Drie daaen lana 'Wereldhaven en langs het water van de Nieuwe Maas \miM 4 3 Goedkoop met bus, tram en metro Organisatie van Wereldhavendagen hoopt op nog meer bezoekers Speciaal voorjongeren Wereld-havenbanen en opleidingen op infomarkt MaasstaD MaasposT IJsseiposT WaalposT dcSchakeL Waar gebeurtwat en hoe laat ROTTERDAM - Voor de vijfde keer worden vanaf vrijdag 6 September in Rotterdam de jaarlijkse Wereldhavendagen ge- houden, een evenement waarop het publiek altijd massaal af- komt. Vorig jaar trok het nog zo'n driehonderdduizend bezoe kers en met het oog op de opening van de Erasmusbrug zullen er dit jaar naar verwachting nog veel meer mensen op Rotter dam als haven- en waterstad afkomen. Een woordvoerster van het Gemeentelijk Havenbedrijf is voorzichtig met de schatting: „Wij hopen in ieder geval op hetzelfde aantal bezoekers als vorig jaar, maar gezien de belangstelling vooraf zal dit aantal wel overstegen worden. De opening van de Erasmusbrug trekt immers ook veel aandacht en alle festiviteiten vloeien in elkaar over. Haventerminal Ramp Erasmusbrug ROTTERDAM - Naast een 'levensechte' haventerminal op de Mullerpier kent het combinatie-evenement We reldhavendagen en opening Erasmusbrug dit jaar nog een nieuw spektakel: World Port Pop. Het muziekspektakel is speciaal opgezet voor jonge- ren en wordt gehouden op vrijdag en zaterdag. De op- tredende bands spelen op een drijvend ponton in de Nieu we Maas, gelegen ter hoogte van de Wilhelminakade. Culinair uitstapje naar Hotel Inntel Hotduwet Mullerpier Wilhelminakade Het Park Westerkade Binnenhaven Muziek Bezichtigingen Woensdag 4 September 1996 Voor de wereldhavendagen geldt dat drie dagen lang het reilen en zeilen in een wereldhaven centraal staat. Aan de kades van de Nieuwe Maas zullen de Koninklijke Mari ne, de Koopvaardij en de binnen- vaart de loopplanken van hun schepen voor het publiek uitleg- gen. Hier kunnen de bezoekers de geur van diesel opsnuiven en de sfeer van reizen proeven. Van de Koninklijke Marine liggen diverse schepen afgemeerd aan de Parkka- de. Zo liggen er een fregat, een mijnenjager, een onderzeeboot, De Koninklijke Marine zal met veel materieel aanwezig zijn. Het publiek kan demonstraties volgen of de schepen bekijken. een hydrografisch vaartuig en nog enkele kleinere schepen. Alle vaar- tuigen zijn toegankelijk voor pu bliek. Ze mogen van buiten naar binnen en van boven naar onder grondig bekeken worden. Informa- tie over werken bij de Koninklijke Marine is te krijgen op de Wihel- minakade. Op de jongereninfo- markt heeft de Koninklijke Marine een speciale stand met informatie hierover neergezet. Naast de Marineschepen zijn er ook schepen van de binnenvaart. Vaak zien varen, maar nog nooit op geweest? Dan is dit de kans. Een nieuw onderdeel van de We reldhavendagen is 'Haven in Be- drijfMaar liefst 65.000 mensen uit de regio Rijnmond zijn direct of zijdelings voor hun werk bij de ha ven betrokken. Talloze bedrijven zorgen voor de handel, overslag, distributie en industrie in een van 's werelds grootste havens. Om te laten zien wat er bij deze bedrijven allemaal gebeurd, is de Mullerpier tijdens de Wereldhavendagen om- gebouwd tot een levensechte 'ha venterminal'. Op zo'n begin- of eindhaven van een scheepvaartlijn zijn altijd tal van werkzaamheden, zoals bijvoorbeeld het laden en lossen van containers. Door de huidige ontwikkelingen in de scheepvaart is het accent van stuk- goed naar containers verschoven. Containerbedrijven laten zien hoe containers in elkaar gezet worden en hoe ze stapelen. Tevens zijn vrachtwagens en ha- venwerktuigen te zien. Een reus- achtige hijskraan is de blikvanger. Deze zal gedurende het hele week end een scheepswrak verplaatsen. Ook van belang voor het havenge- bied is een hopperzuiger. Deze zorgt ervoor dat het havengebied toegankelijk blijft en niet dicht slibt. Zo'n modeme hopperzuiger zal eveneens worden tentoonge- steld. Bijna dagelijks komen ze in het nieuws: het Gemeentelijk Haven bedrijf. Om nu eens een compleet beeld te krijgen van wat het mana- gen van een wereldhaven nu wer- kelijk inhoudt, is er een informatie- stand opgezet. Dit is de kans om te zien welke activiteiten zij verrich- ten om de economische positie van het Rotterdamse haven- en indus- triegebied te versterken. Op de Mullerpier zijn ook volop demonstraties te zien. Zo zal dit jaar voor het eerst een ware ramp worden nagebootst door de Konin klijke Marine en de Kerndiensten. Knallen, verstikkende rook en fel uitslaande branden op een schip aan de Mullerpier zullen de indruk wekken van een levensecht inci dent. De Koninklijke Marine, brandweer, milieudienst Rijn mond, de Roteb en de GGD de- monstreren hun kunnen en gaan erop af. Er volgen razendsnelle reddingsacties waarbij zelfs heli- kopters te hulp schieten. Een vers- tekeling duikt in het water. De ri- vierpolitie en douane zetten de achtervolging in. Het belooft veel spanning en sensatie, het hele weekend door. Bezoekers hoeven niet bang te zijn in de weg te lopen of onder de voet te worden gelo- pen. Op de Mullerpier is een tribu ne geplaatst met vijfduizend zit- plaatsen. Maar het hoeft niet bij kijken te blijven. Voor enthousiaste sport- ievelingen is er een borstelbaan waarop zij met goed weer kunnen zomerskien. Verder is er een tien meter hoge klimwand neergezet. Voor wie meer wil dan een demon- stratie, worden er excursies geor- ganiseerd naar de verschillende be drijven in de haven. De kosten hiervoor zijn slechts een rijksdaal- der; reserveren kan vooraf bij de VVV aan de Coolsingel. De haven is een uitgestrekt gebied van zo'n veertig kilometer. Som- mige tochten kunnen ook met de bus gemaakt worden. Het vertrek is vanaf de Mullerpier. Opvallend is de ruime keuze aan excursies. Zo is er een bustocht op zaterdag naar de zwarte kolen en ertsen bij Europees Massagoed Overslagbe- drijf (EMO) op de Maasvlakte en naar de landbouwproducten bij European Bulkservices (EBS) in Europoort. Op zaterdag en zondag gaat een speciale bus naar het Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland (EHZ) op de Maasvlakte. Op za terdag is er een boottocht naar het grote (petro)chemische bedrijf Shell Pernis in de Botlek. Verder zijn er op zaterdag en zon dag excursies met de bus naar ECT, Europe Combined Termi nals, hier zijn onder andere voer- tuigen te bewonderen die contai ners vervoeren zonder dat er een chauffeur in de wagen zit. Daarna gaat de tocht naar Maersk Line, een van de grootste container-re- derijen ter wereld. Ook is er een bustocht naar Rise, het brandblus- opleidingscentrum op de Maas vlakte. Zij geven een blusdemon- Tijdens de Wereldhavendagen worden tal van demonstraties gegeven doorde diverse diensten. Arrhitsffntn MaasstaD w&ekbladen Archieffoto MaasstaD weekbladen stratie. Na het bezichtigen van al die be drijven, wordt de behoefte aan na- tuur misschien groot. Wie natuur wil zien, kan kiezen voor de excur- sie naar de Slufter, de opslagbasis voor verontreinigde baggerspecie. Bij laag water bestaat de mogelijk- heid dat zich zeehonden laten zien. Verder zijn er nog excursies naar de Afvalverwerking Rijnmond waar het huisvuil wordt omgezet in elektriciteit, naar de fruitpier van de Seaport in de Merwehaven, naar de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg en de verkeers- post Maasboulevard. Hier is te zien hoe de verkeersbegeleiding op het water in elkaar steekt. Op zondag tentslotte is er een binnenvaart- bootexcursie en op zaterdag en zondag zijn er nog algemene Rondvaarten en een Haventour. Grote schepen, grote apparaten en grote bedrijven, maar hoe zit het met de romantiek van de scheeps- werf? De ruwe touwen, het timme- ren, het lassen, de ankers; ervaren krachten demonstreren op de Mul lerpier de werkzaamheden op de werven. Voor kinderen is er dit jaar weer het Kinderhavenpark. Hier zijn ha vens gemaakt waar het accent ligt op zelf-doen en onderwerpen die zeker aanspreken, zoals bijvoor beeld de snoephaven, de circusha- ven en de boekieboekiehaven. Verder zijn de afgelopen weken deelnameformulieren huis-aan- huis verspreid voor de Duck-race. Dertigduizend plastic eendjes voorzien van naam en een zonne- bril strijden op zondag om 15.00 uur in de binnenhaven om de eer- ste plaats. De opbrengst komt ten goede aan het Sophia Kinderzie- kenhuis, het Witte Bedjes Feest in De Doelen en de Stichting Kranig op Weg, die zich alien inzetten voor het welzijn van zieke en ver- standelijk gehandicapte kinderen. Alle activiteiten op de Wereldha vendagen zijn te combineren met de festiviteiten rond de opening van de Erasmusbrug. Doordat deze twee gebeurtenissen samenvallen is dit jaar het evenement grootser dan ooit. En dat betekent ook: pop- concerten, een filmvertoning op de klep van de brug en op zaterdag Worldmarket, het spektakel 'Buil ding Bridges-Brug naar de toe- komst', met aansluitend het een- malige dansfeest op de Erasmus brug. Tijdens het weekend schuife- len allerlei bandjes en fanfarecorp- sen over de kades. Zij verdelen hun aandacht tussen de Mullerpier, de Parkkade, het Kinderhavenpark en de Wilhelminakade. Zij rijgen de verschillende locaties aan elkaar, zodat een weg van festivi- ROTTERDAM - De RET geeft tijdens de Wereldhavendagen spe ciale dagkaarten uit. Deze kaart is na afstempeling e£n dag geldig op 6. 7 of 8 September op alle RET-lijnen, uitgezonderd het nacht- net. De kaart kost vijf gulden voor volwassenen en drie gulden voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar en bonders van een Pas 65. De Wereldhavendagenkaart is tot en met 8 September te koop bij de RET Verkoop- en Informatiepunten, Albert Heijn en tabaksspe- ciaalzaken. Op 6, 7 en 8 September is de kaart ook te koop op alle bussen en trams. Wie wil reizen en bellen tegelijk kan beter de meerdagen-telefoon- kaart kopen, die de RET uitgeeft ter gelegenheid van de opening van de Erasmusbrug, de start van lijn 20 en de Wereldhavendagen. Deze kaart is op alle RET-lijnen (uitgezonderd het nachtnet) geldig als vervoerbewijs van 4 tot en met 8 September. De kaart kost vijf- tien gulden voor alle leeftijden. Inbegrepen zijn tien teiefooneenhe- den met een totale waarde van een rijksdaalder. De meerdagen-tele- foonkaart is te koop bij alle RET Verkoop- en Informatiepunten en ROTTERDAM - De Wereldha vendagen van 1996 gaan nog een stapje verder dan in de voorgaande jaren. Niet alleen kan het publiek zien welke werkzaamheden er worden gedaan in en rond de Rot terdamse haven, speciaal voorjon geren is er dit jaar ook in banen- markt opgezet, waarbij het accent op haven-banen ligt. De jongeren- infomarkt wordt vrijdag en zater dag gehouden aan de Wilhelmi nakade op de Kop van Zuid. Op de banenmarkt kunnen geinte- resseerden terecht voor een orien- tatie op opleidingen, en werk nu en straks in en rond het havengebied. Op de markt staan stands van on der andere Tempo-Team Uitzend- bureau, Arbeidsvoorziening Rot terdam, het Scheepvaart en Trans port College, de Koninklijke Mari ne, de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders en het Ge meentelijk Havenbedrijf. Degene die altijd al eens op een schip heeft willen werken, kan zich hier nu goed over laten infor- meren. Maar het gaat ook om vaca- tures die meer op afstand met de haven te maken hebben. Het aan- bod van banen loopt namelijk uit- een van cargadoor tot kantine-da- me bij een overslagbedrijf. Tempo-Team Uitzendbureau heeft speciaal voor deze dagen een mai ling verstuurd naar bedrijven die gebonden zijn aan het havenge bied. Dit heeft zo'n tweehonderd vacatures van haven-banen in de ruimste zin van het woord opgele- verd. Voor uitzendkrachten die niet op zoek zijn naar werk in het havengebied, heeft Tempo-Team op de Wereldhavendagen nog an dere banen in de aanbieding. Op het evenemententerrein naast de Erasmusbrug wordt een grote tent opgezet, waarin de stands met kwetsbare apparatuur zijn onder- gebracht. Geen druppel regen kan deze markt nog verstoren. De jongereninfomarkt vindt plaats op vrijdag 6 September van 18.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 7 Sep tember van 10.00 tot 21.00 uur. Wereldmuziek World Dik Hout. Zij vestigden hun naam door nummers als 'Stil in mij', 'Alles of niets', 'Meer dan een an- der' en 'Mijn held zijn'. De afgelo pen tijd heeft Van Dik Hout regel- matig in en rond Rotterdam opge- treden, maar spelen dp de Maas zullen ze maar 66n keer meema- ken. De presentatie van World Port Pop is in handen van Brothers in Showbizz. Hoe zijn de optredens te volgen, wordt het dringen en op elkaars te- nen staan? Op de Wilhelminakade staan voor goed zicht in ieder ge val tribunes. Natuurlijk zijn tijdens de Wereldhavendagen en de ope ning van de Erasmusbrug de con- certen gratis bij te wonen. World Port Pop wordt vrijdag 6 Septem ber gehouden van 20.00 tot 21.45 uur en zaterdag 7 September van 14.00 uur tot 17.00 uur. De acht leden van Total Touch staan vrijdag op het podium. De naam World Port Pop heeft ui- teraard alles te maken met Rotter dam als wereldhaven. De bands komen echter allemaal uit Neder- land. Op vrijdagavond 6 September treden drie bands op die grote be- kendheid genieten bij jongeren: Total Touch, Charly Lownoise Mental Theo en 2 Brothers on the Fourth Floor. Hun clips verschij- nen regelmatig op MTV en The Music Factory. Total Touch speelt vooral num mers in de stijl van Amerikaanse Rhythm Blues. Zij hadden on- langs de zomerhit 'Touch me the re'. De acht leden van de band ge ven een live-optreden. Charly Lownoise mental Theo, twee dj's uit Den Haag, hebben met hun happy hardcore al menig house- liefhebber aan het sVvingen gekre- gen, vooral met hun hit 'Fantasy World'. 2 Brothers on the Fourth Floor zijn twee broers die op hun kamer op de vierde verdieping van een flat al enige tijd dansmuziek componeer- den en mixten, voordat ze doorbra- ken. Momenteel staat in de hitlijst 'Let me be free'. Het gezicht van deze band wordt gevormd door Rapper D-Rock samen met zange- res Des'ray. Met goed weer en de juiste wind zullen deze bands ze ker een brug (van muziek) kunnen leggen naar de Kop van Zuid. Op zaterdagmiddag 7 September gaat World Port Pop verder. Aller- eerst de Rotterdamse groep Back to Basic met de bekende blazers Hans Dulfer en Candy Dulfer en zangeres Angela Groothuizen als gastmuzikanten. Ook Back to Ba sic belooft veel. Zij hebben voor dit optreden een extra percussie en de aanwezigheid van een sterke blazersectie. Hun uptempo-num- mers worden afgewisseld door ge- voelige ballads. Zij hadden een he le grote hit met 'Leave me alone'. De afsluiter van World Port Pop is de Nederlandstalige topgroep Van Rotterdam is weer een brug rijker! Op 4 September wordt de Erasmusbrug geopend door Hare Majesteit de Koningin. Speciaal voor lezers van MaasstaD weekbladen heeft restaurant Le Papillon voor de feestmaand September en de maand oktober een bijzondere aanbieding samengesteld. Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt u, van maandag tot en met vrijdag, voor de prijs van een 3-gangen keuzemenu (fl. 39,50 per persoon) een aperitief in bar/bodega The Waterway en een extra vierde gang aangeboden (normale prijs fl. 50,-)! Na een aperitief in The Waterway, met een schitterend uitzicht op de Nieuwe Maas, de skyline van Rotterdam en de nieuwe Erasmusbrug, geniet u van het bekende 3-gangen keuzemenu. U maakt uw keuze uit zes heerlijke voorgerechten, zes culinaire hoofdgerech ten en een spectaculair grand-des- sertbuffet, uiteraard zoveel en zovaak u wilt. En dat alles terwijl schepen u aan bak- en stuurboord passeren. Indien u dit gezellige avondje wilt voortzetten, dan heeft Hotel Inntel een leuk idee voor u! U ontvangt een gratis toegangsbewijs voor Holland Casino Rotterdam, waar u in een sfeervolle omgeving een gokje kunt wagen. Als verrassing heeft restaurant Le Papillon nog een aardigheid in petto. Iedere gast maakt bij inleve ring van de ingevulde kortingsbon kans op een aantal aantrekkelijke prijzen. Bijvoorbeeld een geheel verzorgd weekeinde in Hotel Inntel Zutphen voor 2 personen, of een zon- dagochtend brunch bij Hotel Inntel Rotterdam of een compleet verzorgd diner voor twee personen in restaurant Le Papillon van Hotel Inntel Rotterdam, met aansluitend een bezoek aan Holland Casi no Rotterdam. Restaurant Le Papillon is j is zeven dagen per week geo pend; deze aanbieding geldt van maandag tot en met vrij dag in de maanden September en oktober. Reserveren wordt van harte aanbevolen. U belt (010) 413.41.39, refereert aan het speciale 'MaasstaD-arrange- ment' en maakt (opnieuw) kennis met restaurant Le Papillon. Lezers van MaasstaD weekbladen krijgen tegen inlevering van deze bon voorde prijs van een driegangen-menu (fl. 39,50) een aperitief en een vierde gang aangeboden (normale prijs fl. 50,-)! Naam: Adres:- Postcodewoonplaats: I Telefoon: Be:.'.1.- teiten, activiteiten en demonstra ties wordt gevormd. Kortom: de Wereldhavendagen in combinatie met de opening van de Erasmusbrug zullen een wervelend geheel zijn. Wethouder H. Kom- brink ziet het als volgt: „Rotter- dam krijgt de kans zijn smoel te la ten zien en het idee te geven een aantrekkelijke stad te zijn om je te ROTTERDAM - De activi teiten tijdens de Wereldha vendagen vinden plaats op acht locaties langs de Nieu we Maas. Dat zijn de Miil- lerpier, Parkkade, Wester- kade, Willemskade/Veerha- ven, Wilhelminakade/Wil- helminaplein, Erasmus brug, Leuvehoofd/Boom- pjes en Binnenhaven. - Haven in Bedrijf met de monstraties van havenbe- drijven: vrijdag 12.00- 18.00, zaterdag en zondag 10.00-18.00. Vertrekpunt excursies naar havenbedrijven: zater dag en zondag 10.00-18.00. - Demonstraties. Rivierpolitie en douane: alle dagen 12.20-12.40, za terdag 16.50-17.15. Brandweer, Roteb en GGD: alle dagen 12.40- 13.00. Koninklijke marine: vrij dag 14.30-15.30, zaterdag 10.30-11.30 en 14.00-14.30, zondag 13.00-14.00. Jeugdbrandweer: zater dag en zondag 12.00-12.20. Brandweer en Roteb: za terdag 16.30-16.50. Koninklijk Marine/Kern- diensten: zaterdag en zon dag 15.00-15.45. - Jongeren infomarkt: vrij dag 16.00-22.00, zaterdag 10.00-21.00. - World Port Pop: vrijdag 20.00-21.45, zaterdag 14.00- 17,00. - Kinderhavenpark: zater dag en zondag 12.00-17.00. - World Market: zaterdag 10.00-21.30, zondag 10.00- 18.00. - Duck Race Rotterdam: zondag 15.00-16.00. Naast deze activiteiten, is er tijdens de Wereldhaven nog veel meer te beleven. Deze vinden over het algemeen op verschillende locaties plaats. Amateurgezelschappen. Mullerpier, Parkkade, Wil helminakade: zaterdag 11.30-17.00, zondag 11.00- 17.00. Floating Fanfare. Miiller pier, Parkkade, Wilhelmi nakade, Erasmusbrug: zon dag 16.00-17.00. Koninklijke Marine; Parkkade, zaterdag en zon dag 10.00-18.00. Overige schepen: Miiller pier t/m Willemskade, vrij dag 12.00-18.00, zaterdag en zondag 10.00-18.00.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11