POLITIE RAPPORT Jongerendub zet schouders onder gevarieerde projekten u MaasposT KORT De familie Niestadt, het bekendste fotografengeslacht van Nederland Winkel en Win-weken van start in Passage Q 21 j0 MaasposT Gaat Zwiers Partners inzenden voor de Heffie? Tien-jarig Rotaract nog tang niet uitgeput Veel belangstelling voor Woon Informatie Centrum HeFFie-actueel Ecostroom. Schoon en onuitputtelijk. Straatroof; buit een rijksdaalder Even sigaretten halen; auto weg Valsheid in geschrifte 11 Wij gaan voor de Heffie. Wij doen mee. Natuurlijk, want Rotterdamser dan de Heffie, een Rotterdamse reclameprijs, kan niet. En'met deze uitspraak wil ik me absoluut niet afzetten tegen de Amsterdamse reclamewereld. Doe mee! Zend in en verhef het Nieuw Rotterdams Reclamepeii! Ml Si anil DE HEFFIE SCHIEDAM - Het is weer eens wat anders dan anders. Korting krijgen op je entree- be wij s door het meebrengen van een stuk gereedschap. Voor de ruim 120 Rotame ters die zaterdag 16 novem ber het lustrumfeest van Ro taract Schiedam bijwoonden leek het de gewoonste zaak van de wereld. Deze jonge- ren zijn immers wel aan the- ma's, goede doelen en-fees- ten gewend. Het feest van de ruim 17 jongeren tellende Schiedamse club werd gege- ven ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan. Alle op- brengsten, zowel in natura als financieel, komen ten goede aan het projekt Gered Gereedschap. $3* Gezeliigheid Elfdejaar SCHIEDAM - Stichting Huishoudelijke Voorlichting organi- seert twee cursusavonden die in het teken staan van feestelijke menu's. Het is een cursus waarin men nieuwe ideeen op kan doen voor een kerstdiner. De twee lessen zijn op donderdag avond 12 en 19 december van 19.30 tot 22.00 uur in het Maas- college, Mgr. Nolenslaan 99b. De cursus kost fl.25,-, excl. de kosten van de ingredienten. Voor inlichtingen en inschrijvin- gen tel. 4264781. Voedingsadvies Rommelmarkt Rommelmarkt Nieuwland Slachtofferhulp Peutermiddag Aflasting Inloopconcert Avondconcert De Erker Televisie maken SCHIEDAM - De fotograaf Pieter Johan Niestadt, die te- genwoordig een prachtige winkel heeft in de Nieuwe Passage, is een telg uit het be kendste en oudste fotografen geslacht van Nederland. Hij heeft een paar jaar een zaak gehad in Rotterdam, maar is verder Schiedam altijd trouw gebleven. Jarenlang had hij een zaak op de Rotterdamse Dijk, die hij in 19&0 van zijn vader overgenomen had. Zijn opa, Wilhelm Heinrich Nie stadt, vestigde zich al in 1898 in Schiedam. Boek Rijden onder invloed CONTACTLENZEN Woensdag 20 november 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 53 SCHIEDAM - Donderdagavond 14 november omstreeks half acht werden op de Overschieseweg in Schiedam, aan de achterzijde van het station Schiedam-Rotterdam West, drie daar lopende jongens aangesproken door twee andere knapen, die hen naar de weg vroegen. De drie knapen verwezen hen naar het stationsloket en ver- volgden hun weg. Even later voelde een zeventienjarige knaap plotseling iets in zijn rug en toen hij zich omdraaide keek hij in de loop van een vuurwapen. Onder bedreiging van het vuurwapen werd hij door de twee knapen ge- sommeerd zijn geld - een rijksdaal der - af te geven. Darbij werden ook de twee vrienden van het slachtoffer (beiden zestien jaar) gesommeerd hun geld af te geven, maar zij bleken geen geld bij zich te hebben. SCHIEDAM - Een 34-jarige Schiedammer is zijn auto zondag- middag 17 november rond een uur op een klassieke manier kwijtge- raakt. De man wilde bij een tank- station aan de Nieuwe Haven een pakje sigaretten kopen en besloot zijn auto met draaiende motor even alleen te laten. Een onbekende man greep echter zijn kans, sprang in de wagen en reed ermee weg. Een nader onderzoek wordt inge- steld. SCHIEDAM - De sociale recher che heeft na onderzoek de uitke- ring van vier Schiedammers en een Rotterdammer, varierend in leef- tijd van 19 tot 32 jaar, stopgezet wegens valsheid in geschrifte. De personen blijken de Sociale Dienst voor een nog onbekend bedrag be- nadeeld te hebben door naast de uitkering een baan te hebben. Ook gaf men op samenwonend te zijn, tewijl dat in praktijk niet het geval was. Het benadeelde bedrag zal van de verdachten worden terug- gevorderd. Wij vroegen Jan Zwiers, directeur Zwiers Partners, iaaar zijn mening over de Heffie Maar ik wil daar wel iets over zeggen: Amsterdamse bureau's gaan op een iets andere manier met hun klanten om. Vrijer, losser. Rotterdammers zijn voor- standers van de "doe-maar gewoon dan-doe je-al-gek-genoeg" mentaliteit. Nuchter. Gewoon hard werken en jezelf een beetje op de achtergrond houden. Zo'n Rotterdamse Heffie vind ik persoonlijk een prima initiatief. Want door middel van deze prijs zet je het Rotterdamse reclame- werk even in de schijnwerpers. En dat mag best, want er worden hier regelmatig hele goede dingen gemaakt. kijk maar naar de Erasmusbrug en het Beursplein! Rec1 ame-vakpr i j s onder auspicien van Rotterdams Dagblad bv Alle soorten gereedschap, van groot tot klein, waren zaterdag welkom. Naaimachines, boortol- len, maar ook iets kleins als een hamer of een stuk schuurpapier werden bij binnenkomst gretig verzameld. Bezoekers uit heel Nederland leverde dat een kor ting van een rijksdaalder op een kaartje voor het lustrumfeest op. Binnenkort zullen de verzamelde spullen naar het inzamelpunt van de stichting Gered Gereedschap worden gebracht, die het vervol- gens plaatst bij de aanvragers uit verre landen. Een bijzonder goed doel dus, dat bij de Schiedamse jongerenclub hoog op het lijstje stond. Natuurlijk hadden de Schiedam mers het geld ook gewoon in hun eigen zak kunnen steken. Maar wie zich dat bedenkt, kent de principes van Rotaract nog niet. Zonder hoogdravend of moeilijk te doen is het de leden er volgens voorzitter Robert Hipke vooral om het 'samenwerken aan iets moois' te doen. „Dat kun je fy- siek opvatten door bijvoorbeeld met elkaar een aantal zaterdagen achter elkaar auto's te wassen voor een bepaald doel of financi eel, het pure geld inzamelen dus." In de tien jaar van haar be staan heeft Rotaract er inmiddels heel wat projekten opzitten. Zo zijn de jongeren van de door Ro tary Schiedam gesponsorde, maar volledig zelfstandig operende club inmiddels bekende gezich- ten in verzorgingstehuis De Harg. De troika van Rotaract, met van links naar rechts Gertjan van der Meer, Karin Jansen en Robert Hipke. „Met de Kerst gaan we bijvoor beeld met een aantal ouderen winkelen en tijdens het jaarfeest dat~daar georgariiseerd wordt, ne- men wij het Rad van Avontuur voor onze rekening. Dat is dan zo'n projekt waarmee geen geld wordt ingezameld, maar waarmee we wel iets voor de samenleving doen. Op onze eigen bescheiden manier", merkt de voorzitter op. „Je zou ons het best kunnen om- schrijven als een serviceclub. Daarmee is de lading het best ge- dekt. Zoals Excelsior '20 een voetbalclub is, is Rotaract een serviceclub. Voor jongeren tus- sen de 17 en 30 jaar." Helemaal eerlijk zouden de leden echter niet zijn, wanneer zij zou den beweren alleen voor de bij- dragen aan de samenleving in de club te zijn gestapt. „Het is meer de combinatie die ons aan- spreekt", legt een van de oudst zittende leden, Gertjan van der Meer, uit. „Natuurlijk draaien al le vergaderingen en aktiviteiten voor een belangrijk deel om de projekten, maar altijd staat de ge zeliigheid voorop. Je legt contac- ten met elkaar en doordat je alle- maal ander werk doet of een an dere studie volgt, leer je veel ver- schillende mensen van ongeveer jouw leeftijd kennen. Vriend- schappen zijn er bij ons ontstaan, zelfs in die mate dat sommigen met elkaar op vakantie gaan. Wanneer dat er niet zou zijn, zou je de rest wel kunnen vergeten." Ook zijn er de afgelopen tien jaar verschillende contacten over de grens gelegd. Met jongeren in Engeland, Amerika en zelfs In dia. Bij de club wordt dus zelden stilgezeten. Reden temeer waar- om de leden wel eens moe wor den van het feit dat zo weinig mensen Rotaract kennen. Heel wat anders ligt dat bij 'moeder' Rotary, die wereldwijd bekend is. Een echte vergelijking tussen de twee kan evenwel niet getrokken worden. ,,Officieel heet de Ro tary onze sponsorclub te zijn, maar dat moet je niet zien in geld", verduidelijkt Hipke. „Eer- der in raad, als we die nodig heb ben. Ook is het niet zo dat alleen kinderen van Rotarians lid kun nen worden. In tegenstelling tot wat nog wel eens gedacht wordt kan echt elke jongere die het ziet zitten lid worden van Rotaract. Wij hanteren geen opleidings- of achtergrondscriteria. Alleen de leeftijd speelt een rol." Het elfde clubjaar zal Rotaract Schiedam onder de bezielende leiding van Karin Jansen komen te staan. Een 25-jarige Schiedam se, die zelf nog maar een jaar ge- leden bij de Rotaract-gelederen aansloot. „Dat had ik zelf acht jaar geleden echt niet kunnen denken", overdenkt de aktieve vice-voorzitter die tijd. „Toen had Robert me al een keer ge- vraagd te komen kijken. Maar omdat ik er zo weinig van wist, moest ik er niets van hebben. Ge- lukkig heeft hij me begin dit jaar wel weten over te halen. Toen zag ik pas met eigen ogen hoe gezel- lig het is en hoe leuk ik het eigen- lijk vond." Terugkijken op tien jaar Rotaract is er voor de net be- ginnende Jansen dan ook nauwe- lijks bij. Zij'moet het net als vele anderen doen met de verhalen van oude rotten als Van der Meer. Een lange lijst van hoogtepunten in een nog pril clubleven. „Het beste dat we ooit bereikt hebben? vraagt deze zich af.Moeilijk te beantwoorden. Misschien dat de auto die we vijf jaar geleden voor het dierenasiel bij elkaar kregen aanspreekt, dat is voor ie- dereen nu nog zichtbaar. Andere dingen doe je wat meer achter de schermen, zoals het lopen van de Avondvierdaagse met rolstoelers van De Harg. Maar op zich is elk projekt weer een uitdaging. Je moet er tegen aan lopen. Soms is dat heel moeilijk, omdat er tegen- woordig voor elk probleem wel een loket lijkt te zijn, maar met z'n zeventienen barsten we van Hp iHpppn 1 KARIN VAN DER KNAAP SCHIEDAM - Stichting Huishou delijke Voorlichting onrganiseert een cursus verantwoord vermage- ren. Onder leiding van een ervaren dietiste wordt in tien lessen van een uur gespreken over voeding en gezondheid. Iedere cursist krijgt een persoonlijk voedingsadvies. De cursus wordt gegeven op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur op de Nieuwe Haven 147. De cursus kost fl.80,-. Voor inlichtingen en inschrijvingen tel. 4264781. A SCHIEDAM - Tafeltennisvereni- ging De Reling organiseert op za terdag 23 november haar jaarlijkse rommelmarkt in het verenigings- gebouw aan de Singel 8 in Schiedam. De rommelmarkt is van 10.00 tot 14.00 uur. Met de op- brengst van de verkoop wordt ge- bruikt voor de aanschaf van mate- riaal om de zaal van de vereniging op te knappen. Indien men spullen ter beschikking wilt stellen of in- formatie wil, kan men contact op- nemen met de heer P. van der Pluijm, tel. 4262472. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland organiseert op zondag 24 november een rommelmarkt in Wijkcentrum Dreesplein. De rom melmarkt is van 11.00 tot 15.00 uur. De entree bedraagt fl. 1Kin deren tot 12 jaar mogen onder be- geleiding gratis naar binnen. Het adres is Dr.Willem Dreesplein 2, voor meer informatie, tel. 4738671. SCHIEDAM - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NVCB) organiseert op donderdagavond 21 november een lezing over slacht offerhulp. De bijeenkomst vindt plaats in De Harg, Hargplein 100, en begint om 19.45 uur. Inlichtin gen tel. 4714058. SCHIEDAM - Woensdag 27 no vember vindt er wederom een peu termiddag op de St. Bernardus- school plaats. Het thema van deze peutermiddag is Sinterklaas. De school gaat om 14.30 open en alle peuters, tussen de twee en vier jaar, en ouders zijn dan welkom (toe- gang gratis). Er wordt geschminkt, geknutseld, gespeeld, gedronken en gesnoept. Het feest duurt tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Het orgelconcert met toelichting bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam op 22 november kan he- laas geen doorgang vinden in ver- band met een blessure van de orga nist. SCHIEDAM - Zaterdag 23 no vember wordt het wekelijkse in loopconcert verzorgd door een koor onder leiding van Everhard Zwart. Zwart neemt ook plaats achter het orgel. Aanvang 15.00 uur en toegang is vrij. SCHIEDAM - Het Toonkunstkoor Schiedam onder leiding van Wou- ter Blacquisre geeft vrijdag 22 no vember een jubileumconcert. Me- dewerking wordt verleend door het Randstad begeleidings orkest. Kaarten zijn aan de kerk verkrijg- baar, aanvang is 20.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker is er zondag 24 november een leuke creatieve kerstmarkt te vinden met veel leuke, bijzondere, goedkope en mooie kado's. Er is een speciale workshop om kerst- kaarten te maken van 12.30 tot 14.00 uur en van 14.30 tot 16.00 uur. Voor de kinderen is er een speciale kindermiddag, waarbij Sinterklaas ook even aanwezig zal zijn. De Erker is open van 12.00 tot 16.00 uur. De toegang voor de kinderen bedraagt een gulden en voor volwassenen fl. 1,50. Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met wijkcentrum De Er ker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker kunnen jongeren zelf televi sie leren maken onder deskundige leiding. Zij leren hoe een film op- gebouwd moet worden en hoe de apparatuur bediend moet worden. Het projekt duurt acht bijeenkom- sten. De kosten bedragen fl. 12,50. Jongeren vanaf 14 jaar, die hier- voor belangstelling hebben, kun nen zich inschrijven in Wijkcen trum De Erker, Jan van Avennes straat 32, tel. 4267767. Tegenwoordig is de concurrentie in de fotografie enorm. Alleen al in Schiedam zitten er acht fotohande- laren binnen een straal van een hal ve kilometer. Daarnaast zijn er na tuurlijk nog allerlei andere zaken met een printservice. Dit is wel eens anders geweest. Lange tijd hebben de Niestadt's een mono- poliepositie gehad in Schiedam. In de oorlog toen iedereen een pasfo- to moest laten maken, stonden er iedere dag lange rijen wachtende mensen buiten. Door deze lange laan en Rotterdamse Dijk. De winkel in de Nieuwe Passage zal niet meer overgaan van vader op zoon. Niestadt heeft een zoon van 33 die werkzaam is als tuin- archtitect. Maar zegt Niestadt ter afsluiting 'de passie voor fotogra fie binnen onze familie is echt, dit mag duidelijk zijn uit het feit dat al zoveel jaren, zoveel familileden voor de fotografie kozen'. In het boek 'De Familie Niestadt' zijn niet alleen foto's, maar ook oude opnamen van winkelpanden, straa- tjes en advertenties uit plaatselijke couranten te zien. Een stukje Schiedamse geschiedenis is hier- mee vereeuwigd. ANITA BEUER SCHIEDAM - Vanaf vandaag, woensdag 20 november, levert het winkelen in de Nieuwe Passage weer extra veel voordeel op. Bij besteding van fl. 12,50 in het win- kelcentrum en zelfs bij elke aan- koop in de Versstraat ontvangt men een sticker, zodat een spelkaart zo gevuld is. Met het in- leveren van deze spelkaarten, waarvan de eerste zo thuis in de bus valt en de rest in de winkels voorradig is, wordt wekelijks kans gemaakt op diverse gigantische prijzen. Zo wordt er bijvoorbeeld elke week kans gemaakt op een mountainbike, fietsendrager en verschillende modecheques. Wie alle vier de winkel en win-weken meespeelt maakt bovendien kans op de superhoofdprijs: een fiat cin- quecento. Fotograaf Niestadt in zijn prachtige winkel in de Passage. traditie kan het echtpaar Niestadt nog steeds rekenen op een vaste kern van klanten. Beiden werken zes dagen per SCHIEDAM - De belangstelling van woningzoekenden voor het Woon Informatie Centrum op het Stadserf is dermate groot, dat de openingstijden van het centrum worden aangepast. De nieuwe ope ningstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Het Woon Informatie Centrum is in September van start gegaan. De afgelopen weken bleek dat het WIC vooral rond het mid- dagpur en de eerste helft van de middag erg goed wordt bezocht. Daarom gaat het WIC nu een uur eerder open. Door de week bezoe- ken dagelijks zo'n 25 tot 30 gei'nte- resseerden het centrum en op za terdag ongeveer 50. Daarmee voorziet het WIC duidelijk in een behoefte van woningzoekenden. Zij krijgen in het centrum een actu- eel overzicht van alle nieuwbouw- en van vernieuwingsprojecten in Schiedam in de koopsector en de wat duurdere huurwoningen. Daarnaast kunnen woningzoeken den er de NVM-gids met bestaan- de koopwoningen en de Woonkeu- zekrant met alle huurwoningen van de Woningstichting Noordvest en de Woningbouwvereniging Schiedam afhalen. Het WIC is een samenwerking tussen gemeente, makelaars, verhuurders en project- ontwikkelaars en is gevestigd op het Stadserf 108, schitin tegenover de Singelkerk. week. ,,Een ander begint af te bouwen op zijn 61-ste, ik ben een nieuwe uitdaging aangegaan door mij in de Nieuwe Passage te vesti- gen", legt de heer Niestadt uit. Door een vriendelijke aanpak, ser vice en het bieden van kwaliteit hoopt men de vaste klantenkring te behouden en uit te bouwen. Door zijn afkomst en ruime werkerva- ring heeft Niestadt echter zoveel kennis in huis, dat andere fotohan- delaren klanten nog al eens door- verwijzen naar de Nieuwe Passa ge. „Ga maar naar Niestadt die weet het wel." Over het fotografengeslacht Nie stadt is in 1993 een boek uitgeko- men. Uit dit boek wordt duidelijk dat de familie van groot belang is geweest voor de ontwikkeling van de fotografie in Nederland. De fa milie, die van Duitse komaf is, heeft haar wortels in Sint Maar- tensbrug. Daar begon hetallemaal rond 1860, met een op de kermis gekocht verrekeijkertje dat werd omgeknutseld tot camera. Het eer ste fotoatelier bevond zich in Sint Maartensbrug, de tweede zaak in Dirkshoorn, en al spoedig ver- spreidde de familie zich via Scha- gen, Delft, Schiedam en Vlaardin- gen over het hele land. Van de opa van Niestadt werden bijvoorbeeld zeven kinderen fotograaf. In Schiedam heeft de familie vanaf 1898 winkels gehad. Onder andere op de Warande, Broersvest, Tuin- SCHIEDAM - De politie heeft het afgelopen weekeinde in Schiedam bij routinecontroles vijf personen aangehouden wegens het rijden onder invloed. Van vier automobi- listen is het rijbewijs gevorderd. Bij de blaastest bleek dat de be- trokkenen zo'n grate hoeveelheid alcohol tot zich hadden genomen, rond de twee promille, dat een boe- te niet afdoende was. De vijfde be- stuurder kreeg direct een schikking aangeboden. Hij heeft de schik king niet betaald en justitie handelt de zaak verder af. Dat kan met Ecostroom. Voor een paar gulden per maand extra. Het energiebedrijf wijst u graagdeweg. Deelnemen? Bel gratis 06 - 0159. ec0stroo Ecostroom is een nieuw product vanuw energiebedrijf. urt5" De winkel en win-eken die vorig jaar de premiee beleefden, hebben bewezen een absoluut succes te zijn. Ruim 150.000 inzendingen mocht men in 1995 ontvangen. Een ongekend hoog aantal, waar van men verwacht dat het dit jaar nog hoger uit zal vallen. Het mee- doen aan het spel is de consument en winkelier namelijk nog eenvou- diger gemaakt. Dit jaar geen stem- peltjes meer die moeten worden gespaard op een kaart, maar zegels die de kaart in een keer vol maken. Het prijzenpakket is nog uitgebrei- der en verassender. Vanaf 7 de cember worden wekelijks de prij zen uitgereikt in de vrolijk versier- de Passage. Vier zaterdagen lang zal de spanning er rond half drie te snijden zijn. want wie zal er die felbegeerde fiets of die ecologi- sche rijvaardigheidstest winnen? De uitreiking van de superhoofd prijs staat voor zaterdag 28 decem ber op het programma. De winkel en win-eken, die van 20 november tot en met 22 december voortduren, worden omlijst door meer entertainment dan ooit. Za terdag 30 november is bijvoor beeld de wereldkampioen bridge, Berry Westra te gast. Bij Bruna zal hij zijn bridgeboeken signeren, ter- wijl hij tussendoor demonstraties geeft en op een overheadcomputer alle spellen die de spelers van denksportcentrum Brandersstad spelen van commentaar voorziet. Bij Keramos kan men nog tot en met 5 december het mooiste sinter- klaasgedicht inleveren, terwijl Di- Di Fashion op woensdag 27 no vember 'wild' gaat. Van alles te doen dus in de Nieuwe Passage, maar vooral: winkelen en winnen. per maand v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473,59 19 tH-ei yi&etei, ?4k<Oic ete 9pticie-K.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5