Heldere schilderijen nemen bezoeker mee naar het Amsterdamse straatleven No Place for Jennifer met kerstliedjes in Teerstoof Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater de Schuurkerk Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal progranmia Unisono in Stedelijk Museum: Eerste dertig belterskrijgen vrijkaart 70's disco in wijkgebouw Cydo in Filmhuis Kerst in Museum BON Woensdag 11 december 1996 i I SCHIEDAM - Unisono. On- der deze titel, (wat zoiets be- tekent als eenstemmig, een van toon) is het Stedelijk Mu seum gestart met een serie te- noonstellingen waarin recent werk wordt getoond van jon ge veelbelovende kunste- naars. Verder besteedt de reeks aandacht aan nieuwe ontwikkelingen in het werk van kunstenaars die al wat langer actief zijn met kwast en penseel. In de eerste afle- vering staan de schilderijen van Koen Vermeule (1965) centraal. mm Amsterdams straattafereeltje van Koen Vermeule. Collages SCHIEDAM - No Place for Jennifer verzorgt vrijdag 13 december een prachtige mu- zikale kerstavond in Theater de Teerstoof. Als speciale ac- tie in samenwerking met MaassposT geeft Theater de Teerstoof vrijkaarten voor deze speciale avond weg. Liefhebbers moeten er wel snel bij zijn, want slechts de eerste dertig bellers krijgen een kaart. No Place for Jennifer Kerst Programma Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,75. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(i.v.m, controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Maaspost M Andre Manuel - Krang Zaterdag 14 december is in Theater Schuurkerk de cabaretier Andre Ma nuel te zien. Krang is zijn vierde programma. De kwieke Twent is een tip voor de fijnproever die na Freek de Jonge en Youp van het Hek wat nieuws wil. 'Krang' is cabaret dat begint aan het einde van de voorstelling en eindigt aan het begin van de voorstelling. Andre is autonoom en sluit geen compromissen met de heersende smaak. Andre ontziet niets en nie- mand, ook zichzelf niet. Krang is door rood licht rijden. Krang is dwars. Dit levert een avond vol goede grappen en gitaarspel op. Andre Manuel gaat tegen alles en iedereen in. Manuel tiert erop los in 'Krang'. Of 'Gnark'. Dat mag ook. Zaterdag 14 december, 20.30 uur. Toegangsprijs fl.20,-. Jennifer's Kerst- No Place for Jennifer Naast het succesvolle theaterprogramma trekt No Place for Jennifer rond de kerstdagen er op uit met en mooi muzikaal kerstprogramma. Hierin zijn opgenomen zeer stijlvolle Christmas Carols, die het publiek onmiddellijk in kerstsfeer brengen. Nummers als I'm dreaming of a white Christmas en Jungles Bells' ontbreken uiteraard niets. Een groot deel van het program- mi is a capella gezongen. Daarnaast brengen deze charmante dames deze avond het programma Vocomotion Pictures. In deze collage van stemmen warden komische en tragische verhalen van generaties vrouwen verteld. Vfijdag 13 december, 20.30 uur. A^ibaarheidsfactor nr. 7 - Els de Schepper Na 'Konijnen en de Schepper' en Vlaamse Zeep' komt nu het derde thea terprogramma van Els de Schepper, met in het voorprogramma Monsieur LeCIerc, starring Isomo en een gratis recept ter verhoging van uw eigen aaibaarheid. Men neme drie muzikanten, een Els de Schepper, een groot blik muziek, evenveel absurditeit en een emmertje vol vettigheid. Over- vloedig overgieten met een sausje van mieren en ontroering, goed schud- den et voila: Aaibaarheidsfactor nr. 7. Els de Schepper is een heus talent. Zaterdag 14 december 20.30 uur. Toegangsprijs fl. 19,50. Indianen - Theater Potdoossie Wie kent ze niet? Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje. Je ziet ze vaak op straat, allebei hebben ze een bloemetjes jurk aan, een tasje in de hand en een hoedje op. De ene dik de ander dun. Samen beleven ze allerlei avontu- ren. Op een dag vervelen ze zich. Wanneer Juffrouw Dotje mooie make up van juffrouw Lotje ziet, verzinnen ze samen dat ze indiaantje gaan spe- len. Na afloop mogen de kinderen op het podium meespelen. Zondag 15 december, 14.00 uur. Toegangsprijs fl.7,50 Lof der Zotheid - Johannes Kemkens In de Lof der Zotheid, een wereldberoemd werk van Erasmus, beeldt Kemkens de dwaasheid uit, een God die de lofrede op zichzelf uitspreekt. Bij monde van de Dwaasheid spreekt Erasmus over de maatschappij, spot hij met geleerden, filosofen, ijdele schrijvers, de Kerk en houdt hij de mensheid een spiegel voor, waarin nog steeds iedereen zich zal kunnen herkennen - ondanks het feit dat het stuk bijna 500jaar geleden is geschre- ven. Gehuld in een zes meter lange mantel, vertel de Godheid over de mens die 'alien dwaas en zot zijn'. Donderdag 12 december, 20.00 uur, Toegangsprijs fl.27,50/fl.25,- Drift - Hester Macrander Hester Macrander gooit er in 'Drift', na het vorige programma 'Vragen om moeilijkheden' nog een schepje bovenop. Dus nog brutaler, valser, scherper, grappiger en vooral onverwachtser. Hester signaleert de absur diteit van actuele kwesties. Ze plaagt het publiek in conferences, kruipt in de huid van tragi-komische typetjes en zingt de kalk van het plafond. Hes ter zou hester niet zijn als ze zich niet overal druk over zou maken. Altijd op zoek naar de grap en het plezier maar nooit via de makkelijkste weg. Vrijdag 13 december, 20.00 uur. Toegangsprijs fl.25,-/fl.22,50.. Lach Vegas - Tineke Schouten Deze nieuwe twaalfde show van Tineke Schouten is groter dan al haar voorgaande programma's. Het vertrouwde combo werd uitgebreid tot een compleet orkest, de decors zijn groots opgezet en uit ieder detail blijkt dat Schouten een nieuwe weg is ingeslagen: de weg van de revue. De vrouw die de lach als haar boodschap beschouwt, goochelt als vanouds met type tjes, slapstick, sketches, dans en een ongekend romantische stem. Zaterdag 14 december, 20.00 uur. Toegangsprijs fl.42,50/fl.40,- Alleen op de wereld - Geert van den Berg Negen strobalen en een acteur. Geert van den Berg speelt 'Alleen op de wereld', het ontroerende verhaal over de vondeling Remi, de zoektocht naar zijn ouders, in een wereld vol volwassenen. 'Ze leggen je op straat. Ze verkopen je. Ze gaan dood'. Voor iedereen vanaf 7 jaar. Zondag 15 december, 15.00 uur. Toegangsprijs fl. 12,50/fl. 10,-. Woensdag 18 december 1996 Stadsgehoorzaal Vlaardingen: Grote Zaal: 20.00 uur De Poppen aan het Dansen - Feike Boschma e.a. In de loop van 1996 viert de vermaarde poppenspeler Feike Boschma niet alleen zijn 75e veijaardag, maar ook zijn 50-jarig jubileum in het theater. Het nieuwe programma van Feike Boschma bevat korte en lange scenes die min of meer autobiografisch zijn. Hoofdthema is de relatie van de spe- ler met zijn pop, die zijn onderbewustzijn vertegenwoordigd. Een relatie die kan leiden tot onverwachte situaties, soms zelfs voor hartstocht en ja- loezie. Van de man die een lapje kan laten leven. Woensdag 18 december, 20.00 uur. Toegangsprijs fl.25,-/fl.22,50. Vermeule's schilderijen vertonen zowel abstracte als figuratieve ele- menten. Volgens het stenciltje dat de bezoeker door Unisono 1 bege- leidt, kijkt Vermeule vanuit een raam in zijn bovenwoning in Am sterdam-West naar wat er buiten op straat afspeelt. Het zou Ver meule niet gaan om levensechte gebeurtenissen of stadsgezichten, maar om het samenspel van lijnen en rasters, ovalen en half abstracte figuren die een onlosmakelijke verbondenheid vormen met onze wereld, bepaald door wat de archi tect op zijn tekentafel heeft ont- worpen. Het eerste schilderij van de tentoonstelling lijkt een spelend kind te verbeelden op een groot plein. Op blote voeten beweegt het meisje zich voort in een wereld die geregeerd wordt door lijnen, vlak- ken en rasters. Toch doet de voor stelling niet statisch aan. De helde re kleuren en vormen doen een- voudig aan, maar geven het tegelij- kertijd iets krachtig en direct. Daarnaast hangt Vermeule's weer- gave van een vijver, badend in fel avondrood. De levendige planten en het hekwerk op de voorgrond vormen een boeiende tegenstelling met de de scherpe afronde vormen van de vijver. Als de bezoeker de ovale vorm tenminste interpreteert als een vijver middenin Amster dam-West, want je kan in je bele- ving met het werk van Vermeule alle kanten op. Een mooi voor- beeld van Vermeule's multi-inter- pretabele werkwijze zijn de twee schilderijen van een jongen die zich kruipend en tastend over witte vlakken voortbeweegt. In deze koude periode is het verleidelijk om in deze afbeeldingen een jon gen te zien die voorzichtig met zijn voeten de sterkte van het ijs aftast. Of is de knaap net uitgegleden en probeert hij uit alle macht zich weer op te richten? Een intrigerend doek, bepaald door de kleuren blauw. zwart en wit, is Vermeule's voorstelling van twee straatjon- gens die een andere jongen tegen- houden. „Wat doe je op ons plein? lijken de jongens tegen de bin- nendringer te zeggen. Hanging- out. In een andere serie olieverf- schilderijen zijn personen volledig afwezig. Alleen de abstracte vormen van zandbakken, speeltui- gen en hun begrenzingen zijn overgebleven. Schildpadachtige vormen, geschilderd in geel-zwart doen verder speels aan. Na het bezoeken van Unisono 1 mag vooral de orgelzaal niet wor- den overgeslagen. In deze zaal is een selectie opgehangen van het werk van leerlingen van diverse Schiedamse basisscholen dat een reactie vormt op de tentoonstelling Het oog als lasapparaat. Collages, die in de maanden oktober en no- vember in het Stedelijk te zien was. Onder begeleiding van Karin Bakker, medewerkster Museale Dienst en gastdocent/kunstenares Christina Linaris-Coridou zijn vijf- tig groepen scholieren op verras- sende wijze aan de slag gegaan met de collagetechniek. En het is echt verrassend wat de leerlingen met schaar en lijm voor elkaar heb ben gekregen. Roy uit groep drie No Place for Jennifer is een vijf- koppig zanggezelschap van uit- sluitend vrouwen. De groep trekt al jaren langs de Nederlandse thea ters met een uitgebalanceerd pro gramma prachtige songs. Het pro gramma bestaat normaal gespro- ken voornamelijk uit andermans werk dat echter op geheel Jennife- riaanse wijze gestalte wordt gege- ven. Deze samenzang heeft al ge- leid tot bijna lyrische recensies in de pers, en terecht. De vijf dames met conservatorium klinken alle- maal als een klok, zowel solo als in combinatie met elkaar. Zij zingen allemaal de hoogste en laagste no- ten met het grootste gemak en kleuren zonder veel moeite met hun stemmen de melodie van iede- re song beter dan de beste begelei- dingsband. Daarnaast beschikken de leden van het quintet stuk voor stuk over de nodige theatrale, bijna cabareteske talenten. En die wor- den te pas en te onpas gebruikt om het programma te verluchtigen en bedoelingen en achterliggende ge- dachten duidelijk te maken wan neer de woorden van een songtekst te kort schieten. Vandaar ook dat No Place for Jennifer een graag ge- zien gast is in theaters en schouw- burgen. De groep zorgt namelijk dankzij de absolute topkwaliteit en de lovende beschouwingen in de kranten vrijwel overal voor uitver- kochte zalen. Speciaal voor de naderende kerst hebben de dames nu een lied- jesprogramma gemaakt van stijlvol en stemmig gezongen Christmas Carols, die het publiek onmidde- lijk in kerstsfeer moeten brengen. Uiteraard komen de inmidels bijna cliche geworden nummers als 'I'm dreaming of a white Christmas' en 'Jingle Bells' langs, maar wel zo- danig onderhanden genomen door Jennifer dat er eigenlijk geheel nieuwe songs zijn ontstaan. Ook waagt de groep zich aan minder voor de hand liggende kerstliedjes als 'Ik ben een kerstengel' van Drs. P. en 'Noone loves a Fairy when she's forty'. In tegenstelling tot hun gewone programma's, waar vrijwel alles a capella gaat, bege- leidden de dames van No Place for foto: Fye Oosterhof). Jennifer elkaar in deze kerstshow ook op piano. Het enige wat er nog voor kan zorgen dat de Teerstoof vrijdag niet tot de laatste plaats bezet is, is de datum. Er schijnen nogal wat mensen bijgelovig te zijn als het gaat om vrijdag de dertiende. Kort- om: je moet wel durven, om op vrijdag de dertiende in een zaal met vijf theatrale vrouwen te gaan zitten. Maar het kan gratis, dus dat moet de twijfelaars over de streep trekken. Bel snel voor een vrijkaart naar de Schiedamse Theaterkassa, telefoon 010 - 426 29 87. van de A.M.G. Schmidtschool heeft de auto als onderwerp geko- zen. Centraal in het midden heeft Roy een trots lachende autobezitter afgebeeld, geflankeerd en omge- ven door een hele reeks flitsende autotypen. Ook heel knap is de collage van Jesse-Beau, groep vier van Het Windas. Een snoek, bra- sems en karpers: Jesse-Beau heeft de verschillende vissoorten in een mooi afgewogen compositie op het witte vel opgeplakt. Ook de colla ge van Nora, groep drie van het A.M.G., mag niet onvermeld wor- den gelaten. Haar onderwerp be- treft jonge en oude ogen, van ver schillende rassen die zij, ondanks of juist dankzij haar jonge leeftijd wel overwogen uit de bladen heeft gekozen. Ramon van de W.A. van Leefland, groep drie, begeeft zich in zijn collage van juichende Ajax- cieden ,net na het behalen van de Europacup 1, op glad ijs. Een Aja- cied middenin in een Sparta-Feye- noord-Excelsiorgebied? Of zou Ramon met deze collage uiting willen geven aan zijn ergernis over de Ajax-arrogantie die twee sei- zoenen geleden nog hoogtij vier de? Half december kan bij het Ste delijk een kalender worden ge- kocht die collages van hedendaag- se kunstenaars en van enkele leer lingen die aan het project hebben deelgenomen, bevatten. De kalen der kost fl. 19,75. Het Stedelijk heeft verder weer flink gedolven uit haar eigen col- lectie. Een selectie van schilderijen van kunstenaars als Karel Appel, Anton Rooskens, Corneille en Lu- cebert kan weer bekeken worden. Enkele werken waren van de zo- mer nog te zien in de Dag/Nacht zomeropstelling. De tentoonstelling van Koen Ver meule is nog te bezichtigen tot en met zondag 12 januari. Het Stede lijk Museum ligt aan de Hoogs- trtaat 112 in Schiedam. Geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Zon- en feest- dagen van 12.30 tot 17.00 uur. En tree volwassenen fl. 3,-. Kinderen vanaf dertien jaar, CJP-houders en pas 65 betalen fl. 1,50. Kinderen tot en met twaalf jaar, MJK-en RotterdamPashouders kunnen gra tis het Stedelijk Museum bezoe ken. Op de woensdag is het Stede lijk voor iedereen gratis toeganke- lijk. JALMAR TEUNISSEN Het programma van Rotterdams Dagblad TV duurt circa 15 minu- ten, met daarin het laatste lokale en regionale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitgezonden om 07.00 uur, 16.30 uur en nog een herhaling om 00.15 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 uur en 20.30 uur.Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en ver- voer. Woensdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Donderdag en vrijdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Zaterdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV Zondag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV om 11.00 uur kerkdienst Maandag en dinsdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. MAASSLUIS - Een jaren 70-80 disco voor 30-plussers wordt zaterdag 14 decem ber in wijkgebouw de Groe- ne Stip aan de Oleander- straat gehouden onder de naarn 'Still Alive 2'. DJ Theo D heeft een uitsteken- de keuze gemaakt uit mu ziek van onder andere Tina Turner, Four Tops, The Bee Gees en Santana. Liefheb bers van deze muziek kun nen in Still Alive 2 uitge breid genieten van de vele hits uit een onvergetelijke tijd. Wie niet aanwezig was op de eerste Still Alive heeft nu een tweede kans om weer de wijde pijpen en plateau- zolen-tijd in stijl te herbele- ven. Het feest begint om 20.00 uur en als de conditie op peil is kan men doorgaan tot 01.30 uur. De disco 'Still Alive 2' is een van de activi- teiten van Buurtbeheer Bloemenbuurt in samenwer king met wijkvereniging Dijkpolder en het Sociaal Cultureel Werk (SCW). Toegangskaarten voor 'Still Alive 2' zijn bij de Groene Stip, Oleanderstraat 7, tel. 5913699 te reserveren. De prijs is fl.4,- tot en met vrij dag 13 december. Kaarten aan de deur kosten fl, 5,-. SCHIEDAM - In het Film huis Schiedam aan de Nieuwstraat 22 wordt op vrjjdag 13 en zaterdag 14 december de film 'Cyclo' gedraaid van regisseur Tran Ahn Hung. Cyclo is een jon gen die zijn geld verdient met een fietstaxi. Als deze wordt gestolen komt hij in de misdaad terecht bij zijn pogingen weer een nieuwe fietstaxi te betalen. Aange- zien hij echter gemakkelijk geld verdient in het erimine- le circuit, wil hij zich defini- tief aansluiten by de bende van 'de dichter'. Cyclo is een beklentmende film, waarin een bceld ge- schetst wordt van het leven in een overbevolkte stad, die balanceert op de rand van totale chaos en waar corrup- tie hoogtij viert. De film be gint om 21.30 uur op vrijdag en om 20.30 uur op zater dag. Een kaartje kost fl.7,-. Kaarten kunnen worden ge- reserveerd via de Schiedam se Theaterkassa (426.95.63) op dinsdag tot en met zater dag van 10.00-16.00 uur. SCHIEDAM - Nederlands Gedistilleerd Museum De Gekroonde Brandersketel organiseert op tweede kerst- dag een speciaal muzikaal programma. Duo Sensi Draad brengt die middag tweemaal een gevarieerd re pertoire van barok tot ei- gentijds. Terwijl er in het proeflokaal een keuze ge maakt kan worden uit en kele heerlijke kerstcocktails. De feestelijke cocktails, met Holands gedistilleerd, zijn speciaal voor deze gelegen- heid gecreeerd door de kas- telein van het proeflokaal. Voorafgaand aan het con cert, om 13.30 uur, wordt een rondleiding gegeven in het in kerstsfeer gebracht museum. Entree voor deze kerstmiddag: fllO,-, tot 16 jaar fl.9,-, Museumjaar- kaarthouders fl.5,- en Vrienden van het Museum fl.4,-. Voor meer info: tel. 010-4261291. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T02g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13