Koude rillingen bij Home Movie en The Secret Garden in Stedelijk Museum Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Fusebusters in Podium Kunstestafette bereikt Schiedam BON Popschool Oorsmeer Harpe Davids SCHIEDAM - Burgemeester R. Scheeres liep zaterdag 31 augustus in het Stedelijk Mu seum onderzoekend langs de installaties van kunstenaars Karen Murphy en A. P. Ko- men. Een oordeel kon hij zich nog niet vormen, zo vlak voor de opening van de vijf- de Schiedamse Kunstestafet te. „Er zit een verhaal achter, maar ik heb er nog geen rode draad in kunnen ontdekken. Het is in elk geval wel fleu- rig" Immense drukte tijdens de opening van de Kusntestafette in Schiedam. Voor straf in het schandblok of toch gewoon een repetitie van Queen lear door het Vlaardinghs toneel? Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Wellicht dat de Schiedamse burge meester na de opening wel achter de rode draad van het relatiedrama is gekomen. Beneden in het Stede lijk hangt allereerst een serie kleu- renfoto's, begeleid met een tekst van 'Karin' die commentaar geeft op haar relatie met 'PPK'. „He's hyperactive at times. The most sig nificant things can set him off." Onder een sleutelhanger met de fo- to van Ronald Koeman beschrijft ze zijn obsessie met F.C. Barcelo na. Acties van het Catalaanse elftal worden door PPK steevast voor- zien van een lange reeks Spaanse scheldwoorden, opgedaan tijdens een vakantie op het Iberisch schiereiland. Verder wil PPK al- leen de nieuwste Sony-apperatuur, vertelt ze. Nauwgezet en een tik- keltje geergerd verstrekt ze de prijsopgave van de spullen die haar vriend heeft gekocht. Gaandeweg wordt de sfeer donkerder en don- kerder. Foto's van zijn medicijnen en een vermelding dat ze hem een vogelhuis en een kaart met 'Sorry' heeft gegeven. „He didn't like the birdhouse." Een video laat verder de ups en downs van hun relatie zien, waarbij het de toeschouwer duidelijk wordt waarom PPK haar geste niet kon waarderen. Boven mag PPK zijn kant van het verhaal vertellen met foto's van bloemen en planten die hij op zijn dakterras verzorgt, voorzien van een omschrijving. In de hoek staat het model van het huis waar het stel heeft gewoond. Door het gor- dijn loop je verder naar de laatste zaal, waar dia's van prachtige bloemen met een eenregelige tekst worden vertoond. Treurige Spaan se muziek klinkt op de achter- grond. De laatste puzzelstukjes van het relatiedrama vallen op hun plaats. IJzingwekkend mooi ge- daan. Je zou bij zo'n krachtige bijdrage van Karen Murphy en A. P. Ko- men bijna nog vergeten dat er ook nog zoiets was als de opening van de Kunstestafette. 'Verbindingen', dat is waar het allemaal om draait tijdens de vijfde Zuid-Hollandse Kunstestafette. Negen gemeenten doen mee aan de kunstmanifestatie die door de provincie Zuid-Hol- land is opgezet om de kunst te sti- muleren. Waar buurgemeente Vlaardingen eerder had gekozen voor het water als verbindend element, besloot Schiedam met het huwelijk als me- tafoor in zee te gaan. In de feeste- lijk versierde orgelzaal van het Stedelijk stond een bruidstaart ge- reed, langs de kant waren tafels met hapjes en drankjes opgesteld. Een pianist kondigde met typische bruiloftsmuziek de komst van het bruidspaar aan. „Goh, het lijkt wel op een echte bruiloft he?", merkte een toeschouwster op terwijl ze naar de blije gezichten keek. „Zou het dan toch echt zijn?" Statenlid S. Veerman (CDA) verbond het paar in de echt. Met een plastic mesje werd vervolgens de bruids taart aangesneden. In Kunstcentrum Pand Paulus werd na de opening de eerste afle- vering van een videoproduktie van Bram Uil vertoond, 'In het echt verbonden'. De produktie moet een soap zijn, met het zojuist ge- trouwde echtpaar als middelpunt. Aflevering een laat zien hoe Joris Eerste en Dora Elisabeth de Beste elkaar via internet hebben ont- moet. De rendez-vous mondt uit in een huwelijk, waarbij het de grote vraag is of de verbintenis ook stand zal houden en hoe de omge- ving op hun beslissing reageert. Jammer dat het geluid van de soap zo beroerd was, maar dat kon lig- gen aan het hoge volume dat nodig was om alle aanwezigen in Pand Paulus te bereiken. Internet, het woord is al gevallen. „Dat was het eerste wat opkwam toen wefcl nagedacht over het the- ma verbindingen. Internet gaat duidelijk over verbindingen en heeft veel met menselijke relaties te maken", zegt contactpersoon Tina Huizenga. Internet komt niet alleen in de soap ter sprake. Jouke Kleerebezem heeft op Internet een 'Panorama van de huwelijkse voorwaarden' gemaakt. Hij heeft gebruik gemaakt van beelden en begrippen die onlosmakelijk ver bonden zijn met het begrip 'voor- waarde'. De bezoeker van de 'site' kan niet alleen passief kijken, maar ook zaken veranderen en toevoe- gen. Internetcode http://www.ro- zet.nl/huwelijk. Op een aantal plaatsen, waaronder het Stedelijk Museum, staan computers waar- mee direct op Internet kan worden ingelogd. In Pand Paulus hangen verder twee levensgrote foto's, gemaakt door Albert van Westing die een me- tafoor vormt op het gekozen thema verbindingen. De eerste foto laat een jongen zien, gezeten op een motor. Innig tevreden kijkt hij in de lens. Van Westing's tweede bij drage is heel verrassend: twee oli- fanten in de ring, moeizaam op elkaar balancerend, terwijl het paar door het circuspubliek zwijgend wordt gadegeslagen. Dat de Schiedamse Kunstestafette echt multidisciplinair is, blijkt ver der uit de twee theaterstukken die de komende maand zullen worden opgevoerd. Allereerst het poetisch theaterstuk De Affaire, geschreven en geregisseerd door Bram Uil. Uil en Marianne de Bruine spelen een 'echt paar' die elkaars levenserva- ringen vertellen via light verse, belletrie, proza op ruim, dialogen en gedachten. 26 September is de try out in theater de Teerstoof. Een dag later is het de beurt aan vijf stand-up comedians die aan de hand van reaches en vragen uit het publiek op het thema huwelijk zul len gaan improviseren. Kinderen worden ook bij de Kunstestafette betrokken. Leerlin- gen van Spieringshoek gaan samen met Yvon Koopman een vide- obrief maken. De videobrief wordt uitgewisseld met een bevriende school op de Philippijnen. Een compleet overzicht van de kunstmanifestaties kan worden ge- vonden in de brochure Het huwe lijk als metafoor. Voor fl. 2,50 kan het boekje bij het Stedelijk Mu seum worden aangeschaft. JALMAR TEUN1SSEN VlaardinghsToneel bijna klaar voor uitvoering van Queen Lear VLAARDINGEN - Oud. Versle- ten. Afgeserveerd. Het is verdomd hard voor Queen Lear. Eens re- geerde ze met ijzeren vuist over heel Brittannie, totdat ze zo stom was om het koninkrijk onder haar dochters te verdelen. „Ik gaf jullie alles." En nu? Nu heeft ze niets meer. Verstoten door de hardvoch- tige Regan en Goneril, nota bene haar eigen vlees en bloed. Alleen dochter Cordelia heeft het goed met mama voor. Maar Queen Lear heeft dochterlief eerder in een on- doordachte bui onterfd. Wijsheid komt niet met de jaren. Maandagavond 2 September. Het Vlaardinghs Toneel is druk bezig om de laatste puntjes op de i te zet- ten voor de uitvoering op 13 en 14 September in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Het spel is goed verzorgd, het stuk mooi en werve- lend vertaald door Fred Vaassen en Judith Kroesen. De jonge acteur Marc Eikelenboom in de rol van Edmund, de bastaardzoon van de graaf van Gloucester, blijkt een re- velatie en schuwt het contact met het publiek niet. Ook her majesty Queen Lear, Janka Verhoeff, oogst bewondering. Sommige acteurs hebben hun kostuum al aan, ande- ren lopen in hun dagelijkse kloffie over het toneel. De hertog van Bourgondie, niet bepaald minver- mogend zou je zo zeggen, moet het zelfs nog stellen zonder zijn exquis uitgevoerd schoeisel. „Je schoenen heb je nog steeds niet binnen, hfe? zegt regisseur Fred Vaassen te- gen een jonge acteur. „Je moet vandaag niet letten op de kwaliteit, hoor", waarschuwt Zi- naida de Ruiter vantevoren. „Het gaat vanavond heel snel!" „Zijn er nog mensen in de kleedkamer?", roept Vaassen. ,,We moeten van avond door het hele stuk en giste- ren was de discipline ver te zoe- ken. Ik hoorde een heel paarden- Rees. Maar het mag niet zo zijn dat de spelers onder de belichting als geesten overkomen, daar waakt de grimeploeg wel voor. „Vergeet die laatste tekst maar", zegt Vaassen tegen een speelster die een tijdlang op de rand van het toneel wacht voordat ze haar slot- zinnetje heeft gezegd. „Het is alle maal zo 'gewacht'." Vaassen draait zich lachend om naar Judith Kroesen ,,Die tering-Shakespeare ook." Het Vlaardinghs Toneel speelt Queen Lear twee maal, op vrij- dag 13 en zaterdag 14 September in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs be- draagt fl. 25,-. De jeugd tot twin- tig jaar kan voor vijftien gulden naar binnen. Het kaartje gaat vergezeld van twee consumpties. De kaarten kunnen vanaf zater dag 7 September aan de kassa van de Stadsgehoorzaal worden verkregen. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - De popschool start dit seizoen haar zesde kursusjaar. Ook nu is er weer gelegenheid voor gita- risten, basgitaristen, zanger (essen)s, drummers en toet- senisten om zich aan te mel- den. Donderdag 12 Septem ber om 19.30 uur vindt er in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 een intro- ductie-avond plaats voor nieuwe popschoolleerlingen. Aan het begin van de avond zullen de vijf docenten een aantal nummers spelen, zo- dat ook muzikaa! met hen kennisgemaakt kan worden. Hierna kan er worden inge- schreven. De lessen begin- nen op woensdag 18 of don derdag 19 September. De popschool is een opleiding voor popmuzikanten, waar bij men behalve het volgen van les op een instrument ook elke week met elkaar in een band speelt. Wie begint hoeft nog niks te kunnen om in een beginnersgroep ge- plaatst te worden. Van de docent worden immers de basisvaardigheden geleerd op het gekozen instrument. Op deze manier kan er al snel in een band worden ge- speeld. De popschool is er ook voor gevorderde muzi- kanten. Die worden in een band geplaatst met rnuzL kanten van eigen niveau, Deze bands treden regelma- tig op. De popschool heeft het afgelopen seizoen met haar bands meer dan zestig optredens verzorgd. SCHIEDAM - Singer Song writers krijgen vanaf 12 September hun eigen avond in het Podiumcafe aan de Lange Haven 28. Vanaf die datum verwacht het Podium een op luisteren gericht pu bliek voor deze zeer kwets- bare manier van optreden. Er zal in vele categorieen ge- programmeerd worden. Zo zal de opening in de maand September door Remco Vis- ser worden verricht. Visser zingt Engelstalig en is sterk beinvloed door John Len- non. Zijn optreden wordt gevolgd door dat van Mar- tijn van Dijk. Hij is bij velen bekend door zyn geslaagde Nederlandstalige optredens in Vlaardingen en Schiedam. De klapper van deze maand is Mark Ritse- ma, leadsinger en tevens front man van de Cobraz. Zijn muziek zal op het eerste moment wellicht wat moei- lijk aan te nemen zijn, maar de zeer scherpe teksten zul len de luisteraars snel over- tuigen van de kwaliteiten van deze klapper. SCHIEDAM - Het oplei- dingsorkest van de Chr. Muziekvereniging Harpe Davids zal zaterdag 7 Sep tember enkele promotieop- tredens verzorgen op diver se locaties. De optredens vinden plaats om 11.00 uur op locatie De Akkers, om 12.00 uur op locatie De Vel- den, om 13.00 uur in het Hof van Spaland en om 14.00 uur op het Geuzenplein. Tij dens deze optredens zal het orkest zich laten horen met een heel gevarieerd pro- gramma. Te beluisteren is muziek uit de films 'Beauty and the Beast' en 'The Lion King'. Voor meer informa- tie kan men terecht bij ver- enigingsgebouw 'De Tam- boerijn' aan het NijhofT- plein of telefonisch: 010- 4705383/4715959/4748791. volk over de planken banjeren." En alle troep moet van het toneel af, zegt Vaassen streng. „Ja, ook de dropjes." Regie-assistente Ju dith Kroesen kijkt Vaassen beteke- nisvol aan. „Nou, we gaan er maar lekker voorzitten." Vaassen: „We zullen ze vanavond (een lange reeks Amsterdamse krachttermen volgt) eens een poepie laten ruiken." Is dat nou altijd zo, zo vlak voor de eerste voorstelling? „Ja, altijd", bevestigt Vaassen. „Aanvang, daar gaan we." Queen Lear komt op. Verveeld kust ze haar familie. ,,Wie bemint ons het meest?", wil ze weten voordat ze haar rijk overdraagt. Goneril en Regan doen een com- petitie 'wie slijmt het beste' en krijgen een leuk stukje grond ca- deau. Oogappel Cordelia doet hier niet aan mee en kan vertrekken. Vanaf nu zal je niet meer voor mij bestaan. Ga weg uit mijn ogen, kind. Haar geef ik de trots die zij eerlijkheid noemt." Een bedrijf later beseft Queen Lear haar ongelooflijke domheid. Zelfs haar bode, spreicend met het accent van een Haagse Harrie, wordt be- spot en in het schandblok gezet. „Heer, doet u ons dat niet aan", zegt de graaf van Gloucester tegen de hertog van Cornwall die echter onverbiddelijk is. De bode heeft zich verzoend met zijn lot en spreekt de graaf troostend toe: „Ik dank u wel, maar doe het niet. Het overkomt de beste dat het geluk hem in de steek laat. Ik wens u een goedemorgen." Achterin de zaal kijkt de grimeur- ploeg zwijgend naar de verrichtin- gen van de acteurs van het Vlaar dinghs Toneel. „Grimeren is voor ons een hobby", zegt Joke van Rees. „Maar we hebben er wel een professionele opleiding voor ge- had." Regisseur Vaassen heeft duidelijke ideeen over de wijze waarop de cast straks zal worden gegrimeerd. Wittig, behalve Queen LeaffDe Queen is een echte Queen. „We hebben van de regis seur een beeld gekregen wat hij wil. Vaassen wil met de make-up dwars tegen de tijd ingaan. Het is een stuk van vroeger in het he- den.' Ook de nar wordt niet als de gebruikelijke joker geschminkt, zegt Van Rees. „De acteurs lijken zo op elkaar. Ik denk dat het voor de eenheid is", vermoedt Van TelefOOn:(i.v.m. controle bezorging)" Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 x Woensdag 4 September 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Het Theaterseizoen staat op het punt van beginnen. En dus vanaf deze week weer een overzicht in MaasposT van de diverse voorstel- lingen in de Waterweg. De Stads gehoorzaal in Vlaardingen gaat dit weekeinde knallend van start tij dens de Haring en Bierfeest. Haring Bierfeest zaterdag 7 September 08.00 uitreiken volgnummers kas- saverkoop 09.00 cafe open 10.00 start kassaverkoop 12.00 doorlopende techniekshow op podium van de Grote Zaal en voorts buiten op de stoep (tijden bij benadering): 12.00 13.00 15.00 uur Pop- penkast Pantijn van de Dam in Amsterdam met Jan Klaassen en Katrijn 12.30 14.00 15.30 uur Annie en de Formica's: Annie Berini gaat solo, zonder Harrie, maar met een band 13.00 14.30 uur Vlaardings Mu sical Gezelschap met een selectie uit hun repertoire. Queen Lear Het Vlaardinghs Toneel Queen Lear is het verhaal van een koningin die, verblind door vormelijkheid, de verkeerde keuze maakt. Zij is op leeftijd en zij denkt een mooie rustige dag te kunnen kopen bij haar drie dochters. Maar dat pakt anders uit. Haar jongste dochter, die als enige eerlijk tegen haar is, wordt verbannen. Haar an- dere twee dochters ontnemen de koningin uiteindelijk al haar macht. De jongste dochter komt voor haar op en trekt ten strijde te- gan haar twee zusters. Queen Lear is een bewerking van Shakespe are's 'King Lear' en nog steeds ac- tueel. Het Vlaardinghs Toneel is een initiatief van het Vlaardings Centrum voor Amateurtoneel. De goede herinneringen aan vroegere Nieuwjaarsvoorstellingen deden het idee ontstaan opnieuw een Sha kespeare bewerking onder regie van Fred Vaassen en Judith Kroesen te brengen. Ditmaal als opening van het seizoen 1996/ 1997. Met: Janka Verhoeff, Nel den Breems, Hand Eichhom, Hans Rikken e.v.a. Zaterdag 7 Septem ber Donderdag 12 September, 14.00 uur, Grote Zaal, fl. 10,-. Vrijdag 13 September, 20.00 uur, Grote Zaal, 20.00 uur, fl.25,-. Zaterdag 14 Sep tember, 20.00 uur, Grote Zaal, 20.00 uur, fl.25,-. Kortingspassen fl.22,50. Voor de jeugd tot 15 jaar fl.15,00. Geheim van de Lachende Piccolo Harrie Jekkers Na twee zeer succesvolle solo- voorstellingen heeft Harrie Jekkers een jaar lang niets van zich laten horen. In deze peri ode heeft hij een poging gedaan om het hoogste te bereiken wat in dit leven denkbaar is: nietsdoen! Dit is mislukt. En heeft hij een poging gedaan om het hoogste te bereiken wat in dit le ven denkbaar is: nietsdoen! Dit is mislukt. En gelukkig maar ook, want anders had u niet kunnen ge- nieten van zijn derde soloprogram- ma, waarin Jekkers opnieuw een reis maakt om zijn eigen wereld. Gaandeweg de voorstelling zal hij, zingend en vertellend, de titel ont- hullen van zijn nieuwste solopro- gramma. Het geheim van de La chende Piccolo. Woensdag 18 September, Grote Zaal, 20.00 uur. Donderdag 19 September, Grote Zaal, 20.00 uur. Toegang fl.37,50. Platina Mylene d'Anjou en Wim Boor Platina is een pijnlijk hilarische voorstelling over een hitzangeres die weigert mee te doen aan het verstrijken van de tijd. Drie perio- des uit het leven van een zeer suc- cesvol duo passeren de reveu. Hun sterren straalden overal en na 30 vette jaren zijn zij nog steeds bij elkaar. Hand in hand, vastberaden. Zo'n succesvol duo kan niet uit- eengaan. Toen niet.... Nu niet. Ne ver. Nooit. So let the music play! Vrijdag 20 September, Harmonie, 20.00 uur, fl.20,00/kortingspassen fl. 17,50. De Minnaar Rick Engelkes en Isa Hoes Rick Engelkes en Isa Hoes spelen de Minnaar. (Foto: Johan Vigeveno). Isa Hoes en Rick Engelkes (be kend uit GTST) zijn er afgelopen seizoen in geslaagd nieuw theater- publiek, overwegend jongeren, te enthousiasmeren. In 'De Minnaar' volgen we het spel dat twee echte- lieden met elkaar spelen om de sleur te doorbreken. Iedere middag keen de man terug van zijn werk en bezoekt zijn vrouw als een ruwe minaar. Zij ontvangt hem als ordi naire hoer. Meer en meer raken ze verstrikt in dit ondeugende doch gevaarlijk spel. Rick Engelkes en Isa Hoes hebben zich door "De Minnaar'losgerukt van hun soap- imago. Zaterdag 21 September, Grote Zaal, 20.00 uur, fl.30,00/kortings- passen fl.27,50. De Fusebusters. SCHIEDAM - The Fusebusters spelen zaterdag 7 September in het Podium Cafe aan de Lange Haven. Gei'nspireerd door grootheden als de Fabulous Thunderbirds en Ron nie Earl the Broadcasters spelen de Fusebusters een mengeling van 'Texas-Chicago-blues'. Van een stevige swing-blues tot een gevoe- lige ballad, de Fusebusters staan garant voor een heerlijk avondje rhythm 'n blues. De band bestaat uit zanger/slaggi- tarist Ron de Beus, gitarist Peet van der Stelt, basgitarist Frank van 't Veer en slagwerker Paul Heyne. Alle bandleden kunnen buigen op een jarenlange podiumervaring. Na afzonderlijk in eigen bands ge- speeld te hebben, zijn ze sinds 1994 als Fusebusters actief. Met zijn stem kan De Beus als geen an- der de band en het publiek bespe- len terwijl de luisteraar uitstekend gitaarspel te horen krijgt op een strak en swingend ritme verzorgd door bas en drums. Naast bekende en minder bekende nummers van bovengenoemde grootheden spe len de Fusebusters ook eigen werk. De Fusebusters zijn inmiddels een graag geziene band bij de diverse blues-festivals, blues-estafettes en kroegen in het Westen en Oosten des lands. Zelfs tot in de kleinere kroegen kunnen ze het publiek la ten genieten van het door dyna- miek gedreven repertoire. Aanvang van het optreden in Po dium aan de Lange Haven is 22.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 15