Sport flitsen DICHTGESPIJKERD Verhitte gemoederen tijdens vijfde Stoppunttoernooi Vraagtekens omtrent verhuizingen Nieuwenhoorn zakt weer Stand Topclub SMC heeft drie opties voor nabije toe 0ip!ofiw Schermers reageren emotioneel Het gebruik van de stormvloedkering t! 5# f HVO ontsnapt aan nederlaag Schaduwteam Korenbeurs kampioen Waterweg organiseert wintercrossen Snoek en Buitelaar zwemmen limiet SCHIEDAM - Het is hard ge- gaan met SMC. Het ver- standshuwelijk tussen SFC en Martinit is in alle opzich- ten een succes. Drie titels op rij hebben van de Schiedam se fusieclub een toonaange- vende voetbalvereniging in de Rijnmondregio gemaakt. Maar SMC is nog (lang) niet verzadigd. „We streven naar het hoogste", benadrukt voorzitter Henk Offenberg. „Dat hebben we vijf jaar ge- leden bij de geboorte van SMC gezegd en dat zeggen we nog steeds. Maar organi- satorisch moet er wel eerst iets gebeuren. Want in de huidige situatie kunnen we niet verder doorgroeien." 11 If 18 24 2| 31 Plannen Trots Emotie Directoraat-Gerieraal Rijkswaterstaat Informatiebijeenkomsten Woensdag 13 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 4! Pxd-H DJi'J1 VOETBAL - De Vlaardingse voetbalvereniging HVo heeft tegen hekken- sluiter 's-Gravenzapde de hoge positie in de Tweede Klasse C absoluut niet waar kunnen maken. Het team van Dick Suiker ontsnapte met een be- nauwd 2-2 gelijkspel aan een smadelijke nederlaag. Na een 2-0 achter- stand bij de rust wist HVO dankzij Jorden Westerhout en Patrick Hartog toch nog langszij te komen. Tijdens het slotkwartier kreeg HVO zelfs kans op een overwinning. De punlendeling werd trouwens met tien spelers be- vochten. Marc Maatsen ontving voor de derde keer dit jaar een rode kaart wegens het omver trekken van een doorgebroken tegenstander. HVO be- zet nu de tweede plaats met 15 punten uit 9 wedstrijden. De koploper KRV is vooralsnog ongenaakbaar met 19 punten uit 8 wedstrijden. TAFELTENNIS - Het schaduwteam van de Schiedamse tafeltennisver- eniging Korenbeurs is door middel van een 7-3 overwinning op Renata kampioen van de Tweede Divisie geworden. De tegenstander kwam met slechts twee, in plaats van drie, spelers in actie. Arjen Karbaat won twee prijzen. Jeroen Bastiaansen won een partij en verloor een partij en Rene Waterreus verloor twee partijen. Het schaduwteam promoveert door dit kampioenschap naar de Eerste Divisie waar het hoofdteam volgend jaar wacht. Het hoofdteam leed trouwens een 7-3 nederlaag tegen Integer Groep. De Eerste Divisie bestaat uit twee poules. De grote vraag is nu wat competitieleider Jan van den Berg van plan is. Beide teams in dezelfde poule? Beide teams in verschillende poules? ATLETIEK - De Maassluisse atletiekvereniging Waterweg organiseert zondag 17 november de eerste in een serie van drie wintercrossen. De crossen worden gehouden in het recreatiegebied langs de Nieuwe Water weg. De eerste cross voert de deelnemers over de Deltadijk. houtsnipper- paden en schelpenpaden. Men kan kiezen uit drie. zes en negen kilometer. De cross over drie kilometer start om 11.00 uur. De crossen over zes en negen kilometer starten om 11.15 uur. Er kan ingeschreven worden vanaf 09.30 uur in de kantine van Waterweg. Het inschrijfgeld bedraagt 1.50 gulden. De jeugd tot en met twaalf jaar betaald 1.00 gulden. Een herinne- ring kost 3,50 gulden extra. De twee overige crossen vinden zondag 15 decemberen woensdag 1 januari plaats. ZWEMMEN - Renee Snoek en Annie Buitelaar van de Vlaardingse zwemvereniging VZC hebben zich tijdens nationale wedstrijden in Veenendaal geplaats voor de 800 meter vrije slag op het Nederlands Kam pioenschap in Utrecht. Snoek met 9.15.2 en Buitelaar met 9.40.0 Ook an- dere zwemmers van VZC lieten zich in de ontmoeting met VZC uit Veenendaal. Aquarijn uit Nieuwegein, Devel uit Zwijndrecht en Kempvis uit Spijkenisse niet onbetuigd. Mignon Henneken behaalde goud op de 100 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag en zilver op de 100 meter schoolslag. Jaap Buitelaar behaalde goud op de 100 meter schoolslag en zilver op de 100 meter wisselslag. Raoul Pietersz behaalde brons op de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag. VLAARDINGEN - De Vlaar dingse sportverenigingen blijven liever op de eigen complexen en zijn tegen een gezamenlijk gebruik van velden en gebouwen. Het voorstel betreffende herstructure- ring van B en W wordt in de raads- vergadering begin december be- handeld. Het advies van de VRSR wordt in de eigen vergadering eind november uitgebracht. De vogel- vereniging Icarus en de postdui- venvereniging De Adelaar verhui- zen van de Claudius Civilislaan naar het keepers trainingsveld van de voetbalvereniging DVO aan de Marathonweg. De handbalvereni- ging WIK verhuist van de Hugo de Vriesstraat naar het zuidelijk ge- deelte van het korbalcomplex van Oranje Nassau aan de Claudius Ci vilislaan met een eigen entree en parkeervoorziening aan de Mar- nixlaan. De voetbalverenigingen Fortuna en CION verhuizen van de Marathonweg naar de Broekpol- der. De atletiekvereniging Fortuna verhuist op wat langere termijn van de Marnixlaan naar de Broek- polder. De jeu de boulesvereniging Vlaardingen verhuist van de Clau dius Civilislaan naar de oostzijde van de voormalige landijsbaan en een aangrenzend stuk grond in de Broekpolder. Het korfbalcomplex van Spirit en VSV aan de Geert Grootelaan Wordt in omvang te- ruggebracht en op dit restant wordt een kunstgraskorfbalveld aange- legd. Een wetraveld op een bijveld van de voetbalvereniging HVO aan de Zwanensingel wordt ter verbetering van de trainingscapa- citeit gerealiseerd. Een subsidie wordt in de kosten van realisering van een nieuw clubgebouw voor de honk- en softbalvereniging Vlaardingen-Holy aan de Zwalu- wenlaan verstrekt nu duidelijk is dat dit complex als zodanig ge- handhaafd kan blijven. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet ge- speeld in de stand opgenomen. Al- le clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal. en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal te- gengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrijden. zo- dat er een gemid- delde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Ki- norama een videocamera en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met Maas staD Weekbladen. Postbus 1685. 3000 BR Rotterdam, tel. 010 - 400.44.91. Nieuwenhoorn is zijn koppositie weer kwijt. De ploeg kwam afgelopen weekeinde als enige uit de top drie in actie. DRL werd met 2-1 aan de ze- gekar gebonden. Nieuwenhoorn dicteerde de wedstrijd. maar de doelpun- ten vielen pas in de tweede helft. Edwin van der Roest en Ruud Sierag zet- te het team van Aad Andriessen op een 2-0 voorsprong. Daarna scoorde Fred van Zon uit een afgelegde vrije trap tegen. Dat betekende het vierde tegendoelpunt voor Nieuwenhoorn-keeper Robert van de Broecke. Zijn collega bij DRL. Ricardo Seton. werd vlak voortijd wegens 'hands buiten de zestien' nog uit het veld gestuurd. Nieuwenhoorn staat nu tweede maar de naaste concurrenten Xerxe (zo) en Aeolus hebben respectievelijk twee en drie wedstrijden minder gespeeld. De doelverdedigers Walter Lon- dema en Gerard Bastemeijer moeten dus in de komende inhaalwedstrijden op hun tellen passen! 3 tegengoals 1 Xerxes (zo) 4 tegen goals 2. Nieuwen hoorn 3. Aeolus 5 te gengoals 4. Zwart Wit'28 6 tegengoals 5. Rijnmond Hoog- vliet Sport 6. Trans- valia 7 tegengoals 7. TSB 8. SC Feye- noord, SVV. Spar- taan'20 11. HOV. Ursus 8 tegengoals 13. Cion. Alexan- dria'66 (za) 15. Bol- nes (za), OHVV 17. EDS 18.0 Ex celsior'20 9 tegen goals 19. Capelle. GOZ. PPSC. Berkel 23.0 Rijsoord 24.0 Sparta (ama), NOC. Belvedere 27. RKWIK 'We willen snel duidelijkheid' De accommodatie van SMC op Sportpark Thurlede ziet er op zich netjes uit. De kleedruimte is nieuw en de kantine is pas gerenoveerd. Maar voor eerste klasse-begrippen is het gehele complex aan de klei- ne kant. Ook de oude tribune past niet meer bij de huidige status van SMC. ..Een beetje onwaardig", stelt Offenberg. die deze maand aan een nieuwe termijn als clublei- der begint. ..We kunnen onze gas- ten helaas niet ontvangen zoals wij graag willen. Ook de spelersbus- sen vormen een probleem. Die kunnen niet onder het viaduct naar het Beatrixpark door. Onze tegen- standers moeten derhalve een flink stuk lopen om bij ons veld te ko men. Dat vinden wij heel verve- lend." SMC woont op Thurlede (nog) sa- men met zaterdagclub PPSC. Eventuele plannen om verbeterin- gen aan te brengen op het geza- menlijke complex moeten derhal ve altijd worden besproken. Niet ideaal, geeft Offenberg eerlijk toe. ..Begrijp me goed, we hebben he- lemaal niets tegen PPSC. Maar voor een eersteklasser met ambi- ties is het moeilijk om samen te werken met een vereniging van een ander niveau. We nemen PPSC niets kwalijk. Die club moet ook roeien met de riemen die het heeft. De groei die wij voor ogen hebben. kunnen zij echter niet aan. Mede daarom willen we dolgraag een eigen spulletje ontwikkelen. Maar hoe en waar is nog niet dui delijk." Tijdens de kampioensreceptie eer- der dit jaar gaf wethouder Luub Hafkamp een voorzetje aan SMC. ..Heeft u plannen. kom dan eens langs". sprak hij joviaal. Offen berg. zakelijk als altijd, sloeg met- een toe. Na een eerste onderhoud met Jan van Vught, directeur van de Dienst Sport en Recreatie. volg- de afgelopen donderdag een ge- sprek op het stadskantoor. Haf- -ri ft M Voorzitter Henk Offenberg wil SMC opstuwen in de vaart der volkeren. kamp hielp Offenberg en co snel uit hun droom. Een eigen complex in Schiedam-Woudhoek (of Spa- land) was uitgesloten. ..Heel jam mer. maar daar hadden we wel een beetje rekening mee gehouden", licht de Vlaardingse autohandelaar toe. ,.De verhuizing naar een nieuwbouwwijk was onze eerste optie. Hafkamp verklaarde echter dat er geen geld en geen ruimte was voor een sportvereniging. Bo- vendien zei hij dat er al veel te veel voetbalvelden in Schiedam zijn. Ze liggen alleen op de verkeerde plaats en moeten eigenlijk op- nieuw worden ingedeeld, meende Hafkamp. Daar kon ik hem geen ongelijk in geven." De bestuursdelegatie van SMC be- sprak met de bereidwillige wet houder grondig drie andere opties. Offenberg wil over de inhoud van de mogelijke plannen (fuseren, ruilen of uitkopen?) nog niets kwijt. Hij wil geen mensen passe- ren of voor het hoofd stoten. „Het gaat om gevoelige zaken, daar moeten wij heel zorgvuldig mee omgaan", beseft hij maar al te goed. ..Hafkamp heeft aandachtig naar onze voorstellen geluisterd. Hij heeft begrip voor onze proble- men en is bereid mee te denken en te doen bij het zoeken naar oplos- singen. In januari komen we weer bijeen. Wat mij betreft, hakken we dan knopen door. Want we kunnen niet te lang in deze onzekere situ atie blijven zitten. En van uitstel komt vaak afstel." In 1991 wilde SMC de beste club van Schiedam worden. Vijf jaar la ter is de doelstelling (ruimschoots) gehaald en inmiddels aangepast. „We willen de beste club in de Rotterdamse regio worden", stelt Offenberg onomwonden. ..We willen op den duur de concurrentie met de amateurs van Feyenoord aangaan. Waarom ook niet? Stil- stand is achteruitgang. Utrecht heeft Holland. Den Haag heeft Scheveningen, Katwijk heeft Qui ck Boys en Schiedam heeft SMC. We willen het landelijke visite- kaartje van de stad worden. Daar- voor hebben we de steun nodig van de andere clubs, de gemeente en het Schiedamse bedrijfsleven. Ik ben ervan overtuigd dat de, goe- de. oude tijden van profclub SVV kunnen herleven. Dat de hele stad achter de club gaat staan. Daar droom ik wel eens van. Aan mij zal het in elk geval niet liggen." Offenberg. hoe enthousiast ook. weet dat zijn club nog een lange weg heeft te gaan. In organisato- risch, maar ook in sportief opzicht. Toch hoopt hij 'stilletjes' op een nieuw kampioenschap. Voorlopig heeft de uitgekookte hoofdmacht onder leiding van trainer Paul de Roos al een voorsprong van vijf punten in de eerste klasse opge- bouwd. ..Als we dit jaar geen kam pioen worden. dan maar volgend jaar". zegt Offenberg bijna achte- loos. ..We liggen in elk geval ruim voor op ons schema. Pas als we het laatste stapje hogerop hebben ge maakt. kunnen we definitief een aanval doen op de gevestigde orde in het nationale amateurvoetbal. Binnen drie jaar moet dan de aan- sluiting een feit zijn." Offenberg is trots op de huidige spelersgroep van SMC. Zonder te willen bluffen, betoogt hij dat 'zijn' elftal ook in de hoofdklasse niet zou misstaan. ,,De grootste kracht van ons team is de win- naarsmentaliteit. De meeste spelers kunnen absoluut niet tegen hun verlies. Die instellig zie je terug in de wedstrijd. Maar ook op de trai ning gaan ze behoorlijk tegen elkaar tekeer. De combinatie van karakter en kwaliteit maakt SMC tot een sterke eenheid." Helemaal toevallig is de samenstelling van de selectie van SMC niet. Sinds twee jaar is een heus scoutingsap- paraat actief voor de Schiedamse topclub. Een groepje oud-spelers is elk voetbalweekeinde op de velden aanwezig op zoek naar talent. Op die manier krijgt de selectie elk jaar versterking van een paar spe lers. al naar gelang de behoefte. ..We streven naar een dubbele be- zetting. bij de club of op papier", legt Offenberg uit. ,,Zo doet SC Feyenoord het ook. Als een speler vertrekt. weten ze binnen een dag wie zijn opvolger wordt. Wij heb ben ook een lijst van potentiele aanwinsten. Die blijft natuurlijk geheim, net zoals we onze scouten liever niet bekend maken. Daar ko men alleen maar praatjes van in de wereld. Het liefst trekken we spe lers met een Schiedamse achter- grond aan. Dat verhoogt de betrok- kenheid van de bevolking met SMC. Ik vind het bijvoorbeeld zonde dat een Schiedams talent als Richard van Schijndel nu bij SC Feyenoord zit. Hij hoort natuurlijk gewoon hier te spelen." Norbert Kleinherenbrink VLAARDINGEN - Strijdlust en dramatiek kenmerkten het zon dag 10 november gehouden vijf de jaarlijkse Stoppunttoernooi van SV Trefpunt, de schermver- eniging voor het Waterwegge- bied. In de trainingszaal aan de Thorbeckestraat in Vlaardingen werd geschermd in de categorie- en degen en sabel senioren en flo ret jeugd volgens het poule uni- quesysteem. Vanwege het forse aantal deelnemers was men de gehele dag in touw. De grote hoe- veelheid publiek zorgde daarbij voor een geanimeerde sfeer. Jeroen van der Velde, Lisette Scholte en Iwan Groeneveld wer- den de uiteindelijke kampioenen. Vlaardingenc/s bekende wedstrijd- schermer Jeroen van der Velde re- geerde het grote deelnemersveld op degen met ijzeren hand en be- wees wederom zijn klasse door al le partijen met verpletterend over- wicht te winnen. en daarmee de Stoppunttroffee. Van der Velde die de troffee ook in 1992. 1991 en 1995 veroverde. verkeerde in uit- stekende vorm. SV Trefpunt's sub- toppers Jan Buijsse, Mikkel Suij- ker en Jacques van der Windt moesten ondanks verwoede tegen- stand. als meestal. in Van der Vel de hun meerdere erkennen en ein- digden respectievelijk als tweede. derde en vierde. De Schiedammer Suijker. een week eerder goed voor een eerste plaats in poule B van het MVO degentoernooi te Den Haag. wist in een spannende barrage Buijsse met 5-4 weg te zet- ten. Buijsse maakte met dit toer- nooi zijn rentree na een periode van afwezigheid en zette met deze derde plaats een prima resultaat neer. Als beste dame in de catego- rie degen eindigde SV Trefpunt's oudgediende Pam Russell uit Maasland. Opmerkelijk was verder de vijfde plaats van Larry de Roo die met slechts enige maanden schermervaring een flink aantal schermers achter zich wist te laten. In de categorie sabel was de finale een Maassluisse aangelegenheid. SV Trefpunt's ook landelijk aan de weg timmerende Lisette Scholte behaalde volgens verwachting de eerste plaats. Tot ieders verbazing sleepte haar stadsgenoot Aad Tulp op diens toernooidebuut de tweede plaats in de wacht. Op de sabel werd een dubbele poule unique verschermd. De Vlaardingse routi- niere Inge Schoonderwoerd wist beslag te leggen op de derde plaats met een nipte overwinning op de veelbelovende Els Pet die haar het vuur na aan de schenen legde. Bij de jeugd werd de strijd gevoerd op het wapen floret. Dit jaar werd in deze categorie voor het eerst ge bruik gemaakt van electrische tref- feraanwijsapparatuur. De meeste jeugdige schermers moestne dui delijk nog wennen aan de drukge- voelige steektechniek die dit verei- ste. Dit leidde geregeld tot verhitte gemoederen vanwege vermeende treffers die niet geldig bleken te zijn. De begaafde Iwan Groene veld won alle partijen op een na. tegen Roel van der Pot. In een spannende finalepartij waarbij de emoties hoop opliepen, won hij overtuigend van zijn rivaal Van der Pot die daardoor genoegen moest nemen met een tweede plaats. Een fraaie derde plaats was weggelegd voor nieuwkomer Mat- thijs van Kralingen. Roland Ekhart had moeite met de voor de electri sche jurering vereiste steektech niek. Ook hij stak zijn emoties niet onder stoelen of banken. Ekhart wist tenslotte toch nog de vierde plaats te bereiken. RENE VAN DER MEIJ DE BIE De Stormvloedkering Nieuwe Waterweg is bi/na gereed. Vanaf oktober 7997 kan de kering bij zware stormvloeden worden gesloten. Dankzij dit sluitstuk van de Deltawerken wonen dan ruim een miljoen mensen in Zuid-Holland vei- lig. Wateroverlast zal voor de gebieden buiten de dijken in de Rijnmond en de Drechtsteden niet tot het verleden gaan behoren, maar de situatie zal wel verbeteren. Rijkswaterstaat wil bewoners, ondernemers, en overheden in de Rijnmond en de Drechtsteden informeren over hoe de stormvloedkering werkt en wat het gebruik ervan voor u betekent. De stormvloedkering kan worden gesloten bij een te ver- wachten waterstand in Rotterdam die op 2.80, 3.00 of 3.20 meter boven NAP ligt. Bij welk 'sluitpeil' de kering precies sluit, zal de Minister van Verkeer en Waterstaat in het voorjaar van 1997 vaststellen. Dit vergt een zorgvuldi- ge afweging. Aan de ene kant is het wenselijk waterover last in de buitendijkse gebieden zoveel mogelijk te beper- ken. Dat betekent dat de kering zo vaak mogelijk zou moeten sluiten, bij een sluitpeil van 2.80 meter boven NAP. Aan de andere kant moet ook de haven van Rotterdam zo veel mogelijk bereikbaar zijn. Dat zou plei- ten voor zo min mogelijk sluiten, dus bij een sluitpeil van 3.20 meter boven NAP. Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directie Zuid-Holland Rijkswaterstaat houdt binnenkort drie informatiebijeen komsten voor bewoners en gebruikers van de buitendijkse gebieden, ondernemers in de Rotterdamse haven en belangstellenden. U krijgt hier uitleg over het gebruik van de kering en de procedure die leidt tot bepaling van het exacte sluitpeil. U kunt kenbaar maken welk sluitpeil uw voorkeur heeft en waarom. Rijkswaterstaat verzamelt voor eind 1996 de meningen van betrokken partijen. Deze wor den verwerkt in een advies aan de Minister van Verkeer en Waterstaat. Deze informatiebijeenkomsten worden gehouden van 20.00 tot 21.45 uur op dinsdag 26 november in het Keringhuis in Hoek van Holland, op woensdag 27 novem ber in het stadhuis van Rotterdam, Coolsingel 40 kamer 7, en op donderdag 28 november a.s. in de raadszaal van het stadhuis in Dordrecht-, Stadhuisplein. Er is een brochure verkrijgbaar, die u kunt aanvragen bij het Keringhuis. Ook kunt u zich bij het Keringhuis aanmel- den voor de informatiebijeenkomsten en kunt u terecht met vragen. het Keringhuis Informatiecentrum Stormvloedkering Nieuwe Waterweg Postbus 72 3150 AB Hoek van Holland telefoon: 0174-511222 Bezoekadres: Nieuw Oranjhkanaal 139, Hoek van Holland

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 21