POLITIE RAPPORT f Ervaringen van vakantie projekt DrieMaasStede op schrift gesteld De speciale behandeling van trimsalon Van Zon Schrijversavonden weer van start Herfstvakantieweek op de kinderboerderij MaasposT 3 de Annie M.G. Schmidtschool Wegens succes geprolongeerd: het VSB Clownsfestival Projectweek op de Annie M.G. Schmidtschool PTT Post organiseert toernooi. Klubhuizen samen in een stichting Aktie Amnesty Interculturele manifestatie Amivedi Gewonden na aanrijding Rangeerprogramma Schiespoor op herhaling tijdens open dag Meubels naar wens gemaakt Gewapende overval cafe Voetbalwedstrijd vroegtijdig gestaakt na vechten Man pleegt diefstallen om geld te sparen voor vakantie Snelheidscontrole De leerlingen van groep 6,7 en 8 van de Annie M.G. Schmidt-school in Schiedam-West willen een speelruimte voor oudere kinderen. De ongeveer ze- ventig leerlingen hebben be- sloten wat ze willen: een voetbalveld met een hek er- om heen in het Stricklede park onder aan de Vlaardin- gerdijk. Deze besluiten zijn voortgekomen uit een pro jectweek die drie PABO- studentes vorige week tij dens hun stage op de basis- school hebben georgani- seerd. De gemeente is nauw betrokken bij het project. MAASPOST SCHIEDAM XQ 53 villen een hek rond igen voetbalveld' Een voetbalveld alleen is niet genoeg, vinden de leerlingen en stagieres van de Annie M. G. Schmidtschool. veiligheid te verbeteren," aldus een van de studentes en organisa- toren van het projekt, Suzanne Gordijn. De heer G.W.P. Mulder kwam donderdagmiddag 17 oktober op bezoek bij de verschillende groe- pen. De kinderen stelden hem vragen maar ze kregen geen echte antwoorden. Zo kregen ze te ho- ren dat een hek en een waarschu- wingslicht of verkeersdrempels te veel zouden gaan kosten. Hier zijn de kinderen het natuurlijk niet mee eens. Een van de leerlin gen zei her raar te vinden dat er wel geld is voor een Passage, maar niet voor hek rond een veld- je. Volgens Mulder staat het be- sluit echter vast. Er komt geen hek om het voetbalveld omdat het te veel geld gaat kosten (fl. 15.000,-). ,,Daarbij komt nog eens het onderhoud, want het hekwerk zal binnen de kortste ke- ren vernield zijn en dat brengt nog extra kosten met zich mee", verklaarde Mulder. Een alterna- tief voor het hek kon hij niet be- denken. De drie stagiaires hebben samen met hun leerlingen beslo- ten dat ze het hier niet bij laten zitten. Iedereen heeft een brief geschreven waaruit duidelijk blijkt dat de kinderen een hek willen rond het sportveld. In de week na de herfstvakantie zullen de drie PABO stagiaires en een leerling uit elke klas de maquette van het gebied rond het sportveld aan de gemeente overhandigen. SASKIA SMIT Arno Huibers. SCHIEDAM - Een cafe aan de Appelmarkt is zondagavond 20 oktober rond half elf door vier mannen overvallen. Twee van hen waren gewa- pend. In het cafe zaten op het moment van de overval negen bezoekers, die alien ongedeerd bleven. De verdachten liepen naar binnen en deden alsof ze softdrugs wilden kopen. Toen de verkoper op hun verzoek wilde ingaan, pakten twee verdachten een vuurwapen en bedreigden hiermee het slachtoffer. Hij moest geld en softdrugs afgeven, waarna ze wegren- den in de richting van de Hoogstraat. De grootte van de buit in onbekend. De recherche van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Zondagmiddag 20 oktober is rond half vier de wedstrijd URSUS-EDS ongeveer drie minuten voor het einde door de schiedsrech- ter gestaakt. De stand was toen 2-2. Aanleiding was een relletje dat ont- stond, nadat een 24-jarige Schiedammer van een tegenstander een klap kreeg. Er zijn geen aanhoudingen verricht. De Basiseenheid Noord van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in. ROTTERDAM - Een 31-jarige Rotterdammer heeft bekend in de maand oktober zes diefstallen te hebben gepleegd bij een metaalbedrijf in de Spaanse Polder. Hij is afgelopen weekeinde na een poging diefstal bij het bedrijf aangehouden in de Almstraat in Rotterdam. Na opgemaakt proces- verbaal is hij heengezonden. De buit bestond uit 24 halve loden bollen van ongeveer 60 kilo per stuk. Het lood, met een waarde van ongeveer 1200 gulden, werd doorverkocht aan een metaalhandelaar. De verdachte ver klaarde de diefstallen te hebben gepleegd, omdat hij geld nodig had om een paar keer per jaar op vakantie te kunnen gaan. SCHIEDAM - Op de Burgemeester van Haarenlaan en de Rotterdamse- dijk zijn door het Bureau Projectmatige Verkeerscontroles van de Regio- nale Operationele Ondersteunende Dienst (ROOD) maandagmorgen 21 oktober snelheidscontroles gehouden. In totaal zijn 840 automobilisten gecontroleerd, waarvan er 251 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid werd op de Burgemeester van Haarenlaan gemeten en bedroeg 90 km/u. o Karin van Zon trimt haar 'visitekaartje'. 'Wij willen een hek rond ons eigen voetbalveld' I Woensdag 23 oktober 1996 SCHIEDAM - Zaterdag 19 okto ber organiseerde de personeelsver- eniging van PTT Post Schiedam een zaalvoetbaltoernooi waar tal van bedrijven aan deelnamen. Het toernooi dat voor de eerste maal werd gehouden is dermate ge- slaagd dat de datum voor volgend jaar al is geprikt. Sportiviteit en gezelligheid waren de trefwoorden van deze avond. De postbestellers van zowel de vestiging in de Lange Nieuwstraat als het Bachplein konden met hun prestaties niet tippen aan de werk- nemers van Dikkerboom Betonbo- ringen en Ham Schildersbedrijf. Cafe Wilhelmina ging met de spor- tiviteitsprijs naar huis en een van de spelers van Martin Hillenaar met een dikke enkel. Zo ging bijna elk team wel met een prijs naar huis. De organisatie was bijzonder te spreken over de heren scheids- rechters, zij legden een dusdanige gezellige stempel op het toernooi dat er op zaterdagavond niet naar te kroeg hoefde te worden gaan voor een beetje gezelligheid. Dat Ham Schildersbedrijf met de eerste prijs naar Oud-Kethel ging is een feit. Maar dat alle deelnemers kun nen terugzien op een supergezellig toernooi is belangrijker. De perso- neelsvereniging denkt er over om het toernooi volgend jaar groter op de zetten. MaasposT zal deze ont- wikkelingen op de voet volgen. SCHIEDAM - Stichting Klubhuis Oost en Stichting Sociaal Kultu- reel Werk Schiedam Zuid houden op te bestaan. De twee klubhuizen zijn samengegaan in de Stichting Color. Deze stichting staat voor projekten dieontstaan aan de basis in de wijken Schiedam Zuid, Oost en Centrum. Ook kindercentrum de Triangel maakt deel uit van de nieuwe stichting. Color heeft een centraal postadres. Post aan het bestuur kan worden gestuurd naar de Dwarsstraat 42, 3114 LC in Schiedam. Het fax- nummer is 4271679. SCHIEDAM - Tijdens de intercul- turele dag in De Erker, zondag 27 oktober, voert de Schiedamse af- deling van Amnesty International aktie voor verdwijningen in het voormalig Joegoslavie. De groep is aanwezig. van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over de aktie kan er gebeld worden: tel.4737758. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 27 okto ber de achtste Interculturele mani festatie. Het doel hiervan is om au- tochtone en allochtone bewoners bij elkaar te brengen. Voor deze dag is een gevarieerd programma samengesteld waaraan mensen van verschillende nationaliteiten hun bijdrage zullen leveren. De Inter culturele dag wordt voorafgegaan door een optreden van het Rotter- dams Wijktheater op vrijdag 25 oktober. Zondag 27 oktober wordt er in de grote zaal non-stop een intercultu- reel programma gedraaid van 12.00 tot 18.00 uur. Het Surinaams koor Umaganda bijt de spits af. De opening wordt verzorgd door Ke- fah Allush, een bekende Neder- lands Palestijnse TV-presentator, die een eigen show verzorgt. De kinder- entienergroep Fitas do Gu- adiana brengt folkloristische dans- en uit Portugal. Maar ook het be kende Rotterdamse duo The Ama zing Stroopwafels geeft een optre den weg, terwijl een dansgroep van rond de Stille Zuidzee het po- lynesische dansen demonstreert. Bezoekers kunnen op deze dag ook zelf aan de slag. Zo worden er bijvoorbeeld workshops Salsa en Merengue gegeven, haarvlechten, Grieks dansen en oerdansen. Voor de kinderen is een speciaal pro gramma samengesteld met een op treden van poppentheater De To- verdoos. En wie dan nog niet ge noeg heeft van de Interculturele dag kan tenslotte nog rondstruinen op de wereldmarkt met stands van kunstnijverheid en informatie. De studentes, Suzanne Gordijn, Katja v.d. Hoorn en Monique Spruit, kregen de opdracht om voor het vak aardrijkskunde een ruimtelijk probleem te behande- len. Ze maakten er maar gelijk een compleet project van toen bleek dat er een groot probleem aanwezig was in de wijken rond de Annie M.G. Schmidtschool. Tijdens een wandeling door de straten kwamen de aankomende leraressen en leerlingen tot de conclusie dat er maar bar weiriig speelruimte is voor oudere kinde ren in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. De medewerkers van buurthuis De Erker en de bewonersvereni- ging Schiedam-West gaven het advies om dit als onderwerp voor het project te nemen. Rond dit project zijn dan ook de hele week activiteiten georganiseerd. De week begon met het bekijken van een video, die de drie stagie res zelf gemaakt hadden. Hierin lieten ze zien hoe moeilijk het voor oudere kinderen is om een plek te vinden waar ze lekker en veilig kunnen voetballen. Het Vriendschapsplein en het Fabri- plein hebben wel speelruimte maar zijn te klein en bovendien gebouwd voor jongere kinderen. Een voorbeeld-speelplaats be- vindt zich op het Frans Halsplein. Hier is iuimte genoeg en er is een aparte speelruimte voor kleine kinderen. Dit plein is echter te ver weg voor kinderen wanneer zij na SCHIEDAM - Voor de jongeren die deelnamen aan het jaarlijks te- rugkerende Jongerenvakantiepro- ject in verpleeg- en reactiverings- centrum DrieMaasStede, was het een leerzame ervaring. In augustus 1996 kregen elf jongeren de moge- lijkheid zich als vrijwilliger in te zetten voor de patienten in het cen trum. Onlangs is een krant gepre- senteerd waarin de jongeren hun ervaringen opschreven. Frederike Groeneveld (15) wist tevoren niet wat zij ervan moest verwachten: „Maar toen ik aankwam op het verpleegcentrum en ik meteen op mijn gemak werd gesteld, kreeg ik echt zin in de projectweek." De jongeren hebben in DrieMaas Stede de mogelijkheid gehad om kennis te nemen van de verschil lende werkterreinen in de gezond- heidszorg. Bij de aanmelding voor het project kon een ieder een voor- keur uitspreken voor richtingen als SCHIEDAM - De Openbare Bi- bliotheek en boekhandel Mercu- rius staan aan de vooravond van een nieuwe reeks schrijversavon- den. De organisatie is er in ge- slaagd een afwisselend gezei- schap auteurs te contracteren. Het trouwe en nog steeds groei- ende publiek maakt het mogelijk om zes schrijvers uit te nodigen om hun verhaal in Schiedam- Noord te komen vertellen. Op vrijdagavond 29 november staat de schrijfster Chaja Polak op SCHIEDAM - Het rangeerpro- gramma van modelspoorvereni- ging Schiespoor wordt wegens groot succes herhaald op de Schiespoordag die zaterdag 26 ok tober wordt gehouden. Kinderen kunnen hier geheel zelfstandig of onder begeleiding vijf goederen- wagons in de juiste volgorde ran- geren en daarmee een rangeerdi- ploma verdienen. Ook kan er wor den gereden op de in aanbouw zijnde grote clubbaan en is het schaduwstation, dat over enkele weken geheel onzichtbaar zal zijn ingebouwd, die dag functioned Later zullen hel oplichtende leds alleen nog maar aangeven dat op het onzichtbar^ deel van de baan schooltijd even willen spelen. De kinderen hebben bepaald dat het nu nog braakliggende terrein onderaan de Vlaardingerdijk de plek is voor speelruimte. De vraag wat voor een soort speel- plaats het moet worden, was wat moeilijker. Veel kinderen wilden een half-pipe maar de drie PA- BO-studenten hadden al van de gemeente te horen gekregen dat daarvoor geen geld meer wordt uitgegeven. Een grote glijbaan van wel 25 meter, klimbomen, een klimrek van touwen, een rol- schaatsbaan, een tennisbaan en een looprad waren andere wensen van de kinderen. Het uiteindelijke plan is een voetbalveld van 35 meter geworden waar kinderen ook andere spelletjes kunnen doen. Ze willen een hek om het fysio-, ergo- of muziektherapie. Martin Bijl (19), heeft twee weken aaneengesloten aan het project deel genomen: „De eerste week mocht ik meelopen bij de fysiothe- rapie. Ik had niet verwacht dat hiermee zo goed en snel resultaat verkregen wordt. De begeleiders krijgen van mij trouwens een com pliment. Zij hebben goede en dui- delijke uitleg gegeven." Het luisteren naar muziek en het zingen van liederen, is in Drie MaasStede een terugkerend ver- schijnsel in de projectweken. Mar- joleine de Bloeme (15): ,,We gin- gen mee naar het zangkoor in het bruin cafe en we hebben samen met de patienten een video beke- ken van Andre Rieu en Helmut Lotti." Martin Bijl vertelt., dat de jongeren zelf muziek hebben ge maakt: ,,We hebben liedjes gezon- gen; oude Hollandse liedjes afge- wisseld met een nummer uit de het programma die binnen Schiedam een eigen lezerspubliek gevonden blijkt te hebben. Kees van Beijnum, vorig jaar genomi- neerd voor de AKO-prijs, is ge- contracteerd voor 31 januari. De in Nederland woonachtige Marok- kaan Hafid Bouazza, die een sterk debuut maakte met een verhalen- bundel, zal op 28 februari aan het woord komen. Als onderdeel van een tournee ter gelegenheid van een nieuw boek zal Marcel Mohring op 4 april de stadsgrens treinen\>p de diverse sporen staan geparkeerd. Tijdens de Schiespoordag kan men ook ontdekken en zien dat men be- zig is een 12mm rails te bouwen uit afvalmateriaal. De rails is bedoeld voor de te bouwen trambaan op de grote clubbaan, die tweesporig bij het hoofdstation is gepland. Zoals men gewend is zal er natuurlijk ook weer een modelbeurs worden gehouden met spoormateriaal op diverse schalen. Het clubhuis van Schiespoor is ge- vestigd aan de Westerkade 21 en geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Om binnen te komen moet men een gulden betalen, kinderen beta- len twee kwartjes. sportveld heen om zo geen last van hondepoep te hebben. De leerlingen hebben persberich- ten, een enquete, een maquette en vragen voor de heer Mulder van de afdeling Maatschappelijke Aangelegenheden van de ge meente gemaakt. De vraag of het voetbalveld er nil mag komen, is niet meer aan de orde omdat thans het park opgeknapt wordt door de bouw van bloemperken en een voetbalveld met klimrek. „De kinderen vonden het natuur lijk fantastisch dat het voetbal veld er komt. Ze waren alleen verontwaardigd dat hen niet ge- vraagd was hun mening hierover te geven. Ze willen een hek rond het veld om de hondepoep er bui- ten te houden en een waarschu- wingslicht bij het zebrapad om de musical 'Les Miserables". Dat was echt heel leuk." Een praatje maken met de patien ten hoorde ook bij de dagelijkse bezigheden. De meeste patienten in het verpleegcentrum zijn oude- ren. Blijkens het verslag van de vrijwilligers willen deze ouderen graag over vroeger praten. Sommi- ge patienten hebben de ziekte van Alzheimer en het was voor een en kele jongere vreemd te ervarep dat zij de volgende dag niet meer her- kend werden. De vrijwilligers hebben veel inzet getoond en zijn aan het eind van de week daarvoor beloond met een certificaat van het bureau welzijns- activiteiten. Yvonne Scheper van DrieMaasStede: ,,Het is goed mo gelijk dat enkele van de jongeren op basis van hun ervaringen in de projectweek, voor een opleiding in de gezondheidszorg kiezen. Op dit moment hebben nog niet alle vrij willigers die leeftijd bereikt." tussen Rotterdam en Schiedam overschrijden. De sluiting van het seizoen op 25 april wordt verzorgd door de Haagse schrijfster Helga Ruebsamen, een auteur die dertig jaar geleden debuteerde en sinds die tijd zeldzaam doch succesvol publiceerde. Aan Levi Weemoedt valt de eer te beurt het seizoen te openen op vrijdagavond 25 okto ber. Melancholische humor staat centraal in de openingssessie. Weemoedt (pseudoniem van Is- aack van Wijck) werd in 1948 ge- boren in geldrop. Hij groeide op in Vlaardingen. Na zijn studie Neder- lands in Leiden, was hij van 1971 tot 1983 werkzaam als leraar Ne- derlands op een scholengemeen- schap in Vlaardingen. Rond de ja- ren tachtig verraste Weemoedt veel mensen met zijn tragikomi- sche gedichten. De schrijver ver- teld mogelijk enkele Schiedams getinte verhalen en als de planning van de uitgever meezit, kunnen de aanwezigen 25 oktober de premie re meemaken van een nieuwe bloemlezing verhalen. De toe- gangsprijs van de schrijversavon- den afzonderlijk is fl.7,50. Het is ook mogelijk een passe-partout te kopen voor fl.25,-. Elke literaire avond wordt een gesigneerd boek en een bibliotheekabonnement verloot. Voor informatie en reserverin- gen kan men terecht bij boek handel Mercurius, tel. 4712313. SCHIEDAM - Het is herfstvakan tie, dus tijd voor het VSB-Clowns- festival in Theater de Teerstoof. De voOrstellingen voor peuters, kleuters en kinderen tot 80 jaar zijn van woensdag 23 oktober tot en met 27 oktober te zien en mee te beleven in theater de Teerstoof. Vorig jaar vond de primeur plaats. Dit jaar heeft het er alle schijn van dat dit mooie festival een ware tra- ditie gaat worden. Dat heel veel mensen enthousiast zijn ovdr het festival blijkt al uit het feit dat de meeste voorstellingen uitverkocht zijn. Er zijn nog wel een paar kaartjes voor de voorstelling 'De Reiziger' van Toon Maas. Deze voorstelling van een eeuwige reizi ger kan alleen maar slagen als er publiek aanwezig is. Zonder pu bliek kan deze reizende clown zijn halsbrekende toeren namelijk niet uithalen. Deze voorstelling van Toon Maas, die speciaal bedoeld is voor kinderen vanaf 4 jaar, vangt SCHIEDAM - Aan de Korte Ha ven 24 is sinds kort Ferber's meu- bel en kunstnijverheid atelier ge- vestigd. De eigenaars van deze winkel zijn Wim en Anneke Fer- ber. Wim beoefend al 35 jaar het beroep van timmerman-meubel- maker en Anneke is al jarenlang actief op het gebied van het zelf maken van cadeauartikelen. Het echtpaar woont in Hellevoetsluis, waar ook de werkplaats is waar de meubels op maat gemaakt worden. In Hellevoetsluis hebben zij een ei gen klantenkring opgebouwd. Be gin 1996 wilden zij hun activitei ten nog verder uitbreiden. Vrien- den kochten een pand aan de Korte Haven en het echtpaar werd de mogelijkheid geboden om de be- nedenruimte te huren. Hier hebben zij 'ja' op gezegd, en na zes weken verbouwen ontstond in het voor- malige pakhuis een passende en gezellige omgeving voor de am- bachtelijk gemaakte spullen. In de winkel staan een aantal eigenge- donderdagmiddag 24 oktober om 14.00 uur aan. De kaartjes kosten fl.7,50. Bovendien ontvangt elk kind na afloop van de voorstelling natuurlijk een heerlijk ijsje. Een traditie in ere houden betekent dat bepaalde elementen terugkeren. Dit gaat ook zeker gebeuren, Arno Huibers bijvoorbeeld die er vorig jaar ook bij was, geeft dit jaar op zaterdagavond 26 oktober een fa- milievoorstelling. En de strijd om de Gouden Neuzen Trofee zal weer het sluitstuk van het festival vormen. Op zondagmiddag krijgen 15 clowns of clownsduo's tien mi nuten de tijd een goede act neer te zetten. De jury en het publiek be- slissen gezamenlijk wie er dit jaar de felbegeerde Gouden Neuzen Trofee mee naar huis mag nemen. Voor informatie over het festival kan men terecht bij de Schiedamse Theaterkassa. tel.4269563. maakte meubels. Het bijzondere is dat kasten bijvoorbeeld voorzien kunnen worden van originele glas- in-lood panelen. Ook is alles in elke gewenste houtsoort te ver- vaardigen, en niet alleen tafels en kasten, maar ook spiegels, schou- wen, schoorsteenmantels en derge- lijke. Iedereen kan met tekeningen en maten komen, waarna een vrijb- lijvende prijsopgave gedaan wordt. De Ferwer's verkopen ook Stockton en Wood meubelen en Mondirama cadeauartikelen. De Mondirama'artikelen zijn allemaal vervaardigt van natuurlijke materi- alen en komen uit Indonesie. Van beide firma's zijn ook catalogi in te zien voor als men iets speciaals wil bestellen. Voor het vinden van ori ginele cadeaus is er ook nog de collectie artikelen die mevrouw Ferber vervaardigd heeft. De ge- dachte achter dit nieuwe initiatief is 'naar wens gemaakt', oftewel de klant is koning. Voor informatie: tel. 273276 lf SCHIEDAM - Haar eigen hond is het visitekaartje van de zaak, aldus de eigenares van Hondetrimsalon Karin van Zon. En binnenkort komt er nog een tweede visitekaar tje bij, al houdt zij met de goedlo- pende zaak weinig tijd over voor het trimmen van haar eigen hon- den. De behandeling bij de trimsa lon bestaat uit 'uitwollen', nagels knippen en oren schoonmaken, een bad, de haren droog fohnen en de vacht in model brengen. Een behandeling duurt al gauw drie tot vier uur per hond. Mevrouw Van Zon geeft ook advies over hoe een hond het beste geborsteld kan wor den. Daarbij knipt ze de vacht op bepaalde plaatsen kort, zoals bij de oksels, om pijnlijke momenten tij dens het borstelen te voorkomen. SCHIEDAM - Kinderen uit Schiedam hoeven zich deze herfst vakantie helemaal niet te vervelen. want er wordt namelijk heel veel georganiseerd. De afdeling Na- tuurontwikkeling van de gemeente Schiedam heeft op kinderboerderij 't Hoefblad elke middag iets op het programma gezet voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Alle acti viteiten zijn van 14.00 tot 15.00 uur. Op maandagmiddag was er een theaterprogramma dat in het teken stond van het leven in het bos. Hier vertelde kabouter Pierelier van al les over. Dinsdagmiddag was er een paddestoelentocht uitgezet in de heemtuin. Woensdagmiddagk- onden de kinderen meehelpen met het verzorgen van de dieren. Voor de activiteiten van donder- dag en vrijdag kunnen nog kaartjes gekocht worden. Op donderdag middag 24 oktober is dat een rond- leiding op dierenasiel Hargahoeve en op vrijdagmiddag 25 oktober een dierenspelletjesmiddag. Kin deren kunnen alleen deelnemen met een kaartje. Die zijn te verkrij- gen bij tie kinderboerdep 't Hoef- Af en toe komt het voor dat zij de honde-eigenaren wijst op een on- effenheid van de hondehuid. Zij geeft in die gevallen het advies naar de dierenarts te gaan, De hon- den staan bij Van Zon normaliter los op tafel. Om ze rustig te krijgen in de vreemde omgeving haalt ze de dieren eerst aan en speelt van te voren even met ze. Van Zon: „Het valt op dat de honden sneller rustig worden wanneer de eigenaar niet aanwezig is. De dieren hebben na melijk de neiging steun te zoeken bij de baas." Elke ras- of bastaard- hond kan bij Van Zon terecht, maar haar specialisme is de West highland white terrier. De trimsalon aan de Dagpauw- ooghof 23 werkt op afspraak. blad in het Prinses Beatrixpark. De kaarten kosten fl. 1,- per activiteit. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de tentoonstellingsruimte van de kinderboerderij. Er zal dan een leuke videoband vertoond worden. Voor meer informatie (geen reser- veringen), Hoofdafdeling Groen- voorziening en Natuur, tel. 2465521 of de kinderboerderij, tel .4707844. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren en brengt vinder en ei genaar met elkaar in contact. Amivedi, afdeling Schiedam, is telefonisch te bereiken on der nummer 4711857. Gevonden 08-10: Poes, witte bef, ge~ streept grijs/wit/rood 'en drie kittens. 09-10: Egaal lichtgrijze poes met beige vlekjes, witte bef en voetjes, achter helft van de poten wit. 15-10: blauw/wiue parkiet, vrouwtje. SCHIEDAM - Op de Vlaardinger dijk zijn maandagmiddag 21 okto ber twee Vlaardingese vrouwen van 18 en 45 jaar gewond geraakt, nadat zij op een fiets en een brom- fiets tegen elkaar aanreden. De 45- jarige vrouw reed met haar brom- fiets tegen het verkeer in en botste in een onoverzichtelijke bocht te gen de 18-jarige fietster. De Brom- fietster liep een gebroken arm op en het andere slachtoffer schaaf- wonden en kneuzingen. Kabouter Tierelier van Pierevliet vertelt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 21