Jeugdth ea M f t 10 THEATER M THEATER o 52 fag* 1 JAARPROGRAMMA X o ma's zoals goed en kwaad. Koos komt op met drie kistjes waarmee de voorstelling in alle eenvoud tot stand komt. Met simpele middelen. OKTOBER 1996 Zondag 6 oktober 1996 Pimpernel De leeuw is los poppentheater) vanaf 4 jaar Wanneer de kassiere mevrouw Muis al haar kinderen in een kooi- tje heeft gestopt, kan het circus be- ginnen. In het begin loopt alles gesmeerd, maar als er plotseling een zwervershond verschijnt, is het zeker afgelopen met de rust. Zwerver is een lieve, maar onhan- dige hond. Toch blijkt hij tijdens de voorstelling dat hij voor mevrouw Muis onmisbaar is Een zeer kleurrijke voorstelling, die twee jaar geleden ook veel suc- ces had, daarom dit jaar in reprise. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10065 Zondag 13 oktober 1996 Dizzs Kids Heksen (doevoorstelling) vanaf 4 jaar Het Theater en Spel programma van Dizzs Kids theater is een mee- speelprogramma van drie uur. Eerst worden de kinderen door de twee beste heksen van de hele we- reld in een korte voorstelling mee- genomen naar de jaarlijkse heksen- vergadering. Heksen bestaan in al le landen, maar verschillen van elkaar. Ze zien er anders uit, spre- ken een andere taal, hebben andere tovertrucs. De heksen nemen de gewoontes, het temperament en de smaak aan van het land waar ze vandaan komen. De heksen zin- gen, dansen en praten met de kin deren. Met behulp van de kinderen voeren ze tovertrucs uit. Op het laatst moeten de kinderen een nieuwe opperheks kiezen. Na deze voorstelling gaan de kinderen on- der begeleiding van de docenten zelf aan de slag. In groepen wordt er via speloefeningen en bewe- gingsopdrachten gewerkt aan het thema heksen. De kinderen kun- nen zelf met ideeen komen. Aan het eind van de middag geven de kinderen, geschmink en verkleed, een presentatie aan hun ouders, vriendjes en vriendinnetjes waarin ze laten zien waar ze de hele mid dag mee bezig zijn geweest. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10135 Zondag 20 oktober 1996 Poppentheater Pandora Doenja de Drakendoder vanaf 6 jaar Doenja schopt, bijt en slaat. Doen ja is kwaad. Zij heeft genoeg pan- nen van haar tante geboend. Nooit meer wil zij van haar oom horen, dat hij al genoeg monden te vullen heeft. Doenja krabbelt overeind en neemt een besluit: Ik ga een draak verslaan! Waarom? Daarom! Een stoer verhaal met een, erg rode, verschrikkelijke draak. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10205 VSB CLOWNSFESTIV AL 1996 23 tot en met 27 oktober 1996: Woensdag 23 oktober 1996 Clownstheater Confetti Ontwaakt (peutervoorstelling) Ontwaakt is een verhaal voor kin deren vanaf 3 jaar. Clown Confetti ligt te slapen in zijn hangmat. Als hij wakker wordt, blijkt het al erg laat te zijn. Hij moet die middag optreden en daarvoor had hij na- tuurlijk nog goed moeten oefenen. Dan blijkt de dirigent ook nog ziek te zijn. Confetti weet zich geen raad. Hoe moet dat nu? Wat moet hij doen? Hij kleedt zich maar al- vast aan en schminkt zich als een echte clown. Confetti is slim, in plaats van de dirigent probeert hij de kinderen in te schakelen. Als dat lukt krijgt hij meer zelfvertrou- wen en oefent hij ook nog een jongleeract. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10235 Donderdag 24 oktober 1996 Toon Maas De Reiziger vanaf 4 jaar Met als enig bezit zijn hutkoffer is hij er ineens. Niemand weet waar hij vandaan komt. Hij is de eeuwi- ge reiziger: hij vertelt altijd, maar arriveert nooit. Zijn reisdoel is het gat in de landkaart. Dus is hij altijd waar hij zijn moet. In zijn koffer bevinden zich zijn eerste levens behoeften: muziek, goocheltrucs, dromen en illusies. Vooral illusies. Met zijn koffer is hij eeuwenlang onderweg en toch is hij zeer tren dy. Hij doet aan de ene kant den- ken aan de saltimbanques die in wrakkige woonwagens door het oude Europa trokken om mensen te vermaken met kluchten en paro- dieen en tegelijk heeft hij alles van de hedendaagse straatartiesten zo als je die kunt tegenkomen in Lon- den of Parijs. Wei is de voorwaar- de voor welslagen van zijn voor stelling de aanwezigheid van pu- bliek. Zonder publiek kan hij zijn halsbrekende toeren niet uithalen, omdat hij letterlijk hun steun nodig heeft. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10245 Vrijdag 25 oktober Clownslessen vanaf 4 t/m 12 jaar 14.00- 17.00 uur Clownslessen 17.00 - 17.30 uur Generale 17.30 - 18.15 uur Eten 19.00 uur Presentatie Clownsles sen Zaterdag 26 oktober 1996 Arno Huibers De Glimlach de Bom vanaf 6 jaar ningin niet slapen. Zelfs haar ko- ninklijke knuffel kan haar niet in slaap krijgen. Daarom wil de ko- ningin een slaaplied horen. Maar Li is veel te wakker om een slaap lied te maken en Lo zingt liever an dere liedjes. Hoe kan de koningin nou toch in slaap vallen??? en Juffrouw Lotje. Je ziet ze vaak op straat allebei een bloemetjes jurk aan, een tasje in de hand en een hoedje, een muziekje en pop- pen wordt de belevingswereld van de peuter benaderd.Het program ma is verder opgebouwd rond een aantal bekende kinderliedjes, zoals Poesje mauw, Op een grote padde- stoel en Slaap kindje slaap. Deze voorstelling is vooral geschikt voor kinderen die voor het eerst naar het theater gaan. Peuters en kleuters maken op een speelse ma- nier kennis met de magie van het theater. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10035 Zondag 10 november 1996 Erika Burgerjon Een Reuzenvriend (poppenthea ter) vanaf 4 jaar Joris is een fantasierijk jongetje. Op een middag zijn zijn vriendjes niet thuis om met hem te spelen en daarom verzint hij iets anders. Hij haalt de verkleedkoffer van zijn Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 11245 DECEMBER 1996 Zondag 1 december 1996 Kindertheater Kijk Haar Nou Het boek van Sinterklaas (to- neel) vanaf 4 jaar een hoedje op. De ene dik, de an- der dun. Samen beleven ze allerlei vrolijke avonturen. Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje vervelen zich. Juffrouw Lotje vraagt juffrouw Dotje op de thee. Wanneer juf frouw Dotje de mooie make-up van juffrouw Lotje ziet, verzinnen ze samen dat ze indiaantje gaan spelen. Na afloop mogen de kinde ren zelf op het podium komen en worden zij ook indianen. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 12155 JANUARI 1997 Zondag 19 januari 1997 Jacques Vriens Grootmoeder, wat heb je een grote oren (vertelvoorstelling) vanaf 5 jaar FEBRUARI 1997 Zondag 2 februari 1997 Jacobus Wieman Het Betoverde Sprookjesboek (poppentheater) vanaf 5 jaar Koos, de poppenspeler, wil voor de poppenkast een sprookje voor- lezen. Hij is een beetje dom, want hij is het verhaal wat hij zou spelen op een geheimzinnige manier ver- geten. Maar het zit hem ook niet mee. Er gebeuren mysterieuze din- gen met het sprookjesboek. En het blijkt ook niet pluis te zijn in de poppenkast, waar het fijk van de muizen is. Dan komt een dappere muis Koos te hulp. De muis gaat op zoek naar een middel om alle moeilijkheden op te lossen. Daar voor moet hij met de hulp van het publiek heel wat gevaren trotseren. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 22025 Zondag 9 februari 1997 Theater JoJo Vertel het aan de maan vanaf (poppentheater) vanaf 4 jaar De kat Salmiak krijgt te maken met een rivaal die zijn leventje dras- tisch verstoort. Gekke Oma heeft namelijk zijn poezemand wegge- geven aan een konijntje. Salmiak besluit weg te gaan. Maar zo ver van huis schuilen er ongemakken ouders uit de kast en trekt gekke kleren aan, een grote hoed maar ook een bril. Een feestbril met een Over de daken van de stad loopt Pepitio, een hulp van zwarte Piet, met het grote boek van Sinterklaas. De hoofdpiet had het namelijk te druk om het boek naar Sinterklaas te brengen en heeft daarom aan Pe pitio de belangrijke opdracht gege- en gevaren. Het wordt een grote nachtmerrie. Salmiak denkt met verlangen terug aan thuis en vraagt zich af of het konijntje nu lekker in zijn mandje ligt te slapen. Het ko nijntje dat eerst heel tevreden leek, vindt het wel erg stil zo alleen in zo'n grote mand. Zowel het ko- •nijntje als Salmiak krijgen een enorm gevoel van heimwee. In het In deze grappige theatervoorstel- ling worden bestaande elementen van vele soorten clowns door Arno Huibers op een wonderlijke ma nier met elkaar verweven. Voeg daarbij maskers, muziek en een le- vend poppenspel en het feest kan beginnen. Een oud vrouwtje met een enorme cadeaudoos komt het podium opgesloft en zij wordt toe- schouwer van een verrassend spektakel. Een echte Pierrotpop komt tot leven en neemt een toe- schouwer uit het publiek mee in zijn spel. Hij raakt in de clinch met microfoon, licht en geluid. Uitein- delijk speelt de clown met de crea- tieve inbreng van het publiek zijn muziek. Van Opera tot Rock en Roll, op verschillende instrumen- ten. De cadeaudoos die als rode draad door het verhaal loopt, geeft haar geheim pas aan het einde van de voorstelling prijs. Amo Huibers speelde 3 jaar geleden voor 700 schoolkinderen. Na afloop van de voorstelling riepen zij in koor: We want more! Hier is hij dan weer. Aanvang: 20.00 uur prijs: 10,-/15,- 10265 Zondag 27 oktober 1996 De strijd om de Gouden Neuzen Trofee (vanaf 4 jaar) Deze zondagmiddag wordt heel gezellig! Het hoogtepunt van de week is natuurlijk deze finale. De hele middag treden er verschillen de clowns op, die strijden om de Gouden Neuzen Trofee. Twee uur lang zullen zo'n 15 deelnemers dingen naar deze prijs. Een des- kundige jury zal, na de optredens van 10 minuten per act, een oor- deel moeten vellen. Deze jury kan dit niet alleen en heeft daarvoor ook de hulp van het publiek nodig. Aan readies vanuit de zaal kan worden gemeten om welke clown het hardste wordt gelachen en het meest wordt geklapt. De winnaar krijgt de felbegeerde Gouden Neu zen Trofee, die is ontworpen door beeldend kunstenaar Peter Helle- monds. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 10275 NOVEMBER 1996 Zondag 3 november 1996 Jacobus Wieman Kistje Kistje (muziektheater) vanaf 2 jaar Met veel humor speelt Jacobus Wieman het verhaal met de the- snor en een neus. Wanneer hij die bril op heeft ziet hij overal figuur- tjes in. Maar dat zal, denkt ie, wel komen omdat hij van de ogendok- ter een bril op moet. Stom, maar het is niet anders. Bij de brillen meneer gekomen. mag hij een mooie bril uitzoeken. Zou hij hier- door ook allerlei figuurtje zien??? Als hij ervan overtuigd is, dat een bril een onmisbaar instrument is, gaat hij op zoek naar zijn vriend in het bos. Onderweg ontmoet hij nog allemaal figuren en als laatste ont moet hij zijn grote vriend die hij de voordelen van een bril laat zien. Daarna kan de vriendschap niet meer stuk! Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 11105 Zondag 17 november 1996 Theater Beer Beer gezocht (toneel met pop- pen) vanaf 4 jaar Ms* 3 Op een dag krijgen Boudewijn en Beer straf. Gelukkig weten onze vrienden met zo'n situatie wel raad. Samen gaan ze op avontuur. Een lange en spannende reis met zijn tweetjes. Maar dan merkt Beer dat hij zijn vriendje kwijt is. Beer moet een oplossing zoeken. Want als je je beste vriendje kwijt bent, wordt je natuurlijk erg alleen. Ge lukkig na veel avonturen vindt Beer na veel avonturen zijn vriend je weer terug! Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 11175 Zondag 24 november 1996 Muziektheater Fluitekruid Li en Lo (muziektheater) vanaf 4 jaar Deze koninklijke voorstelling gaat over een koningin die van muziek houdt. De meeste koninginnen hebben lakeien. Een lakei voor de koets en de paarden. Een lakei om zilveren schalen met een taart te dragen. Een lakei om de deuren open te houden. Maar deze konin gin heeft heel bijzondere lakeien, zij heeft muzieklakeien. Ze heten Li en Lo. Op een avond kan de ko- ven om het boek naar Sinterklaas te brengen. Maar dan gebeurt er iets vreselijks! Pepitio struikelt en laat het boek naar beneden vallen. Snel als een haas klimt hij naar be neden. Maar het boek ligt er niet meer. Het is gevonden door Patri cia, een heel stout meisje dat niet van 5 december en al helemaal niet van Sinterklaas houdt. Ze besluit daarom het boek zelf te houden. Maar zonder het grote boek kan Sinterklaas toch geen kadootjes rondbrengen? Zal het feest op 5 december wel doorgaan??? Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 12015 Zondag 8 december 1996 12085 Kettie de Klown (Clownsvoor- stelling) vanaf 4 jaar Speciaal voor de kleintjes heeft Kettie de Klown een show ge- maakt, die je laat zien hoe je het geheim van het theater kunt creae- ren. Kettie de Klown neemt de kin deren mee in een wereld vol fanta- sie, humor en spanning en waar nodig licht ze een tipje van de slui- er op zodat de kinderen kunnen zien dat het geheim iets heel mooi, en spannend is en niet iets om bang voor te zijn. Want een clown is niet eng en het theater juist heel leuk! Jacques Vriens vertelt in de vertel voorstelling Grootmoeder wat heb je grote oren, een aantal bekende sprookjes in een nieuw jasje gesto- ken. Hij gebruikt daarbij de klas- sieke elementen uit de sprookjes, maar zorgt ook voor een lichtvoeti- ge eigentijdse ondertoon, zonder dat de echte sprookjessfeer verlo- ren gaat. Humor, spanning en ont- roering gaan hand in hand in deze vertellingen. Kinderen zullen echt genieten van deze verhalen. Er zijn bewerkingen van Repelsteeltje, De Gelaarste Kat, De Nieuwe Kleren van de Keizer, enz, enz Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 21195 Zondag 26 januari 1997 Poppentheater Hans Schoen Hansje Pansje (poppentheater) vanaf 3 jaar donker lijkt er voor beide dieren geen weg terug. Maar in het licht van de maan blijkt veel te kunnen veranderen. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 22095 Zondag 16 februari 1997 Juffrouw Dotje en Juffrouw Lot je (toneel) vanaf 4 jaar Knuffels Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje zijn hele goede vriendinnen. Al leen over een ding zijn ze het niet eens: Knuffel, de knuffel van Juf frouw Dotje. Juffrouw Lotje vindt dat juffrouw Dotje een beetje te groot is voor een knuffel en plaagt haar daarmee. Wanneer de knuffel zoek is, blijkt dat Juffrouw Lotje daar meer van weet en is voor Juf frouw Dotje de maat vol: „Juf- frouw Lotje, ik ga u even paar vra- gen stellen". Natuurlijk krijgt ook dit avontuur van beide dames een Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 12085 Zondag 15 december 1996 Theater Potdoosie Indianen (toneelvanaf 4 jaar Wie kent ze niet? Juffrouw Dotje Vandaag gaat Hansje, Pansje hel- pen opruimen. Dat lijkt hem heel leuk. Maar Pansje is er helemaal niet.Waar zou hij zijn? Wat is er veel te doen en wat ligt er een hoop rommel op de grand: verschillende banden, een stok met een bal. Al spelend ontdekt Hans dat je een heleboel leuke dingen met die spullen kunt doen. Aan het eind is Pansje terug en maken ze samen een dansje tot slot. Deze kleurrijke en vrolijke voorstelling is ook ge schikt voor de allerkleinsten. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 21265 goede afloop: moe van een drukke dag gaan ze ieder met hun eigen knuffel naar bed. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 22165 Zondag 23 februari 1997 Majeur Plus Sprookjes van IJskristal (muziektheater) vanaf 6 jaar Dit verhaal is opgebouwd uit Ne- derlandse Duitse en Keltische sprookjes en sagen. Samenge- voegd tot een speels-muzikaal geheel. Het beschrijft het tragi-ko- mische leven van Joris de roofrid- der, en zijn verrukkelijke ontmoe- tingen met de lieve, boze stiefmoe- der. Wanneer ze Joris uit het moe- ras redt, verliest ze zelf haar hoofd van ijs. De man met een vogelnest- je op zijn hoofd, de fee met haar lange golvende lokken (zij lijdt aan geheugenverlies) de ijsvogel, die zich verhuurt als detective, de drie reuzen, die alle drie gewond zijn, de diabetische suikerspin, de altijd lachende prinses van ijskristal (zij kan kristalen tranen wenen), de jonge koning, die alle vrolijke big- getjes in zijn paleis beschermt, maar vooral zijn ontmoeting met vergeet-me-nietje, die hij zijn lief- de toezingt en met wie hij uiteinde- lijk op huwelijksreis gaat naar het land van de vijf zonnen. Kortom een zeer spannend sprookje dat op een muzikale wijze wordt verteld. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 22235 MA ART 1997 Zondag 2 maart 1997 Kindertheater Kijk haar Nou De verdwenen stem (toneel en meespelen) leeftijd vanaf 4 jaar Olivia, de beroemde operazange- res, is voor een belangrijk concert in de stad. In haar kamer in het Bil- ton hotel bereidt ze zich voor op het concert dat de volgende dag zal plaatsvinden. Ze is zich echter niet bewust van de snode plannen van Salim de stemrover, die in een on- bewaakt ogenblik haar prachtige zangstem steelt. Olivia is radeloos. Ze moet immers de volgende dat belangrijke concert geven. Hoe vindt zij haar stem terug? En wat wil de stemrover met haar stem? Kinderen worden actief bij deze voorstelling betrokken. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 23025 Zondag 9 maart 1997 23095 Clownsvoorstelling 2e prijswinnaar Gouden Neuzen Trofee van VSB-CIownsfestival Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 23095 Zondag 16 maart 1997 Mijn Broer Echte Helden (toneel en meespe len) vanaf 4 jaar verterekken. Maar op het laatste moment zorgt Heddy toch voor een onverwachte ontknoping. Kin deren houden hun adem in.... Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 23235 Zondag 6 april 1997 Poppentheater Pandora Het Geheim van de Groene Kool vanaf 3 jaar Een koning is dood. Hij laat twee zoons achter met twee totaal ver schillende karakters. Berkus en Coronel. Om uit te maken wie er nu koning wordt, moeten zij elkaar bestrijden op het vlak van de drie oerelementen: water, vuur en Aar- de. Het volk zal uitmaken wie er gewonnen heeft. Het publiek speelt het volk, dat is makkelijk. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 23165 Zondag 23 maart 1997 Erik Beekes en Heddy Lester M'n tante en Ik (muziektheater) vanaf 4 jaar Bijna een uur lang worden kinde ren mateloos geboeid door de ver- rassende, muzikale kinderkomedie M'n Tante en Ik. De bazige, be- moeizuchtige tante Wies en de vrolijke, zorgeloze mevrouw Se- rensia. Daar draait het in deze kin derkomedie om. Tante Wies wil dat haar nichtje Heddy haar helpt met het winnen van een radio-spel- letje, waarmee zij de titel de leukste tante van Nederland hoopt te behalen. Heddy wordt wanho- pig, verzint dat ze naar de tandarts moet en laat haar dikke onuitstaan- bare tante Wies aan haar lot over. Onverwachts verschijnt Heddys vrolijke Surinaamse boven- buurvrouw mevrouw Serensia. Al meteen krijgen de dames ruzie, maar via een bonbon wordt vriend schap gesloten. Er ontstaan dol- dwaze situaties, waarin tante Wies en mevrouw Serensia uiteindelijk vriendinnen voor het leven wor den. Samen winnen ze de radio- quiz en besluiten naar Suriname te De verhalenvertelster heeft zakken vol spullen en een wolk en een ha- mer en een zaag en een heel groot dik boek... een uitklapboek. Vos wil meedoen, maar hij hoort niet bij dit verhaal. In het boek zit het verhaal van vader en moeder konijn, waarin vader wel drie wiegjes timmert. Het zien van de lege wiegjes doen vader en moeder konijn heel erg verlangen naar kleine konijnenbabytjes. Moeder konijn vraagt wat baby's bij de bu- ren, want die hebben er toch al een heleboel. „Geen sprake van", zeg- gen de buren, „zorg zelf maar dat je bedjes vol komen". Maar vader heeft die mooie wiegjes niet voor niets getimmerd, hij stuurt moeder er weer op uit. En waar komt zij dan mee thuis? De ene baby is te groot, de andere te klein en eentje is wel erg wild en stout. En de vos die blijft ook niet braaf in zijn hok, hij gaat mee en zet de boel op stel- ten. De verhalenvertelster heeft er een hele klus aan om het verhaal t tot een goed einde te brengen. Maardan hebben alle baby's een vader en een moeder. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 24065 Zondag 13 april 1997 Peter van Dijk Pita Heksenkind (muziekthea ter) vanaf 4 jaar Pita is een heksenkind die faalt in haar rol als heksenleerling. Ze kan eenvoudig niet gemeen zijn. Als ze op een dag Malle de molenaarsjon- gen ontmoet hoopt ze vriendjes met hem te kunnen worden. Maar heksen zien er nu eenmaal niet mooi uit, zodat Malle niets van haar moet en haar weg jaagt. Maar als Malle door het gevaarlijke hek- senbos loopt, komt Pita hem te hulp. Hoe dat allemaal afloopt is te zien in Pita Heksenkind. In deze muzikale theatervoorstelling speelt het thema vriendschap een belang rijke rol. Hoe word je vrienden en wat heb je er voor over om vrien den te blijven? Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 24135 Zondag 20 april 1997 Theater Potdoosie Pestkopperij vanaf 4 jaar Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje zijn al jarenlang naaste buren. Wanneer de beide dames op een dag gezellig samen een spelletje domino spelen, worden zij opge- schrikt door een hoop lawaai: Ze zijn aan het verhuizen. Krijgen we nieuwe buren? Precies tussen de twee huisjes van Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje zet een mannetje zijn huisje neer. Dat het mannetje juist daar komt wonen, wordt niet zomaar door de dames geaccep- teerd; ze proberen er alles aan te doen om het mannetje te laten ver- trekken. Wanneer het mannetje het zat is en besluit om weg te gaan, komen Juffrouw Dotje en Juf frouw Lotje er precies op tijd ach ter, dat veel plagen niet leuk is en dat je met zijn drieaen heel gezellig kunt hebben. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 24205 Zondag 27 april 1997 Clownsvoorstelling le prijswinnaar Gouden Neuzen Trofee van VSB-CIownsfestival Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 24275

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 20