Haags Klein Symphonieorkest laat jonge ballerina's zweven op klassieke tonen Extra actiemaand KUNST+ Uitleen Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Theater de Teerstoof I 1 Programmering RDTV a Klassiek ballet op live muziek I BON Tiieafer programnia Giphart draagtvoor Perfecte verfilming Bijzonder orgelconcert MAASSLUIS - Het leven van een zes-jarige prima bal lerina gaat echt niet over ro- zen. Dacht je met je weke- lijkse les op de woensdag- middag al meer beweging en concentratie op te brengen dan je ooit voor mogelijk had gehouden, moet je nog volop oefenen voor een uitvoering ook. Zaterdag 16 november treden ruim 70 leerlingen van de Maassluise Balletschool, in de leeftijd van 6 tot en met 16 jaar, voor het voetlicht in de Koningshof. Niet voor zo maar een uitvoering, maar een die muzikaal onder steund wordt door 'live' mu ziek van het Klein Sympho nieorkest uit Den Haag. Gevarieerd liiiiiiniimi iliuiinuiiiiti Haperen 0% J? Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 13 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Waterworld In Theater Schuurkerk wordt de film Waterworld vertoond met Kevin Costner in de hoofdrol. Als de aarde is ondergelopen, omdat de ijskappen zijn gesmolten, gaat een groepje mensen op zoek naar een droge plek. De aarde is onder water gelopen. Er heersen barbaarse toestanden in de drij- vende nederzettingen, die voortdurend bedreigd worden door Smokers, plunderende piraten. Een zwerver, de Mariner, duikt spullen op uit de on der water liggende steden en drijft daarmee ruilhandel. Hij wordt gevan- gen genomen in een nederzetting. Helen bevrijdt hem. Samen met Enola, een meisje dat de weg weet naar Dryland, gaan ze op zoek naar een verge- ten plaats en een nieuw begin. Vrijdag 15 november, aanvang 20.30 uur, prijs fl. 10,-. Kaarten Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stad- huis en op werkdagen tussen 12.00 en 14.00 uur aan de kassa van Theater Schuurkerk. Telefonisch reserveren is mogelijk op 010-5931931 (stad- huis) en 010-5913700 (theater). Gereserveerde kaarten dienen voor 20.15 uur te worden afgehaald. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: fl. 10,-. Jules Deelder De nachtburgmeester van Rotterdam komt naar Maassluis. Perfect in vorm spuit hij sardonisch en zachtaardig zijn inhoud in vol tempo op. Ju les Deelder in optima forma. Deelder le'eft, neeDeelder zingt. En hoe! Zaterdag 16 november, voorstelling uitverkocht, aanvang 20.30 uur. Lebbis en Jansen Hans Sibbel en Dolf Jansen treden op in Theater Schuurkerk. Deze voor stelling was gepland op 27 September, maar moest verplaats worden. Op 20 november is het dan zover. Het programma is door een onafhankelijk onderzoeksbureau doorgemeten. Het onderzoek heeft uitgewezen: Lebbis en Jansen zijn nu nog leuker. Woensdag 20 november, voorstelling uitverkocht, aanvang 20.30 uur. Kaarten Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stadhuis, Konings- hoek, en op werkdagen tussen 12.00 en 14.00 uur aan de kassa van Thea ter Schuurkerk, Schuurhof 142. Telefonisch reserveren is mogelijk op nummer 5931931 (stadhuis) en 5913700 (theater). Gereserveerde kaarten dienen voor 20.15 uur te worden afgehaald. Hollands Feestje De Havenzangers, e.a. Een heerlijke zondagmiddag voor de liefhebbers. Een muzikale verrassing met puur Hollandse artiesten: Hannie, De Havenzangers, Frans Bauer en Marianne Weber. De voorstelling van 17 november is verplaatst naar zondag 6 april, aan vang 15.00 uur. Prijs fl.42,50/fl.40,-. Musica Animalis Zenga Ze zijn natuurlijk al lang uitgestor- ven, de oerdieren uit de oude my- then en sagen. De griffioen, half adelaar, half leeuw, de eenhoorn, die alleen door een maagd geremd kan worden: de draak, die met zijn verzengende adem de herstkleuren maakt; de Egyptische phoenix. Deze mytische dieren zijn nooit verdwe- nen uit het geheugen van de men- sen. Zenga brengt ze, in mystieke nevelen gehuld, tot leven in muziek dans prachtige decorstukken vertellen ze van hun bestaan. Woensdag 20 november, Grote Zaal, fl.27,50. Een goed ontbijt Catherine ten Bruggencate, Peter Faber e.a. 'Een goed ontbijt', van de Britse toneel- en scenarioschrijver David Hare won in 1995 de Laurence Oliver Award voor het beste toneelstuk. De rela- tie tussen Tom en Kyra - een rijke ondenemer en zijn werkneemster - kwam drie jaar geleden abrupt een einde toen zijn echtgenote de verhou- ding ontdekte. Na haar dood is de man zichzelf niet meer. Wanneer de ex- geliefden elkaar weer ontmoeten laait de oude liefde weer op. Persoonlij- ke passie en politieke overtuiging in een voorstelling met een schitterende bezetting. Donderdag 21 november, Grote Zaal, aanvang 20.00 uur. Prijs fl.40,-/ fl.37,50 Zenga (foto: Patricia Steur). aanvang 20.00 uur. Prijs fl.30,-/ Annie en de Formica's (foto: Jack Putting). latin en van Nederland tot Hawaii. Vrijdag 15 en zaterdag 16 november, aanvang 20.30 uur. Annie Berini solo met z'n vieren Annie De Formica's Harrie is er effe een jaartje er tus- senuit. Timmeren, zeit ie. Maar Annie is er de meid niet naar om dan stil te gaan zitten. Met drie ver se podiumtalenten uit de Maasstad bevolkt ze nu de Nederlandse po dia met een spetterend muzikaal programma. Ondersteund door drummer Coen, brengt Annie met haar Formica's een muzikale en theatrale ode aan de Fouryo's, een legendarische zanggroep die suc- cessen vierde aan het eind van de jaren zestig. Annie en de Formica's voeren ons mee naar een muzikale reis naar de tijd van"suikerspinkap- sels, vetkuiven, sinnasappeldan- sen, brommers en slobtruien. Van surfmuziek tot aan 'het ritme van de regen', 'zegt niet nee' en 'ik zie je elke morgen', van rock 'n roll tot Beer gezocht Theater Beer Op een dag krijgen Boudewijn en Beer straf. Gelukkig weten onze vrien- den met zo'n situatie wel raad. Samen gaan ze op avontuur. Ze beleven sa men een spannende reis. Maar dan merkt Beer dat hij zijn vriendje kwijt is. Beer moet naar een oplossing zoeken. Want als je je beste vriendje kwijt bent wordt je natuurlijk erg alleen. Gelukkig vindt Beer zijn vriendje na veel avonturen weer terug. Zondag 17 november, aanvang 14.00 uur (vanaf 4 jaar), prijs: fl.7,50. King Kong in Klein Carre Een bijzonder toevoeging aan het programma. Een theatervoorstelling in gebarentaal. In de hoofdrol een dove acteur. Een horende acteur vertaalt hem in het Nederlands. De voorstelling is voor doof en horend publiek. 'King Kong in Klein Carre' is gebaseerd op de beroemde filmklassieker uit 1933, waarin de angstaanjagende grote gorilla verlieft wordt op het filmsterretje Ann. De illustraties uit het gelijknamige boek van Antony Browne zijn op een geraffineerde manier onderdeel van een voorstelling. De spannende gebeurtenissen lenen zich bij uitstek voor een levendige voorstelling voor volwassenen en kinderen. Het verhaal van King Kong wordt ook verteld in muziek, die niet alleen om te horen is maar ook om naar tekij ken. Woensdag 20 november, aanvang 16.00 uur en 19.30 uur, Prijs fl. 15,-. De kaartverkoop van dit spektakel gaat hard. Heel hard. Hoeveel mensen er zaterdag precies zullen komen blijft nog een vraag. Zeker is dat dat er tenminste vierhonderd zullen zijn en dat er in het uiterste geval plaats is voor achthonderd. Maassluis loopt blijkbaar warm voor een aparte combinatie van ballet en muziek. De eerlijkheid gebied echter te zeggen dat een groot aantal van de toeschouwers bestaat uit ouders, grootouders en kennissen van de jonge ballerina's. „Die vinden het natuurlijk prachtig hun kind te zien dansen op een po dium", legt de voorzitter van het Klein Symphonieorkest, Jan Heerens, uit. ,,Bij onze leden is dat anders. Een volwassene op het po dium is simpelweg lang niet zo aandoenlijk." Voor het symphonieorkest is een uitvoering in samenwerking met anderen niets nieuws. Het meer dan vijftig jaar oude orkest uit Den Haag speelde eerder al met diverse koren en een balletschool uit Voor- burg samen. „Voor het publiek maakt dat zo'n avond leuker en ge- varieerder", legt P.R.-vrouwe Christine Lucardie uit. „Een avond alleen maar luisteren naar sympho- niemuziek, hoe mooi die ook is, is best wel zwaar." De samenwer king met juist een Maassluise bal- Zowel balletlerares Petra Bakker (midden) als Jan Heerens en Christine Lucardie kijken met spanning uit naar het concert. letschool heeft volgens Lucardie vooral zijn wortels in de concur- rentie die het orkest in Den Haag ondervindt van grote professionele gezelschappen. „In grote zalen als de Anton Philips kan men al zo- veel concerten bijwonen van grote gezelschappen, dat men niet snel warm zal lopen voor een amateur- gezelschap als dat van ons. Want hoe goed we ook proberen muziek te maken, we blijven wel amateurs. In Maassluis ligt dat toch wat an ders. Er is hier animo voor een concert als dit. Dat is gebleken." Voor de leerlingen van Petra Bak ker is het wel de eerste keer dat een live orkest de achtergrond voor de dans vormt. Dat maakte voor het repeteren echter geen enkel ver- schil. Zowel de leerlingen van de balletschool als de muzikanten zijn de afgelopen twee maanden tot het uiterste gegaan om alles tot in de kleinste details onder de knie te hebben. Tot een week geleden vooral los van elkaar, daarna met elkaar. In de zaal waar het straks allemaal moet gaan gebeuren. Dat wierp, zoals verwacht, een hel- der licht op de dingen die haperden in het samenspel. De muziek van componist Dvorak bleek gespeeld door een echt orkest bijvoorbeeld aanzienlijk langzamer te zijn, dan op de c.d. die was gebruikt tijdens het oefenen. Van beide zijden vergde dat de nodige aanpassingen en flexibiliteit. „Vreemd genoeg was dat voor de kinderen vaak geen enkel probleem", licht de dansdocente toe. „Die pikten dat verschil in tempo zo op. Afgezien daarvan was het natuurlijk wel heel fijn dat we er tijdens een repe- titie achter kwamen. Tijdens de uitvoering was het waarschijnlijk toch een onaangename verrassing geweest." De orkestleden hadden wat meer moeite met de verschil- len in tempo en de aanpassingen die dit vergde. „Sommige stukken moeten we voor ons gevoel nu ra- zendsnel spelen. Voor bepaalde in- strumenten is dat echt heel moei- lijk. Maar ja, je weet dat er anders niet op gedanst kan worden, daar heb je nu eenmaal rekening mee te houden", klinkt het berustend uit de mond van de voorzitter. Alle dertig orkestleden waren overigens even enthousiast over het Maas sluise avontuur. Volgens de voor zitter voornamelijk doordat ze nu ook daadwerkelijk kunnen zien voor wie ze spelen. ,,Voor een or kest is een uitvoering als deze een ontzettend leuke ervaring. Je speelt nu eens niet alleen voor jezelf en voor elkaar, maar er zit daar een publiek dat aandachtig luistert naar de muziek waar je maanden op hebt zitten oefenen. Mooi is dat." De uitvoering 'Ballet en Muziek' vindt zaterdag 16 november in de Koningshof plaats van 20.15 tot 21.30 uur. Kaarten kosten een tientje per stuk en zijn ver krijgbaar bij de Koningshof, het stadhuis en de Maassluise Bal letschool. Houders van een CJP- pas of Pas 65+ krijgen een rijks- daalder korting. KARIN VAN DER KNAAP VLAARDINGEN - Ruim zestien jaar geleden ging in een drive-in- woning in de Holy wijk de Vlaar- dingse galerie KUNST+ van start. Vanaf het begin werd er gestreeft naar een breed aanbod hedendaag- se kunst. Zowel werk van begin- nende als van bekende kunstenaars uit Nederland en buitenland werd gebracht. Met een groot aantal kunstenaars werd, mede door het houden van vele exposities, een goede relatie opgebouwd. En ook met buitenlandse relaties zoals de Antwerpse Galerij De Zwarte Pan- ter en het Parijse Atelier Lacourie- re-Frelaut ontstond een intensieve samenwerking. Enige jaren later betrok de galerie een ruim pand aan de Hoogstraat. Daar werd begin 1986 met de KUNST+ Uitleen begonnen. Abonnees betalen een bedrag per jaar en een maandelijks vast be drag dat als kooptegoed voor hen wordt gereserveerd. Op basis daar van kunnen zij, steeds per drie maanden, een kunstwerk uit de voorraad van KUNST+ lenen. Als een werk dat een abonnee thuis heeft, of een ander werk uit de KUNST+voorraad, hen zo zeer be- valt dat zij het willen bezitten, kan het opgebouwde kooptegoed wor den gebruikt voor de betaling er- van. Direct na de start werd de KUNST+ Uitleen een succes. Al snel waren er zo'n honderd abon nees, zowel uit Vlaafdingen als uit omringende plaatsen. De door KUNST+ Uitleen geboden moge- lijkheden werden om uiteenlopen- de redenen door de abonnees ge bruikt. Sommigen wilden, alvo- rens tot aankoop over te gaan, in eigen huis rustig eventuele aan- schaf overwegen. Anderen vonden het kooptegoed een goede manier om een mooi kunstwerk geleidelijk te betalen. Eind jaren tachtig maakte de KUNST+ een uitstapje naar Rot terdam. Ook daar ontwikkelde de galerie zich voorspoedig. Jaren- lang speelde KUNST+ een rol bij de totstandkoming van de Stich- Een breed scala aan kunst bij de KUNST+ Uitleen. ting Rotterdamse Galeries en ver- schillende door haar gehouden ma- nifestaties. Zoals elders in de we- reld kwam het Rotterdamse gale rie wezen in die jaren tot grote bloei. Ten tijde van de Golfoorlog in 1991 zakte de kunstmarkt echter compleet mondiaal in. Daarna werd die nooit meer als voorheen. Er werd besloten terug te keren naar Vlaardingen. Hier is KUNST+ nu alweer geruime tijd als kunsthandel gevestigd. Er wordt nog steeds kunst gekocht en verkocht, verhuurd aan bedrijven en instellingen en uitgeleend via de KUNST+ Uitleen. De voorraad bestaat inmiddels uit een zeer ge- varieerde collectie van zo'n 1600 kunstwerken waarbij het accent ligt op zeefdrukken, etsen en lit- ho's. In het Delta Hotel organiseert KUNST+ sinds januari 1995 weer exposities. Om aan de KUNST+Uitleen weer wat meer bekendheid te geven, wordt op het moment een actie ge- voerd die een aanlokkelijke aan- bieding voor kunstminaars bete- kent. In de maand oktober maakten velen daarvan al gebruik. Hierdoor werd besloten de actie tot en met november te verlengen. Wie nu abonnee wordt, betaalt tot en met 1997 geen abonnementsgeld en krijgt 65 gulden als startkapitaal van het kooptegoed. KUNST+ is gevestigd aan de Produktiestraat 2 op het indus- trieterrein Vettenoord en is elke zondagmiddag geopend van 14 tot 17 uur. Bovendien is er dage- lijks iemand aanwezig, dus be- zoek is op afspraak ook op ande- re tijden mogelijk. MONA VAN DER KNAAP MAASSLUIS - 'Mjjn opvat- ting over het schrijven van literatuur, namelijk dat het leuk is. Vooral dat woord leuk wekt al onmiddellijk agressieve readies op.' Een uitspraak van Ronald Giphart (1965) die illus- treert wat volgens hem lite ratuur niet hoort te zijn: saai en gewichtig, door aka- demisch gevormde boekbe- sprekers luiskeels geprezen proza. Van een nieuwe lich- ting jonge Nederlandse schrijvers, alien geboren in de jaren zestig en zich zo nu en dan tooiend met de geu- zennaam 'Generatie Nix' is Giphart de meest spraak- makende. De schrijvers- avond vindt plaats op don derdag 21 november en be- gint om 20.30 uur in de Openbare Bibliotheek aan de Uiverlaan. Toegang is gratis. Gratis toegangskaar- ten zijn vanaf heden ver krijgbaar in de bibliotheek. SCHIEDAM - Sense Sen sibility is de perfecte verfil ming van de beroemde ro- man van Jane Austen uit 1811. In de film hekelt de schrijfster de maatschappij waarin vrouwen het slacht- offer zijn van verstikkende codes omtrent huwelijk, be- zit en familieverhoudingen. Centraal staan de zussen Elinor en Marianne Das- hwood. Als hun vader sterft moet hij zijn bezittingen na- laten aan een mannelijke erfgenaam, in die tijd een wettelijk voorschrift. Door deze gebeurtenis daalt de waarde van de zussen op de huwelijksmarkt aanzienlijk en moeten zij heel wat hin- dernissen nemen voordat zij het geluk in hun leven vin den: een huwelijk met de perfecte man. De film wordt vertoond in het filmhuis Schiedam, gebouw de Teer stoof, Nieuwstraat 12. Aan vang is 21.30 uur op vrijdag- avond en 20.30 uur op zater- dagavond. Toegang voor donateurs: fl.7,-. Kaarten kunnen worden ge reserveerd via de Schiedam- se Theaterkassa (4269563). SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum Schiedam vindt op 16 no vember een bijzonder orgel concert plaats. De organist Aart Bergwerff, wordt bege- leid door de sopraan Irene Kleinjan. Op het program ma staan werken voor orgel van Bach, Stanley en Mo zart en Iiederen voor orgel en sopraan van Purcell en Mozart. Aart Bergwerff (1960) studeerde orgel, koordirectie en kerkmuziek aan het Rotterdams Conser- vatorium. In 1994 werd hij aangesteld als docent aan het Rotterdams Conservato- rium. Irene Kleinjan speelde een aantal jaren dwarsfluit en werkt mee aan de thea- terproductie Pol van het RO-theater. In 1991 nam zij het initiatief tot de oprichting van het vo- caal ensemble Musiquamis, waar zij sindsdien deel van uitmaakt. Het concert dat georganiseerd wordt door de Vrienden van het Stede lijk Museum begint om 15.00. Toegang: entreebe- wijs museum. Woensdag Dag en nacht RDTV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. Donderdag en vrijdag Dag en nacht RDTV, onderbroken door Stads TV van 17.00 uur tot 24.00 uur. Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fa shion TV. Zaterdag Dag en nacht RDTV. Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fa shion TV. Zondag Dag en nacht RDTV. Om 11.00 uur een kerkdienst. Maandag en dinsdag Dag en nacht RDTV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. Het programma van RDTV duurt verkeer en vervoer. circa 15 minuten, met daarin het laat- ste lokale en regio- nale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koop- woningen. Fashion TV is een speciaal program ma met informatie over kleding, mode en verzorging. Elke dag wordt Auto TV uitgezon- den om 08.00 uur, 15.30 uur, en nog een herhaling om 00.45 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- verid op proef voor maar /13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch' per maand. Naam: Ad res: Postcode:Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening:.1 Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar. Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam .(i.v.m. controle bezorglng) TO 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11