(v> <3 Behaaglijk warme plaids en kleedjes keren terug r Jan des Bouvries werktal 27 jaar voor Gelderland f De Winckelaer heropend met Trend- hopper aan zijn zijde Kokend-waterkraan maakt entree in keuken Eigentijds antiek met 'versletentintje' mm weekbladen Grote belangstelling Onderhoud Vloerkleedjes Reinigen ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE Een tweede huis kopen ora daar lange weekeinden en vakanties in door te brengen, is een luxe die lang niet iedereen zich kan per- mitteren. Sinds kort is zo'n twee de huis binnen het bereik van een grotere groep Nederlanders geko- men. Het gaat dan om een vakan- tiewoning in een recreatiepark waar je zelf ook nog inkomsten uit verwerft. Een vorm van beleg- ging eigenlijk. De strenge winter van vorig jaar heeft tot een geheel nieuwe woon- trend geleid, die van lekkere war me kleedjes, plaids en dekens. Nu de kou al weer over ons land heerst, kunnen we volop profite- ren van de talloze mogelijkheden: wegkruipen onder een plaid voor een avondje lui op de bank of uit bed stappen op een behaaglijk warm vloerkleed. Jan des Bouvries zou je bijna de 'huisontwerper' van Meubelin dustrie Gelderland kunnen noe- men. Al in 1969 maakte hij zijn entree bij dit inmiddels zestig jaar oude bedrijf. Ook Henk Vos en Peter Mally drukken al jarenlang hun stempel op de collectie zit- meubelen van Gelderland. De specialist in antiek en nieuw geloogd grenen, 'De Winckelaer', is na een ingrij- pende verbouwing onlangs heropend aan de Chr. Huy- gensstraat 3 in Strijen. Uniek voor ons land is de combina- tie met een nieuwe vestiging van Trendhopper die gelijk- tijdig is opengegaan. Wat betreft fabrikant Peteri B.V. is de fluitketel uitgeflo- ten. Water aan de kook bren gen in een pan of ketel hoeft namelijk niet meer. Water van 100 C komt gewoon uit de Quooker ofwel kokend- waterkraan. Als stroom en water voorhanden zijn is de Quooker in elk huis te plaat- sen. De prijzen (inclusief BTW) beginnen bij 1.345 gulden voor de Quooker, 48 gulden voor een filter en 160 gulden voor de kraan. Onroerend goed informatie Hypotheek informatie wo Tweede huis kopen in een recreatiepark „Het is een leuke en gezonde beleg- ging", reageert de heer J. Strating in Groningen. Hij is directeur/eigenaar van Recrea Investment Holding, het bedrijf dat voor Gran Dorado de verkoop van bungalows op drie parken begeleidt. Strating heeft persoonlijke ervaring in de recreatiemarkt: hij was eigenaar van Creatief Vakantieparken, die hij onlangs verkocht aan Gran Dorado. Maar hij be- zit nog steeds vakantieparken: hij kocht de parken Vennenbos en Lommerber- gen weer van Center Pares. „Ik ben ervan overtuigd dat recreatie een goede vorm van beleggen is en blijft", zegt Strating. „Zeker op de ma- nier die Gran Dorado aanbiedt, waarbij Gran Dorado de bungalow terughuurt van de belegger." De belangstelling voor de vakantiebun- galows blijkt groot. Gran Dorado heeft sinds September, toen de 'uitverkoop' begon, al meer dan zeshonderd bunga lows verkocht, voor het merendeel aan particulieren, die zo hun geld beleggen. Daarmee is al een bedrag van rond de honderd miljoen gemoeid, want de 'huisjes' kosten gemiddeld 160.000 gul den. Dat er zo'n belangstelling is voor de va- kantiebungalows is verbaast de recre- atie-makelaars niet. Net als Strating meent ook makelaar Overduin van Overduin Recreatie Makelaars in Gro ningen dat een vakantiebungalow veel meer zekerheid biedt dan aandelen of 'gewoon' onroerend goed, zoals kan- toor- of winkelpanden. Daar kan de ei genaar te maken krijgen met leegstand, of met huurders die de huur niet betalen. Al die tijd levert het pand geen rende- ment op. ,,Bij een vakantiebungalow op een park van Gran Dorado kan dat niet voorkomen: door goede centrale voor- zieningen, zoals een zwemparadijs, zijn die parken het hele jaar door hezet", zegt Overduin. Gran Dorado verkoopt bungalows in de parken Zandvoort, Port Zelande en Loohorst. Goed geoutilleerde parken op toplocaties die in trek zijn. Waarom wil Gran Dorado dan toch van zijn huisjes af? Strating: „Niet omdat Gran Dorado in de rode cijfers zou zitten, zoals dat in de pers is gesuggereerd. Men wil gewoon Een eigen huis is een goede belegging. Dat geldt ook voor een tweede huis in de vorm van een vakantiewoning in een recreatiepark. qnders gaan werken: met alleen een be- heersorganisatie en niet meer met onroe rend goed. Gran Dorado heeft een hoge afschrijving gedaan op de huizen, maar dat heeft niks met de geldstroom te ma ken. Wei kunnen daardoor de bunga lows nu voor voordelige prijzen worden verkocht. Het is zelfs interessant zo'n bungalow te kopen met een hypo- theeklening, want de hypotheekrente is erg laag. Zo kom je voordelig aan onroe rend goed." De belegger die kiest voor een vakantie bungalow wordt notarieel eigenaar van de bungalow met de grond eronder en de inventaris. Hij ontvangt daarna elk jaar een netto-huurbedrag van de beheers- maatschappij. Daarbij is al rekening ge- houden met onroerende zaak belasting, verzekering en een reservering voor groot onderhoud: dat is al op het netto- huurbedrag ingehouden. Klein onder houd zoals reparaties neemt de beheers- maatschappij voor haar rekening. De be legger kan bedingen dat hij zelf veertien dagen per jaar in zijn eigen 'huisje' ver- blijft: dan gaat er iets van het netto-huur bedrag af. Dat bedrag is de eerste jaren gegarandeerd 7,5 procent van de koop- prijs; in de jaren erna kan het natuurlijk vriezen of dooien, maar deskundigen verwachten een groeiend rendement op de lange termijn. Gran Dorado is niet de enige die bunga lows verkoopt. Ook Aegon heeft huisjes ter belegging aangeboden. Daarnaast zijn er nog nieuwe projecten, zoals de maatschap Eandgoed't Loo. Dit recre atiepark op de Veluwe is in aanbouw, maar de vakantiewoningen zijn al ver kocht aan particuliere beleggers. Hier is de constructie iets anders: de beleggers doen mee in een maatschap met een mi nimum inleg van 250.000 gulden. De maatschap is eigenaar van de huizen en de verhuur is in handen gegeven van een exploitatiemaatschappij. Het rendement wordt voornamelijk behaald in de fisca- le sfeer en na zeven jaar wordt het gehe- le park verkocht. Ook deze constructie trok de aandacht van particuliere beleg gers: er waren zelfs teveel aanvragen. Beleggen is risico nemen. Wie dat niet wil, moet gewoon sparen, maar de rente daarover is laag. Wie meer wil verdie- nen moet gaan beleggen. Volgens de deskundigen is beleggen in recreatie dan geen slecht idee. Hoe het ook afloopt: je hebt een huis in handen met grond eron der. De plaids en dekens liggen aan het vpe- teneinde van ons bed of sfeervol gedra- peerd over de leuning van een stoel. Ze zijn er in vrolijke ruiten met frisse kleu- ren als appeltjesgroen, blauw, roze en geel. De randen zijn met grove steken afgezet of versierd met kwasten en fran- jes. Bij deze plaids kleuren bijpassende gordijnstoffen, behang, bed- en bad- goed, tafelkleedjes en zelfs lampenkap- jes. Met de plaids zijn ook de vloerkleedjes aan een ware come-back bezig. Niet van die grote karpetten, maar kleine sfeer- volle kleedje voor in de slaapkamer. De authentieke houten plankenvloeren, een ware trend voor de slaapkamers, worden zo versierd met kleedjes die behaaglijk voor de voeten zijn als je het bed in- of uitstapt. De bed- en badcollecties be- staan vandaag de dag niet meer alleen uit overstreksets, handdoeken, badjas- sen, badmatten en spreien maar nu ook uit kleedjes. De vloerkleedjes gaan vergezeld van wandkleden die de muur bij het hoofd- einde van het bed versieren. Ze hebben een orientaalse uitstraling met Ikat- weefsels en quilt-achtige patronen. Deze wandkleden zijn ook een aanwinst voor de huiskamer. Hal en overloop worden eveneens opgefleurd met vloerkleedjes. Kleedjes van imitatiebont, bij uitstek ge- schikt voor bij de open haard, zijn even eens terug van weggeweest. Jan des Bouvries tekent voor dit model van Meubelindustrie Gelderland dat door het leven gaat onder de naam Chateau en code 8300. Vloerkleed, lampenkapje en dekbedovertrek 'Famdagno'kleuren goed bij elkaar (informatie via Vandyck, 033-4560090). Met de komst van Jan des Bouvries werd er een nieuwe periode voor Gel derland ingeluid. Zijn stijl, die opviel door ingetogenheid en een opvallende vorm, betekende een nieuwe koers voor de meubelfabriek die in Culemborg is gevestigd. Sinds die tijd zijn veel ont- werpen in die stijl opgenomen waarvan er vele tot de dag van vandaag nog le- verbaar zijn. Een voorbeeld van zo'n tijdloos model is de 'Chateau', ook wel 8300 genoemd. Deze bank is er als tweeeneenhalfzits en als driezits, maar ook als fauteuil. Be- langrijke kenmerken zijn de stevige 65 cm bij 65 cm grote kussens en de de- monteerbare armleuningen. De fauteuil heeft 66n kussen en geen armleuningen. Zoals alle modellen van Gelderland zijn de hoezen dankzij een strippensysteem afneembaar en zodoende te reinigen. In de romp is beuken verwerkt dat is nage- droogd met behulp van stomen. De po- ten zijn eveneens van beuken vervaar- digd. De zitkussens zijn omkeerbaar. Standaard geeft Meubelindustrie Gel derland tien jaar garantie op de romp. Model 8300 maakt deel uit van Gelder land's arX-collectie. De arX-producten zijn eigenwijs en ingetogen van vormge- ving met veel oog voor detail. Ze zijn ontworpen door vormgeVers die hun sporen ook internationaal hebben ver- diend. Beide woonwinkels beschikken over een oppervlakte van 12.500 vierkante meter. Trendhopper neemt daarvan 1.800 vierkante meter voor zijn rekening. De be- drijven vullen elkaar qua assorti- ment goed aan: antiek en modern gaan tegenwoordig namelijk prima hand in hand. De Winckelaer levert al meer dan twintig jaar geloogd antiek grenen en vuren meubelen. De winkel be- schikt over een eigen meubelma- kerij waarin meubels exact op de vraag van de klant zijn af te stem- men. Trendhopper heeft meubelen voor een vijftal huiselijke bezigheden: zitten, eten, slapen, opbergen en werken aan huis. Sfeervolle woon- accessoires maken het aanbod van Trendhopper compleet. Meer informatie over deze woonwinkelcombinatie is te ver- krijgen via telefoonnummer 078- 6743000. Peteri meent dat er dankzij de Quooker een aanzienlijke bespa- ring op water en energie valt te be- reiken. Op water, omdat je exact die hoeveelheid kokend water tapt, die je ook daadwerkelijk nodig hebt. Op energie, omdat er geen warmteverlies via leidingen op- treedt en omdat er niet meerdere malen per dag een pan of fluitketel aan de kook hoeft te worden ge- bracht. De waterbesparing in de keuken kan zelfs oplopen tot dertig procent. De Quooker verbruikt door zijn uitgekiende constructie maximaal een dubbeltje per dag aan stroom. De Quooker heeft een kindveilige sluiting en is zelf geheel gei'so- leerd. Als je je hand per ongeluk onder de straal houdt 'prikt' die wel maar er is absoluut geen ge- vaar voor brandwonden volgens Peteri. Nadere inlichtingen over de Quooker zijn op te vragen via het volgende telefoonnummer: 0180-420488. Eigentijds antiek gaat het helemaal maken. Woonaccessoires met een 'versleten tintje' zoals kroonluch- ters met een roest-fmish, kande- laars met van die roestige punten om de kaarsen op te prikken en tal van schalen, sierborden, spiegel- lijsten en fotolijsten van oud-zilver of groen uitgeslagen koper. Dan is er ook veel smeedijzer met een By- zantijnse uitstraling. Deze acces- soires gaan hand in hand met na tuurlijk ogende stoffen in warme kleuren en met exotische die- renprints. Met Sinterklaas en Kerstmis voor de deur moet het dit jaar niet moei- lijk zijn om leuke cadeautjes op te duikelen. Deze woonaccessoires zijn immers bij uitstek geschikt om cadeau te doen. Ze zijn een blik- vanger in het interieur en geven er een heel eigen 'touch' aan. Prijsontwikkeling per regio bestaande woningen x f 1.000,- aug. '95 t/m okt. '95 aug. '96 t/m okt. '96 Prijsafwijking t.o.v. Ned. totaal noord f 194 f 214 80% oost f 238 f 260 97% midden west zuid Ned.tot. f 272 f 242 f 252 f 241,1 f 307 f 274 f 280 f 269,0 114% 102% 104% 100% De prijsontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van be staande woningen. Per woningtype en per plaats kan de ontwikkeling anders zijn. 5 jaar vaste rente nationale hypotheek- garantie Geldverstrekker Spaarhyp. effec- opge- tieve geven rente rente Annu'iteit Trad. Leven opge- effec- opge- geven tieve geven rente Geldverstrekker rente rente FBTO 5,80 5,6 5,6 Levob 5,51 5,4 NOG 5,81 5,6 5,4 NOG 5,60 5,4 BLG Hypotheken 8,92 5,7 5,5 ZwitserLeven 5,62 5,5 Hooge Huys 5,92 5,7 5,5 Zwolsche Alg. 5,65 5,45 Levob 8,92 5,7 5,6 ROYAL 5,71 5,5 PVF Hypotheken 8,92 5,7 5,5 AEGON 5,72 8,6 ABP-hypotheken 6,03 8,8 5,6 Amersfoortse 5,72 s>6 Amersfoortse 6,03 5,8 8,7 AMEV 5,72 5,6 Bouwfonds Hyp. 6,03 5,8 5,6 Nationale Ned. 8,73 5,6 HNG Hypotheken 6,03 5,8 8,6 Stad Rotterdam 5,77 5,55 Hypotrust 6,03 5,8 8,6 FBTO 5,80 5,6 Reaal 6,03 5,8 5,8 Generali 5,81 5,6 ROYAL 6,03 8,8 5,5 Hooge Huys 5,81 8,6 Zwitserleven 6,03 5,8 5,6 Reaal 5,81 5,6 Zwolsche Alg. 6,03 8,8 5,8 Av6ro 5,85 5,7 Ohra 6,10 5,95 5,75 Ohra 5,89 5,75 Av6ro 6,13 5,9 5,7 Delta Lloyd 5,95 8,8 Aegon Hypoth.Bank 6,14 5,9 6,1 Ztirich 6,15 6,0 AMEV 6,14 5,9 5,8 CVB Bank 6,14 5,9 5,7 Generali 6,14 5,9 8,6 Geldverstrekker opge- geven IDM Hypotheekbank 6,14 5,9 8,7 Nationale Ned. 6,14 8,9 5.8 Krediethypotheken rente Spoorwegpensf. 6,14 8,9 8,8 Direktbank Doorloophyp. 4,4 Woonfonds Hypoth. 6,14 5,9 .5,7 Roparco 4,8 WUH 6,14 5,9 8,7 VSB Vermogenshypotheek 4,8 Stad Rotterdam 6,18 5,88 SNS Rekening crt. hypoth. 6,0 GWK-Bank 6,25 8,0 5,8 Postbank 6,25 6,0 5,8 ABN-AMRO 6,35 6,1 8,9 Andere vormen Delta Lloyd 6,35 6,1 6,0 Bouwf. (PGGM) Loonvast 8,6 Direktbank 6,35 6,1 5,9 Delta Lloyd Beleggingspl. 5,8 Friesland Bank 6,35 6,1 5,9 Generali Spaartoekomst 5.8 ING Bank 6,35 6,1 5,9 Hooge Huys Optimaal Plan 5,8 Nederl.Hyp.Bank 6,35 6,1 6,0 Hypotrust Spaartoekomst 5,8 RABO Hypoth.Bank 6,35 6,1 8,9 Royal Future Hypotheekplan 5,8 SNS bank 6,35 6,1 5,9 ING Beleggershypotheek 6,1 VSB bank 6,35 6,1 8,9 SNS Netto Lasten 6,3 MNF Bank 5,9 Van Nierop Perspect. Hyp. 6,4 Zonder garantie is de standaardhypi lden hogere opslc vergelijking te kunnen maken is alleen het 5-iaarstarief vermeld, 'ijk. •otheekrente meestal 0,2% hoger. Voor tophypo*theken gelden hogere opslagen. Om een vergelijking Per c, De eYfecfieve rente is de gever zijn andere rentevastperioden mogelijl tieve rente is de opgegeven rente plus vari; afsluitprovisie, afboekingstijdstip aflossing e.d. [even rente plus variabele elementen als Peildatum: 18november 1996 nvm M HYPOTHEEK shop Bron: NVM-Stappenplan Copyright NVM Nieuwegein NVM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 7