Theater tijdens Dag van de Kunstuitleen 2150 per maand V1MI MaasposT MaasposT Kans op werk in gezondheidszorg Gaat BVH inzenden voor de HefFie? MaasposT Amivedi Uniek wooncomplex voor senioren geopend Radio Medelanders verhuist KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Het woon complex Havenbogen aan de Nieuwe Haven is waar- achtig indrukwekkend te noemen. De twee gebou- wen, bestaande uit een kwart en een halve cirkel die met elkaar in verbinding staan, doen luxueus aan. De bezoekers die vanaf de Nieuwe Haven aankomen, lopen door de passage die voert langs aan weerszijde gelegen bedrijfsruimten, naar de woningen en de re- creatieve voorzieningen. De bouwstijl is hedendaags. De ronde vorm van de gebou- wen springt in het oog, evenals de combinatie van natuurlijke materialen en opvallend gekleurd pleister- werk. Op de galerijen is het aangenaam. De tocht die normaal gesproken op der- gelijke plekken waait, krijgt hier nauwelijks kans omdat ze grotendeels afgeschermd zijn door glas. Jeroen Ver- veer, medewerker public re lations van Frankeland: „De bewoners voelen zich veili- ger met gesloten galerijen en het voordeel van deze constructie is dat de bewo ners nu met hun badjas aan de deur uit stappen om be- neden van het zwembad ge- bruik te maken." A i Moderne faciliteiten Recreatie m til mm 8 Ecostroom. Schoon en oriuitputtelijk. CONTACTLENZEN SCHIEDAM - Met ingang van vrijdag 1 november is de Stichting Medelanders van Overal en Nergens op een an- der adres gevestigd. Vanaf de die dag zal de stichting niet langer te vinden zijn aan de Nieuwe Damlaan 766, maar in de Albardastraat 65, 3119 PB Schiedam. Het telefoonnummer blijft hetzelfde: 4735404. Het fax- nummer heeft wel een veran- dering ondergaan. Dit wordt per 1 november: 4734820. SCHIEDAM - Op dinsdag 5 november organiseert de Groei Bloei-afdeling Schiedam van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (KMTP) een lezing over bollen en knollen. Rita v.d. Zalm geeft de lezing, die plaatsvindt in de kantine van het volkstuincomplex Thurlede in het Beatrixpark. De besproken soorten zullen ook te koop worden aangeboden. Aanvang 20.00 uur. Toegang fl.5,- p.p., informatie: 4702631. Countrytijd De Blauwe Brug V rijwilligerswerk Vrijwilligers Swingen Instuif Ruilbeurs Gospelmuziek Volksdansen Radio Computer HeFfie-actueel Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 30 oktober 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur, ds. G. de Lang. 17.00 uur, cand. J. Kooij. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds. A.N. Verheul. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark. Hargplein. 10.00 uur. ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds. A.N. Verheul. Dorpskerk. Noordeinde. 10.00 uur, ds. N.K. Mos. 19.00 uur ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessen. 09.30 uur, ds. J. Sosef. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. 10.30 uur, mw. I.A. Sille-Felman. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk. Lange Kerkstraat. 17.00 uur, cand. mr. J. Kooij. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. C.A.A. Struik, 16.30 uur: br. J. van Atten. Parochiekerk O.L.V. Visitatie Dr. Schaepmansingel 3. 09.30 uur Zondagsviering met koor- en sa- menzang. Vrijdag 09.15 uur week- viering in dagkapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zaterdag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zon dagsviering, woensdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 19.30 uur Gezamenlijke viering in de Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg Rotterdam. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eu- charistieviering. Zondag hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D), 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uureucharistieviering. Vriizinnige geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur, ds. J.F. KLijnsma (NPB). Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren en brengt eigenaar en vinder met elkaar in contact. Bij de afdeling Schiedam staan deze week onderstaande dieren geregisteerd. Informa- tie hierover is te verkrijgen via nummer 4711857. Vermist 18-10: sinds 16-10dikkekater gecastreerd. 12 jaar licht grijs met donkergrijs witte bef, buik, poten voor, achter sok- ken. 16-10: Pers zwart, poes, ge- steriliseerd, 11 jaar. 16-10: Zwarte poes, 20 jaar witte vlooienband. Gevonden In Ridderkerk kat uit Schiedam met tatouage, naam Jasper, cypers grijs met wit. Geb. datum 2-2-89. 18-10: Zwart/witte kater, snuit wit zwarte kin witte sokjes 5 tot 6 maanden? witte bef. 16-10: Wildkleurpoes groene ogen, ongeveer een jaar. 21-10: Valkparkiet grijs geel, geringd. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog R. van der Velden Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: Maurice Heijnen Telefoon: 010-4004484 Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Actieve recreatie is de toekomst voor ouderen Havenbogen is gebouwd voor se nioren, zoals de leeftijdsgroep van 55+-ers sinds enkele jaren eufemistisch genoemd wordt. Het kleurrijk gebouwde complex om- vat 101 woningen voor deze groep. De nieuwe woonvoorzie- ning voor ouderen past bij de wensen van vandaag de dag. Ou deren willen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Dat is eerst en vooral de wens van de betrokkenen zelf, maar het is ook positief voor de portemonnee van de samenleving en voor de vrije tijd van eventuele familieleden van de senioren. Bij de bouw is gebruik gemaakt van de vakken- nis van de medewerkers van Frankeland. Verveer: ..Havenbo gen is uniek in Nederland. Schiedam is een arme gemeente. maar het was een uitdaging om Twee jaar na het slaan van de eerste paal kan Havenbogen al worden geopend. binnen de sociale woningbouw iets bijzonders te bieden voor mensen die hun gehele leven hard hebben gewerkt. De bewoners zijn met de aanwezige recreatieve voorzieningen de hele dag onder de pannen." De woningen zijn in opdracht van Woningbouwvereniging Schiedam en dienstencentrum Frankeland gebouwd. Vandaag, woensdag 30 oktober. bijna twee jaar na het slaan van de eerste paal, is de opening van Havenbo gen en Sport en Recreatieclub Frankeland een feit. De Schiedamse 55+-er kan er terecht voor een woning die van moder ne faciliteiten is voorzien. Voor de verdeling van de beschikbare woningen gelden dezelfde regels als voor andere huurwoningen in de stad. In verband met de capaci- teit van zorg- en dienstverlening worden de woningen verdeeld naar de mate van zelfstandigheid en de leeftijd van senioren. Zo zijn er 41 woningen beschikbaar voor volledig zelfstandige perso- nen in de leeftijd van 55 tot en met 64 jaar, dertig woningen voor personen van 65 tot en met 75 jaar die gebaat zijn bij enigerlei vorm van beschut wonen, en der tig woningen voor personen van 65 jaar en ouder met een indicatie voor opname in het verzorgings- tehuis. De belangstelling is enorm groot. Verveer: „Er waren enorm veel inschrijvingen. Iedereen wil immers wel een betaalbare wo ning met een zwembad en een fit- nessruimte." De eerste bewoners van Haven bogen ervaren hun nieuwe woon- situatie als een continue vakantie- bestemming. De vele recreatieve voorzieningen voor de bewoners zijn daar mede debet aan. Aan het huren van een woning is een stan- daard servicepakket verbonden. Iedere bewoner betaalt op deze wijze voor gebruik van het ruime zwembad, het zonneterras, de bar, de fitheidsruimte en de bin- nentuin. Het complex is van alle gemakken voorzien om de fysie- ke krachten van de senioren op peil te houden. Rond het zwem bad hangt de sfeer van een bunga- lowpark en het aangename woon- klimaat is voelbaar. Verveer: „In het water weegt het lichaam niets. Ouderen die moeilijk ter been zijn, kunnen in het water meer uit de voeten en dat geeft een goed gevoel. De lichamelijke conditie van de bewoners gaat met spron- gen vooruit." Verveer denkt dat zo'n 70 procent van de bewoners daadwerkelijk sportief is: „De mensen hebben nadrukkelijk voor deze woonvorm gekozen. Ook de ouderen die moeizaam bewegen kunnen gebruik maken van het zwembad, omdat ze ge- holpen worden met omkleden." Havenbogen kan de bewoners elke gewenste service op maat bieden en dat is een groot voor deel in vergelijking met gangbare woonvoorzieningen voor oude ren of opname in een verzor- gingstehuis. Aan elke inspanning door derden (boodschappen be- zorgen of eenvoudige technische klussen laten verrichten) hangt echter een prijskaartje. De huidi- ge generatie ouderen heeft de mo- gelijkheid gehad een redelijk pen- sioen op te bouwen en daardoor is een relatief groot aantal senioren in de gelegenheid deze hogere prijzen te betalen. Verveer: ..Wat overblijft na aftrek van de huur is misschien geen vetpot, maar in vergelijking met andere wonin gen voor ouderen is Havenbogen goedkoop." Havenbogen is be- doeld als seniorencomplex voor nu en in de toekomst. Hopelijk zullen de toekomstige generaties ouderen. ondanks de huidige be- knotting van pensioenvoorzienin- gen, eveneens in grote getale in staat zijn een dergelijke riante ou- dedagsvoorziening te kunnen be- kostigen. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - De Federatie Kunstuitleen organiseert ieder jaar tijdens het eerste weekend van november de Dag van de Kunstuitleen. Vorig jaar werden mensen uitgenodigd om kennis te maken met de artotheek met de slogan 'Geef kleur aan je inte- rieur'. Dit jaar heeft iedere arto theek de vrijheid een eigen invul- ling te geven aan het thema 'Op stap met de kunstenaar'. In de artotheek Schiedam geeft de kunstenaar Frans Huisman een dooriopende theatervoorstelling. Met vijf door het publiek uitge- kozen kunstwerken, barst de voorstelling los. Frans Huisman komt oorspronke- lijk uit Gelderland. In 1990 ver- huisde hij naar Rotterdam en sinds kort hij is woon- en werkzaam in Schiedam. Als beeldend kunste- IPfipf:—*! De imposante collectie van de Artoteek is uitgebreid te bewonderen tijdens de Dag van de Kunstuitleen. naar, studeerde hij af met een thea tervoorstelling. Dit geeft al aan, dat theater maken en het maken Dat kan met Ecostroom. Voor een paar gulden per maand extra. Het energiebedrijf wijst u graag de weg. Deelnemen? Bel gratis 06 - 0159. ec0stro° ro Ecostroom is een nieuw product van uw energiebedrijf. urifr van kunst al vanaf zijn studietijd onlosmakelijk met elkaar verbon den zijn. Zijn bekendste theater- productie is 'CrazyCats'. Dit stuk werd in 1995 genomineerd voor de Dommelsch Theater prijs. Vol- gend voorjaar gaat een nieuwe theaterproductie van hem in pre miere. Voor de mensen die naar de 'Dag van de kunstuitleen' komen, licht hij een tip van de sluier op. In zijn eigen theaterproducties ge bruikt Huisman beeldend werk van hemzelf en van andere kunste- naars. Grafisch werk, foto's. teke- ningen, van alles wordt door hem en de andere acteurs gebruikt om een verhaal te vertellen. Op 2 no vember gebruikt hij niet zijn eigen werk, maar de collectie van de Ar totheek om zijn verhaal te vertel len. Zijn verhaal, 'Jason en het Gulden Vlies' refereert aan episo- den uit het oudste Europese avon- turenverhaal 'de tocht van de Ar- gonauten'. Huisman ziet het als een spannende uitdaging om te im- proviseren op de werken die het Schiedamse publiek uitkiest. Deze veelzijdig kunstenaar is naast de voorbereidingen voor zijn theater productie, ook bezig met de reno- vatie van een pand aan de Lange Haven, de toekomstige huisvesting van zijn galerie. Sommige mensen hebben misschien op Open Monu- mentendag al kennis met hem ge maakt. Mensen konden op die dag het pand waar vroeger boekhandel Mercurius gevestigd was, namelijk bezichtigen. Ongeveer 180 men- sen heeft hij over de vloer gehad. Veel belangstellenden vroegen hem die dag het hemd van het lijf, anderen vertelden hem van alles over Schiedam. Hij verbaasd en verwonderd zich over hoeveel er in Schiedam 'mogelijk zou zijn'. Hij zit barstensvol ideeen over de invulling van bepaalde plekken en toepassingsmogelijkheden van ge- bouwen. De kunstenaar vindt wat dat betreft Schiedam een hele in- spirerende stad. De coordinator van de Artotheek, Julia Snikkers, vindt het een uitda ging om leners of toekomstige le- ners in contact te laten komen met een kunstenaar. Ze hoopt dat het idee, theater en beeldende kunst te combineren, heel veel mensen aan zal spreken. Het zal op de dag van de kunstuitleen blijken dat de bete- kenis van een kunstwerk, af kan hangen van de context. De toe- schouwer zal zien dat een kunst werk enorm van betekenis kan ver- anderen door de omgeving waarin het geplaatst wordt, of door het verhaal dat erbij verteld wordt. Artotheek Schiedam is de dag van de kunstuitleen van 10.00 tot 16.00 geopend. Wie zich deze dag op- geeft voor het nieuwe kalender- jaar, leent tot 31 december 1996 gratis. Een abonnement is normaal per kalenderjaar fl.84,- voor het lenen van een kunstwerk, en fl.42,- voor het tweede. De artotheek, gevestigd aan het Bachplein 581, is met openbaar vervoer te bereiken met tramlijn 1. Het telefoonnummer is: 4709827. De openingstijden van de arto theek zijn dinsdag en donderdag van 16.00 tot 20.00 uur en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Het natuur- en mi- lieuprogramma 'Langs het tuin- pad', iedere zondag van 10.00 tot 12.00 uur, met Aad Ouweneel en Christol, heeft in de maand no vember onder andere als gast Dhr. van Schuppen over de wandelpa- den in Zuid-Holland (3 november) en De heer Hofman. opzichter van De Vlietlanden (10 november). Radio Schiedam is te ontvangen op 96.1 op de kabel en op 106.7 in de ether. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met wiiencletCj-&e /yinetCK. /fttdsie. etc ojiticictt. TEMPEL SCHIEDAM - Radio Schiedam zendt woensdag 30 oktober voor de vijftigste keer het programma Countrytijd uit, dat zoals altijd door Daan Zonneveld gepresen- teerd wordt. Het programma be- gint om 20.00 uur en is te ontvan gen via 96.2 FM op de Schiedamse kabel, en via 106.7 op de vrije ether. SCHIEDAM - Iedere vrijdagmid- dag wordt er in het wijkcentrum de Blauwe Brug gebridged. Iedereen kan vrijblijvend langs komen om kennis te komen maken. Ook be- ginnende bridgers en bridgers zon- der partner zijn ieder vrijdag vanaf 13.00 uur welkom. De instuif kost fl.2,- per keer. Informatie: Wijk centrum De Blauwe Brug, tel.4701049. SCHIEDAM - Voor mensen die interesse hebben in een paar uur per week vrijwilligerswerk bij langdurig of ernstig zieken, start verpleeghuis DrieMaasStede eind oktober een cursus. Tijdens de cur- sus van vijf bijeenkomsten kunnen gei'nteresseerden zich orienteren op vrijwilligerswerk in de gezond- heidszorg. Voor informatie: Yvon ne Scheper of Annemarie van Leeuwen, tel.4278123 of 4278177. voor een boek. Aanmelden is mo gelijk bij Klubhuis Zuid of op nummer 4267297. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk Schiedam zoekt vrijwilli gers voor de bezorging van warme maaltijden, die kunnen invallen als chauffeur op de bezorgauto's. De maaltijdvoorziening vervult een belangrijke functie voor ouderen,' die op deze manier langer thuis kunnen blijven wonen. De routes worden van maandag tot en met zaterdag rond het middaguur gere- den. Daarnaast zoekt de Stichting Ouderenwerk vrijwilligers die in het bezit zijn van een eigen auto en een vaste route willen rijden. Hier- voor ontvangt de vrijwilliger een onkostenvergoeding. Voor infor matie kan op werkdagen tussen 9.00 uur en 12.00 uur contact wor den opgenomen met Susan van der Raaf, tel.4271992. SCHIEDAM - Kluphuis Oost is op zoek naar nieuwe vrijwillig(st)ers voor de kinderinstuif op woens- dagmiddag. De instuif is iedere woensdag voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar, van 13.30 tot 15.00 uur. Het kluphuis is ook op zoek naar iemand die iedere donderdag- middag van 15.00 tot 18.00 uur een vaste groep kinderen wil bege- leiden. Voor informatie of aanmel- ding: Toos Koevoets, tel. 4735435. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland organiseert zondag 3 novembervan 13.30-15.00 uur een Flippo ruilbeurs in de ontmoe- tingsruimte en de grote zaal van Wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Willem Dreesplein 2. De en tree is gratis. SCHIEDAM - In de Dorpskerk aan het Noordeinde in Schiedam- Kethel is zondag 3 november een gospel-sound avond. De bruisende gospelgroep 'Reflection', bestaan de uit ongeveer vijftig leden, zal voor een fijne muzikale avond zorgen. De groep zingt overwe- gend Amerikaanse gospelmuziek in de stijl van de 'Continental sin gers' en het 'Oslo Gospel Choire'. Het optreden begint om 19.00 uur en zal ongeveer een uur duren. De toegang is gratis. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden. SCHIEDAM - De volksdansgroep in Klubhuis Zuid wenst nieuwe le den voor de gezellige groep. De dansgroep komt bijeen op maan- dagmiddag van 13.00 tot 14.00 uur. Het dansen wordt begeleid door een ervaren docent en prettige muziek. Weifelaars mogen gerust een keer komen kijken. De kosten bedragen tien gulden per maand. SCHIEDAM - Op zaterdagavond 2 november is er weer een gezelli ge swingavond in wijkcentrum De Erker. Er wordt muziek gedraaid voor jong en oud. Iedereen is van harte welkom. De entree is gratis. Kaartjes kunnen aan de balie wor den afgehaald. De zaal is open om 20.00 uur en de avond begint om 20.30 uur. Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM - Het natuur- en mi- lieuprogramma 'Langs het tuin- pad', iedere zondag van 10.00 tot 12.00 uur, met Aad Ouweneel en Christol, heeft in de maand no vember onder andere als gast Dhr. van Schuppen over de wandelpa- den in Zuid-Holland (3 november) en De heer Hofman, opzichter van De Vlietlanden (10 november). Radio Schiedam is te ontvangen op 96.1 op de kabel en op 106.7 in de ether. SCHIEDAM - Welk nut biedt de computer? Deze vraag staat cen- traal in de nieuwe cursus basisken- nis computer in Klubhuis Zuid. In vier avonden legt de docent uit hoe een computer er van binnen uit ziet, hoe het toetsenbord en de muis gebruikt kunnen worden en wat een tekstverwerkingsprogram- ma zoal kan. De cursus start op woensdag 27 november van 19.30 uur tot 22.00 uur. De daarop vol- gende cursusdata zijn 4, 11 en 18 december. De kosten bedragen fl. 140,- voor de cursus en fl. 20,- SCHIEDAM - Het werkgelegen- heidsproject dat anderhalf jaar ge- leden van start is gegaan binnen de Stichting Verpleeghuizen en de zorgcentra Fran£ois Haverschmidt en Soenda kan sirccesvol genoemd worden. Tijdens het mini-symposium 'Werkelijke kansen' concludeer- den de betrokken instellingen dat het project inderdaad kansen biedt aan langdurig werklozen. De doel- stelling van het werkgelegenheids- project is om gedurende 2 jaar zes- tien langdurig werklozen werker- varing te laten opdoen. Bij geble- ken geschiktheid is er zicht op het aanbieden van een baan binnen een verpleegtehuis of een zorgcen- trum. Tijdens het symposium was een groot aantal instellingen uit de regio aanwezig om actief aan de discussie deel te nemen. De be trokken partijen, te weten de te werk gestelde deelnemers, het Ar- beidsbureau en Stichting Maat- werk spraken over de positieve as- pecten van het project, maar lieten daarbij de kans niet liggen zaken die voor verbetering in aanmer- king komen, aan de orde te stellen. De aanwezigen zijn er van over- tuigd dat het project een goede werkwijze vormt om de banenpro- blematiek in de regio het hoofd te bieden. Michel Van Honk directeur Wij zenden zeker in. En we hopen'm dit jaar ook weer te winnen: de Rotterdamse Heffie. Bestemd voor de beste Rotterdamse reclamecampagne. Reclame die echt bij de stad past en aansluit op het gevoel van mensen. Soms wordt de Heffie "maar" een regionale prijs genoemd. Terwijl het winnen van deze prijs betekent dat je goed werk hebt geleverd. Reclamemensen zijn de hele dag bezig met doelgroepen, tradities, gevoelens, cultuur en trends. Communiceren is je vak. Maar je doet het pas goed als je kan door- dringen tot het hart van de doel- groep die je wilt bereiken. En of die doelgroep nu door geslacht, leeftijd of door de regio bepaald wordt, dat maakt niet uit. Kdrtom: ik persoonlijk vind de Rotterdamse Heffie een mooie prijs. 99 Doe mee! Zend in en verhef het Hieuw Rotterdams Reclamepeil! DE HEFFIE Rec1 ame-vakpr i j s onder auspicien van Rotterdams Dagblad bv

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3