p-" mm 'Ik zou dit werk niet widen ruilen voor een administratief baantje' m MaasposT POLITIE RAPPORT m 211° Rage uit Amerika helpt vrouwen op natuurlijke wijze aan grotere cup De vele facetten van het beroep plastisch chirurg Hoflarid MaasposT Boetzoeken HeFfie-aclueel Caat Happy Day Design inzender voor de HeFFie? Een wagenbegeleidster van de RET: TUINMAN N0DIG 010-231 06 83 Geologie Complexbeheerders zorgen in Groenoord voor meer toezicht Fooks kiest Miss in Passage ifr KERKDIENSTEN Doe mee Zend in en v e r h het Nieuw Rtterdams R e c I a m ee i I SCHIEDAM - De aanwe- zigheid van wagenbegelei- ders op de trams wordt ge- waardeerd. Per 14 oktober heeft de RET daarom weer nieuwe wagenbegeleiders ingezet. Dit betekent dat nu tussen 7.00 uur's ochtends en 20.00 uur 's avonds, in ongeveer zeventig procent van alle tramrijtuigen wa genbegeleiders actief zijn, en na de avondspits op alle trams. Wagenbegeleiders dragen bij aan de sociale veiligheid en verlenen ser vice. De wachttijden van de trams zijn door hun aanwe- zigheid minder lang, de trams zijn veel schoner, er wordt minder vernield en mensen kunnen vragen stel- len. Veel mensen voelen zich weer prettig in de tram en het aantal reizigers is daardoor toegenomen. Aan de slag Incasseren ONSADRES: Hoefsmidstraat41 Rotterdam Hoogvliet Man met vuurwapen aangehouden Melding schietpartij: bezoekers cafe naar bureau Schiedammer mishandelt agent Man geslagen en beroofd CONTACTLENZEN per maand v.a. OfJUeJt Woensdag 6 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 53 HervormJe gemeente Schiedam Grote Kirk, Lange Kerkstraat. 10.00 uurdr. A.J. Lamping. 17.00 uur, dr. CA. van der Sluijs. Bethelkapl. Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur.ds. A.J. Wttenweerde. Gereforneerde Kerk Schiedam De Ark, largplein. 10.00 uur, ds. W.R. vanAieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uurjds. R.A. Bosch. Bethelkapl, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur.ds. A.J. Wttenweerde. Dorpskerk Noordeinde. 10.00 uur, ds. A.Leunis. St. Martiniskerk, W. Andriessen. 09.30 uur, is. van Hoogstraten. SchielandGekenhuis Hal poliklniek. 10.30 uur. ds. J. Visbeek, rim.v. Cantate Domino. Gereformerde Bond Gilde Colige. Nieuwe Damlaan. 10.00 uur.ds. G.C. Kunz. Grote Kerk. Lang Kerkstraat. 17.00 uur. dr. C.A. vai der Sluijs. Nederland Gereformeerde Kerk Westvest 0. 09.30 uur: br. L. Brinkman, 16.30 uur: ds. C.A.A. Struik. Parochiekrk O.L.V. Visitatie Dr. Schaepnansingel 3. 09.30 uur Zondagsviring met koor- en sa- menzang. 'rijdag 09.15 uur week- viering in agkapel. Parochiekrk St. Jan de Doper Mgr. Nofenslaan 99. Zaterdag 17.00 uur.zondag 1 l.OO uur zon- dagsvierirt. woensdag 09.15 uur weekvieriig in de dagkapel. Oud-Katlolieke Kerk Dam 30. 0.15 uur Gezongen eu- charistievtring. Basiliek \tn de H. Lidnina en O.L.V. Reekrans Singel 1 Of Zaterdag 1800 uur eu- charistievtring. Zondaj hoogmis (m.m.v. hrenkoor I.H.D), 10.15 uur pastor P.M. Vismins. Kapel Huize Frakeland. Zondag 09.15 uureuchaistieviering. Vrijzinni;e geloofsgerrieenschap NPB Schtdam Westvest Kl-92. 10.30 uur. drs. A. de Vos. Leger dedleils Lange Haen 27. Aanvaig: 10.00 uur, Kaptrn mevr. A.J. Plaisier. SCHIED.M - ledereet die ge- bruik makt van de biebkan vanf nu een gatis catalogus instructie bijwonen Medewerkert van de openbarebibliotheek stan iedere woensdaj klaar om tusien 10.30 en 11.30 ur bibliotheeklezoekers te leren h*e er gezocht kai worden in de conuuter naar boelen. De bi- bliotheekmedewerkers hebben gemerkt tat veel mensener moeite mee hebben om zelf in le catalo gus te zoiken en tijdens le drukke uitleen-uen is er geen tiji voor uit- leg. Belaigstellenden mieten zich van te voen opgeven (4 0 83 20). Leen Loef directeur Happy Day Design ViJ zenden in. 2inder meer. Op zch is het toekenen van een prijs"aan een cginele of createve reclame-uing niet bijzmder. Maar hetvinnen van de Rnterdamse Heie is dat wel. Zeker weten. Het wrk dat beloond worct met een Rottrdamse Heffie moe; orgineel, leulen, Jawel, de naain zegt het al, Btterdams zijn. Dus geen gezeik. C Rotterdamse Heffie beloont de .akers van goede. aansprekede, pakkende reclame. Een goec zaak, als je het mij vraagt. Bijie Rotterdamse Heffie oordelen \«genoten over vakgenoten. Bij dandere Heffies is het de consurmt die zijn of haar stem kan utirengen. Vind ik ook practig. Ik hef er een op de Heffie! DE EFFIE Reclame-a kprijs onder ausjcien van Rotterdais Dagblad bv In maart 1993 begon de RET met het inzetten van een vaste ploeg wagenbegeleiders op lijn 2. Op deze lijn. Zuid, voelden zelfs de trambestuurders zich niet meer veilig. Een trambestuurder Iiet zijn dochter in de auto naast de tram tneerijden zodat hij, als zich problemen voordeden. bij haar in de auto kon stappen. Andere be- stuurders weigerden bij bepaalde haltes te stoppen. De eerste groep wagenbegeleiders heeft het dus best moeilijk gehad. Met name omdat er door veel mensen nega- tief werd aangekeken tegen deze nieuwe werknemers in uniform. Zo werd er vaak agressief op hen gereageerd en kregen ze van alles en nog wat naar hun hoofd geslin- gerd. Ze werden vaak minachtend behandeld. Intussen heeft de RET bijna 500 wagenbegeleiders in dienst. Ook deze mensen hebben nog steeds af en toe te maken met dezelfde problemen, maar dan wel in min- dere mate. De nieuwe medewer- kers die nu nog via NBRW (Nieuwe Banen Rotterdam Werkt) instromen, beginnen met een opleiding van een maand. Tijdens de eerste maand krijgen ze les in veiligheid, brandpreven- tie. het omgaan met een porto- foon en halen ze hun EHBO-di- ploma. Na een stage van twee we- ken kunnen ze vervolgens zelf- standig aan het werk. De afdeling wagenbegeleiding is volgens een chef wagenbegeleider een grote familie. Omdat tachtig procent van de wagenbegeleiders alloch- Wagenbegeleiders Ed Woensdregt en Magda van Suijlekom. toon is, kan men gerust spreken van een grote 'internationale fa milie'. Het team vertegenwoor- digt in totaal vijftien nationalitei- ten. Het zijn mensen met ver- schillende achtergronden, niet al- leen met betrekking tot hun cul- tuur, maar ook wat opleiding en werkervaring betreft. Ed Woensdregt, een van de wa genbegeleiders, volgde een tech- nische opleiding. Na zijn oplei ding trad hij in dienst bij het over- slagbedrijf Swartouw. Na ruim 27 jaar in de haven gewerkt te hebben, belandde hij in de WW. Hij heeft er zelf van alles aan ge- daan om weer aan de slag te ko- men. Hij had een WW-uitkering en kwam volgens de regels daar om niet in aanmerking voor een functie als wagenbegeleider. Na lang aandringen heeft de RET een uitzondering gemaakt. iets wat in vijf procent van de gevallen ge- beurt. Tien maanden geleden is hij begonnen, en hij heeft het heel goed naar zijn zin. Hij maakt graag een praatje met de passa- giers en haalt veel voldoening uit zijn werk. Inmiddels is hij men tor, wat betekent dat hij nieuwe werknemers begeleidt. Hij is blij weer actief te kunnen deelnemen aan het arbeidsproces en het werk geeft hem voldoening, Hij weet dat hij nn ook weer ergens anders makkelijker aan de slag zou kun nen komen en er zijn bovendien ntogelijkheden om binnen de RET door te stromen. Een ander punt van belang voor Woensdregt is dat hij nu zijn eigen brood weer verdient. Desalniettemin steekt het hem en andere wagenbegelei ders wel dat ze door anderen voor gek worden verklaard omdat ze voor een paar tientjes per maand meer vroeg hun bed uit komen en zich inzetten voor een meer leef- bare samenleving. Magda van Suijlenkom begon ge- lijk met Ed Woensdregt met de opleiding, Zij werkte zeven jaar als administratief medewerkster voor het GEB. Ze stopte met wer- ken toen haar eerste kind geboren werd. Toen haar kinderen ouder waren, wilde ze weer aan de slag. Uiteindelijk kwam ze bij de RET terecht. Ze vertelt dat je behoor- lijk wat moet kunnen incasseren als wagenbegeleider, maar zou het werk absoluut niet meer wil- len ruilen voor een administratie- ve baan. Ook zij heeft opmerkin- gen als 'imbeciele banenpooler" moeten aanhoren. Daar staat ze boven. Zinloze discussies gaat ze uit de weg en ze blijft altijd vrien- delijk. Enthousiast is ze vooral over de collegiale sfeer. ,,Op de tram vormen de bestuurder en de wagenbegeleiders een team. Je weet dat je op elkaar kunt ver- trouwen. Ik voel me net een ste wardess op de tram. Alleen de koffie ontbreekt nog. Wij verle nen service met een smile. Het is alleen jammer dat sommige men- sen nog steeds een verkeerd beeld van ons hebben. Moeders vinden het bijvoorbeeld vanzelfsprekend dat we met de kinderwagen hel- pen. Ik doe dit alleen als het vriendelijk gevraagd wordt en als de wagen omgedraaid wordt. An ders sta je krom voorovergebo- gen op een hele verkeerde manier te tillen. Maar vaak wordt het he- lemaal niet gevraagd. Bepaalde mensen denken zeker dat we daarvoor zijn." Een andere doom in het oog van de RET-medewerkers zijn kinde ren die niet bereid zijn op te staan voor ouderen. Het komt voor dat de twee begeleiders de kinderen aanspreken, terwijl ouders hun mond dichthouden. Ook spreken zij mensen aan op het nuttigen van eten en drinken in de tram. Dit geeft soms problemen bij op- stappunten als Bram Ladage op de Koemarkt. Mensen proberen nog wel eens met een zak patat of een ijsje naar binnen te glippen, terwijl dit verboden is. Van de kant van de wagenbege leiders zijn dus zowel positieve als negatieve geluiden te horen. Nu de passagiers er steeds meer aan gewend zijn geraakt, krijgen ze misschien meer begrip voor het werk van de wagenbegelei ders en verandert langzaamaan de beeldvorming in positieve zin. „Het is natuurlijk wel leuk om van een vrouw uit Amsterdam te horen dat ze graag zou willen dat ze daar ook wagenbegeleiders op de trams zouden zetten", wil een trotse Ed Woensdregt tot slot nog kwijt. ANITA BEUER De Curves lijken na Amerika nu ook Europa te gaan veroveren. SCHIEDAM - Er zijn van die din- gen waarvan men vindt dat je er maar mee moet leren leven. Per- soonlijke dingen. waar je niet ziek van wordt of dood aan gaat. Toch kunnen dergelijke uiterlijke onvol- komenheden diepe sporen trekken in iemands leven. Zo blijkt de om- vang van de borsten voor menige vrouw een teer punt te zijn. Tot voor kort leek er voor het verkrij- gen van de juiste maat niets anders op te zitten dan een dure behande- ling bij de plastisch chirurg. Voor de groep vrouwen die het met wat minder moet doen, is in Amerika onlangs echter een lichaamsvrien- delijke, risicoloze oplossing ont- worpen. Zogenaamde 'curves' vergroten de boezem op zo natuur lijk mogelijke wijze met een tot twee cups. v.a. 15,- per uur van eenvoudig klusje tot ontwerp. aanleg, nieuwe en oude tuinen, snoeiwerk. bij planten enz. Ook voor het winterklaar maken van uw tuin. Tevens alle soorten (sier) bestrating, schuttingbouw, gra tis advies, vrijblijvend prijsopgave. Ook Monique Broer, schoonheids- specialiste van beroep, werd jaren- lang gekweld door een te kleine boezem. Hoewel het krijgen van grotere borsten eeft prominente rol in haar leven innam, heeft zij toch nooit een operatie overwogen. ..Hoe graag ik het ook wilde, de ri- sico's van de operatie stonden me toch te veel tegen. Temeer daar ik voorbeelden in mijn omgeving heb van hoe zoiets verkeerd kan uit- pakken. Armen die zeer blijven doen en weefsels die ontstoken ra- ken. Toen ik in September de cur ves ontdekte ging er dan ook bijna een droom van me in vervulling. Echt een spectaculaire oplossing." Sinds die tijd draagt Broer de cur ves niet alleen. ze verkoopt ze, als enige in het Waterweggebied, ook in haar salon. Wat de curves op an dere vullingen. als de push-up BH. voorhebben is de natuurlijkeid die ze uitstralen. Dat geldt niet alleen SCHIEDAM - Er zijn allerlei spe- cialismen ntogelijk binnen het geheel van geologie, terwijl de huidige geoloog ook aan milieu beheer doet. Zondag 10 november wordt er in Natuurcentrum De Boshoek aan het Bospad 3 een middag georganiseerd over deze wetenschap. Mineralen, fossielen en stenen zullen worden getoond. voor de van siliconen-gel gemaak- te curves zelf, ook het aanzicht van de borsten in BH, badpak of bikini is niet van echt te onderscheiden. Volgens de enthousiaste Broer is dat met name te danken aan het feit dat de curves de natuurlijke vorm aannenten van het lichaam, ze meebewegen en zelfs de huid eron- der gewoon kan blijven ademen. ..Het enige dat je nodig hebt is een goede ondersteunende BH, omdat de borst op die manier het mooist tot uiting komt. Het volume kun je overigens zelf bepalen. De ene zal kiezen voor een kleine vergroting, de ander voor een spectaculair ef fect. Het is maar wat je zelf wilt." Sinds de curves is de wereld voor de Schiedamse schoonheidsspecia- liste er heel anders uit gaan zien. „Je loopt anders, je voelt je anders. Het enige 'nadeel' dat ik er tot nu toe eigenlijk aan heb kunnen ont- dekken is dat je. wanneer 's avonds de BH uitgaat, toch weer kleine borsten hebt. Want slapen in een BH zullen slechts weinig vrouwen doen. Maar dat is dan ook echt het enige. Omdat ik zelf zo enthousiast ben en weet wat voor'een pro- bleem het hebben van te kleine borsten is. heb ik 'ja' gezegd toen de importeur mij vroeg verkoop- punt te worden. Of ze gaan verko- pen, maakt mij niet zoveel uit. Het punt is dat niemand met zo'n pro- bleem te koop loopt en ik zelf weet hoeveel verdriet je er van kan heb ben. Ik heb nu zoiets van: ik heb het bekend gemaakt. ik verkoop ze, ik heb gedaan wat ik kan." Meer informatie over de Curves is te verkrijgen bij schoonheids- salon Vision, tel. 4704622. waarna aan de hand van dia's een en ander nader wordt verkiaard. Als klap op de vuurpijl zal met enig geweld een verrassinkje uit de natuur onthuld worden. Aanvang is 10.00 uur en kosten zijn fl.2,50 p.p. (niet-leden fl.3,-). Aanmelden: C.v.d.Hoek, tel. 4714442, bij geen gehoor D.Jansen. tel. 4704193. Plastische chirurgie in beeld gebracht. SCHIEDAM - Het team van spe- cialisten in het Schieland zieken- huis is recentelijk uitgebreid met een plastisch chirurg, de heer E. Lommen. Zijn specialisme is bij het grote publiek voornamelijk be kend als cosmetische chirurgie, zo- als faceliften en borstvergrotingen. In aanvulling op de komst van de nieuwe chirurg valt van 6 tot en met 25 november een tentoonstel- ling over het vakgebied te aan- schouwen in de hal van de hoofd- ingang van bet Schieland Zieken- huis. De titel 'Wat is mooi?' dekt eigenlijk niet de lading van het ge- bodene, want plastische chirurgie is meer dan het verrichten van cos metische ingrepen. De Nederlandse Vereniging voor Plastische en Reconstructieve Chi rurgie (NVPRC) heeft een rondrci- zende tentoonstclling georgani seerd om Nederlanders duidelijk te maken dat plastische chirurgie be- staat uit de werkterreinen herstel- lende, vormgevende en vormver- beterende chirurgie. Onder de laat- ste noemer vallen de bekende face liften en borstvergrotingen. Deze vorm van chirurgie maakt het mo- gelijk het uiterlijk aan te passen aan de heersende schoonheidside- alen. Dergelijke cosmetische in grepen zijn ook bedoeld om licha- melijke of psychische problemen op te lossen. Een borstverkleining kan rugklachten wegnemen en het veranderen van een 'afwijkende' neus kan een psychische verlich- ting geven. De minder bekende kanten van het vakgebied bieden een oplossing voor aangeboren en chronische af- wijkingen. die zowel het lichame- lijic functionercn als het geestelijk welzijn van een patient in de weg staan. Zo kunnen vergroeiingen van de handen door middel van de handchirurgie verholpen worden. Na een ongeval of zware operatie wordt de plastisch chirurg inge- schakeld om een huidtransplanta- tie te verzorgen of een gedeelte van het hot te verplaatsen. Dit zijn voorbeelden van herstellende chi rurgie. Van vormgevende chirur gie is sprake bij het veranderen van lip- en verhemeltespletfen. Het onderwerp van de tentoonstel- ling cn in bet bijzonder de illustra- ties daarbij, spreken tot de verbeel- ding. De voortschrijdende medi- sclte kennis en ntogelijkheden doet bezoekers van de informatieve ex- positie verbazen. De microchirur- gie kan de gevolgen van verbran- ding of afgerukte ledematen mini- maliseren door weefselstructuren te verplaatsen. Microscopisch klei ne bloed- en zenuwstructuren wor den met behulp van een operatie- microscoop weer aan elkaar ge- hecht. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Een met een vuurwapen bewapende 46-jarige Schiedam- mer is zaterdagavond 2 november rond half tien voor zijn woning aan de Jan van Zutphenstraat aangehouden. Hij is inverzekering gesteld. Er is tot aanhouding overgegaan. nadat hij enkele mensen, waaronder zijn vrouw, met de dood zou hebben bedrcigd. Het onderzoek duurt voort. SCHIEDAM - Een cafe op de Koemarkt is naar aanleiding van een mel ding van een schietpartij zaterdagntorgen 2 november rond drie uur ont- ruimd. Het cafe is daarna op last van de politie gesloten. Alle bezoekers, 37 in totaal, zijn vervolgens naar het bureau vervoerd voor nader verhoor. Uit dat onderzoek kon echter niet worden vastgesteld dat er daadwerkelijk was geschoten. Van de 37 personen bleken wel vier mannen illegaal in Nederland te verblijven. Zij zijn overgedragen aan de vreemdelingen- dienst. SCHIEDAM - Zondagmorgen 3 november rond drie uur is op de Laan van Bol'es een 39-jarige Schiedammer aangehouden, nadat hij een agent had geslagen. De verdachte was staande gehouden, omdat hij met hoge snelheid op de Nieuwe Damlaan reed, i'oen dc man uit z'n auto stapte, werd hij plotseling /.eer agressief en begon te duwen. Vervolgens pakte hij een van de agenten vast en gaf hem een kopstoot. Ilierop is de verdachte aangehouden. De agent heeft geen letsel opgelopen. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Een 60-jarige Schiedammer is zondagmiddag 3 november tussen half vijf en vijf uur op de Laan van Spieringshoek met geweld be roofd van zijn bril en portemonnee. Het fietsende slachtoffer werd door twee daders in het gezicht geslagen, waarna hij van zijn fiets is gevallen en enige tijd buiten bewustzijn is geraakt. Na de beroving is het tweetal er vervolgens vandoor gegaan in onbekende richting. Een nader onderzoek wordt ingesteld. De voormalige huismeester zorgt nu voor een veilige flat. SCHIEDAM - De huismeesters van Woningstichting Noordvest zijn voortaan zichtbaar in de wijk aanwezig. In de wijk Groenoord is onlangs namelijk een experiment gestart waarbij drie huismeesters van Woningstichting Noordvest zich intensief bezig houden met controle en toezicht in en om de flats. Als 'complexbeheerders' zijn zij het eerste aanspreekpunt voor bewoners in de wijk. Zij zijn her- kenbaar aan hun speciale werkkle- ding, die voorzien is van het logo van Woningstichting Noordvest. Doel van het experiment is om de toegankelijkheid van de huurder richting Woningstichting Noord vest te verbeteren en de afhande- lingstermijn van reparatieverzoe- ken en klachten over de directe woonomgeving te versnellcn. Een van de acties die plaatsvinden is het plaatsen van anti-inbraak- strips (secustrips). Deze week be- vestigen de complexbeheerders. mede op verzoek van bewoners. 54 anti-inbraakstrips bij de centrale kelderingangen van de twee flats aan het Schubert en Lisztplein. Tot nu toe bestond het werk van de huismeesters grotendeels uit het schoonhouden van de flats. Dit werk is nu uitbesteed aan schoon- maakbedrijven, waardoor de com plexbeheerders meer aandacht kunnen schenken aan het goed leefbaar houden van de flats. De complexbeheerders richten zich onder andere op preventie-maatre- gelen tegen inbraak (zoals het plaatsen van de anti-inbraakstrips), vandalisme en drugsoverlast in de algemene ruimten. Een deel van hun tijd besteden zij aan uiteenlo- pende reparatiewerkzaamheden. waaronder het verwijderen van graffiti en dagelijks onderhoud van de gemeenschappelijke ruimten. Het experiment is in overleg met de bewonersorganisaties tot stand gekomen. Als locatie is gekozen voor de onlangs opgeknapte flats in Groenoord midden en de flats aan het Schubert en Lisztplein, het Straussplcin, dc Puccinistraat, Ver- distraat en Rossinistraat. De uit- voering van het experiment brengt voor de bewoners geen extra kos ten met zich mee. Na drie maanden zal er een evaluatie van het experi ment plaatsvinden. Afhankelijk van de resultaten zullen de com plexbeheerders hun nieuwe werk- zaamheden voortzetten. Tevens wordt dan bekeken of ook de ande re huismeesters van Woningstich ting Noordvest als complexbeheer- der kunnen gaan werken. j. SCHIEDAM - De kandidaten voor de landelijke Miss Fooks verkie- zing dienen te beschikken over uit- straling, intelligentie en gevoel voor de camera. Dit is althans de mening van Sandra Posthumus, verbonden aan een van de Fooks- filialen. Zaterdag 2 november werd in de Schiedamse vestiging van Fooks in de Nieuwe Passage een voorronde gehouden voor de miss-verkiezing. Iedere dame tus sen de veertien en dertig jaar mocht zich daarvoor aanmelden. Tijdens de voorronde in de Passa ge waren de kandidaten voor de gelegenheid in kledingstukken van Fooks gestoken en opgemaakt voor een korte fotosessie. De fo- to's van de dames zullen naar het hoofdkantoor worden gestuurd, al- waar een jury een tiental kandida ten uitkiest die qua uitstraling het best passen bij de verschillende la bels van de zaak, zoals Vanillia of Mat Sui. Posthumus: ,.De siijl van de winkelketen is trendy vrouwe- lijke kleding en daar moet Miss Fooks zich in kunnen vinden." Op 15 november wordt bekend ge maakt wie behoort tot de selecte groep van tien. Sandra Posthumus hoopt dat er een Schiedamse bij de selectie zal zitten. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met qracten. n c(7 e de rj<yttef, ryflticicn TEMPEL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5