MaasposT 'Voor Coen, groeten van Hanna Kraan' m. Onderscheidende collectie van Ina van't Hoog MaasposT KORT SURROUND STUNT !J! MaasposT Amivedi Bekende kinderboekenschrijfster signeertin Schiedam i1. 3^ NCVB svo KERKDIENSTEN Pforochiekerk O.L.V. Visitatie SCHIEDAM SCHIEDAM - Het kan bijna geen kind in Schiedam ont- gaan zijn dat de Kinderboe- kenweek dit jaar in het teken staat van sprookjes, mythen, sagen, legenden, fabels en volksverhalen. Er wordt door de scholen, bibliothe- ken en boekhandels name- lijk van alles georganiseerd rond het thema 'Heksenke- tel'. Het was dan ook wel heel toepasselijk dat juist de schrijfster van de boeken over de boze heks, Hanna Kraan, afgelopen zaterdag 5 oktober voor kwam lezen bij boekhandel van Leeuwen. Slotfeest SCHIEDAM - Bekende wijsjes om zo op mee te zingen wor den woensdag 16 oktober gespeeld in Woon- en Zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan. De muziek wordt gespeeld door seniorenorkest Soreo en begint om 14.00 uur. De entree bedraagt fl.2,50. Tuinieren Overgewicht Inloopconcert Zakenkring Boetseren Vrekken Volksdansen Duinrell Dansen Ruilbeurs Landendag Politiek cafe MICROSET MET SURROUND SPEAKER SYSTEEM FOTO VIDEO AUDIO TELECOM 8ETER IN 8EELD £N GELUiDI Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 9 oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde gemeente Schiedam ©rote Kerk, Lange Kerkstraat. LO.OO uur, ds. G. de Lang. 17.00 tfBr, ds. A. Muilwijk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur, ds. A. van der Klaauw. Gereformeerde Kerk Schiedam Lie Ark, Hargplein. 10.00 uur, hr. J.A. van Lambalgen. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 1*0.00 uur, ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur, ds. A. van der KLaauw. Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur, ds. de Bone. $L Martinuskerk, W. Andriessen. 09.30 uur, ds. T. Zevenbergen. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. 10.30 uur, ds. G:A. Philipse. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. 10.00 uur, ds. L.J. Geluk. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 17.00 uur, ds, A. Muilwijk. Nederlands Gereformeerde Kerk y/estvest 30. 09.30 uur: ds. C. A. A. Struik, 16.30 uur: ds. W. van der Veer. Dr. Schaepmansingel 3. 09.30 uur. Vrijdag 09.15 uur weekviering in dagkapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zaterdag 1-7.00 uur, zondag 11.00 uur zon- dhgsviering, woensdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk fiam 30. 10.15 uur gezongen eu- charistieviering. Basiliek van de H. Liduina en OiL.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uureu- eharistieviering. Zondag hoogmis (tn.m.v. herenkoor I.H.D), 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uureucharistieviering. Vrijzinnige geloofsgemeenschap JXPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur, Vic. J.H. Lubbers (VH). Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren en brengt vinder en et- genaar met elkaar in contact. De afdeling Schiedam is tele- fonisch te bereiken onder nummer: 4711857. Vermist 24-9: Cyperse poes gesterili- seerd met lichtbruin en zwart witte bef en wit in poten. Rood bandje en koker, 4 jr. 29-9: Cyperse kater gecas- treerd, 3 jaar witte bef zwart bruin gestreept rode vlooien- band "Doerak'. Gevonden 24-9: blauw grijs poes of ka ter? met blauw-rode vlooien- band. 28-9: muisgiijze poes of ka ter? witte vlooienband. 29-9: grijze gecastreerde kater met grijs ieren bandje groene ogen. 29-9: poes van ongeveer 4 maanden bruin zwart geme- leerd donkerbruin en licht bruin voet zwart. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. u MANAGER: _.G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog R. van der Velden Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van-der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: Maurice Heijnen Telefoon: 010-4004484 Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na) bestel li ngen 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: -Stadskoeriers 010-4514555 -*ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur K* De in Rotterdam geboren Hanna Kraan schrijft al ruim twintig jaar kinderverhalen. Ze begon met schrijven voor een tijdschrift. In 1990 zond ze haar verhalen naar een uitgeverij en had geen idee hoe erop gereageerd zou worden. Deze uitgeverij bleek erg enthou- siast en wilde de verhalen van de boze heks publiceren. 'Verhalen van de boze heks' is dan ook de titel van haar eerste boek. Al snel daarna besloot de VPRO televisie tien verhalen te verfilmen. Een jaar geleden begon deze omroep met het uitzenden van de eerste serie. Op dit moment is iedere zondagochtend weer een nieuw verhaal te bewonderen. Inmiddels zijn er vier verhalenbundels ver- schenen. Volgens een medewerk- ster van de Openbare Bibliotheek zijn de boeken van Hanna Kraan bijna altijd uitgeleend. Kinderen vinden de verhalen leuk omdat het een heks is die eigenlijk ook best aardig is. De verhalen gaan over de boze heks die kan toveren en haar avonturen in het bos. In het bos woont een uil die van dichten houdt, eeri haas die voor alles en iedereen zorgt, een merel die alles in de gaten houdt, en een egel waar volgens de schrijfster de kinderen altijd ontzettend om moeten lachen. Hanna Kraan las bij de Schiedamse boekhandel voor, kinderen konden vragen stellen en de schrijfster schreef op ver- zoek iets in het boek. Vaders vroegen bijvoorbeeld: „Wilt u in De kinderen hangen aan de lippen van Hanna Kraan. De geestelijk moeder van de boze heks moest ook reel kinderboeken signeren. het boek schrijven: voor Coen en voor mama om iedere dag een verhaaltje voor te lezen." „Coen met een 'c' of met een 'k"\ vroeg de schrijfster om er zeker van te zijn dat ze de naam goed spelde. „Kinderen hebben tegen- woordig zulke moeilijke namen dat ik het soms wel drie keer moet vragen. Ze kijken me dan aan met een blik van 'mens begrijp je dat dan niet'." Hanna Kraan heeft een heel speciaal gevoel voor hu mor, dat ze ook in haar verhalen weet te stoppen. Ze vindt het enig dat niet alleen kinderen, maar ook ouders genieten van de verhalen. Een meisje kent de verhalen niet, maar vertelt dat ze de tekeningen heel mooi vindt. De boeken zijn gefllustreerd door Annemarie van Haeringen van wie, speciaal voor de kinderboekenweek, een prach- tig prentenboekje verschenen is. Marja van Weijen, die voor boek handel van Leeuwen de contacten onderhoudt met scholen en bi- bliotheken, is erg enthousiast over hoe de boekenweek tot nu toe verloopt. „Het is een ontzet tend leuk thema dat heel veel kin deren aanspreekt", vertelt de me- dewerkster. Zodra ze hoorde wat het thema was, heeft ze contact gezocht met Hanna Kraan. Deze populaire schrijfster heeft tijdens de kinderboekenweek een over- vol programma. Ze reist het hele land door. Zaterdag had ze Schiedam in haar agenda staan. Als het eerste ver haal 'Fluisterkruid' uit is, krijgen de kinderen een heksenkraslot. Een meisje dat drie dezelfde hek- sen heeft, komt in het bezit van een echte heksendrinkbeker. Het volgende verhaal dat voorgelezen wordt is 'Kastanjes gooien'. Voor de kinderen is het natuurlijk hart- stikke leuk dat de verhalen voor gelezen worden door degene die ze allemaal bedacht heeft. De schrijfster is heel blij dat het kin- derboek ieder jaar zo even in het zonnetje staat. „Je merkt het zo of kinderen veel lezen, boeken sti- muleren de fantasie en dat is goed voor de ontwikkeling van kinde ren." Verder is er een kleurwed- strijd georganiseerd voor kinde ren tot zes jaar en een kwis voor kinderen vanaf zes jaar. Kinderen kunnen hier tot 12 oktober aan meedoen. Ze kunnen hiervoor te- recht bij boekandel van Leeuwen, Broersvest 85. In Schiedam-Noord is boekhan del Mercurius heel actief. Ruud Aret de contactpersoon van deze boekhandel heeft winkeliers in Hof van Spaland en scholen ge- vraagd om mee te werken aan het aankleden van etalages. „De re adies op deze vraag waren una- niem enthousiast en ideeen om een sprookjesachtige ambiance te creeren ontstonden direct." Zes Schiedamse scholen hebben veer- tig winkels omgetoverd in een sprookjesbos. Zaterdag 12 okto ber wordt de Kinderboekenweek afgesloten met een groot feest in dit winkelcentrum. Daar worden die dag sprookjes verteld, lopen sprookjesftguren rond, worden sprookjesvideo's vertoond en is een springkussen aanwezig. En dan is er natuurlijk zoals ieder jaar het Kinderboekenweekge- schenk. Dat werd dit jaar geschre- ven door Imme Dros. Het heet 'De huiveringwekkende myhthe van Perseus. Iedereen die voor fl. 19,50 aan kinderboeken aan- schaft, komt gratis in het bezit van deze spannende mythe. ANITA BEIJER Open Asieldagen Hargahoeve trekken enorm veel bekijks SCHIEDAM - Voor sommige die ren is het elke dag wel dierendag. Anderen zitten met smart op dat beetje extra aandacht te wachten. Want hoe goed de medewerkers van dierenasiel en -pension De Hargahoeve ook voor hun asieldie- ren zorgen, de hoeveelheid aan dacht en zorg van een gezin kun nen ze al die dieren niet geven. Over gebrek aan aandacht hadden de honden en katten zaterdag 4 en zondag 5 oktober overigens niet te klagen. In groten getale was die- renminnend Schiedam die dagen na Werelddierendag naar de Sport- laan getogen om te kijken wat er voor leuks, ondeugends en in- nemends zat te wachten achter de deuren van het a&iel. „Ik vind deze zo leuk, kunnen we hem niet meenemen?" Een nog maar vier maanden oud zwart ka- tertje had meteen het hart van een kleine jongen gewonnen. Maar meenemen, dat was er zaterdag en zondag in De Hargahoeve niet bij. Alleen serieuze bazen en bazinnen worden er immers voor de dieren gezocht. Geen mensen die door emotie overvallen, overgaan tot een roekeloos besluit. Maar dat er deze week dieren worden opge- haald is een ding dat zeker is. Veel mensen die al lang op zoek waren Katjes kijken tijdens de Open Dag van de Hargahoeve. naar de perfecte viervoetige huis- genoot leken tijdens de Asieldagen over de vaak nog hoge drempel ge- holpen door het kijkje achter de schermen dat hen werd geboden. Met aandacht werden de karakter- beschrijvingen bij de verschillende dieren doorgenomen. 'Kan niet bij andere katten', betekende voor sommigen een regelrechte teleur- stelling. „Hoe lief die ook is, daar moeten we dan maar niet aan be- ginnen", klonk het uit de mond van een al wat oudere dame. Een bejaarde kat leek de oplossing. „Hij ziet er niet uit, maar lief en rustig dat ie is", probeerde een medewerkster nog in het voordeel van 'Morriaan' te pleiten. Ook de hokken van de honden zaten weer propvol. De ene rustig en bedacht- zaam, de ander lief, maar door de zenuwen geneigd tot bijten. Alle maal stonden ze een weekeinde in de kijker. En passant werd er door de ver- koop van drank en etenswaren ge- tracht een duit in het Hargahoeve- zakje te doen. Maar ook honden- en kattenmanden verwisselden voor een zacht prijsje van eige- naar. Het meeste geld werd echter binnengehaald met de jaarlijkse collecte. Dit jaar ging een record- aantal (75) collectanten langs de deuren om geld in te zamelen voor de Dierenbescherming en met na me voor het asiel aan de Sportlaan. Hierdoor kon een recordbedrag van fl.20.062,90 worden opge- haald. De geplande beveiligingsin- stallatie zal hier op korte termijn van worden aangeschaft. En naar alle waarschijnlijkheid blijft er dan zelfs nog genoeg geld over om wat extra voorzieningen voor de zwerfdieren van te kopen. SCHIEDAM - „Oh wat fijn dat er nu weer een juwelier is in het Hof van Spaland", ,,Wat een mooie winkel is dit" en „Wat een leuke dingen verkoopt u", zijn enkele van de vele complimenten die Wim en Ina Campo-Van't Hoog kregen sinds zij een maand gele den in het grondig vernieuwde Hof van Spaland hun juwelierswinkel Ina van 't Hoog openden. Door de moderne en open uitstraling van de winkel past de nieuwe juwelier dan ook uitstekend in het eigentijds vormgegeven winkelcentrum van Schiedam-Noord. De juwelierszaak met zo'n 23 jaar ervaring wil met de gekozen in- richting van de winkel en de keuze van de collectie een publiek aan- spreken in de leeftijd van 22 tot 38 jaar. „Marktonderzoek heeft aan- gegeven dat veel bewoners van Schiedam-Noord behoren tot die groep", legt Wim Campo de stra tegic van de juwelier bloot. Om de ze doelgroep te bereiken is er heel bewust een betaalbare, frisse en De juwelierswinkel Ina van't Hoog. onderscheidende collectie siera- den, horloges en klokken samen- gesteld. „Eigenlijk hebben we alles. Je kunt bij ons terecht voor een horlo- ge van 49 gulden tot bijvoorbeeld een ring van 6000 gulden. Het zwaartepunt van de collectie ligt echter in het midden-segment", vertelt Campo die dat gedeelte van de collectie een prominente plaats in de etalage heeft gegeven. „Door de vorm en inhoud van onze etala ge wordt de klant als vanzelf onze winkel binnen geleid." Juwelier Ina van't Hoog besteed het hele jaar door veel zorg aan het samenstellen van de collectie. „We proberen steeds opnieuw nieuwe sieraden in de collectie op te ne- men. Doordat wij ook als groot- handel optreden en diverse inter- nationale beurzen bezoeken, sla- gen wij er daarbij in zeer bijzonde- re sieraden tegen gunstige prijzen aan te bieden." Om het assortment helemaal com- pleet te maken beschikt de juwelier aan het Hof van Spaland 63 voor de reparaties over een eigen horlo- gemaker en een eigen goudsmid. „Naast repareren van sieraden is onze goudsmid uitstekend in staat om oude sieraden te renoveren en zelfs geheel naar ontwerp van de klanten sieraden te vervaardigen", aldus Campo die als voorbeeld van het renoveren, wijst op het verma- ken van trouwringen. Het complete assortment is voor juwelier Ina't Hoog echter niet het allerbelangrijkste doel. „We stre- ven naar een laagdrempelige win kel waar iedereen een eerlijk ad- vies krijgt en net zo gemakkelijk binnen loopt voor het vervangen batterijtje als voor het aanschaffen van een kostbaar sieraad", besluit Wim Campo zijn relaas. SCHIEDAM - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond start bin- nenkort het jaarprogramma 1996/ 1997 met een nieuwe reeks onder- werpen. De bijeenkomsten vinden eenmaal per maand plaats in De Harg, Hargplein 100 op de donder- dagavond. Op 17 oktober wordt er gesproken over de Joden, Palestij- nen en wij. De aanvang is 19.45 uur. Voor meer informatie: 4714058. kan geruild worden van 13.30 tot 16.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In Volkstuinen- complex Thurlede in het Prinses Beatrixpark gaat zaterdag 19 okto ber een cursus tuinieren, snoeien en tuinonderhoud van start. De cursus bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. De kos- ten voor belangstellenden zijn vijf gulden per keer. De cursus beslaat vier zaterdagen. SCHIEDAM - Wie te zwaar is of gewoon meer wil weten over ge- zonde voeding krijgt bij de Huis- houdelijke Voorlichting de kans een aantal kilo's kwijt te raken via de cursus 'Verantwoord vermage- ren'In tien lessen wordt er geleerd over verantwoorde voeding en krijgt men een persoonlijk voe- dingsadvies. Cursustijd is woens dag van 19.30 tot 20.30 en lesplaats is Nieuwe Haven 147. Kosten: fl.80,-. Aanmelden en in formatie via: 4264781 SCHIEDAM - Het inloopconcert van zaterdag 12 oktober kent Jac Vinke als gast. De pianist geeft een pianorecitel. Onder andere werken van Bach staan op het programma. De aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is gratis. SCHIEDAM - De leden van de Za kenkring Schiedam komen 14 ok tober weer bij elkaar. Dit keer staan de Zeeuwse juwelen cen- traal. Er wordt van geproefd, maar ook genoeg over te weten geko- men. De bijeenkomst vindt plaats in de bovenzaal van restaurant Le Pecheur aan de Nieuwe Haven. Belangstellenden kunnen mee doen, na telefonische melding vooraf, tel. 4745826. SCHIEDAM - Wie wil werken met klei kan daar bij Kluphuis Oost voor terecht. De lessen boet seren vinden plaats op dinsdag- avond van 20.15 tot 22.15 uur en er wordt per blok van zes lessen fl.36,- betaald (incl. materiaal). Opgeven kan via tel. 4735435. SCHIEDAM - Het Vrekkenecht- paar is zondag 13 oktober te gast in natuurcentrum De Boshoek aan het Bospad 3. De lezing van de vrekken begint om 10.00 uur en kost fl.2,50 voor leden, fl.3,- voor niet-leden. Aanmelden bij C. van der Hoek, 4714442 of D. Jansen, tel. 4704193. SCHIEDAM - De laatste tijd is de belangstelling voor het volksdan sen een beetje teruggelopen. Wijk- centrum De Erker wil deze activi- teit graag behouden en is naarstig op zoek naar enthousiaste deelne- mers. Er zijn in De Erker twee groepen. Een groep danst op de woensdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur en de andere groep funk- tioneert op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Belangstellen den kunnen gratis meedoen aan een kennismakingsles op de woensdag- en de vrijdag. Het adres is Jan van Avennesstraat 32. Voor meer informatie kan men De Erker bellen, tel. 4267767. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland organiseert dinsdag 22 oktober een uitspapje naar Duin rell. 's Morgens om 09.00 uur wordt er vertrokken vanaf het Dr. Willem Dreesplein waama men om 17.00 uur weer terug is. Kosten zijn 25 gulden per persoon. In- schrijven kan aan de balie van het clubhuis, voor meer info: 4738671. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zaterdag 12 oktober een bingo-dansant gehou- den van 19.30 tot 23.30 uur. De toegang is 2 gulden per persoon. Zondag 13 oktober wordt er in dienstencentrum De Woudhoek een dansmiddag gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang is ook hier 2 gulden. SCHIEDAM - Een ruilbeurs wordt op zondag 13 oktober gehouden in dienstencentrum De 4 Molens. Er SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker geeft dit jaar een vervolg aan het projekt culturen als buren dat vorig jaar zoveel belangstellenden trok. Zaterdag 19 oktober wordt het openingssein gegeven met de landendag Nederland, die geheel verzorgd is. Het programma ziet er als volgt uit: Groot Chanty Koor, Videopresentatie, een workshop volksdansen en de wervelende show 'een lach en een traan'. Tus- sen de optredens door wordt er een Nederlands gerecht geserveerd. De entree bedraagt fl. 12,50. De zaal is open om 17.30. Het programma begint om 18.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven en betalen voor woensdag 16 oktober bij wijkcen trum De Erker, Jan van Avennes straat 32, tel. 010-4267767. SCHIEDAM - In Cafe't Spul aan de Hoogstraat in Schiedam wordt woensdag 16 oktober een politiek cafe georganiseerd over de nood- zaak en konsekwenties van de aan- leg van Rijksweg 19. Ook de op- stelling van de gemeente Schiedam zal hier ter tafel komen. De gasten. zijn Bert Kaptein (CDA en regio- raadslid), Maarten Reuderink (PvdA en regioraadslid) en de avondvoorzitter Jan Rozendaal (Rotterdams Dagblad). Voorts zul- len Ton Sels (VNO-NCW) en Martin Swart (Werkgroep Stop Rijksweg 19) het woord voeren. Het politiek cafe begint om 20.00 uur en uiteraard is iedereen wel- kom. Het publiek wordt in de loop van de avond ook bij de diskussie betrokken. SCHIEDAM - Vanaf oktober vin den er maandelijks bijeenkomsten plaats bij de SVO van de gespreks- groep 'Vrouw, geloof en maat- schappij'. Deze bijeenkomst is be- doeld voor vrouwen die zich wil- len orienteren op de positie van vrouwen in het geloof. Er wordt begonnen op vrijdag 25 oktober en het duurt van 09.30 tot 11.30 uur. De kosten zijn fl.30,- voor 6 bij eenkomsten. Van te voren moet men zich aanmelden bij de SVO, tel. 4734545. Kinderopvang is mo- gelijk. Tuner met AM/FM/LW en 25 voorkeuzezenders7^ Digitale uitlezing Autostop cassettedeck CD met programmeerbaar geheugen voor 20 nummers Preset equaliser (rock, classic en jazz) Muziekvermogen 2x20 Watt Incl. afstandsbediening Incl. speakers^* Incl. surroundspeaker- systeem Normaal 599,- Hfc 'UIh. t t~.i\ H X ULUl.U<» t~f T VJUiaUlbZI INFORMATIE TELEFOON 010-4610106 Rotterdam Hoogstraat 141 Vlaardingen - Liesveld 147 Rotterdam 2e Middellandstraat 23 Dordrecht - Voorstraat 274- Rotterdam - Groene Hilledijk 173 Leiden - Haarlemmerstraat 170 Rotterdam Bergse Dorpsstraat 32 Den Haag Venestraat 8-10 Rotterdam - Winkelcentrum Oostertiof Zoetermeer Stadshart Passage Rotterdam - Winkelcentrum Zuidplein Capelle a/d IJssel- Centrumpassage 103

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3