Sport flits en Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... A, Parade van paard-en-wagens strijkt neer in Maassluis Historische vereniging op internet Aanzoek voor Van Hofwegen Oud papier korfballers Sportnieuws Wilma van Hofwegen net buiten de prijzen BON Trekpaardenparade van Brusse! naar Amsterdam REGIO - Mark Huizinga heeft in Atlanta de hoogge- spannen verwachtingen waar gemaakt. De Vlaardingse ju doka die dit voorjaar in Den Haag al Europees kampioen werd, legde in het Olym pische judotoernooi in de ca- tegorie tot 86 kilogram be- slag op een bronzen medaille. VZC-zwemmers Wilma van Hofwegen en Stefan Aartsen presteerden in het Olym pische 50-meterbad ook uit- stekend, maar konden in hun discipline geen aanspraak maken op ere-metaal. Van Hofwegen werd samen met de overige drie zwemsters van de 100 meter vrije slag- estafette vierde en Stefan Aartsen zwom in de B-finale van de 200 meter vlinderslag naar een verdienstelijke 13e plaats. Voetbalbestuur houdt eer aan zichzelf Eerste klas voorbereiding Excelsior M Hermes-cricketers over zee Ninjutsu voor kinderen een succes Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. SCHIEDAM - De Histori sche Vereniging Schiedam gaat met zijn tijd mee. Hun interesse voor de geschiede nis van Schiedam heeft in ie der geval de leden van een ad hoc werkgroep niet blind ge maakt voor de nieuwste ont- wikkelingen om informatie te beheren en te verspreiden. Naast de aanschaf van een computersysteem voor het toegankelijk maken van de historische gegevens, heeft de werkgroep besloten deze gegevens openbaar te maken via internet. De Historische Vereniging Schiedam werkt daarbij samen met de Stich- ting Digitale Stad Vlaardin- gen-Schiedam. Jupiter 126 Woensdag 24 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 SCHIEDAM - Voor Wilma van Hofwegen konden de Olympische Spelen in Atlanta bij voorbaat al niet meer stuk. Aan de vooravond van de openingsceremonie werd zij in het Olympisch dorp plotse- ling geconfronteerd met haar vriend en levensgezel Evert van Capelleveen. Nauwelijks bekomen van deze verrassing volgde voor de Schiedamse zwemster een tweede. Van Capelleveen vroeg Van Hofwegen op haar 25e ver- jaardag geheel onverwacht ten hu- welijk. Onder toeziend oog van de gehele Nederlandse zwem-equipe gaf de door emoties owrmande Van Hofwegen haar goedkeuring aan dit plan. Het in de nationale en internationale pers niet onopge- merkt gebleven aanzoek krijgt misschien nog een staartje. Wilma van Hofwegen en Evert van Capel leveen zouden namelijk graag nog tijdens de Olympische Spelen in Atlanta officieel met elkaar in het huwelijksbootje wjllen stappen VLAARDINGEN - De christelijke korfbalvereniging Oranje Nassau blijft ook tijdens de vakantieperio- de zijn clubkas spekken door mid- del van het ophalen van oud papier en lompen. Zaterdag 27 juli staat daartoe van 9.00 uur tot 12.00 uur weer een container opgesteld op het parkeerterrein aan de Dirk de Derdelaan in Vlaardingen. Een vraag voor informatie over de ze oud papier actie of een verzoek tot afhalen van grote hoeveelheden oud papier, kan gericht worden aan de oud papier coordinator van Oranje Nassau Joop van Mourik, (010) 4358889. SCHIEDAM - Sportverenigingen en individuele spotters uit het Wa- terweg-gebied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agen da's, etc. te sturen naar de sportre- dactie van Maaspost. Het enig juis- te adres daarvoor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kan-- toor, gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook fe bereiken via de telefax, (010) 4731589. Bronzen medaille voor judoka Mark Huizinga Het toernooi van de 22-jarige Mark Huizinga begon maandag 22 juli allerminst voortvarend. De lo- ting had uitgewezen dat hij al in de eerste ronde moest uitkomen tegen zijn grootste concurrent en heer- send wereldkampioen Jeon Ki- Young. Na de reglementaire vijf minuten-wedstrijd kon geen van beide judoka's een beslissende voorsprong nemen zodat een be- slissing van de scheidsrechter uit- komst moest bieden. Deze besliste in het voordeel van de Koreaan zo dat Huizinga was aangewezen op de herkansingen om alsnog een medaille te kunnen halen. „De beslissing van de scheidsrech ter was terecht", vertelde Huizin ga na afloop. „In het tweede ge- deelte van de partij had hij steeds het initiatief bij de acties." In de herkansingen greep Huizinga zijn kans. In een vlekkeloze reeks die De Olympische zwemmers van VZC. Wilma van Hofwegen, Stefan Aartsen en Brenda Starink. Mark Huizinga haalde na de Europese titel nu brons op de Spelen. deed denken aan zijn optreden op het EK legde hij achtereenvolgens Abolo Diwole uit Kameroen, Despaigne uit Cuba, Gill uit Cana da en Croitoru uit Roemenie, met louter voile punten, eenvoudig zijn wil op. En mocht hij alsnog het, voor hem op dat moment hoogst haalbare, brons om zijn hals laten hangen. Ki-Young stond in de ca- tegorie tot 86 kilogram uiteindelijk op het hoogste podium zodat Hui zinga slechts verloren had van de nieuwe Olympisch kampioen. Huizinga was achteraf zepr tevre- den met zijn bronzen medaille. „Hij lijkt eigenlijk net goud", grapte hij trots naar de toege- stroomde internationale pers. De Schiedamse vrije slag-zwem- ster Wilma van Hofwegen mocht maandag ook even aan ere-metaal ruiken. In de series behaalde zij met de Nederlandse ploeg op het onderdeel 4x100 meter vrije slag een tweede tijd die voor de finale het beste deed vermoeden. De fi nale bracht echter niet waar Van Hofwegen al een jaar van had ge- droomd. In de finale, moest Neder- land naast Amerika nu ook China en Duitsland vpor zich dulden waardoor een vierde plaats hun deel werd. „We hebben heel goed gezwom- men, het maximale geprobeerd en het Nederlands record scherper ge- steld", vertelde Van Hofwegen na de zeer sterke wedstrijd van de Ne derlandse vrouwen. ,,En toch ben ik een beetje teleurgesteld dat we geen medaille hebben gehaald." Een medaille leek vooraf al niet haalbaar voor Stefan Aartsen die maandag deelnam aan de 200 me ter vlinderslag. Zijn uitgangspunt was een plaats bij de beste acht en verbetering van het Nederlands re cord van Frank Drost, 1 minuut en 59,78 seconden. Beide doelen kon hij uiteindelijk niet bereiken, waar door hij zichtbaar zijn teleurstel- ling verbeet. Toch had Aartsen ei genlijk geen reden tot klagen want hij stelde zijn persoonlijke best-tijd scherper en klasseerde zich bij de beste 13 zwemmers van de wereld. Voor de VZC-pupillen van trainer Chris Aartsen zijn de Olympische spelen overigens nog niet ten ein- de. Stefan Aartsen kan zichzelf woensdag 24 en vrijdag 26 juli nog revancheren tijdens twee maal een 100 meter vlinderslag. Woensdag zwemt hij deze afstand individueel en vrijdag deel uitmakend van de Nederlandse heren-wisselslagesta- fette. Van Hofwegen komt nog eennraal in actie en wel woensdag 24 juli op een 100 meter vlinder slag in de dames-wisselslagestafet- te. Daarbij komt ook de derde VZC-er, Brenda Starink. in het wa ter. Zij zwemt tijdens dit onderdeel namelijk de 100 meter rugslag. Voor judoka Huizinga zijn de spe len wel ten einde. Hij kan vanaf nu als toeschouwer rustig op de tribu ne genieten van zijn, als goud glimmende, bronzen medaille. NORBERT VERINGMEIER VOETBAL - De Schiedamse voetbalvereniging Hermes DVS moet op zoek naar een nieuw senior-voetbalbestuur. Het huidige bestuur heeft naar aanleiding van een aantal kritische opmerkingen van verschillende leden en de weinig vertrouwen wekkende reactie daarop van het algemeen be stuur, besloten zijn taken neer te leggen. Het conflict spitste zich vooral toe op de kansen (of eigenlijk het uitblijven daarvan) die het authentieke Hermes-talent krijgt om zich in de hoofdmacht van de club in de kijker te spelen. Het verwijt was dat te snel voetballers van buiten gehaald worden om de selectie op sterkte te brengen. Hierdoor kwam vervolgens een soort exodus van de ware Hermes-kisten op gang. Het algemeen bestuur wei- gerde vervolgens inhoudelijk stelling te nemen in het conflict. Zij stelden in een reactie in het clubblad dat het heel goed mogelijk zou kunnen zijn dat de kritiek juist of gedeeltelijk juist zou kunnen zijn maar dat zij zich daar niet over wilden uitlaten. Wel namen zij de gelegenheid te baat om te melden dat nieuw jong bloed in het senior-voetbalbestuur misschien een verfrissende uitwerking zou kunnen hebben op het betreffende afdelings- bestuur. Will van Wijk en Richard de Gier deden in dezelfde reactie na- mens het bestuur vervolgens zelfs een oproep aan mogelijke kandidalen zich te melden. Het voetbalbestuur hield, verbaasd door deze houding van het algemedn bestuur. vervolgens wijselijk de eer aan zichzelf en gaf, met de toezegging de lopende zaken zo goed mogelijk af te handelen. de pijp aan Maarten. VOETBAL - Voetbalvereniging Excelsior Maassluis hervat maandag 29 juli de gezamenlijke trainingen. In conditie gebracht door een speciaal trainingsschema voor de maand juli zullen de spelers na het kampioen- schap in de tweede klasse moeten toewerken naar een vorm die past bij een eerste klasser met ambities. Om dat te bereiken heeft trainer Mak Nijs-, sen een uitgebreide oefenreeks op papier gezet. Excelsior Maassluis zal als voorbereiding op het seizoen 1996-1997 dinsdag 6 augustus spelen te gen Rhoon, zaterdag 10 augustus in het kader van een trainingskamp te gen Quick H, dinsdag 13 augustus tegen Coal, zaterdag 17 augustus tegen Zwart Wit'28, zaterdag 24 augustus tegen Forluna Vlaardingen en zater dag 31 augustus tegen DOTO. Daarnaast zal de trots van Maassluis op dinsdag 20 augustus en woensdag 28 augustus de eerste twee ronden van het bekertoernooi afwerken. CRICKET - De cricketafdeling van de Schiedamse omnivereniging Her mes DVS vaardigt deze zomer twee jeugdspelers af voor de Nederlandse selecties. Bart Schilperoord heeft een uitnodiging gekregen voor een trip met het Nederlands team naar Engeland. Van vrijdag 2 augustus tot don- derdag 22 augustus zal hij daar in het kader van de Lombard World Cup onder meer uitkomen tegen de cricket-toplanden Sri Lanka, Australie, Pa kistan en Zuid-Afrika. Ruud Nijman zal namens Hermes DVS met het Ne derlands C-team afreizen naar het Engelse Somerset. Van maandag 5 au gustus tot vrijdag 9 augustus zal hij daar deelnemen aan een toernooi met de Engelse clubteams Gloucestershire, Cornwall en Devon. VECHTSPORT - De in december 1995 gestarte Ninjutsu-kindergroep van Bujinkan Brian Dojo blijkt een groot succes. In de relatief korte tijd dat de 6 tot 14-jarige jeugd kon kennismaken met de traditionele Japanse zelfverdedigingskunst is de groep explosief gegroeid. Gezien het succes van het initiatief en het enthousiasme bij de deelnemers worden de trainin gen ook na de zomervakantie gegeven en kan er door een ieder weer ge- werkt worden aan de conditie, de lenigheid, de technieken, de onderlinge saamhorigheid en het concentratie-vermogen. Informatie over de lessen die op vrijdagavonden van 18.00*uur tot 19.30 uur worden gegeven in gymzaal De Parkiet in de Parkietstraat in Maassluis, is te verkrijgen bij Martin de Roo, (010) 5927694. NESTLE "S r> MILK Met een simpele druk op de knop tovert de wethouder de pagina van de Historische Vereniging Schiedam op het beeldscherm. zorg en de religie van het Schie damse verleden. In Nederland zijn meerdere histori sche verenigingen via internet te bezoeken. Daarbij blijft het vaak bij een tekstuele uitleg over de ver eniging zelf of een uitgebreide bi- bliograftsche opsomming van te raadplegen documenten over de geschiedenis van die betreffende stad. Een avontuurlijke rondreis zoals de Historische Vereniging Schiedam die voorschotelt is in ie der geval binnen onze landsgren- zen uniek. F. Rosman, leraar aan de TU in Delft, is verantwoordelijk voor de uitvoering van de pagi na's. Rosman die daarmee erva- ring opdeed in zijn professie, ver- baasde de medewerkers van de Di- gitale Stad met de mate van uitwer king van de pagina's. ..Normaal hebben wij er nog veel werk aan om het geschikt te maken voor in ternet, nu kon het er eigenlijk zo op." S. Rosman en S.Louis tekenen voor de verwerking van de inhou- delijke gegevens. Zij konden daar voor teruggrijpen op de inmiddels grote schat aan informatie die de vereniging in zijn bezit heeft of op eenvoudige wijze weet te vinden in het stadsarchief. Wethouder Wieg- man roemde het goede werk van de vereniging maar kon niet nala- ten zijn twijfels over de toeganke- lijkheid en de houdbaarheid van de nieuwste informatiedrager te uiten. Hij was dan ook blij om op de, uit de computer te voorschijn getover- de. uitnodiging sporen van het au thentieke typemachine aan te tref- fen. NORBERT VERINGMEIER Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 wekert vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch fier maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam TO 29 MAASSLUIS - CNN, het Duitse ZDF en 'Van gewest tot gewest': de belangstelling voor de trek- paardenrally is volgens organi- sator Luk Pillen enorm. Ook de enorme hoeveelheid publiek dat op het groots opgezette evene- ment afkomt doet de trotse orga- nisator goed. Vooral de bivak (op het grasveld bij de Konings- hoek) trok vrijdagavond 19 juli veei nieuwsgierigen. Onder het genot van een goedkoop (gespon- sord) biertje kon men daar de 'veelkleurige' paarden en wa- gens bewonderen. Was de bivak in Maassluis een groot succes, de parade door de stad verliep niet geheel vlekkeloos. Zo moest Pillen toegeven dat men- sen ontgoocheld waren omdat de karavaan al een half uur voor de geplande tijd Maassluis bin- nenkwam. Veel mensen kwamen (om even voor 16.00 uur) dan ook helemaal voor niets naar de veer- pont. Pillen: ,,Het had te maken met de bevoorrading en de warm- te". Na een rondrit door het cen trum zou men, volgens afspraak, ook langs biercafe Oporto gaan. Hier werd het bier geschonken van de sponsor van de rally (Palm) en met name daarom was voor de no- dige publiciteit gezorgd. Een vol terras was het resultaat. Cafe-eige- naar Theo Lejeune moest zijn klanten echter teleurstellen toen bleek dat de karavaan de Keuche- niusstraat en Govert van Wijnkade links zou laten liggen: de afspra- ken bleken door de organisatie niet goed te zijn doorgecommuniceerd aan de politie. Palm-directeur Toye beloofde Lejeune daarop om bij een ander groot evenement en- kele wagens naar Maassluis te la ten komen. Zonder enige twijfel was de door- komst van de Trekpaardenrally voor Maassluis natuurlijk ook een groot evenement. Vooral op de bi vak bij de Koningshoek verzamel- de jong en oud zich om de trek- paarden te bewonderen. Jammer- genoeg kon men echter niet echt de paardentent in; aan de buitenkant kon men de trekpaarden alleen van achteren zien. Wat daardoor wel Donderdag 18 juli was het zover. Met een druk op de knop mocht de Schiedamse wethouder A. Wieg- man officieel als eerste de rijkelijk met afbeeldingen gelardeerde tekstpagina's inzien. Voorzitter S. Rosman vertelde bij die gelegen heid dat de Historische Vereniging Schiedam met dit initiatief voeding geeft aan een van de belangrijkste doelstellingen. Namelijk het ver- groten van de interesse voor en de kennis van de geschiedenis van de stad Schiedam. Belangstellenden die 'surfen' naar de pagina met adres http:// www.dsv.n!7histvers krijgen eerst informatie over de opbouw en de activiteiten van de vereniging zelf. Op dezelfde pagina kunnen de be langstellenden ook de keuze ma ken voor een digitate duik in de histografie van Schiedam. Op pro- fessioneel vormgegeven pagina's wordt in beeld en geschrift de his torische kennis van de, in 1975 op- gerichte, vereniging op overzichte- lijke manier en met veel dwarsver- banden gepresenteerd. De lezer die in het bezit is van een computer en een modem en woont in Schiedam en Vlaardingen, in de rest van Nederland en eigenlijk over de hele wereld (mits de Ne derlandse taal machtig) kan zich verdiepen in een chronologische kroniek, de stad en het bestuur, de personen en families, de stedelijke ontwikkeling, de handel en nijver- heid, de cultuur, de gezondheid- extra opviel waren de afgebonden staarten met strik. Volgens een van de verzorgers heeft dit strikje ove rigens geen functie; „Het is typisch Belgisch, voor als ze op prijskamp of wedstrijden gaan." lets 'typisch trekpaards', zo laat de verzorger zien. is de diversiteit aan kleuren. Zo zijn er bijvoorbeeld de witte, de zwarte en de zogenaamde vosse paarden (bruin met witte manen). Tijdens de rally krijgen de paarden overigens dezelfde hoeveelheid voer als normaal: ,,Als ze meer krijgen, zijn ze niet meer te hou- den." Naast de paarden trekken ui- teraard ook de authentieke wagens de aandacht. Zoals de diverse soor- ten bierwagens: de een vervoert beugelflesjes, de ander vaten met 'het lekkere nat'. Een opvallende wagen ('t is net de wagen van Pipo de Clown en Mamalou) is die van 'De zonen Vandergoten'. Nog tot 1970 werd er door dit bedrijf met zulke wagens, aangespannen met paarden, verhuist. Cor Vreugd- enhil uit 's Gravenzande is de be- rijder van een Zuid Hollandse boe- renwagen. „Met kromme distel", benadrukt de Westlandererbij. De ze distel (het punt van de wagen- waaraan de paarden worden aan gespannen) zorgt er voor dat de wagen zeer wendbaar is en makke- lijker uit bijvoorbeeld drassige grond kan worden getrokken. Vreugdenhil laat, zonder paarden, zien hoe dat ongeveer in z'n werk gaat. In een snelle beweging springt hij vervolgens op de bok om ook het remmen voor te doen: een schop met de klomp tegen de kont van het paard. Een van de wagens op de bivak is ingericht als Trekpaarden-mu- seum. Trapje op en je bevind je in een soort eregallerij van Trekpaar den; aan de wanden hangen foto's en gegevens van enige bijzondere exemplaren. Veel paarden blijken overigens dezelfde (productieve) vader te hebben: Jupiter 126. Twee meisjes hebben meer oog voor de foto's; giechelend wijzen ze naar de geslachtsdelen van de hengsten. Verder spreekt het museumpje bij buitenstaanders niet echt aan. Het gaat namelijk om de wagens en vooral om de trekpaarden zelf. Zij zijn als het ware een soort levend monument, stelt organisator Pillen vast. De Vlaamse organisator is blij dat dit monument bij het pu bliek, in Maassluis en de andere plaatsen, blijkt te leven. „Het is verrassend, de sympathie is gewel- dig", aldus Pillen die ook zeer lo- vend is over de samenwerking met politie en gemeenten. Hoewel men Maassluis koos als doorkomst- en bivakplaats om een praktische re den ('het lag op de route'), speelde er voor de organisatie ook iets an- ders mee: .Maassluis was bij de aanvraag meteen ontvankelijk." JOS, VAN NIEROP De stoet met prachtige trekpaarden en dito wagens trok veel bekijks in Maassluis.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5