C3 (J£L-^ Li^ LTLi LI /J {v DICHTGESPIJKERD 'Zo'n kans krijg ik nooit meer' Sport flitsen 96/97 MaasstaD Ouyi AKAI Feike Waque toch weer de baan op Sterke start Zwaluwen vrouwen Winst en verlies Korenbeurs Rook-ers achtste in competitie Sportnieuws Trainer Ron de Bruijn bouwt aan iets moois bij PPSC Nog tien koplopers over Stand Jongepier vertre kt naarAmerika SCHIEDAM - Het kon na- tuurlijk niet uitblijven. 'Iedereen' bij PPSC wist dat voetbaldier Ron de Bruijn ooit trainer op Thurlede zou worden. De vraag was alleen wanneer. Dit jaar vonden bei- de partijen de tijd rijp om met elkaar in zee te gaan. Zowel het bestuur als De Bruijn heeft een langdurige samen- werking voor ogen. „Je moet niet gek opkijken als ik na het jaar 2000 nog steeds trainer ben van PPSC", zegt de 35- jarige Schiedammer nuchter. - SW strijden Zwaluwen om Super Cup Kabouter-handbal bij DWS Presteren op vier loop-afstanden Start 18e Senioren-biljarttoernooi Lubbers neemt afscheid van Hermes DVS Presentatie Seaview tijdens Gemeentedag Behaalde punten omgezet in harde guldens TUSSENSTAND PER 15/9 SPELER VAN DE WEEK Edwin van Holten (Excelsior) KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS RADIO Woensdag 18 September 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 Lr^Tr1 k It SCHIEDAM - Rolstoelatleet Feike Waqae start zondag 22 September in de Van Dam tot Dam-loop. Dit is de eerste wedstrijd waarin hij na zijn mislukte trip naar de Paralympics zai starten. In Atlanta werd de Schiedamse wheeler immers door feeu- ringsarts Bourke niet vol- doende gehandicapt geacht om deel te nemen aan de Spelen. Waque heeft na stenn betuigingen van onder meer zyn collega-atleten be- sloten zich niet neer te leg- gen bij zijn uitsluiting van officiele baanwedstrijden en heeft inmiddels de trainin- gen in voile hevigheid her- vat In afwachting van verdere ontwikkelingen zai Feike Waqad de komende tijd vooral in wegwedstrijden aan de start verschijnen. Na de Van Dam tot Dam-loop zai hij bijvoorbeeld ook nog starten in de marathon van Eindhoven. VEAARDINGEN - Het vrouwenteam van voetbal- vereniging Zwaluwen is de competitie sterk begonnen. Tegen het Schiedamse PPSC wist de Vlaardingse promo- vendus vijf maal de keepster van de tegenstander te ver- schalken. Doelvrouw Chan- tal van Koppen van Zwalu wen had zelf een gemakke- lijke middag. Behoudens enige terugspeelballen hoef- de zij geen extra inspannin- gen te doen om de zege veilig te stellen. Mila van Gerven (2x), Nao mi Balogh en de, van DVO'32 overgekomen, Sas- kia Regout (2x) waren ver- antwoordelijk voor de doel- punten van de formatie van trainer Hans Schelvis. SCHIEDAM - Tafeltennis- vereniging De Korenbeurs is het seizoen begonnen met een winst- en een veriiespar- tij. Het eerste mannenteam dat uitkomt in de eerste divi- sie was met 6-4 te sterk voor Pecos 2. De Schiedamse spe- lers Mark Heemskerk, Hans Lingen en Nermin Smajic waren alle drie goed voor twee overwinningen. De dames Carola Thalen, Danielle Maas en Sylvia Waterreus verloren namens De Korenbeurs hun wed strijd tegen Luto uit Til- burg, 6-4. Komend weekein- de volgen in Schiedam de eerste thuiswedstrijden. In De Korenbeurs aan de Lan- ge Haven 145 spelen het eer ste dames- en herenteam vanaf 18.00 uur hun partij- en. VLAARDINGEN - Het Rook-triathlonteam van tri- athlonvereniging Rjjnmond heeft de landelijke team- competitie afgesloten met een achtste plaats in de eindrangschikking. In het dagklassement van de af- sluitende wedstrijd in Spij- kenisse behaalde het Vlaar dingse team een vijfde plaats. Carlo van de Bergh was, als wel vaker, de snelste Rook- er over 1500 meter zwem- men, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. SCHIEDAM - Sportvereni- gingen en individuele sport- ers uit het Waterweg-gebied worden opgeroepen persbe- richten, clubbladen, agen da's, etc. te sturen naar de sportredactie van Maaspost. Het enig juiste adres daar- voor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 4731589. 'Ik ben gehecht aan deze dub' Bij zijn officiele aanstelling heeft De Bruijn een opdracht van de clubleiding meegekregen. „Het is de bedoeling dat ik iets neerzet waarmee PPSC vele jaren vooruit kan", stelt de oud-middenvelder. „Het bestuur wil continui'teit bij de A-selectie. Dat kan, maar daarvoor is wel tijd nodig. We verkeren nu in een opbouwfase. Gelukkig ken ik de club als mijn broekzak. Ik ben hier zeven jaar jeugdtrainer geweest. Ik weet dus precies wat er aan jong talent bij PPSC rond- loopt. Het tweede elftal bestaat nu al voor de helft uit spelers van rond of onder de 20 jaar. Dat is een goe- de zaak. Daar kunnen we iets moois van gaan maken." PPSC was aan het einde van het vorige seizoen in een felle promo- tieslag verwikkeld. Op het laatste moment ging het pas fout met de ploeg van de toenmalige trainer John Kloppers. Achteraf is zijn op- volger De Bruijn niet echt rouwig om de mislukte campagne voor de (nieuwe) tweede klasse. „Kijk, als je kampioen kan worden of kan promoveren, moet je dat vooral niet nalaten. Maar ik denk dat het stapje hogerop voor de huidige se- lectie nog iets te vroeg was geko- men. We hadden hoe dan ook een loodzwaar seizoen in de tweede klasse voor de boeg gehad. PPSC was en is nog niet klaar voor een hoger niveau Het moet allemaal nog groeien. Daarom vind ik het eigenlijk best lekker om nog in de derde klasse te spelen. Voor me- zelf is het ook een fijne start als hoofdtrainer. Want of je nu iedere week tegen de onderste plaats vecht of juist bovenin meedraait, dat is ook voor een coach een we- reld van verschil." PPSC is voorvarend aan het nieu we seizoen in de derde klasse D begonnen. Het openingsduel met GOZ eindigde in 1-1 en afgelopen zaterdag boekte de Schiedamse za- terdagformatie de eerste zege, op het stugge SSS (1-0). Rob van Vliet maakte het doelpunt. „Bij GOZ kwamen we goed weg", be- kent De Bruijn, die bij de jeugdaf- deling is opgevolgd door mede- clubman Roel van Oort. „We ga- ven in die wedstrijd nog veel te veel kansen weg. Tegen SSS ging het defensief al stukken beter. We VERBAKEl j somrn, 5 - V"' De hoofdmacht van PPSC is voortvarend begonnen aan het nieuwe seizoen. zijn eigenlijk nauwelijks in de pro- blemen geweest. Wel hadden we meer moeten scoren. Vooral in de slotfase, toen SSS alles-of-niets speelde, hebben we verzuimd de genadeklap toe te dienen. Maar al met al ben ik niet ontevreden over het verloop van de eerste twee wedstrijden." Ron de Bruijn, werkzaam als ope rator bij Van Ommeren in de Bot- lek, hecht als trainer aan discipline. Zowel binnen als buiten de lijnen. Hij is bovendien een rasechte voet- balliefhebber. Dat betekent dat hij zelf op de bank ook een beetje wil genieten van PPSC. Dus een snelle balcirculatie en slim positiespel zijn speerpunten in zijn taktiek. „Door een gebrek aan pure aanval- lers in mijn selectie ben ik min of meer gedwongen tot een 4-4-2 sys- teem", legt hij uit. „Dat geeft niets, zolang de middenvelders maar op het juiste moment aanslui- ten. Dat gaat echter nog niet hele- maal naar mijn zin. Sommige spe lers missen nog de mentale of fy- sieke kracht om telkens diep te gaan. Dat is ook een kwestie van vertrouwen en geduld. Het elftal moet nog een beetje ingespeeld ra- ken." De Bruijn werkt met een A-selec tie van ruim dertig spelers. Maar voor de hoofdmacht komt in prin- cipe amper een groep van veertien man in aanmerking. Dat maakt PPSC dus kwetsbaar dit seizoen. De Bruijn weet echter dat hij altijd op oudere of jongere spelers uit het tweede team kan terugvallen. „De opkomst bij de training is voorlo- pig uitstekend", geeft hij aan. „Dat is wellicht een teken dat de spelers mijn oefenstof op prijs stel len. Ik probeer het niet al te inge- wikkeld te maken. De wedstrijd staat zoveel mogelijk centraal tij- dens de training. Plezier is voor mij eveneens een belangrijk uit- gangspunt. Want als amateurs geen lol meer in het voetbal heb ben, sta je snel alleen op het trai- ningsveld." Met de (technische) kwaliteit zit het volgens De Bruijn wel goed in zijn selectie. „Ik mis een beetje scorend vermogen, maar dat is een probleem dat het hele elftal kan en moet opvangen. Voor de rest heb ik bijna allemaal spelers die willen en kunnen voetballen. Ze willen aanvallen en dat wil ik ook, dus dat komt goed uit. Alleen het aantal balveroveraars is aan de kleine kant. Eigenlijk zijn alleen Rob van Vliet en Jeremy Hagestein echte bikkelaars. Dat kan in onze afde- ling nog wel eens te weinig zijn. Want er zitten nogal wat 'eiland- ploegen' bij. Die teams spelen met veel inzet, kracht en lange ballen. We moeten uitkijken dat we door dergelijke ploegen niet onder de voet worden gelopen. We zullen ze op techniek en taktiek moeten af- troeven. Tegen SSS lukte dat al aardig." Ron de Bruijn is al ruim twintig jaar lid van PPSC. Vanaf zijn zes- tiende speelde hij in het eerste elf tal. Zijn jeugdopleiding kreeg hij niettemin bij S VV. Ook speelde hij nog kortstondig voor CVV (1 sei zoen) en Voorburg (twee). Maar PPSC bleef altijd trekken. „Ik ben gehecht aan deze club. Ik zeg ech- In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volg- orde bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wed strijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het ama- teurvoetbal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal te- gengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Ki- norama een videocamera en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, Postbus 1685, 3000 BR Rot terdam, tel. 010 - 400.44.91. Na de tweede speelronde in de amateurcompetitie zijn er tien ploegen, die nog geen tegendoelpunt hebben moeten incasseren. Vorige week waren dat er nog 31Daarnaast staan ook Aeolus en Germinal qua tegengoals nog steeds op nul. Aeolus kwam echter pas een keer in actie. Germinal speelde ook pas een keer, maar deze wedstrijd tegen Excelsior '20 werd bij een stand van 0-0 gestaakt. Een van de keepers die nu al moet vrezen voor zijn basisplaats is Pim Doesburg jr. van zondagshoofdklasser SC Feyenoord. De sluitpost maakte in de met 4-2 gewonnen wedstrijd tegen Tonegido een kapitale blunder. Hij verspeelde de bal simpel aan Harry de Haas, die vervolgens geen moeite meer had met het buitenkansje. Naar al le waarschijnlijkheid zai de plaats van Doesburg bij de eerstvolgende wedstrijd weer worden ingenomen door Edwin van Zwieteren. 0 tegengoals: 1. Nieuwenhoorn, Spi rit, Xerxes (zo), Overmaas. De Mus- schen, Transvalia, Berkel, Alexan- dria'66 (za), TSB, Oude Maas. 11. Aeo- lus. 12. Germinal. 1 tegengoal: 13. Zwaluwen Vld. 14. Barendrecht, Ex celsior Maassluis, Strijen, DRL, HVO, TOGR, Bolnes (za), Smitshoek, Hermes/ DSV, Spartaan'20, BVCB. ClON, ZB- VH, SSS, RHS, PPSC, OVV, Tediro. 32. Dilettant, RKWIK. Marjolein Jongepier gooit ereven een watergordijntje uit. SCHIEDAM - Marjolein Jonge pier gaat haar geluk beproeven in Amerika. Donderdag 19 Septem ber verlaat de Schiedamse water- skiester haar vrienden, kennissen, ouders en school om zich aan de andere kant van de oceaan te ver- voegen bij de wereldtop op water- ski-gebied. Daarmee reageert de 16-jarige Jongepier ondanks haar nog jeugdige leeftijd positief op een aangeboden 'scolarship' voor studeren en sporten op de Univer sity Northeast Louisiana. „Zo'n kans krijg ik nooit meer", geeft het, naar eigen zeggen, avon- tuurlijk ingestelde sport-talent als reden voor haar beslissing om op deze uitnodiging in te gaan. ,,Dit is de kans om aansluiting te krijgen bij de wereldtop." De universiteit waar Marjolein Jongepier zich bin- nenkort zai melden biedt namelijk onderdak aan het beste waterski- team wat de Verenigde Staten rijk is en dat brengt ontegenzeggelijk voordelen met zich mee ten op- zicht van haar trainingssituatie hier in Nederland. „Je kunt je daar meten met de Amerikaanse top en als bijkomend voordeel kun je door het gunstige klimaat het hele jaar op de water- ski's staan. Hier in Nederland kun je gedurende de wintermaanden, buiten wat fitness, eigenlijk niet trainen", vertelt Jongepier die er aan toevoegt dat zij tijdens eerdere trainingsstages in Amerika ook al grote vorderingen met het water- skien wist te maken. Een simpele trainingsstage betreft A het deze keer niet. Ze zai zich van af nu vier jaar lang toeleggen op de combinatie van sport en een uni- versitaire studie. Een studie waar zij overigens pas begin volgend jaar mee zai starten. „Ik vertrek eerst voor enkele maanden naar Florida. Daar ga ik samen trainen met een goede bekende van mij, wereldrecordhouder Cory Pickos. Tijdens dat verblijf ga ik, om al- vast kennis te maken met het Ame rikaanse onderwijssysteem, naar de highschool daar. Marjolein Jongepier stapt donder dag samen met haar vader die naast het sportmerk O'Neill haar grootste sponsor is, op het vlieg- tuig naar Florida. ,,Mijn vader gaat mee om te zorgen dat ik daar daad- werkelijk op de highschool kan meedraaien", aldus de waterskie- ster die niet verwacht door heim- wee getroffen te worden. ,,Ik ben voor mijn sport wel vaker langere tijd van huis geweest en toen had ik daar ook geen last van." Voor het vertrek heeft Marjolein Jongepier inmiddels door middel van een feestje afscheid genomen van haar familie, vrienden en be- kenden. „Sommigen waren zeer verbaasd toen ze hoorden dat ik ging vertrekken", vertelt Jonge pier die pas twee weken geleden met het verstrekken van het visum, absolute zekerheid had dat zij zich in het overzeese avontuur mocht storten. „Vooral op school was de verbazing groot toen ik zo plotse- ling vertelde dat ik weg ging." NORBERT VERINGMEIER ter niet dat ik hier altijd trainer blijf. Want op den duur wil ik ze- ker mijn grenzen gaan aftasten. Maar voorlopig is een andere club totaal nog niet aan de orde. Eerst wil ik bij PPSC slagen." De Bruijn. die wegens een slepen- de knieblessure in 1995 stopte als gedreven amateurvoetballer, is in het bezit van het diploma Oefen- meester-3. Dit seizoen volgt hij de cursus voor zijn tweede licentie. Elke zaterdagochtend dient hij zich daarvoor bij de KNVB te melden. Daarna moet hij zich haasten om op tijd bij de wedstrijd van 'zijn' PPSC aanwezig te zijn. ,,Het zijn drukke tijden", geeft De Bruijn toe. „Maar ik heb het graag voor het voetbal over. Het is toch mijn lust en mijn leven. Gelukkig hoef ik niet ver te rijden om mijn stage- club te bezoeken. Ik heb SMC dit seizoen als leerschool. Ik moet analyses maken van hun wedstrij den. Het gaat daarbij om de sterke en minder sterke punten van die ploeg. Op basis van mijn eindrap- port moet ik volgend jaar als exa- men een training geven. gericht op verbetering van de zwakkere ei- genschappen. Ik hoop dat ik een paar kwaliteitsgebreken kan ont- dekken, want voorlopig draait SMC in de eerste klasse als een trein. Maar uiteindelijk heeft elke ploeg minpunten. Dat geldt voor SMC en zeker ook voor PPSC. Daarin schuilt juist de uitdaging voor iedere trainer." Norbert Kleinherenbrink VOETBAL - De succesvolle strijd om het Schiedams kampioenschap en de wat chaotisch verlopen strijd om het Vlaardings kampioenschap krij gen woensdagavond 18 September een toegift. De Schiedamse kampioen SVV is op deze avond gastheer van de Vlaardingse triomfator Zwaluwen en beide clubs zullen vanaf 20.00 uur strijden om de zogenaamde Super Cup. Als opwarmertje voor deze ongetwijfeld spannende wedstrijd tussen de Vlaardingse eerste klasser uit het zaterdag-voetbal en de Schiedamse zondag tweede klasser zai op sportpark Harga vanaf 18.30 uur de wed strijd SVV C2-Zwaluwen CI afgewerkt worden. HANDBAL - De Schiedamse handbalvereniging DWS gaat in September demonstratie-lessen geven voor handballers van vier en vijf jaar. Deze nieuwe jeugd-categorie binnen het Nederlands Handbalverbond met de naam Kabouter-handbal heeft als doel kinderen op jonge leeftijd kennis te laten maken met de handbalsport. De activiteiten met de Kabouters moet vervolgens de doorstroom naar de oudere jeugd, mini's en de welpen, ver- beteren. Meer informatie over de DWS-plannen met Kabouter-handbal is verkrijgbaar bij Ger Wijnstekers, (010) 4266095. ATLETIEK - De Maassluise atletiekvereniging Waterweg organiseert op zondag 22 September een viertal prestatie-lopen. Duursporters van de lan ge en wat kortere adem kunnen op deze dag kiezen uit een loop over 2 1/2, 5, 10 en 15 kilometer. Het startschot voor de drie langste afstanden valt om 11.00 uur. Tien minuten later is het de beurt aan de jeugd en de begin- nende trimmers die kiezen voor de prestatieloop over 2 1/2 kilometer. De verschillende parcoursen voeren de deelnemers over de fietspaden langs de Nieuwe Waterweg. Deelnemers kunnen zich zondag vanaf 9.30 uur inschrijven in de kantine van av Waterweg aan de Merellaan in Maassluis. Het inschrijfgeld be- draagt een gulden voor de jeugd en fl. 4,50 voor de ouderen. Een eventu- eel gewenste herinnering kost fl. 3,50. De Maassluise atletiekclub geeft onder telefoonnummer (010) 5922948 aanvullende informatie. BILJARTEN - Verdeeld over 48 teams zullen vanaf donderdag 19 Sep tember 245 deelnemers in actie komen in het 18e Senioren-biljarttoernooi van KNBB-district Nieuwe Waterweg Noord. De oudste deelnemer die zich zai buigen over de biljarttafels van cafe d'Ouwe Rein aan de Prof. Rutgerstaat 10 in Vlaardingen, is 91 jaar oud. De jongste telt 55 lentes. De opbouw van het toernooi is als volgt. Tot februari volgend jaar zullen wekelijks op donderdag vanaf 13.30 uur de voorronden worden ver- speeld. Daarna zijn de kwartfinales gepland voor donderdag 6 maart, de halve finales voor donderdag 20 maart en de finale voor donderdag 3 april. CRICKET - Tijdens de afsluitavond van het cricket-seizoen heeft Hermes DVS-cricketer Steven Lubbers aangekondigd te zullen overstappen naar de Koninklijke UD uit Deventer. Lubbers die in vijf jaar 99 wedstrijden speelde voor de Schiedamse club, gaat in Deventer proberen de, dit jaar gedegradeerde, club met zijn ervaring terug te loodsen naar de hoofdklas- se. Het is precies die ervaring van vraagbaak en cricketinstituut Steven Lubbers die Hermes DVS volgende seizoen waarschijnlijk node zai mis- sen. DUIKSPORT - De Schiedamse onderwatersportvereniging Seaview start op korte termijn met nieuwe opleidingen tot een-sters en meer-sters duik- diploma's. De, aan de Korte Haven 27 gehuisveste club zoekt zijn heil voor deze cursussen in zwembad Schiebroek aan de Melanchtonweg in Rotterdam. Om meer ruchtbaarheid te geven aan deze nieuwe lesprogram- ma's zai de, in 1975 opgerichte, vereniging zaterdag 21 September tijdens de Gemeentedag-activiteiten op de Brandersfeesten, met haar activiteiten naar voren treden. Naast een informatiestand zai op de Lange Kerkstraat een waterbassin worden opgesteld waarin diverse demonstraties worden gegeven. SPORT - Rotary Club Maassluis organiseert op zaterdag 21 September voor de 14e maal een sportdag. De, op deze dag door de sporters bijeen gesprokkelde, punten worden door sponsors omgezet in harde guldens. Dit geld zai vervolgens worden geschonken aan de stichting Tussen Wal en Schip. Vorig jaar leverde dit gratis toegankelijke sportevenement in de Wethouder Smithal aan het Westeinde 96 in Maassluis een donatie op van 40.000 gulden. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en tussen 16.00 uur en 17.00 uur zullen de prijzen naar verwachting door de Maassluise bur- gemeester Sterkenburg-Versluis worden uitgereikt. m 1 1 I Speler cljfer(s) 1. Henk Fraser 7 Feyenoord 2. Geoffrey Claeys Feyenoord 3. Marilia Sparta 4. Peter Bosz Feyenoord 5. Jean-Paul v. Gastel 7 Feyenoord 6. Cor Lems 7 Dordrecht'90 7. Gaston Taument 6 Feyenoord 8. Giovanni v. Bronckhorst 6 Feyenoord 9. Henryk Larsson 7 Feyenoord 10. Kees van Wonderen 7 Feyenoord 11. Rob Alflen 6 Sparta 12. Ronald Koeman 6 Feyenoord 13. Patricio Graff 6 Feyenoord 14. Bernard Schuiteman 6 Feyenoord 15. George Boateng 6 Feyenoord 16. Ben Spork 7/7 Excelsior 17. Joop Lankhaar 6 Dordrecht'90 18. Pablo Sanchez 6 Feyenoord 19. Jochem van der Hoeven 6 Sparta 20. Michael Renfurm 6 Sparta gemiddelde 7,17 7,00 7.00 7,00 6,83 6,80 6,67 6,67 6,67 6,67 6,67 6,67 6,60 6,50 6,50 6,40 6,40 6,40 6,20 6,20 Edwin van Holten is de eerste speler van Excelsior die dit seizoen werd uitgeroepen tot 'Speler van de Week'. De rap porteurs van Radio Rijnmond gaven de 25-jarige keeper zowel in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles als in de partij tegen Emmen een 7. Beide wedstrijden werden overigens verloren. Vorig jaar zat Van Holten nog op de bank bij FC Volendam. Hij was daar tweede keeper achter Edwin Zoetebier. Deze zomer maakte de Amsterdammer de overstap naar Woudestein. Daar moest hij in de voorbe- reiding de strijd aangaan met Mark Segers. Excelsior-trai ner Hans v.d. Pluijm gaf Van Holten vervolgens een basis plaats. Momenteel staat Excelsior nog onderaan in de eerste divisie. Maar als het aan Van Holten ligt, verandert dat snel. "We hebben tot nu toe tegen alle moeilijke ploe gen niet eens zo slecht gespeeld. Alleen het geluk ontbreekt nog." Zondag speelt Excelsior thuis tegen FC Den Bosch, de oude ploeg van coach Hans v.d. Pluijm. Speler cijfer(s) gemiddelde 1. Edward Metgod Sparta 7 6,67 2. Edwin van Holten 7/7 6,60 Excelsior 3. Ed de Goeij Feyenoord 6 6,33 4. Peter van der Kwaak Dordrecht'90 6 6,20 Speler 1. Gaston Taument Feyenoord 2. Henryk Larsson Feyenoord 3. Dennis Krijgsman Sparta Doelpunten 3 doelpunten 3 doelpunten 2 doelpunten Q E T T M r\

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11