Sport Nieuwe routes tijdens tweede Vlaardingse fietsvierdaagse o Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in iA Opnieuwwinst Holy Open Titelstrijd Sportnieuws Martin Schouten fietst zich dit seizoen in de kijker Groei deelnemersaantal verwacht BON VLAARDINGEN - Een klei- ne Vlaardingse wielrenner is dit sportseizoen in het ama- teurpeloton uitgegroeid tot ee*n concurrent om rekening mee te houden. Vooral in het voorjaar was hij een van de sterkere renners in koers. Na drie overwinningen ging het een periode even wat minder goed maar nu lijkt Martin Schouten weer op de weg te- rug. Hij rijdt weer sterk en is steeds hoog in de uitslagen- lijsten te vinden. „Het wordt eigenlijk hoog tijd voor een nieuwe overwinning", ver- telt de renner van de Rotter- damse wielervereniging Ahoy. „De vorm is aanwezig maar je moet ook een beetje geluk hebben." - kSMRI - Ladder Oefenreeks Zwaluwen Vlaardingen Inschrijving Jongeneel Houtloop gestart Wielerronde van Maassluis Zaalvoetbalteams gezocht Bridge voor gevorderden en beginners VLAARDINGEN - Na de succesvolle eerste editie maken de organisatoren van de Vlaardingse fietsvierdaagse zich op voor de tweede uitgave. Vorig jaar wisten ruim 400 sportieve wiel- rijders de weg naar het start- en finishpunt bij de Westwijkhal te vinden. Het aantal voorinschrijvers bleef toen steken op zo'n 150 deelnemers. Dit jaar zijn er in de voorinschrijving reeds 225 gegadigden genoteerd zodat de verwachting is dat er van dinsdag 13 augustus tot vrijdag 16 augustus meer mensen dan vorig jaar op de fiets zullen stappen voor vier maal een tocht van veertig of tachtig kilometer lengte. Logo Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het (Totterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:,..(i,v.m controle bezorgtng) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 7 augustus 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 1. SCHIEDAM - Zwemster Brenda van der Lans heeft zaterdag 3 au gustus opnieuw een langebaan- wedstrijd gewonnen. In een vrije slag-wedstrijd over 2 kilometer in de buurt van Strijen liet zij alle an- dere dames achter zich. Deze over- winning geldt voor Van der Lans als een motiverende voorbereiding op de wedstrijd die zij zondag 11 augustus in Belgie gaat zwemmen. Brenda van der Lans zwemt daar voor het eerst een wedstrijd over 5 kilometer. VLAARDINGEN - Tennisvereni- ging Holy organiseert vanaf maan- dag 12 augustus voor de 18e keer het Holy Open-tennistoernooi. Tij- dens dit zwaar bezette tennistoer- nooi dat mee telt voor het Rotter- dams Dagblad-circuit, worden 325 wedstrijden gespeeld. Aan de wed- strijdenreeks die zondag 18 augus tus eindigt doen tennissers mee uit meerdere districten. De wedstrijden worden dagelijks vanaf 12.00 uur tot 23.00 uur op de velden van tv Holy aan de Willem de Zwijgerlaan 220 in Vlaardingen gespeeld. In het finale-weekeinde beginnen de wedstrijden vanaf 9.00 uur. SCHIEDAM - In het vervolg van het toernooi om het Schiedams voetbalkampioenschap worden op donderdag 8 augustus om 19.00 uur de laatste poule-wedstrijden gespeeld. De ontmoetingen, PPSC-ODC, VVK-Hermes DVS, Demos-DRGS za, SVDPW- Schiedamse Boys en HBSS-DRGS zo, zullen bepalen welke vereni- gingen als poule-winnaar op dins- dag 13 augustus en woensdag 14 augustus om 19.00 uur in de halve finales mogen aantreden. De overige clubs spelen op maan- dag 12 augustus en donderdag 15 augustus om 19.00 uur in de troostfina'les. A1 de partijen uit de Schiedamse titelstrijd zijn gratis toegankelijk. Uitslagen eerste ronde: ODC- VVK 3-4. Hermes DVS-PPSC 2- 2, DRGS za-GTB 2-1, DRGS zo- SVV 1-1 en Schiedamse Boys-Ur- sus 1-9. SCHIEDAM - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Wa- terweg-gebied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agen da's, etc. te sturen naar de sportre- dactie van Maaspost. Het enig juis- te adres daarvoor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010)4731589. 'Het wordt hoog tijd voor een nieuwe overwinning' De afgelopen winterperiode train- de Martin Schouten op trainings- schema's* van zijn, naar de profes sionals van GOLFF overgestapte clubgenoot Michael van der Wolf. „De basis voor je prestaties in het wielerseizoen leg je in de winter", aldus de Vlaardinger die als 12-ja- rige bij rwc Ahoy met fietsen be- gon en, via omzwervingen bij on- der meer het Vlaardingse De Cou- reur. vorig seizoen weer op het nest aan de Doenkade terugkeerde. „Ik wilde aan de hand van de sche ma's van Michael uitproberen hoe- ver mijn mogelijkheden reiken en heb daarom door weer en wind de verschillende trainingsopdrachten nauwkeurig afgewerkt." A1 deze inspanningen hebben Schouten uiteindelijk geen windei- eren gelegd. Tijdens de eerste wedstrijden van het seizoen bleek hij voor de andere rijders meteen een factor om rekening mee te houden. Martin Schouten zette in die periode onder meer de Bevrij- dingsronde van Vlaardingen naar zijn hand maar slaagde er in de laatste kilometers alleen niet in om afstand te nemen van zijn mede- vluchters en moest daarom in de eindsprint genoegen nemen met een derde plaats. Overwinningen behaalde hij echter wel in Kralin- gen. Waddinxveen en Papen- drecht. Opvallend was ook Schou ten's rijden in de Schipholronde. Na een lange ontsnapping legde hij na professional Peter Pieters be- Martin Schouten vindt het de hoogste tijd dat hij weer eens als winnaar over de meet komt. slag op een tweede plaats. Schouten liet op zijn sterke sei- zoenstart een mindere periode vol- gen. „Dat had er niet alleen mee te maken dat ik zelf minder goed reed. Er wordt ook steeds uitdruk- kelijker op je gelet. De wedstrijd- druk wordt groter omdat je bij- voorbeeld al tijdens het inrijden je naam hoort omroepen in het rijtje van kanshebbers. Daarnaast weet ook de concurrentie wie je bent waardoor je nog maar weinig ruimte krijgt om iets te onderne- men." De resultaten van dit seizoen wer- den niet alleen opgemerkt door zijn mede-coureurs en de volgers. Martin Schouten die met rwc Ahoy uitkomt in de landelijke clubcom- petitie, kreeg inmiddels al een con crete aanbieding van een kleine wielerploeg die in de topcompeti- tie meedraait en wist tijdens een aantal wedstrijden de ogen van de scouts van GOLFF op zich gericht. Ondanks de verlokkingen van der- gelijke interesse lijkt de Vlaardin ger niet van zins de stap naar het hogere niveau te zetten. „Ik ben niet het type renner dat in een ploeg voor andere renners moet werken", vertelt Schouten die uitlegt dat je op dat hogere ni veau weer onderaan de ladder komt te staan en dus in de ploeg al- lerlei hand- en spandiensten voor de kopmensen moet verrichten. „Daarnaast ben ik tevreden met de manier waarop ik het wielrennen en mijn werk op dit moment com- bineer. Ik werk voor halve dagen op de veiling en vul de inkomsten daaruit aan met de prijzen en de premies die ik opstrijk met het rij den van wedstrijden. Ik moet er ook niet aan denken dat ik mij de hele dag met het wielrennen zou moeten bezig houden." De belangrijkste reden om af te zien van een 'professioneel' ama- teurbestaan schuilt in de ervarin- gen die de vriendin van Schouten opdeed als masseuse van het team van wielrenster Leontien van Moorsel. „De hele werkwijze van zo'n ploeg en de sfeer die er om- heen hangt, zou niets voor mij zijn. Ik heb daar een veel te grote mond voor en neem te weinig een blad voor de mond", vertelt Schouten die zelf dankbaar gebruik maakt van de massage-kwaliteiten van zijn vriendin. ,,Mede door deze massages herstel ik snel van de wedstrijdinspanningen en kan ik in korte tijd aan meerdere wedstrij den deelnemen." Veel wedstrijden rijden, dat doet Martin Schouten dan ook. Drie koersen in een week zijn in de zo- mermaanden eerder regel dan uit- zondering. In augustus verscheen hij inmiddels al aan de start in Oostvoorne, in Pijnacker en in Go- rinchem. En tot half oktober heeft hij inmiddels ingeschreven voor 22 wielerwedstrijden. Daarvan rijdt hij zaterdag 10 augustus mee in Nieuwendijk, maandag 12 au gustus in Maassluis en donderdag 15 augustus in Pernis. Schouten hoopt tijdens het naseizoen zijn vorm van begin mei weer terug te vinden. „Het wordt hoog tijd dat ik weer eens een koers win." Half oktober is het seizoen voor Schouten voorbij. Hij gaat dan trouwen en op huwelijksreis naar Thailand. Zijn fiets blijft in die pe riode voor even in de berging. „Vakantie betekent voor mij even lekker niet op de fiets stappen", al dus Martin Schouten om zo nog- maals te benadrukken dat het wiel rennen slechts een deel van zijn le- ven uitmaakt. NORBERT VERINGMEIER VOETBAL - De Vlaardingse voetbalvereniging Zwaluwen is op zaterdag 3 augustus gestart met de eerste van een reeks oefenwedstrijden. Het de- buut van de kersverse Zwaluwen-trainer Wim van Til vond plaats in en te- gen de plaatselijke voetbalvereniging van Scheveningen. In de Voorbereiding op het seizoen 1996-1997 speelt Zwaluwen verder op zaterdag 10 augustus om 14.30 uur tegen Roda Boys, op dinsdag 13 au gustus om 19.00 uur tegen Overmaas, op zaterdag 17 augustus om 14.30 uur bij Rozenburg en op zaterdag 24 augustus om 14.30 uur tegen Nieuw Lekkerland. De eerste, tweede en derde bekerronde staan op de rol voor dinsdag 20 augustus, dinsdag 27 augustus en zaterdag 31 augustus. Moch- ten de Vlaardingers niet rijken tot de tweede en/of derde bekerronde dan staan voor deze data schaduw-wedstrijden gepland tegen Capelle en Stel- lendam. ATLETIEK - De voorinschrijving van de op zaterdag 1 September Qp en rond de Buitenhavenweg in Schiedam te organiseren Jongeneel Houtloop is op 1 augustus van start gegaan. Het ambitieuze hardloopevenement om- vat een 1000 meter voor de jeugd en een 5 en 10 kilometer voor de overige atleten. Elke deelnemer krijgt na afloop een herinnering en maakt kans op edn van de vele natura- en geldprijzen. De organisatie die reeds enige topatleten hebben kunnen strikken voor de Houtloop, zijn nog in gesprek met een aantal bekende sporters die op 1 September, in navolging van Nelli Cooman, het startschot willen lossen. Binnenkort zal hierover meer duidelijkheid gegeven worden. Voorinschrijven voor de Jongeneel Houtloop kan bij het VVV in Schiedam, de vestigingen van Jongeneel in Schiedam en Rotterdam, Rit- man Sports in Schiedam en Daka Sports Bergweg in Rotterdam. De kos- ten van een startnummer in de voorverkoop bedragen fl.2,50 voor de jeugdloop en fl. 10,00 voor de andere twee afstanden. Meer informatie over de voormalige Brandersloop is verkrijgbaar op de telefoonnummers (010) 4701987 en (0186) 621422. WIELRENNEN - De Troelstraweg in Maassluis is maandag 12 augustus in de namiddag en avond het kloppende hart van de wielerronde van Maassluis. Om 17.45 uur zullen aldaar de recreanten een wedstrijd over 40 kilometer rijden. Een uur en een kwartier later is het vervolgens de beurt aan de amateurs en de cyclosportieven. In deze gemengde categorie zal een 80 kilometer lange koers uitmaken wie uiteindelijk de beste benen heeft. Het sterke deelnemersveld dat is afgekomen op het aantrekkelijke prijzen- schema dat de middenstand van Maassluis voor hen beschikbaar heeft ge- steld, bestaat onder meer uit Louis de Koning, Rob Sienders, Tommy Post, Jan Goedendorp en de regio-renners Martin Schouten, Rene den Boer, Andre Schippers en Patrick van Gogh. ZAALVOETBAL - De stichting Open Schiedamse Competitie die al sinds September 1993 op zondagavonden een zaalvoetbalcompetitie in de sporthal Margriet organiseert, is op zoek naar nieuwe dames- en heren- teams. De competitie die inmiddels van een louter Schiedamse aangele- genheid is uitgegroeid tot een wedstrijdenreeks met uitstraling naar de ge- hele Rijnmond, start in de loop van augustus met een extra klasse en heeft daarom behoefte aan aanvulling bij de deelnemende teams. Gei'nteresseerde zaalvoetbalteams kunnen zich melden bij het bestuur van de stichting OSC'93, (010) 4751596 of (010) 5928918. BRIDGE - Bridge Promotie Maassluis start in September met een drietal nieuwe bridge-cursussen. Op woensdagavonden is ruimte ingeruimd voor een cursus voor gevorderden, op donderdagavonden kunnen reeds aange- leerde bridge-theorieen in een praktijkcursus verder worden uitgediept en op, nog nader te bepalen, middagen kunnen ook beginners kennismaken met het traditionele kaartspel. De cursussen bestaan uit ongeveer tien lessen en kosten, afhankelijk van de hoeveelheid aan te schaffen naslagwerken, 140 tot 155 gulden. Belang- stellenden kunnen contact opnemen met Bridge Promotie Maassluis aan de Esdoorn 20 in Maassluis, (010) 5923879. Om de fietsvierdaagse aantrekke- lijk te houden voor de deelnemers zijn de parcoursen vernieuwd. „Daarbij is rekening gehouden met de wensen die in de vorig jaar ge houden enquete naar voren kwa- men", vertelt Marleen Bos van het Vlaardingse VVV. ..Daarbij bleek bijvoorbeeld het gedeelte van de tocht die mede door het centrum van Vlaardingen voerde, werd be- stempeld als niet aantrekkelijk om te fietsen. Zo'n deel van het par- cours is dan ook nu niet meer op- genomen." De opzet van de parcoursen is wel gelijk gebleven. Op de openings- dag wordt een ronde gereden door het Westland, op woensdag door het Schieland. op donderdag door het Delfland en tot slot op vrijdag over de Zuid-Hollandse eilanden. „De invulling van de routes is wel veranderd, al blijven er natuurlijk altijd een paar overlappingen met vorig jaar bestaan", legt Bos uit. De Westlandroute voert de wielrij- ders die kiezen voor de tochten over 40 kilometer, via Maassluis, Maasdijk en Maasland terug naar Vlaardingen. Tijdens de Schielan- droute rijden zij via Schiedam naar Berkel en Rodenrijs, Bergschen- hoek en Zestienhoven. Een dag la- ter toont de Delflandroute de deel nemers van de kortere adem het gebied tussen Vlaardingen, Schiedam, Delfgauw en Pijnacker. Voor de overtocht die opgenomen is in de Eilandenroute op de slot- dag, maken de fietsers op de heen- weg gebruik van de pont naar Per nis via Hoogvliet, Spijkenisse en Zwartewaal wordt vervolgens bij Rozenburg weer terug gevaren naar het vaste land. De ervaren fietsvierdaagse-rijders die kiezen ^oor een ronde van tachtig kilometer bezoeken op dinsdag 13 augustus als extraatje 's Gravenzande, Naaldwijk, Poeldijk en Kwintsheul. Een dag later fiet sen zij na Bergschenhoek door naar Moerkapelle, Waddinxveen en Zevenhuizen. Op donderdag gaan de kilometers tellen als zij de tweede 40 kilometer afleggen rond Zoetermeer. Stompwijk en Leid- schendam. Op de slotdag bestaat de toegift voor de tachtigers uit een bezoek aan Oudenhoorn, Rockanje en Brielle. wat toeristische tips voor de extra kilometers van de fietsers met de lange adem. Als nieuwe toevoeging krijgen de deelnemers dit jaar allemaal een geel vlaggetje met het logo van de Vlaardingse fietsvierdaagse welke is afgeleid van de, door Koos Smit, ontworpen herinneringsmedailles. Daarnaast zorgen de organisatoren van het VVV en toerclub Rijn mond onderweg voor verschillen de versnaperingen. ,,Daar moet men zich op voorhand ook weer niet te veel van voorstellen. Het gaat daarbij om traktaties die bij voorbeeld varieren van een rol pe- permunt tot een pakje kauwgum", legt Bos uit. Nieuw is ook dat de aankomst op de laatste dag een feestelijker karakter krijgt. Het uit- reiken van de medailles zal bij voorbeeld worden opgeluisterd met muziek van een organist en de aanwezigheid van een haringkar. Deelnemers kunnen zich nog tot 13 augustus inschrijven bij het VVV aan de Markt 12 in Vlaardin gen, (010) 4346666 of op de start- dag zelf van 8.00 uur tot 10.30 uur in sporthal Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan 35 in Vlaardingen. Deelname kost 20 gulden voor volwassenen en 10 gulden voor kinderen (tot en met 12 jaar). De deelnemende wielrijders kunnen dagelijks tussen tot 11.00 uur star- ten en hebben tot 17.00 uur de tijd om de route te volbrengen. De eer ste deelnemers van de 40 kilometer mogen vertrekken vanaf 9.00 uur, de tachtigers mogen al een half uur eerder op hun rijwielen stappen. Op de eerste ochtend zal wethou- der Ton van der Steen dit vertrek een officieel tintje geven. NORBERT VERINGMEIER Net als vorig jaar heeft de Vlaar dingse Vereniging Tegen Milieu- bederf een boekje samengesteld met bezienswaardigheden tijdens Lekker sportief fietsen tijdens de fietsvierdaagse. de verschillende routes. Het VTM heeft daarbij vooral gekeken naar de parcoursen van de korte af stand. „Vorig jaar is gebleken dat deze groep onderweg de tijd neemt om deze bezienswaardigheden daadwerkelijk te bezoeken. De 80 kilometer-deelnemers richten zich veel meer op het fietsen alleen", aldus Marleen Bos. Een extra in- legvel bij het informatieboekje geeft op summiere wijze toch nog Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 2g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9