DICHTGESPIJKERD Vraag en Antwoord: Robin Voets W97 MaasstaD Michel de Maattweede in Geul-Techniekloop Werken aan konditie ijimaS BALORIG Rob van Vliet heeft zijn lot verbonden aan SVDPW Zware blessure SHO-keeper Stand Refoba klaar voor topper radio! SCHIEDAM - Zeven ge- speeld, vijftien punten. SVDPW staat in de vijfde klasse D keurig bovenaan. Trainer Rob van Vliet hoor je dan ook niet klagen. Maar de ervaren coach, die SVDPW vorig seizoen van degradatie redde, had in zijn 'planning' feitelijk geen rekening ge houden met een leidende po- sitie in een vroegtijdig sta dium. „Nu zijn wij plotseling de favoriete ploeg'legt Van Vliet uit. „Dat houdt in dat we elke wedstrijd weer vol gas moeten geven. Want elke tegenstander wil juist van de koploper winnen. Welbe- schouwd, zijn we iets te vroeg bovenaan gekomen. Vorig jaar streden we nog te- gen degradatie, nu vechten we al om de titel. Dat vergt een andere manier van voet- ballen. We krijgen echter nauwelijks de tijd om rustig in de subtop naar ritme en vorm te zoeken. Elke week moeten we aan de bak. Maar het is natuurlijk wel een luxe- probleem." SPELER VAN DE WEEK KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS cijfer(s) gemiddelde TUSSENSTAND PER 27/10 Gerard de Nooijer Woensdag 30 oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 ATLETIEK - Armand van der Smissen (Ciko '66) heeft zaterdag 26 oktober de zevende Geul-Tech- niekloop gewonnen. De loop over vijftien kilometer, via de surfplas en de Broekpolder, werd georgani- seerd door de Vlaardingse atletiek- vereniging Fortuna. De Geul- Techniekloop was, na de Stads- hartloop in Zoetermeer en de Bag- germolenloop in Sliedrechr, de derde wedstrijd in de Zuiderster- loopserie. Van der Smissen heeft inmiddels twee van de drie wed- strijden op zijn naam geschreven. Hij legde de vijftien kilometer af in een tijd van 46.30 minuten. Michel de Maat (Fortuna) legde beslag op de tweede plaats met een tijd van 47.J4 minuten. Van der Smissne en 'De Maat passeerden na vijf ki lometer in 15.03 minuten. Charles Tjufmermans (Voorne Atletiek), Robin Punt (PRA), Ales Mutsaars KNVB, District West IV laat weten dat er op 4 en 11 november een^'thema-avond Promotie SjJdMbring wordt gehouden bij respectievelijk voetbalvereniging Excelsior Maassluis en De Musschen. Het program- ma van beide avonden is exact hetzelf- de. Martine Berkhof, medewerk- ster clubondersteuning, Jan de Ko- ning, afdeling communicatie en promotiebeleid van de KNVB Zeist en Hans van der Ende, com- mercieel manager Betaald Voet- balorganisatie RBC te Roosendaal, zullen tussen 19.30 en 22.15 uur het woord voeren. Bij IJVV De Zwervers krijgen de sponsors, adverteerders en leden van de Club van Honderd op vrij- dagavond 8 november een andere gastspreker voorgeschoteld. Tij- dens deze sponsoravond zal Hans Kraay senior het woord voeren. Bekende gastsprekers als Jos v/d Vegt, Victor Deconinck en Dick v/ d Polder gingen Kraay in voor- gaande jaren voor. De Aamenwerking tussen de honkballers van Sparta en Saints gaat definitief niet door. Tijdens de Algemene Ledenver- gadering van RFC zijn twee nieu- we bestuursleden, Erwin Haldor- sen (penningmeester) en Piet v/d Meer gekozen. De 'Globe-trotters' Ingrid en Gert-Jan vertellen in het clubblad van korfbalvereniging NIO hun belevenissen in Nieuw-Zeeland. In het clubblad Spion legt Ab Greijn duidelijk en fijntjes uit waarom leden moesten betalen voor de Supercupwedstrijd van FVT/Vissertegen Haka. Het eerste elftal van ZW presen- teerde zich afgelopen zaterdag in haar nieuwe outfit. De nieuwe out fit van 'Kruidenier Groep' bestaat uit een wedstrijd- en reservetenue, inloopshirts, trainingspak en voet- (AV Sliedrecht) en Mohammed Auoudad (Haag atletiek) hadden toen al honderd meter achterstand opgelopen. Van der Smissen loste De Maat na zeven kilometer. Na afloop was Van der Smissen goed te spreken over de Maat: „Hij liep bijzonder sterk." De Maat zelf gaf nog even tekst en uitleg over zijn konditie op dit moment: „De basis is er nog steeds, maar tot op heden kan ik niet meer dan de helft van mijn normale aantal kilometers draaien." Wilma van Onna (PAC) was in 54.50 minuten de sterkste bij de vrouwen. Het was voor haar de laatste test voor de marathon van Amsterdam op zondag 3 no vember. Ze zal daar geen poging ondernemen om aan de verscherp- te limiet van 2.31.30 uur te vol- doen voor het wereldkampioen- schap atletiek in Athene volgend jaar. baltas. Daarmee kunnen ze wel- licht verschijnen op de kerstdiner- dansant, die op Tweede Kerstdag aldaar in het clubhuis wordt geor- ganiseerd. Bij SV Lom- bardijen ver- zoekt het be- stuur iedereen van de ther- mostaten af te blijven. Bij handbalvereniging De Meeu- wen is iedereen geslaagd voor de jeugdcursus. De Meeuwen heeft er derhalve negen gekwalificeerde jeugdopleiders bij. Bij korfbalvereniging Het Zui- den hebben ze weer heel iets an- ders ter beschikking gekregen: vijf nieuwe haspels voor lijnen. De opkomst van een aantal elf- tallen bij de training van hockey- vereniging Victoria blijkt, met na me bij de meisjes A en B en de jon- gens D, ronduit bedroevend te zijn. Bij DEH is de activiteitencom- missie weer met frisse moed be- gonnen om het nog gezelliger te maken. Dat kan zeker geen kwaad gezien de opmerkingen van voor- zitter Rob Schiedon Want bij DEH steekt voorzitter Rob Schiedon nogmaals een waar- schuwend vingertje op naar de le den. ,.Als er niets veranderd in de bereidwilligheid van onze leden, zullen van het huidige bestuur een aantal mensen afhaken, maar veel erger nog...ook DEH is dan ge- doemd, om net als zoveel andere verenigingen, te fuseren of de poorten te sluiten", aldus de prae- ses. Balorig fuseert nooit en haakt nooit af. Tot volgende week. De rubriek Balorig bevat een se- lectie van mededelingen, raritei- ten en oproepen uit de clubbla- den. De bladen zijn dus onmis- baar voor de rubriek. Stuur daarom al uw post naar de re- dactie van MaasstaD weekbla- den, Postbus 1685,3000 BR Rot terdam. VLAARDINGEN - Mannen en vrouwen vanaf vijfentwintig jaar, die hoe dan ook iets aan hun iichamelijke konditie wil- len doen, kunnen vanaf heden terecht bij de Spottvereniging Vlaardingen. In de sportzaa) aan de Professor Teldersstraat kan men onder deskundige lei- ding de nodige trainingsvormen ondergaau. Behalve getraind. wordt er ook gesport. Er staat bijvoorbeeld badminton, bas ketball, volleybal, slagbal en voetbal op het prograroma. Alle aktiviteiten zijn aangepast aan de leeftijd en fysieke mogelijk- heden van de deelnemers. Voor meer iaformatie kan men zich wenden tot Aad Faas (telefoon 4748264) of Ted van Driei (telefoon 4348688). 'We moeten een prijs pakken De voorbereiding op. het nieuwe seizoen verliep bij SVDPW alles behalve vlekkeloos. Van Vliet kreeg nauwelijks de gelegenheid met zijn danig versterkte A-selec- tie, met liefst twaalf nieuwe ge- zichten, op vaste patronen te trai- nen. Blessures, vakanties en het Schiedamse kampioenschap ver- stoorden een uitgebalanceerde oe- fenperiode. Toch overwon Van Vliet snel alle problemen. Trainer Rob van Vliet prijst zich gelukkig met zijn nieuwe middenvelders Gert-Jan van Berk en Richard Monster. „Omdat het elftal al voor 95 pro- cent in mijn hoofd zat", stelt hij. „Ik wist precies hoe ik het wilde gaan aanpakken. Veldbezetting en speldiscipline zijn voor mij hoofd- punten. Wie doet wat wanneer. Taakbewust voetballen, daar gaat het om. En dat kan met Jantje, Piet- je of Klaasje. Ondanks alle blessu res zijn we daarom goed door de beginfase heen gekomen. Als da- delijk iedereen weer fit is, kan het eigenlyk alleen maar nog beter Van Vliet heeft met de hulp van het bestuur in korte tijd een goede structuur bij SVDPW neergezet. Hij heeft een leider (Rob van de Vliet), een grensrechter (Fred Fuk- kink) een keeperstrainer (Marco van Veen) en een assistent-coach (Peet Feelders) om zich heen ver- zameld. „Gezien de huidige orga- nisatiegraad bb'n ik feitellj'k V3f- plicht om met deze selectie een prijs te pakken", benadrukt Van Vliet, die ook als horeca-ondetne- mer (bistro Het Sterrebos) succes- vol is. „Die druk leg ik mezelf op. Als we dit seizoen niets winnen, heb ik het niet goed gedaan. En dan moet het bestuur maar beslis- sen wat er gaat gebeuren. Ik wil als trainer hoe dan ook presteren, waar ik ook werkzaam ben." Van Vliet prijst zich gelukkig met de nieuwe spelers die SVDPW heeft gekregen. Jongens als Ri chard Monster en Gert-Jan van Berk (beiden ex-PPSC) hebben zich op Sportpark Harga snel ont- wikkeld tot waardevolle krachten. „We waren een beetje uitgekeken bij PPSC", licht Monster (24) toe. „De lol was praf, het plezier ver- dwenen. In onze zoektocht naar een nieuwe club kwamen we on- verwacht bij SVDPW terecht. We waren meteen onder de indruk van de professionele aanpak. Dat had den we, eerlijk gezegd, bij deze club niet verwacht." Marinier Van Berk (20) roemt de toffe sfeer bin- nen de vereniging. „Er is een hech- te band tussen de leden", merkt hij op. „En nu de prestaties goed zijn, wordt het ook steeds drukker bij onze thuiswedstrijden. Ik heb het echt prima naar mijn zfn bij SVDPW. Het kampioenschap is geen must, maar we streven er wel naar. Zo hoort het ook bij een am- bitieuze gezelligheidsclub. Norbert Kleinherenbrink SHO, de winnaar van vorig jaar, staat momenteel op een gedeelde 26e. plaats. SHO-keeper Sander Groenendijk liep zaterdag in de bekerwed- strijd tegen Schiebroek een zware blessure op. Nader onderzoek in het zie- kenhuis wees uit de Groenendijk zijn scheenbeen heeft gebroken. Hij zit nu van zijn enkel tot zijn lies in het gips. Groenendijk is zeker tot na de winterstop uitgeschakeld. Afgelopen weekend had de KNVB gereser- veerd voor inhaalwedstrijden. Aeolus verloor op eigen veld met 0-2 van RKWIK. Twee tegengoals dus voor Gerard Bastemeijer. RKWIK gaat het ook voor de wind. Keeper Van Kolsteren werd tot nu toe pas zes keep gepasseerd. Xerxes (zo) en Nieuwenhoorn kwamen niet in actie. Sfe/fl^ilverdedigers Walter Londema van Xerxes, Raymond Verolme en KODen van de Broecke van Nieuwenhoorn consolideerden dus hun kop- positie. 3 tegengoals: 1. Xerxes (zo), Nieuwenhoorn 4 tegengoals: 3. Zwart Wit'28, Rijnmond Hoogvliet Sport 5 tegengoals: 5. Strijen, Aeolus 6 tegengoals: 7. Barendrecht, Spartaan'20, GOZ, NBSVV, Alexandria'66 (za), TSB, 13. Transvalia, RKWIK 7 tegengoals: 15. Capelle, SVV, Leonidas (zo), Rijsoord, CION, OHVV, 21. Excelsior Pernis, NOC, HOV, Ursus, EDS 8 tegengoals: 2.6. SHO, RVVH, HVO, Bolnes(za), Zwervers Cap, LMO, BVCB, PPSC, Berkel, Ber- nisse, Excelsior'20 Naam: Robin Jakob Voets. Geboortedatum: 2 maart 1972 in Schiedam. Burgelijke staat: Ongehuwd. Woonplaats: Schiedam-Woud- hoek. Huisdieren: Een hond, Mickey. Opleiding: HAVO op Spierings- hoek. Beroep: Administratief medewer- ker bij de Coca Cola, via een uit- zendbureau. Ideale beroep: Vroeger was dat profvoetballer. Nu wil ik graag ooit iets voor mezelf beginnen. Auto: Suzuki Swift 1993. Inkomen: Genoeg, voorlopig. Ik kan er makkelijk van rondkomen. Clubs: SVDPW en HBSS (1992- 1995). Mijn opa is een van de op- richters van SVDPW. Mijn vader Henk heeft ook jarenlang in het eerste elftal gespeeld. Positie: Ik heb tot mijn negentien- de jaar in de verdediging of op het middenveld gespeeld. Daarna ben ik in de spits terecht gekomen. Op die plek voel ik me thuis. Achteraf is het misschien jammer dat ik niet eerder als aanvaller ben begonnen. Het gaat dit seizoen lekker. Ik heb al acht keer gescoord in zeven wedstrijden. Beste trainer: Arnold Lobman bij HBSS. Hij nam echt de tijd voor mij en legde alles tot in de details uit. Slechtste trainer: Joop Droog bij SVDPW vond ik minder goed. Hij is een aardige man, maar op de training heb ik niet zoveel van hem geleerd. Idool: Eerst Gerald Vanenburg, la ter Marco van Basten. Beste teamgenoot: Qua techniek Willem van Rij, qua inzet Chris van Gelderen. Onderschatte teamgenoot: Alex Overheul. Moet zich als aanvaller tevreden stellen met linksbackpo- sitie. Is momenteel overigens ge- blesseerd. Eten: Hollandse kost, zoals zuur- kool met worst. Drinken: Malibu met cola vind ik wel lekker. Vakantie: De laatste jaren kom ik vaak op Mallorca. Vorig jaar heb ik er nog twee maanden gewerkt, als pr-man van een discotheek. Muziek: House, U2 en Lenny Kravitz. Boek: Neem ik de tijd niet voor. Film: Twister was de laatste. The Champ de beste. Stamcafe: Vroeger Nighttown in Robin Voets. Rotterdam, nu niets speciaals. Favoriete bobo: Joop Beukers. Heeft alles voor de club over. Bijgeloof: Ik wil altijd rugnummer negen hebben. Van mijn tenue trek ik ook altijd eerst mijn sokken aan. Sterke eigenschap: Ik ben altijd vrolijk. Zwakke eigenschap: Soms ben ik te makkelijk, als mens en als voet- baller. Bewondering voor: Mensen die opkomen voor de zwakkeren in de samenleving. Sexy: Mooie, lange benen. Mooiste vrouw: Cindy Crawford. Lelijkste man: Rob van Vliet en Louis van Gaal. Stad: Amsterdam. Het is daar heel relaxed, veel gezelliger dan bij voorbeeld Rotterdam. Hoogtepunt: Kampioenschap bij HBSS met het tweede elfatl. Dieptepunt: In hetzelfde seizoen degradeerde ik met het eerste team via de nacompetitie. Blunder: Afgelopen zomer ben ik op het strand mijn buideltas met al mijn waardevolle spullen kwijt ge- raakt. Het is gestolen terwijl ik al mijn aandacht op een mooi meisje vestigde. Ajax, Feyenoord, PSV: Feye- noord. Ik heb een paar jaar een sei- zoenkaart gehad. De sfeer in het stadion is perfect. Van Gaal of Haan: Van Gaal is een arrogante man. Haan zit er bo- venop. Hij is goed bezig met Feye noord. Toekomst: Iedereen in mijn naaste omgeving gezond blijven. Blessure: Nog nooit ernstig ge- blesseerd geweest. Dit seizoen kamp ik wel met allerlei kleine kwaaltjes. Mede daardoor ben ik conditioneel nog steeds niet hon- was, zou ik: Een gediplomeerde jeugdtrainer aanstellen. Als ik burgemeester van Schiedam was, zou ik: Woudhoek een beetje gezelliger maken. Er is bijvoorbeeld nauwelijks horeca. Laatste woord: Kom dit seizoen eens kijken bij SVDPW. We spe- len leuk voetbal en worden als het een beetje meezit kampioen. In DicjHgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keepervan het seizoen in de regio J?otter<Mm'. fDe tussenstand wordt^weke- lijks\ |>ijge- werkt an gepu- bliceerd in de ze krunt. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aantal gespeelde wedstrij den. Gestaakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opge- nomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klas se van het amateurvoetbal, en ge- vestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In to- taal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal ge speelde wedstrij den, zodat er een gemiddelde ont- staat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen wegge- legd. Voor de club van de minst gepas seerde keeper stelt Kinorama een videocamera en -recorder beschik- baar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met MaasstaD Weekbladen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam, tel. 010 -400.44.91. VLAARDINGEN - Het Vlaar dingse Refoba is klaar voor de top per tegen het Oosterhoutse BCO Inproba. Zaterdag 2 november ont- moeten de nummers edn en twee elkaar in sporthal Westwijk in Vlaardingen. Zaterdag 26 oktober wonnen de Vlaardingse badmin- tonners van het Middelburgse BC Avanti met 0-8. Het verschil tussen de koploper en de hekkensluiter was overduidelijk. De wedstrijd in Zeeland duurde maar iets meer dan twee uur. Via Remco Hakhoff, Nitte van Landschoot, Christa Boeters en Dana Kuil werd het 0-4. Het herendubbel, het damesdubbel en de beide mixdubbels zorgden voor 0-8. De ontmoeting tegen BCO inproba zal meer inspanning vergen. «-.«*■!.Ill, i, I I' derd procent. Kwal: Van Gaal, ik mag die man niet. Sportvriend: Alex Overheul, Wim van Rij en alle andere jon gens van de selectie. We gaan re- gelmatig samen stappen. Vreselijke sport: Wielrennen. Mij te eentonig. Hobby: Slapen, stappen en com- puterwerk. Afwassen: Nee. Onwelkom: Louis van Gaal, ik kan die man niet uitstaan. Sportieve ambities: Ik wil zo hoog mogelijk voetballen. Het be- taalde voetbal zal echter wel niet meer haalbaar zijn. Als ik voorzitter van SVDPW gemiddelde 7,00 6,89 6,83 6,64 6,63 6,50 6,50 6,50 6,46 6,40 6,38 6,38 6,36 6,30 6,27 6,25 6,23 6,22 6,20 6,17 Speler 1. Mark Zegers Excelsior 2. Ed de GoeiJ Feyenoord 3. Edward Metgod Sparta 4. Jan Scheurwater Dordrecht'90 5. Edwin van Holten Excelsior 6. Peter van der Kwaak Dordrecht'90 Speler 1. Peter van der Veen Dordrecht'90 2. Henryk Larsson Feyenoord 3. Dennis de Nooijer Sparta 7 7,00 7/7 6,69 5/8 6,67 6 6,50 6,44 6,44 Doelpunten 6 doelpunten 5 doelpunten 4 doelpunten Speler cljfer(s) 1. Cor Lems 7 Dordrecht'90 2. Jean-Paul v. Gastel Feyenoord 3. Henk Fraser 6 Feyenoord 4. Rob Alflen 6 Sparta 5. Jerry Smith 6/7 Sparta 6. Henryk Larsson 6/6 Feyenoord 7. Jochem van der Hoeven 5/7 Sparta 8. Kees van Wonderen 7 Feyenoord 9. Gerard de Nooijer 6/8 Sparta 10. Ronald Koeman 6/6 Feyenoord 11. Gaston Taument 6/7 Feyenoord 12. Giovanni v. Bronckhorst 6/6 Feyenoord 13. Richard Plug 7 Dordrecht'90 14. George Boateng 6 Feyenoord 15. Joop Lankhaar 5 Dordrecht'90 16. Patricio Graff 6/6 Feyenoord 17. Arjan van der Laan 6/7 Sparta 18. Mark Noorlander 6/6 Sparta 19. Pablo Sanchez Feyenoord 20. Alfons Groenendijk 5 Sparta (Sparta) Gerard de Nooijer volgt zijn ploeggenoot Jochem van der Hoeven op als 'Speler van de Week'. De Spartaan speelde vooral in de uitwedstrijd tegen FC Twente goed. Lang zag het er naar uit dat Gerard de Nooijer dit seizoen in Duitsland voor Arminia Biele feld zou gaan spelen. Hij zou eind vorig seizoen een mon- delinge overeenkomst heb ben bereikt met deze promo- vendus in de Bundesliga. Uiteindelijk bleef de tweeling- broer van Dennis de Nooijer toch in Rotterdam. Deze twee broers zullen de komende weken wel de ruggegraat van Sparta vormen. Andere geroutineerde spelers zoals Alfons Groenendijk en Rob Alflen zijn namelijk voor enige tijd uitgeschakeld door verve- lende blessures. Voorlopig wint Gerard het dit seizoen van zijn broer, want hij staat negende terwijl Dennis de Nooijer niet verder komt dan een 21e plaats.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13