flitsen DICHTGESPIJKERD Oranje Nassau op promotie-jacht Stand MaasstaD Zaterdagdubs klaverjassen Veelvraat Ursus is nog lang niet verzadigd Korfbal, wereldsport in Nederland en buy AKAI Loting Schiedams Voetbalkampioenschap Contractverlenging Jan v.d.Velden Waterweg organiseert Wintercross Selectie Wilma van Hofwegen Eerste overwinning HVC Redelijk herstel Pollux SCHIEDAM - Met een grote delegatie waren ze vrijdag- avond naar Sporthal Groen- oord gekomen. Ursus reken- de nergens op. Maar een beetje hoop hadden spelers, bestuur en trainers toch wel. Want het was niet mis wat ze in het vorige seizoen hadden gepresteerd. De nominatie voor de Sportprijs van de ge- meente Schiedam vormde al een vorm van waardering. „Maar als je eenmaal zo dichtbij bent, wil je winnen ook", liet voorzitter Berry Antonissen vooraf weten. „Ik denk dat we bij de laatste twee kandidaten zitten." Tevreden TUSSENSTAND PER 1/12 SPELER VAN DE WEEK Ferry de Haan KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS RADIOI Woensdag 4 december 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 *h. J* J-" Ul-raU h VOETBAL - De loting van het Schiedams Voetbalkampioenschap heeft een interessant programma opgeleverd. Zowel de zaterdagafdeling als de zondagafdeling van DRGS zijn ingedeeld in Poule B. De organisatie van het lokale voetbaltoernooi kan uitermate tevreden uitkijken naar het eerste lustrum. De nieuwe opzet heeft ertoe geleid dat alle vijftien Schiedamse voetbalverenigingen zich hebben ingeschreven. De loting van het Schiedams Voetbalkampioenschap vond plaats tijdens het Schiedams Sport Gala en leverde het volgende programma op: Poule A wordt gevormd door Excelsior, GTB, Hermes DVS, SMC en SVDPW, Poule B wordt gevormd door Demos, DRGS zaterdag, DRGS zondag, HBSS en VVK en Poule C wordt gevormd door ODC, PPSC, Schiedamse Boys, SVV en Ursus. VOETBAL - Trainer/coach Jan v.d. Velden en het bestuur van de Schiedamse voetbalvereniging Ursus hebben de intentie nog een seizoen met elkaar door te gaan. De voormalig doelman heeft inmiddels een ori- enterend gesprek inzake contractverlenging gevoerd met de ambitieuze clubleiding. Jan v.d. Velden heeft wel twee voorwaarden gesteld aan de verlenging van het contract. Hij wil op dezelfde manier kunnen blijven werken en Ursus moet meer kunnen bieden in overleg met de sponsors. De geruchten dat Jan v.d. Velden door tussenkomst van sponsor Ties Tie- sema volgend seizoen bij Fortuna Vlaardingen gaat werken worden beti- teld als waanzinverhalen. Hij heeft het bij Hermes DVS verloren plezier bij Ursus weer helemaal teruggevonden. ATLETIEK - De Maassluise atletiekvereniging Waterweg organiseert zondag 15 december 1996 de tweede Wintercross over 3, 6 en 9 kilome ter. Er kan vanaf 09.30 uur worden ingeschreven in het clubgebouw van Waterweg. Het inschrijfgeld bedraagt 4,50 gulden voor volwassenen en 1,00 gulden voor kinderen tot en met 12 jaar. Een herinnering kost 3,50 gulden extra. De loop over 3 kilometer start om 11.00 uur en de lopen over 6 en 9 kilometer starten om 11.15 uur. Het parcours voert de atleten langs de Nieuwe Waterweg. Het gehele traject is op spikes te belopen. Water weg organiseert woensdag 1 januari 1997 de derde Wintercross en zondag 19 januari 1997 de derde Sportech-Biesheuvelloop. Informatie is verkrijg- baarbij Jan v.d. Borg (010-5922918) en Hans Bourguin (010-5916323). ZWEMMEN - Wilma van Hofwegen van de Vlaardingse zwemvereni- ging VZC is door bondscoach Rene Dekker geselecteerd voor de nationa- le ploeg die van vrijdag 13 tot en met zondag 15 december 1996 deel- neemt aan het Europees Kampioenschap Sprint in het Duitse Rostock. Precies een week later doet Wilma van Hofwegen samen met Brenda Sta- rink en Stefan Aartsen namens de nationale ploeg mee aan het Open Britse Winterkampioenschap in het Engelse Sheffield. Thamar Henneken maakt deel uit van de nationale ploeg die deelneemt aan een twee weken durend trainingskamp in Zuid-Frankrijk. Volgend weekeinde komen veertien le- den van VZC aan de start tijdens het Nederlands Winterkampioenschap in zwembad De Kwakel te Utrecht. HANDBAL - De dames van de Schiedamse handbalvereniging HVC heb- benin de wedstrijd tegen Satumus de eerste overwinning van het lopende seizoen geboekt. HVC versloeg, na een ruststand van 9-5, Saturnus met 12-10. Het was voor HVC de eerste overwinning na vier nederlagen op rij. De heren van HVC daarentegen versloegen op hun beurt, na een ruststand van 12-8, Quintus met 27-19. Hennie Plugge maakte negen doelpunten en Dennis Teeuw scoorde zeven goals. Trainer/coach Wil op t Ende ziet de toekomst echter meer zeer groot vertrouwen tegemoet. De huidige oefen- meester beschikt namelijk over twee sterke doelmannen en een aantal goe- de aanvallers. Hij beschikt daarmee over een basis die een hoge klassering wel degelijk moet kunnen realiseren. HOCKEY - De dames van de Vlaardingse hockeyvereniging Pollux heb ben zich in de wedstrijd tegen Te Werve redelijk hersteld van de nederla gen in de wedstrijden tegen Westland en Dopie. Pollux versloeg Te Werve met 2-0. Het eerste doelpunt was een velddoelpunt van Carlien v.d. Bor den. Het tweede doelpunt werd zowaar uit een strafcomer gemaakt door Annemiek v.d. Steen. A1 met al is Pollux absoluut nog niet klaar voor de strijd om het kampioenschap. Westland en Dopie zijn wat dat betreft veel te sterk. Vorige maand verloor Pollux namelijk met 4-2 van Westland en met 4-0 van Dopie. De derde plaats lijkt dan ook het maximaal haalbare voor Pollux. De heren van Pollux daarentegen versloegen op hun beurt Hoekse Waard met 1-0 dankzij een doelpunt van Barry v.d. Berg. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volg- orde bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet ge- speeld in de stand opgenomen. Al le clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal te- gengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weg- gelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Kinorama een videocamera en -recorder be- schikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met MaasstaD Weekbladen, Post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam, tel. 010 - 400.44.91. Om onduidelijke redenen verscheen reeds vrijdagmiddag de mededelin- gen op Teletekst dat de KNVB al het amateurvoetbal voor zaterdag had afgelast. Een dag later werd er daarom door menig voetballer alleen ge- traind op de velden, die vaak nog redelijk tot goed bespeelbaar waren. In de kantine restte de fervente supporters weinig anders dan een potje kla- veijassen. Op zondag werd er gek genoeg wel gevoetbald. Alleen het veld van SVV op Sportpark Harga werd afgekeurd. Verder ging alles door, on- danks het feit dat de weersomstandigheden nauwelijks waren veranderd. De koplopers Tranvalia en Aeolus wonnen beide hun uitwedstrijd tegen respectievelijk Excelsior (ama) en Germinal met 0-2. Geen tegengoals dus en de twee vierdeklassers handhaven zich daardoor aan kop. Nieuwen- hoom zakte door een 8-1 zege op Alblasserdam van de derde naar de vier de plaats. Zwart Wit'28, Nieu- wenhoom, 6. Cion, Alexandria'66 (zat, TSB, Xerxes (zon), 10. HOV 10 tegengoals: 17. Spartaan'20, 18. 6 tegengoals: 1. Transvalia, Aeolus 7 tegengoals: 3. Rijnmond Hoogvliet Sport 8 tegengoals: 4. GOZ, Berkel, NOC 11 tegengoals: 21. SHO 22.0 VVOr, Le- onidas (zo), Bemisse Soccer Boys (zat), 26. Rijsoord, Bolnes (zat) 'Dit is nog maar het begin' De dynamische zakenman kreeg bij de jaarlijkse huldiging van de Schiedamse sportkampioenen ge- lijk. Ursus bleef met Excelsior'20 over in de geestige toespraak van jurylid Sander Sonnemans. Uitein- delijk kregen de voetballers de voorkeur boven de cricketers, die de trofee in het verleden al ver- scheidene keren in ontvangst mochten nemen. Een oorverdo- vend gejuich vulde de stijlvol aan- geklede sporthal Groenoord. Ursus bleek de winnaar en dat wilden de vertegenwoordigers weten ook. Binnen recordtijd stond het po dium vol met uitbundige spelers. „We are the champions", brulden de Ursianen maar al te graag mee met met muziek. Het clubfeestje was de Schiedamse vereniging van harte gegund. Want hoewel de concurrentie ook dit jaar groot was, sprang de erelijst van Ursus boven alles uit. Kampioen van de hoofdklasse, van het district Zuid- Holland, van Nederland, winnaar van de Gouden Plak en van de RVB-beker. Bovendien de trotse bezitter van de Fairplay-Cup van de KNVB. „Zo'n lang seizoen heb ik in de voetballerij nog nooit mee- gemaakt", liet manager Henk Groenewegen later weten. „Ter- wijl iedereen al lang en breed op vakantie was, speelden wij nog om de nationale afdelingstitel. Twee weken later begon alweer de voor- bereiding op het nieuwe seizoen. Maar alle inspanningen zijn het dubbel en dwars waard geweest. Deze ereprijs is de slagroom op de taart." Voorzitter Berry Antonissen wilde vrijdagavond niets aan het toeval overlaten. Dus, zonder zekerheid te hebben over de uitkomst van de verkiezing, schreef hij een korte speech. En die kwam na de be- kendmaking van Ursus als winnaar goed van pas. „Ik hecht grote waarde aan deze sportprijs van de Gemeente Schiedam", sprak hij een tikje ge"emotioneerd. „Het is misschien wel de mooiste prijs die we in 1996 hebben gewonnen. Het De 'top' van Ursus aan de bar in sporthal Groenoord. is een beloning voor al het werk van de spelers, trainers, bestuursle- den en sponsors. Een paar jaar ge- leden was Ursus door iedereen vrijwel afgeschreven. Nu staan we hier op het podium. Het is bijna niet te geloven. Ik hoop dat deze prijs een stimulans voor onze hele vereniging zal zijn." Ursus heeft amper 100 leden. En daar wil het bestuur zo snel moge- lijk verandering in brengen. „We willen het draagvlak van de vereni ging aanzienlijk verbreden", legde Antonissen later in de gezellige bar van Sporthal Groenoord uit. „We willen in alle opzichten een vol- waardige club worden. In omvang, in prestatief opzicht en qua vereni- gingsleven. Daarvoor hebben we tenminste tien seniorelftallen en een jeugdafdeling nodig. Het uit- bouwen van ons ledenbestand heeft de grootste prioriteit de ko- mende jaren. De rest komt dan vanzelf. Ik ben in elk geval abso luut geen voorstander van een fu- sie met welke club dan ook. Op ei- gen benen hebben we voldoende bestaansrecht. Dat hebben we de laatste jaren wel bewezen, dacht ik." Ursus woont op Sportpark Harga al geruime tijd samen met HBSS. Hoewel boze tongen anders bewe- ren, is de relatie tussen beide clubs (weer of nog steeds) goed. „Ik hoor ook verhalen dat HBSS ons liever kwijt dan rijk is", bromde Antonissen. „Maar daar is echt niets van waar. We kunnen het juist heel goed met het nieuwe be stuur van HBSS vinden. Wat ons betreft, maken we van het huidige complex de mooiste accommoda- tie van Schiedam. Ursus wil en kan veel ver gaan, ook al omdat we in het Schiedamse bedrijf Willitt (co- deringsapparatuur) een hele goede sponsor hebben gevonden. Mede dankzij onze gouden geldschieter van het eerste uur, de heer Ties Tiesema, zijn we financieel meer dan gezond. Misschien dat we zelfs ooit weer een eigen complex gaan beheren." Antonissen vergat niet trainer- coach Jan van der Velden in de successtory van Ursus te betrek- ken. De jonge voorzitter noemde de oude rot in het vak een oefen- meester van topklasse. „Ach, het enige dat ik heb gedaan, is het kweken van eenheid, van een hecht collectiefsprak Van der Velden bescheiden. ,,Ik geef rich- ting aan Ursus, meer niet. Op basis van eerlijkheid, discipline en een sterke organisatie ben ik-vorig jaar aan het werk gegaan. De spelers hebben mijn benadering goed op- gepikt. Ze zijn fantastisch op elkaar ingespeeld, zowel op voet- bal- als op sociaal gebied. Zoiets maak je als trainer maar 66n keer in je leven mee." Oud-prof Van der Velden weet als geen ander de keiharde voetbal- wetten te relativeren. „Nu word ik even op de hoogste toren van Schiedam geplaatst", glimlacht hij. „Maar morgen kan ik er al weer afgelazerd worden. Zo snel kan het gaan in de voetballerij. Daar heb ik ook niet zoveel moeite mee. Als trainer moet je jezelf pro- beren weg te cijferen. De club is altijd het belangrijkste." Van der Velden sprak van een unieke prijs voor Ursus. „Het bete- kent een enorme erkenning voor de club. Zo'n onderscheiding wordt echt niet zomaar even weg- gegeven. Daar moet je wel iets voor hebben gepresteerd. En dat hebben wij wel gedaan, dacht ik. Ik draag de prijs op aan vier perso- nen: aan manager Henk Groene wegen die me vorig jaar overhaal- de om bij Ursus aan de slag te gaan. Aan pr-man Fred Meerhof die ongelooflijk veel sponsoring heeft binnengehaald. Aan voorzit ter Berry Antonissen die de club uit het niets heeft gebracht op het huidige niveau. En aan mijn grote vriend Ties Tiesema, die ik als een soort peetvader van het nieuwe Ur sus zie. Samen zijn we eerst bij Hermes DVS begonnen. Daarna hebben we onze schouders onder Ursus gezet. En dat voor iemand van 73 jaar!" Jan van der Velden heeft met het bestuur al gesproken over een ver lenging van zijn contract. Beide partijen hebben de intentie om met elkaar door te gaan. „Het is niet zozeer een kwestie van geld, als wel een kwestie van doelstelling. Waar wil de club naar toe? Ik zou graag van Ursus een sterke KNVB-club willen maken. Ik denk dat het bestuur dat ook wil. Dus komt er wel een akkoord. Ik sluit niet uit dat ik tot na het jaar 2000 werkzaam ben voor Ursus. Mis schien wel in een soort rol van technisch directeur. Jonge trainers zou ik dan kunnen opleiden. In het verleden heb ik wel vaker lekker samengewerkt met assistent-trai- ners." Ursus wilde als nieuwkomer in de vierde klasse meedraaien in de subtop. Maar voorlopig staat de herboren Schiedamse club weer keurig bovenaan. „We hebben mo- menteel de wind mee", bekende Van der Velden. „En daar moeten we maar meteen van profiteren. Stilaan groeit binnen de spelers- groep het besef dat er ook dit sei zoen iets moois kan opbloeien bij Ursus. Die lef, die uitstraling pro- beer ik op de selectie over te bren gen. Als iedereen erin gelooft, krijgt niemand ons meer van die eerste plaats af." Norbert Kleinherenbrink VLAARDINGEN - Korfbal is een sport die alleen in Nederland en Belgie van belang is. Het is de enige lichamelijke sport die in teamverband gelijktijdig door dames en heren wordt beoefend. De regels voorzien in het zoveel mogelijk vermijden van licha- meiijk contact. Het feit dat men niet mag lopen indien men de bal in het bezit heeft (waardoor bot- singen worden voorkomen) is een uitvloeisel hiervan. Korfbal is een balspel dat rand de eeuwwisseling in Nederland werd ontwikkeld. Het Zweedse spel ringboll heeft hiervoor model ge- staan. Behalve in Nederland, waar de Koninklijke Nederlandse Korf bal Bond (KNKB) met ruim 50.000 leden tot de grotere sport- bonden behoort, is het korfballen verder alleen in Belgie een sport van betekenis. De organisatie in Belgie is in handen van de Konin klijke Belgische Korfbal Bond (KBKB). In Engeland wordt het spel door een duizendtal beoefe- naars gespeeld, terwijl in Duitsland en Frankrijk enige honderden be- oefenaars zijn. De gedachte die aan het korfballen ten grondslag ligt is het ontwerpen van een bal spel waaraan zowel dames als he ren kunnen deelnemen. Men kan er een emancipatie-element in her- kennen en het spel is in de beginja- ren vooral in socialistische kringen populair geweest. Een dergelijke sport moet natuurlijk aan heel be- paalde regels voldoen, wil het zin- vol zijn dat de dames het opnemen tegen de atletisch sterkere heren. Daarbij moet lichamelijk contact (botsingen) zoveel mogelijk vermeden worden. Het is zaterdag 30 november 1996. Het is 20.30 uur. Twee wereldste- den ontmoeten elkaar in Sporthal Westwijk. Vlaardingen en Hen- drik-Ido-Ambacht. Oranje Nassau en DVS. Beide korfbalverenigin- gen strijden om promotie. Dijkvo- gels en RWA behoren tot de con currentie. Oranje Nassau is de competitie goed begonnen. Een 11-11 gelijk- spel in de uitwedstrijd tegen ACKC, een 12-10 overwinning in de thuiswedstrijd tegen Luctor.Ne- ver change a winning team moet Ed Mayer, trainer/coach van Oran je Nassau gedacht hebben en dus vertrouwt hij wederom op de heren Henk Poot, Martin de Kruijk, Mar co v.d. Harst en John van Pelt en de dames Debby Goedknegt, San dra Doornink, Monique Doornink en Jorina van Noort. Het ene vak bestaat uit Henk Poot, Marting Kruijk, Debby Goedknegt en San dra Doornink. Het andere vak be staat uit Marco v.d. Harst, John van Pelt, Monique Doornink en Jo rina van Noort. Oranje Nassau ver- slaat DVS met 15-11. De ruststand is nog maar 7-6. Halverwege de tweede helft wordt er pas echt goed gas gegeven. De Vlaardin- gers buiten dan een benauwde 10- 10 tussenstand om in een overdui- delijke 15-11 eindstand. DVS is een betere verliezer dan Luctor. De Zeeuwen bleken behalve stug ook onsportief te zijn. Toen was de 12- 10 nederlaag aanleiding tot het gooien van een waterfles- richting de bank van Oranje Nassau. De tribune van Sporthal Westwijk wordt voomamelijk bevolkt door familieleden, kennissen en echte clubmensen. Korfbal trekt een be- schaafd publiek. De toeschouwers reageren uiterst sportief op de soms irritant fluitende schiedsrech- ter van dienst. De leidsmand blijkt een innige verkering te hebben met het edele blaasinstrument. Af en toe een vloek. Nu en dan een zucht. De vele onderbrekingen worden door zowel Oranje Nassau als DVS zonder tegenspreken ge- accepteerd. Over sportiviteit ge sproken. Een eventuele wisselspe- ler schudt de tegenspeler eerst uit- gebreid de hand alvorens er aan verder spelen wordt gedacht. Ed Mayer is na afloop van de wed strijd uitermate tevreden over Oranje Nassau. De lach op het ge- laat is wat dat betreft veelzeggend. Beide vakken brachten wat ze moesten brengen. Het ene vak, met Henk Poot, Martin de Kruijk, Deb by Goedknegt en Sandra Door nink, speelde uitstekend. Henk Poot en Martin de Kruijk vormden een twee-eenheid, Debby Goed knegt speelde goed random de paal en Sandra Doornink verrichtte veel loopwerk. Het andere vak, met Marco v.d. Harst, John van Pelt, Monique Doornink en Jorina van Noort, speelde absoluut niet minder. Marco v.d. Harst en John van Pelt bestreken het gehele veld, Monique Doornink speelde goed random de paal en Jorina van Noort bewees wederom een groot talent te zijn. Ed Mayer en Oranje Nassau hebben maar een doel voor ogen. Het kampioenschap en niets anders dan het kampioenschap. Al les en iedereen dient daarvoor te wijken. Het doel heiligt namelijk de middelen. Ed Mayer en Oranje Nassau zijn de competitie goed be gonnen. De kracht van DVS is nu wel bekend. De sterkte van Dijk- vogels en RWA moet echter nog bekend worden. Edn zaak is zo goed als zeker. Ed Mayer en Oran je Nassau gaan ook volgend sei zoen met elkaar verder. Speler cijfer(s) 1. Cor Lems 6 Dordrecht'90 2. Henk Fraser Feyenoord 3. Kees van Wonderen Feyenoord 4. Glauclo Excelsior 5. Ronald Koeman Feyenoord 6. Gerard de Nooijer 5 Sparta 7. Jochem van der Hoeven 6 Sparta 8. Henryk Larsson Feyenoord 9. Giovanni v. Bronckhorst Feyenoord 10. Richard Plug 6 Dordrecht'90 11. George Boateng Feyenoord 12. Marilla 6 Sparta 13. Gaston Taument Feyenoord 14. Pablo Sanchez Feyenoord 15. Mark Noorlander 5 Sparta 16. Patricio Graff Feyenoord 17. Alfons Groenendijk Sparta 18. Hennie de Romljn 6 Dordrecht'90 19. Arjan van der Laan 6 Sparta 20. Ben Spork 7 Excelsior gemiddelde 6,81 6,67 6,56 6,50 6,43 6,42 6,39 6,38 6,35 6,31 6,27 6,27 6,24 6,23 6,21 6,20 6,15 6,08 6,05 6,00 spel.,We hadden zeker meer ver- diend. Achterin geven we te mak- kelijk goals weg", aldus De Haan.,Het zit tot nu toe gewoon tegen. We hebben een goede groep met een leuke mix van jon ge en oudere spelers, maar toch blijven de resultaten uit. Hopelijk gaat dat na de winterstop alle- maal beter." Vorig seizoen speel de De Haan nog bij de amateurs van SC Feijenoord. Nog steeds gaat hij bij vrijwel iedere thuis wedstrijd kijken naar de verrich- tingen van zijn oude maatjes. Op Varkenoord is hij dan ook een graag geziene gast. De Haan kreeg voor zijn optreden tegen Heracles een 7. Toch is zijn gemiddelde nog ver beneden peil. Hij staat op een 43e plaats met een moyenne van 5,43. ,Als het aan mij ligt komt daar snel veran dering in", laat De Haan weten. (Excelsior) Excelsior-spits Ferry de Haan maakte zaterdag in Aimelo tegen Heracles zijn eerste twee doel punten van het seizoen. Toch kwam de ploeg van Woudestein niet verder dan een 2-2 gelijk- Speler cljfer(s) 1. Mark Zegers 7 Excelsior 2. Ed {Je Goey Feyenoord 3. Edward Metgod 5 Sparta 4. Peter van der Kwaak 6 Dordrecht'90 gemiddelde 7,00 6,76 6,61 6,31 Speler Dennis de Nooijer Sparta Peter van der Veen Dordrecht'90 1. 2. 3. Henryk Larsson Feyenoord Doelpunten 6 doelpunten 6 doelpunten 5 doelpunten V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9