groep die op zaterdag 27 juli zal deelnemen aan de Straatpa rade en waran dus in feite door hun eigen vereniging al als 'queen' uit- verkoren. De oorspronkelijke na- tionaliteiten van de dames waren zeer divers: Antilliaans, Arubaans, Braziliaans, Nederlands, Kaapver- diaans, Indonesisch en Ghanees. Bij elkaar zorgde dit internationale gezelschap ervoor dat de sfeer van de verkiezing, die werd gehouden in het HAL-gebouw op de Wilhe- minapier te Rotterdam, al snel tro- pische vormen aannam. Elke car- navalsgroep had de eigen suppor- tersschare meegenomen die hun kandidaat luidkeels en fanatiek aanmoedigde. In totaal moesten de deelnemers in drie rondes tonen dat juist zij bij uitstek geschikt wa ren om als koningin te worden ge- kroond. De dames werden daarbij beoordeeld op onder meer dans, vrij bewegen, uitstraling, represen- tativiteit en improvisatie. De pre- sentatie van het carnavalskostuum in de derde en laatste ronde vorm- de het belangrijkste onderdeel van de verkiezing. Dit was namelijk de kans voor de carnavalsgroepen om hun kostuums voor de komende Straatparade te presenteren. De choreografie wordt door de groe- pen speciaal voor dit optreden ge- schreven. En ook de kostuums waaraan een thema was verbonden zorgden voor een opgewonden stemming onder het publiek. Dui delijk was dat de carnavalsgroepen kosten noch moeite gespaard had- den om de jury te imponeren. Gelukkig was er een groot aantal titels te vergeven naast de verkie zing tot carnavalskoningin, zoals bijvoorbeeld Miss Sympathiek en Miss Fotogeniek. Tevens werden er prijzen uitgereikt voor de mooi- ste dansshow en het mooiste kos- tuum. De sjerp en kroon die beho- ren bij de carnavalskonining wer den overhandigd door Marielle Avares uit Rotterdam, die zowel in 1994 als 1995 de Straatparade aan- voerde. Door geldgebrek lukte het de Stichting Zomercarnaval vorig jaar niet om een koninginnenver- kiezing te organiseren en mocht de Rotterdamse haar titel 'prolonge- ren'. Voor dit jaar kreeg de organi- satie wel het geld bij elkaar ge- sprokkeld voor de verkiezing. Dit tot grote vreugde van de aangeslo- ten carnavalsgroepen voor wie een Zomercarnaval zonder gekozen koningin eigenlijk ondenkbaar is. De Straatparade van het Zomercar naval wordt dit jaar voor de twaalf- de keer gehouden en is uitgegroeid tot het grootste evenement van Ne- derland. Rotterdam trekt als het podium van tropisch Nederland zo'n 500.000 bezoeker die zo'n 30 miljoen gulden besteden in de Maasstad. Ook de rest van Neder land kan genieten van het exotisch en kleurrijk spektakel want SBS 6 zendt een live-verslag uit via de te- levisie. De nieuwe gekozen Konin gin Euredice Park zal de stoet van meer dan 2000 mensen voorgaan die in schitterende kostuums lo- pend of op kunstzinnige praalwa- gens een veelkleurige presentatie geven van exotische culturen. Euredice Park, die werkzaam is als administratief medewerkster, gaat als nieuwe koningin een drukke "tijd tegemoet. Niet alleen leidt' zij vanaf de eerste praalwagen de Straatparade, ook zal zij in het voorjaar van 1997 als officiele af- gevaardigde van het Zomercarna val Rotterdam afreizen naar Cu rasao. Bovendien is zij het hele jaar ambassadrice van het Zomer carnaval bij diverse evenementen, festiviteiten en officiele gelegen- heden in het hele land. De Amster- damse kan bijna niet wachten tot 27 juli, maar zal tot die tijd toch iets aan haar conditie moeten doen. Ondanks het feit dat het carnavals kostuum vele kilo's zwaar is zal ze deze dag vele uren moeten blijven dansen, wuiven en lachen. De zeer gelukkige maar uitgeputte winna- res beloofde de jury zich optimaal voor te bereiden op haar belangrij- ke taak. Harry Mulder SCHIEDAM - Het afgelopen weekeind heeft hij er weer eens een paar gebakken. En wederom gingen ze als zoete broodjes over de toonbank. Bakker Louis Voile- ring van bakkerij Van der Krogt heeft een winnaar in huis. Een wit met roze gevulde taart, afgemaakt met vers fruit. De bijzondere crea- tie was tijdens het Internationale Taartenconcours, dat zondag 7 juli in Antwerpen werd gehouden, goed voor een eerste prijs en een immense beker. Twee jaar geleden hoorde de bak ker voor het eerst van de wedstrijd. Een kennis uit Belgie attendeerde hem erop en vroeg of het hem mis- schien ook niet eens leuk leek. „Dat liet ik mij natuurlijk niet twee keer zeggen", reageert de bakker enthousiast. „Taarten maken is mijn grote hobby, dat is iets prach- tigs. Al mijn creativiteit kan ik er in kwijt." Zodra er kon worden ingeschreven voor het concours van 1996 was de bakker er dan ook als de kippen bij. Vervolgens toog hij 6 juli naar Antwerpen met in zijn achterhoofd een geweldig idee voor een heerlij- ke taart. Tijdens het concours moest hij zich op vier deelgebie- den bewijzen; die van de slag- room-, mokka-, vruchtentaart en een taart geheel naar eigen idee. Alle punten zouden vervolgens bij elkaar worden opgeteld, waarna de bakker met de hoogste score zich winnaar van het Taartenconcours mocht noemen. Vollering kwam als winnaar uit de bus. Met ruime voldoendes voor de drie 'gewone' taarten en een dikke acht-en-half voor zijn taart naar eigen idee. Hiermee onder- scheidde hij zich van zo'n 59 ande- re bakkers, die onder andere af- komstig waren uit Engeland. Duitsland en Belgie. De dag na de imponerende over- winning was de Schiedamse bak ker alweer gewoon in zijn bakkerij aan het Broersveld te vinden. Het enige dat nog aan de wedstrijd her- innerde was de geweldige beker en natuurlijk de winnende taart. Want die is Vollering sinds die tijd met- een maar in zijn assortiment op gaan nemen. De eerste readies van klanten waren zeker zo lovend als die van de jury. De taart was in 'no-time' uitverkocht. „Iedereen smulde ervan. En eerlijk gezegd moet ik bekennen dat ik nog nooit eerder zo iets lekkers heb klaarge- maakt. En dat zegt best wat. Van alles zit er net genoeg in. en alles natuurlijk kakelvers. Het begint al met de bodem, een zachte vlaaien- bodem, dan de aardbeien met slag- Louis Vollerin van Bakkerij v.d. Krogt met prijswinnende taarten gaat hij het weekeind van vrijdag 19 en zaterdag 20 juli extra voor- delig de deur uit. In plaats van fl.9,95 betaalt men dan slechts fl.6,95 voor een taart waaruit zo'n acht tot tien punten kunnen wor den gesneden. Vollering waar- room en slagroomsoesjes met aardbe'ienbavaroise. Het verse fruit maakt het helemaal af", legt de bakker uit. Om nog meer klanten te laten smullen van zijn 'St. Louis-taart', zoals hij meteen maar is gedoopt. imposante beker. schuwt echter dat men er wel snel bij moet zijn, want op is echt op. ,,Ik bak er weliswaar aardig wat, maar dat had ik het afgelopen weekeind, tijdens mijn try-out, ook. En toen waren ze allemaal binnen een uur weg." SCHIEDAM - Hoe wel Warner Bros. Movie World pas op 30 juni- van dit jaar werd geopend, blijkt het nu al heel wat Nederlandse fans te hebben. Dat werd de mede- werkers van Brooks reisburo al snel duidelijk toen de inzendingen van hun prijsvraag, met als thema dit nieuwe attraktiepark in Duits land, binnen bleven stromen. Twee vragen moesten er worden beant- woord. En met een beetje zoeken en rondneuzen in het reisburo bleek dat voor de meesten geen al te moeilijke opgave. Tijdens 'de prijsuitreiking, die zaterdag 6 juli plaatsvond. had Brooks er maar meteen een gezellige middag van gemaakt. Koffie en thee stonden klaar en zelfs een lekker stukje taart ontbrak niet. Maar tenslotte draaide het natuurlijk allemaal om de prijzen. De eerste prijs, een reis- cheque ter waarde van fl.250,-, ging naar mevrouw S. Scholte uit Schiedam. Mpvrouw K. Engering won de tweede prijs en mag daar- om binnenkort een busreis gaan maken voor twee personen naar Movie World, inclusief entree. Een Feest bij Brooks tijdens de uitreiking van de prijzen. derde prijs was weggelegd voor S. de Kaper. Deze bestaat uit een mi ni-cruise. Vrijwel alle prijswinnaars hebben hun reis inmiddels al geboekt. Overigens lopen alle boekingen bij Brooks momenteel als een trein. Handig is dat het reisburo momen teel de beschikking heeft over een speciale aanbiedingenbank. Brooks and Go, waarin aanbiedin- gen, inclusief beschikbaarheid, meteen zijn af te lezen. Uniek in de reiswereld dus. Temeer daar vele aanbiedingen speciaal en alleen voor Brooks gemaakt zijn. -X H* pJ r j r11 ^7. (TGeJLr^^/Lra u -fife VLAARDINGEN - Carlo van den Bergh van triathlonvereniging Rijnmond behaalde zondag 14 juli een vijfde plaats tijdens een tri athlon over de korte afstand in Leiden. De wedstrijd maakte deel uit van het Casema-circuit. In deze Zuid-Hollandse wedstrijden-cyclus die vorig jaar door Van den Bergh werd gewonnen, heeft de Rotter- dammer nog twee kansen om zich op deze mindere uitslag te revan- cheren en zodoende toch zijn prestatie van 1995 te prolongeren. De eerste kans daarvoor doet zich voor op 25 augustus in Delft. Vervol gens vindt de afsluitende wedstrijd van de cyclus plaats op 8 Sep tember in Wassenaar. Carlo van den Bergh legde de 1500 meter zwemmen, de 40 kilome ter fietsen en de 10 kilometer hardlopen af in 2 uur, 2 minuten en 37 seconden. Met die tijd bleef hij teamgenoten Miquel van Tongeren, zevende, en Schiedammer Richard de Groot, elfde, voor. SCHIEDAM - Zwemster Brenda van der Lans blijft in het buiten- water haar goede vorm etaleren. In Leiderdorp zwom de 15-jarige Schiedamse naar een tweede plaats op het onderdeel 2 kilometer vrije slag. Daarmee liet zij VZC-coryfee Karin Stein die op hetzelf- de onderdeel vierde werd, haar hielen zien. De Vlaardingse schoolslag-specialist Karin Stein had tijdens het zwemevenement in Leiderdorp echter ook al deelgenomen aan het onderdeel 2 kilometer schoolslag. Zij won deze lange baan-afstand met de voor haar gebruikelijke overmacht. SCHIEDAM - De Schiedamse voetbalverenigng SMC begint 11 augustus met een oefenreeks die de kersverse eerste klasser.lang- zaam moet laten toe groeien naar een vorm die nodig is om ook op dat niveau een volwaardig balletje te kunnen meespelen. Trainer Paul de Roos heeft daartoe in de tweede helft van augustus voor zijn manschappen een overvol programma samengesteld. Het oefenpro- gramma van zondagclub SMC oogt als volgt: zondag 11 augustus Internos-SMC, donderdag 15 augustus Dubbeldam-SMC, zaterdag 17 augustus DEVJO-SMC, dinsdag 20 augustus de eerste bekerron- de, donderdag 22 augustus en zondag 25 augustus een toernooi bij Westlandia met onder meer Naaldwijk en Verburch, dinsdag 27 au gustus de tweede bekeiTonde en zondag 1 September de derde be- kerronde. SCHIEDAM - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Waterweg-gebied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc. te sturen naar de sportredactie van Maaspost. Het enig juiste adres daarvoor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 4731589. VLAARDINGEN - Gyselle Kor- pel heeft binnen de Vlaardingse honk- en softbalvereniging Holy voor een kleine stunt gezorgd. Als trainer-coach van het eerste da- mes-softbalteam heeft zij voor haar pupillen een bijzondere oe- fenwedstrijd geregeld tegen het Amerikaanse college-team. De Amerikaanse dames combineren in Nederland een vakantie met een oefenreeks tegen hoofdzakelijk softbalteams die uitkomen in de landelijke hoofdklasse. De regio- nale eerste klasser sc Holy maakt hierop maandag 22 juli een verras- sende uitzondering. Deze uitzonderingspositie is te danken aan het sportieve verleden van Korpel en stamt uit de tijd dat zij nog uitkwam voor het Neder landse softbalteam.-Zij heeft uit die periode de contacten over gehou den die nu hebben geleid tot het opvallende bezoek van de Ameri- kanen aan het Holy-sportcomplex. Gyselle Korpel die haar trainer- schap binnen sc Holy combineert met spelen in het eerste softbal- Het softbalteam van sc Holy rust even uit. team van honk- en softbalvereni ging Schiedam, zal bij wijze van uitzondering haar eigen team ver- sterken door zelf ook als speelster het veld aan de Zwaluwenlaan 480 in Vlaardingen te betreden. De Holy-dames die hun zomerstop voor deze tamelijk unieke gebeur- tenis hebben onderbroken, begin- nen de vriendschappelijke wed strijd op 22 juli om 19.00 uur. Honk- en softballiefhebbers zijn welkom om deze leerzame avond met de Vlaardingse softbalsters mee te beleven. REGIO - De Olympische Spelen in Atlanta worden vrijdagnacht met een traditioneel grootse ceremonie geopend. Tussen de duizenden deelnemers bevindt zich een vier- tal sporters die hun thuisbasis heb ben in de Waterweg-regio. Judoka Mark Huizinga en zwemmers Wil- ma van Hofwegen, Brenda Starink en Stefan Aartsen zullen na deze opening niet lang in spanning zit- ten alvorens zij hun kunnen op het Olympische podium ten toon mo- gen spreiden. Het hele Waterweg- kwartet komt namelijk al in de eer ste week in actie. De Vlaardingse Huizinga geldt maandag 22 juli als een van de me- daille-kandidaten in het toernooi voor judoka's tot 86 kilogram. Op 22 juli zal hij vanaf 15.30 uur (Ne derlandse tijd) een plaats proberen te veroveren voor de finale. Als dat lukt zal de technisch en tactisch be- gaafde judoka 's avonds om 21.00 uur opnieuw in actie komen om te proberen het goud mee naar Vlaar dingen te nemen. Op dezelfde dag komen ook VZC- ers Wilma van Hofwegen en Ste fan Aartsen op het startblok. Vlaar- dinger Aartsen zwemt vanaf 16.05 uur zijn serie op de 200 meter vlin-. derslag. Wilma van Hofwegen zwemt vervolgens mee in de Ne derlandse ploeg van de 4x100 me ter vrijeslag-estafette. Een finale- plaats lijkt voor Aartsen het hoogst haalbare. Voor Van Hofwegen en de rest van de ploeg lijkt die finale- plaats een 'must'. Bij een goede vorm van de dag zijn er namelijk zelfs medaillekansen voor de Schiedamse. De zwemfinales wor den s nachts verzwommen vanaf 1.30 uur. Woensdag 24 juli vanaf 16.05 uur komt Stefan Aartsen opnieuw in actie. Ditmaal start hij op de 100 meter vlinderslag. Aansluitend vindt ook de voorronde van de 4x100 meter wisselslag-estafette plaats. Daarin zwemmen Brenda Starink en Wilma van Hofwegen respectievelijk op de rugslag en op de vlinderslag. Het doel van de VZC-ers is een plaats in de finale die 's nachts om 1.30 uur op het programma staat. Stefan Aartsen sluit de Olym pische deelname van de Water- wegploeg op vrijdag 26 juli af met een 100 meter vlinderslag in dienst van de nationale wisselslag-esta- fetteploeg. De series worden die dag gezwommen vanaf 16.05 uur en de finales vanaf 1.30 uur. Ge- zien de blessure-problemen van de schoolslagzwemmer uit dit kwartet lijkt een finaleplaats op voorhand echter niet waarschijnlijk. VOETBAL - De Vlaardingse voetbalvereniging Deltasport hervat op maandag 22 juli de trainingen. Onder leiding van trainer Ton Pattinama die graag vroeg met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen begint, zal de selectie van Deltasport tevens een lange reeks oefenwedstrijden afwer- ken. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: dinsdag 30 juli Deltasport - HVO, zaterdag 3 augustus Deltasport-DEVJO, zaterdag 10 augustus Del- tasport-Honselersdijk, dinsdag 13 augustus en zaterdag 17 augustus een toernooi bij Lyra, dinsdag 20 augustus de eerste bekerronde, zaterdag 24 augustus Deltasport-VVGZ en dinsdag 27 augustus de tweede bekerron de. De spelersgroep die het komende seizoen te maken krijgt met, voor Delta sport onbekende, Haagse en Westlandse teams en met de regiogenoten HVO en HBSS, gaat vervolgens voor aanvang van de competitie van vrij dag 30 augustus tot zondag 1 September op Texel in trainingskamp. Op zaterdag 31 augustus wordt daar de laatste oefenwedstrijd gespeeld tegen De Koog. VOETBAL - De Vlaardingse voetbalvereniging TSB organiseert van 5 tot 29 augustus het eerste Vlaardingse beach-voetvolleytoernooi. Voor dit toernooi wordt inmiddels in het Shell-sportpark De Vijfsluizen een im mense zandbak aangelegd ter grootte van een voetvolleybalveld. Het toer nooi staat open voor senioren- en junioren-tweetallen van alle voetbalver- enigingen in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. De deelna me is gratis. De beste drie teams van het toernooi dat in de avonduren wordt gespeeld, kunnen rekenen op een mooie geldprijs. Supporters en andere geinteres- seerden in deze relatief nieuwe tak van sport kunnen de verrichtingen van de balkunstenaars op het sportpark aan de Mr L. A. Kesperweg 45 in Vlaardingen gratis volgen. Voor extra inlichtingen kan gebeld worden met organisatoren Mari Plomp, (010)4745566, en Martien Brussen, (010) 4741170. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam .(i.v.m. eontrole bezorging) TO 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5