D w SKIEN in HORAVIE Ontwerp zelf je eigen parfum in Grasse D-reizen breekt cruise-marktopen Snowboarden in Serfaus voor het hele gezin HONDERDEN KEUKENS EN BADKAMERS DUIZENDEN GULDENS G0EDK0PER! JSIEVE DOUCHE- SCABINE BIJ WOONING I 1 GOEDKOPE 10-DAAGSE WINTERSPORTSPECIAL 010-4119434 24,85 47,50 34,50 27,50 TEGELS EN PLAVUIZEN INBOUW-APPARATUUR ANVR De zee is sprookjesachtig blauw, terwijl de rotsen een roze-rode gloed uitstralen. De hemel is onbewolkt, een zacht briesje vanaf zee brengt verkoeling. We staan op het meest zuidelijke puntje van de Sinai, waar de Golf van Suez en de Golf van Akaba samensmelten tot de Rode Zee. Dit puntje van de Sinai, Rash Mohammed, is een be- schermd natuurgebied. On- der de zeespiegel is het een paradijs voor de duiker door de kleurenpracht van de ko- ralen. Boven water is het er vooral warm en erg droog. Omdat we de plaatselijke bus niet zagen zitten, huurden we een auto om de honderden kilometers van Sharm el Sheikh naar Rash Mo hammed af te leggen. En omdat in Nederland de temperaturen rond het vriespunt lagen en hier de zon scheen, werd het een cabrio. Het landschap om ons heen bestaat en- kel uit rotsen en door de zon en droogte tot zand verpulverd ge- steente. De zinderende zon smoort het asfalt langzaam gaar. In deze regio lijkt beschaving nauw samen te hangen met verkeer. Alle activi- Boxershort if Huisraad r «9I* f" 1/4 ronde douche-cafcine 90x90x190cm. 6mm.gebogen veiligheids- glasscherm acryl kunststofbak demontabe! voor-paneel wit of cam^e profiel Badme cm breei wandkast toiletspii lichtlijst mi halogeetr verlichtini onderkast Mineraal gei'nteg wastafeL- Verkrijgbi hooggfari pergamor 7500 m2 SSjdarzekertmd en kwaliteit- altijdvoordeltger! OIO - 41 19434 ft II echt waar v.a. Inlichtingen en reserveringen: Westblaak 180, Rotterdam (geopend: maandag - vrijdag 09.00 -17.00, zaterdag 10.00 -14.00) VAKAnlTIE De betovering van de Sinai' teit is rond de wegen geconcen- treerd. Her en der staan groepen kleine, betonnen huisjes. Het zijn eigenlijk hokjes in de woestijn: vierkant, donker en heel klein. Op- merkelijk is dat je vrijwel overal autobanden van twijfelachtige her- komst en kwaliteit kunt kopen. De wegen zitten vol kuilen en scheu- ren. Lek rijden komt veelvuldig voor, dus gaan de zaken goed. Buiten de wegen is dit ongekend bergachtige kustgebied zeer verla- ten. Er zwerven enkele dromeda- rissen, soms loopt er een kudde geiten. Heel in de verte staan de tenten van bedoei'enen, die samen met hun kamelen gewend zijn aan het leven in deze woestenij. Hun voorouders leefden duizend jaren geleden in Petra, een unieke stad uitgehouwen in rotswanden. De stad ligt in Jordanie en is een toe- ristische trekpleister van formaat. Het is een opmerkelijk fraai staal- tje architectuur. Met primitieve werktuigen hakten ze fraaie ge- bouwen uit de rotsen. Zonder bouwplannen of rekenmachines maakten ze ook Griekse tempels na, compleet met pilaren en orna- menten. Een bezoek aan Petra is spannend, want de entree bestaat uit een hele De zuilengalerij is naar Griekse voprbeelden met de hand gemaakt (foto hsp). lange, smalle doorgang tussen de rotsen. Een tocht te paard duurt al gauw twintig minuten. Aan het einde doemtde stad op, die, zo vertelt de gids, voor een deel nog bedolven is als gevolg van een aardbeving. We vinden het on- voorstelbaar dat mensenhanden tientallen eeuwen geleden zo pre- cies, haast loodrecht, de gebouwen hebben uitgehakt. De kleuren van de stenen zijn prachtig diep rood met een soort marmereffect. De tientallen meters hoge gevels toor- nen indrukwekkend boven de klu- wen toeristen uit, die in felgele t- shirts, boxershorts en op teenslip- pers over de keien klauteren. Een busdienst brengt ons vanuit de stad weer terug naar de vertrek- plaats. De stokoude, vermoeide bus, met gescheurde stoelen en een dashboard vol kleurige stickers start meteen. Tot ieders verbazing. Met krakende versnellingsbak jak- kert de chauffeur de bus de bochti- ge en steile helling op. Een toeval- lige tegenligger wordt met luid ge- toeter de berm in gestuurd. De au- tochtonen rijden als duivels. De route naar Petra is al even inte- ressant als de stad zelf. De bochti- ge en heuvelachtige weg biedt elke kilometer een geheel ander aan- zicht. Het gesteente lijkt steeds van kleur te veranderen, de vormen van de rotswanden zijn grilliger dan in de Franse Pyreneen. In de drooggevallen rivierbedding staan her*e~n der eenzame droge bomen, die hun dunne takken vragend ten hemel heffen. Een open auto zoals onze cabrio is in dit land overigens een bijzonderheid. De meeste au to's zijn namelijk heel oud, vuil en stoffig en rijden met alle ramen open. Bij een enkel fonkelnieuw model zitten de ramen vanwege de airconditioning dicht. Sommige auto's zijn in onze ogen oud en af- geleefd, maar hier rijdt de lokale automobilist er nog jarenlang tot voile tevredenheid in rond. In tem peraturen die in de zomer tot wel vijftig graden Celsius kunnen op- lopen. Desnoods met de complete huisraad op z'n dak. Door Marc Bolier De weg naar de stad Petra, die uit de rotswand werd gehouwen (foto hsp). Parfumerie Galimard in de Zuid-Franse stad Grasse, heeft voor bezoekers een speciale ruimte ingericht waar men zijn eigen parfum kan samenstel- len. Een ervaren parfumontwerper geeft uitleg over verschillende geuren en de techniek die gebruikt wordt om een parfum samen te stellen. De stu dio is elke dag open maar er moet wel van te voren een afspraak worden gemaakt. Voor 200 FF krijg je twee uur begeleiding en mag je je eigen parfum meenemen. Daarnaast zijn laboratoria waar de parfums worden ontwikkeld en die iets vertellen over de ontwikkeling van het parfum, on- der begeleiding te bezoeken. Voor meer informatie: tel. 00 33 93 09 20 00. Unieke samenwerking D-Reizen en Carnival Cruise Lines Hoofddorp - Nederland grootste onaflhankelijke reisburoketen D-reizen Vakantiewinkels (onderdeel van het Dirk van den Broek concern) is een exclusieve samenwerking aangegaan met's werelds grootste cruisemaat- schappij Carnival Cruise Lines. D-reizen heeft afspraken gemaakt om de Caribische cruises van deze firma tegen zeer scherpe prijzen op de Neder- landse markt te brengen. Het produkt wordt zo bereikbaar voor een grote groep consumenten, die hun droomvakantie in vervulling kunnen zien gaan Onderzoek onder een representatieve groep Nederlander geeft aan dat een cruise steevast in de Top 3 staat van droomvakanties. De prijzen die voor dergelijke luxe vakanties in het verleden werden be- taald zijn dan ook spectaculair gedaald. De afspraak tussen D-reizen en Carnival Cruises heeft ertoe geleid dat er nu prijzen in de markt liggen, die vergelijking met een luxe 2-weekse vakantie op de Canarische Eilanden kunnen doorstaan. Intussen is er een speciale folder uitgebracht waarin een viertal speciale aanbiedingen is uitgewerkt. Deze speciale folder 'Droomvakanties' is gra tis verkrijgbaar in alle 80 D-reizen Vakantiewinkels. Vanaf nu kunnen kleine snowboarders in Serfaus terecht op een speciaal aangelegd deel van de Kinderschneealm. Er zijn diverse hulpmiddelen aanwezig om de 'cracks' van morgen de eerste beginselen van het snow boarden onder de knie te leren krijgen. Terwijl de kids onder begeleiding van kindersnowboardleraren op hun eigen weide bezig zijn, oefenen de volwassenen onder toezicht van speciaal opgeleide snowboardleraren op dit nieuwe fenomeen. Ook voor de volwassenen is een extra snowboard- gedeelte ingericht, war ze tijdens het oefenen niet worden gestoord door andere skiers. Het uitgebalanceerde cursusprogramma van de ski- en snowboardschool van Serfaus begint met lichte ontspannings- en strekoe- feningen en behoedzaam en geleidelijk aan wordt de beginners met ge- richte oefeningen gevoel voor het snowboarden bijgebracht. Het is heel goed mogelijk dat al tijdens de eerste snowboardvakantie het hele gezin op hun boards naar beneden het dal in swingt. Overigens zijn boards en bijpassende schoenen (voor kinderen en volwassenen) te huur bij het Ser- fauser Wintersport-Service-Center 'Check-in' in het dalstation. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Tourismus- verband A-6534 Serfaus, Telefoon 0043-5476-6239, Fax 6813. AANBEl AUNG Cassette keuken 310 cm Funktionele keuken in diverse kleuren leverbaar met vele extra's zoals; werkblad met spoelbak, keramische kookplaat, oven, afzuigkap, koelkast, mengkraan, tl-lampen en krans- en lichtlijsten. Van 9356,- voor 6995,- Dtarin hoogglartiiwitiSr~ 4-zijdio softline keuken in diverse kleuren 260 x 250 cm Moderne hoekkeuken leverbaar in diverse eigentijdse kleuren. Kompleet met: werkblad met spoelbak, gaskookplaat, oven, afzuigkap, koelkast/ diepvries kombinatie, mengkraan, tl-lampen en krans- en lichtlijsten. Van 12.035,- voor 9250,- Vloertegel Herberia, 33x50cm, fabriekspartij, p/m2 van 59,50 Vloertegel UNO, 33x50cm, in grijs/rose, van 55,- per m2 Wandtegel Tebe Top Line, 20x25cm, gris, verde, blauw, m2 Wandtegel Herberia, 20x25cm, diverse fraaie kleuren, per m2 Keramische kookplaat Roestvrijstaal met tiptoets bediening, van 2240,- voor slechts 1299,- Badkamer met: bad 170x75 cm, badplugoverloop, badthermostaat. glijstangset, wastafel met sifonkap, wastafelkraan, wandcloset met inbouw reservoir, afdekplaat en zitting, wit: 2145,- pergamon/ klassiek wit: 2295,- e.v.t. met whirlpool extra 1500,- Afwasautomaat in wit, zwart en roestvrij staal. Met 3 pro- gramma's, twee sproeiarmen en douche, laag geluidsniveau. Nu van 2090,- voor slechts 1250,-. Hoekkeuken met facette deuren afm. 240x240 cm. Deze softline hoekkeuken heeft afgeronde randen en is in diverse kleuren leverbaar. Kompleet met: werkblad met spoelbak, gaskookplaat, oven, afzuig kap, koelkast, mengkraan, tl-verlichting, krans-en lichtlijsten. Nu van 12644,- voor slechts 9450,- Combinatie magnetron Met 4 functie's: magnetron, grill, hete lucht en crisp. Inh. 27 liter. In wit en zwart. Van 1645,-voor 1075,- Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2, Ind. terrein Weg en Land, tel.: 010 521 69 77, Geopend: ma.-vr. 09.00- 18.00, zaterdag 10.00-17.00, vrijdag koopavond Naaldwijk: Molenstraat 33 tel.:0174 62 88 06. di t/m vr 09.00-17.30 za. 09.00-16.00, vr. koopavond MAKKELUK ERKEND ZORGELOOS PRUSVAST PARKEREN CBW-LID KOPEN RESERVEREN weekbladen Spotgoedkope wintesportspecial voor de LEZERS VAN MAASSTAD WEEKBLADEN!Reis met uw Krant organiseert deze winter wederom de bekende 10-daagse reizen naar het Tsjechische Beskydygebergte. Zoals van ons verwacht mag worden zijn de prijzen voor deze reis weer LAAG. U kunt nu al mee vanaf SLECHTS 498.-!! En dat is ECHT VOORDELIG voor een reis waarbij is INBEGREPEN de hele reis per comfortabele touringcar, zijn INBEGREPEN de transfers naar en van de skipisten, is INBEGREPEN een tussenovernachting op de heen- en terugreis op basis van logies en ontbijt, is INBEGREPEN het verblijf in Tsjechie in een goed toeristenklasse hotel in een kamer met douche en toilet, is INBEGREPEN de verzorging op basis van halfpension en is INBEGREPEN de afscheids 'wintermaaltijd' in Nederland. ROZNOV Wij contracteerden voor u diverse hotels in Roznov en omgeving. Dankzij de oostelijke ligging van deze plaats kan het hier nog echt winteren met veel vorst en sneeuw. Roznov zelf is een aardig plaatsje met een leuk centrum, veel winkeltjes, een mooi wandelpark en het bekende openluchtmuseum. Vlakbij Roznov zijn 3 leuke skigebieden die uitstekend geschikt zijn voor beginners an licht gevorderden. En natuurlijk voor iedereen die voor weinig geld van de wintersport wil genieten. Zo kost een skipas voor 1 dag SLECHTS 10 gulden, een war- me lunch tussen de middag nog geen 6 gulden en 5 dagen skiles slechts 90 gulden! De drie gebieden tezamen bieden u totaal 18 skilif- ten. Langlaufers kunnen ook goed uit de voeten in deze wintersport- gebieden. U kunt prachtige tochten maken door de bosgebieden, evenwel op ongeprepareerde loipen. Dus puur natuur. REISPROGRAMMA le dag-vrijdag Over de Duitse wegen rijden we naar het overnachtingshotel in de omgeving van Neurenberg. U verblijft hier op basis van logies ontbijt. 2e dag-zaterdag We hebben vandaag nog een hele route door het Duitse en Tsjechi sche winterlandschap voor de boeg. We passeren Pilsen, Praag en Bmo en arriveren voor het diner in Roznov. 3e t/m 8e dag-zondag t/m vrijdag Gedurende uw verblijf worden de skiers en langlaufers in de ochtend naar de skigebieden gebracht en natuurlijk ook weer opgehaald aan het einde van de dag. Daarnaast worden er bij voldoende belangstel- ling (minimaal 20 personen) diverse leuke uitstapjes georganiseerd voor een heel vriendelijk prijsje. De dag waarop deze excursies plaats- vinden is afhankelijk van de weersomstandigheden. *01omouc was in de middeleeuwen het geestelijke en wereldlijke centrum van Moravie. Bezienswaardig zijn de kathedraal, de gotische St. Moritzkerk en het Raadhuisplein. Kosten per persoon 19.50 ter plaatse te betalen. Beskydytour. We rijden een route die ons leidt langs Novi Jicin met zijn hoedenmuseum, Stramberk dat in zijn geheel onder monumen- tenzorg staat, Koprivnice (automuseum) en Frenstat, geboorteplaats van de fameuze oudathleet Emil Zatopek. Kosten per persoon 12.50 ter plaatse te betalen. Het middeleeuwse en beeldschone stadje Kromeriz, met zijn Aarts- bischoppelijk Paleis, staat in zijn geheel op de nationale monumen- tenlijst. Kosten per persoon 12.50 ter plaatse te betalen. We rijden naar Zlin, groot geworden door de schoenenindustrie (Bata). Het is bovendien een plaatsje waar U gezellig kunt winkelen. Kosten per persoon 1250 ter plaatse te betalen. Een mooie natuurtocht door de Mala Fatra, een aangename streek met bergen, bossen, riviertjes en meertjes. Deze trip begint in Zilina, dat een aardig stadscentrum heeft met een marktplein dat door hui- zen met arcadengalerijen wordt omzoomd. De route voert door het werkelijk schitterende Vratnadal, dat wordt gesierd door bergen, weiden, sparren- en beukenbossen en watervalletjes. Kosten per per- soon 112.50 ter plaatse te betalen. Een bezoek aan een glasfabriek waar het oude ambacht nog op tra- ditionele wijze wordt uitgevoerd. U kunt hier natuurlijk ook voordelig het mooie glaswerk (Boheems kristal) kqpen. Kosten per persoon 10.- ter plaatse te betalen. 9e dag-zaterdag Na het ontbijt gaan we op pad voor het eerste deel van de terugreis. Ovemachting in Duitsland op basis van logies en ontbijt. lOe dag-zondag Tegen het einde van de middag komen we aan in Nederland, waar u na het stamppotbuffet naar uw opstapplaats wordt teruggebracht. VERTREKDATA REIS KW 833 januari 17 f 498,- januari 24-31 f 598,- februari 7 f 698,- februari 14-21-28 f 598,- maart 7 f 598,- Toeslag 1-persoonskamer f 95,- Tolgelden en toeristenbelasting p.p. f 19.50 Inclusief: reis per Tourist Class touringcar ervaren chauffeur/reisleider transfer naar en van de skipisten ovemachting op de heen- en temgreis in Duitsland op basis van logies en ontbijt hotelverzor- ging in Roznov op basis van 7x halfpension 2-persoonskamer met douche en toilet stamppotbuffet bij terugkomst, Exclusief: niet genoemde maaltijden excursies tolgelden en toeristenbe- lasting reis- en annuleringsverzekering. Op onze reizen zijn de ANVR-reisvoorwaarden van toepassing. In de touringcar mag niet gerookt worden. REISADVIESBURO

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13