Sport flitsen DICHTGESPIJKERD 'Maar inzet moet absoluut beter m W97 verschijnt in een oplage van 735.000 exemplaren in Rotterdams Dagblad en MaasstaD weekbladen meer informatie of plaatsing bel (010) 400 42 47 Stand MaasstaD Nieuwe coach Holy Honkbal Xerxes (zo) blijft koploper Hans Hoogendoorn blijft geloven in 'zij m Jeugd VZC in de medailles AV Waterweg organiseert Oranjepolderloop buy AKAI f:" m SCHIEDAM - De punten zijn voorlopig duur voor GTB. Na zes wedstrijden staat de ploeg van de nieuwe trainer Leen Kooijman pas op twee. Afgelopen zaterdag ging het opnieuw fout bij de Schiedamse formatie. In een turbulente wedstrijd verloor GTB met 3-4 van Perkouw. Mede daardoor hangt de Har- ga-formatie een beetje stuur- loos onderaan in de vierde klasse van de KNVB. Hans Hoogendoorn is elftalleider, wedstrijdsecretaris en pr- man van GTB. Vorig seizoen fungeerde hij nog als trainer. Onder zijn leiding werd pro- motie afgedwongen. Hoo gendoorn is een clubman,in hart en nieren. De valse start van GTB doet hem pijn. Maar hij wanhoopt niet. „Ik blijf geloven in GTB", bena- drukt hij. „Ook in de trainer heb ik nog steeds vertrou- wen. Kooijman is er meer dan honderd procent mee be- zig. Ik neem mijn petje af voor hem." TUSSENSTAND PER 12/10 SPELER VAN DE WEEK mm- KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS (PmradioI Woensdag 16oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 VLAARDINGEN - John van Westrenen wordt met ingang van het sei- zoen 1997 de nieuwe trainer/coach van de Vlaardingse hoofdklasser in het district Zuid. Het bestuur, onder leiding van voorzitter Louis den Hartog, voerde de afgelopen twee weken gesprekken met de 47-jarige Rotterdam- mer hetgeen uiteindelijke resulteerde in een contract voor een jaar. John van Westrenen, die dus de opvolger wordt van de naar Eurostars vertrok- ken John Jonkers, is zeker geen onbekende in de Nederlandse honkbalwe- reld. Op 19-jarige leeftijd debuteerde Van Westrenen in het Nederlands team van Ron Fraser. Zowel met Sparta als het Nederlands team behaalde hij verschillende successen, waaronder het landskampioenschap en het Euro- pees kampioenschap, terwijl hij op zijn tweeentwintigste bovendien nog eens werd uitgeroepen tot de op een na beste werper van Nederland. Te- vens speelde hij als werper op enkele wereldkampioenschappen met het nationale team. Tijdens zijn actieve spelersloopbaan volgde hij ook gedu- rende enkele maanden een trainersstage bij de prof-organisatie van de Los Angeles Dodgers. Een bedrijfsongeval op zijn dertigste maakte een voor- tijdig einde aan zijn actieve carriere. Drie jaar geleden werd hij benaderd door Blue Start uit Numansdorp, een district overgangsklasser. Hier werd hij trainer/coach. Het afscheid van deze ploeg is hem moeilijk gevallen mede doordat hij een goed team on der zijn hoede had. Van Westrenen is zich bewust dat het Nederlands honkbal een chronisch tekort heeft aan kader en dit in combinatie met het gegeven dat hij nog steeds gek is van honkbal heeft hem doen besluitcn wederom een trainerschap te aanvaarden. Bovendien heeft het team in het laatste deel van de competitie, waarin de- gradatie werd ontlopen, laten zien wel degelijk te kunnen honkballen. Naar zijn stellige overtuiging kan het team volgend seizoen, een jaar ou- der zeker meedoen in de Hoofdklasse van het district. „Zelf hecht ik veel waarde aan teamgeest en de sociale contacten in en buiten het veld", zei Van Westrenen die daaraan nog toevoegde dat als dat zaken zijn die een automatisme worden, de prestaties vanzelf volgen. Het bestuur van Holy verklaarde bij monde van Louis den Hartog zeer verheugd te zijn met de aanstelling van John van Westrenen. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een ge- lijke stand wordt de volgorde be- paald door het aantal gespeelde wedstrijden. Ge- staakte wedstrij den worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoet- bal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen auto- matisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit sei zoen 129. Aan het eind van het sei zoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrij den, zodat er een ge- middelde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Kinorama een videocamera en -recorder be- schikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met MaasstaD Weekbladen, Post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam, tel. 010 - 400.44.91. Zonder twijfel kan worden vastgesteld dat er dit seizoen veel gescoord wordt in de verschillende amateurcompetities. Dat laat zich direct vertalen naar het aantal tegedoelpunten. Vorige week waren er nog zes verenigin- gen met pas een tegendoelpunt. A1 die clubs hebben dit weekend averij opgelopen. Xerxes (zo) blijft ondanks een tegengoal koploper in het Dichtgespijkerd klassement. De Rotterdammers wonnen zondag op eigen veld met 3-1 van Remo. Transvalia zakte door een 1-3 nederlaag tegen zwarte Pijl terug naar een twaalfde positie. Ook Strijen blijft het dit sei zoen goed doen. De ploeg uit de Hoeksche Waard speelde zaterdag de overvalste derby tegen NSW. Het werd 1 -1De formatie van trainer Jaap Viergever handhaaft zich zodoende in de top van het klassement. Twee jaar geleden was de Strijense goallie Hielke Brugts, die vorige week nog uit het veld gestuurd werd, ook al de minst gepasseerde keeper in de MaasstaD-regio. 2 tegengoals: 1 Xerxes (zo), 2. Strij en. Rijnmond Hoog- vliet Sport, 4. Aeolus. 3 tegengoals: 5. Nieuwenhoom 6. Rijsoord, Bolnes (za) 8. Germinal, RKWIK. 4 tegen goals: 10. Zwart Wit'28, TSB, 12. Transvalia. 5 tegen goals: 13. Baren- drecht, SHO, SVV, CION, GOZ, Alexan dria'66 (za), 19. Ber- kel. 6 tegengoals: 20. SC Feijenoord, Leno- nidas (zo), Zwervers Capelle, LMO, Spar- taan'20, Groen Wit R'dam, NBSVV, OHVV, Bernisse, 29. Exelsior Pernis. Hoogendoorn was vorig seizoen als 'tussenpaus' succesvol bij GTB. Hij volgde Guus van den Driessche op, omdat er eigenlijk geen andere, geschikte vervanger beschikbaar was. Met de hulp van speler Frans Schaap, de huidige trainer van Hermes DVS, bouwde Hoogendoorn in korte tijd iets moois op bij GTB. „Ik ambieerde echter geen baan voor de langere termijn", legt hij uit. „In heb altijd tegen het bestuur gezegd: 'kun je een andere trainer krijgen dan moet je hem nemen'. Dat hebben ze toen gedaan in de persoon van Leen Kooijman. Hij was als trainer van onze stalgenoot Schiedamse Boys niet onbekend met GTB. Hij zag de club als een uitdaging. Ik was toen en ben er nu nog van overtuigd dat we met hem een goed resultaat kunnen neerzetten." Hans Hoogendoorn wijt de valse start van GTB aan een drietal oor- zaken: een nieuwe trainer, een ho- ger niveau en een verlies aan kwa- liteit. „Feitelijk is het dus niet zo gek dat we een moeilijke beginfase doormaken", stelt hij. ,,De spelers moeten waarschijnlijk aan alles nog een beetje wennen. Maar de aanpassingsperiode mag niet te lang gaan duren. Want met drie punten per wedstrijd kan het hard gaan, zowel naar boven als naar beneden. Maar ik heb wel vaker een moeilijke aanloop met GTB meegemaakt. Toen hadden we zelfs maar twee punten uit zeven wedstrijden. Later in het seizoen werden we echter nog bijna perio- dekampioen. Dus ik ben absoluut niet in paniek. Hoogstens een beet je ongerust." Hoogendoorn geeft eerlijk toe dat hij een andere voet- balvisie heeft dan Kooijman. Het bestuurslid van GTB gaat graag uit van de nul. Dat betekent in de praktijk: eerst verdedigen dan aan- vallen. Kooijman ziet het anders en dat is zijn goed recht", meent Hoogendoorn. ,,Hij heeft andere ideeen en een andere kijk op voet- bal. Voor hem is de nul niet heilig. v> SBSp :.J$x jgf&jj De hoofdmacht van OTB komt in het nieuwe seizoen traag op gang. VLAARDINGEN - De jeugd- zwemmers van VZC kwamen za terdag 14 oktober in aktie tijdens de tweede ronde van de Speedo- jaargang wedstrijden in Spijkenis- se. De afvaardiging van VZC, in totaal 13 deelnemers, behaalde zes medailles waarvan drie gouden. De medailles werden behaald door Rianne Snoek, Chantal Achter- berg, Andy Markus en Walter Re- dering, brons op 100 meter school- slag. Zondag 15 oktober organiseerde VZC in het Kolpabad een meer- kamp met de Kempvis, Aquama- rijn, VZC/RZR en de Devel. De VZCers behaalden tijdens deze sterk bezette wedstrijd dertien me dailles. Uitblinker was Jasper v.d. Boogert met 3 gouden medailles in zeer goede tijden. Ook Annie Bui- telaar toonde aan dat zij aspiraties heeft om zich volgend jaar mis- schien wel in de KNZB ploeg te zwemmen. Buitelaar behaalde goud op 200 meter vrij in 2.16.8. De toppers van VZC bevonden zich in het Belgische Kortrijk waar werd deelgenomen aan een groot zwemgala dat georganiseerd was door de Kortrijkse zwemclub. De VZCers kwamen niet tot scherpe tijden, maar vielen toch vaak in de prijzen. In de volgens de LEN-ta- bel gemaakte klassementen waren er eindoverwinningen voor Finn v.d. Bas, Wilma v. Hofwegen en Stefan Aartsen. Hij wil aanvallend spelen. Dat re- sulteert in hoge uitslagen, maar he- laas nog niet in het voordeel van ons. We komen steeds net een doelpuntje tekort. Kijk maar naar de wedstrijd van zaterdag. Niet weggespeeld. wel verloren. We hebben nu al meer doelpunten te gen dan vorig seizoen in alle.'wed- strijden. Dat kan natuurlijk nooit goed zijn." Hoogendoorn ziet waar en wan- neer het fout gaat bij GTB. Maar hij kan geen directe invloed meer uitoefenen op het spel Van de hoofdmacht. En dat valt hem zwaar. „Soms wil ik nog te veel zeggen en te veel doen", bekent hij. ,,Gewoon omdat ik heel be- trokken ben bij de club. Maar ik wil Leen Kooijman niet te veel voor de voeten lopen. Hij is ten- slotte de trainer. Hij neemt de be- slissingen, hij is verantwoordelijk voor het eindresultaat. Zo hoort het ook. Maar ik vind het lastig om mijn mond te houden. Want vorig seizoen kon ik nog zeggen wat ik wilde. En dat kan nu niet meer." Hans Hoogendoorn spaart de spe lers echter niet. „Ik vind dat ze mo- menteel de trainer een beetje laten zakken", oordeelt hij. „Ik mis in zet cn mentaliteit bij GTB. De spe lers tonen geen echte wil om te winnen. Dat steekt me. Want we zijn dan wel een kleine vereniging, maar doen alles om het de spelers naar hun zin te maken. Zo hebben we dit seizoen sponsors voor shirtjes, trainingspakken. tassen en coachjassen. Het bestuur doet ge- noeg, maar de spelers doen er te weinig voor tcrug. Ik hoop dat ze snel tot inkeer komen." Hoewel zijn betoog kritisch is, is Hans Hoogendoorn zeker niet pes- simistisch over de kansen van GTB. Kooijman staat er 100 pro- cent achter, ik sta er volledig ach- ter, nu moeten ook de spelers zich helemaal voor de club inzetten. Dan komt het allemaal best goed. We kunnen hOog of laag met dit elftal springen, maar handhaven is het belangrijkste. Dat moet ge- woon mogelijk zijn. Eerlijk gezegd weet ik niet eens hoeveel ploegen er aan het einde van het seizoen de- graderen. Dat hoef ik ook niet te weten. Want ik ben ervan over tuigd dat we de dans ontspringen." Norbert Kleinherenbrink WATERWEG - AV Waterweg or ganiseert zondag 20 oktober de Oranjepolderloop. Deelnemers aan deze loop kunnen zich alvast voor- bereiden op de op 19 januari 1997 te houden derde Sporteon Biesheu- velloop. Dit loopspektakel staat nu weer in het teken van de Zuider- sterloopserie. De Oranjepolderloop voert de deelnemers aan de halve marathon over exact hetzelfde parcours als de Sporteon Biesheuvelloop, door de Oranjepolder en langs het Stael- duinse Bos. Naast een loop over 21,1 km kan men op 20 oktober ook kiezen uit een 10 km of een 3,5 km. De 10 km en de 21.1 km gaan om 11.00 uur van start. Om 11.10 uur start de 3,5 km. De start en de fi nish vinden plaats op het veld bij het clubgebouw van AV Water weg aan de Merellaan in Maas- sluis. Inschrijven kan vanaf 09.30 uur, de kosten bedragen fl.4,50 en voor de jeugd tot 12 jaar fl. 1,00. Voor een herinnering betaalt men fl.3,50 extra. Nadere informatie is te verkrijgen bij: Jan v.d. Berg tel. 5922948 of Hans Bourquin tel. 010-5916323. Speler cljfer(s) gemiddt 1. Cor Lems 7/8 7,00 Dordrecht'90 2. Henk Fraser 7/6 7,00 Feyenoord 3. Jean-Paul v. Gastel 7/7 6,89 Feyenoord 4. Rob Alflen 7/6 6,70 Sparta 5. Jerry Smith 6 6,60 Sparta 6. Kees van Wonderen 7/6 6,60 Feyenoord 7. Ronald Koeman 7/6 6,57 Feyenoord 8. Henryk Larsson 6 6,56 Feyenoord 9. Gaston Taument 7/6 6,50 Feyenoord 10. George Boateng 7/6 6,50 Feyenoord 11. Giovanni v. Bronckhorst 7/6 6,50 Feyenoord 12. Jochem van der Hoeven 6/7 6,44 Sparta 13. Joop Lankhaar 7/7 6,44 Dordrecht'90 14. Dennis de Nooijer 7/7 6,40 Sparta 15. Pablo Sanchez 7/6 6,33 Feyenoord 16. Patricio Graff 7/6 6,33 Feyenoord 17. Gerard de Nooijer 6/7 6,30 Sparta 18. Michael Renfurm 6 6,29 Sparta 19. Melvin Plet 6/7 6,22 Dordrecht'90 20. Richard Plug 7/6 6,22 Dordrecht'90 van Radio Rijnmond. Zater dag speelde Dordrecht'90 aan de eigen Krommedijk tegen Haarlem. In die wed strijd werd Van der Kwaak beoordeeld op een 7. Cor Lems, ploeggenoot van Van der Kwaak, kreeg als enige ook een 7 en een 8. Loting wees echter Van der Kwaak aan als gelukkige. Van der Kwaak is de opvolger van de Deense ballenvanger Benny Gall in het doel van de Dord- tenaren. Samen met Wasi- man, De Romijn, Lems en Plug vormt Van der Kwaak de oudere garde bij de Dordtse club. Toch moet hij ook atteht blijven, want de concurrentie ligt op de loer. Jan Scheurwa- ter, vorig seizoen nog keeper bij de amateurs van ASWH, staat al te trappelen om zijn plaats overte nemen. fwi st Peter van der Kwaak (Dordrecht'90) Peter van der Kwaak is de nieuwe 'Speler van de Week'. De sluitpost van Dor drecht'90 kreeg voor zijn optreden in de uitwedstrijd tegen het Almelose Heracles een acht van de rapporteurs Speler cijfer(s) gemiddelde 1. Ed de Goeij 7/7 6,60 Feyenoord 2. Edward Metgod 7/7 6,56 Sparta 3. Edwin van Holten 7/6 6,44 Excelsior 4. Peter van der Kwaak 8/7 6,44 Dordrecht'90 Speler Doelpunten l. Gaston Taument 4 doelpunten Feyenoord 2. Henryk Larsson 4 doelpunten Feyenoord 3. Pablo Sanchez 4 doelpunten Feyenoord Vrij Vakantie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 21