Sport flitsen Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... W:- w Deelname aan Paralympics is nog onzeker BON Derde plaats Schiedam Overstap naar 5 kilometer Sportnieuws Van kijk- tot doe-boerderij Schiedams voetbal SCHIEDAM - Feike Waque reist op 1 augustus samen met de eveneens voor de Pa ralympics in Atlanta gekwali- ficeerde Schiedammers Wil- lem Noorduin en Jurjen En- gelsman naar Amerika. Alvo- rens zij gaan deelnemen aan de van 15 tot en met 26 au gustus te houden Spelen, zul- len zij samen met de om- vangrijke Nederlandse af- vaardiging op het revalidatie- annex sportcentrum Warm Springs aan de slag gaan met hun specifieke wedstrijd- voorbereiding en proberen te wennen aan de extreme weersomstandigheden die hen in Atlanta te wachten staan. Rolstoelatleet Waque zal, mits hij door de medische keuring komt, op de Para lympics starten op de 800 meter, de 1500 meter en de 5000 meter. inPHWiHi Nieuw elan aan de Zwanensingel Cees van Loon bedankt als voorzitter Kooiman begeleidt ambitieus GTB Schiedamse softbalsters in Jong Oranje Kijken, maar niet aanraken. Dat leek jarenlang de filoso- fie van de kinderboerderij te zijn. Hertjes, varkens en vo- gels veilig opgeborgen achter hoge hekken. Wie had toen kunnen bedenken dat de kin derboerderij nog eens een echte speel-, aai- en ontdek- boerderij zou worden voor de kleintjes. Toch lijkt de om- mezwaai nu bereikt. Als sprekend voorbeeld geldt kinderboerderij 't Hoefblad in het Schiedamse Beatrix- park. Terwijl de aangrenzen- de speeltuin in de loop der ja- ren nauwelijks veranderd is, onderging de kinderboerderij een metamorfose. Daar is in middels van alles te beleven, te leren en te aaien. - _'WS Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 wekeri vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. Hj Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(i.v.m. controte bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 31 juli 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 J SCHIEDAM - De softbalsters van sv hv Schiedam zijn na het eer- ste deel van de competitie in de eerste klasse A als derde geein- digd. Met dertig bijeen geslagen punten scoorden zijn zes punten minder als koploper Ducks en twee punten minder als runner up OG. Deze stand betekent dat Ducks en OG samen met de nummers een en twee van de eerste klasse B mag strijden om een plaats in de hoofd- klasse. Schiedam heeft vervolgens voor het tweede deel van de competitie waarin de overige vijf ploegen de- gradatie moeten proberen te»ontlo- pen, een voorsprong van zes pun ten op de nummer vier en lijkt met de opdracht om nog minimaal twee overwinningen binnen te slapen relatief veilig. De Schiedammers hervatten de competitie op zondag 11 augustus om 12.00 uur met een uitwedstrijd tegen nummer vier UVV. SCHIEDAM - Zwemster Brenda van der Lans waagt zich zondag 11 augustus voor het eerst in haar sportieve loopbaan aan een 5 kilo meter lange vrije slag-wedstrijd in buitenwater. De 15-jarige Schiedamse die gezien haar leef- tijd niet eerder op deze afstand mocht starten, zal de overstap van de 2 kilometer naar de 5 kilometer maken tijdens de West-Vlaamse open water kampioenschappen in Belgie. Van der Lans gebruikt de ze wedstrijd als voorbereiding op de Nederlandse kampioenschap pen in Vlissingen alwaar zij even- eens in een 5 kilometer lange wed strijd zal meezwemmen. De vorm van Brenda van der Lans blijft gezien haar jongste resultaten uitstekend. Zaterdag 20 juli zwom zij in het Noord-Hollandse Anna Paulowna naar een tweede tijd in de overall-damescategorie naar een tweede tijd op de 3 kilometer vrije slag. SCHIEDAM - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Wa- terweg-gebied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agen da's, etc. te sturen naar de sportre- dactie van Maaspost. Het enig juis- te adres daarvoor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 4731589. Feike Waque droomt toch van driefinaleplaatsen In Atlanta hoopt Feike Waque een einde te maken aan de onzekerheid die nu al sinds September 1995 knaagt zijn sportieve loopbaan. „Wij kregen toen plots een fax van de medische commissie van de in- ternationale invaliden sport bend dat mijn handicap niet zodanig was dat ik nog langer in de categorie waarin ik tot nog toe altijd ben uit- gekomen, mocht starten", aldus Waque die er toen nog vanuit ging dat het hier ging om een vergissing die met het opsturen van de juiste medische gegevens weer snel uit de wereld zou zijn geholpen. Die inschatting is nu, bijna een jaar la ter, niet juist gebleken. Ondanks herhaaldelijk faxverkeer is de in- ternationale keuringsarts tot op he- den nog niet op zijn beslissing van September vorig jaar terug geko- men. „Het probleem is dat ik door die beslissing in een categorie wordt ingedeeld waarvoor in de gehandi- capte sportwereld geen competities worden georganiseerd. Zodoende zou ik dus nooit meer in offtciele wedstrijden kunnen uitkomen", vertelt een vertwijfelde Waque die in het geval van een negatief be- sluit van de medici zijn enthousias- me voor het wheelen, de sport Waque test in de klimaatkamer van het TNO de bestendigheid van zijn conditie en materiaal tegen het extreme weer in Atlanta waaraan hij tot op heden zijn hart volledig verpand heeft, dreigt te verliezen. Feike Waque weet zich in de strijd om erkenning van zijn handicap gesteund door zijn naaste begeleiders maar inmiddels ook door de Nederlandse sportbond en vele collega-wheelers. „Ook de oprichting van de Stichting Hol land Wheelers (Deze stichting biedt Waque financiele ondersteu- ning bij het bedrijven van zijn sport, NV) is voor mij een enorme stimulans geweest om ondanks de onzekerheid toch voor de voile honderd procent te blijven door- trainen." De relatie met de internationale keuringsarts is inmiddels zodanig vertroebeld dat Waque er vanuit gaat dat de keuring die hem in At lanta ongetwijfeld boven het hoofd hangt, negatief uitvalt. „Met dat te verwachten resultaat zullen de me dici van de Nederlandse bond en ik in de slag moeten met een minder bevooroordeelde commissie van beroep", vertelt Waque die er on danks al deze beslommeringen vanuit gaat dat de medische rap- porten die zij dan zullen overhan- digen de weg naar deelname aan de Paralympics voor hem alsnog effenen. In dat geval zijn Waque's ver- wachtingen hoog gespannen. Na de teleurstelling over het missen van kwalificatie voor een demon- stratiewedstrijd over 1500 meter tijdens de reguliere Olympische Spelen in Atlanta, neemt Feike Waque op de Paralympics nog slechts genoegen met een plaats in de finale op alle drie de afstanden waarin hij in actie hoopt te komen. De 19-jarige Nederlands record- houder op de 800 meter, de 1500 meter en de 5000 meter heeft in middels zoveel internationale erva- ring dat dit zeker moet kunnen luk- ken. „Op het WK van 1994 in Berlijn behaalde ik als onervaren wheeler meteen een vierde plaats op de 800 meter en een achtste op de 1500 meter", vertelt Feike Waque om aan te tonen dat meerijden in de fi nale tot mogelijkheden moet beho- ren. Hij tekent er echter meteen bij aan dat de concurrentie in de wheelersport inmiddels verder is toegenomen, dat er in een Olym- pisch jaar sowieso meer strijd gele- verd wordt en dat er inmiddels in het wheeler-peloton stevig op hem wordt gelet. „In Berlijn was ik voor mijn mede-sporters nog een onbekende maar tegenwoordig worden mijn bewegingen in de wedstrijd met argusogen gevolgd en is het dus moeilijker om uit de groep weg te rijden omdat ze ge- woon in mijn wiel blijven kle- ven." Feike Waque die in Atlanta zal worden bijgestaan door zijn per- soonlijke trainster Emmy Gerrits- ma geeft aan dat ere-metaal waar- schijnlijk nog te hoog gegrepen zal zijn. „Ten opzichte van echte top pers als de Canadees Jeff Adams kom ik nog kracht en daarmee pure snelheid te kort om in de slotfase een demarrage te kunnen plaatsen of in een beslissende aanval te kunnen meegaan", aldus Feike Waque die filosoferend over de een mogelijk wedstrijdverloop voor even vergeet dat zijn daad- werkelijke deelname aan deze Pa- ralympics-races afhangt van een select groepje 'wijze mannen'. De- zelfde mannen die in wezen zullen beslissen over de verdere sportieve carriere van de beste rolstoelatleet die Nederland momenteel rijk is. NORBERT VERINGMEIER VOETBAL - De teleurstelling over de degradatie van het vlaggenschip tijdens de competitie van het seizoen 1995-1996 heeft binnen de Vlaar- dingse voetbalvereniging HVO plaats gemaakt voor een positief ingesteld nieuw elan. Aan de Zwanensingel wordt daaromtrent gesproken in termen van een nieuwe start en nieuwe kansen. De nieuwe kansen moeten voor het nieuwe seizoen gecreeerd worden door de nieuwe, van Monster ge- haalde, trainer Dik Suiker. Suiker wordt daarbij geassisteerd door, de voor HVO-ers niet onbekende, Tinus Weber. In de voorbereiding op de nieuwe competitie heeft dit tweetal een serie oe- fenwedstrijden gepland die HVO 1 zal voeren langs onder meer Delta- sport, Oranje Wit, Capelle en Telstar. De thuiswedstrijd tegen Telstar zal in verband met het nog niet speelklaar zijn van de velden aan de Zwa nensingel 5 in Vlaardingen verplaatst worden naar het terrein van voetbal vereniging Naaldwijk. Naast Suiker en Weber bestaat de technische staf voor het seizoen 1996- 1997 uit keeperstrainer Henk Vlielander, grensrechter Herman Raue, ver- zorger Remco Schenk en begeleider Jan van der Mark. Ook binnen de jeugdafdeling heeft vv HVO zijn trainingszaakjes voor het aankomende seizoen nagenoeg op orde. De enige hiaat in het netwerk betreft op dit mo ment de vacature voor een technisch jeugdcoordinator. HVO is er nog niet in geslaagd voor deze functie een geschikte kandidaat te vinden. BILJARTEN - Het district Nieuwe Waterweg Noord van de koninklijke Nederlandse biljartbond moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. De ge- zondheid van de, nog maar net aangetreden, huidige voorzitter Cees van Loon is zodanig dat hij zich niet langer kan inzetten op de wijze die hij voor zichzelf en het district nodig acht. Van Loon is er, in de korte tijd dat hij aan het bewind was, in geslaagd om het biljartdistrict dat op zijn laatste benen liep opnieuw op poten te zetten. Vice-voorzitter Leo van der Lubbe die gedurende het ziekbed van Van Loon de zaken al had waargenomen, zal dat opbouwende proces voorlo- pig verder voorzitten. Daarnaast is hij inmiddels druk doende met het zoe- ken naar een.mogelijke opvolger voor Van Loon. Van der Lubbe stelt in Biljartnieuws, het districtsorgaan van de Nieuwe Waterweg Noord, dat er inmiddels gesproken wordt met een serieuze maar voorlopig nog niet bij naam te noemen kandidaat. VOETBAL - De Schiedamse voetb'alvereniging GTB heeft op zaterdag 27 juli de trainingen voor het seizoen 1996-1997 gestart. De ambitieuze vierde klasser wordt daarbij begeleid door de nieuw aangetrokken trainer Leen Kooiman. In voorbereiding op de aankomende competitie wordt door svv GTB deelgenomen aan de strijd om het Schiedams kampioen- schap. Het eerste elftal zal daarin op zaterdag 3 augustus om 14.30 uur zijn eerste wedstrijd spelen tegen DRGS. Naast de wedstrijden in het Schiedams onderonsje en in het bekertoernooi zullen de Schiedammers zaterdag 17 augustus om 12.00 uur oefenen te gen fc Boszoom (uit), zaterdag 24 augustus om 13.00 uur tegen Her- mandad (thuis), woensdag 28 augustus om 19.00 uur tegen VVOH (thuis) en zaterdag 31 augustus om 14.30 uur tegen Zuiderpark (uit). Naast trainer Kooiman completeren elftalleider H. Hoogendoorn, kee perstrainer B. Stip en verzorger J. Zuidgeest het nieuwe technische plaatje van GTB. SOFTBAL - Paulien van Leeuwen, Elske ten Hoope en Yildiz Veugelers nemen namens soft- en honkbalvereniging Schiedam deel aan de Europe- se kampioenschappen voor landenteams met speelsters tot en met negen- tien jaar die momenteel in het Italiaanse Nuoro worden gehouden. Deze uitverkiezing tekent de goede ontwikkeling die de jeugdige Schiedamse selectie dit seizoen doormaakt. Ook in een jongere leeftijdscategorie wordt deze ontwikkeling zichtbaar. De 15-jarige Moniek Vervloet, de 16-jarige Monique Deuze, de 17-jarige Mijke Debets en de 17-jarige Chantal Hartman zijn via try-outs geselec- teerd bij een groep van 52 speelsters die een definitieve plaats in Jong Oranje kunnen bemachtigen. In november zal het viertal afreizen naar Utrecht voor de eerste centrale trainingen. Knuffelen en leren op de kinderboerderij Sinds een jaar of vijftien is de ftlo- sofie achter de kinderboerderij langzaamaan behoorlijk veran derd. Terwijl vroeger de meeste dieren achter een hek onbereikbaar waren voor kinderen, is het nu juist de bedoeling dat de kinderen een band met de dieren krijgen, dat ze ze kunnen aaien en vertroetelen. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente bedenkt allerlei activiteiten, zoals een cursus dier- verzorging, waarin kinderen leren hoe ze hun huisdier moeten verzor- gen. Rond feestdagen is er ook van alles te doen. Zo konden de kinde ren met pasen eieren zoeken en kregen ze gedefrionstreerd hoe een broedmachine werkt en tijdens het multiculturele Spectrumfestival waren op de boerderij 'dieren uit alle landen' te vinden. jr. "A - rfr5 j'*r ».p ..<V ft. - V - De educatieve functie van de kin derboerderij is pas de laatste jaren tot bloei gekomen. Een van de ge- volgen is het huwelijk dat nog niet zo lang geleden met de heemtuin is beklonken. Ze gaan nu samen door het leven als 't Hoefblad. Het is zelfs binnenkort mogelijk om di rect vanuit de kinderboerderij de heemtuin in te wandelen. Met het oog op de educatie vinden in de tentoonstellingsruimte van de kinderboerderij regelmatig exposi- ties plaats. Deze keer draait alles om de geit. Onder het motto 'Geiten krijgen er een sik van' leren de bezoekers al les over de verzorging van de geit, het melken en het maken van gei- tenkaas. Wie zelf wel eens een geit wil melken en het resultaat wil proeven, zal rond 14.00 uur aan- wezig moeten zijn als beheerder Piet van Mil de geit gaat melken. Van Mil is al heel wat jaartjes ver- antwoordelijk voor de dagelijkse verzorging van de dieren, hij kijkt of ze allemaal nog even gezond zijn en zorgt dat de kinderboerderij schoon blijft. Hij hoeft gelukkig niet alles alleen te doen. Hij krijgt heel wat steun van de vele vrijwilligers, die 't Hoefblad rijk is. Een heel andere vorm van steun krijgt't Hoefblad van het nog jon- ge tijdschrift De Kinderboerderij, dat ieder kwartaal verschijnt en dat met zijn artikelen aansluit op wat het jaargetijde voor de dieren bete kent. Het blad ligt niet in de kiosk; alleen op de kinderboerderij is hij te koop, voor fl.4,95. Van dit be- drag is fl.1,25 voor de boerderij waar het blad is gekocht. Een abonnement nemen kan ook. Van deze 20 gulden gaat ook een vast gedeelte naar 't Hoefblad. „Het blad voegt iets toe aan ons stre- ven", vertelt Marcel Scheefhals van de gemeentelijke afdeling Na tuurontwikkeling. Bij voorbeeld met het artikel 'Knuffelen, maar wel voorzichtig'. Wij wijzen de kinderen daar al op, maar met zo'n artikel worden de kinderen zich nog meer bewust van de manier waarop je met dieren kunt om- gaan." Ondanks dat zowel Van Mil als Scheefhals behoorlijk tevreden zijn met 't Hoefblad, hebben ze nog vele wensen voor de toekomst. „Er zou een varkenshok moeten komen waar ze lekker kunnen lo- pen", vindt Van Mil. ,,Nu woelen ze alle grond om." ,,En er moet een bijenstal komen waar de be zoekers in kunnen en daar van al les kunnen leren over bijen," vult Scheefhals aan. Als alles gaat zoals hij wil, zal al binnen twee of drie weken met de bouw van zo'n huisje begonnen worden. Verder willen ze een hooiberg, een boomgaard en een konijnenknuffelhoek. En zoals het er naar uitziet, zullen die er komen ook. LOES SCHR1JVER SCHIEDAM - Het Schiedams voetbalkampioenschap gaat op zaterdag 3 augustus om 14.30 uur van start met de wedstrijden ODC-VVK, Hermes DVS-PPSC, DRGS za-GTB en DRGS zo-SVV. Een dag later wordt om 14.00 uur de eerste wedstrijd in poule III gespeeld. De revelatie van het seizoen 1995-1996 Ursus gaat dan op bezoek bij Schiedamse Boys. De tweede reeks wedstrijden staan voor dinsdag 6 augustus om 19.00 uur op het programma. In poule-volgorde zijn dat Hermes-ODC, PPSC-VVK, GTB-Demos, Ursus-SVDPW en SVV-HBSS. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9