MaasstaD-lezers kiezen favoriete Rotterdamse advertentie en radioredame Schiedamse schipperskinderen raken dak boven hoofd kwijt Favoriet Super Sport viertjubileumfeest Haags bezoek aan Schiedam PreventieCentrum predikt nieuwe manier van bewegen Expositie Enric Bachs Lunchconcert in Stedelijk MaasposT Dahlia's Bodypainter trektaandacht bij Van Loenen Heksenketel met boeken Collecte en asieldagen Concert Belangstelling voor Heffie neemt steeds meer toe Brandersfeesten zet jeu de boule sport in schijnwerpers Klaverjassen Sprookjes Amivedi MaasposT Toneel ROTTERDAM - Voor het vierde achtereenvolgende jaar stelt MaasstaD week- bladen zijn lezeressen en le- zers in de gelegenheid om een publieksprijs toe te ken- nen aan hun favoriete Rot terdamse advertentie (en ra dioredame, maar daar later over). De prijs voor de favo riete Rotterdamse adverten tie, de Publieks-Heffie, werd in 1993 ingesteld door Rotterdams Dagblad bv (uit- geefster van MaasstaD weekbladen) en MaasstaD weekbladen, in nauwe sa- menwerking met de Publici ty Club Rotterdam, de club van de Rotterdamse recla- memakers. Eerste ronde Slotronde Radio-Heffie Woensdag 25 September 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM - De Dahlia Vereni- ging Schiedam organiseert donder- dag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 September haar jaarlijkse tentoon- stelling in het informatiecentrum Beneluxlijn aan het Stationsplein 2. De leden van de Dahlia Vereni- ging maken voor deze expositie ongeveer dertig bloemstukken. Deze worden opgebouwd in de tentoonstellingsruimte van het me- troproject, onder andere rond de 23 meter lange maquette van het trace Beneluxlijn. Het informatiecen trum Beneluxlijn is bereikbaar met de buslijnen 32, 38, 52, 54, 57, 80, 125 en 126. Het centrum is open op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur en zaterdag 28 September van 11.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Naar eigen zeggen, is het een van de oudste winkels in Schiedam: Van Loenen Verf Wand aan de Dam. De speciaal- zaak zit daar nu al zestig jaar en is ieder jaar wel voor de Branders- feesten te porren. „Het is altijd goed om mee te doen, niet alleen uit reclame-overwegingen voor je eigen zaak, maar ook voor Schiedam", meent Clasien Jonge- pier van Van Loenen. In voorgaande jaren bleef dat meestal beperkt tot een kraampje op de zondagsmarkt. Dat gaan ze nu wel even anders aanpakken. Een blote mevrouw die door een andere mevrouw zo op straat be- schilderd wordt. Deze bodypainter moet op de zondagsmarkt de aan- dacht trekken voor Van Loenen. „Wij dachten dat we eigenlijk wel iets bijzonders konden doen. Op deze manier leggen wij mooi de link naar onze verfzaak op een hele speciale manier." Over de gezondheid van de blote mevrouw in de frisse september- wind is nagedacht. Een kacheltje achter het kraampje (tegenover de VSB-bank) moet het ergste geril tegengaan, wanneer zij gepaint wordt. SCHIEDAM - De kinderboeken- week 1996 die van 2 tot en met 12 oktober wordt gehouden heeft als thema 'Heksenketel'. En dat zal bij Boekhandel Van Leeuwen op de Broersvest 85 goed te merken zijn. Zaterdag 5 oktober komt Hanna Kraan tussen 14.30 en 16.30 uur voorlezen uit haar boeken over de Boze heks. Kinderen die als heks verkleed komen ontvangen een heksenkraslot waarmee ze bij drie dezelfde heksen kans maken op een prachtige heksendrinkbeker. Er is ook een kleurwedstrijd voor kinderen tot zes jaar en kinderen vanaf die leeftijd kunnen meedoen aan een spannende kwis. Elke klant die gedurende de kin- derboekenweek voor ten minste fl. 19,50 aan kinderboeken koopt, ontvangt een gratis exemplaar van 'De huiveringwekkende mythe van Perseus' geschreven door Im- me Dros. Voor de kleuters maakte Annemarie van Haeringen het prentenboekje 'De Koning bakt een huis' dat te koop is voor fl.3,95. De winkel is gedurende de hele kinderboekenweek versierd met zoveel mogelijk heksen, trollen en andere sprookjesfiguren. Deze werden mede gemaakt door leer- lingen van Basisschool 'De Sin- gel'. SCHIEDAM - De landelijke col lecte voor de Nederlandse Vereni- ging tot Bescherming van Dieren wordt dit jaar gehouden van maan- dag 30 September tot en met zater dag 5 oktober. Zoals ieder jaar gaan er in Schiedam weer tiental- len mensen langs de deuren om geld op te halen voor de Hargahoe- ve. Dit jaar zal het opgehaalde be- drag worden besteed aan een be- veiligingssysteem voor de Harga- hoeve. Ook Schiedam heeft steeds meer te maken met kleine crimina- liteit. Een beveiligingssysteem is daarom geen overbodige luxe. De dieren moeten in hun hokken im- mers veilig zijn. De laatste collectedag, zaterdag 5 oktober, is tevens de open asieldag. Iedereen is welkom om een kijkje achter de schermen te komen nemen. Op deze manier kan men zien wat er allemaal bij het werk in een asiel komt kijken. Zo moet precies worden bijgehou- den welke hond of kat welk voed- sel mag. Ook wordt bijvoorbeeld gekeken wat voor karakter een dier heeft. Zo probeert men voor ieder beest een passend baasje te vinden. Zwerfkatten worden gesteriliseerd of gecastreerd. Hierdoor was dit jaar het aantal jonge zwerfkatjes aanzienlijk afgenomen. SCHIEDAM - Het wekelijkse in- loopconcert in de Grote- of St. Janskerk wordt zaterdag 28 Sep tember verzorgd door Ralf Na- gelkerke, organist in Vlaardingen. De aanvang is 15.00 uur en de toe- gang natuurlijk gratis. In deze zelf- de kerk wordt vanaf 20.00 uur een zang- en orgelavond gehouden. De Credo Singers Kinder leiding van Jan Stolk treden hier op. De Rotterdamse Publieks-Heffie is de oudste onvervalste pu blieksprijs die in Nederland voor reclame bestaat. Tot hun plezier zien de initiatiefnemers de be langstelling voor hun en uw Rot terdamse Publieks-Heffie elk jaar toenemen. Wij nodigen u hierbij van harte uit om aan het toeken- nen van de Publieks-Heffie mee te doen (en van de Radio-Heffie, maar daarover aanstonds). Wie weet, zit er voor u als deelnemer wel een leuke sponsorprijs in het vat! Met een oplage van 616.000 exemplaren in Groot-Rotterdam, is MaasstaD weekbladen een Karin Bakker uit Hoogvliet won vorig jaar door haar favoriete Rotterdamse reclame in te sturen. prachtige graadmeter van de pu- blieksvoorkeur voor advertenties en radioreclame. Het gaat, om te beginnen, bij de Publieks-Heffie alleen om advertenties: in alle dagbladen, weekbladen en andere tijdschriften, die u onder ogen krijgt. Tot en met het clubblad. Er zijn een paar eenvoudige spelre- gels. Wij vragen u om uw favo riete advertentie (uitgeknipt of een hele bladzijde) naar ons toe te sturen. Frankeren als brief. Het adres is: 'De Rotterdamse Hef fie', MaasstaD weekbladen. Post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam. De advertentie moet aan een paar voorwaarden voldoen: (1) het moet een advertentie zijn van een (Groot-) Rotterdamse adverteer- der, (2) en/of met een onmisken- baar Rotterdams accent,(3) en/of duidelijk tot het (Groot-)Rotter- damse publiek gericht. Daarmee hebben we het over minimaal een paar miljoen mensen, toch? Wij vragen u ook om met een kort briefje (maximaal 30 woorden) uw keuze toe te lichten. Met een leuke toelichting maakt u kans op prachtige sponsorprijzen voor de deelnemers. Deze eerste ronde sluit om maandag 9 december 1996. De advertenties die de meeste stemmen krijgen, worden geno- mineerd voor de Publieks-Heffie. U krijgt tien genomineerde adver tenties te zien op een voile pagina in MaasstaD weekbladen op woensdag 18 december 1996. Daarna krijgt u twee weken de tijd (tot woensdag 1 januari 1997) om met het invullen en inzenden van een bon, eventueel vergezeld van een uitgeknipte, genomineer de advertentie, uw eindoordeel te vellen. Weer met graag een korte toelichting erbij (maximaal 30 woorden), waarmee u kans maakt op een sponsorprijs. De winnaar van de Publieks-Hef fie wordt bekend gemaakt tijdens een feestelijke bijeenkomst in Hotel New York op donderdag 9 januari 1997. Als uw toelichting bij uw prijswinnend voorstel de leukste was, krijgt u als deelne mer de hoofdprijs onder de spon sorprijzen, alsmede uiteraard ook een uitnodiging voor de bijeen komst. Voor het tweede jaar doet ook Stads Radio Rotterdam mee aan het toekennen van 'Heffies'. De Radio-Heffie is ingesteld voor de leukste radioreclame van het jaar, die binnen de drie Rotterdamse voorwaarden valt (zie hierboven) Door een briefkaart naar Stads Radio Rotterdam (Haringvliet 78, 3011 TG Rotterdam), laat u van nu af aan weten wat u de leukste radioreclame vindt. Eerst is er een voorronde (tot maandag 9 december 1996), dan volgt de slotronde (van woensdag 18 december 1996 tot woensdag 1 januari 1997). Graag ook bij uw stem voor de beste radioreclame een korte toelichting (maximaal 30 woorden), als u kans wilt ma ken op sponsorprijzen voor de deelnemers die hun stem uitbren- gen. Laat ons weten wat uw favoriete Rotterdamse advertentie is ('De Rotterdamse Heffie', MaasstaD weekbladen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam), of de leukste ra dioreclame (zelfde adres, of Stads Radio Rotterdam, Haringvliet 78, 3011 TG Rotterdam). Binnenkort komt MaasstaD weekbladen uit- voerig op de Rotterdamse Heffies terug. Ook de burgemeester was als jeu de boule fan van de partij SCHIEDAM - Voor een deel van de dag geplaagd door een druileri- ge regenbui streden twaalf jeu de boules topteams uit Noord-Hol- land, Utrecht en Zuid-Holland op zondag 22 September om de eerste open Jeu de Boules titel van Schiedam. Het invitatietoernooi was geplaatst in het kader van de Brandersfeesten 96. Gemeente- werken Schiedam hadden de Grote Markt veranderd in een heus jeu de boules strijdperk. Aangemoedigd door Burgemees ter R. Scheeres, Ruud Pillard van de VVV en Remi Versnel van de MaasposT versloeg het doublette Monique Prins (22) en Judith van den Eyden (26) - beide afkomstig uit Alkmaar - het gelegenheidshe- renteam Erik Telkamp (22) uit Zeist en Guido Starrenburg (26) uit Voorschoten. Derde werd het dou blette Jack Schillemans/Marc Helffer en de vierde plaats viel het doublette Eduard de Graaf/Ronald Rademakers ten deel. Het recrean- tentoemooi werd gewonnen door het doublette Kaasjager. Op de tweede plaats eindigde het team Knipscheer. SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam opent het nieuwe sei- zoen met een expositie van Enric Bachs met de titel 'Verdwazing en verstomming'. De tekeningen die getqond worden zijn gei'nspireerd door de sombere toekomstvisie van 'George Orwelt', pseudoniem van de Engelse schrijver Eric A. Blair. In het materiaalgebruik valt de ver- menging van acquarel, oost-indi- sche inkt, pastel en kleurpotlood op. De hoofdtinten zijn veelal zwart in combinatie met andere kleuren. De tekeningen van Enric Bachs zijn soms schetsmatig, an- deren zijn juist gedetailleerd qua uitwerking. De expositie is tot 9 november op vrijdagavond van 20.30 - 21.30 uur en op zaterdag- avond van 20.00 u-20.30 u. te be- zichtigen voorafgaand aan de film in Het Filmhuis, Nieuwstraat 12 in gebouw 'De Teerstoof SCHIEDAM - Schipperskinderen luiden in Schiedam de noodklok. Ze raken letterlijk het dak boven hun hoofd kwijt. Door bezuinigin- gen dreigt een unieke werkwijze in de wereld van de schippersinterna- ten voorgoed te verdwijnen. Het gaat hier om zogenaamde leef- groephuizen. Staatssecretaris Van Leijenhorst opende in 1984 vier van die huizen, voortgekomen uit het schippersintemaat De Uitkijk in Schiedam. Het leek toen nog een nieuwe, kleinschalige werkvorm die de toekomst had. In een leefgroephuis wonen maxi maal twaalf kinderen in de leeftijd 6 tot 18 jaar. Kinderen uit een ge- zin wonen bij elkaar zodat de hui- selijke situatie zoveel mogelijk ge handhaaft blijft. Dat wonen gebeurt in een gewone eengezinswoning en ieder huis functioneert autonoom. De omgang met de wal-samenleving is daardoor optimaal. En dat is volgens het leefgroephuis, weer van groot belang voor een volledige integratie van schipperskinderen. Door de kleinschalige aanpak kunnen begeleiders ieder kind individueel benaderen en maximaal persoonlijke aandacht geven. Daarbij is het contact met de ouders intensief. Al met al is er sprake van een werkvorm die fundamenteel verschilt van de werkwijze in tradionele schippersintematen Nu staat deze bijzondere aanpak alweer op de helling. In 1993 ging De Uitkijk na een fusie op in de stichting Katholieke instellingen voor Schippersjeugd en kermiskinderen (Katins). In het voorjaar van dit jaar werd duidelijk dat katins niet meer verder wil met de leefgroephuizen, die behalve in Schiedam ook in Nijmegen en in Velp staan. De motivering is dat de leefgroephuizen te duur zijn. Een kind in een internaat kost fl. 18.000,- aan personeelskosten. SCHIEDAM - In Wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein is er elke vrijdagavond gelegenheid om te klaverjassen. Jaap van Hen- ten begeleidt de gezellige avond die duurt van 20.00 uur tot 22.30 uur. Tramlijn 1 stopt voor de deur en er is dichtbij volop parkeergele- genheid. Kosten zijn fl. 2,50 per keer. SCHIEDAM - Openbare basis- school De Taaltuin aan de Thor- beckesingel 2 besteedt ook dit jaar weer speciale aandacht aan de kin derboekenweek. Van 30 Septem ber tot en met 11 oktober komt het thema 'sprookjes' dan ook volop aan bod. De week wordt geopend met een toneelstuk van leerkrach- ten. Ook zullen de kinderen bezig zijn met het maken van een ket- tingsprookje, een filmmiddag, een voorleeswedstrijd en een sprook- jesparcours in de gymzaal. Vrijdag 11 oktober wordt er vanaf 15.15 uur open huis gehouden om alle ouders en andere belangstellenden te laten zien wat er allemaal rond het thema gemaakt is. De Uitkijk. in een leefgroephuis bedragen die personeelskosten fl.24.000,- per kind. Katins wil nu autonome leefgroepen opstarten, die in internaten moeten worden ondergebracht. Inmiddels is bekend dat de huzien in Schiedam en Nijmegen dicht moeten. Voor de overige drie huizen valt het doek over twee jaar. Een poging om in Den Haag extra geld los te krijgen, strandt. alternatieve plannen, ontwikkeld door de ondernemingsraad, lijden eveneens schipbreuk. Ook de kinderen zijn al in actie gekomen. Zij hebben een jongerenraad opgericht, die aanklopte bij het stichtingsbestuur en bij staatssecretaris Terpstra. Terpstra houdt de geldkraan dicht: de internaten zijn geprivatiseerd en moeten nu hun eigen boontjes maar doppen. Om de dqprgaans zo sympathieke staatssecretaris van hun nood te doordringen, hebben de jongeren een bezoek van Terpstra, vandaag woensdag 25 September, aangegrepen om haar een petitie aan te bieden. Daarin wordt haar gevraagd haar invloed aan te wenden om de leefgroephuizen toch open te houden. Ouders, begeleiders en ondernemingsraad steunen het initiatief van de kinderen. SCHIEDAM - Het lunchconcert dat woensdag 2 oktober in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam wordt gehouden, wordt verzorgd door het Dali-trio. Het trio wordt gevormd door Otto Ben- tinck (hobo), Hans Witteman (klarinet) en Dymfna van Doore- maal (fagot). Bentinck is mede-op- richter van het Haags Blazersen- semble Oktopus, waar hij de overi ge leden van het trio heeft ontmoet. Hij is als docent hobo verbonden aan het centrum voor kunsten Koorenhuis in Den Haag. Witte man speelt voornamelijk kamer- muziek, onder andere bij het en semble Ereprijs. Hij is als docent basklarinet verbonden aan het Koorenhuis in Den Haag. Witte man speelt voornamelijk kamer- muziek. Hij is als docent basklari net verbonden aan het Koorenhuis. Van Dooremaal is free-lance ver bonden aan diverse landelijke or- kesten en kamerensembles en werkt regelmatig mee aan projec- ten van de Nederlandse Reisopera. Het Dali-trio is ontstaan in 1984. De combirtatie hobo, klarinet en fagot heeft veel componisten, met name franse componisten, gei'nspi reerd. Het programma bevat wer- ken van Mozart en Scarlatti en en- kele licht klassieke franse compo- sities. Het concert begint om 12.30 (tot 13.00 uur) en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Favoriet Super Sport aan de Koemarkt 1 in Schiedam heeft korte tijd na zijn openingsfestiviteiten opnieuw iets te vieren. Het is dit jaar namelijk precies vijftig jaar geleden dat va- der Reiche in Scheveningen het manufacturen-winkeltje Favoriet overnam. Dit kleine optrekje met textiel, garen, band en knopen stond aan de wieg van de grote tex tiel- en sport-discounter die Favo riet nu is. „Het aantal winkels nam in de loop van de tijd steeds toe met het van school komen van mijn broers", vertelt Dick Reiche die als jongste telg van de familie, de vierde zoon was die een winkel opende. Tegen de tijd dat deze Reiche zich met de textielhandel ging bemoeien, raak- te het succes van Favoriet textiel in een stroomversnelling. „Wij wilden in die tijd ons filiaal aan de Haagse Weimerstraat slui- ten bij gebrek aan klandizie en or- ganiseerde daarom een in het oog springende opheffingsuitverkoop. Alles wat we normaal netjes in kastjes en laatjes hadden opgesla- gen, legden we vrijelijk uitgestald in de winkel. Daarnaast vestigden we met grote teksten op borden en ramen de aandacht op onze koop- jes", vertelt Reiche verder. „Toen deze verkoop een enorm succes werd, begrepen wij dat deze ma nier van zelfbediening en lage prij- zen de nieuwe manier was om de handel aan de man te brengen." Mede door deze 'toevalstreffer' ontwikkelde Favoriet zich als een pionier op het gebied van textielsu- permarkten. Achttien jaar geleden was het Dick Reiche zelf die aan de bakermat stond van de volgen- de pioniersrol van Favoriet. In Leidschendam werd de lege bo- venverdieping van een van de tex- tielsupermarkten ingericht als sport-discounter. „We verkochten in onze zaken natuurlijk al wel eens wat sporttextiel. Vanuit de contacten met die leveranciers heb ik die afdeling toen opgezet", ver telt de, zelf sportief ingestelde, di- recteur van de Favoriet Super Sport-divisie. Ook in de sporthandel had Favoriet de wind mee. De groeimarkt die sport is, heeft er zo in geresulteerd dat er momenteel zeven gecombi- neerde en twee op zichzelf staande sportfilialen draaien. „Ons doel is om dat aantal in korte tijd te laten groeien naar vijftien filialen", steekt Dick Reiche zijn ambities niet onder stoelen of banken. Favoriet Super Sport richt zich in zijn assortment vooral op de grote sporten als bijvoorbeeld voetbal, tennis, wintersport en hardlopen. „Door het inkopen van partijen kunnen wij merkartikelen tegen vaak de helft van de reguliere prijs aanbieden." Het credo van Favo riet Super Sport luidt daarbij dan ook 'Als wij het niet hebben, kun altijd nog duurder terecht bij een ander' Om het jubileum extra kracht bij te zetten zal er van 26 September tot 23 november bij Favoriet weke- lijks nog meer voordeel te halen zijn als normaal. Daarnaast krijgen de klanten bij iedere aankoop een gratis lot waarmee kans gemaakt wordt op tien bungalowvakanties en als klapstuk een Opel Corsa. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gratis gevonden en ver- miste huisdieren. Inlichtingen bij Amivedi Schiedam, 4711857. Vermist 17-9: Katergecast. 11 jr, witte bef kin klein plekje wit op rechter schouder, witte voeten voor achter 1 voet, anderpoot meer wit, dikke buik, br.vl- .band. 16-9: kater 2 jr gecast. sinds gebr. 96 vermist gecast. witte achterpoten tot hiel witte te- nen voor witte bef tot kin, wit te neus witte buik. 17-9: poes, schildpad gestere- liseerd forse kat, hoog op po- ten zw.rood.wit. witte v.po- ten. 7-9: kater, rood gecast. 2 1/2 jr. Otto. Gevonden 17-9: zw.wit voorhoofd wit zw vlekje kin wit witte tenen grote poes. 13-9: zw.witte kater ongeveer 8 maanden. 15-9: lapjes poes 4 mnd. rode neus bef 12-9: zw witte kater ongeveer 7 maanden. SCHIEDAM - Schiedam timmert behoorlijk aan de weg als het om het onderwijs gaat. Dat was zelfs staatssecretaris van Onderwijs, mevrouw Netelenbos, niet ont- gaan. Om zich persoonlijk van de Schiedamse vemieuwingen op de hoogte te stellen, bracht de staats secretaris samen met de voorzitter van het MKB-Nederland, de heer Wijnholt, maandag 23 September een werkbezoek aan Schiedam. Op het programma stonden onder an dere een discussie met een aantal directeuren van VBO- en MAVO- scholen en een bezoek aan de dis- tilleerderij van UTO-Nederland. In 1998 zullen er een aantal ver- nieuwingen in het VBO- en MA- VO-onderwijs worden ingevoerd. Hogere-jaars leerlingen van een van deze onderwijstypen zullen dan kunnen kiezen uit drie ver- schillende leerwegen: een theoreti- sche, een beroepsgerichte of een gemengde leerweg. Binnen die leerwegen zal bovendien een on- derscheid worden gemaakt tussen de sectoren techniek, zorg en wel- zijn, economie en een agrarische sector. Een in te voeren praktijk- school moet een beperkte groep leerlingen, waarvan vaststaat dat zij geen diploma kunnen behalen, rechtstreeks opleiden voor de ar- beidsmarkt. En juist wat betreft die praktijk- school blijkt Schiedam het uiter- mate goed te doen. Vooruitlopend op regelgeving vanuit het rijk hier- over, konden alle gemeenten on- langs bepaalde proefprojekten in- dienen. Van de dertig binnengeko- men aanvragen, zijn er uiteindelijk maar acht door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten- schappen gehonoreerd. Een daar- van was het proefprojekt van de gemeente Schiedam. De honorering van de aanvraag bracht de Haagse staatssecretaris maandag in Schiedam. Natuurlijk werd de dag ruimschoots benut om met een aantal VBO- en MAVO- directeuren rond de tafel te zitten. Maar ook gesprekken met direc teuren van een aantal MBO-instel- lingen en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven stonden op de voile agenda. Op die manier kon den zowel Netelenbos als Wijnolst zich nog verder op de hoogte stel len van de invoering van de prak- tijkschool. Het Haagse bezoek werd tegen de middag afgesloten met een bezoek aan UTO-Nederland. Deze dran- kengroothandel is namelijk een van de bedrijven in de regio die leerlingen van MLK-school (Moeilijk Lerende Kinderen) 'De Wegwijzer' in staat stelt ervaring op te doen in het arbeidsproces. Over DeVesten 3a 31 1 6 AD Schiedam SCHIEDAM - Het Rotterdams Wijktheater geeft op vrijdag 4 ok tober een voorstelling 'De Brand' in Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2. Het to neelstuk speelt zich af in een oude stadswijk van Rotterdam. Na een gewapende overval worden de wijkbewoners opgeschrikt door een felle brand in een drugspand. Wie zijn de daders? Aan de hand van Willem de Straatveger worden de personages in het stuk gevolgd: oude en nieuwe bewoners van de wijk en mensen uit verschillende culturen met verschillende achter- grond. De voorstelling begint om 20.30 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegangskaaten a fl.3,- zijn verkrijgbaar aan de balie van Wijkcentrum Dreesplein. Telefo- nisch reserveren kan ook, tel. 4738671. SCHIEDAM - lets gezonders dan sporten lijkt niemand zich te kun nen voorstellen. Het is goed voor lijf en leden en verrijkt bovendien de geest. Maar al te vaak gaat er door fanatisme en onkunde echter van alles mis. En daar lag de weg voor het AFP Preventiecentrum open. Hier kan men namelijk aan de gezondheid werken door regel matig onder begeleiding te bewe gen. Zaterdag 28 September opent het Schiedamse preventiecentrum haar deuren aan de Nieuwe Haven. Gezondheidsbevorderende pro- gramma's, dat is waar het bij het PreventieCentrum allemaal om draait. Dus niet zomaar in het wil- de weg wat gewichtjes liften of in- eens kilometers op dehometrainer afleggen. „Ons centrum moet dan ook duidelijk onderscheiden wor den van een sportschool", bena- drukt A. Haak, vestigingsmanager van het Schiedamse centrum nog maar eens. „Het enige dat wij met elkaar in overeenstemming hebben is de apparatuur, maar daar is dan ook alles mee gezegd." Voordat een bezoeker van het Preventie Centrum deelneemt aan een van de zorgvuldig samengestelde pro- grammar wordt hem bijvoorbeeld eerst een medische vragenlijst voorgelegd en afgenomen. Op die manier wordt de lichamelijke con- ditie van elke deelnemer getest. Op basis van een test en de vragenlijst wordt dan vervolgens een indivi- Een medewerker van het preventiecentrum legt de werking van een van de apparaten uit. dueel programma samengesteld dat is toegespitst op elke individu- ele situatie. Hoewel het centrum uiteenlopende mogelijkheden kent, men kan bij voorbeeld naast een Fit- of Med- plan ook gewoon meedoen aan preventieve cursussen, hebben alle aktiviteiten met elkaar gemeen dat ze gericht zijn op een specifiek as pect van de gezondheid. Alle akti viteiten hebben als doel klachten te voorkomen en bestaande klachten te verhelpen of in ieder geval te verminderen. Simpelweg door te bewegen. Inmiddels zijn er door heel Nederland al zo'n 25 vestigin- gen van AFK PreventieCentra te vinden. Dit jaar zullen er hier zeker 20 aan worden toegevoegd. De Schiedamse vestiging aan de Nieu we Haven is er daar een van. Ken- merkend voor de instellingen is dat er altijd nauw wordt samengewerkt met artsen en lokale zorginstellin- gen. Het centrum in Schiedam zal vooral gaan samenwerken met Woon-, Zorg- en Dienstencentrum Frankeland. De openingsdagen van het AFK PreventieCentrum aan de Nieu we Haven 245 vinden plaats op zaterdag 28 en zondag 29 Sep tember van 10.00 tot 16.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5