Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Jeugdland vermaakt kinderen tijdens de herfstvakantie Rotterdams aam Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk BON Agenda Popprijs Oorsmeer Film Rock of Ages Woensdag 16 oktober 1996 Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /29,75 automatisch per maand. Naam: Organisator Dick Makelaar neemt de laatste details voor de Popprijs door met zijn achterban. Postcode:Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Je uitleven op de meest vreemde attrakties. Programma MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 SCHIEDAM - Toen organisa- toren Dick Makelaar en Auke Pol voor het afgelopen Plan- tagefestival bands selecteer- den, was het enthousiasrne zo groot, dat bij het duo een idee ontstond voor een competitie evenement. De voorronden worden gehouden op 18 okto ber (Punk en Grunge), 1 no vember (Rock en Blues), 15 november (Punk en Grunge), 29 november (Funk, Rock/ Pop en Covers) en 6 december (Akoestische/Symfonische Rock). De halve finales wor den gehouden op 17 en 24 ja- nuari en de finale op 7 februa- ri. De wedstrijd begint om 20.00 uur in Podium aan de Lange Haven. Toegang gratis. SCHIEDAM - Mynko van der Graaf is donderdag- avond 17 oktober te gast in het Podium Cafe om een boeiende Oorsmeer voor het publiek te verzorgen. Hij speelt sinds 1994 gitaar en is nog geen beroemdheid. Toch is hij wel bekend bij de bezoekers van Podium. Met name de jamsessies waarbij hij zich enorm heeft weten te profileren, deden de organi- sator van Oorsmeer beslui- ten Van der Graaf uit te no- digen een avond te vullen met een soio-optreden. De muzikale jongeman heeft een open oor voor alles wat er in zijn omgeving gebeurt en als muzikant verwerkt hij dit leven in zijn muziek. Omdat deze manier van schrijven nog erg nieuw voor hem is, is het repertoir vpor deze avond een menge- ling hiervan met wat ander werk, mogelijk covers. Ge- dacht moet hierbij worden aan de Beatles, U2 en Pearl Jam. Toch een avond om mee te maken en te onthouden, zo- dat later aan kleinkinderen kan worden opgeschept: 'Ik heb een van de eerste optre- dens van De Mynko meege- maakt... ik was daarbij." Oorsmeer begint om 21.30 uur in het Podium Cafe aan de Lange Haven 28 in Schiedam. SCHIEDAM - In het Fiim- huis Schiedam wordt vrij- dag 18 en zateirdag 19 okto ber de film 'Marie Antoinet te is niet dood' gedraaid van regisseuse Irma Achten. Marie Antoinette, de legen- darische echtgenote van Lo- dewijk XVI, staat centraal in de tweede film van Acht en. In de film vermoordt Marie Antoinette (gespeeid door Antje de Boeck) op jonge ieeftijd haar vader en pleegt ze een mislukte aan- slag op haar minnaar. Ze trouwt vervolgens met Lodewijk XVI, maar verlaat hem weer als hij haar ervan beschuldigt een incestueuze relatie met haar eigen zoon te hebben. De manier waar- op de pers haar vervolgens achtervolgt vertoont grote overeenkomsten met het le ven van Lady Di. Tenslotte zal ze de keizer vermoorden en op de guillotine eindigen. Heden, verleden, fantasle en werkelijkheid lopen in de film voortdurend in elkaar over. Een film die eigenlijk meer in zich heeft dan je na een keer kijken kunt bevat- ten. Het Filmhuis Schiedam is gevestigd in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 2 in Schiedam. Aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdag en 20.30 uur op zaterdag. Toegang: £1.7,-. Kaarten kunnen worden gereser- veerd via de Schiedamse Theaterkassa (4269563), SCHIEDAM - Na vele ram- pen, waaronder het overlij- den van de drummer Ferry Buytendijk, staan ze weer als overwinnaars op de planken: zanger/gitarist Rob Boer, basgitarist Fred van Uren en gastdrummer Maurice Wiegman. Een avond zonder vals senti ment, maar met echte, door- leefde Rhythm Bluess, met een grote dosis levensb- lijheid. Rock of Ages treedt zaterdag 19 oktober vanaf 22.00 uur op in het Podium- eafe aan de Lange Haven 28. Jungle Book Opus One 'Beestachtig' ballet, jazz en tapdance, acrobatische nummers en swingen- de songs. Diep in het oerwoud groeit het mensenjong Mowgli op tussen de wolven. Hij leert de wetten van de jungle van Baloo de Beer en raakt be- vriend met de panter Bagheera. De rust van de dieren wordt verstoord door Shere Khan, de bloeddorstige tijger, maar Mowgli durft de strijd met hem aan te gaan. De grootste strijd, die Mowgli levert, is die met zichzelf, terwijl hij uitgroeit van dier tot man. Zal de koning van de jungle ooit te- rug keren naar de mensenwereld? Zondag 20 oktober, aanvang 15.00 uur. Grote zaal. Toegang fl.27,50, kor- tingspassen fl.22,50: Voor de jeugd tot 15 jaar fl.20,00. 'Er was eens...' Juffrouw Dotje Juffrouw Lotje Eigenlijk begint de dag precies hetzelfde als vele andere dagen: juffrouw Dotje en juffrouw Lotje - hele goede vriendinnen - spelen met de' ver- kleedkleren, lezen elkaar voor en drinken thee. Maar wanneer ze op reis gaan naar het sprookjespark, gebeuren er vreemde dingen. Dromen de beide dames, of zitten. ze echt middenin een sprookje? Voor iedereen van af 4 jaar. Met Adri Bastiaanse Magda Meijer. Woensdag 23 oktober in de Harmonie, aanvang 14.00 uur. Toegang fl. 10,- en fl.7,50. Dodo John Buijsman, Keimpe de Jong e.a. John Buijsman heeft nu zijn soloprogramma 'Dodo', hoewel solo? Hij laat zich begeleiden door Keimpe de Jong. .'Dodo' is een verfrissende plensbui van slapstick, hartverscheurend blaaswerk, confronterend theater en ver- stelde scenen die ons naar de zakdoek doen grijpen. Hetzij om stilletjes te snotteren, hetzij om de tranen van de lach uit de ogen te wissen. In de verte horen we dodo donderen. Is Dodo misschien uitgestorven? Dada? Woensdag 23 oktober in de Grote zaal, aanvang 20.00 uur. Toegang IPO,- en fl.27,50. Lust Paulette Smit, Mies de Heer Lust belicht de driehoeksverhouding van twee zussen en een man. Sinds hun jeugd zijn de zussen elkaars beste vriendinnen. De jongste trouwt. Wanneer het huwelijk echter misloopt komt ook de vertrouwensband tus sen de zusjes onder spanning te staan- Want, de gescheiden zus verneemt dat haar lievelingszus is ingetrokken bij haar ex-man. Hals over kop gaat ze erop af. Op weg naar de waanzin... Met Hidde Maas, Mies de Heer, Paulette Smit Pirn Vosmaer. Donderdag 24 oktober in de Grote zaal, aanvang 20.00 uur. Toegang fl.30,- en fl.27,50. eerd door dit geweld, maar kunnen niet tussenbeide komen. Een bizar spel van schuld, boete en wederzijds verraad dat zich als een thriller ontknoopt. A la minute Creme Fraiche Er is al heel veel lovends over deze viermansformatie gezegd en geschre- ven: 'een muzikale kruising tussen Monty Phyton en Jiskefet', 'pas be- gonnen en nu al gepolijst'. De groep omschrijft zelf het programma als traditioneel liedje-sketch-liedje-cabaret, maar op een moderne manier, met veel muziek. Wim Hoen, Patrick Hesdahl, Jacques Lucassen en John Schleipen vullen elkaar in talent volkomen aan. Ze kennen elkaar al jaren en spelen deden ze al samen in het schoolcabaret van hun middelbare school in Maastricht. In 1992 besloten ze mee te doen aan het Groninger Studenten Cabaretfestival, waar ze prompt alle prijzen in de wacht sleep- ten. Daar ontmoetten ze Pieter van Empelen, de oud-pianist van het legen- darische Don Quishocking, en onder zijn strakke regie ontstond een avondvullend cabaretprogramma. 'A la minute' is het tweede programma van Creme Fraiche. De groep is veelbelovend en vermakelijk, meer is toch niet nodig? Zaterdag 19 oktober. aanvang 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie in het Stadhuis maar ook op werkdagen tussen 12.00 uur en 14.00 uur aan de kassa van Theater Schuurkerk. Telefonisch reserveren op nummer 5913700. Lunchconcert Andre Szadkowsli Lunchconcerten zijn de afgelopen jaren een ingeburgerd fenomeen ge- worden; er wordt zelfs radioreclame voor gemaakt. Theater Schuurkerk heeft dat niet nodig. De klassieke lunchconcerten op de zondagmiddag hebben een uitstekende naam en zijn traditioneel van een zeer hoog ni veau. Zondagmiddag 20 oktober kan men genieten van de uit Polen af- komstige tenor Andre Szadkowski. Zijn opleiding aan de conservatoria van Warchau en Parijs, zijn carriere als operazanger bij grote gezelschap- pen, zijn optredens over de hele wereld, zijn repertoirekeuze en zijn bege- leider op de piano, Wim Stok, staan garant voor een prachtige, stemmige, uitvoering. De sfeer die er zondagmiddag zal hangen, is er aanvankelijk een van gurende wind over kale steppen. vurige Oekrainse liefde, Trojka en levenslust. Szadkowski zingt voor de pauze traditionele liederen uit Rusland en de Oekraine en liederen van Tchaikovsky. In muziek kan al les: na de pauze bevinden we ons plots in het vurige Italie, in de Toscaanse warmte en op het broeierige Sicilie. Componisten als Puccini, Cottrau en Capua zijn in staat in hun muziek die sferen weer te geven. Andre Szad kowski is in staat die sferen tot leven te brengen. Zondag 20 oktober, aanvang 13.00 uur. Toegang fl. 15, Angela Groothuizen Angela had zichzelf ooit beloofd voor haar vijfendertigste in het theater te staan met een eigen show. Dat is gelukt. En met voor een show. Onder fel- gekleurde schijnwerpers zetten Angela en haar band vorig seizoen een zeer muzikaal en ongekend goed programma neer. In haar nieuwe theater- programma gaat ze op de ingeslagen weg door. Ze zingt nummers van de Nederlandstalige c.d. Groothuizen, met werk van onder andere Rob Cris- pijn, Mylou Frenken en Henk Temming. Deze hoogtepunten uit haar re pertoire gecombineerd met nieuw materiaal vormen de nieuwe verrassen- de show. Minder verrassend is dat deze al helemaal is uitverkocht. Vrijdag 18 oktober, aanvang 20.30 uur. Voorstelling uitverkocht. Niet zieken, gewoon doen! Vincent Bijlo Bijlo is tegenwoordig een geengageerd, actueel cabaretier spelend aan een synthesizer en piano waarmee hij op het podium enorm veel succes boekt. Hij heeft duidelijk zijn eigen stijl gevonden en is daarnaast zeer veelzijdig. Nu is het dus tijd voor zijn tweede doorbraak, of zoals hij zelf zegt: niet zeiken, gewoon doen! Zijn vierde soloprogramma 'Het pad van fortuin' ontving lovende kritieken in de landelijke dagbladen. In de Volkskrant werd hij de meester genoemd in het opblazen van kleine irritaties. Een avond puur genieten van menselijke onvolkomenheden en bijzonder licht verteerbaar. Zaterdag 19 oktober, aanvang 20.30 uur. Prijs fl. 19.50. Doenja de drakendoder Pandora Doenja schopt, bijt, slaat en is heel kwaad. Zij heeft nu wel genoeg pannen van haar strenge tante geboend. Nooit meer wil ze van haar oom horen dat hij al genoeg monden te voeden heeft. Het leven is voor haar vallen en op- staan. Ze moet iets verzinnen. Opeens weet ze het. Doenja krabbelt over- eind en is vastbesloten. Hard roept ze: 'Ik ga de draak verslaan'Waarom? Daarom Zondag 20 oktober, aanvang 14.00 uur. Prijs fl.7,50. Reserveringen van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, za terdag van 12.00 tot 16.00 uur via telefoonnummer 4269563. Popprijs in verschiet voor beste band uit de regio SCHIEDAM - Het 'Plantage fes tival', dat elk jaar op Koningin- nedag wordt gehouden, biedt een felbegeerd podium voor nog on- bekende popmuzikanten uit Schiedam en de regio. Voor het laatste Plantage festival was de belangstelling onder de bands zo groot, dat de organisatoren, Au ke Pol van de Popschool Schiedam en Dick Makelaar, als muzikant bekend van Blue Smo ke, veel muzikanten hebben moeten teleurstellen. De organi satoren hadden namelijk de taak de bands die zich hadden inge- schreven te selecteren door audi- ties te houden. Dick Makelaar vond het jammer om vaak Atee' te moeten zeggen tegen bands die vol enthousiasrne aan de audities deelnamen. Om die teleurstelling enigszins te ondervangen is hij op het idee gekomen een heuse Schiedamse Popprijs in het leven te roepen. Hij vond in Auke Pol een medestander voor de organi- satie hiervan. Auke Pol en Dick Makelaar heb ben beiden veel ervaring in de pop- muziek en zij weten hoe moeilijk het voor een band is om naamsbe- kendheid te krijgen. Met de orga- nisatie van deze Popprijs hopen de organisatoren de bands een steunt- je in de rug te kunnen geven. Ma kelaar: „Het is voor een band heel belangrijk om publiciteit te krij gen. Elke keer dat de naam van jouw band genoemd wordt, is mee- genomen." Op vrijdag 18 oktober zal de eerste van vijf voorrondes voor de Pop prijs plaatsvinden in cafe Podium aan de Lange Haven. Vanaf die da tum zullen negentien bands strij- den om de hoofdprijs: een optre- den op het Plantage festival en een geldbedrag van fl.750,-. De ver- schillende voorrondes zijn inge- deeld naar genre, want elke band heeft zo een eigen' geluid. De stij- len varieren van punk, symfoni- sche rock, blues en funk. De jury bestaat bij de voorrondes uit Dick Makelaar en Gerard Wold. Make laar: „De criteria die gehanteerd worden bij de jury zijn in de eerste plaats de kwaliteit van de muziek en de manier waarop de bands zich presenteren aan het publiek. Ik heb zelf het conservatorium doorlopen en ben bovendien geluidstechni- cus, dus ik weet waar ik muziek- techisch gezien op moet letten. Ik wil mij natuurlijk niet laten leiden door de persoonlijkheid van de bandleden. Het doet er niet toe of iemand een aardige jongen is of niet." Vindt het jurylid het niet moeilijk om zijn eigen smaak bui- ten beschouwing te laten? Make laar: „De muziek die ik persoonlijk goed vind, is niet vertegenwoor- digd. Dat maakt de beoordeling gemakkelijker voor mij. Na de voorrondes zullen de over- gebleven bands doorgaan naar twee halve finales, die zal eindigen in de finale. Voor deze gelegen- heid zal de jury zelfs vier leden tel- len om een welafgewogen keuze te kunnen maken. Makelaar maakt zich geen zorgen over de kwaliteit van de bands: „Wanneer blijkt dat ook bandjes van mindere kwaliteit zich hebben ingeschreven voor de Popprijs, dan is er nog geen nood. Al mocht de kwaliteit sterk uiteenlopen, de bes te band komt toch vanzelf boven drijven." Heel misschien zit er nog een ex- traatje aan de Popprijs verbonden en mag de winnaar ook elders nog een optreden verzorgen. Maar dat laat Makelaar nog even in het on- gewisse. De voorrondes bij cafe Podium beginnen om 21.00 uur en de toe gang is gratis. MARGREET FEENSTRA TelefOOn:(i.v.m. controls bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 2! 1 SCHIEDAM - De zomervakantie lijkt nog maar net achter de rug en daar heb je de herfstvakantie al- weer voor de boeg. En Buro Jeugdland zou Buro Jeugdland niet zijn als ze daar weer eens geen ui- termate leuke aktiviteiten voor in petto zouden hebben voor de Schiedamse jeugd. De herfstva kantie valt dit jaar in de week van maandag 21 tot en met vrijdag 25 oktober. Een blik op de aktivitei- tenkalender leert dat vervelen er tijdens deze dagen echt niet bij is. Maandag Maandag 21 oktober zijn er vanaf 14.00 uur bij het Hemaplein crea- tieve activiteiten te beleven (gratis) Bij de Boekweitakker heeft de or- ganisatie een spelcircuit aange- legd. Vanaf 14.15 uur kan de jeugd dit circuit beproeven (gratis). Dinsdag Dinsdag 22 oktober vanaf 10.00 uur zijn de creatieve activiteiten verhuisd naar het Hof van Spaland (gratis). Een kwartier later wordt het spelcircuit geopend op het Dr. Wibautplein (gratis), 's Middags om 14.00 uur kunnen de kinderen op het Wilhelminaplein kennisma- ken met de creatieve activiteiten. Een kwartier later is het spelcircuit weer van de partij op het Mieriks- veld. Woensdag Woensdag 23 oktober om 10.00 uur zijn de creatieve vondsten van de organisatie aanbeland op het Wibautplein in Nieuwland. Het spelcircuit doet om 10.15 uur het Wilhelminaplein aan. Tussen 14.00 en 15.30 uur zijn er op het Hemaplein diverse attracties te zien en te beleven. Voorbeelden hiervan zijn Clown Around, de Miss Piggytrein, een groot spring- kussen, het drakenkasteel en het piratenschip. De Schiedamse jeugd kan zich bovendien in alle mogelij- ke kleuren laten schminken. Donderdag Donderdag 24 oktober om 10.00 uur zijn er creatieve activiteiten op het Edisonplein. Het Frans Hals- plein in Schiedam-West krijgt om 10.15 uur het spelcircuit op be- zoek. Om 14.00 uur kan er op dit- zelfde plein creatief worden ge speeid, terwijl het Edisonplein op zijn beurt het spelcircuit kan aan- bieden. Vrijdag Vrijdag 25 oktober treedt kinder- theater Apekop op in de Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Een kaartje kost een gulden. Deze kaar ten zijn vijftien minuten voor aan vang aan de zaal verkrijgbaar. Het programma van Rotterdams Dagblad TV duurt circa 15 minu ten, met daarin het laatste lokale en regionale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koopwoningen. Fa shion TV is een speciaal program ma met informatie over kleding, mode en verzorging. Woensdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Donderdag en vrijdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fa shion TV Zaterdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fa shion TV Zondag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV om 11.00 uur kerkdienst Maandag en dinsdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. In Vlaardingen en Maassluis zendt Rotterdams Dagblad TV 24 uur per dag uit. Het programma duurt circa 15 minuten, met ook daarin het laatste lokale en regionale nieuws, koopwoningen en Fashi on TV.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 19