r/: c ^3\. J J /j \V I 'Jullie zijn ambassadeurs van Schiedam' '967*97 Excelsior verslaat kansloos Hermes DVS Sport flitsen MaasstaD Dichtgespijkerd voor de derde keer van start Triathlon Houtloop Rook-team zesde Burgemeester Scheeres roemt sporters Noorduin en Engelsman buy AKAI iPiiisMJ'i Finale brengt beslissing I I SCHIEDAM - Schiedam heeft er twee nieuwe ambas sadeurs bij. Tijdens een fees- telijke bijeenkomst in de trouwzaal van het stadhuis aan de Grote Markt, zijn Jur- jen Engelsman en Willem Noorduin als zodanig be- noemd door burgemeester Reinier Scheeres. Het sport- ieve duo kreeg deze eervolle 'onderscheiding' vanwegede topprestaties bij de Paralym- pics in Atlanta. SPELER VAN DE WEEK TUSSENSTAND PER 1/9 Rob Alflen KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS RADIO I 450 gulden voor de origineelste club Tippelen tijdens Brandersfeesten Opvolger Cees van Loon gepolst Scheidsrechters in spe gezocht Net te weinig speelsters voor twee teams HBSS last 'sponsor night' af Woensdag 4 September 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 I I I I i I I I I I II 11 il E 11 #1 I fi I t I I fl i r - 11 11 a 8 i I SCHIEDAM - Een week na haar derde plaats tijdens de districtskampioenschappen triathlon in Delft is de Schiedamse Joke Ritman als tweede geeindigd in de halve triathlon van Arcen. Ritman had voor de 2500 meter zwemmen, 80 kilometer fiet- sen en 20 kilometer hardlo- pen 4 uur en 38 minuten no- dig. Ondanks de regenachti- ge omstandigheden beteken- de dat voor haar een nieuw persoonlijk record. Christi ne de Wit won de wedstrijd bij de vrouwen. Haar tijd was 4 uur 17 minuten en 41 seconden. SCHIEDAM - Een groot aantal deelnemers wisten zondag 1 September de weg te vinden naar de Buitenha- venweg in Schiedam. In een gezellige ambiance werd daar voor de tweede keer de Jongeneel Houtloop gehou- den. Ondanks het wegblij- ven van een aantal aange- kondigde toplopers ontspon zich op het 10 kilometer lan- ge traject een spannende strijd. De Belgische Theo van den Abeel bleek uitein- delijk de snelste. Met zijn tijd 29 minuten en 59 secon den bleef hij net boven het wedstrijdrecord 29.53 dat de Rus Gennady Panin vo- rig jaar neerzette. De Neder- landse Mexicaan Gonzalez en Aart Stigter werden res- pectievelijk tweede en der de. In de vrouwen-wedstrijd ging het wedstrijdrecord wel aan diggelen. De 40 mi nuten tijd die al enige jaren in de boeken prijkte, werd met ruim 5 minuten aange- scherpt. Daarvoor verant- woordelijk was Kristijna Loonen die in 34 minuten en 36 seconden de finishlijn passeerde. Erica van de Bilt werd tweede op ongeveer 2 minuten afstand. VLAARDINGEN - De leden van het Vlaardingse Rook- triathlonteam Carlo van den Bergh, Miquel van Tonge- ren, Amit de Vogel, Rob van Zanten en Jo-an Mudde zijn zaterdag 31 augustus in Al- phen aan de Rijn als zesde geeindigd in de vijfde triath lon wedstrijd van het sei- zoen die meetelt voor de lan- delijke teamcompetitie. Het team van triathlonver- eniging Rijnmond start over twee weken, op zaterdag 14 September, in de finale van deze prestigieuze competi- tie. Deze triathlon over de korte afstand vindt plaats in Spijkenisse. Zwemmer Engelsman won vijf medailles, atleet Noorduin twee. „Jullie hebben het fantastisch ge- daan", oordeelde Scheeres in een ronkende toespraak. Vrolijk deel- de de burgervader van Schiedam complimentjes en presentjes uit. „Wij geven graag Schiedamse pro- dukten als cadeau", liet Scheeres weten. ,,Maar jenever past niet zo goed bij sportmensen. Daarom hebben we voor iets anders geko- zen. Uit onze glasindustrie." Hij bood Noorduin en Engelsman een karaf aan, met het logo van Schiedam. Vervolgens bracht Scheeres alsnog een toast uit. „Op de toekomst", zei hij. „Ach, een slokje champagne kan geen kwaad. Dat zal jullie trainingssche- ma toch niet in de war sturen?" Glimlachend schudde het succes- volle tweetal van 'nee'. Scheeres vergat niet de onfortuin- lijke Feike Waque in zijn speech te betrekken. De Schiedamse wheeler kreeg tot zijn verbijstering in At lanta te horen dat hij niet mocht meedoen aan de wedstrijden. Een Australische keuringsarts vond hem niet 'gehandicapt' genoeg. Waque behoorde bij de Paralyto pics tot de titelkandidaten. Ont- goocheld keerde hij vervroegd te- rug naar Schiedam. „Eigenlijk hadden we hier natuur- lijk drie man moeten huldigen", sprak Scheeres juiste woorden. „Na een fysieke en mentale voor- bereiding van vele maanden was Feike klaar voor Atlanta. Het is on- gehoord, ondenkbaar en bijna on- mogelijk dat hij uiteindelijk is ge- diskwalificeerd. Maar zoiets schijnt helaas te kunnen. Feike heeft een enorme klap gekregen van die affaire. Gelukkig gaat het inmiddels weer wat beter met hem. Van zijn moeder heb ik gehoord dat hij weer in training is. Dat is een goede zaak." Emmy Gerritsma, de trainer-coach van Waquee en Engelsman, beves- tigde de woorden van de burge meester. „Feike is een tijdje erg down geweest van de hele situ- atie", zei de Schiedamse sportle- raar. „Emotioneel was hij gebro- ken. Hoe kan het ook anders? Maandenlang heeft hij twee keer per dag getraind om in Atlanta een medaille te winnen. En als je dan vlak voor het begin van het toer- nooi te horen krijgt dat je niet mag Burgemeester Scheeres zet Jurjen Engelsman en Willem Noorduin in het zonnetje en brengt een toost uit op hun successen in Atlanta. meedoen, is dat een vreselijke domper. Zelf moest ik ook wel even iets wegslikken toen ik dat nieuws uit Atlanta vernam. Niet zozeer voor mezelf, maar wel voor Feike. Hij heeft zelfs even met de gedachte gespeeld helemaal te stoppen met zijn sport. Gelukkig is hij daarvan weer snel teruggeko- men. Volgend jaar is er opnieuw een belangrijke wedstrijd in de Verenigde Staten. Daarop richt hij zich nu." Ook Willem Noorduin en Jurjen Engelsman leefden in Atlanta met hun stadgenoot mee. Maar ze kon- den niets voor hem doen. „Als je plotseling wordt ingedeeld in een hogere klasse is dat al heel verve- lend, omdat dan je medaillekansen meteen een stuk kleiner zijn"stel- de Noorduin (29). ,,Maar als je he lemaal niet mag meedoen, is dat een ramp. Zeker als je al op de plaats van bestemming bent aange- komen. De officials hebben Feike zijn sport afgenomen. Ik hoop dat hij kan en wil terugvechten. Hij heeft zich overigens na zijn on- heilstijding heel moedig en spor- tief gedragen in Atlanta. Hij kwam zelfs op plaatsen waar hij met zijn kaart helemaal niet mocht komen. Dat vond ik wel leuk van hem." Jurjen Engelsman was op de dag van de afkeuring bijna even teleur- gesteld als Waque zelf. Niet zo gek natuurlijk als je op dezelfde school (HES in Rotterdam) zit, dezelfde trainer (Gerritsma) hebt en dezelf de ambities koestert (medailles). Dan ben je lotgenoten. „Ik kreeg een brok in mijn keel", zei Engels man (22). „Ik voelde enorm met hem mee. Ik wist dat zijn wereld was ingestort. Feike is een sport- man in hart en nieren. Ik vertrouw erop dat hij deze deceptie te boven komt." Willem Noorduin deed in Atlanta voor de derde keer mee aan de Pa- ralympics. In Seoul en Barcelona was de Schiedamse wiskundige ook al van de partij. In Zuid-Korea haalde hij zilver met de discus, in Spanje veroverde hij twee keer goud (kogel en discus). In Atlanta won Noorduin brons met de.discus en goud met de kogel. „Ik ben ta- melijk tevreden met mijn presta- ties", liet hij nuchter weten. ,,Mijn afstand met de discus had wel iets beter gekund. Maar laten we dat maar toeschrijven aan de weers- omstandigheden. Die waren toen niet al te best." Noorduin wilde nog wel even een goedbedoelde opmerking van Scheeres nuanceren. De burge meester van Schiedam loofde hem uitgebreid met zijn gouden presta- tie in Atlanta. „Van 11,99 meter naar 13,74 meter, dat is een enor me progressie", concludeerde hij. Maar Noorduin is wel goed, maar zo goed nu ook weer niet. „Een kleine vergissing, maar de burge meester kan ook niet alles weten", sprak hij vriendelijk. „Ik zat dit keer in een andere klasse en mocht daardoor met een lichtere kogel stoten. Het verschil van een kilo kwam in de afstand natuurlijk met een tot uitdrukking. In vier jaar tijd kan er best veel veranderen, maar je persoonlijke record met bijna twee meter verbeteren, is ook in onze sport vrijwel onmogelijk." Noorduin neemt de komende maanden even rust. Aan stoppen denkt hij nog niet. Maar Sydney 2000 vindt hij nog te ver weg om nu al zijn deelname aan te kondi- gen. „Ik zou best nog een keer aan de Paralympics willen meedoen, zeker in Australie", gaf hij te ken- nen. „Maar ik kan er nu nog geen zinnig woord over zeggen. Er kan in de tussentijd nog van alles ge- beuren. Maar dat ik blijf sporten, staat wel vast." Hetzelfde geldt voor Jurjen En gelsman. De jeugdige student weet nu al vrijwel zeker dat hij in Sydn ey aan de start verschijnt. Want verzadigd is hij na zijn kwintet me dailles in Atlanta (3 brons, 1 zilver, 1 goud) nog lang niet. Engelsman staart zich echter niet blind op het (zware) edelmetaal. Hij wil vooral plezier houden in zijn sport. „Ik voel dat ik nog lang niet aan mijn plafond zit", benadrukte hij. „Er zitten in Sydney meer medail les in, vooral als mijn voorberei- ding beter is. De aanloop naar At lanta was nu goed, maar zeker niet uitstekend. Er valt voor mij dus nog beslist winst te boeken. Ik blijf me echter richten op mijn eigen grenzen, op mijn eigen persoonlij ke records. Want als ik de concur rence constant in de gaten wil hou den, verlies ik te veel energie. Het zal ook de komende jaren best sneller en harder gaan. En ik wil absoluut niet achterblijven. Maar ik doe het niet alleen om de me dailles. Ik doe het ook omdat ik zwemmen gewoon heel leuk vind." Norbert Kleinherenbrink Speler cljfer(s) gemlddelde 1. Henk Fraser 7 7,33 Feyenoord 2. Rob Alflen 7 7,33 Sparta 3. Cor Lems 7,00 Dordrecht'90 4. Gaston Taument 7 7,00 Feyenoord 5. Geoffrey Claeys 7,00 Feyenoord 7,00 6. Marco de Laat Dordrecht'90 7. Marilia 7.00 Sparta 8. Mike Obiku 7 7,00 Feyenoord 9. Patricio Graff 7 7,00 Feyenoord 7,00 10. Peter Bosz 7 Feyenoord 11. George Boateng 6 6,67 Feyenoord 12. Giovanni v. Bronckhorste 6,67 Feyenoord 13. Jean-Paul v. Gastel 7 6,67 Feyenoord 6,50 14. Pablo Sanchez 6 Feyenoord 15. Gerard de Nooijer 6 6,33 Sparta 6,33 16. Henryk Larsson 7 Feyenoord 17. Kees van Wonderen 6 6,33 Feyenoord 18. Mark Noorlander 7 6,33 Sparta 19. Alfons Groenendijk 6 6,00 Sparta 6,00 20. Andre Wasiman Dordrecht'90 (Sparta) Na Henk Fraser is Rob Alf len de tweede speler dit seizoen die de eer te beurt valt, uitgeroepen te worden tot Speler van de Week. Daar waren overi gens wel een hoge hoed en een notaris voor nodig, want maar liefst tien spe- lers kregen in de afgelo- pen competitieronde een zeven. Dat Alflen nog Spe ler van de Week is gewor- den, mag een klein won der heten, want de nieuwbakken Spartaan werd twee jaar geleden nog afgekeurd voor het spelen van betaald voet- bal. Bij zijn toenmalige werkgever Ajax nam hij afscheid van zijn sport. Dat was echter niet voor lang. Na een periode bij de amateurclub Holland dook Alflen plotseling weer op bij Vitesse. De karakterspeler voetbalde sterk, maar moest toch vertrekken uit Arnhem. Sparta-trainer Henk ten Cate zag in Alflen de ideale opvolger voor Nico Jalink, die naar NAC ver- trok. Zodoende vertoont de 28-jarige Alflen nu zijn kunsten op Het Kasteel. Speler cijfer(s) gemiddelde 1. Edward Metgod 7 7,00 Sparta 6,50 2. Edwin van Holten Excelsior 3. Peter van der Kwaak 6,50 Dordrecht'90 4. Ed de Goeij 6 6,33 Feyenoord Speler Doelpunten l. Gaston Taument 2 doelpunten Feyenoord Micha Rook 2 doelpunten Dordrecht'90 3. Kees van Wonderen 1 doelpunt Feyenoord SCHIEDAM - Eerst batten of eerst fielden? Wie het weet mag het zeg gen. Feit is dat Roger Bradley, de captain van Hermes DVS, na een gewonnen toss voor de bal koos. Stadgenoot Excelsior profiteerde zondag in de langverwachte finale van de cricketcompetitie dankbaar. De ploeg van captain Eric Dulfer maakte 211 runs. Hermes DVS bleef op het sfeervolle veld van VOC (Rotterdam) steken op 70 all out. Daarmee veroverde Excelsior de vierde landstitel in zes jaar. Wat moet de crickettak van de Schiedamse club nog meer bewij- zen om bij de 'machtige' voet- balafdeling serieus genomen te worden? De meningen onder de ruim 1000 toeschouwers waren bij VOC nauwelijks verdeeld. Oud- spelers als Koos Gouka, Wim Schewe, Wim Bruning, Thom de Vetli, Henk de Groot en Will van Wijk waren het allemaal eens. Her mes DVS nam met eerst fielden een grote gok. Want in een belang rijke cricketwedstrijd loopt de spanning normaliter alleen maar op. En meestal gaat de battende partij dan in de slotfase nerveus onderuit. Zo ook Hermes DVS, dat onder het hatelijke gezang van de baldadige Excelsior-aanhang vol- ledig bezweek. „Het was mijn beslissing en mijn verantwoording", zei Bradley. „Niet iedereen binnen het team was ervan overtuigd, maar dat komt wel vaker voor. Ik dacht dat we op deze manier de beste kans hadden op de titel. Helaas pakte het anders uit. Excelsior was dit keer op alle fronten beter. Daar doe je niets tegen." Steven Lubbers, oud-captain van het Nederlands elftal, nam Bradley niets kwalijk. Ook hij was eerst gaan fielden, liet hij weten. „Ex- celsior heeft het gewoon heel goed gespeeld", stelde Lubbers, die waarschijnlijk bij het gedegradeer- de Kon.UD uit Deventer zijn rijke Beeld uit de in augustus gespeelde wedstrijd tussen Excelsior en Hermes DVS, die toen door de regen niet uitgespeeld kon worden. loopbaan voortzet. „Kijk, 130 of 150 runs hadden wij best gemaakt. Maar 211 was te veel voor ons." Lubbers hekelde gastheer VOC, die volgens de routinier vooraf te weinig rekening hield met de natte pitch. Maar hij gaf volmondig toe, dat Hermes DVS zich als gedood- verfde favoriet had laten ontmas- keren. ,,Wij vormden ongetwijfeld dit seizoen het beste team van Ne- derland", concludeerde Lubbers. „Maar onze kwaliteiten zijn er in de finale helaas niet uitgekomen. Excelsior daarentegen speelde op topniveau. Daarmee is deze pijnlij- ke nederlaag verklaard." Eric Dulfer, die opnieuw uitblonk als slowbowler, bekende ronduit dat ook hij als eerste ploeg was gaan fielden bij een gewonnen to ss. Goede ervaringen uit het verle- den lagen daaraan ten grondslag, zei Mister Excelsior. Maar vriend en vijand waren het erover eens. dat Hermes DVS even gemakke- lijk als de aartsrivaal de titel had kunnen opeisen, indien Excelsior voor eerst fielden had gekozen. De toss was in dit kader vrijwel door- slaggevend. „Maar vergeet de twee gemiste vangen van Atkinson niet", vulde Bradley aan. „We hadden hem voor weinig kunnen inrekenen. Nu maakte hij dik 60 runs. In een finale is dat fataal." Het afsluitende duel om het kampi- oenschap van Schiedam en Neder- land trok veel bekijks. Ook de me dia wisten het veld van VOC, waar een wespenplaag het plezier van vele toeschouwers vergalde, te vinden. Radio Rijnmond was aan- wezig en ook NOS Studio Sport deed uitgebreid verslag. Burge meester Reinier Scheeres en wet- houder Luub Hafkamp maakten maar al te graag van de gelegen- heid gebruik om Schiedam als cricketstad nummer 1 te presente- ren. ..Misschien is dat ook wel zo", gaf KNCB-voorzitter Steven van Hoogstraten toe bij de jolige huldiging "an Excelsior. SPORT - De afgelopen jaren hebben verschillende Vlaardingse verenigin- gen gebruik gemaakt van de mogelijkheid om zich op de kramenmarkt van het Haring- Bierfeest te presenteren. Om deze mogelijkheid wat structureler op de agenda te zetten hebben de organisatoren van het feest dit jaar besloten een aparte verenigingsmarkt te organiseren. Inmiddels hebben zich zo'n veertig verenigingen aangemeld en toegezegd om op za terdag 7 September een kraampje te zullen bevolken. Om het animo onder de Vlaardingse verenigingen te verhogen is een bo nus belooft voor de club die zich als origineelste promoot. Het bedrag wat in dat geval toegevoegd kan worden aan de clubkas bedraagt 450 gulden. Een aantal sportverenigingen hebben aangekondigd wat meer te doen dan het uitdelen van folders. Turnvereniging Leonidas Dovido en schermver-" eniging Trefpunt verzorgen demonstraties, honk- en softbal vereniging Holy zal op de markt een heuse slagkooi laten verrijzen en de Vlaardingse ijsclub participeert in de organisatie van een skate-spektakel voor rol-j schaatsen en in-liners. De Vlaardingse reddingsbrigade zal als oude be) kende van het Haring- Bierfeest het water van de haven niet ongemoeid laten. Een kundige jury onder leiding van de directeur van het visserij-museumi Frits Loomeijer zal omstreeks 16.30 uur de meest originele Vlaardingse vereniging bekend maken. WANDELSPORT - Na een geslaagde eerste editie organiseert de Schiedamse wandelsportvereniging DST op zaterdag 21 September op nieuw een Branderstocht. De Schiedamse tippelaars zullen op die dag wandelroutes uitpijlen van 5, 10, 15 en 25 kilometer. Er wordt gestart van- af clubgebouw De Warande aan de Warande 150 in Schiedam. Met uit-* zondering van de 25 kilometer lange tocht zijn de starttijden vrij. Iedere wandelaar dient wel voor 16.00 uur zijn tocht te hebben voltooid. De wan-| delaars op de langste afstand worden geacht te starten tussen 8.00 uur en 9.00 uur. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met DST-organisa- toren A. Krommenhoek, (010) 4712412, en W. de Graaff, (010) 2732278. BILJARTEN - De, om gezondheidsredenen, afgezwaaide voorzitter van het koninklijke Nederlandse biljartbondsdistrict Nieuwe Waterweg Noord Cees van Loon krijgt waarschijnlijk zijn opvolger in de persoon van Schiedammer Hans Abramsen. Abramsen die ondanks zijn lidmaatschap van biljartvereniging DOC onbekend is met de gang van zaken in het dis trict en met de biljartsport in het algemeen, zal zich de komende maanden zo veel mogelijk inwerken in zijn nieuwe functie. Na gebleken ge schiktheid in deze proefperiode zal Hans Abramsen tijdens de algemene ledenvergadering van het district definitief worden voorgedragen. Met die benoeming zou de spreiding van bestuursleden uit verschillende verenigingen en steden een eerste aanzet krijgen. Deze spreiding is een van de aanbevelingen die resulteren uit een doorlichting van de gang van zaken binnen KNBB-district Nieuwe Waterweg Noord. De doorlichting maakt deel uit een van het districtsondersteuningsproject waaraan Nieuwe Waterweg Noord heeft deelgenomen. VOETBAL - Het KNVB-district West IV is van plan dit najaar een nieuwe scheidsrechterscursus te organiseren. Voor cursisten wordt daarbij gedacht aan voetballers die hun actieve voetballoopbaan hebben beeindigd en door middel van het scheidsrechterschap.,toch 'feeling' willen blijven houden met de voetbalsport. Ook andere gei'nteresseerden kunnen zich overigens inschrijven. Bij voldoende animo zal de cursus worden gehouden in het clubgebouw van de Vlaardingse scheidsrechtersvereniging aan de Geert de Grotelaan in Vlaardingen. VSV-voorzitter Mar van der Most, (010) 4354964, is bereikbaar voor aanmeldingen en het geven van meer informatie. VROUWENVOETBAL - In een seizoen tijd heeft het vrouwenvoetbal binnen de Vlaardingse voetbalclub VFC een enorme vlucht genomen. Na een seizoen lang trainen en oefenen gaat nu met de start van de competitie het echte werk beginnen. De groep met actieve speelsters is inmiddels aangegroeid tot 24 dames. Op het eerste gezicht een groot succes maar bij nadere bestudering blijkt dat dit grote aantal net te weinig is om een tweede elftal in te schrijven voor de komende competitie. VFC die vooruitlopend op deze ontwikkeling al traint met twee groepen en twee trainers, zoekt daarom nog steeds in voetbal gei'nteresseerde vrouwen vanaf 13 jaar. Gezien de gesplitste trainingsgroepen is voetbal- ervaring geen vereiste. De dames van VFC spelen hun wedstrijden op zondag en trainen woensdagavond van 19.30 uur tot 20.30 uur. Vrouwenvoetbal-voorzitter Leo Stans, (010) 4746454, is bereikbaar voor aanmeldingen en het geven van meer informatie. VOETBAL - De Schiedamse voetbalvereniging HBSS die in verband met de start van het nieuwe voetbalseizoen met een speciale avond voor de sponsors wilde houden heeft besloten deze af te gelasten. Deze zogenaamde 'sponsor night' zou gehouden op vrijdag 6 September. Op het programma voor deze avond stond een koud buffet en een optreden van sportjournalist Frits Suer. HBSS heeft tot deze stap besloten naar aanleiding van de berichten over de mogelijke zeden-delicten die een van de jeugdtrainers van de club zou hebben begaan. De gebeurtenissen van de afgelopen week hebben binnen de club een dermate diepe indruk nagelaten dat de organisatie het niet gepast acht om de avond nu door te laten gaan. In de hoop dat de rust binnen de vereniging dan weer is terug gekeerd wordt de avond verplaatst naar vrijdag 22 november. REGIO - Ook dit seizoen volgt MaasstaD Weekbladen de verrich- tingen van keepers en verdedigers in het amateurvoetbal op de voet. Dichtgespijkerd, het keepersklas- sement bij uitstek, is al weer toe aan zijn derde editie. In voorgaan- de jaren ging de eerst prijs achter- eenvolgens naar Hielke Brugts van Strijen en Sander Groenendijk van SHO. Het idee is simpel: de keeper met het minste aantal tegengoals wordt aan het einde van het sei zoen beloond met een fraaie bo- kaal. Zijn vereniging ontvangt eveneens een leuke prijs en natuur lijk worden ook de nummers twee en drie niet vergeten. Zaterdag gaat de amateurcompetitie van start met een paar interessante ont- moetingen en volgende week wordt in deze krant de eerst tussen- stand van Dichtgespijkerd '96-'97 afgedrukt. Om Dichtgespijkerd nog aantrek- kelijker te maken zijn er een paar wijzigingen in het reglement. Zo zal aan het eind van het seizoen een aantal tegendoelpunten wor den gedeeld door het aantal ge speelde wedstrijden. Deze correc- tie zorgt er voor dat clubs die 26 wedstrijden hebben gespeeld even- veel kans hebben als verenigingen die maar 22 keer in het veld kwa- men. In voorgaande jaargangen namen alle clubs, die uitkwamen in de een van de districten van de KNVB, automatisch deel aan Dichtgespijkerd. Sinds deze zomer kent de KNVB echter geen onder- scheid meer tussen de Districten en de Afdelingen. Daarom is besloten dat alleen verenigingen uit de hoofd- tot en met de vierde klasse op zaterdag en zondag deel kunnen nemen aan Dichtgespijkerd. Een andere voorwaarde is dat de club gevestigd moet zijn in het gebied waar een van de negentien edities van MaasstaD Weekbladen ver schijnt. In totaal voldoen 130 ver enigingen aan deze twee criteria. Zij hoeven zich niet in te schrijven en deelname kost niets. Vorig jaar bedroeg het aantal deelnemende verenigingen 107. Over een maand of negen zullen de prijswinnaars worden gehuldigd. Zal het voor de derde achtereen- volgende keer een club uit de Hoeksche Waard zijn of zijn er an dere kapers op de kust?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 7