1 Corinne Lelieveld neemt Theater Schuurkerk over van Paul Kievit Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof m Tiieafer prograinxna Stadsgehoorzaal Vlaardingen Vijftienduizend bezoekjes per week: W.m Concert Heat Oorsmeer BON WATERWEG - Het gaat goed met de Digitale Stad Vlaardingen/Schiedam (DSV). Ruim een half jaar na de opening blijft het aantal mensen dat een kijkje neemt in de digitale stad toenemen. Perweek wordt de stad vijf tienduizend keer bezocht. Ook de homepages vertonen een constante groei. Immid- dels heeft de Digitale Stad 260 vaste bewoners die alle- maal wat willen vertellen over hun eigen specialiteit. „Het is dweilen met de kraan open", zegt DSV-voorzitter Ed Eggermont. „Maar in dit geval houd ik wel van een waterballet." Ed Eggermont demonstreert even de mogelijkheden van de digitale stad. MAASSLUIS - Ze was nog nooit in Maassluis geweest, had nog nooit een bezoek ge- bracht aan Theater Schuur kerk. Per 1 november heeft Corinne Lelieveld een dag- taak aan het Schuurkerkje en is ze bij alles wat er in het theater speelt, betrokken. Le lieveld heeft de taken van Paul Kievit overgenomen als coordinator van Theater Schuurkerk in Maassluis. Corinne Lelieveld is de opvolgster van Paul Kievit bij de Schuurkerk. Programma Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:....(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 20 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 JoJo Swingband De JoJo Swingband bestaat sinds 1981. De mannen uit Breda brengen weergaloos fraaie vooroorlogse jazz. Het zijn muzikanten die hun oren wijd open hebben gezet voor de zwarte jazz van de late jaren dertig. Hun muziek is de stijl van de kleine combo's, zoals het Benny Goodman Sextet en de Kansas City Seven van Count Basie. De muzikanten zijn bevrijd van het strakke bigband keurslijf en leven zich uit in swingende inprovisaties. De JoJo Swingband brengt de sfeer van de jaren dertig en veertig helemaal terug. Het optreden is een mengeling van bekende evergreens, ballads en rhytm bluesnummers. De muziek wordt gecombineerd met grappen en grolien. De tribune in de theaterzaal wordt" voor deze gelegenheid inge- schoven, Daarvoor in de plaats komen wat tafeltjes en stoelen en een dans- vloer. Comsumpties zijn verkrijgbaar aan de bar in de theaterzaal. In een hoog tempo en met veel gevoel voor show maakt de JoJo Swingband deze avond tot een waar feest. Vrijdag 22 fiovember, Theater Schuurkerk, 20.30 uur. Toegangsprijs fl. 15,-. Tahiti - Wurre Wurre Wurre Wurre bestaat uit twee komische, absurde Vlamingen die een pret- tig gestoorde voorstelling brengen, Tahiti. In de Encyclopedie van de Waanzin is met recht anderhalve pagina aan ze gewijd. Wurre Wurre han- delt al 13 jaar in humor, die droger is dan scheepsbeschuit. In Tahiti zitten twee mannen op een bank. Ze kennen elkaar nauwelijks. En hopen vooral dat dat zo blijft... Laurel en Hardy zijn de grote voorbeelden van Wurre Wurre. Daarom bestaat de voorstelling uit eenvoudige, simpele situaties. Een ongeluk zit in een klein hoekje. De personages kunnen niet veel aan, wat leidt tot absurde dialogen en komische beelden. Wie houdt van Engel- se humor zit goed bij Wurre Wurre. Op de vraag wat Wurre Wurre eigen- lijk betekent, moeten de heren het antwoord schuldig blijven. „Als we dat weten dan stoppen we", aldus het tweetal. Voor de naam van de voorstel ling hebben ze wel een verklaring. Tahiti roept een beeld op bij het pu- bliek. Iedereen droomt van Tahiti, maar eigenlijk is Tahiti overal." De Maassluise invulling van Tahiti verzekert u een plezante avond. Zaterdag 23 november. Theater Schuurkerk, 20.30 uur. Toegangsprijs fl.20,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de irifortnatiebalie van het stadhuis, Koniflgs- hoek, en op werkdagen tussen 12.00 en 14.00 uur aan de kassa van Thea ter Schuurkerk, Schuurhof 142. Telefonisch reserveren is mogelijk op nummer 593.19.31 (stadhuis) en 591.37.00 (theater). Gereserveerde kaar ten dienen voor 20.15 uur te worden afgehaald. Drift - Hester Macrander Ze vroeg om moeilijkheden met haar vorige programma. Hester Macran der gooit er nu een schepje bovenop. 'Drift'; nog brutaler, valser, scher- per, grappiger en vooral nog onverwachter. Macrander signaleert de ab- surditeit van actuele kwesties. Ze plaagt het publiek in conferences, kruipt in de huid van tragi-komische typetjes en zingt het kalk van het plafond. Zaterdag 23 november, Theater de Teerstoof, 20.30 uur. Toegangsprijs fl. 19.50. Hester Macrander (Foto.Drent Fotografie/Bert de Leeuw). Drie Cedenia Dimitri! - Dimitri van Toren Deze al sinds 1965 zeer gerespecteerde liedjesschrijver en zanger treedt per jaar zo'n 50 keer op in Nederland en Belgie. Na Dimitri's eerste album werd meteen duidelijk dat hij een buitengewoon origineel componist en tekstdichter is. Daarna heeft hij nog veel albums uitgebracht en deze laten een constante groei en ontwikkeling zien. In zijn werk vertelt hij gedreven over zijn en andermans gevoelens en ervaringen, dit alles in combinstie met prachtige muziek. Nu na dertig jaar, komt er een cd uit met een com- pleet overzicht van zijn loopbaan; de dertig mooiste en bekendste stukken. Ook 'He, kom aan' en 'Een lied voor kinderen'. Dimitri, die ^elf niet veel voor het voetlicht treedt, zegt 'Kom, luister en geniet!' Zaterdag 29 november. Theater de Teerstoof, 20.30 uur. De Schiedamse Theaterkassa is op maandag gesloten. Reserveringen voor Theater de Teerstoof van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 uur tot 16.00 uur. Telefoon: 426.95.63. 'Razzmatazz' - Samba Salad Swingende muziek en komische gebeurtenissen. Een muzikale happening voor de hele familie, uitgevoerd door de doldwaze muzikanten van Samba Salad. Samba staat voor originele, swingende muziek met vooral Latijns, Amerikaanse, Afrikaanse en Spaanse invloeden. Salad staat voor de diver se nationaliteiten van de spelers en de opmerkelijke mengeling van lied- jes, komische gebeurtenissen en spontane muzikale improvisaties. Hoe vier je feest? Zondag 24 november, grote zaal, 15.00 uur (vanaf 6 jaar). Toegangsprijs fl. 15,-; kortingspassen fl. 12,50. 'Golden Earring Unplugged' De Golden Earring; deze ongeevenaarde Nederlandse rock roll legende staat inmiddels drie generaties aan de top en still (very) strong. De optre- dens in dit theater zijn altijd vol en de mensen kennen de band als hun buurman. De Godfathers van de Nederlandse rock roll staan garant voor een wervelend optreden. De Golden Earring vernieuwd en her- kenbaar met George Kooymans, Barry Hay, Rinus Gerritsen Cesar Zui- derwijk. Woensdag 27 november, grote zaal, 20.00 uur. Toegangsprijs fl.50,-; kor tingspassen fl.50,-. 'Dorst' - Geert Hautekiet Geert Hautekiet is een in wezen verlegen jongen die zich, moederziel al- leen, verschuilt achter een gevleugelde piano en drie glazen rode wijn. Daar is hij op z'n best als hij, ietwat cynisch, de blues uit zijn lijf schreeuwt. Slechts vergezeld door zijn gitaar, een geleende accordeon en een oude hobo bezingt hij zijn dorst naar drank, vrouwen en eenzaamheid. Eeuwige thema's maar - en dit komt uit de pers - 'Geert doe het met dat tikkeltje eigenzinnigheid, humor en charisma waarvoor je widens nillens door de knieen gaat'. Donderdag 28 november, grote zaal, 20.00 uur. Toegangsprijs fl.25,-; kortingspassen fl.22,50. Digitate Stad blijft gestaag doorgroeien Vragen over bepaalde medicijnen? EHBO? Bezoek het virtuele huis van DSV-bewoner Ton Smid, die in zijn medicijnkastje gratis infor- «matie geeTt. En "op zijn 'toilet' hangt de verjaardagskalender, waar de bezoeker zijn geboorteda- tum op kwijt kan. De makers van de homepages zijn zelf verant- woordelijk voor wat ze op de Digi tale Stad zetten. Zij fleuren de stad op. „We bemoeien ons er pas mee als ze zonder te betalen commer- ciele boodschappen op hun page zetten", zegt Eggermont. „En ze moeten zich natuurlijk aan de wet houden. Geen racistische bood schappen dus." Er blijkt nog veel onduidelijkheid te bestaan over de Digitale Stad, heeft Eggermont de afgelopen maanden gemerkt. Sommigen rea- geren wat ongelovig op de belofte dat het bezoeken en bewonen van de Digitale Stad door particulieren volledig gratis is, op de lokale ge- sprekskosten na: „Maar krijg ik dan niet later alsnog een rekening toegestuurd?" Ed Eggermont: „Echt waar, je kan gratis inbellen en gratis kennismaken met de Di gitale Stad. Je kan verder van ons kosteloos een e-mailadres krij- gen." Alleen bedrijven moeten een vergoeding betalen wanneer ze hun informatie in de Digitale Stad willen plaatsen. Verder hebben nogal wat mensen het kantoor van de Digitale Stad bezocht om de be- loofde softwarepakketten op te ha- len waardoor de Stad met mooie grafiekjes, foto's en plaatjes echt tot leven komt. Eggermont heeft begrip over de ontstane verwar- ring: „Met rijen stonden ze voor de deur: 'Het stond toch in de krant?' Toegegeven, we lijden aan be- roepsdeformatie. Met 'ophalen' bedoelen we downloaden. Dat kan je allemaal thuis vanachter je com- iff puter doen." De enige voorwaarde is dat de gebruiker beschikt over Windows. Eggermont en Sander Versluys, PR en salesmanager, la- ten een paar voorbeelden zien. Haarscherpe foto's van de inge- bruikname van de Stadskraan, im- pressies van het Hof van Hartelust, het virtuele museum: het ziet er goed verzorgd uit. Eggermont: „We hebben een elektronische ca mera waarmee je zonder film of ontwikkelen de foto er meteen uit gooit." „Optimaal digitaal", zegt Versluys. „Daar kun je heel up to date mee zijn. Sneller dan kranten. We hoeven het hele proces van de drukpers niet te doorlopen." Eg germont: „En wanneer is een krant vol? Eigenlijk nooit. Ja, bij de deadline. Maar daar hebben wij geen last van." Het is snel gegaan met de Digitale Stad na de opening op 17 mei. In een gegeven onderscheidt de DSV zich vooral van de andere digitale steden in Nederland. Normaal ge- sproken bestaat 90% van de bezoe- kers uit mensen die ook in de 'ech- te' stad wonen. In Schiedam en Vlaardingen bedraagt dit percenta ge 30%. De andere bezoekers zijn nieuwsgierigen van buiten de Wa- terweg. „In dat opzicht mogen we ons een vreemde Digitale Stad noemen", zegt Eggermont. Bo- vendien draait de DSV zonder ver- lies, een gegeven waar andere digi tale steden jaloers op kunnen zijn. De Digitale Stad Vlaardingen/ Schiedam is nog volop in ontwik keling. Zo zien de gemeentepagi- na's er nog behoorlijk saai uit. Geen plaatjes. Versluys: „Er staat nog veel platte info op. Adressen, telefoonnumers. Maar we zijn pas sinds 17 mei geopend. Dat heeft zijn tijd nodig. We merken dat de gemeenten nog een beetje huiverig zijn. De gemeentelijkse informa- tiestroom is jarenlang strak ge- kanaliseerd geweest." De echte cultuuromslag moet Schiedam en Vlaardingen nog maken, waarin Vlaardingen het verst lijkt te zijn gevorderd. ,,We hebben een goed contact met voorlichting van Vlaardingen", zegt Versluys. De DSV is verder blij met de benoe- ming van J. Lamens, de voormali- ge bibliotheekdirecteur als de man die zich voor de gemeente met de nieuwe media gaat bezighouden. „We verwachten veel van de sa- menwerking. Het naar buiten bren gen van informatie is immers zijn vak", zegt Eggermont. In de niet zo verre toekomst moet het moge lijk zijn om via de DSV informatie over die bepaalde vergunning of rijbewijs op te halen. Versluys: „Nu moet je nog naar het gemeen- tehuis naar loket 9 voor een lokale vergunning, of naar loket 13 voor je rijbewijs. Dat werkt omslach- tig." Tot die tijd blijft het voorko- men dat de gebruiker de medede- ling krijgt: 'Jammer, maar deze pa gina bestaat nog niet'. De DSV hoopt dat ook alle gemeenteraads- besluiten op de gemeentelijke pa- gina's worden gezet. Een e-mail adres naar de betrokken wethouder of gemeenteraadslid is daarbij het ideale postvakje voor op- en aan- merkingen. Hierdoor zou de kloof tussen lokale overheid en burger verder kunnen worden gedicht. „Zo ontstaat er interactie, betrok- kenheid bij de eigen gemeente. Daar is de Digitale Stad tenslotte voor opgericht", zegt Versluys. Elke politieke partij heeft ruimte voor een homepage, maar de eerste kandidaat moet zich nog melden. Onbekend maakt onbemind, is de verklaring van Eggermont. ,.Maar we zijn altijd bereid om ze een handje te helpen." Wel heeft Eg germont een reactie van CDA- raadslid C. Oosterom op het Inter net aangetroffen over de relatie In ternet en lokale democratie: „Ik ben zeer gei'nteresseerd in politiek en/of Internet." Versluys moet er om lachen: „En/of Internet: wat doet zo'n man dan nog bij het CDA?" Momenteel wordt er hard gewerkt om in de bibliotheken van Vlaar dingen en Schiedam terminals te installeren waardoor ook burgers zonder computer de DSV kunnen bezoeken. De DSV hoopt het nog dit jaar voor elkaar te krijgen. De Digitale stad kan worden be- reikt met modem (435 19 44) of via Internet: http://www.dsV.nl. Helpdesknummer 434 13 29. JALMAR TEUNISSEN Lelieveld ziet haar nieuwe baan als een droom die uitkomt. Tijdens haar studie Kunst- en Cultuurwe- tenschappen aan de Erasmus Uni- versiteit heeft ze altijd geroepen dat het werk in een theater haar op het lijf geschreven zou zijn. „Ik hou me met alles bezig, de publici- teit, de administratie, de program- mering, de sponsers en hoe het fi- nanciele plaatje eruit komt te zien. Het is een ambitie." Twee maanden geleden, na het af- ronden van haar studie, heeft ze via het arbeidsbureau naar de baan als coordinator gesolliciteerd en werd ze direct in het diepe gegooid. „Ik moest de lopende zaken van Paul Kievit overnemen, die naar Lochem is vertrokken en ik moest me zo snel mogelijk gaan inwer- ken: veel lezen, vragen, kijken en luisteren." Een wens van Kievit was een gro- ter theater, maar Lelieveld vindt dat een klein theater zijn voordelen heeft: „Het geeft een extra sfeer en 120 stoelen is niet veel, maar 200 stoelen is ook nog niet veel. We zijn door het kleine podium wel beperkt in onze keuze van voor- stellingen. We hebben bijvoor- beeld geen plek voor dans, maar caberet gaat makkelijk." Lelieveld wil de grote lijnen, die Kievit heeft gevolgd, voortzetten, met het ac cent op cabaret. „Iets meer toneel wil ik wel en meer kindervoorstel- lingen. Nu is er den keer in de maand een kindervoorstelling en daar wil ik er vijf of zes van ma ken." Lelieveld heeft tijdens haar studie zes jaar in theater 'De Uitstek' in Zwijndrecht gewerkt en ze heeft ervaring opgedaan in de Goudse Schouwberg. Ze deed van alles: van bier tappen tot kleedkamers wijzen aan artiesten. Het verschil met die theaters en Schuurkerk, zit in het publiek volgens Lelieveld. „Wat opvalt is dat het theater leeft onder het publiek, gedragen wordt door de bezoekers. Je merkt dan ook dat na de voorstelling de foyer vol zit, allemaal mensen die gezel- lig nog even doorpraten, dat was ik niet gewend in Zwijndrecht." Het feit dat ze nog nooit in het Schuurkerkje was geweest. ligt aan het grote aanbod aan kunst en cul- tuur in Rotterdam. „In Rotterdam heb je veel theaters en veel keus. Je hoeft niet ergens anders heen." Op het moment werkt Lelieveld met het bestuur aan een sponser- plan. „Je hebt te maken met huur- stijgingen, algemene kosten. Ik moet allemaal sponsers aan gaan schrijven." Ze heeft er veel zin in. de 24-jarige Lelieveld. „De sfeer hier in het theater is prima: iedereen staat er- voor, is erbij betrokken, wil er veel voor doen. Dit is een inspirende omgeving om in te werken." Leonie van der Meer Het programma van Rotterdams Dagblad TV duurt circa 15 minu- ten, met daarin het laatste lokale en regionale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koopwoningen. Fa shion TV is een speciaal program ma met informatie over kleding, mode en verzorging. Woensdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Donderdag en vrijdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fa shion TV Zaterdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV Om 09.00, 13.30 en 16.30 uur Fa shion TV Zondag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV om 11.00 uur kerkdienst Maandag en dinsdag: Dag en nacht Rotterdams Daghlad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. AutoTV Elke dag om 07.00 uur, 16.30 uur en om 20.30 uur (in Rotterdam, Schiedam, Capelle en Krimpen a/d IJssel om 00.15 uur). SCHIEDAM - Het fluit- kwartet Tegenwind geeft zondagmiddag 24 november om 14.30 uur een concert Het kwartet bestaat dit jaar tien jaar. Het eerste concert vond plaats in Schiedam. In de loop der jaren is het kwartet twee maal van sa- menstelling veranderd. Het huidige kwartet wordt ge- vormd door Anne le Berge, Marieke van der Horst, Lia Koolmees en Ellen Opten. Het fluitkwartet richt zich in het bijzonder op eigentijdse muziek. Componisten als Joost van der Goor, Desiree van Warmerdam en Chiel Meijering hebben werk aan het gezelschap opgedragen. Tijdens het concert zal de nieuwste aanwinst van 'Te genwind', een contrabas- fluit, ten doop worden ge- houden in een werk van de Finse componist Usko Meri- lai'nen. Verder bestaat het programma uit werken van Mozart, Beethoven,Koech- lin en de Michelis. Het con cert dat georganiseerd wordt door de Vrienden van het Stedelijk Museum be- gint om 14.30 unr. Toegang is fl.5,- (inclusief entreebe- wijs museum), voor de Vrienden van het Museum £1.3,-. SCHIEDAM - 'Heat' is een spannende actiefilm, waarin voor het eerst sinds 'The Godfather' de topaeteurs Al Pacino en Robert de Niro weer samen te zien zijn, Neil McCauley, gespeeld door Robert de Niro, is de leider van een groep mannen die zich gespecialiseerd hebben in het plegen van uiterst lucratieve roofovervallen. Al Pacino speelt Vincent Hanna, de gedreven recher- cheur van de afdeling Moordzaken in Los Angeles. Zijn obsessie voor zijn vak kostte hem al twee huwely- ken, terwijl de derde op springen staat. In 'Heat' komt het tot een confronta- tie tussen deze twee specia- listen in hun vak. 'Heat' draait op vrijdag 22 novem ber om 21.30 uur en op za terdag 23 november om 20.30 uur in het filmhuis Schiedam, gevestigd in ge- bouw de Teerstoof. Toegang fl, 7,-. Kaarten kunnen wor den gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa, tel. 010 - 4269563. SCHIEDAM - Ron is een be kende uit de Rotterdamse muziekwereld en hij speelt donderdagavond 21 novem ber in Podium Cafe aan de Lange Haven in Schiedam. Zijn stemgeluid en genre doen sterk terugdenken aan de souldagen van weleer, toen Percy Sledge, Otis Red ding en Marvin Gay niet uit de hitparade te slaan waren. Deze hoofdpersoon van van- avond heeft op sessies en in gastoptredens samenge- werkt met o.a. Herman Brood, Jan Akkerman en Caz Lux. Zijn eigen forma- tie El Kroppo is al zestien jaar niet weg te denken uit de Rotterdamse muziekwe reld. Deze veteraan belooft een solo-optreden met Soul, Blues en Jazz, recht uit het hart. Ron Krop begeleidt zichzelf op een akoestische gitaar en het ligt in de ver wachting dat deze Oorsmeer-avond de meest sfeervolle van deze maand gaat worden in Podium Ca fe, Lange Haven 28 in Schiedam. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 2g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11