MaasposT MaasposT Gemeente breidt gebied voor vergunninghouders parkeren uit Branderij Liverpool maakt plaats voor appartementen Rode Kruis krijgt het druk Pronkstuk uit kindertuin Vijfsluizen ontvreemd Anti-Diskriminatie Buro MaasposT KORT Grootste landelijk vuurwerk- schouwspel aan de Hoflaan MaasposT Babbeltruc Centrum moet wijk verbroederen svo Amivedi Voet tussen de spaken mm KERKDIENSTEN Wg). SCHIEDAM SCHIEDAM - Ondanks de paar regenbuien die zater dag 31 augustus de feest- vreugde probeerden te dim- men, kan de kersverse Stich ting Welzijn Nieuwland te- rugblikken op een geslaagd Zomerfestival. Het feest was georganiseerd om de fusie tussen wijkcentrum Nieuw land en buurthuis Nieuw land samen met de wijkbe- woners op ongedwongen wijze te vieren. Met het ont- steken van een heus olym pisch vuur openden wethou- ders De Leede en Reijnhout samen met voorzitter Marjo Steijns de nieuwe stichting. SCHIEDAM - Een pianorecital door Piet Everaars vormt het ingredient van het zaterdag 7 September te houden inloopcon- cert in de Grote- of St. Janskerk. De aanvang is 15.00 uur en de toegang gratis. Aan de deur wordt wel een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Kunstmarkt Rommelmarkt Krant Dansen Thurlede Ruilbeurs Bloemschikken Bridge Blauwe Brug EHBO-cursus Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 4 September 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Aanvang: 17.00 uur, ds. A. Vlietstra. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, zie Grote Kerk. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, zie Grote Kerk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, zie Grote Kerk. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. H.G. Oostinga. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Visbeek. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, cand. mr. J. Kooij. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, ds. A. Vliet stra. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Zondag 09.30 uur: drs. W. Borgdorff, 16.30 uur: ds. C.A.A. Struik. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur Zondagsviering met koorzang/samenzang. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: geza- menlijke gezongen eucharistievie- ring in Paradijskerk aan de Nieuwe Binnenweg 25. Basiliek van de H. Liduina en 0.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: hoogmis (m.m.v. herenkoor 1.H.D), 11.00 uur: eucharistievie ring. Celebrant en predikant: pas- toor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zaterdag 17.15 uur Eucharistieviering. Zondag 09.15 uur eucharistieviering (huisvie- yrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, dr. H. Noordegraaf. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 -uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. 'SCHIEDAM - Een 80-jarige Svrouw uit de Dr. Schaepmansingel 'werd afgelopen vrijdagmorgen 30 Augustus het slachtoffer van een •babbeltruc. Twee onbekende vrou- jwen belden bij haar aan met de me- •dedeling dat ze problemen hadden |met de afvoer. Terwijl een van de verdachten de keuken inliep om jzogenamd de afvoer te controle- Jjren, doorzocht de andere de wo- rning. Beiden zijn er vervolgens 'met enkele tientjes en een gouden Iring varidoor gegaan. Een nader 'onderzoek wordt ingesteld. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R.de Hoog R. van der Velden Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: Maurice Heijnen Telefoon: 010-4004484 Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Fel Olympisch vuur ontsteekt Stichting Welzijn Nieuwland Op verzoek van de directeur van de stichting, Rob Abers, schetsten de wethouders voor deze gele- genheid nog eenmaal het toe- komstbeeld van de wijk. Geen van de heren kwam daarbij echter met heel onverwachte uitspraken. Reijnhout besprak bijvoorbeeld in voorzichtige bewoordingen de sloopplannen die de gemeente al enige tijd heeft. Zonder daarbij de naam 'Van Markenstraat' te noe- men, beklemtoonde hij dat het Beheerplan Nieuwland zal wor- den afgewerkt zoals dat is bespro- ken. Daarnaast stelde hij dat weer moet worden voorkomen dat de wijk een echte stadsvernieu- wingswijk wordt. „Over vijf jaar zal iedereen zien dat het nodig was", besloot hij hoopvol. De Leede, die verantwoordelijk is voor het welzijn van de stad, wenste dat de bewoners van Nieuwland binnen vijf jaar het gevoel hebben dat de woorden De kids van Nieuwland dragen het 'Olympische' vuur door de wijk. 'De wijk is van ons allemaal' vol- ledige waarheid is. Hiermee doel- de hij op de spanningen die nu nog regelmatig tussen de ver- schillende bevolkingsgroepen in de wijk ontstaan. „Het is de be- doeling dat men elkaar als buren gaat zien", aldus De Leede, die stelt dat iedereen aan dat streven moet meewerken. Zowel de au- tochtonen, allochtonen, als instel- lingen als Stichting Welzijn Nieuwland. Over de jongeren in de wijk denkt De Leede niet an- ders dan over volwassenen. „Vooral de werkloosheid zal met veel inzet aangepakt moeten wor den en er zullen additionele ar- beidsplaatsen gecreeerd moeten worden", aldus de gedreven wet- houder. ,,En we gaan door met het jongerenwerk zoals dat een aantal jaar geleden is ingezet. In plaats van een centrum voor jon geren, zoals Alladin was, is er nu een ambulant jongerenwerker." Ook op een van de grootste erger- nissen van volwassen buurtbewo- ners, rondhangende jongeren, ging de wethouder uitgebreid in. Een tolerantere houding zou in dit geval al veel problemen kunnen oplossen. De Leede: „Laten we wel zijn: we hebben hier niet te maken met grote straatbendes". LOES SCHRIJVER SCHIEDAM - Het gebied waar de regeling met parkeervergunningen geldt is met ingang van zondag 1 September uitgebreid. In het terrein tussende Westvest en de Lange Haven en een aantal straten in Schiedam-Oost mogen vanaf nu in principe alleen bewoners en bedrij- ven met een vergunning parkeren. Deze regeling gold al langer voor het centrum. Tot de uitbreiding van het parkeer- vergunningen-gebied is in juni be- sloten na overleg met bewoners en bedrijven in het gebied. Na de in- voering van het systeem met par keervergunningen in het centrum op 1 maart bleek dat een aantal be- zoekers van het centrum de auto in de straten parkeert die net buiten het vergunningen-gebied vallen. De grenzen van het huidige ver gunningen-gebied worden ge- vormd door de Westvest, Vlaar- dingerstraat, Breedstraat, Raam, Schie, Emmastraat, Laurens Cos- terstraat, Lange Singelstraat, Rot- terdamsedijk, Gerrit Verboonstraat en Oranjestraat. Er ontstond vooral overlast op de Westvest en in een aantal straten in Oost. De bewoners en bedrijven in dit deel van de stad hebben inmid- dels de gelegenheid gehad om een vergunning aan te vragen. De regeling geldt globaal tussen de openingstijden van de winkels. Dat betekent dus op werkdagen van 9.00 tot 18.00 uur, op donderdag- avond tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. Buiten deze tijden mag iedereen in het centrum par keren. Bezoekers van de binnenstad kun nen in deze perioden de auto kwijt in een van de parkeergarages bij het ABC en de Passage. Ook kan er geparkeerd worden op de par- keerterreinen aan het Spinhuispad en de Buitenhavenweg. Wie de au to maar voor een uurtje wil parke ren, is op verschillende plaatsen in de binnenstad een aantal parkeer- meters beschikbaar. Bij een aantal parkeerautomaten kan ook een dagkaart worden gekocht, waar- mee de automobilist in het centrum terecht kan. Alle straten in het gebied worden voorzien van een verkeersbord dat aangeeft dat deze straten tot het vergunningen-gebied behoren. Bovendien wordt in de loop van de komende weken elke parkeerplaats in het gebied voorzien van een blauwe tegel met de tekst 'P-ver- gunninghouders'. Misverstanden zijn dan uitgesloten. De gemeente meent dat het ver- gunningen-systeem het centrum aantrekkelijker maakt. Bovendien hoopt Schiedam dat bewoners en bezoekers minder last hebben van het verkeer en dat de binnenstad goed bereikbaar blijft voor bezoe kers. Wie zonder vergunning parkeert in het gebied loopt het risico een boe- te te krijgen van minimaal fl.60,-. Officieel is het een 'naheffingsaan- slag' omdat er, juridisch gezien, sprake is van parkeerbelasting. SCHIEDAM - Het ziet er somber uit voor branderij Liverpool. Het pand verkeert in zo'n erbarmelijke staat dat opknappen de moeite niet meer waard is. Dat blijkt uit een onderzoek van de gemeente om te kijken of de branderij nog gered kon worden. De eigenaar Geelen Bouw wil het pand laten slopen. Liverpool moet plaats maken voor moderne appartementen, vormge- geven door een Schiedams archi- tectenbureau. Het historische pand staat op de hoek van de Lange Haven en de Westerhaven en dateert uit de tweede helft van de vorige eeuw. Het beschikt over een lijstgevel en een authentieke inrijpoort. Zowel de gemeente als de historische ver- eniging vinden het spijtig dat het gebouw tegen de vlakte moet, omdat het beschouwd wordt als een industrieel monument. De branderij is al vele jaren niet meer in gebruik en het leegstaan heeft de slechte conditie van het gebouw bepaald geen goed ge- daan. Het pand was namelijk al niet meer in zo'n beste staat door- dat de gebruikers toentertijd niet echt zuinig met de branderij om- sprongen. Hoewel de sloop niet te vermijden is, kan de branderij wellicht toch nog een beetje blijven voortbe- staan. De historiche vereniging hoopt namelijk dat bepaalde ka- rakterieke elementen uit het ge bouw worden verwerkt in de nieuw te bouwen appartementen. SCHIEDAM - Er breken drukke tijden aan voor het Rode Kruis Schiedam. De EHBO cursussen gaan in September weer van start. Tijdens verschillende manifesta- ties wordet er een bereop gedaan op de EHBO bijstand en ook een deelname aan de Verlichte Gon- delvaart ligt in het verschiet. Bovendien organiseert de afdeling op zaterdag 14 September een dag- boottocht voor ouderen, invaliden en andere gehandicapten en gaat de afdeling in samenwerking met Muziekcentrum Opmaat, radio Schiedam en Rode Kruis Neder- land zich presenteren op de Grote markt tijdens te op 29 September te houden Zondagsmarkt. Daarnaast streeft de afdeling naar samenwerking met omliggende af- delingen in verband met schaal voordelen en kostenverlaging. Ook sluit het Rode Kruis Schiedam zich aan bij bestaande lokale organisaties die zich eveneeens inzetten voor de mede- mens. Vorig jaar nog heeft de afde ling in de jeneverstad de organisa- tie aangepast om makkelijker te kunnen inspelen op maatschappe- lijk ontwikkelingen en de nieuwe koers van het Nederlands Rode Kruis. Een koers, uitgestippeld voor de komende vijf jaar, die inspeelt op vragen en behoeften van onder meer hulpbehoevende ouderen, jongeren, asielzoekers, vluchtelin- gen, migranten en daklozen. Eem promotiewagen van het Rode Kruis komt op zondag 29 Septem ber naar Schiedam om op de Grote Markt een gevarieerd programma te brengen met als motto: 'Zorg voor elkaar'Nieuwe vrijwilligers kunnen zich die dag aanmelden bij de promotruck. Natuurlijk ver- strekken de dames en heren van het Rode Kruis de bezoekers ook alle informatie over het werk van de organisatie, die zowel nationaal als internationaal actief is. Schiedam kent Rode Kruis vrijwil ligers die zich inzetten voor sociale zorg, hulpverlening, sociaal ver- voer, deinstverlening bij evene- menten, boottochten, vakanties en tehuizen, rampenbestrijding en thuishulp. Het aantal leden en do- anteurs is toegenomen tot respec- tievelijk 2399 leden en 1922 dona teurs. De organisatie doet haar werk op basis van een aantal principes, die in 1921 schriftelijk zijn vastgelegd en die nog steeds actueel zijn voor de vele Rode Kruis medewerkers. Het gaat daarbij om grondbeginselen als menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid. Het vogelhuisje, waarop de Schiedamse Flint apetrots was. SCHIEDAM - Wie in het bezit is van een fiets en deze ook met enige regelmaat buiten zet, kan er bijna zeker van zijn dat hij tenminste een keer in zijn leven slachtoffer wordt van fietsdiefstal. Dat is vervelend, maar niemand die er gek van op- kijkt. Heel wat anders ligt dat bij vogelhuisjes met naamborden. Die bleken tot op heden altijd redelijk diefstal-bestendig. Zeker wanneer deze zich in een kindertuintje be- vonden. Tot vrijdag 2 augustus tenminste. Die dag zal de Schiedamse Flint nog lang heugen. Het pronkstuk van de kindertuinen, zijn vogel huisje met naamplaat, bleek bij aankomst op het terrein te zijn ont vreemd. Tenminste, het huisje was verdwenen, de naam van Flint was achtergelaten. Iedereen bij de Schiedamse kindertuinen is door het voorval gekrenkt, maar Flint nog het meest. Zijn beste kameraad Aad had het huisje op zijn aanwij- zingen kundig in elkaar gezet en Flint had er al die tijd alle aadacht en vele bewonderende blikken mee kunnen trekken. Omdat onderzoeken door direkt omwonenden en de politie tot op heden niets hebben opgeleverd, is Flints laatste hoop nu gevestigd op de lezers van de MaasposT. Ieder een die iets weet over het groene huisje met rode dak en rood/witte hekafsluiting wordt verzocht te reageren. Het huisje kan natuurlijk ook altijd anoniem worden terug- bezorgd bij schooltuinencomplex Vijfsluizen. SCHIEDAM - In het kader van haar 5-jarig bestaan organiseert het Anti-Diskriminatie Buro Schiedam in samenwerking met Wijkcentrum De Blauwe Brug de training 'Omgaan met racistische uitlatingen'. Steeds vaker worden mensen geconfronteerd met racis tische uitlatingen en opmerkingen. Wie hoort er niet eens wat op straat of in de tram, ergert zich aan uit spraken tijdens feestjes of wordt in zijn of haar (vrijwilligers-)werk geconfronteerd met opmerkingen, waarvan de haren overeind gaan staan? Hoe vaak reageert men niet, omdat men niet weet hoe of spreekwoordelijk met de mond vol tanden staat? Daarom organiseert het ADB in samenwerking met De Blauwe Brug de training 'Omgaan met ra cistische uitlatingen'. In de trai ning komen de verschillende mo- gelijkheden van reageren aan de orde en leren deelnemers situaties te beoordelen. Centraal in de trai ning staat het samen oefenen aan de hand van enkele concrete voor- beelden. De training wordt gege- ven op dinsdag 24 September van 19.30 tot 22.00 uur in Wijkcen trum De Blauwe Brug. Deelname kost fl.2,50 per persoon. Voor meer informatie of aanmel- dingen (voor 17 September): Wijk centrum De Blauwe Brug, Bach- plein 590, tel. 4701049. SCHIEDAM - Een onderdeel van de komende Brandersfeesten is de Kunstmarkt. Deze vindt plaats op zaterdag 28 September van 10.00 tot 16.00 uur op het voormalige Hema-plein aan de Broersvest. De bedoeling van de markt is dat ama- teurkunstenaars hun werk aan het grote publiek kunnen tonen en ver- kopen. Daarnaast is er plaats voor mensen die bijvoorbeeld creatieve cursussen organiseren of zich op andere manieren met kunst bezig- houden. Marktkramen zijn te huur voor veertig gulden per kraam. Be- spreken kan telefonisch: 06- 52925444 of 4268756 ('t Hart Communicatie). SCHIEDAM - Tijdens de rommel markt die zaterdag 28 September gehouden wordt in het kader van de Brandersfeesten geeft carna- valsvereniging De Rietzeilers acte de presence. Zij kunnen voor deze markt echter nog best wel wat spulletjes gebruiken. Mensen die spullen voor de vereniging be schikbaar hebben kunnen bellen met John Keemink, tel. 4700738, Leo Baartmans, tel. 4714217 of Lydia Verwaal, tel. 4739388. De spullen worden dan gratis opge- haald. SCHIEDAM - Na de Zomervakan- tie gaan bij de stichting SVO weer diverse cursussen van start. Begin September verschijnt het nieuwe aktiviteitenboekje voor het najaar van 1996. Belangstellenden kun nen dit (gratis) telefonisch bij een van de medewerksters van de stichting SVO aanvragen, tel. 4734545. Dinsdag 10 September organiseert de stichting een open middag van 13.00 tot 15.00 uur, Vrouwen kunnen dan informatie krijgen over de diverse aktiviteiten en zich eventueel meteen inschrij- ven voor een cursus. SCHIEDAM - De gezamenlijke aktiviteitenkrant van Klubhuis Zuid en Kluphuis Oost is weer uit. In Schiedam-Oost, -Zuid en het Centrum wordt deze huis-aan-huis bezorgd. Mensen die hem niet ont- vangen hebben, kunnen in Klup huis Oost (Galileistraat 86) of Klubhuis Zuid (Dwarsstraat 42) een exemplaar ophalen. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zaterdag 7 Sep tember een dansavond gehouden. Begonnen wordt om 19.30 en om 22.30 uur wordt er afgesloten. De toegang bedraagt twee gulden per persoon. De volgende morgen, 8 September, wordt er in hetzelfde dienstencentrum een koffie-in- loop-ochtend gehouden tussen 11.00 en 13.00 uur. De toegang hiervan is gratis. SCHIEDAM - In Woon- en Zorg- centrum Thurlede is deze maand weer van alles te doen. Woensdag 4 September kan er bijvoorbeeld worden deelgenomen aan het handarbeid. Dit vangt om 14.00 uur aan en kost fl.2,50. Woensdag 11 September worden er een aantal ronden bingo gespeeld. De aan vang hiervan is eveneens 14.00 uur en de toegang bedraagt fl.2,50. SCHIEDAM - Het ruilen van post- zegels, prentbriefkaarten en andere verzamelobjekten kan weer op zondag 8 September in diensten centrum De 4 Molens. De beurs duurt van 13.30 tot 16.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De groei- en bloei- afdeling Schiedam van de KMTP (Kon. Mij Tuinbouw en Plantkun- de) gaat van start met najaarscur- sussen Bloemschikken voor begin- nenden en gevorderden. De cur sussen worden gehouden in Na- tuurcentrum De Boshoek aan het Bospad 3 (achter flat 5 van het Bachplein) en staan onder de des- kundige leiding van Rene Leeuw- angh. De aanvangstijd is 20.00 uur. Voor inlichtingen kan men bellen met 4714391 of 4712389. SCHIEDAM - In denksportcen- trum Brandersstad gaan in de tweede helft van September de bridgecursussen voor beginners en gevorderden van start. Elke cursus bestaat uit tien lessen en elke les bestaat weer uit een theorie- en een praktijkgedeelte. Het geleerde kan dus meteen worden uitgeprobeerd. Het denksportcentrum is te vinden aan de Boterstraat 6. Meer infor matie is te verkrijgen onder tele- foonnummer 4736466. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug start in September het nieuwe seizoen, wat betekent dat er weer veel activiteiten voor jong en oud worden georganiseerd. Naast een aantal bekende activitei ten, waaronder aquarelleren, bad minton en de kinderkookklub, worden er ook een aantal nieuwe aktiviteiten zoals fotografie, kin- derinstuif en dansexpressie voor de jeugd georganiseerd. Belangstel lenden kunnen in de Blauwe Brug het nieuwe programmaboekje af- halen. Op woensdag 4 en donder- dag 5 September is de receptie ook geopend van 19.00 tot 21.00 uur voor inschrijvingen en betalingen. SCHIEDAM - Een EHBO-cursus gaat begin oktober weer van start in gebouw De Ark aan het Harg plein. Deze wordt gegeven door een arts-docent en een kaderin- structeur. Lestijd is donderdag van 19.45 tot 21.45 uur en het cursus- geld bedraagt fl. 175,-. Info en aan melden kan bij dhr. de Veth, tel. 4706303. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren. En brengt vinder en verliezer met elkaar in con tact. Telefoon 4711857 Vermist 21/8 Sinds 4 weken zwarte kater witte vlb. zw wit masker witte puntstaart 13 jr buik wit en onder kop 'Batman'. 21/8 Poes niet gestr. 17 jr. oosters- wit zw plukje op kop gele ogen. 21/8 Donkergrijze sia- mees ongecast. 23/8 Poes niet gester. +/- 2 jr. grijs wit ge- streept. 23/8 Zw. gecast. 1/jr. witte kin, bef, buik, witte voetjes, br.vl.b. licht br. vlek- ken op oog. 23/8 Kater gecast. 2 jr wit met rode vlekken op rug en 2 op oren, bef, buik wit rode staart. 24/8 Syp dik knip in oor 10 jr. gest. zwart, bruin, creme, buikcreme bef, br zwart. Gevonden 21/8 rood mnet br. vlekken br. hals b. 22/8 witte kat met cyp grijs br. vlb. boven op kop grijs en op rug en staart. 23/8 Cyp 'tijgertje' zw strepen met groen grijzig en op rug en staart. 23/8 Bruin grijze pers, witte vl.b. gele ogen. 27/8 Sinds 3/8 zwarte poes gele ogen. 27/8 zwarte kater onge- castreerd, overleden. 27/8 wit met cyp en rood zw punt aan staart, overleden SCHIEDAM - Op de Schiedamse- weg kwam dinsdagmorgen 3 Sep tember rond vijf uur een 16-jarige Vlaardingse vrouw met haar voet tussen de spaken van een brom- fiets. Het slachtoffer zat bij de be- stuurder achterop en had haar voet op de voorvork van de bromfiets tezet. Doordat ze vermoedelijk over een kuiltje reden, is zij met haar voet weggeschoten en in de spaken terecht gekomen. Vervol gens zijn beiden gevallen, waarbij het slachtoffer, dat overigens geen helm droeg, enkele schaafwonden opliep in het gezicht. Een nader onderzoek wordt ingesteld, terwijl proces-verbaal is opgemaakt. VLAARDINGEN - Vlak na het invallen van de duisternis, op vrijdag 6 September om exact 22.15 zal letterlijk heel Neder- land getuige kunnen zijn van het grootste siervuurwerk dat ooit synchroon is afgestoken. In zes- tig gemeenten, waaronder Vlaar- dingen, verspreid over het land, gaan vanaf dat moment onge- veer zesduizend ziervuurpijlen de lucht in. Het prachtige schouwspel wordt de Vlaardingers aangeboden door ITT Gouden Gids, omdat het gebruik van deze allesweter het afgelopen jaar voor het eerst de magische grens van 250 mil- joen raadplegingen heeft over- schreden. Dat aantal kon worden vastge- steld dankzij een onderzoek ge houden onder bedrijven en parti- culieren. De raadplegingen zorg- den voor 25 miljard gulden aan nieuwe omzet door het Neder- landse bedrijfsleven. Het is voor het eerst dat in Ne- derland zo'n groot en centraal gecoordineerd vuurwerk wordt uitgevoerd. Het afsteken van de pijlen en de bloemperken duurt in totaal 7 minuten en 18 secon der De hoogte van het vuur werk loopt langzaam op van 45 meter tot maar hefst 175 meter in de laatste minuut. Het vuurwerk wordt in Vlaardin- gen afgestoken op de hoek van de Hoflaan, het zogenoemde Buizengat

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3