flits en Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Cricketteams Excelsior en Hermes DVS gaan gelijk op Regen spelbreker bij Holy Open Martin Schouten tweede in Ronde van Maassluis BON SCHIEDAM - De neutrale cricketliefhebber in Schiedam rest nog maar een ding: hopen op een beslis- singswedstrijd tussen de plaatselijke toppers Excelsior en Hermes DVS om de lands- titel. En het liefst bij een stra- lende zon op een naburig veld (VOC?). De klassieker tussen de twee nationale grootmachten draaide afgelo- pen zaterdag (10 augustus) opnieuw op een anti-climax uit. De cricketklassieker tussen Hermes DVS en Excelsior leverde zaterdag opnieuw geen resultaat op. VLAARDINGEN - Het open toernooi van tennisvereni- ging Holy kende maandag 12 augustus een ongelukkige start. Door de aanhoudende regen waren de banen aan de Willem de Zwijgerlaan 220 in Vlaardingen onbespeel- baar, bleven de barkrukken leeg en bood het feestelijk opgetuigde terras een trooste- loze aanblik. De ruimte waar de wedstrijdleiding zijn in- trek heeft, was daarentegen juist het centrum van de be- drijvigheid. De telefoon stond roodgloeiend en de computer maakte overuren bij het opnieuw plannen van de afgelaste wedstrijden. Zo af en toe druppelt toch een eenzame tennisser het club huis binnen om te zien hoe de tenniscourts erbij liggen. Een van hen is Holy B1-speler Sander Penning. Een dag eer der stond hij nog in de finale van het tennistoernooi van het Vlaardingse VLTC en ook tijdens het Holy Open wordt hij gerekend tot de kanshebbers. Sander Penning zag maandagavond ook wel in dat er niet te spelen viel op de banen van Holy. Fanatiek maar wel gezellig Gerard Nijboer lost startschot Oud-speelster van Oranje traint talent ODC Finale Schiedams kampioenschap Sportnieuws Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 wekeri vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. 1 Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand Naam: Adres: Postcode:Plaats:..J. Bank/gironummer: Handtekening:...........!v Woensdag 14 augustus 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 'Elke wedstrijd is nu een finale' Late regenval op sportpark Harga voorkwam een spannend slot van een toch al enerverende wedstrijd. Eind mei leverde de eerste con- frontatie op Thurlede dankzij de wrede elementen ook al geen re- sultaat op. De jaarlijkse strijd om de Schiedamse hegemonie is der- halve nog open. Het leuke is ech- ter, dat beide teams nu ook (even- veel) aanspraak maken op het kampioenschap van Nederland. In de hoofdklasse staan nog vier speelronden op het programma. Zondag 1 September is vrijgehou- den voor een eventuele 'barrage'. Niet alleen de spelers van beide clubs, maar ook hun trouwe sup porters verdienen een heuse finale. Want zowel het uithoudings- als het incasseringsvermogen van alle cricketfanaten is dit seizoen door de weergoden zwaar op de proef gesteld. Een smakelijk toetje na een koud voorgerecht en een lauw en.veel te nat hoofdgerecht is wel het minste waarop de volgelingen van de 'King of Sports' recht heb- ben. Het zag er allemaal zo zonnig uit, zaterdag op Harga. Gastheer Her mes DVS had kosten noch moeite bespaard om het de vele honder- den toeschouwers naar hun zin te maken. Eten en drinken (op de juiste temperatuur) was er in over- vloed en mede daardoor was de sfeer langs het veld uitstekend. Er was een echt Schiedams sportfeest aan de gang. Onder de bezoekers waren tal van locale grootheden: burgemeester Reinier Scheeres, wethouder Luub Hafkamp alsme- de de twee 'grootvaders' van de voormalige Damlaan-clubs: Ma- nus Stolk (Hermes DVS) en Koos Oosterholt (Excelsior), beiden 'still going strong'. Hermes-captain Roger Bradley won de toss en koos met het oog op de voorspelde regenval in de na- middag voor eerst fielden. Ex celsior kwam ietwat moeizaam tot een redelijk totaal van 227 runs. Zes batslieden haalden de dubbele cijfers niet. Eric Gouka (38 runs), Luuk van Troost (52) en Marcel Schewe (56) hielden hun ploeg aan het wicket overeind. In de Hermes- aanval blonken Robin ter Plegt en Steven Lubbers uit, met ieder drie slachtoffers. De thuisploeg opende daarna vol goede moed de jacht op) de oVer- winning. Bij een stand van 119 voor 4 in 33 overs (Jasper Beijer 54, Bradley 31 not out) staakten de arbiters Ohm en Tovey de strijd. Regen en invallende duisternis maakten een hervatting onmoge- lijk. Vijf minuten voor acht uur, met nog twee overs te gaan voor een reglementaire uitslag, viel het zeildoek definitief. Het bleef daar na nog lang onrustig in het nieuwe clubhuis van Hermes DVS. Want wat te zeggen over de winstkansen voor beide ploegen bij de onderha- vige stand? Het optreden van um pire Duco Ohm maakte echter de meeste tongen los. De boomlange routinier vergaloppeerde zich tij- dens de eerste inning. Ohm hono- reerde een messcherp appel van bowler John Verweij, die Ex- celsior-kopman Emmerson Trot- man •op zijn voorste been raakte. De ervareri Westindicr pikte de twijfelachtige LBW-beslissing niet en ging verhaal halen bij Ohm. Met een obsceen gebaar stuurde de gespannen scheidsrechter Trotman opnieuw naar de kant. Het Schiedamse publiek reageerde ge- schokt op het wangedrag van Ohm. „Hij heeft zeker een nieuwe manier van uitgeven bedacht", schamperde oud-speler Huib van Gelderen. Hoewel ook de cricketsport de laatste jaren enigszins is afgegle- den, vormen fatsoensnormen nog steeds een hoog goed in het Britse balspel. Ohm ontkende na afloop zijn middelvinger of zijn vuist te- gen Trotman te hebben opgesto- ken. Maar meteen na zijn daad was hij zich op het veld wel degelijk van zijn fout bewust. „Dat had ik beter niet kunnen doen", mompel- de hij duidelijk hoorbaar aan het wicket. De conclusie tijdens de geanimeerde derde inning was eensluidend: indien Trotman van de KNCB een schorsing krijgt we- gens verbaal geweld, moet ook Ohm in Amstelveen op het matje komen. Het bestuur van Exelsior heeft inmiddels bij de KNCB een klacht ingediend tegen de bekriti- seerde umpire. De liefhebbers van een mooie en lange cricketpartij kwamen een dag later in Schiedam opnieuw niet aan hun trekken. Want een ontke- tend Excelsior maakte op Thurlede korte metten met HBS. Na een tus- senstand van 35 voor 0, waren de verbaasde Hagenaars op 57 all out. De bowlers Mark Atkinson (5 voor 6) en Sebastiaan Gokke (3 voor 25) deden verwoestend werk, ge- steund door een foutloos veld. Carl Schewe (17 not out), Erik Gouka (13) en Marcel Schewe (20) zorg- den daarna voor een snelle over- winning. Om half drie waren de stumps alweer getrokken. Tientallen toeschouwers, die de tussenstanden op Teletekst niet hadden geraadpleegd, zagen geen bal meer. Het HBS-totaaltje was overigens geen laagterecord voor Excelsior dit seizoen. Eerder werd Kampong voor 53 uitgegooid. Hermes DVS had een dag na de verregende derby heel wat meer met Quick Haag te stellen. De S.chiedamse ploeg kwam tot 224 runs, mede dankzij grote bijdragen van Nick Statham (66) en Lou Borrani (60 not out). Quick spar- telde daarna lang tegen. Pas vier overs voor het einde gaf de thuis ploeg zich op 208 gewonnen. Her mes speelt nog tegen Kampong, HCC, Rood en Wit en VRA. Ex celsior ontmoet nog Kon.UD, VOC, VCC en ACC. „Elke wedstrijd is nu een finale", beseft speler-trainer Atkinson, be- zig aan zijn eerste seizoen op Thurlede. „Zowel Hermes als Ex celsior kan zich nu geen misstap meer veroorloven. Ik hoop dat ik in September met de landstitel op zak kan terugkeren naar Australie. Ik denk dat wij de beste kansen hebben. In principe beschikken wij over een beter potentieel dan Her mes. Maar het moet er wel alle maal op tijd uitkomen. Het ziet er naar uit, dat jongens als Eric Gou ka en Marcel Schewe eindelijk in topvorm zijn. Als ook Emmerson en ikzelf aan bat dan nog echt los- komen, is de landstitel voor ons. Daar vertrouw ik op." Atkinson (25) weet nog niet of hij volgend seizoen in Schiedam te- rugkeert. Het bestuur van Ex celsior heeft daarover nog geen be- slissing genomen. Zelf heeft hij ook nog geen keuze gemaakt. Hij wacht de ontwikkelingen in zijn vaderland af. Atkinson, loodgieter van beroep, hoopt op een fulltime baan als speler en/of trainer in de Australische cricketwereld. Rond Kerstmis wil hij duidelijkheid scheppen, zowel voor zichzelf als eventueel voor Excelsior. „Spor- tief en prive heb ik het in elk geval prima naar mijn zin", benadrukt hij. „Excelsior is een hele sociale club. Ik ben heel goed opgevan- gen. Ook het cricketniveau heeft me aangenaam verrast. Ik wist niet dat er in Nederland zoveel kwali- teit rondliep. Ik leer ook hier daar- om nog elke dag. Vooral het bow- len en batten op een mat is nieuw voor mij." Norbert Kleinherenbrink 'Finale wordt Holy-aangelegenheid' „Bij VLTC was de finale een Ho ly-aangelegenheid", vertelt Pen ning die deze finale verloor van clubgenoot Jeroen van Assendelft. „Het zou heel goed kunnen dat dit deze week weer het geval is." Om zelf een van de Holy-spelers te zijn die zondag 18 augustus in de eind- strijd mag aantreden moet Penning in de halve finale afrekenen met zijn belager uit het VLTC-toer- nooi. „Ik las in het Rotterdams Dagblad dat Jeroen in die wed strijd, als gevolg van zijn mindere conditie, de slagenwisselingen steeds kort hield en probeerde steeds snel het punt te maken. Mocht ik in de halve firlale op nieuw tegen hem spelen dan zal ik zeker proberen de ballen wat die- per te spelen om zo de ralleys te verlengen en hem op conditie te verslaan." Een derde speler uit de toernooi- helft van Penning en Van Assen delft die in aanmerking komt voor een plaats in de finale, is de num- mer twee uit de districtsranglijst Leo Westerkamp. In de andere toernooihelft zijn alle ogen gericht op de nummer een uit die lijst Jo Varela en de winnaar van vorig jaar Hans Kleinlugtenbelt. „On- danks zijn mindere plaats op de ranglijst dicht ik Hans kansen toe om van hem te winnen en in de fi nale te geraken. Als Holy-tennisser speelt hij toch voor eigen pu bliek", aldus Penning die dit jaar zelf driemaal tot de finale reikte tij dens de open toernooien maar er nog niet in slaagde om een toer nooi te winnen. „Als dat hier wel lukt, kom ik daarom ook in een klap af van het imago van de eeu- wige tweede." In het heren dubbelspel loopt San der Penning geen kans op dat pre- dikaat. Samen met vaste dubbel- partner Enrico de Boer heeft hij dit seizoen al twee maal gezegevierd en ook tijdens het Holy Open zijn de verwachtingen hoog gespan nen. In het damesveld van de Bl- categorie is de thuisvereniging minder prominent aanwezig. Doordat Annemarie van Assen delft en Anniek Swets nog vakan- tie vieren lijkt Hbly in die catego- rie vleugellam. De nummers een en twee van de plaatsingslijst Si- gjkl Ravensbergen en Adriana Laski worden daarom nu onvoor- waardelijk getipt door wedstrijd- leider Frank de Bruin. De Bruin heeft dit jaar samen met zijn companen Tineke van den Bergh en Mirjam Overste zo'n 400 deelnemers kunnen inschrijven. Deze deelnemers spelen verdeeld over de categorieen Bl, B2, CI, C2, D1 en D2 ongeveer 325 partij- en. Doordat de eerste dag verre- gend is, moet alle creativiteit wor den aangewend om alle partijen toch nog deze week te laten ver- spelen. „Als zoals nu een speeldag uitvalt, is dat in de loop van de week wel weer in te lopen'vertelt Frank de Bruin die zich niet van de wijs laat brengen door het weer. „We hebben, als het droog is, de mogelijkheid om ook uit te wijken naar de barien van VLTC en MA AS." Mocht de regen echter nog meer roet in het eten gooien dan kunnen de organisatoren altijd nog terug grijpen naar een drastischer maat- regel. ,,De tennissers vinden dat meestal niet zo leuk maar om de wedstrijden te verkorten kunnen wij het systeem van de 'prosets' hanteren. Er wordt dan gespeeld tot iemand met twee punten ver- schil negen games heeft gewon nen", aldus De Bruin die aangeeft dat Holy niet zoals sommige ande re verenigingen de mogelijkheid heeft om de partijen naar een hal te verplaatsen. ,,In het geval van de finaledag zou dat nog kunnen maar in de voorronden al wedstrijden naar binnen verplaatsen zou voor ons veel te kostbaar zijn." Het Holy Open wordt dit jaar voor het laatst op gravel gespeeld. Na het seizoen krijgt het tennispark van Holy een forse face-lift. Er komt een nieuw en ruimer clubhuis en het gravel wordt vervangen door minder weersafhankelijke groene banen. „In die situatie kun je met regen natuurlijk ook niet spelen maar door de meer open structuur van de zogenaamde Ca nada tenn-banen en de betere drai nage zijn de courts na een bui wel eerder speelklaar", aldus De Bruin die net als vele andere Holy-leden verwachtingsvol naar de renovatie vooruitblikt. Vooralsnog moet de wedstrijdleiding het echter doen met de huidige ondergrond en als de weergoden hun medewerking verlenen kan Sander Penning op die vertrouwde ondergrond zijn snode plan om dit seizoen uitein- delijk toch nog een finale te win nen, gewoon ten uitvoer brengen. Norbert Veringmeier VROUWENVOETBAL - De Maaslandse voetbalvereniging MVV'27 is op zoek naar een coach voor het eerste vrouwen-zaalvoetbalteam. De voetbalsters die vorig seizoen als vriendinnen-team startte, werden in hun eerste zaalseizoen meteen kampioen en komen daardoor in de komende competitie uit in de eerste klasse. Dit succes schept verplichtingen waar- door de dames behoefte hebben aan een deskundige maar vooral fanatieke coach. Naast het benodigde fanatisme moet de beoogde begeleider de gezellig- heidsfilosofie van het team onderschrijven. Dat betekend dat hij na afloop van de wedstrijden de knop op gezellig moet kunnen zetten. De zaalvoet- balteam speelt haar wedstrijden op maandagavond en heeft geen trai- ningsuren. Gei'nteresseerde coaches kunnen zich in verbinding stellen met MVV'27, (010) 5921574 of (010) 5923406. ATLETIEK - De organisatoren van de Jongeneel Houtloop zijn er in ge- slaagd een waardige opvolger te vinden voor Nelli Cooman die vorig jaar het startschot loste. De deelnemers aan het hardloop-evenement met start en finish aan de Buitenhavenweg in Schiedam zullen zondag 1 September weg geschoten worden door oud-marathonloper Gerard Nijboer. Naast Nijboer hebben ook enkele andere bekenden uit de Nederlandse at- letiekwereld toegezegd dat zij op 1 September naar Schiedam. Aart Stig- ter, Gerard Kappert en Kristyne Loonen zijn enkele van de toplopers die in de Houtloop aan de start verschijnen. De Jongeneel Houtloop bestaat uit een 1000 meter voor de jeugd en een 5 en 10 kilometer voor de overige atleten. Elke deelnemer krijgt na afloop een herinnering en maakt kans op een van de vele natura- en geldprijzen. Voorinschrijven voor de Jongeneel Houtloop kan bij het VVV in Schiedam, de vestigingen van Jongeneel in Schiedam en Rotterdam, Rit- man Sports in Schiedam en Daka Sports Bergweg in Rotterdam. De kos ten van een startnummer in de voorverkoop bedragen fl. 2,50 voor de jeugdloop en fl. 10,00 voor de andere twee afstanden. Meer informatie over de voormalige Brandersloop is verkrijgbaar op de telefoonnummers (010) 4701987 en (0186) 621422. VOETBAL - De Schiedamse voetbalvereniging ODC heeft Hesterine de Reus aangesteld als hoofdtrainster van de E- en F-pupillen. De oud-speel- ster van het Nederlands elftal die in het bezit is van het diploma oefen- meester 3 zal voor minimaal een seizoen de trainingen van de nog steeds groeiende pupillen tak van ODC begeleiden. De E-tjes en F-jes van de Schiedamse club trainen op maandagavond van 18.15uurtot 19.15uuren op woensdagmiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Voorafgaande aan de eerste training organiseert Hesterine de Reus op 21 augustus om 13.00 uur een kennismakingsmiddag voor de ODC-jeugd en andere gei'nteresseerden. VOETBAL - Het VSB Schiedams voetbalkampioenschap krijgt zaterdag 17 augustus op het terrein van HBSS in Sportpark Harga een feestelijke apotheose. Om 11.00 uur spelen de vrouwenteams van PPSC en HBSS hun versie van deze grote finale. Vervolgens komen om 13.00 uur de elf- tallen op het veld die de strijd aangaan om de derde en vierde plaats van de mannen-variant. De uiteindelijke finale staat voor 16.45 uur op het pro gramma. Als pauzenummer zal om 15.00 uur een wedstrijd worden gespeeld tussen de Schiedamse voetbalbestuurders en de lokale sportpers. Het muzikale intermezzo is gereserveerd voor 16.00 uur. Dan wordt het veld betreden door de Antilliaanse brass-band Authority Brass die met 22 leden een spektakel van muziek en dans ten beste zullen geven. Om deze feestelijke finaledag mee te kunnen maken moeten toeschouwers aan de poort een knaak betalen. 65 plus en 16 min krijgt fl 1,50 reductie. SCHIEDAM - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Water- weg-gebied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc. te sturen naar de sportredactie van Maaspost. Het enig juiste adres daar- voor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 4731589. MAASSLUIS - De Zwijn- drechtse Perry Bothof heeft maandag 12 augustus in barre weersomstandigheden de Ron de van Maassluis. Na 80 kilo meter kwam Bothof solo over de meet aan de Troelstraweg in Vlaardingen. Achter hem won Vlaardingen Martin Schouten de sprint van de eerste achter- volgende groep. Vooraf waren de oud-beroeps- renners Louis de Koning, Wil- co Zuiderwijk en Marco Ver- mey de te kloppen wielrenners. De wedstrijd die door de hevige regenval verreden werd op een spekglad parcours verloor al in het begin een van deze favorie- ten. Vertney miste de slag door niet in een kopgroep van der- tien waarin wel De Koning, Zuiderwijk en Schouten verte- genwoordigd waren. Na uitvallen van De Koning en Zuiderwijk ontpopte Martin Schouten zich als de grote ani mator van een overgebleven vijftal. De Vlaardinger zag ech ter geen kans zijn vluchtmak- kers kwijt te raken en moest in de slotfase toezien hoe dat Fer ry Bothof wel lukte. In de 33e Ronde van Maassluis werden de Vlaardingers Louis de Haas, Rene den Boer en Andr6 Schippers respectievelijk 13e» 14e en 17e. In de recrean- ten-wedstrijd won Rotterdam- mer Peter Pijl. Johan Lacroix uit Rockanje en Leo van Dorp uit Zwartewaal werden twee en drie. Telefoon:(i.v.m. controls bszorging) Stuur deze boo in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11