Werken aan een gezellige binnenstad Passie voor industrieel erfgoed MaasposT d 21?o MaasposT ELD WAARD! BOUMAN Gaat Admix Zaken zijn Zaken inzenden voor de Heffie? MaasposT Pistolen Paultje Hulp aan slachtoffers Henk Keemink is nieuwe Centrummanager Heibok voor Stichting Calorische werktuigen ■iRii Kleurwedstrijd Body shop bestaat is jarig en dat wordt flink gevierd Mdlveen Radboud in concert Speculaasrijden mmH Heffie-actueel pssijl KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - De pro- fielschets van gepensio- neerd ondernemer met veel vrije tijd past hem niet hele- maal. Maar uiteindelijk is Henk Keemink, een druk bezette vastgoedmanager die pas twee jaar geleden zijn eigen zaak begon, toch de nieuwe Centrummanager geworden. Hij is vastbeslo- ten om Schiedammers nog maar weer eens duidelijk te maken hoe mooi hun stad nu eigenlijk is. De komende ja- ren wil hij samen met de winkeliersverenigingen en de gemeente werken aan een binnenstad waar het gezellig toeven is en, daar gaat het tenslotte om, waar mensen graag consumeren. Voor het echter zover is, moeten er in het centrum nog wel wat probleempjes worden opge lost. Voor Keemink zijn ge- coordineerde actie en team work daarbij onmisbaar. Om ook de andere Schiedamse ondernemers hiervan te overtuigen, heeft hij zijn eerste 'huisbezoe- ken' daarom inmiddels al afgelegd. Foto-album Papierwinkel Industrieel erfgoed VOOR AL UW TUINWERK? 010-231 06 83 Bij aankoop van nieuwe meubelen in de maand november, ruilen wij uw gebruikte meubelen in. Uw oude meubelen zijn veel geld waard. CONTACTLENZEN Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 20 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur, ds. G. de Lang. 17.00 uur, prof.dr. A. de Reuver. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur, ds. J. Visser. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur, ds. J. Visser. Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur, ds. N.K. Mos. 19.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessen. 09.30 uur, ds. J. Visbeek. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. 10.30 uur, pastor G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. 10.00 uur, cand. M.J. Tekelenburg. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 17.00 uur, prof. dr. A. de Reuver. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. C.A.A. Struik, 16.30 uur: dr. P. Veldhui- zen. Parochiekerk O.L.V. Visitatie Dr. Schaepmansingel 3. 09.30 uur Zondagsviering met koor- en sa- menzang. Vrijdag 09.15 uur week- viering in dagkapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zaterdag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zon dagsviering, woensdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 10.15 uur Gezongen eu- charistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uureu- charistieviering. Zondag hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D), 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uureucharistieviering. Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kapt en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Het natuur- en mi- lieuprogramma 'Langs het tuin- pad' (Iedere zondag van 10.00 tot 12.00 uur) met Aad Ouweneel en Christol, heeft op 24 november als gast live in de studio Paul Wilking, beter bekend als Pistolen Paultje. Hij zal vooral praten over zijn be- trokkenheid met mishandelde die- ren. Radio Schiedam is te ontvan- gen op 96.1 op de kabel en 106.7 in de ether. SCHIEDAM - Bij de NCVB Woudhoek vertelt Willie Voigt donderdag 21 november het een en ander over slachtofferhulp. Buro Slachtofferhulp is gevestigd aan de Westersingel in Rotterdam en mensen als Voigt bieden hier kos- teloos hulp aan slachtoffers van een ongeval of misdrijf. Ook juri- disch advies wordt gegeven. De avond wordt gehouden in De Harg, Hargplein 100 en begint om 19.45 uur. Ook niet-leden zijn wel- kom. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog R. van der Velden Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: Maurice Heijnen Telefoon: 010-4004484 Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Het Centrummanagement is een overkoepelend orgaan voor de winkeliersverenigingen in Schiedam waarin ook een aantal vertegenwoordigers van de ge meente zit. Het is enkele jaren ge leden op initiatief van Schiedam se ondernemers opgericht. De voornaamste doelstelling Is de 1 verbetering van het economisch klimaat en het voor potentiele ko- pers aantrekkelijker maken van de binnenstad. Henk Keemink hoopt daar als kersverse Cen trummanager zijn bijdrage aan te leveren door met name de saam- horigheid onder de ondernemers zoveel mogelijk te bevorderen. Keemink betreurt het dat het vooral grootwinkelbedrijven nogal eens ontbreekt aan betrok- kenheid bij wat er in de stad ge- beurt. Ze nemen nauwelijks deel aan activiteiten van plaatselijke winkeliersverenigingen en rich- ten zich naar zijn smaak teveel op hun eigen verkoopbeleid. Om een produkt goed te verkopen is er naar Keeminks mening echter Henk Keenink gaat graag hard werken aan een gezellige binnenstad waar het goed consumeren is. meer nodig: „Geen solistische ac- ties maar gecoordineerde activi teiten, want daar bereik je wat mee." Je wint volgens hem meer klanten door promotie-activitei- ten of evenementen die gezamen- lijk worden georganiseerd en die het centrum als geheel een posi- tief imago bezorgen. Als voor- beelden noemt Keemink de koop- zondagen, of de actie voor Schiedam-Noord waarbij bewo- ners daar via mailing werden be- naderd om hen over te halen wat vaker een bezoekje aan het cen trum van de stad te brengen. Dat Keemink als Centrummana ger zijn handen nog vol zal krij- gen aan de coordinate van com- merciele activiteiten blijkt wel uit het feit dat Schiedam dit jaar zal worden vereerd door het bezoek van maar liefst twee verschillen- de kerstmannen; een op uitnodi- ging van het Centrummanage ment en de ander op kosten van de Stichting Lentefeest. Centrummanager Keemink ziet er overigens weinig heil in om een concurrentieslag op het ge- bied van winkelen aan te gaan met bijvoorbeeld het Beursplein of het Liesveld. Daartegenover denkt hij wel mensen te kunnen trekken met de combinati.e van- winkelen, een bezoek aan een museum, een versnapering en nog even rustig door Schiedam wandelen om mooie, oude ge- bouwen te bekijken. Als 'volbloed Schiedammer' ziet Keemink namelijk een heleboel goede kanten van Schiedam. „Ga maar eens kijken wat een vrese- lijk mooie stad we hebben. Al die schitterende oude panden." Hij loopt dan ook in zijn schaarse vrije uurtjes graag door het cen trum om de gevels te bewonderen en te proeven wat er allemaal in de stad gebeurt. Wat hem wel er- gert zijn de naar zijn mening soms schreeuwend lelijke recla mes die in de winkelstraten af en toe zo opvallen, dat de mooie pui- en eronder in het niet vallen. Hij hoopt alle winkeliers de komende jaren zover te krijgen dat ze, naar voorbeeld van de gemeente Go- rinchem, hun reclame-uitingen wat ingetogener en meer in over- eenstemming met het oude stads- beeld zullen brengen. Keemink heeft ook veel waarde- ring voor de nooit aflatende werklust en de betrokkenheid van zijn collega-bestuurders in het Centrummanagement, waaronder plaatselijke kopstukken als win- kelier Chris Coppens en stadsar- chitecht Bohre. Hij is ervan over- tuigd dat hij samen met zo'n en- thousiast team de komende perio- de veel positieve dingen voor de stad en de middenstand kan berei- ken. Ondanks de problemen waarmee de middenstand in Schiedam op dit moment kampt, zoals de leegstand op de Hoogs- traat of de bestrating die met na me op het Broersveld en in de Lange Kerkstraat nogal wat te wensen overlaat. Het zijn obsta- kels die ervoor zorgen dat het grote publiek sommige delen van het winkelgebied overslaat. Dit soort problemen kan alleen in sa- menwerking met de gemeente worden opgelost. Het Centrum- management fungeert daarbij als overleg- en gesprekspartner. Hetzelfde geldt voor het parkeer- beleid, dat bepaalt dat parkeren in de binnenstad grotendeels is voorbehouden aan vergunning- houders, zonder mogelijkheden voor winkelpubliek tot kort be- taald parkeren. Winkeliers blij- ven dit als een heikel punt zien. Maar ook bij dit soort zaken, zo benadrukt Keemink, versterkt het de onderhandelingspositie met de gemeente wanneer winkeliers en ondernemers als een front optre- den. Zelf is Keemink jarenlang actief geweest als volleyballer. Daar heeft hij geleerd dat samenwer- king en positief denken sleutel- woorden zijn en dat je met inzet alleen al ontzettend veel kunt be- reiken. Dit zijn dan ook precies de dingen die hij alle onderne mers in Schiedam duidelijk aan het verstand wil brengen. Het is belangrijk dat dat lukt want, zoals hij zelf zegt: ,,anders kan Henk Keemink nog zo mooi praten, maar dan komt er van alle plan- nen niets terecht." SCHIEDAM - .Jongens die vroeger een opleiding volgden tot machinist, kregen les in het vak calorische werktuigen", ver telt Kees Boekweit, voorzitter van de in 1985 opgerichte Schiedamse stichting Calorische werktuigen. Calorische werktui gen worden voortgedreven door warmte. Een concreet voorbeeld van zo'n werktuig dat in het be- zit is van de stichting is de stoom- sleper Hercules, door de naams- vermelding op de schoorsteen beter bekend als Ketel 1. On- langs heeft de stichting een nieuw werktuig aangeschaft, de Heibok 4. Het betreft een bok uit 1916, die in bezit is geweest van het voormalig aannemersbedrijf Simons. De verandering van eigenaar was nog niet zo eenvoudig. Boekweit: „De vorige rechtmatige eigenaar was al ergens in de jaren '40 ver- dronken. Notarieel gezien leverde de overdracht daarom wat proble men op. Uiteindelijk hebben we de bok op papier gekocht van het be- drijf Simons." De drijvende hei- machine mist momenteel een au- thentieke heiketel, maar dit man- kement is provisorisch opgelost. Boekweit: „We hebben een water- pijpketel gekregen die eerst een stoomkeuring moet ondergaan en vervolgens kan worden gei'nstal- leerd. Voorlopig kunnen we hier mee vooruit." De vrijwilligers van de stichting verwachten enkele ja ren nodig te hebben om de Heibok 4 weer in goede staat te brengen. Trots als een jonge vader toont Kees Boekweit een dik boek vol historische foto's van de Heibok 4 in werking. De bok heeft veel kar- weien geklaard en daar zijn veel foto's van gemaakt. Boekweit: „Het bedrijf Simons was een van de grootste aannemersbedrijven op het gebied van nat waterwerken en heeft veel bijzondere karweien ge klaard. Elk karwei, zoals het aan- leggen van sluizen, bruggen of ha- venkades heeft een eigen verhaal en dat werd met behulp van foto's geregistreerd. Er zijn ook wel fo to's gemaakt van ongevallen tij- dens het werk, die dienden dan als lesmateriaal voor nieuwkomers in het vak." De voorzitter van de stichting Ca lorische werktuigen heeft zelf bij een bergingsbedrijf gewerkt. Hij is De zojuist door de stichting aangeschafte Heibok 4 in voile glorie. altijd gek geweest van sleepboten en stoommachines. Hij had de stoomsleper Hercules eerst in ei gen bezit, maar na enige tijd bleek dat het verstandiger was een stich ting op te richten. De bestuursleden van de stichting hadden het idee dat met de vorming van een stichting alles in kannen en kruiken was. Maar re- centelijk hebben de hobbyisten on- enigheid met de rivierpolitie over een interpretatie van de wet. De stichtingsleden varen af en toe met de sleper. Volgens de politie vaart de Ketel 1 beroepsmatig rond, met als gevolg dat de stichting bepaal- de veiligheidsmaatregelen moet plegen op het historische schip. De stichting wil geen veranderingen aanbrengen aan dit industriele erf goed. De Ketel 1 mag momenteel niet beroepsmatig pas sagiers ver- voeren, aldus de rivierpolitie, maar de stichting is hiervoor nog nooit aan de ketting gelegd: Boekweit vindt het vooral vervelend dat de politie geen duidelijkheid geeft: „Wij hebben een verzekering voor het schip en reddingsartikelen aan boord. Ik zou liever zien dat dit ge- val voorkwam voor de rechter, dan komt het tenminste tot een uit- spraak." Boekweit denkt dat in de nabije toekomst nauwelijks geva- ren kan worden met de Ketel 1„Ik vrees dat het er op uitdraait dat de sleper aan wal ligt en af en toe opengesteld wordt voor publiek." Het zou jammer zijn als het zover zou komen, want een historische stoomsleper hoort niet aan de wal te liggen. Wanneer Ketel 1 uit va ren gaat, zijn daar minimaal vier bemanningsleden voor nodig: een stoker, een machinist, een kapitein en een matroos. Er zijn in Nederland nog twintig stoomboten waarvan er slechts veertien kunnen varen. Toen in 1975 de Vereniging Stoomvaart werd opgericht, waren dat er nog, 35. De Ketel 1 vaart voornamelijk naar en op evenementen zoals de Sail in Amsterdam of bij de jaar- lijkse intocht van Sint Nicolaas. Boekweit: „Het evenementenwe- reldje is heel klein. Gezien de on- duidelijkheid over het vervoeren van passagiers zijn de eigenaars van stoomboten een beetje angstig geworden en wordt er slechts wei nig gevaren." De voorzitter van Calorische werktuigen vertelt dat onlangs contact is gezocht met het Projectbureau Industrieel Erfgoed. De stichting mikt daarbij op de sectie 'varende elementen'. De stichting hoopt op erkenning door dit bureau zodat daama getracht wordt subsidie aan te vragen. Voor het opknappen van de pas aange schafte Heibok 4 kan de stichting ook enthousiaste vrijwilligers ge- bruiken. Boekweit: „Ze hoeven geen bepaalde beroepservaring te hebben. Enthousiasme voor het project is het belangrijkste." Margreet Feenstra SCHIEDAM - Tijdens het kampi- oenschap Tonnetje steken op 1 September j.l. hebben veel leerlin- gen van de basisscholen in Schiedam-Noord hun kleurplaat ingeleverd. Deze kleurplaten wa ren verspreid als aankondiging van het traditionele evenement op de eerste zondag van September, ge organiseerd door muziekvereni- ging Sint Radboud. Iedereen had zijn uiterste best gedaan om de mu- zikale Disney-figuren zo mooi mo gelijk in te kleuren. De jury heeft lang moeten kijken en vergelijken om tot een oordeel te komen. De mooiste kleurplaat werd gemaakt door de 4-jarige Yvette Ham. Zij krijgt een video met cartoons. De overige deelnemers krijgen een setje viltstiften. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam Het exterieur van de jarige Schiedamse Body Shop. - ''At"v"vvj-v- I V TUINONDKRHOUD v.a. /15,- per uur o.a. winterklaar maken, snoeien, fatsoeneren, bijplanten, ophogen etc. Tevens alle soorten bestratingen, plaatsen schuttingen, hekwerk, enz. Ver- zorging van alle materialen mogelijk. ONSADRES: Hoefsmidstraat 41 Rotterdam Hoogvliet 010 - 231 06 83 SCHIEDAM - Henry Mcllveen draait op vrijdag 22 november niet uit eigen werk, maar wil op deze avond vooral een breed scala van muzieksoorten laten horen. En dit doet hij met de geluidsinstallatie van en in het Podium Cafe aan de Lange Haven 28 in Schiedam. SCHIEDAM - Iedereen die wel eens wil weten hoe het is om een drukpuntmassage mee te maken, is zaterdag 23 november van harte welkom in The Body Shop in de Nieuwe Passage in Schiedam. De ze drukpuntmassage is een combi- natie van Shiatsu-massage en Zweedse acupressuur. De schou- der, nek, rug en armen worden ge- masseerd om energiebanen te sti- muleren en afvalstoffen af te voe- ren. Deze actie is een van de ma- nieren om het 1-jarig bestaan van The Body Shop te vieren, maar klanten en ook de kinderen zullen nog op een andere manier in het zonnetje gezet worden. Deze actie onderstreept het feit dat The Body Shop een winkel is die aandacht heeft voor lichaamsver- zorging door meer dan alleen het verkopen van produkten. Het be drijf heeft een afdeling die het win- kelpersoneel speciaal opleidt om eerlijk en duidelijk advies te ge- ven. In Schiedam werken twee schoonheidspecialisies, Tonia van de Raaf en Patricia Haringsma en een visagiste, Hanneke de Boer. Klanten kunnen zich gratis op la- ten maken of een afspraak hiervoor maken, en vrouwen met trouw- plannen kunnen er voor een proef make-up terecht. De winkel in Schiedam is een van de vijftig The Body Shop vestigin- gen in Nederland. De eerste winkel werd geopend in Leiden in 1978. De allereerste The Body Shop werd in 1976 geopend door Anita Roddick. Op dit worden in 45 ver- schillende landen de haar- en huid- verzorgingsproducten verkocht. Het assortimcnt bcataat uit 600 SCHIEDAM - Muziekvereniging St. Radboud uit Schiedam-Kethel geeft op zaterdag 23 november weer haar jaarconcert 'St. Rad boud in concert'. Te horen zijn tal van populaire en bekende compo- sities uit het programma zoals St. Radboud dat het afgelopen jaar ten gehore heeft gebracht. Ook een aantal nieuwe muziekstukken zul len op de lessenaar staan, waaron der een arrangement van nummers uit de musical 'Miss Saigon'. 'St. Radboud in Concert' is te be- luisteren op zaterdag 23 november in de aula van Scholengemeen- schap Spieringshoek aan de Van der Brugghenlaan in Schiedam. De aanvang is 19.30 uur. Zaal open om 19.00 uur. De toegang kost fl. 7,50. Donateurs van St. Radboud hebben gratis entree. Kaarten ver- krijgbaar bij de leden van St. Rad boud en 's avonds aan de zaal. SCHIEDAM - Traditiegetrouw houdt de modelspoorvereniging Schiespoor op zaterdag 23 novem ber haar Schiespoordag onder het motto 'speculaasrijden'. Alle jeugdige bezoekers worden verrast met een gratis speculaaspop wan neer ze komen kijken naar het rij- den van de treinen. Op de rangeer- baan kunnen de jonge bezoekers zelf rijden. Schiespoor houdt te vens een Sinterklaasbeurs in de kleine zaal, waar men ook terecht kan voor kleine reparaties van treinonderdelen die van thuis mee- gebracht worden. De Schiespoordag word gehouden in het clubhuis aan de Westerkade in Schiedam, van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is een gulden per per- soon, kinderen betalen fl. 0,50. Vraag onze spelregels in de winkel. MEUBELEN IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 21 11 |pa| rn Openingstijden: maandag 13.00-17.30 uur feuftl O B3 la dmsdagt/nidonderdag 10.00-17.30uur:vrijdag9.30-21.00uur; zaterdag 10.00 -17.00 uur. 300 gratis parkeerolaatsen. producten en 500 accessoires. De basis van de producten zijn natuur- lijke ingredienten, in hervulbare flessen. Het bedrijf is tegen dier- proeven en wil zo duurzaam mo gelijk produceren. Een deel van de ingredienten en accessoires wordt ingekocht in arme landen, er wordt meer waarde gehecht aan eerlijke handel dan aan vrije handel. The Body Shop wil zorg dragen voor de wereld om zich heen, en doet dit op allerlei verschillende manieren. Van alle producten ligt een com plete ingredientenlijst ter inzage in de winkel. The Body Shop belooft geen wonderen of eeuwige jeugd, maar verkoopt producten die reini- gen, verzorgen en beschermen. Tonia van de Raaf, Patricia Ha ringsma en Hanneke de Boer kun nen hier verder van alles over ver- tellen. van den Dool copy director Admix Zaken zijn Zaken Nou, dat is te zeggen...ja! Uiteraard, vanzelfsprekend, natuurlijk. Wie zou'm niet willen winnen? Eeuwige roem zal je ten deel vallen. Zomaar op straat en in cafe's worden aangesproken. "Dat was u toch, die dit jaar de Heffie heeft gewonnen"? "Jazeker mevrouw, dank u." En bescheiden voeg je daar aan toe: "Ach, met die dingen moet je een beetje geluk hebben. !e doet je best, meer kun je niet doen...". Zonder gekheid, ik vind de Heffie een alleraardigst initiatief. Al was het maar vanwege de vette knip- oog naar al die andere vreselijk gewichtige prijzen binnen ons ijdele vak. De Heffie is leuk en de Heffie is alleen van ons... 99 P.S.: Vanuit ons pand aan de Boompjes kan ik de echte 'Hef' zien en ik ben blij dat Oppie Opzoomer er eindelijk afgehaald is. Kon echt niet. Doe mee! Zend in en verhef het Nieuw Rotterdams Reclamepeil! IS DE HEFFIE Rec1 ame-vakpr i j s onder auspicien van Rotterdams Dagblad bv per maand v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 tcet tvUcKctctc}4.c tyi»-eten. /ftdie de <yfeticcen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3