MaasposT DICHTGE SPIJKERD Sport 'Zzzap de kop d'r op' WW U Stand de kop dr o MaasstaD RDTV slaat nieuwe weg in Herman Renker ruim 25 jaar suppoostin de Kuip Veel tegengoals koplopers Prijzenregen bij trekking buy AKAI SCHIEDAM - A1 ruim 25 jaar deelt hij lief en leed met Feyenoord. Als supporter, maar zeker ook als suppoost in de Kuip. Hermen Renker heeft in zijn functie het voet- bal, het publiek en het sta- dion zien veranderen. De 56- jarige Schiedammer is echter niet van zijn stuk te krijgen. Ook niet als Feyenoord weer eens klungelt. „Het was niet slechter dan anders", is dan zijn vaste commentaar. Refoba bijna kampioen MSV pakt periodetitel Damesvoetbal Zwaluwen succesvol Concours Hippique 'Indoor Maasdijk' VZC goed op dreef TUSSENSTAND PER 17/11 SPELER VAN DE WEEK Edward Metgod KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS Woensdag 20 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 ROTTERDAM - Rotterdams Dag- blad TV blijft nieuwe wegen in- slaan en komt weer met een nieuw programma op televisie: AutoTV. Het programma wordt geprodu- ceerd in een flitsende, snel gemon- teerde stijl en doet qua concept denken aan de bekende autopro- gramma's op televisie. Auto TV zit boordevol beeldmateriaal en nutti- ge informatie die de kijker te horen krijgt middels een voice-over. In het programma komt werkelijk al- les aan bod wat met auto's te ma- ken heeft. Dat betekent dus ruim aandacht voor nieuwe modellen en accesoires, rij-impressies en auto- testen. Dit alles wordt afgewisseld met reclames en vele aanbiedingen van de autohandelaren in de regio. En dat is nu precies het grote voor- deel van AutoTV boven de van de landelijke telvisie bekend zijnde programma's als de Heilige Koe en de Gouden Koets; de getoonde auto's zijn in vrijwel alle gevallen snel aan te schaffen bij een dealer in de buurt. Wie tegenwoordig op zoek is naar een auto heeft momenteel dus ei- genlijk genoeg aan een televisie en een telefoon. Tijdrovende rondes langs autobedrijven hoeven niet meer. Als het aan RDTV ligt beho- ren ze zelfs helemaal tot het verle- den, want het bedrijf brengt nu dus de mooiste en voordeligste bolides op werkelijk alle manieren in de huiskamer. Naast AutoTV be- schikt RDTV namelijk ook nog over het interactieve occasionpro- gramma op Stadstext, waarmee heel gedetailleerd gezocht kan worden naar een geschikte auto. Potentiele autokopers wordt het op deze manier wel erg makkelijk ge- maakt. A1 het werk wordt uit han- den genomen door Rotterdams Dagblad. RDTV toont het aanbod in alle soorten en maten, geeft de aanbiedingen, beschikbaarheid en vertelt er zelfs bij in welke kleuren de auto's te krijgen zijn. Alleen de definitieve keuze en de aanschaf zelf moet de kijker nog even zelf doen. Maar ook daar vindt RDTV binnenkort waarschijnlijk wel wat op. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam 'Ik kijk altijd de mensen aan' De laatste jaren is Renker gestatio- neerd in de perskamer van Stadion Feijenoord. In de nabijheid van Kees Jansma, Barend en Van Dorp en andere 'grootheden' doet hij met veel plezier zijn werk. „Journalisten? Het zijn soms net mensen", grinnikt hij. De perscon- ferenties van trainers als Willem van Hanegem, Wim Jansen en de huidige coach Arie Haan volgt hij altijd met veel belangstelling, zon- der uiteraard zijn eigen taak te ver- waarlozen. „Het is leuk om te luis- teren naar hun analyses en opmer- kingen", stelt Renker. „Je hoort toch het nieuws uit de eerste hand. Voorzitter Jorien van den Herik hoor ik graag spreken. Hij komt heel duidelijk over." Sinds 1991 is Renker werkzaam als concierge op de openbare ba- sisschool Het Startblok in Schiedam-Nieuwland. Deoud-las- ser bij Wilton Fijenoord heeft een zogenaamde Melkert-baan. Hij heeft het prima naar zijn zin als 'manus van alles'. Renker heeft te maken met ruim 300 leerlingen en 26 leerkrachten. „De sfeer op school is perfect", zegt hij. „Zelf ben ik min of meer eigen baas. Voor alle kleine klusjes kunnen ze me inschakelen. Ook breng ik zie- ke kinderen naar huis of naar de dokter. Het is echt een afwisselen- de baan, eigenlijk net zo interes- sant als mijn werk in de Kuip. Ze leven ook allemaal mee met Feye noord, al zijn er op school ook ge noeg voor Ajax. Na een thuiswed- strijd geef ik soms de volgende ochtend in de lerarenkamer, ge- vraagd of ongevraagd, een verslag van de gebeurtenissen in de pers kamer. Dat geeft dan enige hilari- teit." Renker komt uit Slagharen. Voor zijn werk verhuisde hij in 1965 naar Schiedam. Hij kocht meteen een seizoenkaart bij Feyenoord. „Ik was als klein kind al supporter van Feyenoord. Ik weet niet waar die liefde vandaan komt. Het is on- verklaarbaar. Het zit waarschijn lijk in je bloed. Het is een soort vi rus dat nooit meer verdwijnt. Ge- lukkig maar." Met zijn schoonouders, die toeval- lig of niet ook fanatieke fans wa- ren, trok Renker bij elke thuiswed- strijd van Feyenoord naar het sta- In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks bijge- werkt en gepu- bliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volg- orde bepaald door het aantal gespeelde wed- strijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoet- bal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen auto- matisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit sei zoen 129. Aan het eind van het sei zoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wed strijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van- de minst gepasseerde keeper stelt Ki- norama een videocamera en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, Postbus 1685, 3000 BR Rot terdam, tel. 010 - 400.44.91. Zwart Wit'28 is deze week de verrassende nieuwe koploper in deze com- petitie. De Rotterdamse hoofdklasser speelde zaterdag een bewogen wed- strijd (1-1) tegen Bennekom. Scheidsrechter Elburg strooide met kaarten op een manier waar zelfs Sinterklaas trots op zou zijn. De man in het zwart gaf drie keer rood en acht maal geel. Het hadden trouwens vier rode kar- tonnetjes moeten zijn, want Xander van der Veeke mocht ondanks twee gele kaarten op het veld blijven. Keeper Jan Flokstra van de Vaanclub werd in die wedstrijd een keer gepasseerd. Het was pas de zesde tegengoal van Zwart Wit'28. Xerxes en Nieuwenhoorn hadden zondag een 'off-day'. Xerxes speelde na een 3-0 voorsprong met 4-4 gelijk tegen TOGB, terwijl Nieuwenhoorn met 3-1 ten onder ging tegen DCV. Beide koplopers zakten dus een paar plaatsen. Transvalia en Aeolus hebben net als Zwart Wit'28 pas zes tegen- doelpunten, maar voor beide ploegen geldt dat ze drie wedstrijden minder speelden. 6 tegengoals: 1. Zwart Wit'28, 2. Transvalia, Aeolus 7 tegengoals: 4. Rijn- mond Hoogvliet Sport, Nieuwen hoorn, 6. Spartaan '20, 7. Xerxes (zo) 8 tegengoals: 8. Cion, Alexandria '66 (za), TSB. 11. SC Feye noord, 12. EDS, 13. HOV, Excelsior '20 9 tegengoals: 15. Ca- pelle, 16. SVV, Le- onidas (zo), 18. NOC, 19. Ursus, RKWIK 10 tegen goals: 21. GOZ, Ber- kel, 23. Sparta (ama), PFC Herman Renker, een gewaardeerde kracht op school en in de Kuip. dion. Ze zaten jarenlang in Vak U op de eerste ring. In 1969 trad Ren ker toe tot het gilde der suppoos- ten. „Dat was destijds een fluitje van een cent. Bij een uitverkochte wedstrijd ergerde ik me in ons vak een beetje aan een suppoost die naar mijn mening zijn werk niet goed deed. 'Kun jij het beter dan'? vroeg hij. 'Ja', zei ik. Een dag later was ik met een maat van mij sup poost. Een beter tijdstip hadden we niet kunnen uitzoeken. De glorie- jaren van Feyenoord zaten er net aan te komen. Ik heb sindsdien vrijwel geen thuiswedstrijd meer gemist." De binding met Feyenoord en het contact met het publiek hielden Renker al die jaren op de been. „Voor het geld hoef je het niet te doen", glimlacht hij. „Als je hier rijk van wordt, dan wordt je nooit meer arm. Voor mij is het nog steeds een hobby, een ontspannen- de inspanning. Want als suppoost blijft er toch wel voldoende tijd en gelegenheid om de wedstrijd een beetje te bekijken. En wat dacht je van de popconcerten? Die zijn ook altijd leuk om bij te wonen, al is de muziek soms niet te harden." Herinneringen? Renker heeft ze in overvloed. Aan de sneeuwbal op het oog van Wim Jansen, aan de successen onder Johan Cruijff, aan het brilletje van Joop van Daele, aan de techniek van Frans Bouw- meester, aan de snelheid van Coen Moulijn en aan de schotkracht van Franz Hasil. Renker heeft het alle maal van nabij meegemaakt. En niet te vergeten de UEFA-bekerfi- nale tegen Tottenham Hotspur in 1974. Honderden Engelse vech- tersbazen braken toen een heel vak in de Kuip af. „Ze gingen als bees- ten te keer, met messen en kettin- gen", weet Renker nog maar al te goed. „Het was verschrikkelijk om te zien. Via de zwarte handel wa- ren die Britten aan verkeerde kaar ten gekomen. Het was de eer ste keer dat we in de Kuip met voet- balvandalisme te maken kregen. Iedereen was erg geschrokken, ik ook. Maar ik heb geen moment overwogen te stoppen. Ik wilde juist in dienst blijven om dergelijke excessen voortaan te voorkomen. Want dat is toch je werk als sup poost. En de ware supporter mag nooit de dupe worden van een stel- letje relschoppers." Renker weet als geen ander dat de sfeer op en rond de voetbalvelden is veranderd. ,,De Kuip zat vroeger bij thuiswedstrijden van Feye noord vrijwel altijd vol. En de sup porters van beide clubs zaten dan over het hele stadion verspreid, ge- woon door elkaar heen. Toen kon dat nog. Nu is alles veel strenger en strakker georganiseerd. Dat moet ook wel, anders loopt het al snel uit de hand." Slechte ervaringen heeft Renker persoonlijk nauwelijks. Als sup poost op het veld heeft hij menige heethoofd in zijn kraag gevat. Ook haalde hij toeschouwers van de tri bunes af die op de verkeerde plaats zaten of 'fout' gedrag vertoonden. „Ach, ik ben wel eens uitgeschol- den of bespuugd. Maar ze hebben me gelukkig nog nooit geslagen. Een keer scheelde het niet veel. Op de trap dreigde een vent mij een knal met zijn helm te geven. Ik kon hem nog net een duwtje geven, waardoor hij een paar treden naar beneden viel. Had hij maar niet moeten gaan staan, waar hij niet mocht staan. Zo simpel is het." Een goede suppoost weet wat voor vlees hij in de Kuip heeft, betoogt Renker. „Je moet de mensen aankijken. Dan weet je meteen wat ze willen. De den zoekt zijn plaats, de ander heeft geen kaartje en wil er toch in en nummer drie moet no- dig naar het toilet. Vaak is een blik voldoende om te zien wat er loos is. Toen ik nog buiten in het sta dion werkzaam was, lette ik altijd op de invalide toeschouwers. Als zij de wedstrijd niet goed konden zien, nam ik maatregelen. Ik heb ook meer dan eens mensen met hoogtevrees van de tweede ring gehaald en een paar verdiepingen lager gebracht. Dat hoort er ook bij." Renker heeft ook vele jaren bij de zogenaamde VIP-ingang van de Kuip gestaan. Politici, captains of industry, sportvedettes en leden van het Koninklijk Huis. Hij zag ze allemaal voorbij schuiven. Maar wel moesten de 'hoogheden' zelf of via hun personeel eerst nog hun kaart laten zien. Want Renker liet en laat zich niet in de maling ne- men. ,,Bij een popconcert kwamen ooit tientallen figuren uit de stal van Joop van den Ende bij de Kuip aan. Slechts een paar artiesten had den de juiste kaarten. De rest wilde op de bonnefooi naar binnen. Mooi niet. Sommige snijbonen wilden me met een biljet van 25 gulden paaien. Toen konden ze het hele maal vergeten. Daar leen ik me ab- soluut niet voor." Toch heeft Herman Renker altijd van een prominente toeschouwer geld aangenomen. „Bij elke thuis wedstrijd kreeg ik van Ome Jan Linssen een piek. Voor het geluk, zei hij altijd. Het was een soort bij- geloof van hem. Prachtig toch? Van een rijke sponsor kreeg ik soms een dikke sigaar. Dat zijn de leuke dingen van het vak. Of het verhaal van dat ventje van amper tien jaar. Helemaal alleen bij een grote avondwedstrijd. Wat doe jij hier, knul? Waar is je vader, vroeg ik. Mijn vader is thuis, zei die aap. Die zoekt zijn kaartje." De ogen van Herman Renker glin- steren bij deze verhalen uit de oude doos. Het is wel duidelijk: Feye noord en de Kuip hebben zijn hart gestolen. „Stoppen als suppoost? Ik denk er niet aan. Zolang ik mijn werk kan doen, ga ik door. Ik sterf liever in het stadion dan in mijn bed." Norbert Kleinherenbrink Badminton - De Vlaardingse badmintonvereniging Refoba is reeds met de gedachten bij het naderende kampioenschap. Zaterdag 16 november wees de ongenaakbare koploper in de eigen Sporthal Westwijk te Vlaardingen de naaste concurrent Terneuzen terug met de alleszeggende cijfers 8-0. Ondanks veelvuldig concentratieverlies en de nodige nonchalance hadden de Zeeuwen weinig tot niets in te brengen. In tegenstelling tot de uitwed- strijd leverde de thuiswedstrijd geen verliespartijen op. De beide herenen- kelpartijen verliepen uiterst moeizaam. Remco Hakhoff won met 4-15, 15-8 en 15-1 en Nitte van Landschoot versloeg zijn opponent met 18-13 en 15-11. De beide damesenkelpartijen verliepen aanmerkelijk eenvoudi- ger. Christa Boeters won met 11-7 en 11-0 en Dana Kuil versloeg haar te- genstandster met 11-0 en 11-0. De herendubbelpartij van Peet van Land schoot en Nitte van Landschoot leverde nauwelijks problemen op. Het duo won met 15-6 en 15-11. Hetzelfde gold voor de damesdubbelpartij van Dana Kuil en Helene v.d. Dungen. Het tweetal was met 15-4 en 15-5 te sterk. De gemengd dubbelpartijen van Peet van Landschoot en Christa Boeters en van Remco Hakhoff en Helene v.d. Dungen werden ontsierd door eerdergenoemd concentratieverlies en nonchalance. Het duo Peet van Landschoot en Christa Boeters won met 15-6 en 15-8 en het tweetal Remco Hakhoff en Helene v.d. Dungen was met 15-10 en 15-6 te sterk. De stand in de competitie is allesbehalve interessant te noemen. Refoba leidt met 16 punten uit 8 wedstrijden. Blauw Wit volgt met 9 punten uit 7 wedstrijden. Robad en Terneuzen bezetten de plaatsen drie en vier met ie- der 9 punten uit 8 wedstrijden. Voetbal - De Maassluise voetbalvereniging MSV heeft de eerste periode titel in de Zesde Klasse C veroverd. De conduitestaat van het team van trainer Han van Leeuwen is meer dan geweldig. Acht wedstrijden ge speeld en acht wedstrijden gewonnen. Zondag 17 november versloeg de koploper op eigen veld Te Werve met maar liefst 6-1. Ronald Bolijn maakte vier doelpunten. De overige twee doelpunten werden gescoord door Tim Kolmus en Virgil Kolmus. Trainer Han van Leeuwen betitelde de prestatie van het team als de beste prestatie tot nu toe. De stand in de competitie is zeer zeker niet spannend te noemen. MSV leidt met 24 pun ten uit 8 wedstrijden. Demos, VOB en Te Werve volgen met respectieve- lijk 15 uit 8, 14 uit 7 en 10 uit 6. Voetbal - Het gaat meer dan uitstekend met het damesvoetbal bij de Vlaar dingse voetbalvereniging Zwaluwen. Zwaluwen Dames 1 is nog maar een punt af van het kampioenschap in de Vierde Klasse D. De sterke vogels deklasseerden Verburch met 6-1. Eva Wansleeben en Esther v.d. Veer zorgden snel voor een 2-0 voorsprong. Verburch stribbelde nog wel even tegen. Een voor Chantal van Koppen onhoudbare kopbal betekende 2-1. Naomi Balogh en Saskia Regout zorgden daarna voor een 4-1 ruststand. Na de pauze werd de wedstrijd almaar harder en vooral gemener. Marian ne Baas zorgde uiteindelijk met twee solo's van formaat voor een 6-1 eindstand. Zwaluwen Dames 2 daarentegen is reeds kampioen in de Zesde Klasse B. Het schaduwteam vernederde SMV Hillegersberg met 6-0. Paardensport - De RMO, Ruiterclub Maassluis en Omstreken, organiseert in samenwerking met Manege 'De Nieuwe Oranjehoeve BV' zondag 24 november het Concours Hippique 'Indoor Maasdijk', een open NBVR in door springwedstrijd. Voor zowel de NBVR - als de landelijke ruiters be- staat de gelegenheid zich in te schrijven voor de rubrieken B, L en M. An dere, niet bij de NBVR aangesloten combinaties en andere landelijke ver- enigingen kunnen deelnemen aan de extra rubrieken oefenparcours 50-70 CM voor pony's en oefenparcours 80-90 CM voor pony's en paarden. Zowel deelnemers als toeschouwers zijn vanaf09.00 uur welkom in de ac- commodatie van Manege 'De Nieuwe Oranjehoeve BV' aan de Schen- keldijk 50 te Maasdijk, nabij Maassluis-Steendijkpolder. Telefoon 06- 53758216. Zwemmen - De Vlaardingse zwemvereniging VZC heeft goed gepres- teerd tijdens het Nederlands Kampioenschap Estafette in het Sportfond- senbad te Amersfoort. Zondag 17 november behaalde de dames senioren- ploeg een derde plaats en behaalde de heren seniorenploeg een achtste plaats. De damesploeg met Mignon Henneken, Wilma van Hofwegen, Re- nee Snoek en Karin Stein vestigde op de 4x100 meter schoolslag met een tijd van 5.14.66 minuten een nieuw clubrecord. Ook de herenploeg met Jaap Buitelaar, Rene de Jong, Martijn v.d. Maagdenberg en Ronald van Ombergen vestigde op de 4x100 meter schoolslag met een tijd van 4.42.85 minuten een nieuw clubrecord. Aanstaand weekeinde staat de der de ronde van de landelijke verenigingscompetitie op het programma. Onder het motto 'zoek de juiste combinatie' hebben duizenden lezers en kijkers van Maasstad weekbladeN en RDTV meege- daan aan de actie 'Zzap de kop d'r op'. Er zijn fantastische prij zen te winnen met dit spel dat bestaat uit het raden en combine- ren van karikaturen die voor de helft in MaasstaD weekbladen staan en de andere helft op RDTV. Men moest met de krant en het beeld van RDTV de naam van de 'kop' bepalen en boven- dien de slagzin op een originele zin afmaken. De kop is er af en uitde stapel inzendingen voor de eerste spelronde heeft een des- kundige jury uit de goede oplos- singen ('Dolly') mevrouw F. Landheer uit Vlaardingen geko- zen als winnaar van de hoofd- prijs: een 8-daagse vliegreis voor twee personen naar een Europe- se bestemming ter waarde van fl 2100,- Haar winnende slagzin is: 'RDTV en Maasstad weekbla deN is de juiste combinatie, want de krantenkop bracht me op het idee en ik kijk nu kabel tv'. Ook deze week kunt u weer meedingen naar het prijzenpak- ket met een totale waarde van maar liefst 1000.000 door de juiste combinatie te zoeken. Winnaars 'Zzzap de kop d'r op' spelronde 1 (geplaatst d.d. 6/7 november j.l.): Hoofdprijs: 8-daagse vliegreis f f ff Maasstad weekbladeN voor 2 personen naar een Eu- ropese bestemming t.w.v. fl 2.100,-: Mevrouw F. Land heer, Vlaardingen. Eerste prijs: breedbeeld kleu- rentelevisie t.w.v. fl 1.795,-: K.F. van de Graaf, Rotterdam. Tweede prijs: videocamera t.w.v. fl 1.450,-: G. Groen, Rot terdam. Derde prijs: videorecorder t.w.v. fl 995,-: Rob Wijnber- gen, Maassluis. Troostprijzen: 5 x meubelcheque t.w.v. fl 250,-: G. van Heck, Rockanje; B.H. Kampstra, Rotterdam; A. Tuininga, Vlaardingen; Pa trick Klasko, Rotterdam; Mevr. Van Gent-Koek, Helle- voetsluis. 6 x fotocamera t.w.v. fl 250,-: Debby Roos, Rotterdam; Leni Meertens-Anderson, Vlaar dingen; A. Huisman, Heinen- oord; J.M.A. Stoele, Capelle a/ d IJssel;C.J. van Loon, Rotter dam; J.L. Bakker, Rotterdam. 10 x toegangsbewijs Kerstcir- cus t.w.v. fl 35,-: J.R. Guijs, Rotterdam; K.H. Bakker-Vos, Hoogvliet; A.W. Bos, Rotter dam; D. Huwig, Rotterdam; L. v/d Velde, Numansdorp; A. Rolaff, Vlaardingen; Mevr. E.M. Offermans, Zwijndrecht; W. de Reus, Rotterdam; Mi randa Keemink, Schiedam; H. Dalm, Klaaswaal. Genoemde prijswinnaars krijgen binnen twee weken persoonlijk bericht. Over de uitslag is geen correspondentie mogelijk, prij zen zijn niet inwisselbaar. Speler cijfer(s) gemiddi 1. Glaucio 7 7,00 Excelsior 2. Nixon Dias 7 7,00 Sparta 3. Cor Lems 7/7 6,93 Dordrecht'90 4. Jean-Paul v. Gastel 6,89 Feyenoord 5. Henk Fraser 6 6,71 Feyenoord 6. Rob Alflen 6,64 Sparta 7. Kees van Wonderen 8/7 6,60 Feyenoord 8. Richard Plug 7/6 6,43 Dordrecht'90 9. Gerard de Nooijer 7/6 6,41 Sparta 10. Henryk Larsson 7/6 6,40 Feyenoord 11. Giovanni v. Bronckhorst 7/6 6,38 Feyenoord 12. Jochem van der Hoeven 7/6 6,38 Sparta 13. Ronald Koeman 7/6 6,38 Feyenoord 14. George Boateng 6,27 Feyenoord 15. Joop Lankhaar 6,27 Dordrecht'90 16. Mark Noorlander 6/7 6,25 Sparta 17. Pablo Sanchez 7/6 6,25 Feyenoord 18. Patricio Graff 5 6,21 Feyenoord 19. Gaston Taument 6/5 6,19 Feyenoord 20. Alfons Groenendijk 6 6,15 Sparta beoordeeld op een 7 en 8. Metgod is nu 36. De routinier verlengt ieder jaar zijn con tract weer met een jaartje. Vorig seizoen was er even sprake van dat Frank Kooi- man, de reservekeeper, hem uit de basis zou spelen. Henk ten Cate liet de ervaring van Metgod echter zwaarder wegen. Kooiman vertrok daarop samen met Edgar van der Roer, Milko Pieren en assistent-trainer Henk van Stee naar VVV. De roemrijke carriere van Metgod vermeldt meer dan 500 competitie- wedstrijden, waarin hij ooit eenmaal scoorde. Hij speel de ook 1 interland en in een grijs verleden werd de sluit- post 12 keer opgeroepen voor Jong Oranje. (Sparta) Edward Metgod zit in de nadagen van zijn carriere als keeper. Toch staat hij nog iedere week zijn mannetje in het doel van Sparta. Net als Kees van Wonderen werd hij Speler cijfer(s) gemiddelde 1. Mark Zegers 7 7,00 Excelsior 2. Edward Metgod 8/7 6,69 Sparta 3. EddeGoeij 7/6 6,71 Feyenoord 4. Edwin van Holten 6,44 Excelsior 5. Peter van der Kwaak 6 6,40 Dordrecht'90 6. Jan Scheurwater 6 6,50 Dordrecht'90 Speler Doelpunten 1. Peter van der Veen 6 doelpunten Dordrecht'90 2. Dennis de Nooijer 5 doelpunten Sparta 3. Henryk Larsson 5 doelpunten Feyenoord T T H RADIO

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 23