Gemeenschappelijke voortuin wordt opnieuw inqericht i i Carlo Boszhard start landelijke actie rond groenten en fruit Culturen als buren POLITIE RAPPORT Blije kinderkoppies bij prijsuitreiking van WIC 'Wat knort mijn mage...' MaasposT top zoek' Amivedi Een jaar Bewoners- en Belangenvereniging 'de Plantage' Schuilzuil in gebruik genomen Moeding en Banker r Peter Snoei won Radio-Heffie 1995 m- w SCHIEDAM - Een jaar ge- leden is Bewoners- en Be langenvereniging 'de Plan tage' opgericht door bewo ners van de wijk rond stads- park De Plantage. Van deze gelegenheid raaakte het be- stuur, onder leiding van voorzitter Bert van Kan, ge- bruik om het plan over een heringerichte PLantage te presenteren. Na een korte inleiding in partycentrum 'In den Rooie Koffer' na- men twee leden van de be- wonersvereniging elk, een groep gasten mee voor een rondleiding door het park. Tijdens deze wandeling ga- ven Ron Kervezee, Kees Voorschoten en Piet Bliek (hoofd) van de afdeling Groenvoorzieningen uitleg over hoe de Plantage eruit moet gaan zien en wat voor een soort bomen er in het park staan. V Inrichting Politie zoekt getuigen poging verkrachting Brand verwoest woning, brandweerman door kat gebeten Voetbalwedstrijden vroegtijdig beeindigd na vechtpartijen Vandalen vernielen 26 auto's Alcoholcontrole bij sportpark Harga Peter Snoei j^Woensdag 16 oktober1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 53 WATERWEG - Voeding is be- laingrijk voor de gezondheid. dat weten we allemaal. Daarom wordt er veel onderzoek gedaan naar het precieze verband tussen voeding en gezondheid. Daarbij is onder- meer gebleken dat sommige stof fen in onze voeding het risico op kanker beperken terwijl andere 'stoffen dat risico vergroten. In de meeste gevallen is kanker een ge- volg van een combinatie van oor- zaken, kankerverwekkende stof fen. Maar de ene mens is hiervoor gevoeliger dan de andere. Bij het ontstaan van sommige vormen van kanker speelt ook voe ding een rol. Bijvoorbeeld bij dik- ke-darmkanker, borst- en prostaat- kanker. Maar je mag daarom niet zomaar zeggen dat kanker wordt veroorzaakt door verkeerde voe ding. Alleen de kans op het krijgen van deze vormen van kanker kan worden beperkt door juist veel groenten. fruit en graanproducten te eten. Van het eten van verse groenten en fruit gaat dus een risi- cobeperkende werking uit. Daar- naast is het van belang niet te vet te eten en niet te zwaar te worden. Het is belangrijk dat men van alles genoeg krijgt, en van niets teveel. Dat gaat het beste wanneer de voe ding zo gevarieerd mogelijk is en men van niets teveel eet. Over gezond eten bestaat veel in- formatie. Deze is-verkrijgbaar bij fte- voorlichtingscentra van de pGD Nieuwe Waterweg Noord KjO 10-2488080), het Holy Zieken- puis (010-4742222) en het Schie- iand Ziekenhuis (010-4733733). i Klezonderwijs is een publikatie van: *GGD Nieuwe Waterweg Noord, Holy 'jliekenhuis, Thuiszorg Nieuwe Water- tveg-Noord, Patienten/Consumenten- fLatform Nieuwe Waterweg Noord, *Riagg Rijnmond noord west en het pchieland Ziekenhuis. JSCHIEDAM - Toneelgroep Ze- <venkamp van het Rotterdams wijk- (heater presenteert op vrijdag 25 oktober in Wijkcentrum De Erker •de voorstelling 'Op zoek'Het ver- Jiaal speelt zich af in een buiten- «wijk van Rotterdam. Hier bevindt jjzich het cafe 'Bij Jopie', dat ge- /und wordt door Jopie Huizer, een even dominante als warmbloedige Jvrouw. Zij wordt bijgestaan door iraar dochter Maaike. Voor veel Jnensen is dit cafe een geliefde ont- anoetingsplaats. We leren een aan- tal vaste klanten en toevallige pas- 'santen kennen door verhalen over 4iun beslommeringen. Allen zijn ze Jnaarstig op zoek naar mogelijkhe- iden om een nieuwe invulling te ge- Ven aan hun bestaan. Zo ook Maai- |ke, die een vervelende mededeling »voor haar moeder heeft. jDe zaal is open om 20.00 uur. De ivoorstelling begint om 20.30 uur. pe entree is gratis. Kaarten kunnen ivan te voren aan de balie van het •wijkcentrum worden afgehaald. Ret juiste adres van het wijkcen trum is Jan van Avennestraat 32. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren en hrengt vinder en ei- genaar met elkaar in contact. Informatie over Amivedi af- deling Schiedam op nummer: 4711857 Vermist 28-9: Cyperse poe's klein, slank 15 jaar, groen ogen, Witte vl.b. grijs gestreept wit- te M op kop. 1-10: Zwarte kater 10 jaar ge- cast. 3-10: Rode kater 9 mnd. on- gecast. driehoek op zijkant kop witte sokken en snuit. 5-10: Kater 10 jaar. gecast. witte voetjes, witte neus, bef, blauw fluweel bandje bruine vl.b. met adres koker. 6-10: Engelse buldog kruising 4 maanden wit over neus geen staart. Bruin, zwart masker. Gevofiden 29-9: Grijze gecast. kater met grijs leren bandje groene ogen. 29-9: Poes ongeveer 4 mnd. bruin, rood gemeleerd en don- kerbruin en lichtbruin, linker voet zwart. 1-10: Jong cypers grijs, bruin, beige, kin, wit, staart donker, zw.vl.b. en koker. 4-10: Zw.witte poes, 1 wit en een zwart oog. 4-10: Zwarte poes? kale piek rug volwassen, mager. 2-10: Kater zw. witte borst, bef, poten ongeveer 4 mnd. 4-10: zwarte kat 4-10: zwart witte kat Dieren met dit teken zijn —door een ongeval helaas over- leden. it De bewoners- en belangenvereni ging is opgericht met, als belang- rijkste doel de gemeenschappelijk voortuin te behouden en terug te brengen in goede staat. 'De Plan tage' staat bij de gemeente Schiedam bekend als een actieve vereniging. Toch is zij niet er- kend, dat wil zegen dat de vereni ging geen subsidie krijgt. Wei heeft de instelling een gemeente- lijke stimuleringspremie van fl.3000,- gewonnen. Zes werk- groepen zorgen dat projecten van start gaan en dat er verschillende activiteiten plaatsvinden. Zo heeft de werkgroep 'kinderactivi- teiten' een Sinterklaasfeest en een Indianenkamp georganiseerd. Te- vens maken de leden plannen voor herinrichting van de speel- plaatsen. De nieuwe werkgroep 'Bedrijven' zal onder andere zorgen voor de integratie van be woners en bedrijven en praktijk- v) De Plantage; groen verscholen tussen Tuinlaan en Lange Nieuwstraat. houders. De belangrijkste werk groep is echter 'Inrichting van het Park'. De afdeling Groenvoorzieningen van de gemeente staat de werk groep 'Inrichting van het Park' bij. De medewerkers van afdeling Groenvoorzieningen hebben in overleg en samen met de mensen van de bewonersvereniging een plan en een begroting voor meer- dere jaren voor de herinrichting van De Plantage gemaakt. Dit plan, waarvoor fl.85.000,- vrij moet komen, ligt bij het College van Burgemeester en Wethou- ders. Het College geeft een advies aan de gemeenteraad. De ge- meenteraad moet dan besluiten of het meerjarenplan door zal gaan of niet. De bewoners willen de histori- sche waarde van het park herstel- len. De Plantage is namelijk het oudst aangelegde stadspark van Nederland. Stadsarchitect van Bol'Es en meneer Horsman heb ben in het voorjaar van 1767 het park aangelegd. De gietijzeren fontijn en de leeuw op sokkel die in de vorige eeuw uit het park zijn verdwenen, zullen als het aan de bewoners van het Plantage-ge- bied ligt, weer terugkomen. Te- vens is er in De 'vernieuwde' Plantage ruimte gereserveerd voor zogenaamde 'metrobomen'. In de begroting voor de bouw van de metro is geld apart gezet voor het verplaatsen van bomen die plaats moeten maken voor het nieuwe openbare vervoermiddel in Schiedam. Deze metrobomen passen precies in het park volgens een medewerker van de afdeling Groenvoorzieningen, Kees Voor schoten. - Veel mensen waren uitgenodigd voorde informele bijeenkomst ter gelegenheid van het een-jarig be staan. Aanwezig waren onder an dere het College van Burgemees ter en Wethouders en de leden van de raadscommissies Ruimte- lijke Ordening en Verkeer en Stadsvemieuwing, Volkshuisves- ting en Communicatie. Helaas was de opkomst onder de politici niet groot. Toch was het doel, de wederzijdse betrokkenheid nog eens accentueren, volbracht. Alle geleden kwamen informeel met elkaar in gesprek. SASKIA SMIT SCHIEDAM - Carlo Boszhard overhandigde dinsdagmorgen 15 oktober officieel het lespakket 'Leef je uit met groenten en fruit' aan een van de leerkrach- ten van de basisschool De Klin- ker in Schiedam. Het doel van de actie is dat kinderen meer groen ten en fruit gaan eten. Ongeveer honderdzestig leerlingen van groep zes, zeven en acht van de openbare basisschool De Klin- ker zaten rond tien uur vol span ning te wachten op de komst van Carlo Boszhard. Onder luid geroep 'Carlo, Carlo, Carlo' werd de po pulate presentator van het jeugd- programma Telekids onthaald. Boszhard vond de kinderen nog niet enthousiast genoeg en vroeg ze het nog eens over te doen en de tent af te breken. Hier gaven ze ge- willig gehoor aan. De presentator kon binnen een paar seconden een hels kabaal ontketenen, maar ver- stond ook de kunst ze in een paar seconden stil te krijgen. Net als in zijn programma op televisie, moesten de jongens en meisjes apart gaan zitten voor een paar kwisvragen. De vragen kwamen uit het lesmateriaal. Deze vragen gaven een indruk van wat de leer lingen zoal van de actie kunnen le ren. Ze komen onder andere te we ten waar de verschillende groenten en fruitsoorten vandaan komen. wat er het meest gegeten wordt en wat voor stoffen er in de voe- dingsmiddelen zitten. Zijn laatste vraag kwam niet uit het lesmate riaal. De jongens en meisjes moes ten raden of hij langer of korter dan vijf seconden nodig had om een banaan naar binnen te prop- pen. Dit veroorzaakte natuurlijk veel hilariteit zoals veel grappen en opmerkingen van hem deden. Het antwoord op deze vraag zorg- de voor een eindstand van 2-2. De jongens en meisjes waren dus even goed en alle kinderen hadden hier- mee een kiwi verdient. Carlo Bos zhard legde aan alle kinderen uit hoe je het beste een kiwi moet eten, namelijk door hem uit te le- pelen net als een gekookt ei. Hij liet verder de kinderen nog belo- ven meer fruit te eten en naar zijn programma te kijken. Met de woorden 'ik hou van jullie, en ik vind het vreselijk om weer weg te gaan' sloot hij de start van de lan delijke actie af. Onder luid ge- schreeuw en gejoel verliet hij het speellokaal en beloofde in alle klassen persoonlijk afscheid te ko men nemen. Dit afscheidnemen deed hij grappen makend en met het uitdelen van foto's me.t handte- keningen, spelletjes, kiwi's en le- peltjes. Zo konden alle 550 leerlin gen van De Klinker hem even in levenden lijve zien. Dat ze hem graag mogen hebben de kinderen uit Schiedam laten blijken. De 'Groenten Fruit Break' duurt van 14 tot en met 18 oktober. Leer lingen van elf basisscholen in de Randstad krijgen dagelijks aan het begin van de ochtendpauze een groenten- of een fruitsnack. Het project is een gezamenlijk initiatief van het Groeten Fruit Bureau, het Voorlichtingsbureau van de Voeding en van het groenten- en fruitbedrijfsleven. Het doel van de actie is de consumptie van groen ten en fruit te stimuleren omdat ge bleken is uit wetenschappelijk on derzoek dat de consumptie gedaald is. De daling wordt vooral veroor zaakt door veranderde voedingsge- woonten en het toenemende ge- bruik van tussendoortjes. Jongeren eten tegenwoordig gemiddeld maar de helft van de hoeveelheid die van deze voedingsmiddelen wordt aanbevolen. Groenten en fruit zijn nodig om fit en gezond te blijven, maar spelen ook een be- langrijke rol in de preventie van welvaartsziekten, zoals kanker en hart- en vaatziekten. Het idee van de campagne is: 'Groenten en fruit houden je fit en gezond, ze zijn lekker en gemak- kelijker te bereiden dan je denkt'. Als richtlijn wordt '2+2' aanbevo len. dit wil zeggen elke dag 2 ons groenten en 2 keer fruit. Om er voor te zorgen dat kinderen weer meer groenten en fruit gaan eten worden deze voedingsmiddelen gepresenteerd als een lekker en ge zond tussendoortje. Het lesmateriaal dat de leerkracht van groep 8 in ontvangst nam is ontwikkeld door het Groenten Fruit Bureau in Den Haag. Het be staat uit lesideeen, informatie over groenten en fruit, recepten, vra- genlijsten en een quiz. Er is een spel ontwikkeld dat 'Weet je Groenten. ken je Fruit' heet en voor ouders zijn informatiefolders beschikbaar. Als het project, waar nu ongeveer vijf duizend leerlin gen uit Schiedam, Vlaardingen, Spijkenisse en Rotterdam bij be- trokken zijn, succesvol blijkt, is het de bedoeling dat alle basis scholen in Nederland aan de slag gaan met het lesmateriaal. Voor al le leerlingen van de basisschool De Klinker was het natuurlijk heel bij- zonder om bij de start van de actie betrokken zijn." Zij zullen het be- zoek van Carlo Boszhard niet snel vergeten, of ze meer groenten en fruit gaan eten zal de tijd uitwijzen. SCHIEDAM - In de herfstvakantie staat in Wijkcentrum de Erker de communicatie tussen verschillende culturen centraal. Het programma voor kinderen heet 'Culturen als buren' en is bedoeld om kinderen op speelse en creatieve wijze ken- nis te laten nemen van diverse cul turen. Op maandag 21 oktober is er een middag over eten en drinken uit de gehele wereld met gerechten uit Griekenland, Marokko, Palesti- na en Nederland. Kinderen kunnen hun kennis over gebruiksvoorwer- pen aanwenden in een quiz, of een excursie maken naar een tropische winkel. Op dinsdag 22 oktober komt het thema 'taal en teken' aan de orde. De kinderen kunnen rondsnuffelen op Internet, naamkaarten maken in het Chinees, Grieks of Palestijns, of meedoen aan de samenstelling van een hoorspel, videofilm of muurkrant. Uiterlijkheden spelen op woensdag 23 oktober een rol. Kinderen kunnen zich in cultuur- gebonden kleding presenteren in een internationale kledingshow of in een workshop een ingewikkelde haarvlecht leren maken. Donder- dagmiddag kan een en ander ge- leerd worden over verschillende muziekstijlen. Het is mogelijk mu- ziekinstrumenten te maken, Afri- kaanse muziek te maken en te dan- sen. Tevens zijn er workshops van popmuziek. De laatste dag, vrijdag 25 oktober, gaan de kinderen naar het museum voor volkenkunde. Geinteresseerden kunnen woens dag 16 en donderdag 17 oktober een paspoort kopen en ter plekke een leuke foto laten maken. De kosten voor de gehele week zijn fl.8,50 (fl. 5,00 voor 3-4 jarigen), inclusief paspoort en foto. De acti viteiten vinden iedere dag plaats van 13.30 uur tot 16.00 uur, behal- ve op vrijdag. De ouders kunnen dagelijks om 15.30 tiur komen kij ken naar de presentatie. Voor meer informatie, Wijkcentrum de Erker, tel. 4267767. Wethouder Hafkamp opende de nieuwe schuilzuil. SCHIEDAM - Een nieuwe schuil zuil voor de Trein-taxi is 9 oktober officieel in gebruik genomen. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hafkamp van de gemeente Schiedam en wethouder Van der Steen van de gemeente Vlaardingen. Na de opening was er een bijeenkomst in het informatie- centrum Beneluxlijn waar Transvi- sion een korte toespraak hield. De schuilzuil op Schiedam-Rotter dam West biedt Treintaxi-passa- giers beschutting tegen regen en wind terwijl zij wachten op de taxi. Daarnaast is de schuilzuil voorzien van een meldknop waarmee de klant zich in directe verbinding kan stellen met de Treintaxi-cen- trale. De klant is hierdoor van nu af aan op de hoogte van het tijdstip waarop de Treintaxj komt. SCHIEDAM - Door de grote druk- te barstte het Woon Informatie Centrum zaterdag 12 oktober bijna uit haar voegen. Vooral vele blije kindergezichten waren er bij de prijsuitreiking van de grote teken- wedstrijd van het WIC. Deze wed- strijd genaamd 'Teken je eigen droomhuis' werd gehouden ter ge legenheid van de opening van het WIC op het Stadserf. Maarten Ebbelinghaus was de ge- lukkige winnaar van de eerste prijs, een weekend in een Sunparcs vakantiehuis voor het hele gezin. Jenny Schenkeveld mocht de tweede prijs in ontvangst nemen, namelijk een stel computerspelle- tjes. De derde prijs, een paar skeelers ging naar Antonio de Weerd. Er waren gelukkig ook nog tien troostprijzen, zodat veel kinderen van de vijftig die aan de wedstrijd deelnamen niet met lege handen naar huis hoefden. Het WIC biedt een actueel overzicht van alle Schiedamse nieuwbouwprojecten in de koopsector en de duurdere huurwoningen. Daarmee is het WIC bij uitstek de plaats waar men zich kan orienteren op de woning- markt. r "TL Mrhnt m Maarten Ebbelinghaus won de eerste prijs. SCHIEDAM - De afdeling Jeugd- en Zedenzaken van het district Schiedam is op zoek naar getuigen van een poging tot verkrachting van een 14-jarig Schiedams meisje. Het slachtoffer bezocht vrijdagavond 11 oktober de kermis aan het Bachplein en wilde rond negen uur naar huis. Zij is via de Eduard van Beinumlaan, het Henriette Bosmanplein en de Kor Kuilerstraat in de richting van de Valeriusstraat gelopen. Vermoede- lijk heeft de verdachte haar gedprende deze rit achtervolgd. Toen ze vanaf de Churchillweg de Valeriusstraat inliep, werd ze achter het arbeidsbureau door de man de bosjes ingetrokken, waar hij haar probeerde te verkrach- ten. Het signalement van de verdachte luidt als volgt. Het gaat om een blanke man van ongeveer 30 jaar met een lengte tussen de 1.80 en 1.90 njeter. Hij heeft een tenger postuur, een kleine snor en baard en was ge- kleed in een spijkerbroek. Verder droeg hij een wit/blauw trainingsjack en een petje. Personen die getuige zijn geweest van de achtervolging door de genoemde straten, het misdrijf of personen die weten wie de dader is, kun nen telefonisch contact opnemen met de afdeling Jeugd- en Zedenzaken van het district Schiedam, telefoon 2740275. SCHIEDAM - Een brand aan de Nieuwe Haven heeft donderdagavond 10 oktober rond kwart over acht een maissonettewoning verwoest. Hoe de brand is ontstaan is onduidelijk. Er vielen geen gewonden. De brandweer had de vlammen binnen enkele minuten onder controle. De bewoners van zowel het verwoeste pand als naastgelegen woningen zijn, in verband met rook- en waterschade, elders ondergebracht. Een brandweerman werd door een kat gebeten, nadat hij het dier, samen met een andere kat pro beerde te redden. Door de GGD werd hij ter plaatse behandeld. Wegens werkzaamheden van de hulpdiensten werd de Nieuwe Haven tot elf uur afgesloten voor het verkeer. SCHIEDAM - Twee voetbalwedstrijden zijn zondagmiddag 13 oktober door de scheidsrechter vroegtijdig beeindigd, nadat op het veld vechtpar tijen waren ontstaan. Op de Olympiaweg ontstond tijdens de wedstrijd Demos 4 - Excelsior 20 rond twee uur een massale vechtpartij, nadat een van de spelers discriminerende opmerkingen maakte tegenover de ander. Een van de spelers die de vechtende menigte uit elkaar probeerde te halen. verloor twee tanden. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Ongeveer een kwartier later ontstond op de Parkweg, tijdens Excelsior 20 - HSC. ook een vechtpartij. Een speler gaf een 24-jarige tegenstander om onduidelijke reden een klap in het gezicht, waarna de man enige tijd het bewustzijn ver loor en zijn tand brak. Het slachtoffer is overgebracht naar het Holyzie- kenhuis. SCHIEDAM - In de Tuinlaan en de Jachthavenlaan hebben vandalen tus sen vrijdagavond 11 oktober en zaterdagmorgen 26 auto's vemield. Er zijn spiegels, antennes en ruitenwissers beschadigd en krassen op het lak aangebracht. Verder hebben de vernielers vermoedelijk op autoc/s gelo pen, aangezien enkele voertuigen deuken in het dak, de motorkap en de kofferbak hadden. Uit een voertuig is een gereedschapskist ontvreemd en het portier van een ander voertuig is ontzet. De politie van het district Schiedam is op zoek naar getuigen van de ver- nielingen. Zij kunnen tijdens kantooruren bellen naar 2744385 of 2744382. Na kantoortijden naar 2740215. SCHIEDAM - Zondagmiddag 13 oktober tussen vier uur en half zeven is een alcoholcontrole gehouden op het sportpark Harga. In totaal moesten 142 automobilisten blazen, waarvan er drie boven het toegestane promil- lage kwamen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Peter Snoei in de kamer waar hij ook de radioreclame voor Bram Ladage componeerde. ROTTERDAM - Voor de vierde achtereenvolgende maal worden de lezeressen en lezers van Maas- stad Weekbladen uitgenodigd om mee te werken aan het toekennen van publieksprijzen voor hun favo- riete Rotterdamse reclame: hun fa- voriete advertentie en hun favorie- te radioreclame. De prijzen voor de makers van die reclame bestaan uit een sculptuur van de fameuze Rotterdamse brug 'De Hef en he- ten dan ook 'De Heffies'. Er is een voorronde, die sluit op maandag 9 december 1996. Daar- na bepalen de lezers, na presentatie van vijf genomineerde adverten- ties en radiospots in MaasstaD weekbladen op woensdag 18 de cember, hun definitieve keuze. (Stads Radio Rotterdam laten we ten welke radiospot voorkeur heeft is ook mogelijk) Met een leuke toelichting bij de nominatie en de finitieve keuze maken lezers zelf kans op een sponsorprijs: een reis- cheque ter waarde van fl. 2500, een AKAI radio-cassette recorder, enzovoorts. De prijswinnaars wor den bekend gemaakt in januari 1997. Componist/tekstschrijver Peter Snoei won verleden jaar de Radio- Heffie, publieksprijs voor de leukste Rotterdamse radioreclame van 1995. Het beeldje van De Hef pronkt prominent op de prijzenkast van Snoei, naast vele andere be- kroningen voor zijn werk voor on der meer Omo, Blue Band en Van Nelle ('Het aroma komt je tege- moet...'). Snoei's door het publiek bekroonde lied voor Bram Ladage ('Het is de lekkerste patat van heel de stad mag inmiddels tot de klassieke meezingers van (Groot-) Rotterdam worden gerekend. Als je het liedje in de loop van de mor- gen hoort, blijft het gegarandeerd de hele dag door je hoofd spoken. Volstrekt uniek is dat Snoei niet al-- leen voor tekst en muziek tekende, maar het lied ook inspeelde en in- zong (zoals dat heet), en boven- dien de hoofdrol vervulde in een TV-spot voor Stads-TV. In zijn studio, achter de computer (die indien gewenst een compleet orkest bevat), vertelt Snoei wat de essentie is van zijn prijswinnende reclametophit. Snoei: ,,Dicht bij de tekst blijven en zorgen dat de zaak slijtvast is. Dat noem ik 'topspin': bepaalde verschuivingen in tekst en ritme, waardoor elke noot noodl tot verder luisteren, en het liedje elke keer toch weer iets onver- wachts heeft en als nieuw klinkt. Wat is Rotterdams aan het Ladage- lied? Snoei: „De humor, denk ik. Een zorgvuldig gedoseerde gekte, zonder dat het te gek, kunstmatig of 'arty' wordt, en dus niet meer communiceert." Snoei, (jazz)mu- sicus en componist van huis uit, leerde op grote reclamebureaus als Lintas en Ara het vak van het tekst- schrijven (copywriting) beheersen. „Ik zou dat geen kunst willen noe- men, maar een soort gekte: in een paar seconden precies vertellen waar het om gaat. Zo bezien en be- luisterd kun je wel zeggen dat het Rotterdamse accent heel wezenlijk is voor de reclame." Meedoen aan het toekennen van de Heffies, publieksprijzen voor ad- vertenties en radioreclame? Knip uw favoriete advertentie uit, oflaat ons weten met een briefkaartje wat uw favoriete radioreclame is. Voor maandag 9 december. Het adres is: 'De Heffie', MaasstaD week bladen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam (of Stads Radio Rotter dam, Haringvliet 78, 3011 TG Rot terdam). Denk aan het Rotterdams accent en vergeet de toelichting niet, wanneer u kans op een spon sorprijs wilt maken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5