Clowns laten kinderen lekker ruiken De mening van het publiek Colofon Kinderweekend Extra openingen Gratis parkeren A G H I M Clownsorkest SCHIEDAM - „Een druk maar gezellig jaar", noemt Colette Klarenbeek van Par- fumerie Douglas het eerste jaar in de Nieuwe Passage. Zo'n eerste verjaardag is al- tijd een feest. De Nieuwe Passage doet dat in verschil- lende weekenden. Het ko- mend weekend worden de kinderen verwend. Douglas doet dat bijvoorbeeld met twee clowns die de kinderen met allerlei moderne kinder- geuren laten kennismaken. Een jaar Nieuwe Passage. Vooral heel veel Schiedammers, maar ook Vlaardingers en Rotterdammers, brachten een bezoek aan het winkelcentrum. Maar wat vinden ze eigenlijk van de Nieuwe Passage? MaasposT stelde deze vraag aan een aantal bezoekers. M.: mmmm mwm. if - Woensdag 28 augustus 1996 De eerste feestweek van September staat in de Nieuwe Passage bijna helemaal in het teken van kinderen. Kids zijn van donderdag 5 tot en met zaterdag 7 September welkom in het Kinderka- bouterland op het Broersveld. Dat is het land met het grote Paddestoelspringkussen en het kinder- terras waar je de limonadekabouter tegen kunt komen en waar je gratis pannekoeken kunt eten uit het sprookjeshuis. En bij de ijscokar worden gratis ijsjes weggegeven! Zaterdag 7 September is helemaal een speciale dag voor de kinderen. Dan zal onder meer het grote clownsorkest de hele dag vrolijke noten door de Nieuwe Passage laten klinken. Boven- dien staat dan ook de ballonnenwedstrijd op het programma. Als je daar aan mee wilt doen, moet ^je je om 13.00 uur aanmelden bij de ballonnen- kraam. En als je ballon heel ver komt, win je nog een mooie prijs ook. Als dat geen reden genoeg is om naar de Nieuwe Passage te komen dan weet ik het ook niet meer.... Nieuwe PassageposT is een uitgave van MaasposT, onderdeel van MaasstaD weekbladen Redactie: Maurice Heijnen Karin van der Knaap Loes Schrijver Norbert Veringmeier Vormgeving: Joop Langeveld Maurice Heijnen Acquisitie: Susanne Dorst De hele maand September staat de Nieuwe Passage bol van activitei- ten. Allemaal om de eerste verjaar dag te vieren. Tijdens het eerste weekend, dat al op donderdag be- gint, is voor de jongste bezoekers van het winkelcentrum een heus Kinderkabouterland ingericht, compleet met Paddestoelspring kussen, een limonadekabouter en gratis pannekoeken in het sprook jeshuis. Op zaterdag is een heel Clownsorkest ingehuurd om de be zoekers wat vrolijke noten te be- zorgen. En wat zou een kinderfeest zijn zonder ijs en balonnen? De Nieuwe Passage deelt daarom gra tis ijsjes uit. En de kinderen die willen deelnemen aan de ballon nenwedstrijd kunnen zich op zater dag om 13.00 uur aanmelden bij de ballonnenstand op het Broersveld. Ook de verschillende winkeliers hebben leuke verrassingen voor kinderen bedacht. Zo heeft Parfu- merie Douglas twee clowns uitge- nodigd om de jongste bezoekers van het winkelcentrum te bespray- en met een van de bekende kinder- geuren. Oilily, bekend van de kleurrijke Nederlandse kleding, is zo'n geur. Vooral tienermeisjes zijn er dol op; niet alleen op de eau De medewerksters van Douglas laten de kids lekker ruiken. de toilette, maar ook op de andere producten in het assortiment, zoals bijvoorbeeld de lippenbalm, die door zijn vorm, kleur en koordje eerder lijkt op een spelletje of sier- raad dan op een verzorgingspro- duct. Jongere kinderen zullen zich vooral aangesproken voelen door de geur van het Vlaardingse clownsduo Bassie Adriaan en door Oggi-Froggi met de Walt- Disneygeuren 101 Dalmatiers en Pocahontas. Leuk als cadeautje zijn de met badschuim gevulde fi- guren van Olive, de Pink Panter en de Flinstones. Elk kind, en wellicht ook zijn ouders, zullen zich er uren mee vermaken in bad. Bij de aankopen hoort een vrolijke verpakking en een ballon. En voor alle kinderen, ook voor degenen die niets kopen, hebben de ver- koopsters proefjes van verschillen de kindergeuren klaarliggen. Deze actie is slechts een van de voorbeelden waarmee Douglas de bezoekers van de Nieuwe Passage verrast. „We zijn vorig jaar heel positief door de klanten ontvan- gen. En daar zijn we blij om'zegt Colette Klarenbeek, filiaalmanager van Douglas. „We kijken terug op een heel druk, maar gezellig jaar." Die drukte hadden de filiaalmana ger en haar team vaak aan zichzelf te danken door iedere week een an- der thema te bedenken en daar de hele zaak op aan te passen. Ko- mend weekend is dat bijvoorbeeld het clownspectakel. Een andere keer wordt een specialist van een bekend cosmeticamerkt uitgeno- digd om informatie en eventueel een behandeling te geven. Zo kun nen de klanten voor 10 en 11 Sep tember een afspraakmaken met een Chanelspecialist die dan in drie kwartier kennis laat maken met de huidverzorging, geuren en make up van Chanel. SCHIEDAM - In September zijn alle winkels van de Nieuwe Passage naast de koopavond op donderdag ook op vrijdagavond tot 21.00 uur geopend. Tijdens het speciale modeweekend dat op vrijdag 27 en zater dag 28 September wordt de speciale koopavond zelfs verlengd tot 23.00 uur. Ook zijn de winkels in de Nieuwe Passage open op de speciale koopzondag op zondag 29 September. SCHIEDAM - Bezoekers van de Nieuwe Passage die met de auto komen kunnen altijd terecht in de ruime parkeergarage aan de Koe- markt. Parkeren in deze ga rage is op de extra koop- avonden en de speciale koopzondag zelfs helemaal gratis. Reden te meer dus om dan een bezoek aan de Nieuwe Passage te brengen. S Frans en Marijke van der Reijden bezoeken de Passage regelmatig: „We komen hier wel drie keer per week, ook als we niets hoeven te kopen. Dan kijken we gewoon rond. We voelen ons heel veilig; we hebben ook helemaal geen last van jongeren. Meestal komen we er lopend. Er is te weinig ruimte om je fiets neer te zetten. Verder zou het er niet zo heel warm hoeven zijn; een airconditioner zou veel kunnen verbeteren." Corrie Ooykaas komt hier vaak, soms - zoals nu - met haar moeder. Cor- rie: „Ik kom hier iedere week wel een keer. Soms om gericht iets te kopen en soms om lekker te winkelen. De ene keer vind ik het gezelliger dan de andere keer. Zo is het op donderdagavond niet zo leuk met al die jongelui. Sinds de Nieuwe Passage er is, kom ik minder vaak op de Hoogstraat. Wat ik jammer vind is dat de Hema er zit. Ik had liever dat die op zijn oude plekje was gebleven. Eerst kon je nog even snel met de.fiets of de auto een boodschap doen. Nu moet je het hele winkelcentrum door lopen. Ik kom meestal met de auto, die ik in de parkeergarage zet. Qua winkeltypes mis ik niets." (Haar moeder wel, die zou willen dat er mooie dameskleding- zaak zou komen.) Jolanda Meijers en Debora Langendoen komen bijna dagelijks in de Nieuwe Passage: „Het is alleen jammer dat er geen open dak is. In de win ter is het er wel lekker, maar's zomers is het hier veel te warm. We komen meestal lopend. Dat is beter dan een hoop geld betalen om je auto te kun nen parkeren. Qua winkels komen we vaak bij de Hema en Bristol. Het is jammer dat Hennes Mauritz hier geen kinderafdeling heeft. En van Mc Donald's hadden we wel verwacht dat ze een plekje binnen zouden ne- men." Patricia en Marco Lemmen: ,.We komen hier ongeveer een keer per week. Toen we lazen over de jongeren die hier op donderdagavond men- sen lastig vielen. zijn we de koopavond gaan ontwijken. Meestal komen we hier zomaar, voor de gezelligheid, en soms komen we gericht. De fiets zetten we in de fietsenstalling. Qua winkeltype missen we niets. Wel is het jammer dat minder mensen de winkels op de Hoogstraat bezoeken. Veel winkels moeten daardoor verdwijnen. Joop de Harder en Loes de Raay komen uit Vlaardingen, maar brengen regelmatig een bezoek aan de Nieuwe Passage omdat het er zo gezellig is: „We komen hier eens per veertien dagen, soms's avonds en soms over- dag. Ik mag het eigenlijk niet zeggen, maar ik vind het hier gezelliger dan in Vlaardingen. We komen met de auto, die we op de Vlaardingerstraat parkeren. Vervolgens lopen we de hele binnenstad af. Er is maar een na- deel: het is te warm hier. Een ventilator zou een uitkomst zijn." NIEUWE r

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 26