KORT ...HOFLAND... MaasposT MaasposT Duo Fratres QSL betekent: 'Ikzal uw ontvangst bevestigen' Politiemensen assisteren bij geboorte Samantha Park Stricklede in nieuw jasje 010-231 06 83 KERKDIENSTEN TUINMAN N0DIG ONSADRES: Hoefsmidstraat41 Rotterdam Hoogvliet SCHIEDAM SCHIEDAM - Martijn Ren- sen van scoutinggroep Taize in het Beatrixpark ziet er za- terdagmorgen 10.30 uur sla- perig uit. Hij is bijna de ge- hele nacht wakker gebleven om zoveel mogelijk mee te maken van de Jamboree On The Air (JOTA). Om mid- dernacht was vanaf de Euro- mast het startsein gegeven voor de 39e JOTA. Scouts kunnen tijdens de JOTA een weekend lang via de ether met elkaar in verbinding tre- den. Ze kunnen contact leg- gen met bekende of onbe- kende Nederlandse en bui- tenlandse scouts. Het hoofd- doel van het zenden tijdens de JOTA is zo veel mogelijk scouts met elkaar te laten praten. De onderwerpen die daarbij aan bod komen zijn vriendschappelijk en opper- vlakkig van aard. Martijn Rensen: „Er wordt eigenlijk veel onzin verteld, maar de gesprekken over koetjes en kalfjes zijn toch leuk." Speciaal alfabet Enquete SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 26 oktober verzorgd door Andre Verwoerd. Aan dit orgelconcert wordt onder andere medewerking ver- leend door het Schiedams Dubbel Kwartet onder leiding van Hendrik Jan Dijkerman. De aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is gratis, 's Avonds wordt er in de kerk een jubileumcon- cert gegeven door het koor Cum Nu Met Sang. Dit begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt een tientje. Dansavond Ruilbeurs Concert Kinderopvang Rommelmarkt Open middag Modeshow Beatballet Volksdansen Bewegingsleer Salsa Avondmuziek De blauwe brug Thurlede 4 Molens Kleding- en speelgoedbeurs Harmonia Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 23 oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur, ds. G. de Lang. 17.00 uur, ds. A.F. Kaars. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur, ds. H.J. van der Steen. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. I0.0(/uur, ds. A.N. Verheul. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur, ds. H.J. van der Steen. Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur, ds. N.K. Mos. 19.00 uur Avondmuziek. St. Martinuskerk, W. Andriessen. 09.30 uur, ds. J. Sosef. Schieiand Ziekenhuis Hal polikliniek. 10.30 uur, ds. P.C. Pettinga. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. 10.00 uur, ds. P. Kolijn. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 17.00 uur, ds. A.F. Kaars. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: br. L. Brinkman, 16.30 uur: br. M. Jans- sens. Parochiekerk O.L.V. Visitatie Dr. Schaepmansingel 3. 09.30 uur Zondagsviering met koor- en sa- menzang. Vrijdag 09.15 uur week- viering in dagkapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zaterdag 17.00 uur, zondag 1 LOO uur zon dagsviering, woensdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kehk Dam 30. 10.15 uur Dienst van Schrift en Gebed. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eu- charistieviering. Zondag hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D), 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uureucharistieviering. Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur, ds. A. van der Klaauw (NH). Leger des Heils Lange Haven 21Aanvang: 10.00 uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Licht klassieke.sa- lonmuziek uit de bekende voor- drachtstukken van onder andere Strauss, Tschaikowsky en Toselli wordt zaterdag 26 oktober ge- speeld in De Harg. Het Duo Fratres Corona treedt hier op met meren- deels Weense muziek. Een sfeer- vol concert voor de liefhebbers. Vanaf 14.00 uur aan het Harg plein. v.a. /15,- per uur van eenvoudig |Jusje tot ontwerp, aanleg, nieuwe en oude tuinen, snoeiwerk, bij plan- in enz. Tevens alle soorten (sier) strating, schuttingbouw, gratis fcdvies, vrijblijvend prijsopgave. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over, de Vesten 3a K Postbus 373 f 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 .Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 .uur. MANAGER: "G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog R. van der Velden Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: Maurice Heijnen Telefoon: 010-4004484 Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Scoutinggroepen praten met elkaar via de ether Bij scoutinggroep Taize zijn er in het weekend van 19 en 20 okto ber verschillende mogelijkheden aangelegd om in contact te treden met andere scouts. Via de compu ter kunnen de aanwezigen een ge- sprekje voeren met de Burge- meester van Haaren groep. Voorts staan er sets voor de twee meter band met een bereik van ongeveer 250 kilometer. Twee stations via de korte golf kunnen scouts over de hele wereld met elkaar in contact brengen. Hier is de voertaal engels. Zendamateurs stellen hun appara- tuur een weekend lang beschik- baar. Dankzij een bijzondere ver- gunning van de PTT mogen scouts, die zelf geen zendmachti- ging hebben, toch achter de mi- crofoon plaatsnemen. De zenda mateurs proberen eerst een sta tion op te roepen en wanneer de verbinding is gelegd, krijgen Contact leggen met bekende en onbekende scouts tijdens de Jamboree On The Air. scouts de kans met elkaar te pra ten. Een week van tevoren waren leiders van de groep al bezig met het bouwen van de torens voor de antennes. Alleen al in Nederland doen er 280 scoutinggroepen mee. De JOTA is dan ook de grootste internationale activiteit. Marco van Knotsenburg, welpen- leider vail de Taize groep, legt een aantal welpen (jongens tussen de 7 en 11 jaar) uit hoe het zenden werkt. Zendamateurs gebruiken een internationaal geldend alfabet en elk station heeft een eigen co de. Knotsenburg: „De zender maakt zich bekend met de code van de Taizegroep, zijnde PA3 AFG/J. Soms komt dit aan de andere zijde niet helder over, omdat ze via de microfoon de let ter B denken te horen in plaats van een P. Daarom wordt tussen zenders een internationaal gel dend alfabet gebruikt om de code uit te spellen. De letter B wordt een 'Bravo' en de letter P een 'Papa'. Tegen de aanwezige welpen vervolgt hij: „Wanneer jullie straks een scout in een an dere stad spreken, kun je jouw naam kenbaar maken door deze met het alfabet te spellen." Een opmerkzame welp in de groep heeft in de gaten dat zijn lange voornaam niet zo praktischjs. Wanneer een verbinding via de ether gelegd is, stuurt men over en weer een QSL bericht, wat staat voor 'Ik zal uw ontvangst bevestigen'. Dit schriftelijk be- wijs van ontvangst komt soms binnen een paar dagen, maar het gebeurt ook wel eens dat het een jaar duurt voor het kaartje ont- vangen wordt. De apparatuur die de amateurs aan de scoutinggroepen ter be- schikking stellen, is zeer kost- baar. Om zo weinig mogelijk risi- co te lopen, is de apparatuur pas op het laatste moment naar het clubhuis gebracht. De verzeke- ringskosten voor deze dure spul- len wordt opgebracht door tijdens de JOTA een rommelmarkt te or- ganiseren.'De leden van de Taize groep hebben de spullen hiervoor zelf bijeengebracht. Niet iedere scout begrijpt wat van hem of haar verwacht wordt, want op het moment dat een ver binding gelegd is met een groep in Prinsenbeek, blijft het akelig stil aan Schiedamse zijde. De zendamateur reikt de microfoon naar een aantal kabouters (meis- jes in de leeftijd van 7 tot 11 jaar), maar dit mag niet baten. De meis- jes hebben dan ook niet de uitge- breide uitleg gekregen die de jon gens van hun leeftijd wel kregen. Hopelijk is dit onderscheid de achtergrond voor hun acute verle- genheid. Er llgt nog een emanci- patorische taak voor de scouting weggelegd. MARGREET FEENSTRA Grote onzekerheid over bestemming Hemaplein SCHIEDAM - Een jaar geleden werd de oude Hema afgebroken. Nu, na dit jaar ligt het plein er troosteloos bij en is het een grote ongelijke zandvlakte, begroeid met onkruid. Daar omheen is een slordig noodhek geplaatst. Overal rondom deze piek iiggen stoeptegels los. Opgeklapte marktkramen, die normaliter elke Vrijdag direct opgeslagen werden, blijven staan. Vooral voor de omwonende winkeliers is dit een doorn in het oog. Hun klachten liegen er dan ook niet om. Herhaaldelijk hebben zij contact opgenomen met de ge meente over de huidige staat en de definitieve plannen, maar een reactie bleef tot op heden uit. Niet alleen het verdwijnen van de oude Hema berokkent de overge- bleven middenstand schade, maar ook het uitblijven van de beloofde winkelpromenade via de Broers- vest. Deze beoogde omloop van het winkelend publiek is nooit tot stand gekomen. Koppel hieraan het recente parkeerbeleid en de chaos is compleet. Het is daarom niet verwondelijk dat de winkeliers hun toevlucht hebben gezocht tot hardere actie-methoden. Affiches met teksten als Wegens wanbeleid van de gemeente te koop', 'Ge- vraagd: politieke partij die het voor de Schiedamse burgers opneemt!' en 'Gemeente Schiedam doet wat zij moet laten en laat wat zij moet doen' werden de afgelopen weken voor de ruiten geplakt. Een ander affiche met de tekst 'Nieuw in Schiedam: de hele week markt met als extra attractie hink- stapspringen over losse stenen', is deze week voor de etalageruiten verschenen. Tijdens de Branders- feesten heeft de gemeente de be- woners echter verzocht de affiches van de ruiten te halen. Over de toekomst en bestemming van het eens zo levendige plein lijkt nog weinig zekerheid te bestaan. Als tegenprestatie heeft de ge meente een enquete onder het win kelend publiek toegezegd. Een constructieve uitkomst hiervan wordt met wantrouwen tegemoet gezien. 'Een schril contrast' noemt een van de winkeliers de prachtige folder, die door de VVV is uitge- geven. De folder belooft een prachtige stad, iets dat in hun ogen op dit moment absoluut niets met de werkelijkheid te maken heeft. Zij menen ook dat toekomstige projectontwikkelaars.voor het He maplein afgeschrikt worden door de leegstand op de Broersveld. Niet alle readies zijn zo negatief. Of dit te maken heeft met de aard van het bedrijf, een winkel of een cafe is niet bekend. Een cafe-uitbater, die met groot vertrouwen zijn zaak is gestart, vindt dat Schiedam op de goede weg is. Natuurlijk is de leegstand een slechte zaak en het zou te prij- zen zijn als er een tijdelijke invul- Iing voor het Hemaplein bedacht zou worden. Allereerst pleit hij voor bestrating, waardoor de mo- gelijkheid ontstaat aktiviteiten te organiseren. Voor de toekomst is de hoop gevestigd op een nieuwe mooie pleinfunctie, die dan direct kan overgaan in het Stadserf, waardoor er een goede verbinding ontstaat. „Waarom komen er niet meer initiatieven van de onderne- mers?", vraagt hij zich af. Natuur lijk heeft hij ook ochtenden dat er maar een of twee klanten komen, maar dat hoort er nu eenmaal bij, als je een zaak drijft. En de spoe- ling wordt dunner als er meer ge- lijksoortige winkels bijkomen, ook dat is een bekend feit. Maar waar- om de kwestie niet van een positie- ve kant bekijken en vertrouwen op de toekomst. Per slot zijn alle plan nen nog lang niet gerealiseerd. „Wacht maar", zegt hij ,,over vijf jaar is Schiedam een aantrekkelij- ke stad met veel toerisme!" Een woordvoerster van de VSB- bank meldt dat zij geen enkel be- lang hebben bij het Hema-plein. Als er maar iets moois komt; een park of een gebouw, het is hem om het even. Bovendien grenst hun entree niet aan het Hemaplein. Zij zijn goed bereikbaar en tevreden met de lokatie. Als er in een stad gebouwd wordt, zijn er tijdelijk bouwputten, dat hoort er nu een maal bij. Profijt noch hinder heb ben zij van de bestemming voor het plein. Volgens Martin v. Bruggen, woordvoerder van de gemeente Schiedam, beraadt B W zich over vervolgstappen omtrent het Hemaplein. „Drie projectontwik- kelaars zijn om een visie gevraagd en zullen met voorstellen komen. De buurtbewoners zullen er in een later stadium bij betrokken wor den. Het is bekend dat de buurt zelf ideeen heeft. Er zijn zelfs al teke- ningen gemaakt. Groen Links heeft suggesties gedaan. Het me- rendeel hiervan zijn permanente ideeen. Sommige zijn ter over- brugging van de afbraak en de her- opb.ouw. Het is nog niet bekend hoelang het een en ander gaat du- ren," aldus de woordvoerder. Het gevolg van deze situatie is nu, dat er door gebrek aan informatie een geruchtenstroom op gang komt. De een heeft gehoord dat er een park komt, de ander meent weer dat er hoogbouw komt. Door ge brek aan informatie op dit mo ment, stijgt de onzekerheid over de toekomst van de betrokkenen. En daar is niemand bij gebaat. MARIE-LOUISE VAN DEN BERK SCHIEDAM - Twee Schiedam se politiemensen hebben vrij- dagmorgen 18 oktober rond half twaalf geassisteerd bij de bevalling van een 33-jarige be- woonster uit de Geert Reinders- straat. De politiemensen, een man en een vrouw, werden door de meldkamer naar het adres gestuurd nadat de op dat moment alleen thuiszijnde en in barensnood verkerende vrouw een taxibedrijf had gebeld en een taxi verzocht om haar naar het ziekenhuis te brengen. De echtgenoot van de vrouw was namelijk juist even metde twee andere kinderen weg. De taxi- centrale allarmeerde hierop di- rekt de politie. Om de woning binnen te komen werd de deur opengetrapt. Bin nen bleek de bevalling reeds te zijn ingezet en even later beviel de bewoonster van haar derde kind. Het meisje kreeg de naain Samantha mee. De door de po litiemensen gealarmeerde GGD en vroedvrouw verleenden daarna de noodzakelijke hulp, Moeder en kind konden na de bevalling overigens gewoon thuis blijven. Zij maken het goed. SCHIEDAM - Zaterdag 26 okto ber wordt in dienstencentrum de 4 Molens een dansavond georgani- seerd onder leiding van de heer en mevrouw Schrevelius. De avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur en de toegang is twee gulden. SCHIEDAM - In dienstencentrum de 4 Molens is op zondagochtend 27 oktober van 11.00 tot 13.00 uur gelegenheid voor een koffie-in- loop. 's Middags wordt in hetzelf- de gebouw een contactmiddag en ruilbeurs georganiseerd. De toe gang voor al deze activiteiten is gratis. SCHIEDAM - De Rijnmond- en Jeugdrijnmondband geven zater dag 26 oktober een promotiecon- cert in het Hof van Spaland. Dit muzikale festijn begint om 11.30 uur en eindigt om ongeveer 13.00 uur. SCHIEDAM - Iedere vrijdagmor- gen is er tijdens de markt van 10.00 tot 13.00 uur kinderopvang in Het Gebouw van de Stichting SVO. Kinderen van 0 tot en met 4 jaar kunnen tot 12.00 uur worden gebracht. Ervaren leidsters van Katja regelen de opvang. De kos- ten zijn twee gulden per kind voor maximaal twee uur. Opgave voor- af is niet nodig. De SVO is geves tigd aan het Broersveld 142. SCHIEDAM - Speeltuinvereni- ging In 't Park organiseert zaterdag 26 oktober tussen 14.00 en 16.00 uur een rommelmarkt in de speel- tuin aan de Dr. Schaepmansingel. De opbrengst komt ten goede aan de speeltuinvereniging, die van dit geld aktiviteiten organiseert en toestellen aanschaft. In de herfst- vakantie is de speeltuin elke dag van 11.00 tot 17.00 uurgeopend. SCHIEDAM - Gei'nteresseerden kunnen op zondagmiddag 27 okto ber van 13.30 tot 16.30 uur hun licht opsteken op de Open middag in dienstencentrum de Woudhoek. SCHIEDAM - In dienstencentrum de Woudhoek wordt op maandag 28 oktober om 13.00 uur een mo deshow gehouden van Ester thuis- mode. Een dag later geeft de firma Van der Klooster een modeshow in dienstencentrum de 4 Molens. De ze duurt van 10.00 tot 13.00 uur. De toegang voor beide shows is gratis. SCHIEDAM - Voor kinderen van 13 tot en met 15 jaar is er iedere dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur beatballet in Klubhuis Zuid. De dansen worden samen met de docente gemaakt, er wordt hard getraind en er zijn verschil lende optredens. De kosten zijn fl. 15,- per maand. Voor maar in formatie: Marieke, tel. 4267297. SCHIEDAM - Elke maandag- avond tussen 20.00 en 22.00 uur komt in Kluphuis Oost een volks- dansgroep bij elkaar. Deelnemers leren dansen uit allerlei landen. Er is nog plaats voor nieuwe mensen. Zowel mannen als vrouwen zijn welkom. De kosten zijn fl.7,50 per maand. Belangstellenden kunnen vrijblijvend een keer meedoen in Kluphuis Oost, Galileistraat 86, tel.4735435. SCHIEDAM - Mannen en vrou wen boven de 55 jaar kunnen in Kluphuis Oost tijdens bewegings leer leren hoe zij onder andere hun lichaamshouding en ademhaling kunnen verbeteren. Er wordt ook aandacht besteed aan het actief en dynamisch blijven bewegen. Be wegingsleer is op maandagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur. Een blok van zes lessen kost fl. 15,-. Belang stellenden kunnen vrijblijvend een keer langskomen in Kluphuis Oost, Galileistraat 86, tel.4735435. SCHIEDAM - Een proefles Salsa met dansdemonstraties kan zondag 27 oktober worden bijgewoond in partycentrum 'In den rooie koffer' aan de Tuinlaan 50. De les duurt van 14.00 tot 15.00 uur. De entree is fl.5,-. Na de proefles kan vrij worden gedanstop Zuid-Ameri- kaanse muziek. Cursussen Salsa en Merengue voor beginners en half- gevorderden starten op maandag 13 en woensdag 15 januari. De cursus kost fl. 140,- p.p. of fl.240,- per koppel. Informatie: Roos Cra- ma, tel.4267702. SCHIEDAM - Zondagavond 27 oktober kan men een uitvoering bijwonen van het Voorburgs Vo- caal Ensemble in de dorpskerk van Kethel. Het ensemble brengt o.l.v. Silvere van Lieshout werken van onder andere Scarlatti, Clemens, Purcell en Wesley. De uitvoering vangt om 19.00 uur aan. Toegang is gratis. Informatie: H.L.van Zuy- len, tel.4710465. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Blauwe Brug start vanaf 29 okto ber met badminton voor volwasse- nen. Elke dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur kan er badminton ge- speeld worden. De kosten zijn fl. 2,50 per keer. Ieder woensdagmiddag wordt er een kinderinstuif georganiseerd voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar, 30 oktober staat kleien op het programma. Het is van 13.30 tot 15.30 uur. De kinderinstuif kost fl. 1,- per keer. Informatie: Wijkcen trum De Blauwe Brug, tel. 4701049. SCHIEDAM - In woon- en zorg- centrum Thurlede kan woensdag middag 30 oktober meegedaan worden met bloemschikken. Er wordt een kleine bijdrage ge vraagd voor de materialen. De aan vang is 14.00 uur. Ook niet-bewo- ners zijn welkom aan de Nieuwe Damlaan 759, tel.4093200. SCHIEDAM - In dienstencentrum de 4 Molens kan zaterdagavond 26oktober van 19.30 tot 23.30 meegedanst worden met het echt- paar Schrevelius. Voor meer infor matie kan men terecht bij de recep- tie van het dienstencentrum. SCHIEDAM - Op vrijdag 25 okto ber organiseert stichting Welzijn Nieuwland een kleding- en speel goedbeurs van 10.00 tot 12.00. De beurs wordt gehouden in wijkcen trum Dreesplein, Dr.Willem Dreesplein 2. Van de opbrengst komt 20% ten goede aan het Foster Parentsplan. Spullen kunnen ge- prijsd en genummerd ingejeverd worden op vrijdag 25 oktober tus sen 9.00 en 9.45 uur. Na 12.00 kunnen niet-verkocht spullen weer opgehaald worden. Voor een ver- koopnummer en informatie tel. 4738671. SCHIEDAM - Op donderdag- avond 24 oktober geeft Marietje Snijder een bloemenseance bij de spirituele vereniging Harmonia. De seance wordt gehouden in het wijkcentrum Nieuwland, Dr.Wi- boutplein. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs is fl.7,50. De zaal is vanaf 19.30 open en belang stellenden worden verzocht bloe- men mee te nemen. Op 29 oktober organiseert de spiri tuele vereniging Harmonia een healing met onder andere Reiki- werkers en magnetiseurs. De bij- eenkomst wordt gehouden in wijk centrum Nieuwland, Dr.Wibout- plein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs is fl.2,50 voor leden en fl.5,00 voor niet-leden. De zaal is vanaf 19.30 open. SCHIEDAM - Nieuwe beplanting en gazons voor Park Stricklede, die momenteel een renovatiebeurt krijgt. De grote gazons zijn erg on- gelijk en worden daarom aange- vuld met grond. Ook het talud langs de Vlaardingerdijk wordt met nieuwe groend gevuld zodat het grasveld minder stijl wordt. Het gras zal opnieuw worden inge- zaaid en er komen nieuwe doelen voor het trapveld. In het vooijaar werd de eerste fase van de renova- tie al uitgevoerd. Toen zijn in de omgeving van de flat Stricklede en nabij de Burgemeester Stulemeij- erlaan hoge heesters en enkele bomen verwijderd. Door deze maatregelen is het park aan de noordzijde opener geworden en is de sociale controle vanuit de om geving sterk verbeterd. Hier en daar zal er wat beplanting worden uitgedund, zoals langs de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Damlaan. Het doorzicht vanaf het fietspad sterk verbeteren. Ook krijgt de onderbeplanting betere kansen. Natuurlijk bestaat de reno- vatie niet alleen uit het verwijderen van groen. Bij de flat Stricklede komen lage bloeiende heesters en een grasveld met crocussen. In het grasveld bij de Nieuwe Damlaan worden duizenden narcissen ge- plant, wat in het voorjaar een ware bloemenzee oplevert.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3