Patientenvoorlichtingscentrum in Schieland schot in de roos Frankeland opent eigen zwembad A Laatste week!! MaasposT m J Fteriijk Slagroom- taartje Nu 9 MaasposT KORT Thuiszorg zet extra geld in voor Alphahulp Bouman en Trendhopper maken schoon schip MaasposT Amivedi Goede voorlichting vermindertangst «asr" 20% extra korting op alle afprijzingen BOUMAN k Hi©. KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Iedere pati ent heeft recht op volledige informatie over alles wat er met zijn ziekte of aandoe- ning samenhangt. Dit recht, verankerd in de Wet op de Geneeskundige Behande- lingsovereenkomst (WG- BO), houdt in dat het zie kenhuis de patient in begrij- pelijke taal uitlegt wat de ri- sico's van een bepaalde be- handeling zijn, welke medi- cijnbijwerkingen er kunnen optreden en of een andere behandeling mogelijk is. Bel ar Bestel1222 Dienst Gemeentelijke Belastingen SCHIEDAM - De Schiedamse band Threnody is zaterdag 3 augustus in nieuwe bezetting te zien en te horen in cafe Po dium aan de Lange Haven. Bij dit optreden zal de band nage- noeg alle nieuwe nummers van de komende derde CD, getiteld Threnody, spelen. Vier dagen later zal de band vertrekken naar Duitsland voor de opname van deze CD. Volksdansen Jongleren Huidverzorging Busreis Summerfair Playback Koffie-inloop Contactmiddag Erker Bridge Boeken Concert Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstad en wijk Woensdag 24 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, 'geen dienst (zie Magnalia Dei). Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, onbe- kend. Huize Thomas, Griekse- straat. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.J.M. Hoogendijk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Couvee. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. H. Ommering. Be thelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver heul. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Bakho- ven. St. Martinuskerk, W. An- driessenlaan. Aanvang: 09.30 uur, geen dienst (zie Ark/Dorpskerk). Schieland Ziekenhuis j Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, pastor G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, drs. D.A. Snijder. Grote Kerk, Lange Kerk straat. Aanvang: 17.00 uur, onbe- kend. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Zondag 09.30 uur: dr. C.P. Kleingeld, 16.30 uur: br. H.P. Kool. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: gezon- gen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en 1 O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor H.H.D), 11.00 uur: eucharistievie- jring. Celebrant en predikant: pas- toor P.M. '\iismans. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur eucharistieviering (parochievie- ring). Zondag 09.15 uur eucharis tieviering (huisviering). V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.D. Wuister. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren. En brengt vinder en verliezer met elkaar in con tact, tel. 010 - 471 18 57 Gevonden: 8-7 Cyp grijs tijgertje, vrouw, 12 jr. 8-7 Rood witte pers gecast. 9-7 Licht grijs cyper, v?, rode neus bek vlekken rug, wit te voetjes, 6 mnd. 11-7 Hond reu soort spaniel, rood zwart wit pootje, leef- tijd? 12-7 3 jr, schildpadpoes, rood' kinnetje, oude wond aan zij. 16-7 Tijgertje, witte bef, zw neus, roze vl. B witte koont- jes, 1 jr, vrouwtje ongesterili- seerd. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur In eerste instantie is het de taak van de arts en verpleegkundige om de patient hierover in te lich- ten. Toch blijkt dat veel patienten behoefte hebben aan nadere in formatie. Het Schieland Zieken huis heeft hiervoor in 1994 een patientenvoorlichingscentrum in het leven geroepen. Vrijwilligers geven hier informatie over ziek- tes als CARA en borstkanker, rechten van de patient en de dage- lijkse gang van zaken in het Schieland Ziekenhuis. „Maar het blijft aanvullende informatie", benadrukt coordinator patienten- voorlichting Xans Rodenburg. „Het centrum zal nooit de voor- lichtende taak van de arts overne- men." Het is overduidelijk vakantietijd in het Schieland Ziekenhuis. Van de tien vrijwilligers die normaal gesproken in toerbeurt het patien tenvoorlichtingscentrum beman- nen, zijn er deze week slechts drie beschikbaar. De rest ligt aan het strand. „Ach, met een beetje schipperen komen we er wel", zegt Rodenburg. Hij bevindt zich toch al in een luxepositie. Roden burg: „Het is een redelijk vaste club. Een groot gedeelte van de vrijwilligers werkt hier al ander- half jaar." Andere ziekenhuizen hebben daarentegen te kampen met een groot verloop onder hun vrijwilligers. Hoe krijg je het voor elkaar?, vragen zijn colle- ga's zich verwonderd af. Roden burg: „Ik laat ze veel doen, geef ze verantwoordelijkheid. Dat ver- trouwen moet je geven, dat ver- sterkt de motivatie alleen maar. Sommige ziekenhuizen zijn wat huiverig om hun vrijwilligers fol ders en zo te laten bestellen, uit angst dat ze boven het budget gaan." Ten onrechte, meent de coordinator: ,,Ze zijn in dat op- zicht zuiniger dan ik." VftAAS HET GRATIS AAN BE SAU£! j Patien ten voorlichting zal nooit de voorlichtende taak van de arts overnemen", aldus Xans Rodenburg. Toen Rodenburg een aanta) jaren geleden door het Schieland Zie kenhuis werd aangenomen, was er van een duidelijk voorlich- tingsbeleid nog geen sprake. In de folderrekken van de verschil- lende afdelingen lagen folders en ordinair reclamemateriaal broe- derlijk naast elkaar. Het kwam ook voor dat de folders veroude'rd waren, terwijl het verder niet dui delijk was wie de voorraad op peil moest houden. Bovendien had elke afdeling een eigen voor- lichtingsbeleid, waardoor de kwaliteit behoorlijk uiteenliep. „Nu verloopt dat gestroomlijn- der. De voorlichting in het Schie land Ziekenhuis is enorm verbe- terd, maar het is een langzaam proces. Dat verbaast me wel", stelt Rodenburg. De folders wor- den nu allemaal in dezelfde lay out en schrijfstijl opgesteld. Met de computer kunnen specialist en verpleegkundige in een paar tel- len zien welke titels het patienten voorlichtingscentrum in huis heeft. Verder heeft elke afdeling een contactpersoon patienten- voorlichting waardoor Roden burg een beeld heeft van wat er zich in het ziekenhuis afspeelt. Dankzij dit netwerk kunnen knel- punten eerder en beter worden gesignaleerd. ,,Maar hoe het er in de speekkamer daadwerkelijk aan toegaat, dat weet ik niet. Daar ben ik normaal gesproken niet bij", geeft Rodenburg toe. Soms krijgt hij van een specialist het verzoek om bij een gesprek met een pati ent aanwezig te zijn. Maar een dergelijk verzoek is eerder uit- zondering dan regel. Specialisten hebben toch een zekere schroom om pottekijkers in de spreekka- mer toe te laten. ,,Ip de artsenop- leiding werd in het verleden min der aandacht besteed aan de ge- spreksvaardigheden", verklaart Rodenburg. „Gelukkig wordt daar nu op de universiteit meer aandacht aan geschonken. Goede voorlichting werkt angstreduce- rend. Van mij mogen ze op de op- leidingen hiervoor meer tijd vrij- maken. Voorlichting is nog teveel een sluitpost." De tien vrijwilligers van het pati entenvoorlichtingscentrum spe- len in het Schieland Ziekenhuis een grote rol. Zij vullen het voor- lichtingsmateriaal bij, nemen me- dische televisieprogramma's op, zorgen ervoor dat de bestanden up to date worden gehouden en lenen de boeken en videobanden uit. Een andere belangrijke taak is volgens de coordinator het op- vangen van patienten: ..Die vang- netfunctie is voor de vrijwilligers geen officiele taak, maar soms verzorgen ze de eerste opvang van mensen die net slecht nieuws hebben gekregen. Dat zijn vaak mensen die in hun eentje naar het ziekenhuis zijn gekomen en hun verhaal aan iemand kwijt willen. Ik kom wel drie, vier keer per dag even kijken hoe het gaat. Want je moet daarbij een zekere afstand houden. Dat is niet alleen goed voor de vrijwilliger, maar ook voor de patient." Allochtonen maken nog geen deel uit van het vrijwilligersteam. Wel zijn al veel folders in het Turks vertaald. Een vooruitgang is de Tolkentelefoon. Via de luid- sprekerfunctie van de telefoon kan een tolk de informatie voor de patient vertalen. Over de reden van deze vernieuwing kan Ro denburg kort zijn: ,.Het kwam te vaak voor dat een kind voor zijn ouders moest tolken. Dan weet je nooit zeker of de informatie wel juist is overgekomen. Verder voorkom je daarmee de onge- makkelijke situatie dat een zoon zijn moeder over gynaecologi- sche problemen moet informe- ren." Het Schieland Ziekenhuis doet ook aan publieksvoorlichting. In samenwerking met onder andere het Holy Ziekenhuis wordt om de week 'Gezonderwijs' in de Maas- post gepubliceerd. Gezonderwijs geeft informatie over gezond- heidsthema's als borstkanker. Verder kan vanaf September via de Digitale Stad Vlaardingen/ Schiedam het ziekenhuis worden bezocht. Het is Rodenburg's grootste wens om de vrijwilligers in de toe- komstte professionaliseren. ,,Met betaalde krachten kan je toch iets meer doen. Van vrijwilligers mag je immers niet alles verwachten. Maar over zijn eigen vrijwilligers heeft Rodenburg in ieder geval niets te klagen. Stuk voor stuk le- veren zij goed werk af. „Laatst kwam iemand met een doos ge- bak langs, omdat hij zo goed door hen was opgevangen. Het voor- lichtingscentrum is echt een schot in de roos." Het patientenvoorlichtingscen trum is telefonisch bereikbaar onder nummer 473 3733. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Terwijl topsporters uit de hele wereld zich in Atlanta uit de naad zweten, heeft in Schiedam een minder opvallend, maar voor veel mensen minstens zo belangrijk, sportief festijn plaatsgevonden. De bewoners en medewerkers van Frankeland, de Havenbogen en de Liduinahof hebben namelijk hun eigen zwem bad - met fitnesscentrum en zonne- bank - in gebruik genomen. Hier- mee laat Frankeland wederom zien dat 'alles kan, als je maar een goed plan hebt' Frankeland is niet zomaar een woon-, zorg- en dienstencentrum. Patienten, bewoners en bezoekers zijn allemaal klanten. die net als in het zakenleven als koning moeten worden behandeld. Althans, daar streven de directie, het personeel en de vele vrijwilligers naar. En niet onopgemerkt. Het WoonZorg- Kwaliteitslabel, dat Frankeland op 26 juli in ontvangst mag nemen, is de bekroning. Een onafhankelijke commissie van deskundigen heeft eerst op basis van papieren infor matie bekeken wat het huis aan zijn kwaliteit doet en is vervolgens drie dagen komen snuffelen in Frankeland en met bewoners en personeel komen praten. ,,Om te weten wat de bewoners willen, moet je goed luisteren", vindt Ben de Koning, directeur beheer. „Zo ontstaan de gekste projecten." Dat in Frankeland meer mogelijk is De champagne werd midden in dan in veel andere verzorgingshui- zen, heeft te maken met de menta- liteit. ,,Wij gaan ervan uit dat alles kan, als je er maar een goed plan voor hebt", stelt De Koning. Het beste voorbeeld hiervan is het zwembad dat afgelopen maandag. het zwembad ontkurkt. 22 juli, door de oudste bewoner van Frankeland in gebruik werd genomen. Terwijl het plan lange tijd vooral readies van ongeloof en hilariteit opriep -allerlei zwemba- den moeten sluiten vanwege de ho- ge kosten en jullie gaan er een bouwen?' - ging de organisatie ei- genwijs aan de slag. „Het is ook maar goed dat we van te voren nog niet wisten welke problemen we allemaal zouden tegenkomen, an- ders hadden we het waarschijnlijk niet gedaan. En dat zou hartstikke Hi A.s. vrijdag er 2aterdag (6 a 8 personen) van 12,95 BAKKERIJ C Broersveld 149 - Schiedam Tel. 4266828 Strand Duin (HvH) Stadsdriehoek CS Kwartier Nieuwe Werk Dykzicht Witte Dorp Schiemond 's Gravenland De Esch Het Lage Land Zestienhoven Landzicht Ommoord Terbregge Oosterflank Wielewaal Zuidplein Zuiderpark Oud IJsselmonde Groot IJsselmonde Hoogvliet-Noord Met ingang van 26 juli 1996 zal de DGB iedere maand 50.000 a 60.000 aanslagen Onroerende-zaakbelastingen (OZB) 1996 versturen. Hiernaast staan de buurten welke in juli de aan- slag OZB 1996 krijgen. Informatie Daarvoor kunt u bellen met of schrijven naar de Dienst Gemeentelijke Belastingen, Afdeling Onroerende-zaakbelastingen, Postbus 272, 3000 DJ Rotterdam, telefoon: 413 91 40. U kunt ook langskomen. De publieksbalie aan het Hofplein 55 is elke werk- dag geopend van 8.30 tot 15.30 uur. Infobalie Hofplein 55 jammer zijn", vindt de enthousias- te directeur. Bij het zwembad zijn tevens een fitnesscentrum met zonnebanken en een bar met terras gebouwd en het is de bedoeling dat buiten een midgetgolfbaan wordt aangelegd. Bij alles is rekening gehouden met de mogelijke beperkingen van ou- deren. Zo kunnen mensen die moeilijk ter been zijn via een ste- nen trap het water in en over enige tijd is het voor de bewoners van Frankeland mogelijk om binnen- door van het ene gebouw naar het andere te wandelen. Overigens is aan de inrichting niet af te lezen dat het zwembad vooral voor ou- deren is gebouwd. De warme oker- gele en groen-blauwe kleuren in combinatie met de rotan zitjes roe- pen eerder visioenen op van een zonnig vakantieoord, dan van een verzorgingshuis. Personeel en kleinkinderen zullen zich er ook op hun gemak voelen. Iedere dag is namelijk minstens een uur voor het personeel gereserveerd en op zon dag kunnen de bewoners met hun kleinkinderen het water in. „Voor kleinkinderen is het vaak heel ver- velend om op zondag verplicht naar opa en oma te moeten, maar als ze hun zwembroek mee kunnen nemen, zal het een stuk leuker zijn", verwacht de directeur. Maar bovenal is het zwembad - in Euro- pa het eerste dat door een verzor gingshuis is gebouwd - bedoeld voor de bewoners van Frankeland, van de aanleunwoningen (de Li duinahof) en van de nog maar kort geleden opgeleverde Havenbogen. De 101 woningen van De Haven bogen zijn van de woningbouw- vereniging, maar sommige bewo ners hebben daarnaast een zorg- contract met Frankeland. Op deze manier kunnen ze zo lang mogelijk thuis blijven wonen. Met de realisatie van het zwembad is overigens niet gelijktijdig de in- spiratiebro'n leeggeraakt. Ideeen blijven opborrelen. De komende tijd zal gewerkt worden aan het plan om in het Liduinapaviljoen het eerste verpleeghuis te bouwen met alleen maar eenpersoonska- mers. Omdat Frankeland zelf geen verpleeghuis is, worden de dertig kamers een dependance van het Vlaardingse verpleeghuis Het Zonnehuis. SCHIEDAM - In dienstencentrum de Woudhoek kan vrijdag 26 juli een kijkje worden genomen bij het volksdansen. De lessen worden tussen 10.00 en 11.30 uur gegeven en de toegang bedraagt fl.2,-. SCHIEDAM - Meer dan alleen maar ballen in de lucht gooien, dat is jongleren. Iedereen vanaf 24 jaar krijgt in de maand augustus de kans hieraan mee te doen in het Ju- lianapark. De lessen worden ver- zorgd door dans- en bewegingsdo- cente Roos Crama en duren van 18.30 tot 19.30 uur. De kosten zijn fl.20,- per les en fl.50,- voor drie lessen. Er wordt verzameld in de Tielman Oemstraat 16a. Voor meer info: 4267702. SCHIEDAM - Onder deskundige leiding van een schoonheidsspe- cialiste kunnen ouderen zich laten inleiden in de wereld die 'huidver zorging' heet. In dienstencentrum de Woudhoek wordt de cursus ge geven op woensdag 31 juli tussen 14.00 en 15.30 uur. Kosten zijn vijf gulden, inclusief materiaal. SCHIEDAM - Een leuke en infor- matieve tocht door oude en nieuwe gedeelten van Rotterdam wordt woensdag 14 augustus georgani- seerd door Ouderenwerk Schiedam. De reis duurt van 13.00 tot 17.00 uur en kost fl. 18,50 per persoon (inclusief koffie en gebak) Opgeven kan bij dienstencentrum de Woudhoek voor 9 augustus. Er is plaats voor 45 personen. SCHIEDAM - Elke zaterdag in de maand juli wordt er door de Oud- Katholieke Kerk een summerfair georganiseerd aan de Dam 30. De ze is open van 11.00 tot 15.00 uur. De opbrengsten zijn bestemd voor de oecumenische hulpaktie 'Kinderen in de knel'. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland organiseert op donder- dag 1 augustus om 14.00 uur een (voorronde van een) playback- show. Kinderen van 5 t/m 14 jaar kunnen zich hiervoor inschrijven voor 26 juli bij Buurthuis Nieuw land, of bij extramarkt Ganesh. De finale wordt gehouden op 31 au gustus tijdens het Nieuwland Na- zomer Festival. SCHIEDAM - Bij de SVO aan het Broersveld gaat de koffie-inloop op vrijdagochtend tijdens de zo- mermaanden door. Helaas is er ge- durende de vakantieperiode geen kinderopvang. Wel mogen ze wor den meegenomen. De inloop op de woensdagochtend is gedurende de maanden juli en augustus gesloten. SCHIEDAM - Een contactmiddag wordt zondag 28 juli gehouden in dienstencentrum De 4 Molens. De ze duurt van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De Erker organi seert speciale zomeraktiviteiten voor de thuisblijvers. Kinderen kunnen donderdag 25 juli buiten( tekenen in het Julianapark. Om 10.30 uur komen zij bijeen in De Erker en om 12.30 uur zijn ze weer terug voor de lunch. De kosten, incl. lunch, zijn 15 gulden. Aan- melden bij A. van der Klink, tel. 4733288. Ook donderdag 1 augus tus wordt er buiten getekend. Voor het uitvoeren van de vele kinderak- tiviteiten tijdens de zomer kan De Erker veel vrijwillige medewer- kers gebruiken. Belangstellenden kunnen bellen met: 4267767. SCHIEDAM - Bridgevereniging Brandersstad organiseert in samen werking met de Schiedamse bridgeverenigingen een groot zo- mertoernooi in de maanden juli en augustus. Elke maandag-, donder dag- en vrijdagavond wordt er ge- speeld in aparte lijnen. Er zijn prij- zen en meesterpunten te verdienen. Daarbij kan men zich ook plaatsen voor de finale. De speelavonden beginnen om 20.00 uur en het adres is Boterstraat 6. Meer info: 4736466. SCHIEDAM - Dienstencentrum De 4 Molens zal tijdens haar Open Dag, op 27 augustus, een boeken- verkoop houden. De opbrengstl hiervan komt ten goede aan de res- tauratie van De Walvisch. Wie boeken over heeft wordt verzocht deze bij het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan te brengen. Voor meer info kan men tussen 09.00 en 12.00 uur en 13.00 en 16.00 uur bellen naar 4705500. Op deze tijden kan er ook worden in- geleverd. SCHIEDAM - De organist Roy Kroezen geeft zaterdag 27 juli een concert op het hoofdorgel van de Grote Kerk. Kroezen is organist in Hilversum en Hoogland en beiaar- dier in Huissen. Zijn programma bestaat naast engelse composities uit werken van Bach, Weckmann en Brandts. De toegang is vrij en het concert begint om 15.00 uur. WATERWEG - Thuiszorg Nieu we Waterweg-Noord heeft beslo- ten extra geld in te zetten voor cli- enten die wachten op Alphahulp. Dit besluit is genomen vooruitlo- pend op overheidsbeslissingen over de verdeling van een extra 30 miljoen gulden die ter beschikking is gesteld voor de Nederlandse thuiszorg. Op dit moment wachten er in het Waterweggebied 134 mensen op Alphahulp. Het is de bedoeling dat met het extra geld 250 uur meer Alphahulp per week wordt ingezet. Eind april werd Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord geconfronteerd met een sterk toenemende vraag naar thuiszorg. Omdat het niet lan- ger mogelijk was om direct aan al le zorgvragen te voldoen, werd per I mei een wachtlijsten ingesteld voor Verzorging/Verpleging, Huishoudelijke Zorg en Alpha hulp. Veel thuiszorgorganisaties kampen overigens met problemen en kunnen niet aan de vraag vol doen. In de afgelopen maanden werd dan ook veel druk uitgeoe- fend op de politiek om extra finan- ciele middelen beschikbaar te stel- len. Minister Borst en Staatssecre- taris Terpstra zegden daarop in het debat over de thuiszorg, dat op maandag 10 juni plaatsvond, een extra bedrag van 30 miljoen toe. Ongeveereen procent van het jaar- lijks budget voor de thuiszorg. Het Ministerie van Volksgezond- heid, Welzijn en Sport zal zelf het extra geld verdelen. Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord gaat er echter van uit dat zij hiervan een evenredig deel ontvangt. Daarom heeft de organisatie besloten een 'voorschot' te nemen en geld in te zetten op de plekken waar de nood het hoogst is: de Alphahulp. Er is al gestart met het inzetten van hulp voor clienten op de wachtlijst. Door de vakantieperiode zijn er echter onvoldoende mensen be schikbaar. Hierdoor zal pas begin September een deel van de klanten daadwerkelijk geholpen zijn. MEUBELEN IICMNUP IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 21 11 Openingstijden: maandag 13.00 -17.30 uur, dinsdag t/m donderdag 10.00 -17.30; vrijdag 10.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 17.00 uur 300 gratis parkeerplaatsen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3