KLARE TAAL Rotterdams Dagblad Nog geen abonnee? Vul snel de bon in of bel gratis: 06-0642 Ja, If fl|f |lil|T|E W mi mkm Rotterdams Dagblad is de spor- tiefste krant in deze regio. Dagelijks berichten over profs en amateurs uit allerlei takken van sport. Bovendien elke maandag een dikke sportbijlage. Met twee pagina's wedstrijdverslagen en ander sportnieuws uit uw buurt. Meer over Hasselt Uiterst sportief in Dinant Naar Turkije met Travel Slide HBBPB |H Meer over de zevenjaarlijkse feesten Hoofdstad van Belgisch Limburg is een bloemenzee IN HET ik wil de sportiefste krant in deze regio. bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad vrijblijvend op proef: voor 4 weken betaal ik slechts 13,50. ik wil een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. De eerste twee weken zijn gratis. Daarna betaal ik: 29,75 per maand (automatised)* 90,85 per kwartaal (acceptgiro) 87,20 per kwartaal (automatisch)* bij automatisch betalen ook uw bank-/gironummer invullen en uw handtekening plaatsen. Naam: Voorl.: Adres:Hutenr: Postcode: Plaats: S.v.p. bezorgen vanaf: Bank-/gironummer: Handtekening: TelefOOn:(i.v.m. controle bezorging) Stuur de bon in een envelop (zonder postzegel) naar: Rotterdams Dagblad Abonnementen-administratie Antwoordnummer1579 3000 VB Rotterdam Hasselt is een heel gezellig stadje en is zeker niet alleen dit jaar, vanwege de feesten, een bezoekje waard. Het heeft een oud centrum met drukke pleinen, gezellige straatjes en prachtige gebouwen. Op za- terdagmiddag is erkunstmarkt achter het stadhuis (tot en met 31 augustus). Ook zijn er veel antiekzaken in en om het cen trum. Bij de Dienst voor Toe- risme is een lijst verkrijgbaar. In Hasselt zijn verschillende leuke musea zoals het mo- demuseum (met collecties uit de 18e, 19e en 20e eeuw en exposities van hedendaagse ontwerpers), het beiaardsmu- seum (met een diaserie over het klokkengietproces en een klim naar de beiaardscabine, met een weids uitzicht over de stad) en het jenevermuseum (in een authentieke 19e eeuw- se stokerij zie je het volledige productieproces, talloze fles- sen en glaasjes en krijg je in- zicht in de sociale en econo- mische achtergronden van de jeneverindustrie. Tot slot kun je in het proeflokaal een borrel nemen.) Heel bijzonder is de Japanse tuin, de grootste en meest au thentieke van Europa. Het is een heerlijke wandeltuin naar het model van een 17e eeuwse theetuin. Ook kun je een stadsrondrit maken van 50 mi- nuten met de jenevertram. Die rijdt je langs veel mooie be- zienswaardigheden van de hoofdstad van de Belgische provincie'Limburg. Woensdag 7 augustus 1996 CX9.55 Klimmen en genieten van een adembenemend uitzicht of kanovaren op de rivier beneden. Kanoen in de Belgische Ardennen; het is een bekend begrip geworden bij veel Nederlanders. Op slechts twee en half uur rijden van Rotter dam ligt het plaatsje met het rots-- blok midden in het dorp; Dinant. Daar maken velen op de rivier de Lesse een kanotochtje. Maar het gebied rond Dinant heeft nog zo- veel meer te bieden. Je kunt een combinatie maken van een treinrit. kajaktocht van 3, 13 of 23 km en een fiets- of mountainbiketocht door de natuur. Of je gaat abseilen en klimmen langs een van de steile rotsen in het nabijgelegen Freyr. Desgewenst kun je hier achteraan nog naar het nationaal park van Furfooz, de grotten van Han of het telecomcentrum Belgacom Lessi- ve. Er zijn ook twee- en driedaagse ar- rangementen mogelijk, met onder meer een survivaltocht. Je ziet het: je kunt alle kanten op en: Dinant is eigenlijk heel dichtbij! Het Bel- gisch Verkeersbureau verstrekt desgewenst meer informatie: tele- foon 023 - 5344434. ROTTERDAM/VLAARDINGEN - Reisbureau Travel Slide heeft de eerste prijs, een week vliegvakan- tie naar Turkije met verblijf in het 5 sterren hotel Biltur in Ozdere, uitgereikt. Uit de vele honderden inzendingen is mevrouw C. de Kievit als beste uit de bus geko- men. Zif gaat begin September sa- men met haar man genieten in Tur kije. Turkije staat voor het naseizoen in grote belangstelling en de vlieg- tuigmaatschappij heeft na de lucht- haven Izmir nu ook de luchthaven Alanya opgenomen. Dit betekent dat' er in de komende maanden vanaf Rotterdam Airport vakantie- vluchten worden georganiseerd naar Gran Canaria, Algarve, Kreta. Mallorca, Izmir, Istanbul en Anta lya. Reisbureau Travel Slide op Rotterdam Airport heeft voor al deze bestemmingen voldoende plaats tot eind oktober en er zullen ook verschillende aanbiedingen komen. Nu zijn er al last minute aanbiedingen van Rotterdam en Amsterdam. Vanaf fl 689,- 8 da- gen inclusief vlucht en hotel. Voor verdere informatie Reisbureau Travel Slide, Rotterdam Airport, telefoon 010 - 4621219 Het fenomeen van de zevenjaarlijkse feesten bestaat niet alleen in jdasselt. Vijf andere steden in de regio Limburg kennen deze traditie ook. In Tongeren, de oudste stad van Belgie, werden vorig jaar de Kroningsfeesten gehouden. Maastricht kent de Heiligdomsvaart, die volgend jaar weer zal plaatsvinden. Ook Aken, Huy en Sint Truiden vieren soortgelijke feesten. De zondagse optochten zijn echte publiekstrekkers. Hasselt viert drie weken feest In augustus viert de Belgi sche stad Hasselt een eeu- wenoude traditie. Iedere ze- ven jaar worden drie weken gewijd aan de verering van Vrouwe Virga-Jesse, de be- schermheilige van de stad. Op de zondagen 11, 18 en 25 augustus is er een grootse op- tocht door de stad. De feesten hebben een uniek ka- rakter. In de zondagse optochten doen meer dan tweeduizend deel- nemers en bijna dertig wagens mee. In vijftien groepen beelden zij het eeuwenoude, maar nog steeds actuele verhaal uit van de Dolende Man, de mens op zoek naar een antwoord op de grote le- vensvragen. Het is zeer de moeite waard om ge- durendc de Virga-Jessefeesten een bezoek te brengen aan Hasselt. Niet alleen op de zondagen, tijdens de optochten, maar ook op de an dere dagen van de week. Geduren- de het feest toveron de Hasselaren hun stad om in een ware bloemen zee. De ene straat is nog mooier versierd dan de andere met vlag- gen, bloemen, uitbeeldingen. Ook 's avonds is de stad een plaatje als er duizenden lichtjes worden ont- stoken. Maandag 12 augustus, dus de dag na de eerste verering van Vrouwe Virga-Jesse, wordt er, volgens de traditie, erwtensoep uitgedeeld in aanwezigheid van de Hasseltse reus de Langeman, om 10.00 uur aan de Onze-Lieve-Vrouwekerk. Ook dit stukje folklore is het bij- wonen waard. Tijdens de Virga-Jessefeesten is Hasselt meer dan ooit het centrum van cultured leven. Er zijn tiental- len tentoonstellingen en concerten, er wordt een beiaard- en orgelmu- ziekfestival gehouden, er zijn op- tredens van meer dan veertig koren en instrumentale ensembles in stra- ten en op pleinen. Bovendien is er het Virga-Jessespel, dat wordt op- gevoerd in de grote schouwburg van het Cultured Centrum van Hasselt op tien dagen tussen 10 en 25 augustus, steeds om 20.30 uur. De zondagse optochten vormen de rode draad door de zevenjaarlijkse feesten. Natuurlijk kun je langs de weg gaan staan kijken. Maar de ge- woonte bij dit grootse evenement """is dat je kaartjes koopt voor zit- plaatsen. In het centrum van Has selt worden zesduizend stoelen ge- plaatst. Hiervoor moeten tevoren kaartjes worden besteld. Meer in formatie hierover krijgt u bij het Belgisch verkeersbureau. De terrasjes zijn doorgaans goed gevuld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11