Sport flitsen DICHTGESPIJKERD 'Ook de toppers zijn klein qeweest' verschijnt in een oplage van 735.000 exemplaren in Rotterdams Dagblad en MaasstaD weekbladen Hi^meer informatie of plaatsing bel (010) 4 42 47 Stand buy AKAI MaasstaD arcnrnn Aeolus verdringtTransvalia Peter Lagerwaard maakt zich sterk voor de jeugd iVED Titel voor Sneevliet Verlies dames De Korenbeurs De Coureur laat koppels tijdrijden op dijk Nico van Willigen voorzitter af SCHIEDAM - Hij kijkt trots om zich heen. De nieuwe pui van zijn sportschool aan de Lange Haven is net klaar. Binnen drie weken heeft Pe ter Lagerwaard zijn domein met de hulp van familie en vrienden een nieuw gezicht gegeven. Wat ooit een berg- hok was, is nu een hoof din- gang. Afgelopen zaterdag, tijdens de Open Dag, konden alle leden en sympathisanten van Sportinstituut Lager waard het fraaie staaltje van zelfwerkzaamheid bewonde- ren. „Ik ben blij dat het kar- wei erop zit", verzucht de 51-jarige eigenaar. „Ik kan toch voelen dat ik geen twin- tig meer ben." Iff 4 SSgJJ - cindy.- SPELER VAN DE WEEK TUSSENSTAND PER 29/9 Cor Lems (Dordrecht'90) KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS i. RADIO I Woensdag 2 oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 J I WIELRENNEN - Rennerscombinatie Midden-Delfland De Coureur sluit zondag 6 oktober het zomerseizoen af met het organiseren van een kop- peltijdrit. De wedstrijd over 12 kilometer heeft een open karakter zodat ook niet-licentiehouders van de KNWU aan de tijdrit kunnen deelnemen. Het bestuur van rcmd De Coureur hoopt met deze openstelling ook ATB- ers, triatleten, toerfietsers en jeugdige wielrijders bij het evenement te be- trekken. In de koppeltijdrit die onder begeleiding van een door Henk de Vetten sa- mengestelde jury zal worden verreden, vindt de start van het eerste koppel plaats om 10.00 uur. De startlijn zal getrokken worden nabij het clubge- bouw van rmcd De Coureur op het complex van de Stichting Sportactivi- teiten Lickebaert aan de Vlaardingsedijk 5 in Maassluis. Het te rijden par- cours strekt zich vervolgens ook uit over de Maassluisedijk in Vlaardin- gen. Gei'nteresseerden kunnen zich schriftelijk aanmelden bij De Coureur, Stadhouderslaan 115, 3136 BL Vlaardingen. Deelname kost 5 gulden per persoon. Daarbij geldt wel dat deelnemers in het bezit moeten zijn van de verplicht gestelde schaalhelm. Tijdrit-specialisten die dit benodigde arti- kel ontberen, kunnen op beperkte schaal helmen lenen van de wielerclub. VOETBAL - De Schiedamse voetbalclub HBSS moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Huidige preses Nico van Willigen heeft alle leden in een brief kenbaar gemaakt dat hij naar aanleiding van de gebeurtenissen rond een van pedofilie beschuldigde HBSS-jeugdleider zodanig emotio- neel is geraakt dat hij zich niet meer in staat acht om zich honderd procent voor de club in te zetten. „Een voorzitter hoort net als zijn medewerkers honderd procent gemotiveerd te zijn. Daarom heb ik besloten om met on- middellijke ingang mijn functie als voorzitter neer te leggen", schrijft Van Willigen. Na de roerige afgelopen weken ervoer de overige bestuursleden de brief van Van Willigen als een grote schok. Maar uiteindelijk hebben zij besluit wel gerespecteerd en zullen zij de komende tijd alles in het werk stellen om de ontstane vacature, nog voor de algemene ledenvergadering van eind oktober, in te vullen. Nico van Willigen schrijft dat hij wel betrokken zal blijven bij het wel en wee van de Schiedamse vereniging. Zowel ten aanzien van de jeugd en de sponsoring van de selectie blijft hij dit seizoen onverkort actief. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den Dm de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgor- de bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgeno- men. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal, en geves- tigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In to- taal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wed strijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde kee per stelt Kinorama een videocame- ra en -recorder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met MaasstaD Weekbladen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam, tel. 010 - 400.44.91. Aeolus is de nieuwe koploper in deze rubriek. De Rotterdamse vereniging heeft na vier speelronden nog altijd geen tegengoals. Daarbij moet wel worden aangetekend, dat Aeolus tot nu toe slechts twee keer in actie kwam. De eerste wedstrijd van het seizoen ging niet door omdat de scheidsrechter niet op kwam dagen en vorige week was Aeolus vrij, omdat er in de vierde klasse F (zondag) maar dertien teams zijn ingedeeld. Hoe het ook zij: Aeolus is de enige vereniging in de MaasstaD-regio die nog geen doelpunten tegen heeft. Vooral keeper Gerard Bastemeijer mag daar trots op zijn. De 32-jarige doelverdediger is nu aan zijn zesde seizoen bij Aeolus bezig. Zondag speelde hij met zijn team tegen Excelsior'20. Het was een wedstrijd zonder veel hoogtepunten. Het bleef dan ook 0-0. Eerder dit seizoen hield Bastemeijer zijn ploeg wel op de been tegen Spor ting Lodewijk Pioniers. De politieagent had in die wedstrijd een paar fraaie reddingen. Zijn trainer Hans Bentzon kan dan ook trots op hem zijn. 0 tegengoals: 1Aeo lus 1 tegengoal: 2. Xerxes (zo), Rijn- mond Hoogvliet Sport, Transvalia, 5. RKWIK, Strijen 2 tegengoals: 7. Zwart Wit'28, Nieu- wenhoorn, Bolnes (za) BVCB, Alexan dria'66 (za) 3 tegengoals: 12. Ba- rendrecht, SVV, Le- onidas (zo) HVO, Rijsoord, Spirit, Overmaas, HION, De Musschen, Soccer Boys, CION, GOZ, TSB, 25. Excelsior Pemis, 26. Germinal De nieuwe voorkant van het volle- dig gerenoveerde pand is nog niet helemaal klaar. Lagerwaard zou bijvoorbeeld graag een paar paal- tjes neerzetten om een looppad af te bakenen. Want wie nu achteloos naar buiten stapt, loopt de kans door een roekeloze automobilist belaagd te worden. Lagerwaard schudt meewarig zijn hoofd. „Sommige mensen zien de Lange Haven kennelijk als een soort race- baan", bromt hij. „Daar moet no- dig iets aan gedaan worden. Ik hoop daarom dat ik die bescher- mende palen mag plaatsen van de gemeente." Over het nieuwe par- keerbeleid in het centrum van Schiedam is Lagerwaard nog niet bepaald enthousiast. Doordat ou- ders van sportende kinderen hun voertuig niet meer zo gemakkelijk kwijt raken in de buurt van zijn ac- commodatie, heeft hij nogal wat baromzet verloren. De pupillen en junioren worden nu gehaald en ge- bracht. Ma of Pa komen niet meer binnen voor een hap of een slok. Ze kunnen immers hun wagen dichtbij niet meer neerzetten. „Echt, dat scheelt me honderden guldens per week alleen al aan kof- fie", geeft Lagerwaard aan. „Dat doet toch pijn. Ik laat het er echter niet bij zitten. Ik wil zo snel moge- lijk vijf parkeermeters voor mijn deur hebben. De Lange Haven is tegen woordig toch vrij wel uitge- storven. Ik hoop dat de gemeente metmij wil meedenken." Lagerwaard hield afgelopen zater dag niet alleen Open Huis. In de middag organiseerde hij ook een show- en zangfestijn in de buiten- lucht. Recht tegenover zijn sport- school lag een groot ponton waar- op een bar en een terras waren ge- bouwd. De opbrengst van het spektakel kwam ten goede aan de Stichting Sport voor Kinderen, die Lagerwaard in juni van dit jaar met zijn zoon Patrick heeft opgericht. Zanger Oscar Harris, die zaterdag in Schiedam eveneens van de partij was, fungeert als ere-voorzitter. Op 24 maart 1997 wil Lagerwaard in Sporthal Margriet een groots sport- en artiestengala houden. Ook dan vloeien alle inkomsten rechtstreeks naar de nieuwe Stich ting, die het Sophia-kinderzieken- huis als eerste 'goede doel' heeft uitgekozen. „Tien jaar geleden wilde ik al een speciaal kinder- fonds oprichten", legt Lagerwaard uit. „Het was echt een droom van v.-.- m Peter Lagerwaard, Pino Paci, Agnes Vermeulen en Patrick Lagerwaard (vlnr) poseren voorde nieuwe pui van hun sportschool aan de Lange Haven. na het WK in 1998 zijn." Agnes Vermeulen 'deed' eerst aan turnen en zwemmen. Toen ze drie jaar geleden bij Peter Lagerwaard met taek-won-do in aanraking kwam, was ze meteen verkocht. „De techniek en de oefeningen spraken me direct aan", vertelt de Vlaardingse scholiere. „Judo leek me een beetje saai. Daarom heb ik voor teak-won-do gekozen. Na- tuurlijk, het is geen ongevaarlijke sport. Als je niet oplet, kun je een knal krijgen. Maar meer dan een bloedneus of een verzwikte enkel heb ik nog nooit gehad. Ik kan wel tegen een stootje." Op school kun nen haar klasgenootjes maar moei- lijk wennen aan haar sportieve voorkeur. Vooral de jongens we- ten zich niet echt een houding te geven. „Het komt niet vaak voor dat een meisje aan een gevechts- sport als teak-won-do doet", geeft Agnes toe. „De jongens willen het vaak ook eerst niet geloven. Zelfs na een demonstratie op een klasse- avond bleven ze twijfelen of ik wel serieus bezig was. Ach, het is een kwestie van wennen. Ik word ge- lukkig niet uitgedaagd op het schoolplein. Ik zou me dan toch niet laten kennen." Norbert Kleinherenbrink MAASSLUIS - Mahorokan- judoka Cindy Sneevliet heeft tijdens de Nederlandse kampioensehappen alle ca- tegorieen in de Den Bosch de titel veroverd in de klasse boven 63 kilogram. Na lou- ter voile punten te hebben gescoord in de aanloop naar de finale pakte Sneevliet in de eindstrijd met een half punt het goud. Mahorokan collega Joyce Edens pakte in de categoric onder 63 kilo gram na den verliespartij via de herkansingen het brons. Coaches Rob Henneman en Jan van Buren behaaide in sporthal de Maaspoort nog een derde succes. Het Maas- sluise mannenteam onder de 18 jaar behaaide na een in- drukwekkende reeks, de Ne derlandse clubtitel. Daar- voor moesten onder meer oud-kampioen Ken Am Ju en judobolwerk Boersma het ontgelden. mij. Die is nu uitgekomen. Elk kind verdient een kans in het leven. Via die stichting hoop ik een zin- volle bijdrage te leveren aan de maatschappij. Op mijn sportschool staat de jeugd al lang centraal. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, nietwaar? Elke topper, in welke sport dan ook, is als klein kind begonnen. Dat houd ik altijd voor ogen als ik met de jongste jeugd aan het werk ben. Zelf geef ik nog les aan drie- tot vijfjarigen in het zogenaamde buitel- en tui- meluurtje. Heerlijk om te doen." In het huidige ledenbestand van Sportinstituut Lagerwaard behoren Agnes Vermeulen (13) en Pino Pa ci (28) tot de uitblinkers. Beiden zijn zeer bedreven in taek-won-do, een oosterse vechtsport. Het duo, getraind door Herman en Fred Ton, was deze zomer tijdens het EK in Eindhoven succesvol. Ag nes werd kampioen in de B-klasse, Pino won zilver in de A-klasse. Het WK in 1998, waarschijnlijk in Engeland, is hun volgende doel. De medaille voor Pino Paci, werk- zaam bij de Schiedamse firma Hoek Loos, kwam als een verras- sing. Niet dat hij geen talent heeft. Integendeel zelfs. Maar vanwege de ziekte van Pfeiffer, die hem in 1995 trof, is hij nog steeds niet op zijn oude niveau. ,.Kracht, conditie en concentratie zijn nog niet opti- maal", weet Paci, van Italiaanse en Antilliaanse afkomst.Daarom ben ik best trots op mezelf dat ik bij het EK toch nog op de tweede plaats ben geeindigd. In de finale kwam ik maar een puntje te kort. Voorlopig train ik nog maar drie keer in de week. Terwijl ik vroeger vrijwel elke dag trainde. Ik moest na Pfeiffer weer op nul beginnen. Langzaam moet ik alles weer op- bouwen." Pino Paci is 'verslaafd' aan sport. Vooral individuele gevechtsspor- ten vindt hij tof. „Ik heb vroeger aan atletiek, judo, karate en boksen gedaan", glimlacht de vriendelijke krachtpatser. „Teamsporten heb ik eigenlijk nooit leuk gevonden. Ik heb aan mezelf genoeg. Ik wil mijn eigen grenzen aftasten. Daarbij heb ik niemand nodig. Winnen van jezelf is het mooiste en belangrijk- ste dat er is. Als ik alles heb gege ven op de vloer en uiteindelijk toch verlies, kan ik daarmee vrede heb ben. Het gaat tenslotte om zelfvol- doening." Pino Paci koos pas in 1992 voor teak-won-do. Bewust liet de onverschrokken sportman karate schieten. „De techniek van taek-won-do ligt me beter dan de techniek van karate", licht hij toe. „Bij karate gebruik je de armen het meest, bij teak-won-do zijn het meer de benen die het werk moe ten doen. Ik vind teak-won-do ele- ganter. De stijl is mooier. Daarom ben ik ook destijds overgestapt. Ooit hoop ik nog als kickbokser furore te maken. Maar dat zal pas SCHIEDAM - Het dames- team van tafeltennisvereni- ging De Korenbeurs moet alle zeilen bijzetten om zich dit seizoen te handhaven op derde divisie niveau. Na een 5-5 gelijkspel vorige week, bleek afgelopen weekeinde Red Stars uit Venraij met 7- 3 te sterk. De Schiedamse punten werden binnen ge- sleept door Sylvia Water- reus (2x) en Danielle Maas. Carola Thalen bleef dit keer zonder overwinning. Zaterdag 5 oktober spelen de Korenbeurs-vrouwen op- nieuw een uit wedstrijd. Te gen Perfection/Irene zullen alle zeilen bij gezet moeten worden om de belangrijke punten naar Schiedam te halen. Speler cljfer(s) gemiddelde 1. Henk Fraser 6 7,13 Feyenoord 2. Marilla 7.00 Sparta 3. Cor Lems 8 6,86 Dordrecht'90 4. Jean-Paul v. Gastel 6,86 Feyenoord 5. Jerry Smith 8 6,75 Sparta 6. Rob Alflen 8 6,75 Sparta 7. Henryk Larsson 6 6,63 Feyenoord 8. Kees van Wonderen 7 6,63 Feyenoord 9. Ronald Koeman 6 6,60 Feyenoord 10. Bernard Schulteman 6,50 Feyenoord 11. Gaston Taument 6 6,50 Feyenoord 12. George Boateng 7 6,50 Feyenoord 13. Giovanni v. Bronckhorst 6 6,50 Feyenoord 14. Jochem van der Hoeven 7 6,43 Sparta 15. Geoffrey Claeys 5 6,33 Feyenoord 16. Michael Renfurm 7 6,33 Sparta 17. Joop Lankhaar 6 6,29 Dordrecht'90 18. Pablo Sanchez 6 6,29 Feyenoord 19. Patricio Graff 4 6,29 Feyenoord 20. Alfons Groenendijk 7 6,25 Sparta Via de pers had iedereen al kunnen vernemen, dat Cor Lems dit seizoen bij Dor drecht'90 bezig is aan zijn tweede jeugd. De inmiddels 35-jarige karakterspeler speelde ook zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport als herboren. Dordrecht'90 won die partij met 1-0 door een doelpunt van Glenn Summerville. Radio Rijnmond-commentator Dick v.d. Polder gaf Lems voor zijn optreden in de wed strijd tegen Helmond Sport een acht. Ook Jerry Smith en Rob Alflen van Sparta kregen dit weekeinde een acht. Na loting werd echter Cor Lems uitgeroepen tot Speler van de Week. Hij was daarmee dit seizoen de eerste speler van Dordrecht'90. De Dordtena- ren worden dit seizoen getraind door Robert Ver- beek, die daarbij geassi- steerd wordt door de exinter- national Hans Eijkenbroek. Cor Lems is ouder dan Robert Verbeek, maar daar hebben beiden weinig moeite mee. Speler cijfer(s) gemiddelde 1. Frank van der Geest 7 7,00 Sparta 2. Ed de Goeij 7 6,50 Feyenoord 3. Edward Metgod 6,43 Sparta 4. Edwin van Holten 6 6,43 Excelsior 5. Peter van der Kwaak 6 6,14 Dordrecht'90 Speler Doelpunten Henryk Larsson 4 doelpunten Feyenoord 2. Gaston Taument 3 doelpunten Feyenoord 3. Mlcha Rook 3 doelpunten Dordrecht'90 Vrij Vakantie m

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 23