COSMETICS 20% KORTING "U/00-PING Mi M CORNER drukkczrij }tout MARC0DENT Keyzer OSMETICS Oud-leden verenigen zich tot derde orkest ■v Bij besteding van 25.- of meer Filmclub Jd/ON Rijnmondband brengt bezoek aan Dendermonde te koop bij te koop bij Rijnmondband gaat ervoor Rijnmondband actief bij taptoe Ahoy' Bloemtiek Anita en GRATIS thuisbezorgd in heel Schiedam Chinees Indisch zjl Thais Restaurant Arnold Hoogvlietstraat 6 3134CC Vlaardingen Tel. 010-4349791 Fax 010-434 48 78 r v BREIDTHAAR ItftezW* SERVICE UIT!! SCHNEIDER nterieur Behang dieradenatelien Stichting Kringloopcentrum Schie Muziek Geluks- en Baby Kogels Broersveld 116 (Schiedam 4267241 o DENDERMONDE - De korpsleden van de Schiedam- se Rijnmondband leveren niet alleen op muziekgebied topprestaties. Ook op het fy- sieke vlak moet een speler r van het tamboer- en trompet- terkorps stevig in zijn schoe- nen staan. Een voorbeeld van zo'n conditionele beproeving deed zich voor in het week- einde van 31 augustus en 1 September. Op zaterdag- avond nam de band deel aan een taptoe in Nijkerk. De vol- gende dag was het al weer vroeg op pad voor een trip onder onze zuidgrens. Het muziekevenement in Nijkerk bleek achteraf wat ruimer van op- zet dan gepland. Zo nam de grote finale waarbij alle korpsen zich nog eens op het plein mochten pre- senteren, bijvoorbeeld zeker een vol uur in beslag. Resultaat van de ze overigens muzikaal zeer ge- slaagde avond: zware benen en pas Aanhang pr* Broersvest 44a 3112 Schiedam Tel. 010-4732319 Julianalaan 122 Catering (bij Burg. Knappertlaan) Afhalen 3116 JW Schiedam Plaats voor ca. Tel. (010)4730600 100personen Fax (010) 47311 33 'Ookthuisbezorgc Video Shop Gerrit Verboonstraat 17, Schiedam Openingstijden: Maandag t/m Vrijdag: 13.00 - 23.00 uur Zaterdag: 12.00 - 23.00 uur Zondag: 14.00 - 23.00 uur Geen inschrijfgeld Tevens verhuur van movieboxen en v verhuur van NINTENDO spelcomputer en spelletjes alleen geldig tijdens de Brandersfeesten vanaf vanaf GROENELAAN 25, 3114 CA SCHIEDAM TEL 010-426 16 39 Groenelaan 45-49 *311406 Schiedam Tel. 010-4269862 Door samenwerking met de tandarts kunnen wij ons pakket uitbreiden o.a. Immediaatprotheses. (Trekken en plaatsen in een behandeling). Reparaties klaarterwijl u wacht! 65+ers en WAO-ers 10% kortii alleen op protheses. Oeopend van 9.30 t/m 15.00 uur. (Tussen van Hallstraat en Donker Curtiusstraat) Vervoer bus 53, 54 tramlijn 1 halte Piersonstraat of station Nieuwland. Pertrein 5 min. lopen van station Nieuwland 010-4700246 b.g.g. na 18.00 uur 010-4711643 BURG. VAN HAARENLAAN 742 3119 GT Schiedam /LA Brandersfeest aanbieding! handgemaakte originele Mexicaanse Nergens kunt u zo goedkoop uw huis inrichten als bij ons. Wij verkopen o.a. alle merken wasautomaten, ijskasten, bankstellen, salontafels, enz. enz. Kom vrijblijvend longs en overtuig u. levens halen wij uw nog bruikbare huisraad bij u op. Help ons het milieu schoner te maken. En wij ontruimen ook woningen. Muziek maken vergt ook een sportieve prestatie X SCHlfeDAM - Oud-leden van de Rijnmondband en leden van de huidige Rijnmondband die bij- voorbeeld door drukke werkzaam- heden niet meer tn de weekeinden kunnen meespelen krijgen vanaf donderdag 26 September een unie- ke gelegenheid om de, in de wil- gen gehangen, instrumenten weer ui't de boom te halen. Vanaf die da tum gaat namelijk binnen de Rijn mondband een nieuw initiatief van start: het derde orkest. Op dit mo ment hebben zich reeds 26 gega- digden gemeld, 9 slagwerkers en 17 blazers, die hun hobby weer gaan oppakken. Op 26 September zullen de nieuwe en gedeeltelijke reeds gebruikte in strumenten aan de bandleden wor den overhandigd. Daarmee is de weg voor de, minimaal 40 lentes tellende, oud-leden geeffend om wekelijks op donderdagavond te musiceren en wellicht toe te wer- ken naar een eerste optreden. ,,Dat zal nog wel enige tijd duren voor het zover is", vertelt Gerrit Akker- man, het bestuurslid van de Rijn mondband dat nauw betrokken was bij de oprichting van het derde orkest. ,,Sommigen hebben zeker zo' n tien jaar niet gespeeld. Ido Ferwerda, een van de initiatief- nemers van het eerste uur, geeft aan dat deze optredens niet de be- langrijkste reden zijn voor het in het leven roepen van het derde or kest. „Het gaat erom dat we gezel- lig met elkaar onze hobby weer gaan uitoefenen. De straat zullen we ook zeker niet meer opgaan. Misschien dat we wel af en toe een optreden gaan verzorgen in, bij- voorbeeld, een bejaardentehuis." Een andere reden voor de start van Rijnmondband 3 is de mogelijk- heid om zo de knowhow van de er- varen spelers te behouden. ,,Voor- heen zag je spelers die het niet meer konden bolwerken in regulie- re Rijnmondband eigenlijk niet meer terug op de verenigingsavon- den. Met dit initiatief hopen we de ze mensen wel wat te bieden en hen zo te behouden voor de vereni- ging", legt vice-voorzitter Akker- man uit. Doordat de huidige instructeur Roel van Raaij, gezien zijn drukke werkzaamheden, niet in staat bleek ook het derde orkest op zijn schou- ders te nemen werd een dirigent van buiten de vereniging naar Schiedam gehaald. De Ridder- kerkse dirigent Van den Heuvel zal daarom samen met slagwerkin- structeur Jan van der Marel de Rijnmondband-veteranen leiden. Ferwerda: „Om het allemaal in stijl te houden, zullen we het repertoire dat de Rijnmondband tien jaar ge- leden speelde, opnieuw uit de kast halen." na 2.00 uur onder de wol. Een dag later stond echter alweer het vol- gende optreden in de agenda's ver- meld. Er moest om 9.15 uur wor- den aangetreden voor een reis naar het Belgische Dendermonde waar het plaatselijke bloemencorso met een gedegen Schiedamse deun moest worden ondersteund. Resul taat: kleine oogjes en een fletse glimlach om de mond. De glimlach werd daarbij veroor- zaakt door het feit dat het een dag met een feestelijk tintje betrof. Het bestuur had dit jaar gemeend om een oude traditie in ere te herstel- len. Er was een extra bus geregeld om ook de partners van de leden eens in de gelegenheid te stellen een optreden van de Rijnmond band bij te wonen. Het bleek deze dag niet eenvoudig de meegereisde supporters daad- werkelijk te kunnen trakteren op het beloofde stukje muziek. Aan- gekomen bij het gemeentehuis van Dendermonde bleek namelijk geen van de plaatselijke hoogwaardig- heidsbekleders zich met het bloe mencorso op te houden. „U moet waarschijnlijk in St Gilles-Dender- monde zijn", was het uiteindelijke advies. Samen met twee andere muziekverenigingen die ook in de Belgische hinderlaag waren gelo- pen, werd daarom de bus opnieuw opgezocht voor een verplaatsing naar een van de voorsteden van Dendermonde. Resultaat: enig leedvermaak om zoveel Belgisch organisatie-talent. Gedurende de route sloeg het ver- maak van de Rijnmondbandleden langzaam naar de benen. De orga- nisatie van het plaatselijke bloe mencorso had namelijk een stevige tocht uitgestippeld die de deelne- mende korpsen dik twee uur in be- weging hield. Resultaat: nog zwaardere benen als de avond er voor. De vermoeienissen weerhield het Schiedamse tam boer- en trompetterkorps er echter niet van om muzikaal weer het best mogelijke beentje voor te zetten. „De klant is koning", stelt band- begeleider Edwin Poot ondanks de talrijke organisatorische haperin- gen vast. Een tweede reden dat de band zich plichtsgetrouw van zijn muzikale taak kweet, was onge- twijfeld de aanwezigheid van de eigen supportersschare. Voor de terugreis had het bestuur juist voor deze aanhang een extra verrassing in petto. Halverwege werd gestopt bij een sfeervol res taurant waar een uitgebreide broodmaaltijd werd aangeboden. Daarnaast was ervoor de meege reisde partners een leuke attentie. Resultaat: Vermoeidheid maakt plaats voor de een feestelijke stem ming. Een verdiend feestje was dat na- tuurlijk wel. De Rijnmondbandle den zijn immers van mei tot okto- ber een groot aantal weekeinden in touw om het succes van het korps een grotere bekendheid geven. Daarbij blijkt, zoals in het geval van de uitstappen naar Nijkerk en Dendermonde, dat dit niet alleen een, van de Rijnmondband geken- de, muzikale inspanning vergt. NORBERT VERINGMEIER SCHIEDAM - Met de ledenwerf- actie 'De Rijnmondband. Wij gaan ervoor! Jij ook?' timmert het Schiedamse tamboer- en trompet terkorps hard aan de weg om te proberen het leden-aantal uit te breiden. Op die manier moet wor den bewerkstelligt dat het huidige hoge niveau van de band ook in de toekomst gewaarborgd blijft. Juist in deze periode loont het voor muzikanten de moeite om zich aan te sluiten bij de Rijnmondband. Het muziekkorps staat namelijk aan de vooravond van de repetities voor het nieuwe repertoire en het nieuwe showprogramma dat vol- gend jaar op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade gespeeld zal gaan worden. Een nieuwe ontwikkeling binnen de Rijnmondband is dat met in- gang van September ook vrouwen als nieuw lid kunnen worden inge- schreven. Inmiddels is in de Jeugd Rijnmondband het eerste schaap over de dam. Het tweede gloort aan de horizon en wie weet volgen er nu nog meer. Mannen en vrouwen die er samen met de Rijnmondband voor willen gaan, kunnen contact opnemen met Edwin Poot, (010) 4734287, of eens langskomen tijdens de re petities in het Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam, (010) 4269393. Deze repetities zijn op vrijdagavond van 19.00 uur tot 22.15 uur. --ri- .tjuT- ***vM SCHIEDAM - Na een afwezigheid van tien jaar is de taptoe Ahoy' za- terdag 5 oktober toe aan zijn twee de editie sinds het opnieuw in ere herstellen van dit traditionele mu- ziekspektakel. „Waren de klinken- de namen die Ahoy' verleden jaar wist te presenteren, al een succes. Dit jaar biedt de absolute top een regelrechte garantie voor enthousi- asme bij het publiek", vermeldt het persbericht van het prestigieu- ze muzikale evenement in Rotter dam. In dat rijtje van de absolute top mag dit jaar ook de Rijnmondband zich scharen. Zij zullen 5 oktober namelijk te midden van de Mari- nierskapel der Koninklijke Marine, de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht, de Douane Harmonie Kapel, Kunst en Genoegen uit Lei den en de Euroband uit Rotterdam hun kwaliteiten tonen in de arena van het Rotterdamse sportpaleis. Omroepvereniging EO zal tijdens de taptoe opnamen maken voor de televisie. Daardoor krijgt de Schiedamse Rijnmondband weer eens een kans zich voor een breed publiek te profileren met hun mu- ziek en showprogramma. De voor- verkoop van het programma dat zal bestaan uit een matinee en een avondvoorstelling is reeds in voile gang. Er zijn echter nog steeds kaarten verkrijgbaar. Deze toe- gangsbewijzen zijn voor 20, 25 en 30 gulden verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy', alle VVV bespreekbu- ro's en de bekende voorverkoop- adressen. Kinderen tot en met 12 jaar betalen slechts een tientje. Taptoe Ahoy' biedt de liefhebber een uitstekende mogelijkheid om eens in levende lijve kennis te ma ken met het repertoire van tam boer- en trompetterkorps De Rijn mondband. MARBERT Thuya* Tel: 010-4733597 Fax:010-4733597 W00NK0MF0RT SLAAPADvlES VLOERBEDEKKING RAAMDECORATIE 0ns odres is: Parkweg 7, telefoon 010-426 0919 Openingstijden: ma. van 12.00-17.00 uur zat. van 10.00-16.00 uur di. t/m vrij. van 09.00-17.00 uur In de Marconistraat 99 te Schiedam hebben wij tevens ruime keus in meubels. Deze is geopend woe. en vrij. van 10.00-17.00 uur MARBE

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 4