'Wij lenen van Oasis jat weer Oasis, maar van The Beatles' Rotterdams DagblacL Nieuwe instrumenten voor oud-leden Rijnmondband Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater De Teerstoof Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Tiiea^er progranmia Jonge jongensbandbekent: Ledental Rijnmondband stijgt 108 Teerstoof Oorsmeer Historie BON VLAARDINGEN - Pas veer- tien jaar zijn ze. Toch zijn Si mon (gitaar/zang), Sierk (gi- taar), Joey (toetsen), Bas (drams) en Matthijs (gitaar) al zes jaar bezig met het ma ken van muziek. En hoe. Ter- wijl hun leeftijdsgenootjes nog naar 'kinderen voor kin deren' luisteren, zijn de jonge muzikanten inmiddels al be- kend met de complete back- catalogue van The Beatles, The Byrds, Jimi Hendrix, Oasis, Soundgarden en Ra- diohead. En het verontrasten- de is: ze kunnen alle num- mers ook nog eens noot voor noot naspelen. Lachstuip Liplezen Programma Over DeVesten 3a 31 1 6 A.D Schiedam Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. J Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(I.v.m. controls bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 2 oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Hans Liberg De Vier Jaargetijden (try-out) Hans Liberg is Neerlands enige komiek die niet alleen in ons eigen land, maar in bijna heel Europa grote zalen op niveau laat lachen. In zijn nieuwe show 'De Vier Jaargetijden' geeft Liberg zich over. De druk is groot en je kunt niet tegen de stroom in blijven zwemmen. Het publiek heeft gekozen voor Andre Rieux. Helmuth Lotti, de Grote Klassieken. Wie had dat ge- dacht? Hans Liberg zal muzikaal analyseren hoe het zover heeft kunnen komen. Met klassiekers als Petra en haar Wolf, het Zwanenmeer en de Ac- tie Notenkraker Suit. Liberg speelt daarbij op vleugel. contrabas, gitaren en introduceert de eerste vleugel die op internet is aangesloten. Donderdag 3 oktober en vrijdag 4 oktober. aanvang 20.30 uur. Voorstel- ling is uitverkocht. Kiki Heesels Liefdeslef Hier is Kiki Heesels met alweer haar 'derde debuut'. Een voorstel- ling met brutale verhalen. scheu- rende songs en a-sociale acts. Over tranen die nooit drogen en geluk dat uit zijn voegen barst. Kiki be- schikt over grillige fantasie, een ta lent voor mimische expressie en het vermogen om situaties en per sonages tot leven te wekken met een gebaar en een opmerking. On- bevangen en geraffineerd, maar vooral ook geestig en met een scherpe observatie straalt zij een enorm talent uit. Hiermee is zij met bravoure en overtuiging gegroeid naar een ereplaats in de rij van su'c- W "wmw i Mr cesvolle caberatiers. mt m. k Term Zaterdag 5 oktober, aanvang 20.30 Kiki Heessels uur. Prijs: 19.50/CJP 16,50. Pimpernel Dp Leeuw is Los Als de kassiere mevrouw Muis al haar kinderen in een kooitje heeft ge- stopt. kan het vrolijke circus beginnen. In het begin loopt alles gesmeerd en perfect. Maar plotseling verschijnt een zwervershond en dan is het ge- daan met de rust. Zwerver is een lieve, maar onhandige hond. Hij is niet handig en stuntelt erop los. Toch zal aan hfet eind van het verhaal blijken dat hij onmisbaar is. Zondag 6 oktober, aanvang 14.00 uur. Prijs 7,50. Reserveringen van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Telefoon: 010-4269563. Arthur Umbgrove Kettingen Een prima alternatief voor Youp van 't Hek treedt zaterdag 5 oktober op in Theater Schuurkerk: Arthur Umbgrove in de voorstelling 'Kettingen'. Umbgrove is 32 jaaren trekt door het land met zijn tweede avondvullende cabaretprogramma. Hij wordt gesteund en ondersteund door pianist Al berto Klein Goldewijk. Samen zorgen zij voor een avond 'cabaret-van-de- negentiger-jaren'. In de jaren zestig en zeventig waren het sociaal maat- schappelijke thema's die de cabaretiers bezighielden en op het podium is toen menig taboe gesneuveld. In de tachtiger jaren heeft het cabaret zich bewogen tussen kolder en maatschappijkritiek, tussen de confrontatie en de egotrip. Nu in de jaren negentig identificeert de cabaretier zich met de privezoektocht van de individuen die samen zijn publiek zijn. Het leven van de moderne zapper. de mens die van alles even, maar optimaal wil ge- nieten. beweegt zich tussen alledaagse thema's en de zoektocht naar de zin van dit alles. Umbgrove is een cabaretier van deze tijd: hij vergeet niet zijn publiek te laten lachen. maar hij verbeeldt en verwoordt wat de mo derne mens bezighoudt. Zaterdag 5 oktober, aanvang: 20.30 uur. Kaarten te koop aan de kassa van Theater Schuurkerk (fl.20,-) op werkdagen tussen 12.00 uur en 14.00 uur. Tevens is het Stadhuis, informatiebalie, en aan de kassa op de voorstel- lingavond. Overzicht Oktober In oktober treden zowel Youp van't Hek. Arthur Umbgrove, Creme Frai- che als John Buijsman op in Maassluis. Moeilijk kiezen? Nou, voor Youp van 't Hek zijn er geen kaarten meer, dat maakt het makkelijker. Het pu bliek heeft John Buijsman als 'West-Friese wormsteker', de presentator van de cabaretmarathon, leren kennen en in het hart gesloten. Er zijn nog wel kaarten voor zijn voorstelling op vrijdag, maar de zaterdag is vrijwel uitygrkocht. Cabaret is populair en de kracht van theaters als dit in Maas sluis is juist dat de 'nieuwelingen' daar een kans krijgen. Arthur Umb grove en Creme Fraiche vallen in die categorie. Astrid Seriese Into Temtation Astrid Seriese is langzamerhand uitgegroeid tot een van Nederlands aller- beste zangeressen. Maar dan van niet-Nederlands allure; een exotische uitstraling en een muzikaliteit die de grenzen tussen de verschillende stij- len (onder andere jazz, pop en rock) overstijgt. In de Stadsgehoorzaal zal Seriese. uit de grand van haar hart, het leven van een vrouw bezingen die met beide benen op de grand staat. Vol passie en bewogenheid, het grote gebaar niet schuwend maar zoals altijd vanuit mededogen. Woensdag 2 oktober. Grate Zaal, aanvang: 20.00 uur. Prijs: fl.32,50 kor- tingspassen fl.30,-. George van Houts Tom de Ket Vaderlanders In Vaderlanders worden allerlei zaken als taal, godsdienst, cultuur, poli- tiek, liefde. moraal, gezondheid, smaak, misdaad en voortplanting aange- sneden. Hoewel hij er niet in is onderwezen, worden van de vaderlander een juiste houding ten opzicht van al deze onderwerpen verwacht. Daar- om deze cursus. Na het aflopen van de cursus wordt de cursisten een exa- men afgenomen. De geslaagden ontvangen een diploma en een onder- scheiding; de gezakten krijgen een herkansing met de vervolg-cursus 'Veilige Derde Landen'. Een cabaretesk toneelstuk. Met George van Houts en Tom de Ket, onder auspicien van het RO-Theater. Donderdag 3 oktober. Grote Zaal, aanvang: 20.00 uur. Prijs: fl.30,- kor- tingspassen fl.27,50. Chip Bray The Mr. Monday Night Show De Mr. Monday Night Show is een muzikale comedy over het Nieuwe Europa. Uit Belgie komt de idiote Europarlementarier Jacques Brie. Hij is op eenmans kruistocht om Europa tot een prachtig geheel te maken.. of tot een grote rotzooi! De niet-Engelssprekende toeschouwer zal vergeten dat de schow engelstalig is Chip's contact met het publiek maakt dat de toe schouwer evenveel deel van de show is als Chip zelf. Gecombineerd met zijn meestelijke karaktertyperingen, creeert hij een avond van komisch en tertainment die je maar slecht kan vergeten. Vrijdag 4 oktober. Harmonie, aanvang: 20.00 uur. Prijs: fl.22.50 kortings- passen fl.20,-. Angela Groothuizen Wegwijs in Ikea Angela Groothuizen maakt het publiek in haar nieuwe show 'Wegwijs in Ikea". Ondersteund door een spetterende band onder leiding van Nico Brandsen brengt zij een aanstekelijke mix van kleinkunst en rock roll. 'Wegwijs in Ikea' is natuurlijk ook theater, opwindend theater. Een avond vol tintelende melodieen. stevige grooves en puntige teksten. Hoogtepun- ten uit haar repertoire worden gecombineerd met speciaal voor deze show geschreven teksten. Een ding is zeker: wie nooit zijn hart verliest weet niet wat hij mist. Zaterdag 5 oktober. Grote Zaal, aanvang: 20.00 uur. Prijs: fl.37.50 kor- tingspassen fl.35.-. In de huiskamer van drummer Bas druppelen de jongens een voor een binnen. De moeder van Bas schenkt zorgzaam bekertjes Cola, Cassis en Sprite in. Nippend aan de limonade speelt de band een oud Stones-nummer, The Spider and The Fly. „Sittin" and drinking", zingt Simon met hoge stem die in zijn prille leven hoogstwaarschijn- lijk nog geen druppel alcohol naar binnen heeft gegoten. Na het eerste nummer denkt het vijftal diep na over een nieuwe bandnaam. Hun vorige naam 'Piles of a bumpkin' vonden ze eigenlijk maar niks, legt Simon uit. Uit een Engels, Latijns en Japans woor- denboek hebben de jongens van- daag een lijstje met mogelijke ban- dnamen samengesteld. 'Conspi cuous' valt al snel af. „Wat bete- kent het eigenlijk?", wil Bas we- ten. „Kunnen we ons niet gewoon Wolkewietje noemen?", zegt Mat thijs terwijl hij een Pinkeltje in de boekenkast ziet staan. Ook Ap proach' wordt resoluut terzijde ge- schoven. ..Klinkt veel te gewoon", meent Simon. ..Meneer: weet u niets?" Bas bladert door een Ma- leis woordenboek. ,,Limah, is dat niet wat voor ons?", stelt Bas voor. ..Betekent 'vijfen aange- zien we met z'n vijven zijn..." De overige jongens stemmen in. „En toch stem ik voor Wolkewietje", zegt Bas met pretoogjes. Simon pakt een tapeje met een nieuw eigen nummer. Bas duwt de tape in het cassettedeck en wacht verwachtingsvol af. „Het is wel een gebrekkige opname, hoor", waarschuwt Simon. „Zeer gebrek- kig", constateert Matthijs droog wanneer de eerste tonen uit de •US-TTSr" boxen schallen. „Je kan dus maar beter je oren dichtdoen." Joey be- sluit om dan maar zijn nieuwe nummer voor te spelen, 'Many hours wasted'. De song gaat over mensen die van negen tot vijf wer- ken, en dan thuis op de bank voor de tv ploffen voor een paar uurtjes MTV. Dan volgt de punchline: ..And that's because they're not so smart as me." De overige bandle- den krijgen een spontane lachstuip. „Het is een beetje Beatles-achtig. he?", zegt Sierk tegen Simon. Na deze eerste creatieve uitspatting volgt een kwartier waarin de band- discipline ver te zoeken is. Zo wil de drummer koste wat het kost een paar nieuwe gitaarakkoorden le ren. „Zeg, je bent toch onze drum mer?" Verder wil hij de overige bandleden toch vooral een .Paul Weller nummer laten horen, 'You do something to me'. Een mooi nummer, vindt de band eensge- zind. Het tekstboekje is Bas helaas kwijt, maar dat is geen probleem, merkt Simon op. „Je kan hem let- terlijk verstaan en ook de akkoor- den kunnen we wel uitzoeken." Matthijs wil verder werken aan de nieuwe nummers: „Laten we maar eens wat gaan spelen. Daar zijn we geloof ik voor." De drie gitaristen zetten 'Wonderwall' van Oasis in, maar Bas gebaart de bandleden al snel te stoppen met spelen, want hij vraagt zich af wanneer hij moet invallen. ,,Ik geef het wel aan", zegt Joey. De tweede poging ver- loopt zonder problemen. Ook de lastige drumbreak in het midden van de song voert Bas goed uit, ter wijl de overige bandleden ver wachtingsvol naar hem kijken. Zanger Simon heeft bij het volgen- de nummer, 'Ironic' van Alanis Morisette moeite om de juiste toonhoogte vast te houden. Maar ook dat is geen probleem voor de ervaren muzikanten. In een mum van tijd worden de akkoorden la ger omgezet, zodat Simon er wel uit kan komen: „It's like rain!". Nog een cover volgt: Let it be. Na het eerste couplet is Simon even de tekst kwijt. Een beetje onduidelijk brabbelt hij wat voor zich uit. Mat thijs buigt zich voorover naar Si mon en trekt een gezicht van: „Ik hoor niets." Simon besluit ter plekke om dan maar weer het eer ste couplet te zingen. Matthijs on- dersteunt zijn zanger door de tekst geluidloos met zijn lippen voor te zingen, terwijl Bas door het o zo gevoelige nummer snoeiharde rimshots speelt (een slag waarbij je tegelijk het vel en de rand van de snaredrum aanslaat. Geeft een diep, lekker strak geluid). De Spie gel aan de wand trilt met de beat mee. Matthijs speelt hierna de eerste ak koorden van 'Whatever', weer van Oasis. ,,Ik dacht dat we Let it be al hadden gespeeld", zegt Simon. Weer een bewijs voor het vermoe- den dat Noel Gallagher van Oasis nog al eens leentjebuur speelt met het kwartet uit Liverpool. Matthijs moet lachen om de begrijpelijke vergissing van zijn zanger. ,,Ach, al die Oasisliedjes zijn afgeleid van The Beatles, en wij lijken weer op Oasis. Iedereen is bei'nvloed, joh." De vijf bandleden, vier Vlaardin- gers en een Schiedammer (Bas), hebben nog niet de beschikking over een echte oefenruimte, legt Limah uit. Wel kunnen ze zo nu en dan oefenen in de Kerk van van de Nazarener. Als tegenprestatie ver- langt de kerk dat ze geregeld een optreden verzorgen. Het repertoire wordt dan wel aangepast. Tijdens het Haring en Bierfeest speelde de band nog 'Rape me' van Nirvana. „Maar dat kunnen we echt niet in de kerk spelen", stelt Matthijs. Een verklaring voor de muzikali teit van de jonge jongens blijkt toch de stimulerende invloed van hun ouders te zijn geweest. Mat thijs werd al vroeg op blokfluitles gezet, en ook de andere bandleden blijken al jaren les te hebben ge- had. Dit geeft ze een enorme voor- sprong op hun leeftijdsgenoten die nu pas misschien de eerste lessen op de Popschool krijgen. Opeens staat Sierk op. „Meneer, bent u degene die dat stukje over ons op het Haring en Bierfeest heeft geschreven?" Hij loopt naar me toe en schudt me de hand. „Dank u wel." Ook de rest wil handenschudden. Ik voel me op eens jaren ouder. JALMAR TEUNISSEN Het programma van Rotterdams Dagblad TV duurt circa 15 minu- ten. met daarin het laatste lokale en regionale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koopwouingen. Fa shion TV is een speciaal programma met informatie over kleding, mode en verzorging. Woensdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Donderdag en vrijdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fashion TV Zaterdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fashion TV Zondag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV om 11.00 uur kerkdienst Maandag en dinsdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. SCHIEDAM - Qud-leden van de Rijnmondband en leden van de huidige Rijnmondband die bij- voorbeeld door drukke werkzaam- heden niet meer in de weekeinden kunnen meespelen hebben zich verenigd tot het derde orkest van het Schiedamse tamboer- en trom- petterkorps. Na een lange aanloop heeft het orkest op donderdag 26 September een vaste vorm gekre- gen. Met het uitreiken van de nieu we en gedeeltelijk reeds gebruikte instrumenten ging de Rijnmond band 3 op die datum offtcieel van start. Op dit moment hebben zich reeds 26 gegadigden gemeld, 9 slagwer- kers en 17 blazers, die hun hobby weer gaan oppakken. De oud-le- den die om leegloop bij de regulie- re Rijnmondband te voorkomen 40 jaar oud moeten zijn, zullen nu we- kelijks op donderdagavond de in strumenten ter hand nemen in voorbereiding op wellicht weer een eerste optreden. „Dat zal nog wel enige tijd duren voor het zover is", vertelt Gerrit Akkerman, het bestuurslid van de Rijnmondband dat nauw betrokken was bij de op- richting van het derde orkest. „Sommigen hebben zeker zo'n tien jaar niet gespeeld." Ido Ferwerda, een van de initiatief- nemers van het eerste uur, geeft aan dat deze optredens niet de be- langrijkste reden zijn voor het in het leven roepen van het derde or kest. „Het gaat erom dat we gezel- lig met elkaar onze hobby weer gaan uitoefenen. De straat zullen we ook zeker niet meer opgaan. Misschien dat we wel af en toe een De Rijnmondband werd weer wat nieuwe instrumenten rijker. ten", laat PR-man Hen Allewelt optreden gaan verzorgen in, bij- voorbeeld, een bejaardentehuis." Een andere reden voor de start van Rijnmondband 3 is de mogelijk- heid om zo de knowhow van de er varen spelers te behouden. „Voor- heen zag je spelers die het niet meer konden bolwerken in regulie- re Rijnmondband eigenlijk niet meer terug op de verenigingsavon- den. Met dit initiatief hopen we de ze mensen wel wat te bieden en hen zo te behouden voor de vereni- ging", legt vice-voorzitter Akker man uit. De Ridderkerkse dirigent Van den Heuvel zal samen met slagwerkin- structeur Jan van der Marel de Rijnmondband-veteranen gaan lei- den. Om alles in stijl te houden is in eerste instantie gekozen voor de muziek die de Rijnmondband zo'n tien jaar geleden ten gehore bracht. „Door de terugkeer van deze 24 oud-leden telt de Rijnmondband nu plotsklaps weer 108 muzikan- tijdens het uitreiken van de instru menten met enige trots weten. SCHIEDAM - Stichting Schiedamse Theaters heeft sinds I oktober een nieuwe directeur en een nieuwe hoofd techniek. Directeur is de 42-jarige Paul van Oort die al vele jaren ervaring heeft in verschillende thea ters. Tot voor kort was hij interim-directenr van Thea ter de Uitstek in Zwijn- drecht, daarvoor was hij di recteur van de nieuwe Rijkswijkse Schouwburg. Rob Roos is aangesteld als hoofd techniek bij de Stich ting Schiedamse Theaters. Hij was hiervoor als techni- cus werkzaam bij Theater de Stoep te Spijkenisse. De Stichting Schiedamse Thea ters beheert en exploiteert Theater de Teerstoof (104 stoelen) in Schiedam. Medio 1998 zal de stichting ook een nieuw theater met zeshon- derd stoelen in Schiedam in gebruik nemen. Theater de Teerstoof zal vanaf dat mo ment als kleine zaal van het nieuwe theater functione- ren. Het nieuwe theater is onderdeel van een grote bouwproject op het' StadserP aan de Broersvest in het centrum van Schiedam. De bouw van het nieuwe theater is begonnen in September 1995 en zal omstreeks September 1997 aan de gemeente worden op- geleverd. De inrichting zal naar verwachting begin 1998 gereed zijn, De feeste- lijke opening is gepland in mei 1998. SCHIEDAM - Jean Marie Tournier is misschien geen nationale grootheid, maar wel iemand die alle kwalitei- ten in huis heeft om dit te worden. Vooral dankzij zijn enorme vocale talenten. Dit alles in combinatie met zijn melodieuze songs, belooft het donderdag 3 oktober weer een zeer interessante Oorsmeer te worden. Tour- niers muzikale producties liggen prettig in het gehoor en vinden hun oorsprong vooral in de blues- en in de rockmuziek. Oorsmoor staat geprogram- meerd op donderdagavond 3 oktober vanaf 21.30 uur in het Podium Cafi§ aan de Lange Haven 28 in Schiedam. MAASLAND - Het winter- programma van de Histori- sche Vereniging Maasland is weer gevarieerd en educa- tief. Woensdag 23 oktober wordt het seizoen om 20.00 uur begonnen in de Magneet met een lezing en dia's door Frits van Ooststroom over de beroemdste Delfste schil- der Johannes Vermeer. Dinsdag 19 november komt Joop Hartingsveld in de Magneet vertellen over de geschiedenis van het open- baar vervoer in de omgeving van Maasland. Aanvang eveneens 20.00 uur. Woens dag 5 februari is het de beurt aan de stadsarcheo- loog van Delft, drs. Epko Bult. Hij vertelt vanaf 20.00 uur over de geschiedenis van Delft, gebaseerd op bo- demonderzoek. Dinsdag 18 maart wordt de Aigemene Ledenvergadering gehou- den, waarna er tenslotte op zaterdag 3 inei een excursie zal worden ondernomen naar Delft. Belangstellenden zijn tegen een kleine vergoe- ding welkom op deze avon- den, met uitzondering van de jaarvergadering. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Sen/ice Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9