o o o o o 23 TOT EN MET 27 OKTOBER1996 o f-*/* 7* 0 -■ ro c o ,o o ^0Q00 V-/ (i) o O <3 O 0 O L m <9 V Q CO o x Q Verveel jij je altijd in de herfstvakantie? Dat hoeft helemaal niet, want in Theater de Teerstoof kun je genieten van een bijzonder leuk Clownsfestival. Nu voor de tweede maal in Schiedam: clowns en clownerie. Voorstellingen voor peuters, kleuters en kinderen tot 80 jaar. Zo is op woensdagmiddag 23 oktober Clownstheater Confettie te zien en op donderdagmiddag 24 oktober de clown Toon Maas met de Reiziger. Op vrijdagmiddag zijn er clownslessen met als finale een presentatie voor ouders, oma's, en opa's. Als je zelf ook eens op het podium en in de spotlights wil staan, dan is dit je kans! Op zaterdagavond 26 oktober is er voor iedereen een grappige clownsvoorstelling, namelijk Arno Huibers met De Glimlach De Bom. We besluiten het VSB Clownsfestival op zondagmiddag met de Strijd om de Gouden Neuzen Trofee. Deze trofee is speciaal ontworpen door de beeldend kunstenaar Peter Hellemonds. Clowns laten hier hun beste grappen en grollen zien in de hoop de welbegeerde Gouden Neus te win- nen. De winnaar mag bovendien terugkomen voor een echt optreden in Theater de Teerstoof. Tijdens het VSB Clownsfestival zijn er gratis ijsjes van ijssalon La Venezia. 705 Woensdag 23 oktober 1996 Clownstheater Confetti Ontwaakt (peutervoorstel- ling) Ontwaakt is een verhaal voor kinderen vanaf 3 jaar. Clown Confetti ligt te slapen in zijn hangmat. Als hij wakker wordt, blijkt het al erg laat te zijn. Hij moet die middag optreden en daarvoor had hij natuurlijk nog goed moeten oefenen. Dan blijkt de dirigent ook nog ziek te zijn. Confetti weet zich geen raad. Hoe moet dat nu? Wat moet hij doen? Hij kleedt zich maar alvast aan en schminkt zich als een echte clown. Con fetti is slim, in plaats van de diri gent probeert hij de kinderen in te schakelen. Als dat lukt krijgt hij meer zelfvertrouwen en oe- fent hij ook nog een jongleeract. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 Donderdag 24 oktober 1996 Toon Maas De Reizi ger (van af 4 jaar) Met als enig bezit zijn hut- koffer is hij er in- eens. Niemand weet waar hij vandaan komt. Hij is de eeu- wige rei ziger: hij vertelt altijd, maar arri- veertnooit. Zijn reisdoel is het gat in de landkaart. Dus is hij al tijd waar hij zijn moet. In zijn koffer bevinden zich zijn eerste levens behoeften: muziek, goo- cheltrucs, dromen en illusies. Vooral illusies. Met zijn koffer is hij eeuwenlang onderweg en toch is hij zeer trendy. Hij doet aan de ene kant denken aan de saltimbanques die in wrakkige woonwagens door het oude Eu- ropa trokken om mensen te ver- maken met kluchten en parodie- en en tegelijk heeft hij alles van de hedendaagse straatartiesten zoals je die kunt tegenkomen in Londen of Parijs. Wei is de voorwaarde voor welslagen van zijn voorstelling de aanwezig- heid van publiek. Zonder pu- bliek kan hij zijn halsbrekende toeren niet uithalen, omdat hij letterlijk hun steun nodig heeft. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 Vrijdag 25 oktober Clownslessen (4 t/m 12 jaar) 14.00 -17.00 uur Clownslessen 17.00 - 17.30 uur Generale 17.30 - 18.15 uur Eten 19.00 uur Presentatie Clownsles Zaterdag 26 oktober 1996 Arno Huibers - De Glimlach de Bom (vanaf 6 jaar) In deze grappige theatervoor- stelling worden bestaande ele- menten van vele soorten clowns door Arno Huibers op een won- derlijke manier met elkaar ver- weven. Voeg daarbij maskers, muziek en een levend poppen- spel en het feest kan beginnen. Een oud vrouwtje met een enor- V me cadeaudoos komt het podium opgesloft en zij wordt toeschou- wer van een ver- rassend spekta- kel. Een echte Pierrotpop komt tot leven en neemt een toe- schouwer uit het publiek mee in zijn spel. Hij raakt in de clinch met mi- crofoon, licht en geluid. Uiteinde- lijk speelt de clown met de creatieve in- breng van het publiek zijn mu ziek. Van Opera tot Rock en Roll, op verschillende instrumenten. De cadeaudoos die als rode draad door het verhaal loopt, geeft haar geheim pas aan het einde van de voorstelling prijs. Arno Huibers speelde 3 jaar ge- leden voor 700 schoolkinderen. Na afloop van de voorstelling riepen zij in koor: We want mo re! Hier is hij dan weer. Aanvang: 20.00 uur prijs: 10,-/ 15,- Zondag 27 oktober 1996 Gouden Neuzen Trofee (vanaf 4 jaar) Deze zondagmiddag wordt heel gezellig! Het hoogtepunt van de week is natuurlijk deze finale. De hele middag treden er ver schillende clowns op, die strij- den om de Gouden Neuzen Tro- fee. Twee uur lang zullen zo'n 15 deelnemers dingen naar deze prijs. Een deskundige jury zal, na de optredens van 10 minuten per act, een oordeel moeten vel- len. Deze jury kan dit niet alleen en heeft daarvoor ook de hulp van het publiek nodig. Aan re adies vanuit de zaal kan worden gemeten om welke clown het hardste wordt gelachen en het meest wordt geklapt. De win naar krijgt de fel- begeerde Gouden Neuzen Trofee, die is ontworpen door beeldend kunstenaar Peter Hellemonds. Aanvang 14.00 uur prijs 7,50 <53 Q f. \KR-{L0WKSfE5T/yJ? r M Theater Confetti ontwaakt (nog niet). Arno Huibers verzorgt een familievoorstelling. 'A °o°- p T

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 21